Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2016., 17:04   #25741
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Bio sam jučer u ZG i mogu reći kako bi bilo dobro da vam dođu slavonski policajci. Dvadesetak auta prošlo kroz crveno(ok, većinom dostavna vozila), pješacima je semafor očito ukras, bicklisti voze svuda, a skuteri misle da im je mjesto na biciklističkim stazama. -.-
Zalim se na te prolaske kroz crveno vec godinu dana. Tako mi svega, prije nije bio takav kaos. Cudi me da jos malo sudara ima.

Ljudi voze ko manijaci, prestrojavaju se bez gledanja, svi su agresivni i uzasno tankih zivaca. Svako malo se netko iz cista mira prestroji u mene (ne vozim im se u mrtvom kutu), ili neki specijalci misle da znaju vozit slalom.

Jos nisam vidio prednje maglenke koje cine neku razliku u vidljivosti po magli. A za ove sa upaljenim straznjim po "maglici" koja je 20 metara iznad ceste uz vidljivost blizu 100% postoji posebno mjesto u paklu. Ljudi kao da su bez mozga. "Maga je i moram upalit maglenku". Palis ju kad je magustina i kad nema nikog iza tebe, a gasis kad se netko iza tebe vozi

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 18.12.2016. u 17:12.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 18:31   #25742
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jos nisam vidio prednje maglenke koje cine neku razliku u vidljivosti po magli. A za ove sa upaljenim straznjim po "maglici" koja je 20 metara iznad ceste uz vidljivost blizu 100% postoji posebno mjesto u paklu. Ljudi kao da su bez mozga. "Maga je i moram upalit maglenku". Palis ju kad je magustina i kad nema nikog iza tebe, a gasis kad se netko iza tebe vozi
Moram priznati niti ja. Ok, vidi se na cesti par metara ispred tebe razlika, ali to ionako kratka svjetla "obave". Osobno prednje maglenke palim vrlo rijetko, a stražnje još i rjeđe. Stražnje palim samo kad je magluština i kad sam na otvorenoj cesti i kad ne vidim nikog u retrovizoru. Naravno, gasim odmah čim vidim svjetla iza sebe. Jučer u sat vremena na autoputu to je napravio jedan jedini vozač.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2016., 18:51   #25743
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,680
Pardon my frenč
Čisto pitanje iz neznanja:

Mene zanima funkcija te stražnje maglenke ako je gasiš čim vidiš nekog u retrovizoru
Čemu služi ako ne da te neko ne spuca u dupe po magluštini na otvorenoj cesti/autocesti
Koa je poanta odmah gasiti kad vidiš auto u daljini u retrovizoru, možda to auto tebe nije vidilo a ti je ugasio?

Nisan ima priliku vidjet je niti upaljenu a niti na autu općenito, tako da neman blage o tome, Split/Dalmacija đir jel.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 18:56   #25744
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pardon my frenč
Čisto pitanje iz neznanja:

Mene zanima funkcija te stražnje maglenke ako je gasiš čim vidiš nekog u retrovizoru
Čemu služi ako ne da te neko ne spuca u dupe po magluštini na otvorenoj cesti/autocesti
Koa je poanta odmah gasiti kad vidiš auto u daljini u retrovizoru, možda to auto tebe nije vidilo a ti je ugasio?

Nisan ima priliku vidjet je niti upaljenu a niti na autu općenito, tako da neman blage o tome, Split/Dalmacija đir jel.
tako sto ne blejis u retrovizor i cekas da te netko stigne, vec kad primjetis auto iza sebe fino ugasis maglenku da covjeku ne krvare oci. Jucer se vozim iza lika 5km i lik ne gasi, cak ni kad smo usli u grad, prilike za prestic nigdje, a ne mislim se vozit 20.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zalim se na te prolaske kroz crveno vec godinu dana. Tako mi svega, prije nije bio takav kaos. Cudi me da jos malo sudara ima.
Definitivno nije, ali prije 2-3 godine si u bilo koje doba dana imao za cekat barem 1-2-3 "runde" crvenog manje nego sad i ljudi rade prekrsaje samo da opet ne stoje na crvenom.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 18.12.2016. u 19:01.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 19:14   #25745
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pardon my frenč
Čisto pitanje iz neznanja:

Mene zanima funkcija te stražnje maglenke ako je gasiš čim vidiš nekog u retrovizoru
Čemu služi ako ne da te neko ne spuca u dupe po magluštini na otvorenoj cesti/autocesti
Koa je poanta odmah gasiti kad vidiš auto u daljini u retrovizoru, možda to auto tebe nije vidilo a ti je ugasio?

Nisan ima priliku vidjet je niti upaljenu a niti na autu općenito, tako da neman blage o tome, Split/Dalmacija đir jel.
Pa nije da samo gledam u retrovizor i da odmah ugasim čim vidim da se svjetla naziru. Ugasim je kad procjenim da sam vidljiv vozaču iza.
Vjeruj mi, nije baš lijepo voziti noću po gradu gdje je udaljenost između vozila u najboljem slučaju 10m, a vozač ispred ima upaljene stražnje maglenke.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:15   #25746
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Vjeruj mi, nije baš lijepo voziti noću po gradu gdje je udaljenost između vozila u najboljem slučaju 10m, a vozač ispred ima upaljene stražnje maglenke.
Ja palim samo kad stvarno treba. Kad je vidljivost mala. Manje od 50m npr. Baš sam išao provjeriti koliko mi se stražnja maglenka vidi po magli i ispada kao da imam samo jedno ispravno svjetlo. Ako je vidljivost dobra, ne palim maglenke. Meni ne smetaju tuđe maglenke, ali ne palim da ne smetam drugima, kad stvarno nema potrebe. Koliko mi je poznato, čak je i kažnjivo imati upaljene maglenke kada za to nema potrebe, kao i nemati upaljene kada za to ima potrebe (ako ih imaš).

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ok, o naknadnim ugradnjama ne bih raspravljao, ali opet je bezveze (u najmanju ruku) paliti maglenke na osvjetljenoj cesti u gradskoj gužvi gdje je vidljivost za "uvjete magle" i više nego dovoljna. Imam osjećaj da ti samo žele pokazati kako imaju maglenke u dodatnoj opremi.
Takvih se nagledam svaki dan. Naglašavam DAN. Ljudi stvarno nisu normalni. Neki čak imaju samo maglenke upaljene, bez kratkih svjetala.
U 18 godina vožnje samo sam nekoliko puta doživio da moram paliti maglenke u naseljenom mjestu. Moram priznati da me je stvarno bilo strah da će me netko napucati. Nisam skoro ništa vidio ispred sebe, a kad sam ugasio maglenke (na par sekundi za test) nisam baš ništa vidio.

Maglenke su zakon u trenutcima kada su potrebne. Ako nema razlike, onda nisu ni potrebne. Stvarno se vidi razlika, ali samo u uvjetima kada ih baš trebaš imati. Naravno, moraju biti što niže montirane, a ne kao reflektori u liniji kratkih svjetala (vidio i takvih).

Ja bih prvo krenuo kažnjavati ljude sa neispravno podešenim kratkim svjetlima, odna sa stalno upaljenim dugačkim u naseljenom mjestu, a onda sa upaljenim maglenkama-da-me-cure-vide-kakav-sam-faca.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:17   #25747
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Jao pokrenuli ste pricu o maglenkama.
Ja ne podnosim idiote sa maglenkama. Upravo radi njih sam ugradio xenon u maglenke pa neka ih se nagledaju kad im je to tako fora.
Eto ja gdje sam jedino primjetio gdje donosi popriličnu razliku u osvjetljenju ceste ispred je kad je mokro. Tad ih palim isključivo po otvorenoj cesti i gasim kao duga svjetla kad mi prilazi auto.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:27   #25748
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Jao pokrenuli ste pricu o maglenkama.
Pa teme idu ciklički. Prvo benzin vs dizel vs plin, pa onda VW vs ostali, onda ljetne gume vs zimske po zimi i onda maglenke .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:41   #25749
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Idemo ciklički dalje. Koliko vam je narasl potrošnja zimi ? Meni za litru i pol čak


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 21:47   #25750
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
A ne znaju ljudi, a nitko im nije rekao za te neke sitnice dok si vozač. Jebiga, meni je stari rekao par stvari što pamtim za cijeli život, a što ne uče u autoškoli, a čuvaš auto i druge u prometu kao i pješake, te generalno imaš obzira prema drugim vozačima.

Vidim na primjeru svoje cure, baš danas išao podešavati plinsku mapu i zamolio curu da vozi. Danas je bila magla prema Pisarovini, ali ništa ekstra, vide se pozicije na 100m ako ne i više. Iza nas auto i cura pali maglenke, jer je ovaj ispred nje upalio. Ja velim, ugasi, čovjek je iza tebe, vidi te kak i ti vidiš ovog napred sa pozicijama samo, al te jebe sa maglenkom i pitam je jel joj ugodno kad tak blješti. I naravno, dobijem porciju uvreda i kao kaj ih onda imamo. I velim joj lijepo kao što je papčić napisao - dad voziš autocestom ili otvorenom cestom a nema žive duše iza tebe i da je magla jaka, ali ih makneš kad se netko vozi iza tebe. U životu sam imao 2 puta tak jaku maglu na autoputu da sam bome popalio sve samo da budem vidljiv drugima i usporio. U gradu nikada nije bila takva magla da nisi ništa vidio.

Ali npr. jučer cesta iz Zagorja u ZG preko Bistrice, bila je fajn magla...

Meni osobno napred maglenke pomažu da vidim traku ili vanjski rub ceste ako je jaka magla. Za razliku od prednjih farova, na Meganu su maglenke ipak dobro odrađene

EDIT:
Potrošnja je narasla minimalno, možda koji deci, već nakon par sto metara motor nije pod čokom, a plin se pali nakon kilometar, kilometar i pol. Tad i grijanje proradi lagano...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2016., 22:20   #25751
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Zanimljivi smo mi ljudi.

Ovdje, u ovoj temi se kuka kako drugi krše prometne propise i kako nema nigdje policije da ih kazni.. i onda na istom forumu u jednoj drugoj temi se dijele savjeti kako zajebati policiju i sud zbog prekršaja počinjenih u prometu.

Vrhunski
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 22:37   #25752
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Hrvacka u riječi i slici, bertone. Čemu čuđenje
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 22:47   #25753
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Ali istina je da se vozačka kultura i broj automobila unazad 5-6 godina poprilično promijenila na gore u Zagrebu i ne bi bilo loše da policija malo jače odradi svoj posao prema svima - pješacima, biciklistima i vozačima automobila. Možda ne kao u Osijeku , ali neke stvari definitivno popraviti. Ponedjeljkom se posebno osjeti nervoza , a vikendom su svi opušteniji.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 02:36   #25754
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Idemo ciklički dalje. Koliko vam je narasla potrošnja zimi? Meni za litru i pol čak.
Meni padne za litru jer vozim sporije.

Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pardon my frenč
Čisto pitanje iz neznanja:

Mene zanima funkcija te stražnje maglenke ako je gasiš čim vidiš nekog u retrovizoru
Čemu služi ako ne da te neko ne spuca u dupe po magluštini na otvorenoj cesti/autocesti
Koa je poanta odmah gasiti kad vidiš auto u daljini u retrovizoru, možda to auto tebe nije vidilo a ti je ugasio?

Nisan ima priliku vidjet je niti upaljenu a niti na autu općenito, tako da neman blage o tome, Split/Dalmacija đir jel.
Nije sad da ju gasiš čim skužiš svjetla u magli iza sebe, već kad ti čovjek dođe i vozi se iza tebe. Ako ti vidiš njegova svjetla - on vidi i tvoju maglenku, ali užasno jako tuče u oči.

Teško je uopće dočarati koliko jako kod nekih autiju svjetle. Pogledaj kako je kod mene - čak dvije svjetle. Inače pozicije jako svjetle, a kraj maglenki izgledaju kao da tinjaju - a tek kad gledaš direktno u njih, čovječe... U retrovizoru vidim ljude kao da su na površini Marsa kako im je crveno u autu (gnjavim frendove iza sebe na semaforu). Svjetli ti jače od štop svjetla.





Kad sam već kod semafora. Ugradili su "pametan" semafor na raskrižje Zvonimirove i Šubićeve. Sa Zvonimirove čekam za lijevo na Držićevu i pali mi se zeleno sa strelicom da mogu skrenuti (nije dopunska). Ali... Cijelom suprotnom smjeru se također upali zeleno i za ravno i za njihovo lijevo. Skoro je nastao takav crash epskih razmjera. Svi smo zakočili kao manijaci i gledali se kao idioti. Zvao sam održavanje semafora, kaže lik OK i poklopi. 100% sam siguran da nitko nije prošao kroz crveno.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 09:06   #25755
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Maloprije skoknuo do dućana i u ZG je trenutno veselo s tendencijom da postane još veselije.. sipi neka ledena rosulja koja se na trenutnih -2/-3 ledi na nogostupu.. na cesti još ne jer je asfalt topliji iako stručnjacima s ljetnim gumama ni to nije od koristi pa se fino čuje proklizavanje kotača kad kreću sa semafora...

.. no nije dosadno jer sam za cca 200 metara koliko sam hodao do dućana vidio dva biciklista koji ljubuju s nogostupom (srećom nisu pobrali niti jednog pješaka).

Stvarno mi nisu jasni biciklisti po ovakvom vremenu i kakve droge oni koriste.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 09:29   #25756
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Maglenka s lećom i xenon- provjereno reže maglu, još da ne neki čim žutiji tipa 3000k, učinak bi bio još bolji
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 09:52   #25757
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,674
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kad sam već kod semafora. Ugradili su "pametan" semafor na raskrižje Zvonimirove i Šubićeve. Sa Zvonimirove čekam za lijevo na Držićevu i pali mi se zeleno sa strelicom da mogu skrenuti (nije dopunska). Ali... Cijelom suprotnom smjeru se također upali zeleno i za ravno i za njihovo lijevo. Skoro je nastao takav crash epskih razmjera. Svi smo zakočili kao manijaci i gledali se kao idioti. Zvao sam održavanje semafora, kaže lik OK i poklopi. 100% sam siguran da nitko nije prošao kroz crveno.
Na takav semafor sam naletio ovaj vikend u Zadru i prošle godine u Karlovcu. Pali mi se strelica desno, za izlazak na glavnu cestu i u tom trenutku mi samo projuri nekoliko auta po glavnoj. Pogledam na semafor na glavnoj, imam što vidjeti. Zeleno je svjetlilo još dobrih 30 sekundi nakon tog. Očito neki glitch.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 10:04   #25758
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Na takav semafor sam naletio ovaj vikend u Zadru i prošle godine u Karlovcu. Pali mi se strelica desno, za izlazak na glavnu cestu i u tom trenutku mi samo projuri nekoliko auta po glavnoj. Pogledam na semafor na glavnoj, imam što vidjeti. Zeleno je svjetlilo još dobrih 30 sekundi nakon tog. Očito neki glitch.
Dopunska ili "prava" strelica?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 17:16   #25759
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,496
kaj se preporuča za odleđivanje šajbe? danas baš neka ledena kiša cijeli auto zaledila, ima neki sprej ili kako to najbolje?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 17:29   #25760
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
pokrit dekom,tak bar ja radim

btw jedva stigao kući,imam uzbrdicu jedno 200+ metara i nema zrna soli,šudra,ničega,živo klizalište
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 17:32   #25761
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,496
nije mi baš zgodno parkirat ispred posla pa pokrivat dekom, sigurno ima neko manje drastično rješenje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 17:33   #25762
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Karton onda
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 17:35   #25763
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,496
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 18:02   #25764
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Dopunska ili "prava" strelica?
Najvjerojatnije dopunska. Zanimljivo je da 95% vozaca ne zna da nema prednost u tom slucaju.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 18:25   #25765
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kaj se preporuča za odleđivanje šajbe? danas baš neka ledena kiša cijeli auto zaledila, ima neki sprej ili kako to najbolje?
Imas sprej.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 18:30   #25766
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,674
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Dopunska ili "prava" strelica?
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Najvjerojatnije dopunska. Zanimljivo je da 95% vozaca ne zna da nema prednost u tom slucaju.
"Prava", naravno.

Dopunske više ne viđam da svijetle zeleno dok semafor svijetli zeleno, nego se pale par sekundi nakon što se "glavni semafor" prebaci na crveno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 19:01   #25767
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Normalno da se ne pale kad svijetli zeleno jer lad svijetli zeleno drugima je crveno, a kad je dopunsko drugima moze i ne mora bit crveno.
Sve ovisi o raskrizju i semaforima.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 20:44   #25768
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,674
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Normalno da se ne pale kad svijetli zeleno jer lad svijetli zeleno drugima je crveno, a kad je dopunsko drugima moze i ne mora bit crveno.
Sve ovisi o raskrizju i semaforima.
Pa no, obojica gore pričamo o situaciji kad je normalan semafor na raskršću i posebno se pali semafor strelica za skretanje u posebnoj traci (kao po Zagrebu na Slavonskoj/Ljubljanskoj na bilo kojem križanju), a zeleno ostane i onima kojima ne bi trebalo biti.

Primjerice da skrećeš lijevo u Vrbik sa Slavonske (ideš smjer istoka) i kreneš, a prometu iz Vrbika u Cvjetno je također zeleno iako u normalnoj situaciji nikad nije.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 21:21   #25769
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kaj se preporuča za odleđivanje šajbe? danas baš neka ledena kiša cijeli auto zaledila, ima neki sprej ili kako to najbolje?
Sprej za odleđivanje je sranje jer staklo ostane masno (a isprobao sam ih barem desetak, svi su isti )

Ja upalim auto, gumb za stakla na klimi i izađem van i zapalim cigaretu. Kad sam gotov s cigaretom, gumenom strugalicom samo gurnem komade leda sa stakla i gotovo.
Ako je baš jako jako zaleđeno (a jutros kad sam išao na posao i večeras kad sam išao doma nije bilo) onda iz gepeka izvadim Sonaxov zimski koncentrat kojeg držim u raspršivaču i s vanjske strane samo malo pošpricam po ledu da ga nagriza i odmrzne brisače.

I da, sad u zimskom periodu se budim pola sata ranije i laganini
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 21:31   #25770
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
sto se jutra iz stana u auto tice, kakva je situacija sa toplom vodom i polijevanjem, koliko je mudro? znaci topla voda ne vruca, sumnjam da moze puknuti staklo ili ostetiti bilo sto a znatna usteda vremena (vs struganje)?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na