Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2008., 23:33   #211
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,823
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Jesi nasao u cemu je kvaka ?

Fora je u tome da, prilikom nlite-anja, ne smijes skloniti "Manual Install and Upgrade" pod "Operating system Options".
jep. tako je. Samo sto ja debil nisam to procito u vodicu neg sam sam trazio
jesus. sad tek radim image...

al ima vremena do jutra. moram sutra prije jos 1GB meme izvrtit par testova...

Inace, impresioniran sam ovim patuljastim zaslonom... Synaptic touchpad, nemam nikakvih zamjerki kao na drugim stranicama da je premalen... ljudi, povecajte sensitivity

Pokrece se über brzo... predobra stvar
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 23:55   #212
DuffJP
Premium
Moj komp
 
DuffJP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 100
ej ljudi, daj pritisnite malo jace, prva gornja dva reda (F tipke i brojevi itd), koliko vam se uvija? meni utone ta podloga ispod tipki za pola milimetara...do sada je nisam primjetio ali sam namjerno isao isprobavati

ne smeta me jer kao sto rekoh, nije primjetno...

p.s. jako sam se navikao na sentelic pad, u stvari mi pocinje predstavljati pozitivno iskustvo, cak je za forume i slicno sretnije rijesenje od synaptica

i da, neznam sto se dogada ali ona buka kao da je nestala, lol....ako se pojavi zvati cu SM ali posljednjih par dana je nema

edit- jako mi je drago sto se povecao broj hr wind usera, sto nas je vise, to veselije
DuffJP je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2008., 00:01   #213
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,823
Citiraj:
Autor DuffJP Pregled postova
ej ljudi, daj pritisnite malo jace, prva gornja dva reda (F tipke i brojevi itd), koliko vam se uvija? meni utone ta podloga ispod tipki za pola milimetara...do sada je nisam primjetio ali sam namjerno isao isprobavati

ne smeta me jer kao sto rekoh, nije primjetno...

p.s. jako sam se navikao na sentelic pad, u stvari mi pocinje predstavljati pozitivno iskustvo, cak je za forume i slicno sretnije rijesenje od synaptica

i da, neznam sto se dogada ali ona buka kao da je nestala, lol....ako se pojavi zvati cu SM ali posljednjih par dana je nema

edit- jako mi je drago sto se povecao broj hr wind usera, sto nas je vise, to veselije
pa uvija se neznatno, al to stvarno moras bit maimun da tak tipkas... ili bacat utege po njemu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 00:05   #214
DuffJP
Premium
Moj komp
 
DuffJP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
pa uvija se neznatno, al to stvarno moras bit maimun da tak tipkas... ili bacat utege po njemu...
ma slazem se, samo sam htio provjeriti dal je sve ok s mojim primjerkom

p.s. kaj ja jedini imam predivni bijeli model ?

(da se nije ko usudio ubaciti primjedbu ala femine, gay itd)
DuffJP je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 00:11   #215
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,823
Citiraj:
Autor DuffJP Pregled postova
ma slazem se, samo sam htio provjeriti dal je sve ok s mojim primjerkom

p.s. kaj ja jedini imam predivni bijeli model ?

(da se nije ko usudio ubaciti primjedbu ala femine, gay itd)
meni se ne svida bijela iz razloga jer prilicno nakuplja prasinu. Znam jer sam radio na sivkastom vaio-u i ono, uhvati se u roku keks... To je jedan od razloga. Drugi je jer ne zelim bit previse uocljiv, netko sam tak mazne...
A i fora je imat macosx na necem crnom

Sad sam u procesu izrade triple boota sa xphome pro i macos. Kasnije cu i vistu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 00:23   #216
DuffJP
Premium
Moj komp
 
DuffJP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
meni se ne svida bijela iz razloga jer prilicno nakuplja prasinu. Znam jer sam radio na sivkastom vaio-u i ono, uhvati se u roku keks... To je jedan od razloga. Drugi je jer ne zelim bit previse uocljiv, netko sam tak mazne...
A i fora je imat macosx na necem crnom

Sad sam u procesu izrade triple boota sa xphome pro i macos. Kasnije cu i vistu...
ma znam da je magnet za prasinu (mada otisci uopce ne vide) ali ono, palim se na apple dizajn tak da tu nije bilo pomoci

iako, priznajem, kada sam u trgovini vidio i crni, nisam vise bio tako siguran u odabir boje

os x kazes? tiger ili leopard?

ako bu ti glatko isao, obavjesti nas, mozda bi se i ja u takvo nesto upustio...

edit- blackbook je jako sexy
DuffJP je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 14:57   #217
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,823
Citiraj:
Autor DuffJP Pregled postova
ma znam da je magnet za prasinu (mada otisci uopce ne vide) ali ono, palim se na apple dizajn tak da tu nije bilo pomoci

iako, priznajem, kada sam u trgovini vidio i crni, nisam vise bio tako siguran u odabir boje

os x kazes? tiger ili leopard?

ako bu ti glatko isao, obavjesti nas, mozda bi se i ja u takvo nesto upustio...

edit- blackbook je jako sexy
Eto prvog posta sa winda... i to kod frenda
kupio jos gigu meme, nema naljepnicu moj heheh, nabavio ladicu za eksterni usb disk i sad cu kad dodem domeka sve sredit. Uglavnom, sjebo instalaciju nesto sa nliteom... :S polako pa ce bit sigurno.

leopard ce ici gore. Sad se nadam samo da cu nac neki driver za wlan karticu jer nativno osx ne podrzava realteka pa bi se kao trebalo kupit neku dellovu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 15:44   #218
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Eto prvog posta sa winda... i to kod frenda
kupio jos gigu meme, nema naljepnicu moj heheh, nabavio ladicu za eksterni usb disk i sad cu kad dodem domeka sve sredit. Uglavnom, sjebo instalaciju nesto sa nliteom... :S polako pa ce bit sigurno.

leopard ce ici gore. Sad se nadam samo da cu nac neki driver za wlan karticu jer nativno osx ne podrzava realteka pa bi se kao trebalo kupit neku dellovu...
A kak će oni znat dal je moj imao naljepnicu ili nije? Svašta...osim ako ima neka naljepnica još unutra koja se ovakoiz vana ne vidi, onda je veselo
Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 15:51   #219
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,823
Citiraj:
Autor Dumbo Pregled postova
A kak će oni znat dal je moj imao naljepnicu ili nije? Svašta...osim ako ima neka naljepnica još unutra koja se ovakoiz vana ne vidi, onda je veselo
garantne naljepnice su inace posebno napravljene. Kad ih skidas, trgaju se u komadice, ostaje ljepilo na plastici koje je nemoguce skinuti a da pritom ne nagrizes plastiku, a cak postoje fore sa totalno praznom naljepnicom koju kad skines na ostacima ljepila pise lijepo VOID... pa se ti igraj onda.

Ja sam reko kak mi je covjek iz servisa rekao: ako nema naljepnice slobodno nadogradim ram. Ukoliko naljepnica postoji u servis moras ici ako ne zelis izgubiti garanciju.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 15:58   #220
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
garantne naljepnice su inace posebno napravljene. Kad ih skidas, trgaju se u komadice, ostaje ljepilo na plastici koje je nemoguce skinuti a da pritom ne nagrizes plastiku, a cak postoje fore sa totalno praznom naljepnicom koju kad skines na ostacima ljepila pise lijepo VOID... pa se ti igraj onda.

Ja sam reko kak mi je covjek iz servisa rekao: ako nema naljepnice slobodno nadogradim ram. Ukoliko naljepnica postoji u servis moras ici ako ne zelis izgubiti garanciju.
Evo upravo sam nazvao taj Renoprom servis u Svetoj Nedjelji, rekao mi je ako je naljepnica na šerafu od poklopca da dođem kod njih i da će ju oni zaljepit negdje drugdje i onda si mogu stavit memoriju, ako je naljepnica negdje drugdje mogu odmah stavit...naravno, ja sam ga pitao dal mogu skinut naljepnicu, stavit memoriju i onda doć kod njih po drugu naljepnicu, to ne može

Ništa, sutra ruta links-Sveta Nedjelja i neka stave drugu naljepnicu, rekao je da samo dođem između 8 i 16:30 i da je to čas posla...
Dumbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2008., 20:29   #221
DuffJP
Premium
Moj komp
 
DuffJP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Dumbo Pregled postova
Evo upravo sam nazvao taj Renoprom servis u Svetoj Nedjelji, rekao mi je ako je naljepnica na šerafu od poklopca da dođem kod njih i da će ju oni zaljepit negdje drugdje i onda si mogu stavit memoriju, ako je naljepnica negdje drugdje mogu odmah stavit...naravno, ja sam ga pitao dal mogu skinut naljepnicu, stavit memoriju i onda doć kod njih po drugu naljepnicu, to ne može

Ništa, sutra ruta links-Sveta Nedjelja i neka stave drugu naljepnicu, rekao je da samo dođem između 8 i 16:30 i da je to čas posla...
dal to znaci da trajno odstranjuju naljepnicu na drugi dio kompa ili ju vrate nakon sto upgradeas memu
DuffJP je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 20:53   #222
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor DuffJP Pregled postova
dal to znaci da trajno odstranjuju naljepnicu na drugi dio kompa ili ju vrate nakon sto upgradeas memu
Rekao mi je frajer "Nećemo mi nužno instalirat memoriju, samo da dobijete drugu naljepnicu"...sad, kaj to znači...saznat ćemo sutra kad odem
Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 23:15   #223
Rokas
Premium
Moj komp
 
Rokas's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 64
Da li netko još ima problema sa Googleovim Chrome browserom....?...naime ne radi mi skrolanje na Windu...tj radi samo prema dolje...
__________________
Rollin' on... Intel Core 2 Duo E6750~Gigabyte GA-P35C-DS3R ~OCZ 2GB 800 Mhz Gold~Gigabyte 8800 GTS 640MB~Logitech G9
...und...
MSI Wind UMPC black
Ridin' on...Optima 10Mbps FLAt or W'n'W 7.2 Mbps
Rokas je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 23:21   #224
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,229
Citiraj:
Autor Rokas Pregled postova
Da li netko još ima problema sa Googleovim Chrome browserom....?...naime ne radi mi skrolanje na Windu...tj radi samo prema dolje...
no turning back, ma boi

koji os imaš na njemu

EDIT: na externom mišu radi, navodno je problem sa synaptic driverima
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 23:30   #225
Rokas
Premium
Moj komp
 
Rokas's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 64
Citiraj:
Autor daxxx88 Pregled postova

koji os imaš na njemu

EDIT: na externom mišu navodno radi


XP Home.....očito se driver za synaptic i chrome browser ne vole previše...baš bzvz...


btw...nije mi baš riješenje pikati miš...
__________________
Rollin' on... Intel Core 2 Duo E6750~Gigabyte GA-P35C-DS3R ~OCZ 2GB 800 Mhz Gold~Gigabyte 8800 GTS 640MB~Logitech G9
...und...
MSI Wind UMPC black
Ridin' on...Optima 10Mbps FLAt or W'n'W 7.2 Mbps
Rokas je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 23:41   #226
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rokas Pregled postova
Da li netko još ima problema sa Googleovim Chrome browserom....?...naime ne radi mi skrolanje na Windu...tj radi samo prema dolje...
Meni isto na prastarom HP-u!

NX6125 i synaptic je na njemu takodjer. Scrolla samo dolje.
  Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 14:58   #227
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Evo sredio sam memoriju...



Kupio sam u Linksu Crucial memoriju za 150kn, otišao do Svete Nedjelje, rekao da sam zvao, frajer me pitao dal imam kod sebe memoriju, probušio naljepnicu od garancije, odšerafio kučište, piknuo memoriju, složio natrag i nakeljio mi novu naljepnicu preko ove stare...pitao sam ga koliko sam dužan, rekao mi je ništa, dao sam mu za cugu i put pod noge
Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 11:41   #228
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Expected for pretty much the whole length of this past summer, the "original" MSI Wind U100 with its 10-inch screen, 1.6 GHz Atom CPU, Windows XP Home and 6-cell battery is finally hitting the stores. Due to battery supply issues MSI chose to have its Wind netbook debut with only a 3-cell battery, a model that will continue to sell for $499 while the 6-cell model goes for the $550 price point. Hopefully the latter will drop to the initially planned $500 zone soon.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 14:03   #229
PSP User
Premium
Moj komp
 
PSP User's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 74
Zanima me jel se u HR ima kupiti u drugim bojama osim crna i bijela i jel ima u drugim dizajnima kao sto je slika na prvoj stranici ove teme
PSP User je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 16:17   #230
Rokas
Premium
Moj komp
 
Rokas's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 64
Citiraj:
Autor PSP User Pregled postova
Zanima me jel se u HR ima kupiti u drugim bojama osim crna i bijela i jel ima u drugim dizajnima kao sto je slika na prvoj stranici ove teme

Defaultno se proizvode u crnoj,bijeloj i pink boji...nedavno je puštena i crvena,ostale nisu još u optjecaju....ali opet sve ovisi što posrednik naručuje od msi-a...
__________________
Rollin' on... Intel Core 2 Duo E6750~Gigabyte GA-P35C-DS3R ~OCZ 2GB 800 Mhz Gold~Gigabyte 8800 GTS 640MB~Logitech G9
...und...
MSI Wind UMPC black
Ridin' on...Optima 10Mbps FLAt or W'n'W 7.2 Mbps
Rokas je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 18:47   #231
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,823
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 15:20   #232
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Evo, nabavio i ja danas taj Wind, kupio sam bijeli, posto nije bilo crnog, a nije mi se dalo cekat jos tjedan dana . . . (mada bi mozda bilo bolje da jesam, al kaj je tu je )

Zanima me sad samo baterija, na koji nacin ju je najbolje koristiti prvi put. Dal da ju ispraznim do kraja ovo sto ima u njoj, ili da ju prvo napunim do kraja pa ispraznim do kraja ili jednostavno nije bitno??

Za prvo paljenje sam samo koristio adapter za struju, bez baterije.
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 16:07   #233
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Samo ju napuni i koristi. Nisu to ona stara govna sa "memorijom". BTW. Imas MSI Wind topic.
  Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 14:47   #234
Daimao
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Zna mozda netko kad dolazi sljedeci shipment wind-ova do nas?

U linksu neznaju, SM bez odgovora...
Daimao je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 19:15   #235
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Ja sam svoj kupio u Feniksu, probaj njih nazvat . . .
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 19:51   #236
Daimao
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Jesam, i nakon nekih pet minuta vijecanja ekipe kaj tam radi dobih odgovor da "moooozda bude sljedeci tjedan". Cisto sumnjam.
Sad bi bilo savrseno da sljedeci tjedan cekam taj wind, i da ga ne docekam, a da se u meduvremenu rasprodaju i second choice aceri...
Daimao je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 20:50   #237
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
A da i ne dode Wind, ja ga bi svejedno cekao, ja sam dobro pogodio tajming . . .

A da si ga rezerviras??
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 13:51   #238
ranGO
Premium
Moj komp
 
ranGO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
evo i jeftinijeg MSI winda sa 8.9" ekranom i losijom kamerom i linuxom

mislim da je to cak i isplativijia kupnja

LINK
__________________



AMD II X4 620/AC Freezer 64 pro
AsRock A785GHX
Baracuda 7200.10 250 gb
4GB DDR2 800 Patriot Viper
HD4200
Chieftec Aegis Black / Coolermaster 430W
Logitech tipkovnica/Razer Diamond Black 3G
Samsung 931bw




HP 9470m
ranGO je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 10:27   #239
Daimao
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Boobo-oobo Pregled postova
A da i ne dode Wind, ja ga bi svejedno cekao, ja sam dobro pogodio tajming . . .

A da si ga rezerviras??
Sad pratim trziste, i nema sanse da mi promakne.

Btw, jel moze netko iz prve ruke docarat razliku modela s 8.9" i 10" ekranom. Na slikama i filmicima izgleda ko da taj inch se cini dosta veliku razliku...
Daimao je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 10:37   #240
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,823
Citiraj:
Autor Daimao Pregled postova
Btw, jel moze netko iz prve ruke docarat razliku modela s 8.9" i 10" ekranom. Na slikama i filmicima izgleda ko da taj inch se cini dosta veliku razliku...
Naravno da moze.
Razlika se naravno ne cini prevelika kada je rezolucija matrice ista na oba modela.

S druge strane, oci ce ti biti jako zahvalne na tom dodatnom inchu u svakom slucaju... Iako sumnjam da bi netko imao problema sa 8.9", ako bi se ikada susreo sa vecim windom bilo bi mu se tesko vratiti na manji...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na