Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima?
Da 98 74.24%
Ne 34 25.76%
Glasači: 132. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.11.2008., 17:44   #241
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Od svih najjaci su mi koji idu racunati kolko pusac zapusi i kaj je mogel kupiti za to.
Nisam pusil 3,5 god (od +20 god kaj kupujem cigarete - 1,5-3 kutije/dan) i nisam niti imal niti osjetil da imam vise love. Ponovo pusim i mogu reci da sam u dim poslal jedan jaaako dobar auto, ali koga boli k**** za to kaj ja trosim i kolko.
Kaj se tice zabrane - vrijeme ce pokazati, ali mislim da ce biti ukinuta ili modificirana.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline  
Staro 09.11.2008., 18:50   #242
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Zakon je izglasan u saboru, ne? U saboru koji su izabrali građani ove zemlje. Ako imaš problem s tim, pokreni akciju i počni skupljat par sto tisuća potpisa koji su potrebni za referendum. Ja ne kužim u čemu je problem? Oko 30% građana ove zemlje puši. 70% NE puši. Dakle, mislim da su pušači u velikoj manjini. I čemu sad jambranje? To je isto ko i da debelo izgubiš na državnim izborima (30:70)i onda kasnije cviliš kak ti je kriv ovaj, kak ti je kriv onaj, tražiš ponavljanje izbora...
Zakoni su tu baš iz razloga da ograničavaju, to im i je poanta. Inače bi si više puta priuštio da nekažnjeno otkinem glavu nekom idiotu na cesti kaj nezna kaj je žmigavac, gledanje prilikom prestrojavanja i slično.
Pušači su debela manjina i tu je kraj priče. Nitko ti nije zabranio da pušiš doma ili na cesti. Ide ti na neku stvar to što su ti zabranili pušenje u birtiji dok piješ kavu al te isto tako i boli ta stvar što nepušači žele da u toj istoj birtiji popiju kavu bez da se usmrde. Samo da se zna, i ja sam pušač, i derem 2 kutije pa i više dnevno al da podržavam zakon, podržavam. Mi smo jebena manjina i moramo se priklonit volji većine.
Licemjerno je od države da daje poticaje za sadnju duhana i u biti uopće to što prodaje cigarete, al dosad nisam čuo da se ijedna administracija u svijetu odrekla silnog profita koji donose cigarete. Pa tako neće ni naša. Ja bih bio najsretniji kad bi kutija pljuga koštala 150kn pa da se konačno natjeram da prestanem. Ne trebaju mi klinička ispitivanja ni natpisi na kutiji da znam da je pljuga štetna. Osjećam to.
Ti stvarno nemaš niti jedan razlog da nastaviš pušiti.
A pušiš.
Tek takve (ako je istina ovo što pričaš) ne razumijem niti najmanje.
No, možda bi analiza kroz prizmu sado-mazo odnosa rasvijetlila ove odnose o kojima govoriš...

Btw., zakoni ne služe (samo) za ograničavanje, već i osiguravanje prava kroz postavljanje subjekata u odnose po načelu pravednosti...(al' sad ga već serendam "na veliko")
Ali, u tome i jeste poanta- šta je pravedno u ovoj situaciji (koegzistencije pušača i nepušača), jer se zaboravlja da obje skupine imaju prava (a ne samo jedna). Tu leži bit problema, a ovo što se radi nepušačima sada, liči na nekakvu vrstu legalne(zakonske) odmazde za zadnjih pet-šest stoljeća u kojima su nepušači bili "hebena stranka"...ali, neka. Čekati ćemo, koliko treba. A onda...


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svojedobno sam kupio od nekog s foruma zalmanovu ruzu 70008 cu... Covjek pusac...

Zalman smrdio u 3 pizde materine po tom fakin poroku i legalnoj drogi...
Hm,izgleda da si popušio.



Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Pusaci, vas izbor... Meni jedino smeta to sto zapravo moji vrsnjaci nisu svjesni koliko to dode... Probaj kao ja prezivjet sa jebenih 400kn dzeparca na mjesec... I naravno, izlazit sa tim novcima van u subotu... Plus onda kupuj si cigarete...
Dobro, nijedan pusac kad zapali nema u glavi koliko to dode...
Nije lijepo viriti drugima preko ramena u novčanik,pogotovo ako im ga sam ne puniš
Kao ni isticati svoju materijalnu situaciju u tome svjetlu sa takvim komponentama u sigu (i onima prije njih,i onima prije njih ,i...).
Rub egzistencije je nešto sasvim drugo, mon ami, i ne bih želio nikome odavde da ga "pogleda u oči" ikada, pa tako ni tebi...(nhf)

Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Moram priznati da ne. Možda jednom u 6 mjeseci, ako sam negdje na klopi i nakon toga netko zapali cigaretu zamiriši mi, ali ne toliko da bih zapalio.
Onda si stvarno "na konju"
Neki moji frendovi koji su se "skinuli" ne mogu me vidjeti očima ako zapalim...Vuče ih i nakon par godina,kažu...a, šta'š...usrana situacija.Valjda nisu još "to" prelomili kako spada...
Btw,toga me je jedino i zapravo strah, iskreno, kada bih išao "ostavit' se cigareta"...neće ići dok to ne raščistim sam sa sobom.A da li bih volio? Naravno,mislim da nema pušača koji ne poželi riješiti se toga poroka.Samo...ništa od toga do "pravoga momenta".Po meni,to je jedini izlaz (trajni izlaz).
A do tada &have fun,pa da vidimo tko će biti brži: karakter il'-usud.

I da,imaš pravo, sjećam se (doduše mutno, jer je davno bilo) sličnoga osjećaja pri jednome od mojih pokušaja "skidanja" sa pljuga...iza klope, iza pivice & iza seksa (e, ovo treće me je "slomilo").
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2008., 19:49   #243
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pošto te ne kužim, ajd mi onda objasni na koji bi ti način donio taj zakon i u čemu je problem s "načinom" donošenja.
Naravno da se kaznama provodi zakon. Ne samo kod nas, nego SVUGDJE. Da njih nema, nitko ih nebi poštovao. Zaista misliš da ljudi nebi pušili po kafićima da je donesen zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima al da ne postoji nikakva sankcija u slučaju kršenja zabrane???
nisam rekao da se ne treba kaznama provoditi zakon u tom smislu, jer realno ne postoji neki drugi nacin. ali u zadnjih par godina se samo donose zakoni, i kazne su sve vece. i za svjetla, i za nepropisno parkiranje, i za nenosenje osobnih dokumenata. tvrdis da drzava sa tim kaznama (koje su porasle) slucajno puni drzavni budget? i lose je sto zakon je donesen da bi se zastitilo nepusace (prezentacija u medijima), a zapravo zato jer pusaci predstavljaju potencijalno presup problem drzavi. smrdi nekome licemjerstvo? boli njih sto se nepusaci truju, nek se truju.
i onda jos stavis kaznu koja odgovara danasnjim kaznama, okruglo 1000 kuna. jebote, netko radi pol mjeseca za te pare.

sada imam osjecaj da ce ici ono, a cime drugim?
porezima? prirezima? porezima na prirez? doprinosima? mislim, nisam u tome jer sam nezaposlen, ali znam da se otprilike na jednu placu skoro toliko sveukupno slije u drzavni budget, zdravstvo, mirovinsko itd. ali je vecina toga drzavno, pa kazem skoro pa jedna placa.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nekako mi izgleda da ti personaliziraš državu. Država nije osoba, i nije zla te radi samo u svoju korist. I baš me zanima da mi u praksi objasniš to stanovište "drzava radi u 99,9% u svoju korist". Sav novac koji država uzme nekakvim nametom ide u proračun a ne na neki privatni "državin" račun. Ljudi koji vode državu mogu bit ovakvi i onakvi al zakon je izglasan većinom. Ko nam je kriv što smo ih izabrali.
pa personaliziram jer je personalizirana. imas visestranacje, ali je stanje takvo da cim nekome iz vladajuce stranke predlozi zakon (neovisno koja je stranka na vlasti), odmah ce taj zakon proci. ne tice se samo pusenja.
i kad smo kod toga, gdje taj novac odlazi? jesmo li se ikada zapitali, ili jos ljepse, jesu li se ponudili pokazati raspored dohotka od kazni, i raspodijele?
jer sto se poboljsalo u drzavi unazad (bubnut cu) 5 godina? covjek bi rekao da cemo se pomaknuti sa mrtve tocke. jesmo li? jesu li se povecale place, povecale mirovine, povecao gospodarski rast, smanjili (ne ukinuli) broj poginulih u prometu, barem naceli problem sa alkoholom / drogama / oruzjem, smanjili korupciju? nismo, i to je realna stvar o kojoj se ne prica. kada se krene pricati onda to brzo padne u zaborav, jer dode nesto novo, a niti je u interesu ijednoj vlasti na vrhu.



Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Želimo u EU? Želimo. E pa onda moramo ispoštovat tisuću raznoraznih stvari uključujući i ekološke zakone.
zelimo, i to je nesto nevjerovatno. jel tako? spremni smo pojesti svoje govno samo da nas se pogleda. za sve vise od toga, je, uf.......neopisiva, neizreciva, ogromna, turbo mega sreca (i hvalisanje).

zelimo u eu? pa svake godine je "bit ce za godinu - dvije". 2006-ste se sjecam da se pricalo o ulasku u eu oko 2008/09. i, jesmo li? barem blizu? bilo bi lijepo da jesmo, ali se ne prica koliko smo daleko. zakone treba donijeti, slazem se ja sa tim svakako. ali zakone treba provoditi, ti isti zakoni bi trebali i biti jednaki za sve. i kako onda pricati o pravnoj i demokratskoj drzavi u punom smislu te rijeci? kako se ici ugledati na naprednije drzave sa istim zakonima ako drzava nije spremna ispuniti neke osnovne zakone i potrebe?



Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nije se nikakva hajka dignula nego je donesen zakon. I to odjednom. Kak bi ga trebalo donest, u dva puta? I ne osjećam se ugroženo od nepušaća za razliku od tebe. Di ti živiš, u Bagdadu?
tu se vracam na onu zatupljenost od strane medija. i ide mi, svaka cast, jako dobro.
toliko da slusam prijatelja policajca (nepusaca) kako se prijeti pusacima "vidjet cete vi kad dode zakon, ako treba ja cu pisat kaznu". da ne govorim kako sada (dakle, jos uvijek je nevazeci zakon) kada dodem u birc svako malo cujem od prepametnih ljudi: "a zar se jos uvijek smije pusiti u zatvorenim prostorima?" i onda se cude da je to od 1.1.2009 (valjda sam pogodio datum, nemam pojma). i onda razocarana faca jer ce dobiti zilijun rakova svega po tijelu.......ali do sada su zivjeli u blagostanju neznanja, pa nije bilo problema?

hajka jest upravo od neupucenih i (usudit cu se reci) brdanskih nepusaca. kazem opet, ja jesam za taj zakon. ali da se moglo i trebalo srediti puno vaznije stvari, donijeti puno vazniji zakoni, trebalo je.
naletio sam na ponasanje kao kod zadrtih vegeterijanaca, ako vide da jedes meso spremni su te napasti. da jos ne govorim kako u 99% slucajeva se neda razgovarat sa njima, jer slusaju samo sebe, tj ono sto su culi sa tv-a ili procitali iz novina. i onda ja zivim u bagdadu? zalosno je sto velika vecina stanovnista zivi pod staklenim zvonom i non-stop bombardirana istom finom propagandom.



Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pričaš gluposti, svi ti zakoni postoje. Zabraniti prometovanje u užim središtima grada? Želiš diskriminirati stanovnike centra? Ekonomičniji i ekološki načini javnog transporta? Sve to košta neke novce koje mi nemamo. Usput, ekološki načini transporta često ispadnu veći zagađivači od običnih. Jer im treba npr. struja koju proizvodi npr. termoelektrana koja u atmosferu ispušta čudo od zagađenja.
koji zakoni su doneseni? mozes navesti primjere nekakve da je novcano neka firma platila onoliku kaznu kolika bi trebala biti s obzirom na to koliko je ostetila okolis, ugrozila ga? aloha, pa zivim u sisku, znam da se ne dira velike zagadivace. jer se od tih istih zagadivaca ubiru i vise nego velike pare. sta mislis da ljudima koji zive na podrucjima koji su pokriveni sa vjetrovima iz termoelektrane ili rafinerije se isplacuje nekakva odsteta kad se otkrije teski stadij bolestine, ne samo pluca nego i udova, kostiju itd? mislis da se pridrazavaju zakonski dozvoljene kolicine ispustanja plinova? a svaki dan se mjere, i cesto odstupaju. po nocima i po par puta, oko ponoci se cuje pritisak pustanja plinova. mislis da se to ne zna? mislis da to ne truje ljude? gdje je tu zakon, gdje su tu kazne, gdje su tu mediji? petrokemija, herbos, radonja; sve tvornice koje imaju proizvode dobivene kemijskim procesima. sta mislis gdje ti plinovi odlaze, nusproizvodi? mislis da se to nadzire? sankcionira, prezentira u medijima?

samo si naceo ovo za srediste grada, ok, malo je to pretjerano od moje strane. ali se ticalo jer sam nesto na ekologiju zabrijao.
a sto se tice vozila na alternativne pogone. jedan samo primjer je ona velika i bogata drzava kanada, gdje kupovinom hibridnog vozila dobijas nekih 10-15% povrata novca. znaci nek vozilo kosta 200000 kuna, to dobijes 20000-25000 kuna nazad, plus sto stedis posteno na gorivu, plus sto doprinosis zastiti okolisa. mislis da ce kod nas takvo razmisljanje postati uobicajno i prihvatljivo? mozda, za 150 godina. i eto ti primjera ciste nelogicnosti, imas auto na plin (dakle, manje zagadujes okolis, la la), i umjesto da te drzava nagradi jer si ekoloski svjesna osoba, ti na svakoj registraciji moras platiti 300 kuna vise drzavi. ima logike? postoje zakoni? (baci pogled na iznad quote, pocetak).



Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Iz svih tvojih postova ja sam zaključio da si ti vrlo frustriran stanjem u našoj državi te ti ništa ne valja. Nisam nigdje pročitao tvoj neki konkretan primjer šta, kako i zašto bi ti napravio. Samo da ništa ne valja.
nista mi ne valja.......nije da nista ne valja, ali one stvari koje ne valjaju se stavljaju pod tepih! zasto se o njima suti? i zbog toga nisam frustriran u pravom smislu te rijeci, vise sam ljut. pasivno ljut.
sto je i odgovor na pitanje sto, kako i zasto bi ja napravio. nemam ja sta raditi, to nije moje zvanje, to mi ne predstavlja gust, to nije moj posao. to je posao ljudi u trenutno vladajucoj stranci, i predebelo su dobro placeni za svoj posao.
ako smatras da bi ja trebao sutiti i zadovoljno klimati jer je polovica ljudi zadovoljna (recimo polovica, dakle gradana), nema sanse da hocu. jer znam da nije samo moje misljenje ovakvo, samo sto su ljudi toliko navikli na takav zivot da se ne ocekuje bolje.

a takoder, sto i kako promijeniti osim osobno ici u politiku? sada ce se naci pametan netko i reci, pa na sljedecim izborima glasaj za onu stranku koja najblize zastupa tvoje interese i misljenja. sto vuce takoder problem, isti ljudi se vrte u politici od samostalosti Hrvatske! pa koga onda mozes izabrati nesto drugacije sto mi moglo uvjetovati barem minimalne promjene prema naprijed?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 09.11.2008., 20:15   #244
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Onda si stvarno "na konju"
Neki moji frendovi koji su se "skinuli" ne mogu me vidjeti očima ako zapalim...Vuče ih i nakon par godina,kažu...a, šta'š...usrana situacija.Valjda nisu još "to" prelomili kako spada...
Btw,toga me je jedino i zapravo strah, iskreno, kada bih išao "ostavit' se cigareta"...neće ići dok to ne raščistim sam sa sobom.A da li bih volio? Naravno,mislim da nema pušača koji ne poželi riješiti se toga poroka.Samo...ništa od toga do "pravoga momenta".Po meni,to je jedini izlaz (trajni izlaz).
A do tada &have fun,pa da vidimo tko će biti brži: karakter il'-usud.

I da,imaš pravo, sjećam se (doduše mutno, jer je davno bilo) sličnoga osjećaja pri jednome od mojih pokušaja "skidanja" sa pljuga...iza klope, iza pivice & iza seksa (e, ovo treće me je "slomilo").
Početak je bio jako težak. Največi problem je bio jer sam tek tada shvatio da imam ruke i nisam znao kuda s njima. Znao sam raditi noćnu, ovaj do mene puši ko turčin, nikad neču zaboravit pušio je Winston 100s, a ja karakter kao neću. Ruka mi je sam išla u džep di su bile cigarete.
U početku mi je bilo najteže piti kavu bez čika. Ali moraš biti karakter.
Ako si jednom prestao i opet počeo pušiti drugi put će ti biti još teže prestati jer ćeš živjeti u iluziji da to možeš.
Zdebljat ćeš se sigurno jer kad nebudeš znao šta bi ići ćeš u frižider dok si prije zapalio cigaretu. Nema tu nikakve ovisnosti o nikotinu i sl. Mogu iz iskustva reči da su to gluposi. Sve je to samo u glavi i ful je jednostavno.
Ili HOČEŠ ili NEČEŠ. Sloboda odabira. Jer ako sam ja mogao nakon 15 godina i 2 kutije dnevno i moj frend nakon 15 godina i 3 kutije dnevno, vjerujem da mogu svi. Ali kažem stvar je osobnog odabira i nikome to ne zamjeram niti sam sad kao nepušač zlonamjeran i da nešto glumim kao da mi smeta jer ako me nije ubilo nakon 15 godina aktivnog pušenja neće me ubiti niti kao pasivnog pušača.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 09.11.2008., 20:49   #245
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Ajme, uopće ne kužim zašto se svi toliko uzbuđuju radi ovoga... Još jedan zakon koji se vrlo vjerojatno neće niti provoditi, poput zabrane prodaje alkohola maloljetnicima. Možda opale tu i tamo nekog ugostitelja po džepu, ali to nije moj problem jer ionako nikad ne idem u kafiće. Fino pušim na ulici i nitko mi to ne može zabraniti. A cigaretama nek slobodno udvostruče cijenu, meni to ionako ništa ne znači kada koristim duhan i rizle. I baš me briga što je pušenje štetno. Što prije umrem, tim bolje.

Bolje bi pametnije da zabrane promet u centru grada i da se spriječi potajno zagađivanje od raznih industrija itd ,ali ovo je ipak banana-republika u kojoj sve funkcionira na idiotski način... Glavno da se vodi borba protiv pušača dok cvjeta korupcija i organizirani kriminal.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline  
Staro 09.11.2008., 20:56   #246
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Bitno je da su oni opet nasli nama zabavu da se zaborave glavni problemi ove drzave, a to su nezaposlenost i nizak standard. To sto nepusim u birtiji mi nece povecat placu.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 09.11.2008., 22:50   #247
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,221
Pa idu jedno po jedno sad bi vi riješili kriminal a sve ostalo kasnije, al je problem što će kriminala uvijek bit.
@ RisingPower onda se najbolje odma ubij ako želiš što prije umrijet mislim ovo je jedna od najglupljih pročitanih rečenica na ovom forumu.
BTW zašto se ljudi odvajate od teme ako vam smeta razina kriminala u nekom gradu ili koliko koja tvornica zagađuje zrak, postoji opcija New Topic, a ne tu upadat
__________________
Dawar je offline  
Staro 09.11.2008., 22:53   #248
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,805
Imam dojam da bude taj zakon mrtvo slovo na papiru, tu i temo bude inspekcija napisala par kazni i to bude to...Uskoro ćemo vidjeti kako će se stvari dalje razvijati, možemo mi tu razglabati koliko hoćemo...

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
tu se vracam na onu zatupljenost od strane medija. i ide mi, svaka cast, jako dobro.
Zato već i ne gledam TV...

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sada ce se naci pametan netko i reci, pa na sljedecim izborima glasaj za onu stranku koja najblize zastupa tvoje interese i misljenja. sto vuce takoder problem, isti ljudi se vrte u politici od samostalosti Hrvatske! pa koga onda mozes izabrati nesto drugacije sto mi moglo uvjetovati barem minimalne promjene prema naprijed?
E to je problem, jednostavno su uvijek isti ljudi u politici (tu i tamo dođe neki novi u politiku umirovljenjem ili smrću prijašnjeg). Danas smo došli do toga da gledaš na izborima koji je od njih manje zlo...
Kad smo već kod politike i EU ulizivanja, zanimljivo je kako su odlučili jednostavno iz čistoga mira pristupiti EU bez pitanja da li to narod želi, bez referenduma.
__________________

potemkin.hr je offline  
Staro 09.11.2008., 23:01   #249
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Dečki-držite se teme
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 09.11.2008., 23:05   #250
gnad
Premium
 
gnad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ST
Postovi: 117
pisite manje postove boli me mozak........

ja se iskreno nadan da taj zakon nece bit proveden jer cu zimi morat gucnit malo kave unutra a onda povuc koji dim van kavane, moglo bi bit shebano i naporno...
gnad je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2008., 23:09   #251
rivaldo10
Intel Pentiumnaš 4-vretaš
Moj komp
 
rivaldo10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 162
bit če kao na reklami za nikorette
__________________
rlly bored....

opel tigra in my mind
rivaldo10 je offline  
Staro 09.11.2008., 23:33   #252
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ma daj, pretpostavljam da si većinu Silobrčkićinih sati u Glamoura/La Miragea/Blue Eyesa/Baruna i sad mi molim te reci da je tamo ''nevidim metar ispred sebe od dima''. To je preuveličavanja. Mislim, ok, smeta ti dim, al ipak...

I de reci mi jel Mrčela spominjao kakvu zabranu pušenja ispred škole?
off topic :
Jel još uvik Elektrotehnička u Blue Eyesa,tamo san dobija diplomu :-)) Nisam primjetija da je tamo bilo toliko zadimljeno al to je bila 93/94. prolazi vrime, al sve ostaje isto.
pa jel moguće da je Mrčela još uvik ravnatelj? jel kome Jefta predaje?

on topic :
kao bivši pušač ( tri kutije crvenog Marlbora dnevno ) mogu samo reć da je čoviku sve stvar psihe.i može se pstavit cigara samo su ljudi linčine pa in je lakše pušit nego pritrpit malo pa se ostavit.ne smeta mi pušenje al mi ide na kurac moraliziranje o nekim pravima pušača.šta kad pijan čovik sidne u auto i nekoga ubije?svi odma skaču na noge ubij zakolji jer Hajduk postoji.a tako lipo ko puši nek sidi doma i puši.ili nek naprave klub za pušače.pa lipo nek se dimi, ko voli nek izvoli.a doma mogu pušit koliko oće.tako da in prava nisu uskraćena.a da ne pričamo koliko košta lječenje pušača.bio 98 na Plućnom odjelu KBC Split.dijagnoza teška upla pluća smanjen kapacitet na 15%.doktori se čudili kako san živ.krevet do mene čovik ima kronični bronhitis. kad bi se on iskašlja mene je tiralo na povraćanje na što je to ličilo.on je doslovno iskašljava komadiće pluća..ali lola ide na balčkon zapalit duvan a disat ne može.toliko o ljudskoj gluposti.
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.

Zadnje izmijenjeno od: AdmiralST. 09.11.2008. u 23:47.
AdmiralST je offline  
Staro 09.11.2008., 23:46   #253
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ti stvarno nemaš niti jedan razlog da nastaviš pušiti.
A pušiš.
Mogu li imati ijedan razlog nakon 22. godine pušenja osim toga što sam ovisan?
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Tek takve (ako je istina ovo što pričaš) ne razumijem niti najmanje.
Što tu nemaš razumjet?
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
No, možda bi analiza kroz prizmu sado-mazo odnosa rasvijetlila ove odnose o kojima govoriš...
Ovo ću shvatit kao da si napisao jer nisi znao ništa pametnije/smislenije napisat pa si se prosrao i ostao živ.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
nisam rekao da se ne treba kaznama provoditi zakon u tom smislu, jer realno ne postoji neki drugi nacin. ali u zadnjih par godina se samo donose zakoni, i kazne su sve vece. i za svjetla, i za nepropisno parkiranje, i za nenosenje osobnih dokumenata. tvrdis da drzava sa tim kaznama (koje su porasle) slucajno puni drzavni budget? i lose je sto zakon je donesen da bi se zastitilo nepusace (prezentacija u medijima), a zapravo zato jer pusaci predstavljaju potencijalno presup problem drzavi. smrdi nekome licemjerstvo? boli njih sto se nepusaci truju, nek se truju.
i onda jos stavis kaznu koja odgovara danasnjim kaznama, okruglo 1000 kuna. jebote, netko radi pol mjeseca za te pare.

sada imam osjecaj da ce ici ono, a cime drugim?
porezima? prirezima? porezima na prirez? doprinosima? mislim, nisam u tome jer sam nezaposlen, ali znam da se otprilike na jednu placu skoro toliko sveukupno slije u drzavni budget, zdravstvo, mirovinsko itd. ali je vecina toga drzavno, pa kazem skoro pa jedna placa.




pa personaliziram jer je personalizirana. imas visestranacje, ali je stanje takvo da cim nekome iz vladajuce stranke predlozi zakon (neovisno koja je stranka na vlasti), odmah ce taj zakon proci. ne tice se samo pusenja.
i kad smo kod toga, gdje taj novac odlazi? jesmo li se ikada zapitali, ili jos ljepse, jesu li se ponudili pokazati raspored dohotka od kazni, i raspodijele?
jer sto se poboljsalo u drzavi unazad (bubnut cu) 5 godina? covjek bi rekao da cemo se pomaknuti sa mrtve tocke. jesmo li? jesu li se povecale place, povecale mirovine, povecao gospodarski rast, smanjili (ne ukinuli) broj poginulih u prometu, barem naceli problem sa alkoholom / drogama / oruzjem, smanjili korupciju? nismo, i to je realna stvar o kojoj se ne prica. kada se krene pricati onda to brzo padne u zaborav, jer dode nesto novo, a niti je u interesu ijednoj vlasti na vrhu.





zelimo, i to je nesto nevjerovatno. jel tako? spremni smo pojesti svoje govno samo da nas se pogleda. za sve vise od toga, je, uf.......neopisiva, neizreciva, ogromna, turbo mega sreca (i hvalisanje).

zelimo u eu? pa svake godine je "bit ce za godinu - dvije". 2006-ste se sjecam da se pricalo o ulasku u eu oko 2008/09. i, jesmo li? barem blizu? bilo bi lijepo da jesmo, ali se ne prica koliko smo daleko. zakone treba donijeti, slazem se ja sa tim svakako. ali zakone treba provoditi, ti isti zakoni bi trebali i biti jednaki za sve. i kako onda pricati o pravnoj i demokratskoj drzavi u punom smislu te rijeci? kako se ici ugledati na naprednije drzave sa istim zakonima ako drzava nije spremna ispuniti neke osnovne zakone i potrebe?





tu se vracam na onu zatupljenost od strane medija. i ide mi, svaka cast, jako dobro.
toliko da slusam prijatelja policajca (nepusaca) kako se prijeti pusacima "vidjet cete vi kad dode zakon, ako treba ja cu pisat kaznu". da ne govorim kako sada (dakle, jos uvijek je nevazeci zakon) kada dodem u birc svako malo cujem od prepametnih ljudi: "a zar se jos uvijek smije pusiti u zatvorenim prostorima?" i onda se cude da je to od 1.1.2009 (valjda sam pogodio datum, nemam pojma). i onda razocarana faca jer ce dobiti zilijun rakova svega po tijelu.......ali do sada su zivjeli u blagostanju neznanja, pa nije bilo problema?

hajka jest upravo od neupucenih i (usudit cu se reci) brdanskih nepusaca. kazem opet, ja jesam za taj zakon. ali da se moglo i trebalo srediti puno vaznije stvari, donijeti puno vazniji zakoni, trebalo je.
naletio sam na ponasanje kao kod zadrtih vegeterijanaca, ako vide da jedes meso spremni su te napasti. da jos ne govorim kako u 99% slucajeva se neda razgovarat sa njima, jer slusaju samo sebe, tj ono sto su culi sa tv-a ili procitali iz novina. i onda ja zivim u bagdadu? zalosno je sto velika vecina stanovnista zivi pod staklenim zvonom i non-stop bombardirana istom finom propagandom.





koji zakoni su doneseni? mozes navesti primjere nekakve da je novcano neka firma platila onoliku kaznu kolika bi trebala biti s obzirom na to koliko je ostetila okolis, ugrozila ga? aloha, pa zivim u sisku, znam da se ne dira velike zagadivace. jer se od tih istih zagadivaca ubiru i vise nego velike pare. sta mislis da ljudima koji zive na podrucjima koji su pokriveni sa vjetrovima iz termoelektrane ili rafinerije se isplacuje nekakva odsteta kad se otkrije teski stadij bolestine, ne samo pluca nego i udova, kostiju itd? mislis da se pridrazavaju zakonski dozvoljene kolicine ispustanja plinova? a svaki dan se mjere, i cesto odstupaju. po nocima i po par puta, oko ponoci se cuje pritisak pustanja plinova. mislis da se to ne zna? mislis da to ne truje ljude? gdje je tu zakon, gdje su tu kazne, gdje su tu mediji? petrokemija, herbos, radonja; sve tvornice koje imaju proizvode dobivene kemijskim procesima. sta mislis gdje ti plinovi odlaze, nusproizvodi? mislis da se to nadzire? sankcionira, prezentira u medijima?

samo si naceo ovo za srediste grada, ok, malo je to pretjerano od moje strane. ali se ticalo jer sam nesto na ekologiju zabrijao.
a sto se tice vozila na alternativne pogone. jedan samo primjer je ona velika i bogata drzava kanada, gdje kupovinom hibridnog vozila dobijas nekih 10-15% povrata novca. znaci nek vozilo kosta 200000 kuna, to dobijes 20000-25000 kuna nazad, plus sto stedis posteno na gorivu, plus sto doprinosis zastiti okolisa. mislis da ce kod nas takvo razmisljanje postati uobicajno i prihvatljivo? mozda, za 150 godina. i eto ti primjera ciste nelogicnosti, imas auto na plin (dakle, manje zagadujes okolis, la la), i umjesto da te drzava nagradi jer si ekoloski svjesna osoba, ti na svakoj registraciji moras platiti 300 kuna vise drzavi. ima logike? postoje zakoni? (baci pogled na iznad quote, pocetak).





nista mi ne valja.......nije da nista ne valja, ali one stvari koje ne valjaju se stavljaju pod tepih! zasto se o njima suti? i zbog toga nisam frustriran u pravom smislu te rijeci, vise sam ljut. pasivno ljut.
sto je i odgovor na pitanje sto, kako i zasto bi ja napravio. nemam ja sta raditi, to nije moje zvanje, to mi ne predstavlja gust, to nije moj posao. to je posao ljudi u trenutno vladajucoj stranci, i predebelo su dobro placeni za svoj posao.
ako smatras da bi ja trebao sutiti i zadovoljno klimati jer je polovica ljudi zadovoljna (recimo polovica, dakle gradana), nema sanse da hocu. jer znam da nije samo moje misljenje ovakvo, samo sto su ljudi toliko navikli na takav zivot da se ne ocekuje bolje.

a takoder, sto i kako promijeniti osim osobno ici u politiku? sada ce se naci pametan netko i reci, pa na sljedecim izborima glasaj za onu stranku koja najblize zastupa tvoje interese i misljenja. sto vuce takoder problem, isti ljudi se vrte u politici od samostalosti Hrvatske! pa koga onda mozes izabrati nesto drugacije sto mi moglo uvjetovati barem minimalne promjene prema naprijed?
Generalno gledajući ja se apsolutno slažem sa time što si napisao. Ali ti se nisi držao teme nego si počeo generalizirat i otišao si u puno dublje vode od naslova threada. I mislim da ovo nije mjesto za to, postoji forum.hr. za takve rasprave. Plus što mi se čini da si ti kao osoba izraziti pesimist dok sam ja pak sasvim kontra, vječiti optimist pa se nikak nemremo složit.
Slažem se s tobom da ima teških idiotarija u načinu funkcioniranja naše države, al nemoj gajit iluzije da bogate zapadne demokracije funkcioniraju na drugačiji način. Ako želiš osigurat funkcioniranje zakona, jedini način je kazna za nepoštivanje istog. I to velika.
A postoji i razlika u mentalitetu ljudi ovdje i na zapadu. Muž od ženine sestre, švicarac, me je blijedo gledao kad sam mu rekao da je normalno kod nas probat tutnut šušku murijaku koji te zaustavio. Njemu to NEBI palo na pamet. Isto tako su ljudi kukali kad je donesen zakon za alkohol u prometu. Kak je to puno, pa nismo mi zapad da možemo plaćat takve kazne i sl. I u ova dva dana 500 i kusur oduzetih vozačkih a martinje nije ni počelo. Očito, kazne nisu dovoljno velike. Ja bi u startu lupio 20000kn pa se ti misli. Ak se hoćeš ubit za volanom, ubij se al nemoj moje dijete ubit. Al mi smo balkanci i naučili smo pit i vozit i moš se .ebat. I ja sam bio klinac i pio sam i vozio. Jer sam bio balav i glup. Al da mi je stari rekao npr. da ak vozim pijan i murija me zaustavi da će me okinut takvom kaznom da ću vjerojatno morat prodat auto da ju platim... Brijem da bi razmislio.
Tako da mislim da će kod nas zbog mentaliteta ljudi neke stvari uvijek teže bit provodit nego negdje na zapadu. I to je prvo što nas koči.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 10.11.2008., 00:06   #254
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor AdmiralST Pregled postova
off topic :
Jel još uvik Elektrotehnička u Blue Eyesa,tamo san dobija diplomu :-)) Nisam primjetija da je tamo bilo toliko zadimljeno al to je bila 93/94. prolazi vrime, al sve ostaje isto.
pa jel moguće da je Mrčela još uvik ravnatelj? jel kome Jefta predaje?

on topic :
kao bivši pušač ( tri kutije crvenog Marlbora dnevno ) mogu samo reć da je čoviku sve stvar psihe.i može se pstavit cigara samo su ljudi linčine pa in je lakše pušit nego pritrpit malo pa se ostavit.ne smeta mi pušenje al mi ide na kurac moraliziranje o nekim pravima pušača.šta kad pijan čovik sidne u auto i nekoga ubije?svi odma skaču na noge ubij zakolji jer Hajduk postoji.a tako lipo ko puši nek sidi doma i puši.ili nek naprave klub za pušače.pa lipo nek se dimi, ko voli nek izvoli.a doma mogu pušit koliko oće.tako da in prava nisu uskraćena.a da ne pričamo koliko košta lječenje pušača.bio 98 na Plućnom odjelu KBC Split.dijagnoza teška upla pluća smanjen kapacitet na 15%.doktori se čudili kako san živ.krevet do mene čovik ima kronični bronhitis. kad bi se on iskašlja mene je tiralo na povraćanje na što je to ličilo.on je doslovno iskašljava komadiće pluća..ali lola ide na balčkon zapalit duvan a disat ne može.toliko o ljudskoj gluposti.
Mrčela još stoluje, Blue Eyes je tamo, kod Jefte sam ima ljetne susrete nervirajuće vrste . Otišla je ove godine u penziju.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 10.11.2008., 00:38   #255
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ali ti se nisi držao teme nego si počeo generalizirat i otišao si u puno dublje vode od naslova threada. Plus što mi se čini da si ti kao osoba izraziti pesimist dok sam ja pak sasvim kontra, vječiti optimist pa se nikak nemremo složit.
tocno sto se tice skretanja za temu, meni je to "pod normalno" jer se ne moze gledati jedan problem odvojen od ostatka. sve je to jedan veliki problem, zato onakvo moje misljenje. i ispricavam se sto sam skrenuo sa teme.
i da, jesam pesimist. ali vise bi rekao optimisticni pesimist, jer je meni casa uvijek na pola prazna, ne puna. ali mislim kako bi jednom mogla i trebala biti puna. barem sada dijelim takvo misljenje, sto opet ne znaci da se moje (kao i svacije) misljenje ne moze promijeniti.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
A postoji i razlika u mentalitetu ljudi ovdje i na zapadu. Tako da mislim da će kod nas zbog mentaliteta ljudi neke stvari uvijek teže bit provodit nego negdje na zapadu. I to je prvo što nas koči.
komad problema koji je jako tesko i komplicirano objasniti, a kamoli mu pristupiti na pravilan nacin i doci do korisnog pravog rjesenja. srz samih problema mislim da upravo lezi u trom balkanizmu, i mislim da to nece nikad nestati. jer kako promijeniti navike i kulturu ljudi koja se nije promijenila stoljecima? opet odoh offtopic, gotovo od mene, maknute mi Reply gumb .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 10.11.2008., 00:47   #256
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
pušikanjikis

ne znan sta bi reka u pogledu da li pusit ili ne.
pusenje ni je zdravo!
ali ne ce bit ni zdrav ko mi proba naplatit 1000kn za to sta pustin.
sami zna te sta je bilo u americi kad je bila prohibicija.
ljudi ne budi te glupi pa poceli su nam prat mozak i uz to jos nam peru i novcanike.
ili bi mogli pausalno placat kazne za to sta pusimo kao neka vrsta poreza?
bruno_x je offline  
Staro 10.11.2008., 00:55   #257
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor bruno_x Pregled postova
ne znan sta bi reka u pogledu da li pusit ili ne.
pusenje ni je zdravo!
ali ne ce bit ni zdrav ko mi proba naplatit 1000kn za to sta pustin.
sami zna te sta je bilo u americi kad je bila prohibicija.
ljudi ne budi te glupi pa poceli su nam prat mozak i uz to jos nam peru i novcanike.
ili bi mogli pausalno placat kazne za to sta pusimo kao neka vrsta poreza?
Da se razumimo, u svakoj iole civiliziranoj zemlji je pušenje zabranjeno (u ustanovama, restoranima i većini kafića), a to što nije u njemačkoj je zato jer tamo ima 20ak milijuna turaka
Mar je offline  
Staro 10.11.2008., 11:43   #258
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Tko god kaže da nemože prestat pušit ili da se nemože barem malo kontrolirati LAŽE i sebe i druge.
Da mi je drago šta ne pušim je. Ali još uvijek kašljem nakon 6 godina, nemam više onaj odvratan okus u ustima, vratio mi se je njuh, žena nemora svako malo prati zavjese jer od dima požute, nemoram krečit svako malo jer zidovi požute, prsti mi nisu više žuti, ne smrdi mi kompletno sva odjeća u kući, nema onog odvratnog smrada od čikova, u autu nemoram svaka dva tjedna strugat prednju šajbu, ipak bi mi to bio trošak od 30 kn dnevno a za te pare bi za mjesec dana kupio solidnu grafičku i još bi mogao nabrajati gro stvari.
Pa kad se na jednu stranu stave loše stvari, a na drugu dobre i odvagne svatko će vidjeti da li će pušiti ili ne.
svaka cast, napokon glas razuma medu pusacima

Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Al vi sto nepusite serendekate ja se bojim za svoje zdravlje mene drugi truju bmk, aj stoji da bude zabrana u nekim ustanovama kao sto je vec navedeno ali u birtiji cccc. Isto vec navedeno ak to ostane a sto je vjerovatno da nece ostat potpuna zabrana birtijama ce opast promet jebachki ...
promet 100% nece opast budes vidio

i ne znam od kud ti da su u njemackoj ukinuli zabranu???
prije tjedan dana sam tamo bio i u birtiji niti jedna cigareta zapaljena
jed2i je offline  
Staro 10.11.2008., 13:43   #259
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Početak je bio jako težak. Največi problem je bio jer sam tek tada shvatio da imam ruke i nisam znao kuda s njima. Znao sam raditi noćnu, ovaj do mene puši ko turčin, nikad neču zaboravit pušio je Winston 100s, a ja karakter kao neću. Ruka mi je sam išla u džep di su bile cigarete.
U početku mi je bilo najteže piti kavu bez čika. Ali moraš biti karakter.
Ako si jednom prestao i opet počeo pušiti drugi put će ti biti još teže prestati jer ćeš živjeti u iluziji da to možeš.
Zdebljat ćeš se sigurno jer kad nebudeš znao šta bi ići ćeš u frižider dok si prije zapalio cigaretu. Nema tu nikakve ovisnosti o nikotinu i sl. Mogu iz iskustva reči da su to gluposi. Sve je to samo u glavi i ful je jednostavno.
Ili HOČEŠ ili NEČEŠ. Sloboda odabira. Jer ako sam ja mogao nakon 15 godina i 2 kutije dnevno i moj frend nakon 15 godina i 3 kutije dnevno, vjerujem da mogu svi. Ali kažem stvar je osobnog odabira i nikome to ne zamjeram niti sam sad kao nepušač zlonamjeran i da nešto glumim kao da mi smeta jer ako me nije ubilo nakon 15 godina aktivnog pušenja neće me ubiti niti kao pasivnog pušača.
Ma da !!!
Nije da nije tesko, al uspije se ak` se ima volje i cvrsto se odluci !!!
Ja sam čađio od 8. osnovne (ferije izmedju osnovne i srednje, sjecam se ko da je jucer bilo) pa sve do unazad 3 godine. Znaci imam nekih 15 godina pusackog staza.
Samo, kad si mlad, puca ti kurac u junackoj guzici za zdravlje ... pusis, a ni sam neznas zasto, mislis, faca si (sam za sebe )???!!!! Prestati pusiti, zasto jebate ?
A onda nakupis nesto pameti tokom godina, prodju te brije i izlasci, tj malo su rjeđi. I pocnes ripati, kasljati, jebu te pluca, kazes sebi navuko sam prehladu jutarnja sracka je sve cesca jer se prepusis, tjera te povracati, jutarnji zelembac svako jutro posjeti i to te jebe.
Sve to aktivira neki okidac u mozgu, pa uvidis da nevalja to ... da i nisi neka "faca" bio
Prvi tjedan je najgori. Puca te kriza, malo si nervozan, problem sa rukama je tu ... A di cu s rukama, jebote ... mos misliti apsurda, di cu s rukama to me jebalo do jaja. I stvarno treba volja, jebacka volja i moras biti karakter. Nikorete i ostala sranja samo mazu oci i nista tebi nemoze pomoci ak nisi dosljedan. Al prodje tjedan, mjesec, godina. Skontas da imas džepove pa ruke u džep stavis
Dok sam pusio uvijek sam mislio, svi puse covjece. Sad kako nepusim uvidjam do to i nije tako, ipak velika vecina nepusi, sta ti je ovisnost ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 10.11.2008., 14:24   #260
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Drago mi je što sam "preduhitrio zakon" i nakon 6 god. prestao pušit prije nekih 10 mj.

Stvarno ste se raspisali, i neda mi se sve čitat ali podržavam zakon i smatram da je apsurdno da se većina (nepušači kojih ima 2/3) prilagođava manjini 1/3 (ko što je bio slučaj dosad)

S druge strane, doć će do malih "odvajanja", barem u početku,npr. ekipa pije vani i pušači u toj ekipi moraju izlazit van da bi zapalili...? Nekako udar na pušače i na psihološkoj razini, osjećat će se manje vrijednima i slabijima

Iako mi zvuči nevjerojatno da se neće pušit kad su pijanke i mega gužve po kafićima/klubovima...

No opet, kad su Turčini zabranili...
Fatal je offline  
Staro 10.11.2008., 17:47   #261
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
@ziky
I mene je j...o, a di ću s rukama i nakon par mjeseci sam shvatio da imam đepove, a ujutro sam tak kašljao da su svi susjedi znali da idem na posao.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 10.11.2008., 18:20   #262
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Pušač sam, ne baš ponosan, ali pazim gdje i kada budem zapalio.

I da je nekakav pametan zakon tipa zabranit pušenje u javnim ustanovama itd
Ili se napravi u bircevima odijeljeno ili čak birc samo za pušače ili nepušače
ili sa strožim propisima o prozračivanju takvog birca - OK
Ali da se zabrani u SVIM bircevima, kafićima itd - e pa nabyem ih, nisu normalni

Kad su već pri takvim genijalnim idejama, nek kompletno zabrane i prodaju alkohola u bircevima.

Kao što @Dizel veli, bitno da se vrti show .. a bitnija pitanja preskoče .. i pri tome izvuče još para iz ovci

Podržavao ili ne, tak svejedno jer baš i nije da se ima izbor.
Jedino šta se vidi da te zakone još uvijek ne donosi netko sa zdravim mozgom,
nego gamad kojoj je jedino bitno pobrat lovu gdje god stigne...
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline  
Staro 10.11.2008., 19:57   #263
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Mogu li imati ijedan razlog nakon 22. godine pušenja osim toga što sam ovisan?

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Što tu nemaš razumjet?
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ovo ću shvatit kao da si napisao jer nisi znao ništa pametnije/smislenije napisat pa si se prosrao i ostao živ.

Prvo: ako već "kvotaš", onda budi fer pa "kvotaj" i onoga "" koji je tamo stajao. Toliko staža već imaš da bi trebao znati razliku "sa " i "bez" smajlija

Drugo: svjestan si da ti šteti. "Osjećaš to" (čitaj ako neznaš šta si pisao). Dakle, "hebe" te to što radiš (sebi).
A radiš to i dalje.
Pušiš.
I to, jer si, eto- ovisan (ma, fantastičan alibi! ).
I nije ti dosta,nego da bi se pokušao prisiliti prestati pušiti "vapiš" za kutijom od 150kn, jer je TO onaj ultimativni alibi, po kojem, valjda, trpiš i čekaš sve te 22 g. "staža"... dakle, treba ti "stroga mama-država", sa "šibom od 150kn" u ruci,da te primi za ručicu i povede ka tvome "odriješenju od Grijeha"... i to -kaznama, čovječe. Represijom.

Hebote...

Eto zašto tebe i takve ne razumijem.

Eto zašto sam ti karikirao kroz "sado-mazo" prizmu (i tamo je bio "smajlić",zar ne?).

Uostalom, eno ti promišljanje AMD-a par postova gore, čovjek je prošao kroz TO, i ne "vadi" se ni na ovisnost, niti mu je trebalo da ga Netko kažnjava, samo je pronašao snage za ono što (kada je pušenje u pitanju) niti ja, niti ti, očito, nemamo stari moj- karakter.

Sve drugo su laži, izlike i "proseravanja"(poznato?) , no za razliku od tebe, ja se (još) ne zamaram previše time što pušim, uživam u tome i znam zašto to činim (čitaj:svjesno preuzimam sve rizike koji bi mogli proizići i ne dopuštam da me bilo kakva represivna sranja ograničavaju u tome).
A, ponajviše: ne treba mi nikakav izgovor.

Za čašćenje onim zaključkom "o prosravanju&co."-hvala lijepo

EDIT: (sada tek vidio)

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Naravno da se kaznama provodi zakon. Ne samo kod nas, nego SVUGDJE. Da njih nema, nitko ih nebi poštovao.
Pravo pitanje glasi:kakav zakon? I je li zbog nepravičnoga zakona pravično sprovoditi "kažnjavanje "?
Jel' ti "Kristalna noć" zvoni negdje u pamćenju?
Apartheid? Za "to" znaš?

Daa,daa,pogađaš:sve po slovu zakona,stari moj...a, šta kažeš?



Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nekako mi izgleda da ti personaliziraš državu. Država nije osoba, i nije zla te radi samo u svoju korist. I baš me zanima da mi u praksi objasniš to stanovište "drzava radi u 99,9% u svoju korist". Sav novac koji država uzme nekakvim nametom ide u proračun a ne na neki privatni "državin" račun. Ljudi koji vode državu mogu bit ovakvi i onakvi al zakon je izglasan većinom. Ko nam je kriv što smo ih izabrali.
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
...Di ti živiš, u Bagdadu?
A di ti živiš...



@fanAtik i ostali: sve što pokušavam je pošteno pogledati situaciji "u oči", komentirati neke stvari i stavove pojedinaca, i to iz kuta višegodišnjega pušača; možda na malo "(pre)direktan" način, ili kako već, ali iskreno, i bez namjere da nekoga vrijeđam iz niskih pobuda.
Stavove ću kritizirati, to da, uostalom, baš to i činim, a ako nekoga smeta... neka ih, onda, ne izlaže na Forumu.
Bože moj...

&

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 10.11.2008. u 22:03.
 
Staro 14.11.2008., 18:51   #264
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Nepušači nahebali ste

Barack Obama je PUŠAČ. Najme da ce sljedeci rat amerike biti protiv nepušača , pa vi vidite
Fleks je offline  
Staro 15.11.2008., 01:54   #265
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
@Fleks
Evo jedna zagonetka iz tvog faha.
Ako imam zasijano 3 jutra duhana i dam tebi jedno jutro da popušiš. Koliko jutara će ostat?
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 24.11.2008., 16:53   #266
lordnikon
Registered User
 
lordnikon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Mlaka
Postovi: 12
Ne
ja sam nepusac ali mi ne smeta jer ako oni hoce pusit neka puse
lordnikon je offline  
Staro 28.11.2008., 13:48   #267
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
iss, slučajno pogledam ovdje, i vidim da se opasno rasplamsala rasprava i svađa oko cigara
Gabre je offline  
Staro 28.11.2008., 13:55   #268
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ban pljugi. Dajte nam da ločemo.
thedream je offline  
Staro 28.11.2008., 14:09   #269
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Zakon je donešen i u primjeni ali u stvarnosti kao i da nije. Ipak smo mi na području koji se zove Balkan.
freddie je offline  
Staro 28.11.2008., 14:11   #270
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor freddie Pregled postova
Zakon je donešen i u primjeni ali u stvarnosti kao i da nije. Ipak smo mi na području koji se zove Balkan.
E ovo i je pravi odgovor..Samo san ceka da neko napise ovo,znalo se vec unaprid koliko ce to palit kod nas u HR
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na