Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.11.2014., 09:13   #2701
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,184
Evo video recenzije za Meizu MX3



eto nije možda pro ali više manje možete sve vidjeti

chief_wolfinjo je offline  
Staro 13.11.2014., 09:52   #2702
rom-obil
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: ri
Postovi: 33
Kako moj AMOI a928w nije želio surađivati ni sa jednim romom, nego se svaki puta restartao
kada bi se na njemu izvršila bilo koja radnja. Uzeo sam stvar-odron u svoje nadr-ruke te ga
fino rastavio pa ga sastavio i tako x puta i došao do zaključka da procesor i valjda pokraj njega
grafički nemaju hlađenje kako spada. Cijelom njegovom dužinom je jedan lim na kojem je
s jedne strane ekran, a na drugoj elektronika i ti čipovi priljepljeni sa termalnom žvakačom.
Taj lim se skrivio jer je kvalitete i čvrstoće jednake kao i žbice na kineskom kišobranu ili
riblje konzerve. Stavljao sam nove žvakače pa i termalnu pastu ali nije pomagalo, sve
dok nisam uvalio tanki bakreni lim i to presavijeni, sa nešto termalne paste. Sada AMOI
funkcionira barem osnovno i ne gasi se. Normalno telefoniram i igram sudoku te mu ispraznim
cijelu bateriju bez da se restarta  .Eto nisam odolio a da ne podijelim ovo iskustvo sa vama.
Bio bi to perfektan mob samo da su neki materijali bolje kvalitete.
rom-obil je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2014., 13:34   #2703
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Upravo sam platio IUNI U2, nadam se najboljem.
Nema bas mnogo recenzija na internetu, ocito nije jako popularan.
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 13:52   #2704
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Relativno nov uređaj, do "jučer" je koštao oko $350 USD, tako da nema još detaljnih recenzija. I ja sam tražio neki full review, ali nisam našao osim jednog talijanskog. Nisam našao ozbiljnije primjedbe osim na nedostatak drugog sim utora, sd kartice i izmjenjive baterije. Ali takav je i LG G2, a izvrstan mob.
Mislim da će ti cura biti jako zadovoljna. Uzeo si bijeli, koliko ukupno si platio s dostavom, €146,99?
Kad stigne nabaci kratki review ovdje pa da olakšaš drugim potencijalnim kupcima.
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 14:00   #2705
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Relativno nov uređaj, do "jučer" je koštao oko $350 USD, tako da nema još detaljnih recenzija. I ja sam tražio neki full review, ali nisam našao osim jednog talijanskog. Nisam našao ozbiljnije primjedbe osim na nedostatak drugog sim utora, sd kartice i izmjenjive baterije. Ali takav je i LG G2, a izvrstan mob.
Mislim da će ti cura biti jako zadovoljna. Uzeo si bijeli, koliko ukupno si platio s dostavom, €146,99?
Kad stigne nabaci kratki review ovdje pa da olakšaš drugim potencijalnim kupcima.
216$ ili 1296 kn. Citam neki forum na talijanskom oko U3 i problemi su koliko vidim s radom nekih aplikacija, ne vuce gmail kontakte i slicno. Ostali dojmovi su pozitivni, nadam se da ce uskoro neki AOSP i onda je to to. Posaljes link na talijansku recenziju?

Evo uputa za root i engleski ROM s Google appsima

http://iuni-france.fr/viewtopic.php?f=22&t=17

Zadnje izmijenjeno od: Fico66. 13.11.2014. u 14:09.
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 14:06   #2706
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Hmm, zašto $216, pa poslao sam ti link na efox, košta sa dostavom €146,99?
Evo IUNI U2 recenzija na talijanskom:
http://gizchina.it/2014/04/recension...napdragon-800/
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 14:24   #2707
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Ako se neko muči sa švabskim na efoxu samo treba ispred stavit en. jer imaju stranicu i na engleskom da se ne mučite sa translate-om

en.efox-shop.com
__________________
mrva_zg je offline  
Staro 13.11.2014., 14:25   #2708
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Hmm, zašto $216, pa poslao sam ti link na efox, košta sa dostavom €146,99?
Evo IUNI U2 recenzija na talijanskom:
http://gizchina.it/2014/04/recension...napdragon-800/
Nisam mogao naruciti u Hrvatsku a nisu mi odgovarali na poruke.
Sad gledam malo detaljnije iskustva ljudi i izgleda da je hardver super ali da je OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno. Ne znam tko stoji iza IUNI OS-a ali se nadam da ce ga popraviti u buducnosti. Ne znam da li mogu stornirati narudzbu?
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 14:35   #2709
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Fico66 Pregled postova
Sad gledam malo detaljnije iskustva ljudi i izgleda da je hardver super ali da je OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno. Ne znam tko stoji iza IUNI OS-a ali se nadam da ce ga popraviti u buducnosti. Ne znam da li mogu stornirati narudzbu?
Gdje to čitaš? Daj podijeli link odmah da te nemoramo u posebnom postu pitati za link.

Ako nije poslano možeš stornirati, mislim...gdje si kupio?
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 14:36   #2710
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
Nebih htio biti baba ali mozda je i zato pojeftinio vise od pola...
__________________
fly me to the moon
red_bull je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2014., 14:38   #2711
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Citiraj:
Autor red_bull Pregled postova
Nebih htio biti baba ali mozda je i zato pojeftinio vise od pola...
Sumnjam, možda bi im bilo lakše jednostavno ispraviti ROM, jer time se i bave?

Niti jedan rezultat na google-u za pojam "IUNI U2 crashing".
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 14:49   #2712
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Gdje to čitaš? Daj podijeli link odmah da te nemoramo u posebnom postu pitati za link.

Ako nije poslano možeš stornirati, mislim...gdje si kupio?
Izgubio sam link ali je na talijanskim forumima bilo riječi o tome.
Kupio sam na Merimobiles.

Ako mi prihvate storno tek sam onda u banani sto kupiti
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 14:57   #2713
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
To da je "OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno" si čuo negdje, ne sječaš se gdje i nema linka? Ali to je 100% istina radi koje ćeš stornirat narudžbu?
I sad nastavljamo potragu za mobitelom za tvoju curu, u temi Kineski mobiteli?

Ne znam, to je neka za**bancija ili što?
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 15:03   #2714
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
To da je "OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno" si čuo negdje, ne sječaš se gdje i nema linka? Ali to je 100% istina radi koje ćeš stornirat narudžbu?
I sad nastavljamo potragu za mobitelom za tvoju curu, u temi Kineski mobiteli?

Ne znam, to je neka za**bancija ili što?
Evo sad citaj:
http://forum.hdblog.it/index.php?/to...iuni-u3/page-2

Ima jos-upaliti translate-
https://forums.oneplus.net/threads/i...300.472/page-3


Gle ne znam za tebe ali ja nemam vremena za zajebanciju, malo sam se zaletio s kupnjom ali ne pljujem po nicemu. Da ovaj telefon ima mogucnost AOSP.a mislim da ne bi imao premca. Ovako, ne mogu riskirati sa telefonom da mi zeni ne radi.

Zadnje izmijenjeno od: Fico66. 13.11.2014. u 15:15.
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 15:08   #2715
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
jel bilo govora o elephone p4000? stroj za 1200 kn....znam da proizvođač nije neki al opet..
kondor1989 je offline  
Staro 13.11.2014., 15:23   #2716
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Fico66 Pregled postova
Evo sad citaj:
http://forum.hdblog.it/index.php?/to...iuni-u3/page-2

Ima jos-upaliti translate-
https://forums.oneplus.net/threads/i...300.472/page-3


Gle ne znam za tebe ali ja nemam vremena za zajebanciju, malo sam se zaletio s kupnjom ali ne pljujem po nicemu. Da ovaj telefon ima mogucnost AOSP.a mislim da ne bi imao premca. Ovako, ne mogu riskirati sa telefonom da mi zeni ne radi.
IUNI France ima par romova
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 13.11.2014., 15:45   #2717
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Mora da sanjam...ni riječi o nekompatibilnosti, očajnom os-u i stalnim rušenjima IUNI U2, a čak znam i talijanski.
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 15:53   #2718
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Mora da sanjam...ni riječi o nekompatibilnosti, očajnom os-u i stalnim rušenjima IUNI U2, a čak znam i talijanski.
OK, ti ga kupi, koristi mjesec dana i ako ne budes imao problema dam ti 100 kn. Bitno mi je da mi sve radi, da sam uvjeren da ima dobru podrsku za ROM-ove kupio bih ga. Inace na forumu koji sam stavio ti covjek objasnjava da mu ne rade Google aplikacije.

Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Mora da sanjam...ni riječi o nekompatibilnosti, očajnom os-u i stalnim rušenjima IUNI U2, a čak znam i talijanski.
Od covjeka koji ga ima s linka na talijanski forum koji sam gore stavio s google translateom:

Finally after days of adventures I was able to install the google.
The phone is back in the state of destination, with the same bug: google tells me that now is not available in my country and the application crashes, says that for some applications are not supported by the phone.

mod: i dalje double-postanje... Koristiti EDIT ili MULTIQUOTE.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 13.11.2014. u 21:06.
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 16:21   #2719
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
O bože, citiraš jedan jedini negativan tekst i to za pogrešni telefon, U3.
Meni svejedno sto ces kupit, samo imam osječaj da trolaš jer nemaš u stvari nikakve informacije, a kažeš da imaš.
Sorry, gubim vrijeme.
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 16:25   #2720
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
O bože, citiraš jedan jedini negativan tekst i to za pogrešni telefon, U3.
Meni svejedno sto ces kupit, samo imam osječaj da trolaš jer nemaš u stvari nikakve informacije, a kažeš da imaš.
Sorry, gubim vrijeme.
Isti je OS. Nemam vise informacija jer ih nigdje nema. Ono sto ima je jasno-postoje problemi s rusenjem telefona i problem s podrskom za Google aplikacije. Fino kupi pa onda pametuj.
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 16:26   #2721
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
IUNI France ima i Gapps specijalno za IUNI


Prvi kinez je danas (jučer) dobio Lolipop.

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 13.11.2014. u 16:31.
Dakok je offline  
Staro 13.11.2014., 16:26   #2722
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Koji?
L31 je offline  
Staro 13.11.2014., 16:33   #2723
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
MAGARAC je offline  
Staro 13.11.2014., 17:36   #2724
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
IUNI France ima i Gapps specijalno za IUNI


Prvi kinez je danas (jučer) dobio Lolipop.

Lijepo je to, ali ne treba naivno misliti da to znači da će tako biti i za ostale uređaje(znam da ti to znaš, ali za one koji samo lurkaju temom je možda dobro reći). Ovo je produkt toga što rom radi Cyanogenmod, a ne sam proizvođač. A ako gledamo CM rom kao dolazak nove verzije Androida na uređaj, onda će u roku 2-3 tjedna gotovo svi uređaji koji ima svoju temu na XDA dobiti i port Android L-a.
bg_4_l je offline  
Staro 13.11.2014., 18:32   #2725
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Fico66 Pregled postova
Isti je OS. Nemam vise informacija jer ih nigdje nema. Ono sto ima je jasno-postoje problemi s rusenjem telefona i problem s podrskom za Google aplikacije. Fino kupi pa onda pametuj.
Čitaj sa razumijevanjem, tip je rekao da mu se ruši google play, ne telefon. Nemoj širiti dezinformacije, dva dana si na temi i već si pametan.

Zabole me za IUNI, mislio sam da stvarno imaš neke informacije koje bi pomogle meni ili nekom od sudionika teme i potvrdile tvoju iznenadnu teoriju da je "OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno". A kad ono krivo prepisuješ i još za krivi telefon.
Idemo dalje, tražimo za tvoju ženu telefon. Savjetovao bi ti Coolpad F1 ali on je po tvojim kriterijima katastrofalan na kvadrat, jer ima više od jedne osobe sa nekim problemom. A onda mora da je "OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno".
GoodLooker je offline  
Staro 13.11.2014., 18:36   #2726
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@bg_4_l

Točno kolega, ali ovo je ipak nekakva premijera da mobitel kineskog proizvođača
dobiva novu generaciju google OS-a par dana nakon što je objavljen.
Do sada toga nijesmo vidjeli
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 13.11.2014., 19:06   #2727
Fico66
Registered User
Moj komp
 
Fico66's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Čitaj sa razumijevanjem, tip je rekao da mu se ruši google play, ne telefon. Nemoj širiti dezinformacije, dva dana si na temi i već si pametan.

Zabole me za IUNI, mislio sam da stvarno imaš neke informacije koje bi pomogle meni ili nekom od sudionika teme i potvrdile tvoju iznenadnu teoriju da je "OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno". A kad ono krivo prepisuješ i još za krivi telefon.
Idemo dalje, tražimo za tvoju ženu telefon. Savjetovao bi ti Coolpad F1 ali on je po tvojim kriterijima katastrofalan na kvadrat, jer ima više od jedne osobe sa nekim problemom. A onda mora da je "OS ocajan, nema kompatibilnosti i rusi se stalno".
U pravu si.
Fico66 je offline  
Staro 13.11.2014., 19:21   #2728
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,632
Ma taj Lollipop za OnePlus je nešto što je par developera sa XDA sklepalo, daleko od ičeg službeno. Još se treba i AK kernel flashat da se ne ruši stalno. Kad se stavi taj ROM onda ne radi bluetooth, NFC i još neke stvari. Original ROM od cyanogenmoda za Oneplus sa Lollipopom će biti taman negdje oko Božića, tako su barem obećali
__________________
brodjo je offline  
Staro 13.11.2014., 21:03   #2729
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Probao sam danas na pola sata THL 5000. Na prvu, ok mobitel ali ničim nisam oduševljen. OS je spor ili se bar tako čini zbog dugih animacija. U developer meniju nema opcija koliko traju animacija. Imam dojam da je moj Coolpad dvostruko brži i "življi", možda zbog MIUIA.
Nije nešto posebno debeo ni težak, što sam očekivao zbog baterije. U subotu će opet biti kod mene, pa ako netko želi da nešto "isprobam" neka se javi.
fora je online  
Staro 13.11.2014., 22:10   #2730
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,182
Koji Kinez od nekih 200-220$ ima najbolju kameru, a da radi sasvim solidno za nezahtjevnog korisnika? Ono, nešto aplikacija, tu i tamo koja igra i to je to.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na