Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.12.2014., 18:02   #241
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I ti si iz ove grupe nepismenih Quake 3 igraca?

Kao sto sam rekao, a ponovit cu (uzaludno) jos jednom, osobno nemam vremena na gubljenje i zato Intel. Racunalo mi treba iskljucivo za posao (igram se s drugim stvarima). i5-4440 sam platio 1.200kn pocetkom godine, a koliko vidim, to "8320" kosta otprilike jednako sada (a sporije i ne radi mi pola stvari na njemu kako spada).
Imas pravo uzaludno je pricat sa tipovima poput tebe. Samo barem vec ak si fanboy ne pljuj po drugim stvarima koje rade i vise nego odlicno ako si znas slozit pc kak spada. Jer ovdje ako malo koristis mozak i procitas textove, niko nije napiso da INTEL ne valja. Dok vi fanboys pljujete po amdu i kaj ti ja znam, a zapravo ne kuzite kolko ste smjesni sa svojim izjavama. Barem se sudrzi pisanja da je nesto lose, makar ti to tako mislis u svojoj glavi, ali i mnogi misle da je more plavo a nije. Da je intel bolji i daleko skuplji ti je napiso svaki normalan covjek ovdje. A uspredivat ove igracke od intela poput 4440 sa fx to mi se stvarno vise ne komentira.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline  
Staro 22.12.2014., 18:02   #242
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,752
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
pa i nije svejedno, donekle je u gpu bound igrama, ali velike su razlike u minimalnim fps-ovima, i fps dropovima, koji kvare doživljaj igranja, što se tiče nekog multi taskinga ok, fx ima prednost nad i5, ali običnom korisniku koji recimo dok igra, sluša muziku i skida p0rn prek torenta je tak svejedno....

morate ljudi malo stati na loptu niti je fx go*no niti je i5 svemirski brod naspram fx-a, al poneki stvarno idu u krajnosti....
S ovim se u potpunosti slažem. Nije FX loš procesor i ima svoju publiku...
Sinac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2014., 18:10   #243
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Samo barem vec ak si fanboy
Vidis, to je osnovni problem tebe i ostalih igraca Quakea.

Meni je u sustini svejedno sto je u aparatu. Dok god radi. S AMD-om ne radi. S Intelom radi. Mozes li to procesuirati, kao i cinjenicu da postoji nesto u kompjuktorima osim tvog high scorea u Betlfildu (koji radi sjajno na AMD-u, ne sumnjam)?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 22.12.2014., 18:10   #244
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
S ovim se u potpunosti slažem. Nije FX loš procesor i ima svoju publiku...
Pa tocno to, ali neki to ne mogu ocigledno shvatit, nego sve kaj je team RED je smece.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline  
Staro 22.12.2014., 18:17   #245
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Pa tocno to, ali neki to ne mogu ocigledno shvatit, nego sve kaj je team RED je smece.
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
A uspredivat ove igracke od intela poput 4440
hmmmm, zanimljivo
__________________
CheCola je offline  
Staro 22.12.2014., 18:17   #246
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,752
Ma vidim da je sad tu diskusija otišla u istom smjeru kao i na Nvidia vs ATI threadovima...
Sinac je offline  
Staro 22.12.2014., 18:50   #247
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Nemam FX_a ali rado bi ga probao, kad sam kupovao CPU išao sam "kao" na sigurno i uzeo dvije i7_ice 4790k i došao do zaključka da je urbani mit o hladnom Intelu. Bogami se dobrano griju, u stres testovima blizu 100, a u real life aplikacijama oko 70 stupnjeva C.
gil je offline  
Staro 22.12.2014., 18:51   #248
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,442
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
I7 4770K i FX8370 će zadovoljiti potrebe svojih korisnika. U nekim stvarima će Intel biti brži,a u nekim Amd.
Kvaka je u tome da je taj Amd duplo jeftiniji i razlika u cijeni je neopravdana.

Da al kvaka je u tome da ti za gaming ne treba I7 - iskreno to je bacanje love za tu namjenu i nema veze sa zdravom pameti. I5 je max (ni ne mora biti K).

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pjesma je genijalna, pogotovo kad peče jaja na grafi

Intelovci nemaju nešto tak kul .
Sorry al ak ti je to tiho onda neznaš kaj je FKT so hush CM-ovi ventovi su mi ko tomo viković , na niskim okretajima se previše čuje lager i ventovi se brzo razlokaju. Sa Scythe-om nemam tih problema (Katana 4, Ninja/Mugen)...
tomek@vz je online  
Staro 22.12.2014., 18:54   #249
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Da al kvaka je u tome da ti za gaming ne treba I7 - iskreno to je bacanje love za tu namjenu i nema veze sa zdravom pameti. I5 je max (ni ne mora biti K).



Sorry al ak ti je to tiho onda neznaš kaj je FKT so hush CM-ovi ventovi su mi ko tomo viković , na niskim okretajima se previše čuje lager i ventovi se brzo razlokaju. Sa Scythe-om nemam tih problema (Katana 4, Ninja/Mugen)...
Kod Amd ti je dovoljan FX6300 koji kosta bagatelnu svotu novca.
Jasno ti je o cemu pricam,omjer cijene i kvalitete je na strani AMD-a.

Da Intel spusti cijene onda bi se dalo razgovarati dalje.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 18:58   #250
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Nemam FX_a ali rado bi ga probao, kad sam kupovao CPU išao sam "kao" na sigurno i uzeo dvije i7_ice 4790k i došao do zaključka da je urbani mit o hladnom Intelu. Bogami se dobrano griju, u stres testovima blizu 100, a u real life aplikacijama oko 70 stupnjeva C.
Vidis,ja cu ti za razliku od nadrkanog bubice reci da si kupio odlicne proceve i nisi pogrijesio.

Isto tako ne bi pogrijesio ni sa FX-om.

Ali to nekima(doticnom bubici) nikako shvatit.
Hawker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2014., 19:29   #251
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
@Hawker.. Bez uvrede, ali zna Bubba što priča. Da imalo pratiš teme van ove, vidio bi koliko je stručan i susretljiv, no laprdanja totalno nevezana uz činjnično stanje nitko ne voli.. Nije to više Intel ili AMD, već tjeranje sile i djetinjarija. Ako ti je AMD dobar, uživaj.. Sam si ga birao, sam ćeš ga i koristiti..

Regao si se pred manje od mjesec dana i isključivo pratiš dvije teme (o FX-evima gdje se nabrijavaš pred kupnju i ovu gdje tražiš tuđu potvrdu da nisi pogriješio).. Nije ovo Bug forum..
Pawzilla je offline  
Staro 22.12.2014., 19:48   #252
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,988
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Sorry al ak ti je to tiho onda neznaš kaj je FKT so hush CM-ovi ventovi su mi ko tomo viković , na niskim okretajima se previše čuje lager i ventovi se brzo razlokaju. Sa Scythe-om nemam tih problema (Katana 4, Ninja/Mugen)...
Držim komp ispod stola i ne čuje se ništa osim u 3D kad se grafa zalaufa ali to je više manje neizbježno. E sad, ako netko drži komp na stolu i uho naslonjeno na kućištu, te ima neku fobiju od šumova...ne bi se štel mješati
Mladenxy je offline  
Staro 22.12.2014., 19:49   #253
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
@ Pawzilla
Takoder bez uvrede, ali ljudi koji gledaju na stvar iskljucivo iz nekih svojih razloga i vrijedaju drugu stranu, koja je za 99% posto drugih usera i vise nego dovoljna, mi sve govori o kakvoj osobi je rijec. Ako je tako kako si ti napiso, onda se nebi niti uplito, niti vrijedo druge proizvodace i piso textove koje pise. Ako cemo svi samo gledat na osobnu stvar za koju koristimo nesto, i blatiti druge, onda da imas pravo ovo sve vise lici na bug forum. Jer prije bubbija niko nije napiso da neko ima manjak mozga jer je izabro amd ili intel, kuzis?
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 22.12.2014. u 20:01.
ravkan je offline  
Staro 22.12.2014., 20:01   #254
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
@Hawker.. Bez uvrede, ali zna Bubba što priča. Da imalo pratiš teme van ove, vidio bi koliko je stručan i susretljiv, no laprdanja totalno nevezana uz činjnično stanje nitko ne voli.. Nije to više Intel ili AMD, već tjeranje sile i djetinjarija. Ako ti je AMD dobar, uživaj.. Sam si ga birao, sam ćeš ga i koristiti..

Regao si se pred manje od mjesec dana i isključivo pratiš dvije teme (o FX-evima gdje se nabrijavaš pred kupnju i ovu gdje tražiš tuđu potvrdu da nisi pogriješio).. Nije ovo Bug forum..
Meni ne treba nikakva potvrda jer znam sto kupujem.

A "susretljivog" bubicu sam vec upoznao.
Uostalom on je sam poceo prvi sa ad hominemom i laprdanjima.
Ali to je proslo. Ne trebas mu glumit advokata jer taj forumash za mene ne postoji.

A to kad sam se regao je potpuno nebitno kao i tvoja opaska o bug forumu.
I da,FX sam kupio prije ikakvog reganja. A prvog FX-a sam kupio prije tri godine.
A sad je u naruđbi 8320E bubicinim opaskama usprkos.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 20:04   #255
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
@ Pawzilla
Takoder bez uvrede, ali ljudi koji gledaju na stvar iskljucivo iz nekih svojih razloga i vrijedaju drugu stranu, koja je za 99% posto drugih usera i vise nego dovoljna, mi sve govori o kakvoj osobi je rijec. Ako je tako kako si ti napiso, onda se nebi niti uplito, niti vrijedo druge proizvodace i piso textove koje pise. Ako cemo svi samo gledat na osobnu stvar za koju koristimo nesto, i blatiti druge, onda da imas pravo ovo sve vise lici na bug forum. Jer prije bubbija niko nije napiso da neko ima manjak mozga jer je izabro amd ili intel, kuzis?
Upravo to.
Bilo je zezancije beningne i caskanja o novim Visherama dok nije dosao bubicica i proglasio maltene budalama bilo koga ko kupi AMD.

Ja NIKAD nisam rekao da je Intel sranje i proglasavao bolesnima ljude koji ga kupuju. Naprotiv,imam dva Intela doma.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 20:08   #256
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
bubba partibrejker....
__________________
CheCola je offline  
Staro 22.12.2014., 20:21   #257
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,442
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Držim komp ispod stola i ne čuje se ništa osim u 3D kad se grafa zalaufa ali to je više manje neizbježno. E sad, ako netko drži komp na stolu i uho naslonjeno na kućištu, te ima neku fobiju od šumova...ne bi se štel mješati
Ak ne čuješ taj vent komp ti nije dovoljno tih...FKT-ovci znaju Ima da čujem kod susjede komarca kak prdne prije neg svoj komp Mnogo je ekipe mislilo da su im kompovi tihi dok nisu nažalost završili blizu moje kante

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 22.12.2014. u 21:02.
tomek@vz je online  
Staro 22.12.2014., 20:21   #258
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
..nego moras malo podesit ili proguglat..
Ovo nikako ne stoji. Da si ikada probao vrtiti OSX na AMD-u, znao bi to.

Iako je ovo daleko od same teme, smatram da je neozbiljno špekulirati i bacati postotke.. Isto tako je totalno nerealno uspoređivati platforme na temelu subjektivnog dojma. Pričamo o procesorima koji (kako je već x puta napisano i potvrđeno) nisu usko grlo u igrama i u doba SSD-a, jeftinog RAM-a i moćnih grafičkih kartica, razlike u svakodnevnoj uporabi, gamingu i svemu osim profesionalne uporabe skoro da i nema. U tom trenu uskače Bubba koji na specifičnom slučaju (ne sebe, već posla ) pokazuje ograničenja platforme i eto sukoba.

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Upravo to.
Bilo je zezancije beningne i caskanja o novim Visherama dok nije dosao bubicica i proglasio maltene budalama bilo koga ko kupi AMD.

Ja NIKAD nisam rekao da je Intel sranje i proglasavao bolesnima ljude koji ga kupuju. Naprotiv,imam dva Intela doma.
I na to nisi mogao jednostavno napisati, "ja se s tobom ne slažem" i objektivno (brojčano) dočarati svoje mišljenje? Već se natjerivati kao malo dijete..
Pawzilla je offline  
Staro 22.12.2014., 20:28   #259
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,988
Pa Bubba je u pravu...tko bi normalan išao kupovati AMD proc ako mu za poslovne potrebe ne radi. Intel je po tim stvarima bez konkurencije ali kao što je rečeno svaka roba ima svog kupca. Ne koriste svi kompove za iste stvari pa su im takvi nedostaci u potpunosti nebitni.
Mladenxy je offline  
Staro 22.12.2014., 20:35   #260
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova


I na to nisi mogao jednostavno napisati, "ja se s tobom ne slažem" i objektivno (brojčano) dočarati svoje mišljenje? Već se natjerivati kao malo dijete..
Slusaj,kad neko uleti sa onim bolesnim postovima onda sa takvima nema neke rasprave.
Postavlja se kao znalac najvece svemirske tajne i druge proglasava budalama sto kupuju nesto sto on smatra losim.

A kad mu se lijepo kaze da nema nikakve razlike za svakodnevnu uporabu izmedju FX-a i i7,i5 onda krece kanonada uvreda koja pokazuje kronicno pomanjkanje osnovne kulture.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 20:50   #261
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Slusaj,kad neko uleti sa onim bolesnim postovima onda sa takvima nema neke rasprave.
Postavlja se kao znalac najvece svemirske tajne i druge proglasava budalama sto kupuju nesto sto on smatra losim.

A kad mu se lijepo kaze da nema nikakve razlike za svakodnevnu uporabu izmedju FX-a i i7,i5 onda krece kanonada uvreda koja pokazuje kronicno pomanjkanje osnovne kulture.
Siguran sam da to nebi bilo tako da si bio od početka objektivan.

Dio vezan uz svakodnevnu uporabu sam ti objasnio u postu prije ovoga i bez vrijeđanja, ili ga nisi pročitao ili nisi razumio. Upravo i je stvar u tome da se svakodnevna i poslovna uporaba razlikuju, no ti uspoređuješ svoj i bratov komp, pričaš da je brat programer i sam sebi uskačeš u usta kad preispituješ bratov odabir procesora iako si pročitao objašnjenje vezano uz virtualne mašine i OSX. Kažeš da nema razloga baciti novac na 4770K, jer ponovo, uz svakodnevnu uporabu razlike nema, a opet mene nazivaš "intel ekipom" kad sponemem celerona/pentiuma koji bi jednako dobro tjerao tvoju 7850.

Evo, ja te ne vrijeđam, no puno toga mi kod tvojih tvrdnji nije logično.
Pawzilla je offline  
Staro 22.12.2014., 21:10   #262
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Siguran sam da to nebi bilo tako da si bio od početka objektivan.

Dio vezan uz svakodnevnu uporabu sam ti objasnio u postu prije ovoga i bez vrijeđanja, ili ga nisi pročitao ili nisi razumio. Upravo i je stvar u tome da se svakodnevna i poslovna uporaba razlikuju, no ti uspoređuješ svoj i bratov komp, pričaš da je brat programer i sam sebi uskačeš u usta kad preispituješ bratov odabir procesora iako si pročitao objašnjenje vezano uz virtualne mašine i OSX. Kažeš da nema razloga baciti novac na 4770K, jer ponovo, uz svakodnevnu uporabu razlike nema, a opet mene nazivaš "intel ekipom" kad sponemem celerona/pentiuma koji bi jednako dobro tjerao tvoju 7850.

Evo, ja te ne vrijeđam, no puno toga mi kod tvojih tvrdnji nije logično.
Objektivan sam sasvim dovoljno.

Za svakodnevnog usera logican izbor je jeftiniji AMD.
Preispitujem bratov odabir jer znam koliko je platio dva kompa sa i5 i i7,a koliko je mogao platiti FX.
Ono sto on radi ce obaviti i FX. Nesto brze,a nesto sporije.
Naglasavam da meni komp. jednostavno ne sluzi za igre primarno nego za encoding. Zato i je vec stara 7850 unutra. Da hocu gejmersku masinu utrpao bi nesto jace. Meni je komp. prakticki dvadeset sati dnevno u transcodingu.
Tvrdis li mozda da ce ti celeroni i pentiumi obavljati encoding bolje od FX-a?
Sigurno ne tvrdis.

I sto ti tocno nije logicno?
Da hocu dat manje para za isto kao i velika vecina usera?

Od pocetka naglasavam da je AMD best buy danas,a da je FX8320 s ovim cijenama daleko best buy.
To ne znaci da mrzim INTEL kao sto to bubica tvrdi jer ima problema sa razumjevanjem.
A dosta sam puta naveo da Intel radi fantasticne procesore. Toliko o objektivnosti.
Za nedostatak objektivnosti obrati se bubici,a ne meni.

EDIT: Sto se tice bratovog izbora .,to mozda nije ni bitno s obzirom kolikom brzinom isplati hardware. tako da se ta opaska moze i zanemariti.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 22.12.2014. u 21:18.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 21:15   #263
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,988
Pa zar ti encodiranje ne bi bilo brže preko neke nvidine grafe?
Mladenxy je offline  
Staro 22.12.2014., 21:20   #264
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa zar ti encodiranje ne bi bilo brže preko neke nvidine grafe?
Koliko znam CPU je najkvalitetniji za to.
Ja uopce ne koristim GPU za te stvari.

Mozda grijesim,ali savrseno sam zadovoljan na taj nacin.
Brzina nije bitna,ali kvaliteta itekako jest.

Mozda subjektivno misljenje,ali GPU to obavlja nekvalitetno.
Ako jos neko ima iskustava neka kaze.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 21:30   #265
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,788
Iiiiiii ovim pada sve u vodu, ikakva daljnja diskusija.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je online  
Staro 22.12.2014., 21:30   #266
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Mene samo fascinira da si do posta 142 ove teme govorio da je Intel bolji u encodingu, da ti je stalno do svakodnevne privatne uporabe, spominjao gaming performanse i na kraju bubnuo da ti je komp 20 sati dnevno u transcodingu.. Iskreno, dovoljno sam pročitao, a o ostalom neka mod odluči..

EDIT:
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Mozda grijesim,ali savrseno sam zadovoljan na taj nacin.
Brzina nije bitna,ali kvaliteta itekako jest.
Bravo! Očito nisam pogriješio..

Zadnje izmijenjeno od: Pawzilla. 22.12.2014. u 21:36.
Pawzilla je offline  
Staro 22.12.2014., 21:33   #267
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Da si ikada probao vrtiti OSX na AMD-u, znao bi to.
Jesam u virtualki i radi mi bez beda, moro sam radi faxa. A sad ovako nisam isprobavo.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline  
Staro 22.12.2014., 21:39   #268
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Ja samo čekam da se pojavi Brko!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 22.12.2014., 21:42   #269
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Mene samo fascinira da si do posta 142 ove teme govorio da je Intel bolji u encodingu, da ti je stalno do svakodnevne privatne uporabe, spominjao gaming performanse i na kraju bubnuo da ti je komp 20 sati dnevno u transcodingu.. Iskreno, dovoljno sam pročitao, a o ostalom neka mod odluči..

EDIT:


Bravo! Očito nisam pogriješio..
Jel bolji toliko da opravda cijenu? I koji Intel jbt.

Oh Jesus,ne ponovo.

Sto se GPU tice ,sto je tocno problem u koristenju iskljucivo CPU za encoding?

Evo sto kazu oni koji bolje znaju:

GPU based encoders, thus far, do not have the same encoding quality as purely CPU based encoders. They make compromises in quality for performance. The difference is typically only noticed at low bitrates

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 22.12.2014. u 21:56.
Hawker je offline  
Staro 22.12.2014., 21:53   #270
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Ovo nikako ne stoji. Da si ikada probao vrtiti OSX na AMD-u, znao bi to.
...razlike u svakodnevnoj uporabi, gamingu i svemu osim profesionalne uporabe skoro da i nema. U tom trenu uskače Bubba koji na specifičnom slučaju (ne sebe, već posla ) pokazuje ograničenja platforme i eto sukoba.
Vratit ću se na ono što sam (i ne samo ja) probao poantirati u nekoliko postova i to ne samo u ovoj temi:

Definicija (prosječnog) kućnog korisnika ne uključuje zarađivanje novaca radom na računalu od kuće.
Pod time mislim kojekakva renderiranja, kompajliranja, predviđanje potresa, meteorologiju, vrtnja nekoliko virtualki, te sve ostale slične rabote.
Postoje izuzeci među kućnim korisnicima koji rade i takve stvari (cijenjena Linux zajednica entuzijasta volontera) no koliko takvih ima ? 50 promila ? Ili 500 ?
Dalje, koji broj prosječnih kućnih korisnika vrti OSX na PC platformi ?
I oni koji to rade, rade iz razloga zarađivanja novaca (čisto sumnjam da neko vrti Operu ili fejs na meku zato kaj to na njemu bolje radi nego na piceku), dakle ne spadaju u domenu prosječnog kućnog korisnika.

Jednako, benčeri, temperaturni fetišisti, sajlent frikovi, kejs pacijenti i moderi, lovci na taktove kao i HC gejmeri (svi oni sa klokanim procovima i grafuljama preko 1500 Kn) po meni subjektivno ne spadaju u prosječne kućne korisnike.

Vratimo se na boldani dio u citatu: profesionalna upotreba računala nema nikakve veze sa kućnim korisnicima, pa čak ni kod nas, makar smo mi genetski predisponirani da svaku definiciju izopačimo na način da bismo mogli nešto smuljati.

Za profesionalnu upotrebu (a vjerujem da će se samnom složiti i najokorjeliji AMD simpatizeri) kupuje se profesionalni hardver (čitaj Intel) koji se shodno tome i plaća, ergo plaća se i profesionalna podrška u vidu dostupnih alata, programa ili podrške u bilo kojem obliku.

Za sve ostale prosječne kućne korisnike, AMD je bolja (jeftinija kupovina).
lobo64 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na