Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2017., 18:39   #2341
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
e jbg sad, opet sam na ničemu

jedno pitanje iz web ponude

ukupno mjesečno - 150kn
-----------------------------
tarifa - 75kn
paket - 0kn
opcija uređaj - 75kn
naknada za pristup mreži - 0kn
-----------------------------
uređaj jednokratno - 799kn

da li plaćam pri preuzimanju mobitela 799kn te svaki mjesec po 75kn u ugovornom periodu od 24mj?

malo mi je taj dio nejasan
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 18:56   #2342
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,391
Ne, ili platiš jednokratno 799kn za mob ili 75kn mjesečno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2017., 19:22   #2343
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Ne , platiš 799kn odmah i još 75kn mjesečno 24 mjeseca. + naravno još tarifa 75kn 24 mjeseca.
Mislim da je tako.
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 04:22   #2344
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 991
Platis 799kn odmah i 150kn 24m (tarifu i mob)
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 04:50   #2345
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
hvala

ako agent ne da kakav popust mislim da će ovaj HTC još poslužit
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 10:22   #2346
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,019
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
P10 i A5 nikako nisu ista klasa uređaja. A5 2017 je dobar mobitel ali u ruci nikako ne odaje dojam premium klase kao recimo P10.
Ali... ne da je A5 bolji, nego je P10 sam sebi pucao u nogu kod nekih stvari tipa grijanje, oleofobni premaz i još štošta, dok je A5 onako Samsungovski fino ispoliran i odlično balansiran midranger koji puca na flagship razred.

Osobno, uzeo bi taj A5, samo jer je P10 samodestruktivan.

@mob


Ja imam P10 i ovo što si napisao su gluposti. Znači svi ti problemi koje si nabrojao da ima P10, manifestirali su mi se nula puta. Jedina al fakat jedina zamjerka na P10 mi je trajanje baterije kad je popaljeno apsolutno sve + Exchange na push syncu. Al to sve rješava onaj srednji battery saver di nisam skužio utjecaj na perfomanse a baterija traje duže.

I spomenuo bi tu oleofobni premaz što ti i još neki forumaši forsirate i navodite ko veliku manu, a 90% korisnika hajend mobitela ima il kaljeno il foliju. Kog vi je*ete?

Ono što se slažem s tobom, da ta 2 uređaja nisu ni približno u istoj klasi što i cijena govori. A5 je više nego solidan uređaj, no ako ti je P10 u budžetu, onda ti je i S7 il S8 što bi ja osobno uzeo da mogu birati.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 12:06   #2347
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jasno ti je da ne koriste svi mobitele isto? I jasno ti je da ne kelje svi staklo/foliju na ekran? I jasno ti je da je P10 imao više od jedne serije uređaja koji se u tim nekim sitnicama razlikuju jedni od drugih? Molim.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 13:26   #2348
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,019
Znaš koliko korisnika zna za te failove a da nisu korisnici ovog il nekog drugog foruma? Znaš koliko korisnika bi skužili u blind testu te razlike?

I mislio sam
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 13:41   #2349
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Samo je problem što je kolega to pitao na OVOM forumu, pa će mu OVAJ forum i neki tamo Pupo bit kriv jer probleme gura pod tepis Molim.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 14:06   #2350
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
NIsu stotine na XDA lude
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2017., 14:10   #2351
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,019
I najgora verzija P10 je bolji mobitel od A5.


Neguram ja ništa pod tepih, ja sam prvi koji si nebi kupio P10 da mogu birati a koristim ga svakodnevno. Al govorit da je mobitel iz nižeg ranga bolji od midrenđa nekog, pa bio to i samsung nema veze s realnošću. Pogotovo što A5 2017 više ni ne izgleda nit je osjećaj u ruci kao hajedn. Što je recimo 2016 bio.


Ali ako ti je P10 u cjenovnom rangu onda ti je i S7 u cjenovnom rangu, a tu nema dvojbe.

EDIT: Zadnji post na ovu temu od mene, trouble si treba na čelo istetovirat P10 antifan. Čovjek sad sve zna, pa nek odluči.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 28.09.2017. u 14:20.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 14:14   #2352
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Trebao bih preporuku za 3000kn +/-, najbitnija mi je kamera. Najviše bih slikao u vanjskim uvjetima, no bit će i fotografija i u uvjetima gdje je rasvjeta manja od idealne.

Pliiiz, bez "kupi si DSLR" padobranaca.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 14:18   #2353
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,019
S7 s oglasnika. Ima ih novih već za 3000.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 14:31   #2354
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
I najgora verzija P10 je bolji mobitel od A5.


Neguram ja ništa pod tepih, ja sam prvi koji si nebi kupio P10 da mogu birati a koristim ga svakodnevno. Al govorit da je mobitel iz nižeg ranga bolji od midrenđa nekog, pa bio to i samsung nema veze s realnošću. Pogotovo što A5 2017 više ni ne izgleda nit je osjećaj u ruci kao hajedn. Što je recimo 2016 bio.


Ali ako ti je P10 u cjenovnom rangu onda ti je i S7 u cjenovnom rangu, a tu nema dvojbe.

EDIT: Zadnji post na ovu temu od mene, trouble si treba na čelo istetovirat P10 antifan. Čovjek sad sve zna, pa nek odluči.
Slobodan si me citirati gdje sam to ja rekao da je A5 BOLJI od P10. Ako ne nađeš, očekujem ispriku

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 17:26   #2355
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
hebat ga, uzeo sam A5

no imam pravo zamijeniti uređaj u roku 10 dana ako mi se ne svidi

EDIT:

ne patim toliko za hajend mobitelima niti igram igre na njima (za to imam pc), ovdje mi je bila važnija značajka da je mob manji od 5.5" moj stari htc 816g koji još uvijek radi ko singerica ali mi je prevelik
znači na novom mobu mi je bitno da baterija dugo drži, da je kamera odlična, da ima 4g i da ne šteka prilikom browsanja stoga će A5 potpuno zadovoljiti moje potrebe (nadam se)

i samo da napomenem koliko su susretljivi operateri, prvo je bilo plati odmah 799kn + 75kn kroz 24mj a sad je plati 99kn + 75kn kroz 24mj, dobar sam popust ulovio

Zadnje izmijenjeno od: arrow. 28.09.2017. u 21:44.
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 13:19   #2356
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor kmee Pregled postova
Je li lg g3 još uvijek best buy s njuškala? Veličina ekrana mi nije toliko bitna čak je i poželjno da je manji.
kenj, kenj...
Ubo na kraju lg g3 s njuškala. U zadnjih tjedan dana ih je bilo par oglasa po 500kn tako da mi se ipak učinio kao ok kupnja. Sad samo da ne krepa i da ga ne brickam Upravo naručio thermal pad s ebaya pa čim stigne ga čerečim.

Prelazim sa s3 mini i budućnost je napokon ovdje
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 16:10   #2357
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 991
Jel tko narucivao sa neutrino (ako se tako zove) mobitel? Koji je princip garancije?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 16:25   #2358
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Kao i u svakoj drugoj trgovini.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 16:28   #2359
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 991
Jel ga mogu dat u servis (LG) u splitu ili ga vracam njima pa ga oni salju?
https://neutrinomobile.hr/lg-v20-dua...m_medium=click
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 16:33   #2360
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Vjerovatno možeš ali će ti većina reći da to ne radiš radi mogućih komplikacija.
Pokvaren telefon se uvijek treba vratiti u trgovinu, tamo se napravi zapisnik, a onda oni šalju u servis.
Traje duže ali je sigurnije.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 16:44   #2361
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 991
Apsolutno krivo. Po kojoj logici? U svakim papirima pise di se mob moze odnit. Nigdi nepise da mob mora u ducan i da se pise zapisnik. Ja sam i g3 i g4 i dva puta g5 nosija u mr servis u splitu. Nevidim u cemu bi moga bit problem. Dones mob sa racunom, prijavis kvar, otklone i vrate mob.
Cak sam u kontaktu sa tele2 ima odobrenje da ako g5 odnesem jos jednom na servis zbog istog kvara mogu trazit novi uređaj.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 16:45   #2362
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Totalno smo offtopic, imaš temu o jamstvima i garancijama pa čitaj tamo što je "apsolutno krivo" i što sve može servis reći.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 17:28   #2363
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,391
Ako ga vratiš gdje si ga kupio, veće su ti šanse da ćeš dobiti novi nego da ga predaš servisu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 18:18   #2364
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Ja sam i g3 i g4 i dva puta g5 nosija u mr servis u splitu.
A u qrc, ja u zivotu nisam nosio mob na servis, ne kuzim, kaj je LG takav srot (nikad ga nisam imao)?


Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 20:17   #2365
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
naravno da nije i blago tebi. od hrpe mobova koje sam promijenio ne znam postoji li proizvođač čiji neki model nije mi bio na servisu. I ne-nije do moje uporabe.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 08:49   #2366
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,101
Ćao drugari,
preminuo mi vjerni dumbphone pa sam u potrazi za dostojnom zamjenom.
Nažalost vidim da je to nemoguća misija jer iz nekog razloga čak i flagship Nokijin 230 ima kameru od (samo) 2MP.
U biti najbitniji feature mi je da ima donekle pristojnu kameru (ova Nokija ima, sudeć po recenzijama) i LED notification diodicu za propuštene pozive/SMS-ove.
Jel ima ko ideju? Njuškalo je puno starih Nokija koje zadovoljavaju kriterije, al htio bih nešto s garancijom i novom (origigi) baterijom.
Zahvaljujem.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 09:51   #2367
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,391
Teško. Kao što si i sam rekao, dumbphoni imaju kriminalne kamere. Većina ih je oko 2MP, rijetko koji ima 5MP, ali slike su katastrofa bez obzira na MP.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 15:35   #2368
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ono što se slažem s tobom, da ta 2 uređaja nisu ni približno u istoj klasi što i cijena govori. A5 je više nego solidan uređaj, no ako ti je P10 u budžetu, onda ti je i S7 il S8 što bi ja osobno uzeo da mogu birati.
A koga ti je*eš? Imao sam P10 u svom vlasništvu nešto više od mjesec dana i sve kaj sam pisao je istina. Kao prvo, mob se grije više od prosjeka. Pogotovo kod kamere a često i kad je na 3/4G. Ak je i GPS onda se i usije. I P9 mi se zagrije ali ni približno toliko. Kirin 960 troši 50% više struje od Kirina 955 i tu su sjebali i s tim zagrijavanjem. Super ak tebi ne smeta il te nije zapalo al forumi su puni tih iskustava. Meni čak ni case nije puno pomogao.
Oleofobni premaz je too much, oprosti. Flagship koji nema oelofobni premaz. Ja često perem ruke pa mi se mob opet nenormalno packao, stalno sam morao brisat ekran a najgore je kaj je onda i swipe prstima po ekranu sporije radio. Probao sam s oleofobnim premazom u tekućini ali to je bilo kratkog vijeka.
Također tu je i screen dimming bug koji je prisutan mjesecima ali valjda ne kod svih modela. Jednostavno se ekran sam od sebe zatamni za nekih 30% kad se upali fejs ili chrome bez obzira na postavke svjetline i baterije.
Svidjelo mi se kod tog moba kako je dizajniran i kako leži u ruci. Kamera nadprosječna (ali debelo iza npr. U11 i S7) i to je to. Procesor je zna se u kojem prastarom formatu i kako trotla ak se preoptereti (iskreno, ja ga nisam toliko ganjao da to osjetim). Sjebali su to i gotovo.
E sad, A5 2017 je sigurno kamerom slabiji ima i slabiji proc i to je midranger ali zbog gore navedenih problema bi uzeo rađe S7 ili čak P9 koji je i jeftiniji od oba.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 16:15   #2369
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Mene stvarno interesuje kako ti slikas pa da je P10 "debelo iza" S7?
U11 i S7 ne idu u isti kos, po pitanju kamere.
No da je P10 debelo iza S7 je po meni pricanje budalastine drugima. Jedino sto ja mogu potvrditi je grijanje (koje je vece nego kod drugih uredjaja), no vezano za cameru, ma aber jok.
Pixel peeping S7 vs P10, P10 nosi pobjedu.
Boje - ako zelis slike kao sto ih vidis (ili priblizno) P10, ako zelis "amoled like" boje S7. No detalji P10 hands down.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 16:22   #2370
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor seno Pregled postova
Mene stvarno interesuje kako ti slikas pa da je P10 "debelo iza" S7?
U11 i S7 ne idu u isti kos, po pitanju kamere.
No da je P10 debelo iza S7 je po meni pricanje budalastine drugima. Jedino sto ja mogu potvrditi je grijanje (koje je vece nego kod drugih uredjaja), no vezano za cameru, ma aber jok.
Pixel peeping S7 vs P10, P10 nosi pobjedu.
Boje - ako zelis slike kao sto ih vidis (ili priblizno) P10, ako zelis "amoled like" boje S7. No detalji P10 hands down.
Čuj da se ne bavim poslom kojim se bavim (boje bitne), da nemam snajperski vid i da nisam posjedovao sve te mobitele i slikao iste motive i secirao to na kompu..na Dellovom IPSu i applecinema displayu..ne na ekranu moba...onda bi ti i vjerovao. S7 ima bolje fotke, više detalja, vjernije boje, P10 ga malo podsaturira. Dinamički raspon je kod oba odličan s tim da S7 puno bolje fotke daje po mraku. Na auto. Na manual je razlika manja. Razlika nije drastična al je već na prvu kad se gleda slika na kompu S7 bolji. Na kraju krajeva ima i bolji i veći senzor. P10 spašava ovaj drugi, crno bijeli senzor koji hvata detalje jel glavni senzor je prosjek s tim otvorom blende i veličinom.
Evo moja 4 primjera di se najmanje vidi razlika između te dve kamere. Pa sam procjeni. Nažalost kod prve nisam pogodio isti kut snimanja. Imaj na umu da su P10 fotke is sredine 8mj a S7 od neki dan i nije slikano u isto doba dana tako da postoji neko odstupanje sigurno. Ono što je sigurno je da na obe slike su boje (i svjetlina) vjernije na S7 u odnosu kako sam ih vidio golim očima. Obe kamere daju hrpu detalja al na 100% cropu vidim da je i tu S7 bolji. Dinamički raspon je kod obe kamere dobar. Na kraju krajeva najviše vjerujem sebi, jel.

https://imgur.com/a/6Gn11

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 03.10.2017. u 16:37.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na