Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2015., 13:35   #2401
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Naporan si s tim asusom i sa svoje dvije 980 shvatili smo da ih imas. Pitaj sisu kako mu je radio presveti asus. Obje osle u valhallu i to dcu modeli. Ai da znas onoliko koliko neznas kartice sa manjim ASIC se bolje klokaju od onih s vecim jer podnose vise napon tako da...A kartica sa asic 60 i asic 80 imaju skoro pa nikavu razliku u potrosnji. Ne blebletati gluposti u buducnosti
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 13:45   #2402
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Asus je loš primjer ma daj neizmišljaj.

Kakva je kvaliteta ASICa to je pitanje.
Ako je mala onda me ni nečudi veća potrošnja.

Kod mene su dvije GTX 980 Strix,jedna ima 75.4% a druga 72.2%
Da iti jedna ima ispod 70% odmah bi je vraćao.

Nek ti revieweri daju ASIC kvalitetu svog čipa pa onda je to to.
Ne blebetati gluposti u budućnosti.
A na koju foru bi ih vratio, molim te?

Dragi U**shop, dragi Zl**ko, prema zadnjem zakonu o potrošačima, high end grafe moraju imati ASIC quality preko 70% jer sam ipak dao tisuću novaca.
Šaljem Vam overseasom nazad grafičku, pa ubuduće kada mi šaljete grafičku molim Vas provjerite ASIC.

Unaprijed hvala.

Vaš Karlito



I evo više, čovjek se potrudio za sve jasnoće i nejasnoće sa ASIC-om.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2015., 13:56   #2403
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
A na koju foru bi ih vratio, molim te?

Dragi U**shop, dragi Zl**ko, prema zadnjem zakonu o potrošačima, high end grafe moraju imati ASIC quality preko 70% jer sam ipak dao tisuću novaca.
Šaljem Vam overseasom nazad grafičku, pa ubuduće kada mi šaljete grafičku molim Vas provjerite ASIC.

Unaprijed hvala.

Vaš Karlito



I evo više, čovjek se potrudio za sve jasnoće i nejasnoće sa ASIC-om.
potpis

ps : http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2312245
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 17:58   #2404
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
OK, sada ćemo malo miješati kruške i jabuke

Za početak jedan mali ispravak, Fury ≠ Fury X, jer je kao što vidimo razlika u load potrošnji (ajmoreći RL TDP-u) nekakvih 40-50 W, tako da je Fury X pod osjetnije većim opterećenjem po pitanju hlađenja čipa i izbora hladnjaka. Izgleda malo, ali tih se 30-40-50W zaista osjeti u fan profilu kartica sa zračnim hladnjacima. Vjerujem da je ovo itekako dobar razlog za korištenje AIO vodenog hladnjaka na X-u.
Bas sam potrefio na STRIX karticu koja valjda ima neki limit na 275 W. Sapphire Fury trosi 15-tak W manje od Fury X i bez problema uspjeva drzati GPU ispod 75°C uz jako tih rad (prema TPU je to 10 dB tise od referentne 980 Ti). Dakle uz malo brze ventove ili pustanje da se GPU grije na 85°C kao 980 Ti, ne bi treblao biti nikakvih problema sa zracnim hladjenjem Fury X kartica. Da se AMD malo potrudi, mogli bi za cijenu AIO vodenog napokon staviti posten zracni stock hladnjak koji bi temp i buku drzao pod kontrolom.
U potrosnju Fury X treba dodati jos i pumpu, pa na kraju razlika u potrosnji same kartice ispadne manje od tih 15-tak W.
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
S druge strane kada sam uspoređivao potrošnju tj. disipaciju ova dva modela, referencirao sam se na referentne kartice stock 980Ti i stock Fury X. Dodatno se osjeti razlika u potrošnji u nekakvim jednostavnim zadaćama i situacijama poput Bluray reproduciranja.
Ne znam sto je AMD-u pa ima toliku potrosnju prilikom reprodukcije blureja . Ali opet, nista cudno za GCN, zna se da nije bas stedljiva arhitektura.
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Kada pak, govorimo o temperaturama 980Ti kartica, treba uzeti u obzir način rada GPU Boost 2.0 tehnologije koja dopušta čipu veće zagrijavanje u svrhu smanjivanja količine generirane buke.
Npr. prilikom malog igranja sa svojom karticom sam otkrio da može komotno podnijeti 30-40% OC u loadu, te pritom imati temperaturu od 60-ak °C.

Da se npr. nVidia sa svojim aftermarket partnerima dogovorila oko korištenja AIO vodenog hladnjaka (poput EVGA Hybrid modela) ... ufff kakva bi to stock kartica bila
Izlaskom 900 serije AMD nema odgovora na nisku potrosnju tih modela. GCN je vec dosta stara arhitektura, samo lagano tweakana, nista revolucionarno. R9 300 modeli jos imaju dobru cijenu, ali Fury modeli su preskupi za performanse koje nude.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 18:03   #2405
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Izlaskom 900 serije AMD nema odgovora na nisku potrosnju tih modela. GCN je vec dosta stara arhitektura, samo lagano tweakana, nista revolucionarno. R9 300 modeli jos imaju dobru cijenu, ali Fury modeli su preskupi za performanse koje nude.
Kako nije revolucionarno kad godinama imaju ACE koji ni najnovije Nvidia kartice nemaju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 19:43   #2406
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,434
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
A na koju foru bi ih vratio, molim te?

Dragi U**shop, dragi Zl**ko, prema zadnjem zakonu o potrošačima, high end grafe moraju imati ASIC quality preko 70% jer sam ipak dao tisuću novaca.
Šaljem Vam overseasom nazad grafičku, pa ubuduće kada mi šaljete grafičku molim Vas provjerite ASIC.

Unaprijed hvala.

Vaš Karlito



I evo više, čovjek se potrudio za sve jasnoće i nejasnoće sa ASIC-om.
Znaš na koju.
Nisam zadovoljan proizvodom u roku 15 radnih od dana kupovine.

A u ovom cjenovnom rangu GTX 980 se više plaćaš taj ASIC kvaliteta.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kako nije revolucionarno kad godinama imaju ACE koji ni najnovije Nvidia kartice nemaju
Pročitaj malo novosti o ACEu i vidit ćeš da zapravo ACE u nVidije je ugašen u driveru ali postoji u HWu.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 20.09.2015. u 19:49.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 19:52   #2407
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
Moze link vezano za taj nv ace? Na mobu sam trenutno pa bih bio zahvalan ☺
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 20:01   #2408
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Nvidia hardware se jednostavno ne moze mjerit u ACE sa GCN.

Nije ugasen u driveru nego pokusavaju driverom nadoknaditi nedostatke do izlaska Pascala.

Pratim situaciju sa ACE vec mjesec dana intezivno.
Imas na OCN lijepu raspravu o tome sa objasnjenjima.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 20:19   #2409
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,434
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Moze link vezano za taj nv ace? Na mobu sam trenutno pa bih bio zahvalan ☺
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Nvidia hardware se jednostavno ne moze mjerit u ACE sa GCN.

Nije ugasen u driveru nego pokusavaju driverom nadoknaditi nedostatke do izlaska Pascala.

Pratim situaciju sa ACE vec mjesec dana intezivno.
Imas na OCN lijepu raspravu o tome sa objasnjenjima.
http://www.overclock.net/t/1569897/v...#post_24379702


EDIT
Neznam zašto se raspravlja o DX12 u AMD temi?
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 20:30   #2410
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
zato jer ga radeon (amd) "bolje" podrzava, tj bar ja pokusavam doci do sto vise informacija oko toga kako aktualne grafe tipa nv 970 ili amd390 ce se ponasati u dx12 naslovima , sto je zasad cisto nagadjanje i jedino sto imamo je taj jedan preliminarni test ..uf

kad izlazi 3dcmark dx12?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2015., 22:24   #2411
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
zato jer ga radeon (amd) "bolje" podrzava, tj bar ja pokusavam doci do sto vise informacija oko toga kako aktualne grafe tipa nv 970 ili amd390 ce se ponasati u dx12 naslovima , sto je zasad cisto nagadjanje i jedino sto imamo je taj jedan preliminarni test ..uf

kad izlazi 3dcmark dx12?
Novija verzija 3DMark 2013 ima već jedan API overhead Feature test, koji direktno uspoređuje potencijale DX11, DX12 i Mantlea na instaliranoj kartici

Ne da mi se dizati W10 samo zbog toga


Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Bas sam potrefio na STRIX karticu koja valjda ima neki limit na 275 W. Sapphire Fury trosi 15-tak W manje od Fury X i bez problema uspjeva drzati GPU ispod 75°C uz jako tih rad (prema TPU je to 10 dB tise od referentne 980 Ti). Dakle uz malo brze ventove ili pustanje da se GPU grije na 85°C kao 980 Ti, ne bi treblao biti nikakvih problema sa zracnim hladjenjem Fury X kartica. Da se AMD malo potrudi, mogli bi za cijenu AIO vodenog napokon staviti posten zracni stock hladnjak koji bi temp i buku drzao pod kontrolom.
U potrosnju Fury X treba dodati jos i pumpu, pa na kraju razlika u potrosnji same kartice ispadne manje od tih 15-tak W.
Upravo zato ne volim uspoređivati ove aftermarket kartice, jer se ne zna što su pojedini proizvođači napravili s njima ... koji naponi, taktovi, vrsta regulacije, hlađenja itd. Sve ovo bitno utječe na potrošnju promatranih kartica.

Citiraj:
Ne znam sto je AMD-u pa ima toliku potrosnju prilikom reprodukcije blureja . Ali opet, nista cudno za GCN, zna se da nije bas stedljiva arhitektura.

Izlaskom 900 serije AMD nema odgovora na nisku potrosnju tih modela. GCN je vec dosta stara arhitektura, samo lagano tweakana, nista revolucionarno. R9 300 modeli jos imaju dobru cijenu, ali Fury modeli su preskupi za performanse koje nude.
Baš gledam potrošnju Asus Strix 390X u onim rezultatima koje sam okačio u prošlom postu. Čovječe 449W, što rade s tim grafama

Naspram nje, referentna 980-ka potrošnjom izgleda kao MX440

No naravno, neka si ljudi biraju grafe kakve god im odgovaraju, a ta raznovrsnost nam ustvari omogućuje da neke grafe cijenom ne odu u nebo.

Tko zna, možda iduća serija bude totalno drugi par opanaka


Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Asus je loš primjer ma daj neizmišljaj.

Kakva je kvaliteta ASICa to je pitanje.
Ako je mala onda me ni nečudi veća potrošnja.

Kod mene su dvije GTX 980 Strix,jedna ima 75.4% a druga 72.2%
Da iti jedna ima ispod 70% odmah bi je vraćao.

Nek ti revieweri daju ASIC kvalitetu svog čipa pa onda je to to.
Ne blebetati gluposti u budućnosti.
Nadam se da shvaćaš da ASIC quality nema skoro pa nikakav utjecaj na potrošnju grafe na stocku, pa čak ni uz neke default Boost taktove koje možeš vidjeti na grafikonu koji si citirao

To što ekipa sa stock hlađenjem nasjeda na takve stvari ... njihov problem

Evo što kaže čovjek koji trenutno drži svjetski rekord (2125/2110 MHz) u OC-u svojih Kingpin 980Ti grafa (EVGA zaposlenik):
Citiraj:
Autor Kingpin
"Honestly speaking, I think most end users don't even realize how maxwell gpus are voltage capped at ambient type cooling. I can tell by many of the comments at OC.net, elsewhere, and also here in these card XOC bios threads. Especially compared to kepler. KP 780ti scaled great on voltage with air/water temps. Basically, more voltage = more clocks no matter what temperature.
With 980 and later gpus including titanX, the scaling on air/water has all but almost gone. I would say about 95% of all maxwell 980,titan-X, and 980ti gpus NO MATTER what vga brand pcb it is on, DO NOT SCALE with more voltage than 1.25v-1.275v at temps warmer than 25c or so. There is no magical bios that can effectively remove this.
U prevedenom, ostaje ti onih 5% grafa, koje ti ionako nikada nećeš vidjeti kod nas tj. veće su šanse da dobiješ 7/39 nego takvu grafu tako da su te grafe praktički nebitne za tržište.

Citiraj:
Autor Kingpin
Ask any good vga extreme overclocker you know if he thinks your asic % are nice for ln2 overclocking. For great air overclocking and voltage scaling on air over 1600mhz, the asic usually need to be lower like 64-68%
Ova iz Moj komp (nVidia stock referentni hladnjak, stock voltage, stock BIOS, mITX kejs):





I da, imao sam dvije Asus DCU grafe u SLI-u zadnje 3 godine, stoga ne blebetati gluposti u budućnosti, molim lijepo

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 20.09.2015. u 23:51.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 23:28   #2412
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ta Asusica ocito ima ili los VRM koji vise trosi (cest slucaj sa custom PCB karticama) ili ima znatno visi napon od uobicajenog. Na istom grafiku se vidi potrosnja R9 290X, a 390X ima veoma slicnu potrosnju, eventualno do 10% vecu. U nekim recenzijama sam vidio cak manju potrosnju nego 290X. Druga stvar, tih 449W nije potrosnja same kartice, nego citave konfiguracije, i to ono sto se povuce iz zida, ne racunajuci efikasnost napajanja.

Hawaii realno trosi oko 250W, overclockom ide i preko 300W ali opet nije 450W kako stoji za tu Asusicu. A imao sam prije Hawaii kartice Pitcairn (doduse overclockanu) i kolicina toplote u kucistu je zapravo tu negdje. Cak sam se iznenadio jer sam mislio to ce bit kao termo pec, citajuci recenzije.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 23:36   #2413
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Naravno to je potrošnja cijelog sistema, a doista ne znam čime bi hladio GPU da samo jedan čip troši toliko, jer tu vjerojatno ni tekući helij ne bi pomogao

No ta potrošnja je upravo ono što me iznenadilo, jer se na recenzijama mogu pronaći dvije situacije, ili te grafe troše normalnu količinu el. energije (u rangu 290X), ili troše ovoliko koliko je navedeno u onom postanom grafikonu.

Doista ne znam u čemu je fora da je tolika razlika, a nije da su neki žnj sajtovi u jednom i u drugom slučaju

EDIT:
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne znam o kojim recama pričate, ali uzmite u obzir i testnu konfiguraciju, nekad cpu po cca 200w vuče
Znači riječ je o omjeru potrošnje između Strix 390X i npr. Fury X, GTX980, 290X i sličnih. Dakle ne gledamo brojke same po sebi već međusobne omjere. Npr:

HardOCP
Guru3D
HotHardware
Bjorn3D
KitGuru

Radi se o istoj kartici koja se uvelike razlikuje po omjeru potrošnje (u odnosu na ostale uspoređene kartice) od recenzije do recenzije.

Ovo sam primjetio za Strix 8GB model, a za ostale nisam gledao.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 21.09.2015. u 00:33.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 00:12   #2414
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne znam o kojim recama pričate, ali uzmite u obzir i testnu konfiguraciju, nekad cpu po cca 200w vuče
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 00:36   #2415
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne znam o kojim recama pričate, ali uzmite u obzir i testnu konfiguraciju, nekad cpu po cca 200w vuče
CPU moze i puno vise povuc,zavisi od situacije i kloka.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 13:43   #2416
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,676
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
CPU moze i puno vise povuc,zavisi od situacije i kloka.
Sva sreca pa se ne testira na AMD CPU-ovima....
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 23:58   #2417
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa i7 extreme najviše troše (a uglavnom su takvi u recenzijama, nerijetko debelo OC-ani)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 01:06   #2418
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa i7 extreme najviše troše (a uglavnom su takvi u recenzijama, nerijetko debelo OC-ani)
Stavljao sam slike na Vishera temi, FX 8370 na 5.0Ghz pozdere 500w kad se testira primeom.

Naravno,za vrijeme normalne uporabe nije nikad ni blizu tome,najcesce je u okvirima do 200w (5ghz i npr. BF4)
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 01:56   #2419
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 11:27   #2420
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
weee, još jedna 10k grafa ! TO nam treba
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 11:34   #2421
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Svaka roba ima svog kupca. Jel ima što novo oko R9 380X?
gil je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 11:58   #2422
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,676
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Svaka roba ima svog kupca. Jel ima što novo oko R9 380X?
treba, al ne jadnom AMDu koji ne može krpati kraj s krajem .
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 13:12   #2423
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,791
S obzirom da su na high end proizvodima najveće marže mislim da AMD-u treba upravo takva grafička.

Ne samo ona, da se razumijemo ali ne može odmoći.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 13:13   #2424
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
S obzirom da su na high end proizvodima najveće marže mislim da AMD-u treba upravo takva grafička.

Ne samo ona, da se razumijemo ali ne može odmoći.
Uzalud ti marža kad ih se proda manje od 1% sveukupno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 13:15   #2425
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A čujte nije li isti profit na jednoj takvoj i xy jeftinijih. Sad bi oni kao trebali praviti samo sirotinjske grafe zato što loše financijski stoje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 13:17   #2426
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A čujte nije li isti profit na jednoj takvoj i xy jeftinijih. Sad bi oni kao trebali praviti samo sirotinjske grafe zato što loše financijski stoje
Naravno ad ne, te kartice su dobre za marketing i imidž firme
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 13:18   #2427
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,791
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Uzalud ti marža kad ih se proda manje od 1% sveukupno
Ali ako je marža na tih 1% istovjetna prodaji prodaji 10x većeg broja budget grafi?

Brojke su figurativne ali iskreno ne bih se čudio da je omjer i veći. Vjerojatno i je.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 16:09   #2428
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Naravno ad ne, te kartice su dobre za marketing i imidž firme
Ma nije samo imidž, prodavale su se te duple (doduše ne kod nas), "hydra" je bila dosta popularna (za razliku od nvidijine duple koja je praktično koštala kao auto, a slabija u gamingu tj. više je bila profi grafička za gpu rendering). Koliko imaš samo likova u svijetu koji su htjeli najjaču grafičku što postoji (za gaming)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 10:06   #2429
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Potencijalno veliki problem za Fury X se pojavio u vidu tuzbe Asetek-a protiv CoolerMastera.

AMD R9 Fury X Production Could Be Halted by Cooler Master Lawsuit
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2015., 10:36   #2430
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Vidim da se spominje i Swiftech-ov H220 kojeg dugo nije bilo na tržištu, a sada vidim i zašto.

Prema redizajniranom (i "USA soil" legalnom) H220-X, očito je bio problem u kombu pumpa/blok/rezervoar koji je kod H220 bio u jednom komadu kao i kod više-manje svih AIO CPU/GPU hladnjaka, dok je kod H220-X pumpa i rezervoar integrirana u radijator.

Inače Swiftech ima u ponudi i zasebni CPU blok combo (sa pumpom i spremnikom), ali bez radijatora, pa se ova zabrana vjerojatno odnosi samo na AIO rješenja.

EK se pak dobro izvukao sa svojim Predatorom koji je od početka sličan H220-X

Što se Fury X tiče, vjerojatno će CM-u biti naplaćeni nekakvi penali i zabrana korištenja, pa u ovom slučaju AMD-u jedino preostaje obratiti se direktno Aseteku kao dobavljaču. Ovo i ne bi trebao biti nekakav poseban problem.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na