Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2021., 14:03   #2701
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Treba vidjeti kakav je interface na ploci, jer se treba ravnati po najsporijem članu. Do 100 MB/s ima CF kartica po relativno normalnim cijenama. Sve brzine iznad toga nemaju smisla na mnogim konfama jer (U)DMA i CPU nemreju probaviti.

Paralel to serial ATA kontroleri su OK kad rade OK, a s kinezima je to otprilike 50/50.... ja sam imal jednog di je read bil lockan na 25MB/s a write 6 MB/s i neće brže neovisno o FAT, NTFS ili ext.

x400 je up to 60mb/s i stavio sam je preko adaptera na T43P, radilo je, instalirao sam Win XP ali mislim da CF nemaju dobru brzinu pristupa pa je sve bilo onako lijeno sporo.


BTW ako netko bude trebao HL2 budem napravio upload na Megu.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:09   #2702
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tomekk82 Pregled postova
ajd sad znam koga ću tražit pomoć za otvaranje muzeja al još moram skupit stare krame i treba to sve dobro tematski osmislit...
Eh... Razmišljao sam i o tome - vjerovao ili ne. Ali odustao, jer jednostavno nema "ekonomske računice", odnosno bilo bi više troškova nego prihoda.

U međuvremenu sam dobar dio prodao i poklonio tako da me sad to više ni ne zanima, ali da si mi došao sa tom idejom prije nekih 5-6 godina bila bi drugačija priča.

Edit
Pokušao sam surađivati i sa Peek & Poke muzejom u Rijeci, ali to je bio potpuni debakl sa njihove strane. Razgovarao sam ovdje sa par kolega koji su rekli par stvar i u njihovu obranu, ali bez ulaženja u detalje nisu željeli doći po donaciju u Zg, i stalno su pronalazili drugačije izgovore. A kad mi je postalo sumnjivo i tražio da sve bude dokumentirano i popisano na papiru (sa potpisom vlasnika, ili odgovorne osobe) više mi nisu nikada odgovorili.

Edit2
@Roy Kolega, o takvim stvarima se govori na PP... Samo kažem

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 10.02.2021. u 14:20.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2021., 14:12   #2703
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Eh... Razmišljao sam i o tome - vjerovao ili ne. Ali odustao, jer jednostavno nema "ekonomske računice", odnosno bilo bi više troškova nego prihoda.

U međuvremenu sam dobar dio prodao i poklonio tako da me sad to više ni ne zanima, ali da si mi došao sa tom idejom prije nekih 5-6 godina bila bi drugačija priča.

Sa druge strane prije 5-6 g tko je osim tebe skupljao stari hardver?
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:21   #2704
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Da vjerovali ili ne ali retro je u usponu... Ili se bar tako prica po netu haha. Mi u HR smo ofc posebni kao i uvjek Možda nije bilo dovoljno staro da bi bilo postalo napeto haha, kao i p4. Ekipa se nahitvala i jos se nahitava sa njima isto kao sa p2 i p3 do pred par godina. Ili kao mi sa Voodoo grafama pred 10-15 godina... Ali malo po malo pomice se crta, sad su p3 i p2 rijetkost lagano. A 386 i 486 nebum ni govorio. Ok neces prodat kantu za soma eura niti se obogatiti ali ipak nebuju isle za 20 kuna kao do nedavno. A i ima sve vise ljudi, pa gle temu kako je živnula
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:21   #2705
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Sa druge strane prije 5-6 g tko je osim tebe skupljao stari hardver?
Istina...

Uglavnom, bilo pa prošlo. Ali ako netko želi budem posakupljao te prastare linkove i slike izložbe, i "bacio" ih ovdje u temu.
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:26   #2706
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Ja ne bih imao nista protiv jedne galerije slika sa te izložbe kada stigneš
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:27   #2707
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ja ne bih imao nista protiv jedne galerije slika sa te izložbe kada stigneš
Dogovoreno, budem kroz sat vremena
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:30   #2708
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,166
Di da skinem Doom 1?
Treba mi za gore opisani eksperiment
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:35   #2709
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Imas PP
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 14:52   #2710
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Eh... Razmišljao sam i o tome - vjerovao ili ne. Ali odustao, jer jednostavno nema "ekonomske računice", odnosno bilo bi više troškova nego prihoda.

U međuvremenu sam dobar dio prodao i poklonio tako da me sad to više ni ne zanima, ali da si mi došao sa tom idejom prije nekih 5-6 godina bila bi drugačija priča.

Edit
Pokušao sam surađivati i sa Peek & Poke muzejom u Rijeci, ali to je bio potpuni debakl sa njihove strane. Razgovarao sam ovdje sa par kolega koji su rekli par stvar i u njihovu obranu, ali bez ulaženja u detalje nisu željeli doći po donaciju u Zg, i stalno su pronalazili drugačije izgovore. A kad mi je postalo sumnjivo i tražio da sve bude dokumentirano i popisano na papiru (sa potpisom vlasnika, ili odgovorne osobe) više mi nisu nikada odgovorili.

Edit2
@Roy Kolega, o takvim stvarima se govori na PP... Samo kažem

Ne mislim ja to službeno imati niti za zaradu. Mada bi stavio kasicu koja bi skupljala za nekaj korisno, neću sad ovde o tome. Sinulo mi je da napravim privatni muzej svoj u potkrovlju i tak bude samo dok dođe na red. Da deca vide kaj je nekada bilo a i za starije da se prisjete. Nažalost prije kad su se 486 i starije mašine bacale nisam uopće mislio o tome al eto malo po malo skupljam i sad u zadnje vrijeme kupujem laptope od 286 pa nadalje jer ovdje gdje jesam trenutno budu po 10-30e ponekad. Čovek je htel bacit 286 laptop, nije ni znal da dela jer nije imal punjača a ja kak sam nakupil već par komada uštekam i sve dela super. bilo je i par igrica gore. uglavnom bilo bi fora imat svega po malo da se napravi neki dobar presjek...
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2021., 15:00   #2711
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Sve te stare mašine se po meni isplate spasiti, ak ništa drugo da svojim klincima pokažeš kak je to izgledalo nekad i od cega smo krenuli u njhovim godinama. Reciklaža je najgora varijanta (naravno ako se ima mjesta za uskladištiti ali onda se pokloni ili proda za neku simbolicnu lovu istomišljenicima), i uvjek ostaje kao last resort. Tako da sve šta sacuvate dobro ste sacuvali
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 15:55   #2712
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
@tomekk82 Sve je to lijepo kad imaš kuću i potkrovlje gdje bi se tako nešto moglo napraviti. Ja sam razmišljao o unajmljivanju prostora (od grada) iz razloga što živim u stanu, pa stoga nisam bio u mogućnosti organizirati izložbu ili muzej kod kuće

Nego evo, kao što sam najavio...



Bilo je više medijskih objava, ali nažalost (koliko vidim) samo je ostao link na Večernji:

Izložba starih računala i video igara u Ravnicama

A imali smo i TV ekipu od "24sata", koji su snimali uživo. Nisam stao pred kameru, ali sam dečkima dao odgovore na sva tehnička pitanja koja su ih zanimala. Dvojica, reporter i snimatelj.

Dosta ljudi je prošlo, neki su bili oduševljeni više a neki malo manje. Uglavnom ljudi mojih godina (ili stariji) koji su u međuvremenu postali očevi i željeli su svojim klincima pokazati kako su se zabavljali u mladosti


Bile su tri mašine, jer za više ionako nije bilo prostora - 486 DX4 (@Roy - da, to je onaj tvoj), Pentium MMX 233 (sa 3dfx Voodoo1) ali i S370 Celeron sa 3dfx Voodoo2. I to iz razloga što u ono vrijeme nisam imao P2 i P3 mašina koje bi mogao dati za izložbu, a nisam želio posuđivati svoj "Adison".

Operativni sistemu su bili MS-DOS (v6.22)/Win 3.11 na 486ici, Win 95 na Pentiumu MMX i Win98 na Celeronu
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 16:04   #2713
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Jao, ja sam imao ovakav Trinitron, jel to 17'' ? Sjecam se tocno ove naljepnice u lijevom donjem cosku. Ima i onu "bradavicu" za prckat po izbornicima, jelda ?

Btw fotke su super
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 16:16   #2714
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Jao, ja sam imao ovakav Trinitron, jel to 17'' ? Sjecam se tocno ove naljepnice u lijevom donjem cosku. Ima i onu "bradavicu" za prckat po izbornicima, jelda ?

Btw fotke su super
Sony ekrana se najmanje sjećam, jer da ti velim iskreno nabavio sam ga baš i SAMO za izložbu... Ostao mi je nakon toga, i jedno vrijeme sam ga koristio, ali mislim da mu nešto nije valjalo sa tipkom za paljenje i gašenje, te sam ga prilikom seljenja u manji stan (2015.) poklonio nekome na Njuškalu. Onaj prvi, lijevi monitor na 486-ici također, ali za njega mislim da su ga bacili na otpad. Šteta, jer je bio potpuno ispravan...

"DTK" od Pentiuma MMX sam jedinog zadržao, ali sam ga par godina kasnije poklonio poznaniku, jednostavno nisam imao mjesta za sve te CRT ekrane.
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 16:29   #2715
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
A da, šteta iako te kužim. Posebno kada si u stanu. Ja sam isto na retro kantama na 15'' "servisnom" monitoru atm, onaj veliki lijepi CRT ceka veci prostor. I spasio sam jednu 17icu (neki prosjecni Philips), on je uskladisten na tavanu trenutno kao evenutalni backup ili donor dijelova ako zatreba. Ali da nemam tu lokaciju kod stare sumnjam da bi ijedan CRT (trenutno) imao. Preveliki su za male stanove
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 16:51   #2716
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
A da, šteta iako te kužim. Posebno kada si u stanu. Ja sam isto na retro kantama na 15'' "servisnom" monitoru atm, onaj veliki lijepi CRT ceka veci prostor. I spasio sam jednu 17icu (neki prosjecni Philips), on je uskladisten na tavanu trenutno kao evenutalni backup ili donor dijelova ako zatreba. Ali da nemam tu lokaciju kod stare sumnjam da bi ijedan CRT (trenutno) imao. Preveliki su za male stanove
Upravo to... Inače, nije mi vrag dao mira pa sam se bacio u pretraživanje. Piše na Sony ekranu "Multiscan E400", što bi značilo da je bio 19" model, i da ovako izgleda:
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 17:12   #2717
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Zato neki imaju prostora te skladište, sad ak me sjećanje dobro služi imam uz par manjih i 22'' CRT.


@Trekkie4 baš si to lijepo složio. eh kakav će mi to biti muzej bez vudua...
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 17:32   #2718
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tomekk82 Pregled postova
@Trekkie4 baš si to lijepo složio. eh kakav će mi to biti muzej bez vudua...
Eh, da si mi se javio prije nekakvih dva, tri mjeseca mogao sam ti prodati i ponuditi cijelu flotu Voodoo konfi - od Voodoo1, 2, 3, i to po fer cijenama.

Ali eto, kako stvari stoje upravo sam prije pola sata prodao i zadnji ostatak koji mi je ostao, tako da nažalost više nemam viška...
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 17:36   #2719
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,027
Nemoj žaliti za prošlim vremenima, a i dalje imaš jednorog-a/e pa imaš bolji fokus što i kako dalje.
Dodatna prednost je što ćeš kad se riješiš sveg viška starog hardvera imati veći stan free
bertone je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 19:23   #2720
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nemoj žaliti za prošlim vremenima, a i dalje imaš jednorog-a/e pa imaš bolji fokus što i kako dalje.
Dodatna prednost je što ćeš kad se riješiš sveg viška starog hardvera imati veći stan free
Istina... U ono vrijeme pokušavao sam se dokopati tih Adisona na sve moguće načine, zvao sam čak i Adisonovog servisera (na privatni broj mobitela) koji je sastavio moj Pentium II znajući da firma više ne posluje, ali sam se nadao da mi možda bude dao nekakav trag gdje i kako pronaći Adison tower(e).

Bilo je svakako zanimljivo objasniti tko sam i što želim, ali gospodin me se odmah sjetio - eto, volio bih reći da je zbog nečeg pozitivnog ili šarma, ali istina je ta da sam ga izgnjavio i terorizirao mjesecima! U stvari, već sam ga jednom zvao negdje 2003. godine, da ga pitam što da radim sa RIMM, Rambus memorijom i gdje da je nadogradim, kad mi je prvi put objasnio i rekao da firma više ne posluje. Dok je ovo drugo bilo negdje 2010, 6-7 godina kasnije. Što da kažem, kupac iz noćne more...

Hmm, možda bih mu se trebao javiti i poslati slike kad ga definitivno završim. Čovjeku ili bude bilo drago, znajući da njegova kreacija i dalje "vrti" ili bude zatražio zabranu kontakta i prilaska od policije, budemo vidjeli
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 22:01   #2721
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
E ne znam kako stojite sa facebookom, ali decko na grupi "sistemci relaxed" rješava svoju retro kolekciju, sad se malo zaj... s njima na chatu i kaze lik da ima tavan od 90 kvadrata dupkom pun retro stvari i da budes sve to sad uskoro riješio, pa ako netko treba nekaj egzoticno nek baci oko ili cimne, koliko vidim stvarno ima svacega pa da vas obavjestim.

Ja sam se poveselio jednoj ti4600 ali je ispalo da je ti4200 Ali bar sam si fino popricao so kolegom "kramarom"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 22:11   #2722
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,295
Šteta što ne trošim facebook. Daj baci link na PM pa budem bacio oko s ženinog accounta .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 22:20   #2723
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Baš sam želio napisati da nisam ja - nit' imam tavan, nit' imam Facebook

Ali nije mi žao, ne bih želio Facebook ni da mi plate lovu...

Ipak, slažem se sa kolegom - daj baci neki link ili sliku-dvije ako možeš, tko zna što sve čovjek ima. Kako je krenulo možda ima hrpetinu MaCase-ova i Adisona
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 22:37   #2724
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 998
@Alien
Kad si vec u kontaktu s njim, bi ga htel pitati ga kolko hoce za solteka s coolerom?
EDIT2: Al ak je ploca ok i ide za ok lovu, onda bi moral i ovaj zuti kingmax uzeti

EDIT: https://www.facebook.com/photo?fbid=...40816732900849
levo desno par slika i to je to
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 23:07   #2725
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 246
@Trekkie4


PRAstare?

triggered
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 23:12   #2726
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Dali cu uvrijediti ikoga ako spomenem, kako sam jutros skinuo sa tavana Tusi-m ,a onda kako sam se vec upiknuo na nešto kopajući po ladici, uzeo van i Pentium III-s 1400 zajedno sa Celeronom 1000a pa krenuo šarafcigerom drljat po ploči. Iskopao sam 2 sticka po 128, stock kuler bez kopče, S3 Trio 64+, TDK 230W(na ruku umjereno težak) a kontakt od BIOS chipa koji je bio oksidiran i prije jedno 7 godina kada sam ga pokušavao dobiti, danas sam riješio iz puške. Monitor 15" IBM, veselo pjeva... dobro pretjerujem sa pjesničkim izražajem, uglavom dobio sam taj mali sistem da boota, našao sam 2 ide diska 7200, LG DVD Multirecorder, i na brzaka sprčkao to. Vidim da je bios pr(a)e star(cpu zakucan na 700mhz) i sad sam u procesu skupljanja hrabrosti, jer našao sam i 3 floppy diska, jednu disketu i 2 broja jači bios na netu . I 5.1 Live se iskopala, i jedan "papst" 120mm, i aluminiski OC pot od jedno 3 kile sa kopčama za socket. I Dothan 735..

To nije moja generacija hardvera, ja sam Athon 2000+ generacija ali Dizel mi je nabio komplekse prije jedno 10 godina sa TUSL2-C i onda sam i nju nabavio i sve sto se moglo, a on jos uvijek prodaje P45 po oglasnicima a ja sada kopam po tavanima. Naveo me na tanak led.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 23:24   #2727
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
@Trekkie4


PRAstare?

triggered
Hehe, moram priznati da nisam odmah shvatio o čemu govoriš, ali mi je došlo u glavu kroz par minuta...

Ne gledaj mene, nisam ja pisao sve te poruke. Moje je bilo samo da postavim hardver, preciziram tehničke specifikacije (koje su btw loše bile prepisane, pune tipfelera) i pustim sve to u pogon - a sve drugo je bilo na njima - pogotovo oznake, upute i ostalo što vidiš

Bilo kako bilo, bilo je zanimljivo iskustvo. Knjižnica je željela nešto interesantno, materijal za izložbu a ja sam želio podijeliti svoje retro iskustvo sa drugima, tako da je to bio win-win scenarij.
  Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 23:52   #2728
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Sry kaj nisam prije stigo nis napisao, budem poslao decku poruku da ste zagrijani, pa da mi da svoj mail, pa sibnem svima na PP koga zanima pa pitajte i dogovarajte se sve da ne bude pokvarenog telefona

@Overclock : Da znas da je i mene zaintrigirala ta ploča, najviše radi estetike Ali vec imam prevec "drloga" kak vele neki haha, pa sam se suzdržal

Edit: Dobio info/kontakt preko đavolje naprave zvana facebook messanger pa ako sam nekoga izostavio a zanima ga roknite mi PP

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 11.02.2021. u 00:47.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 10:56   #2729
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 739
Već vidio neke njegove oglase na FB marketplaceu, 100kn za P2 300...
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 11:21   #2730
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Već vidio neke njegove oglase na FB marketplaceu, 100kn za P2 300...
Znači, još jedan u nizu "profitera"... Podsjeća na neke Njuškalo "bisere" koji se ponavljaju godinama. Nikad ništa ne prodaju, samo izlistavaju jedne te iste oglase, nije mi jasno kako im se da (i u čemu je štos?)

Samo za usporedbu, ja sam Pentium II mašinu, znači kompletnu "kantu" zajedno sa matičnom, punim diskom, podignutim Win98, S3 grafičkom i zvučnom želio dati besplatno. Uz to sam priložio i Celeron procesor (kakvog ovaj prodaje) iz razloga što je originalno bila Celeron mašina, pa sam si mislio možda mu zatreba rezervni/zamjenski procesor iz tko zna kojeg razloga.

Kolega koji ga je uzeo (ne želim nikoga imenovati, osim ako sam ne istupi ) mi je platio 200kn kojih eto nisam tražio, i rekao mi da vrijedi najmanje toliko. Ako ništa drugo, onda barem za podizanje software-a i testiranje... Stoga mogu slobodno zaključiti da ovaj tip sigurno nije entuzijast, nego preprodavač, a takve izbjegavam u širokom luku.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na