Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2013., 07:20   #2131
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Onda v972/973 - 16Gb-200$+pdv; 32GB-220$+pdv
http://www.onda-tablet.com/buy-android-onda.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 13:19   #2132
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Fala. Nadao sam se da ćeš mi prosvijetliti um i okinuti neki totalno lijevi tablet koji odgovora specsima, ali da. Onda se i meni čini kao najbolja kupnja u tom rangu. Niš, proslijedim frendici još jednom. Ekipa mi gleda ovakve stvari pa mi se povraća jer znam da su ta smetja neupotrebljiva
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/tab...-oglas-8547932


Nego, palo mi na pamet. Da li netko zna koji je razlog za nemogućnost rađenja tableta koji bi imao i e-ink i normalan ekran. Gledam kako ovaj ljepotan od Amazon Kindle Paperwhitea radi i neš u meni jednostavno plače za 10"-12" veličinom te da se doda između digitizera i e-ink ekrana još jedan "sloj" AMOLED-a. Recimo dok ne čitaš, pozadinski e-ink se skroz zacrni (ugasi ofkors side rasvjetu) i AMOLED preuzme. (a man can dream...)
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2013., 14:31   #2133
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Za sličnu lovu se može nabaviti Pipo M9 koji se pokazao nešto bolji od Onde. Caka je u tome da on ima 'običnu' rezoluciju za takvu veličinu 1280*800. Review. KOd nas ga prodaje Chipoteka tako da ipak postoji nekakav servis ako mu se nešto dogodi (bez obzira što nema garanciju ostvarivu kod nas).
Za 200 EUR se može naručiti sa Amazon.co.uk, ali oni još ne isporučuju u HR pa bi se trebalo malo strpiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 17:08   #2134
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,973
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako nemaš neke posebne potrebe najbolje se držati 720p i 1080p. Većina uređaja danas ima jednu od te dvije rezolucije i nećeš imat problema s webstranicama, filmovima, i sl.

segregator: Jel se može prstom točno pogoditi na tako velikoj rezoluciji, ili je za preciznost bolje koristit olovku?
Nije ovo PC
Skaliranje je napravljeno bolje nego na PC-u, pa zbog povećane rezolucije ikone nisu manje, nego ljepše
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 10:40   #2135
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
a kako ide s porezom i carinom ako se narucuje tablet iz europe,npr. onaj archos,koliko znam oni su iz francuske
p.s. da li ovo vrijedi odkad smo usli u EU
Iznad 22 EUR se plaća pdv, a iznad 150 EUR carina i pdv. Stvarno me zanima šta misliš naći za mizernih 300kn.
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 11:07   #2136
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,973
Citiraj:
Autor Jakesevic Pregled postova
a kako ide s porezom i carinom ako se narucuje tablet iz europe,npr. onaj archos,koliko znam oni su iz francuske
p.s. da li ovo vrijedi odkad smo usli u EU
Iznad 22 EUR se plaća pdv, a iznad 150 EUR carina i pdv. Stvarno me zanima šta misliš naći za mizernih 300kn.
To važi za svijet, a ne za EU. Iz EU možeš i Mercedes uvesti bez carine
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 13:04   #2137
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Dobro se informiraj za Archos jer sam negdje vdio da je bilo dosta problema s njihovim tabletima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 13:26   #2138
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,167
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Onda v972/973 - 16Gb-200$+pdv; 32GB-220$+pdv
http://www.onda-tablet.com/buy-android-onda.html
Zgodno je ako naručuješ s te stranice da kinezi na paket napišu "gaming acessories" i vrijednost pošiljke 15 baksi, pa prođe bez carinjenja.
Ja sam na svoju godinu dana staru Ondu upravio stavio 4.2.2. Ondin FW.
Trude se Kinezi.
Tablet je super, jedino je baterija mizerna.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 13:48   #2139
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Čitao sam da je i wifi prijem katastrofalno loš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 16:46   #2140
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Trebao bi pomoć oko jednog problema...

Imam Prestigio 5880D i ne mogu na njega spojiti VIP-ov Bixolon SPP-R200II printer. Prvo, nemam bluetooth, drugo, preko USB kabla ga ne prepoznaje Da li mi trebaju kakvi driveri za Androida? Jel netko imao takav problem pa da ga je riješio?

Ne kužim zašto nije plug and play, kupili tablet tak da možemo kasnije i fiskalizirati preko njega, na kraju je tablet niškorist, najrađe bi ga od zid razbio.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2013., 16:50   #2141
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iznad 22 EUR se plaća pdv, a iznad 150 EUR carina i pdv. Stvarno me zanima šta misliš naći za mizernih 300kn.
ovo vrijedi za zemlje vna EU. ako narucujes iz Eu ne placas nista.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 17:15   #2142
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Trebao bi pomoć oko jednog problema...

Imam Prestigio 5880D i ne mogu na njega spojiti VIP-ov Bixolon SPP-R200II printer. Prvo, nemam bluetooth, drugo, preko USB kabla ga ne prepoznaje Da li mi trebaju kakvi driveri za Androida? Jel netko imao takav problem pa da ga je riješio?

Ne kužim zašto nije plug and play, kupili tablet tak da možemo kasnije i fiskalizirati preko njega, na kraju je tablet niškorist, najrađe bi ga od zid razbio.
Imao sam slicno iskustvo kao i ti.Moje je rijesnje bilo obican printer koji sam stavio u google cloud.Kombinacija je bilo Prestigio tablet i besplatna aplikacija za fiskalizaciju.Mislim da ova tvoja kombinacija nece ici bez plavog zuba.Probaj od nekog posuditi bluetooth stick pa spojiti na tablet?
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 17:30   #2143
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Probao sam spojiti bluetooth stick na njega, ali ne prepoznaje ga, čitam da ako nema integrirani bt, da niti nemreš staviti stick

I da, neće bez printera uopće ući u Vip blagajnu
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 16:07   #2144
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 836
ppozz. koji tablet do 500 kn u oglasu tražiti? znači da ima pristojne specs,da nije sklon rikavanju...
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 16:11   #2145
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Za tu lovu nećeš naći išta vrijedno kupnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 17:02   #2146
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 836
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Za tu lovu nećeš naći išta vrijedno kupnje.
a znam, bratic kupuje pa me pitao za savjet. isto sam to rekao njemu, bolje ne kupovat. ovaj huawei 3g iz tcoma, jel to može proci ako baš bude morao kupiti?
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 17:38   #2147
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Pregledao sam zadnjih par stranica i nema govora o auto držačima. Meni bi trebao neki za galaxy tab 2 7.0 a ima ih more. Pa ako imate kakvu preporuku da nekeupujem naslijepo.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 18:49   #2148
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
a znam, bratic kupuje pa me pitao za savjet. isto sam to rekao njemu, bolje ne kupovat. ovaj huawei 3g iz tcoma, jel to može proci ako baš bude morao kupiti?
Ispod 100 EUR se nema šta pošteno kupiti. Svi ti Huawei i Alcateli su slabi. Najčešće single core i 512 (ili manje) Mb rama. Otvori malo više tabova u browseru i usporava se do boli. Jednostavno neisplativo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 20:53   #2149
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 550
coconut, ti svako malo linkaš modele iz trsta, pa me interesira jesi našao kakav shop koji šalje u HR, sada kad smo u EU? slovenija, italija...? čak nevezano samo uz tablete, "normalni" hardver isto?
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 21:13   #2150
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ispod 100 EUR se nema šta pošteno kupiti. Svi ti Huawei i Alcateli su slabi. Najčešće single core i 512 (ili manje) Mb rama. Otvori malo više tabova u browseru i usporava se do boli. Jednostavno neisplativo.
Tako je, svi ti modeli ispod dual core proca i 1GB memorije je bacanje para. Nek se rastegne i uzme onaj Pipo iz chipoteke za 800 i kusur kn.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 22:34   #2151
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
s3 sa ips-om

mrak divajs.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 06:58   #2152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
coconut, ti svako malo linkaš modele iz trsta, pa me interesira jesi našao kakav shop koji šalje u HR, sada kad smo u EU? slovenija, italija...? čak nevezano samo uz tablete, "normalni" hardver isto?
OT: Nisam još jer nisam ni tražio. Našao sam par SLO šopova koji će ti rado za sitne pare (cca. 6 EUR) poslati u najbližu SLO poštu. Problem je što Slovenci nisu tako jeftini kao Švabe.
Od velikih, Amazon.com i co.uk šalju ovamo s time da co.uk samo neku robu (navodno se situacija popravlja iz dana u dan).
Kineza ima brdo koji šalju (npr. Minideal,...), ali te kači pdv. Odi na temu o kineskim mobitelima i tamo ćeš naći brdo linkova za trgovine koje šalju ovamo. Većina njih uz mobitele dila i tablete - Samsung, Pipo, Onda,... i brdo no-name.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 09:33   #2153
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ispod 100 EUR se nema šta pošteno kupiti. Svi ti Huawei i Alcateli su slabi. Najčešće single core i 512 (ili manje) Mb rama. Otvori malo više tabova u browseru i usporava se do boli. Jednostavno neisplativo.
Evo ja trebam baš preporuku takvog tableta

Stric treba tablet koji će se koristiti isključivo za Skype, Nonoh i slične programe. Dakle nikakvo surfanje, igranje ni ništa drugo nije bitno jer neće znati ni pokrenuti ništa osim onog što mu pokažem.

Uvjet je da mora imati prednju kameru i poželjno da je ekran bar 8-9-10". Ono što me najviše zanima pošto se ne bavim tabletima, mogu li se na svaki tablet uredno instalirati gore navedene aplikacije, pa i na generičke Kineze? Treba li očekivati kakve probleme u radu s takvim tabletima u navedenim aplikacijama (samo WiFi)?

Cijena nije najbitnija, njemačka penzija može podnijeti i iPad, no zbog namjene nema smisla dati više od potrebnog minimuma. Tablet ću kupovati u BiH (i ne dolazi u obzir ništa drugo), pa ne trebam konkretnu preporuku.

Također me zanima kolika bi bila realna cijena npr. za 9" single core tablet s 512MB RAMA? Može se naći svakakvih cijena, pa ne želim nikome preplatiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 10:06   #2154
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nemoj uzimati nista ispod 1gb rama jer sve ispod toga je sporo.Pogledaj Prestigio 8.0HD.Ja sam isto bacio oko njega i samo cekam neku lovu pa cu ga uzeti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 11:36   #2155
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
@redscro
Od jeftinijih, ali ne prejeftinih tableta, usudio bih se prepuručiti Pipo S2/M seriju ili Ondu v972/973. Po reviewima, Pipo se pokazao solidiniji. Prije par stranica, netko je opisao Ondu v972 jer je ima doma.
Za Ondu znam da je cijena oko 230$ (16Gb interne meme) u USA tj. ~200-250 EUR u EU. Pipo isto u tim okvirima, u ovisnosti o modelu. M serija je nešto skuplja od S serije jer je bazirana na novom, prilično moćnom Rockchip 3188 čipsetu (quad core Cortex A9 cpu, Mali400-MP4 quad core gpu).

Zaboravih odgovoriti na drugi dio pitanja. Da, ako imaju Google Play možeš na njih sve živo. Koliko sam uspio vidjeti, većina njih ima neke kineske aplikacije tj. bloatware i zato većina dilera nudi da ti pošalje rootan tablet bez kineskog s**ća uz neku naknadu tipa 1-2$.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 10.07.2013. u 11:43.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 12:15   #2156
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 550
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
OT: Nisam još jer nisam ni tražio. Našao sam par SLO šopova koji će ti rado za sitne pare (cca. 6 EUR) poslati u najbližu SLO poštu. Problem je što Slovenci nisu tako jeftini kao Švabe.
Od velikih, Amazon.com i co.uk šalju ovamo s time da co.uk samo neku robu (navodno se situacija popravlja iz dana u dan).
Kineza ima brdo koji šalju (npr. Minideal,...), ali te kači pdv. Odi na temu o kineskim mobitelima i tamo ćeš naći brdo linkova za trgovine koje šalju ovamo. Većina njih uz mobitele dila i tablete - Samsung, Pipo, Onda,... i brdo no-name.
ma jasno mi je za kineze, to me ne interesira. nego baš slovenci, talijani, kojima se da zezati sa int. poštarinom. javi mi se lik iz engleske, pitam za matičnu (nema je kod nas) i veli, nema problema, al' slanje je 19 funti. pa sad tražim nekoga a da nije iz VB ili da barem ne drapa toliko na slanje.
a ovo sa "najbližom poštom", jel' to ona fora sa poste restante u ilirskoj? ;-)
to još uvijek fercera?

a sa amazona, što sam god do sada kod njih tražio, hej, ništa, ali baš ništa nisu htjeli slati kod nas. ta ploča, ima ju u amazon.uk, al' jok, ne šalju.

ništa, hvala na odgovoru,ali ako saznaš štogod, javi! pozZ!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 14:22   #2157
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Poste restante u Bistrici ili Jelšanama bi trebalo još uvijek fercerati. Mislim da bi čak bolje prošao kad bi naručivao nekog Kineza jer su porezi manji kod njih.
Komponente potraži na Mimovrste ili Dinokomp.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 14:56   #2158
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 550
baš ću pogledati malo ove linkove. u međuvremenu mi se javi lik iz njemačke, prvo mi zaželi dobrodošlicu u EU, i ono, pukne me izjavom "shiping is free"!?! je, znam da ga je ukalkulirao u cijenu, ali, opet, barem dobro zvuči. sad samo treba stisnut kohones i naručit matičnu izvana.... :-D


edit: mimovrste ne radi? krivi link (mimovrste.com) ili je do njih?
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 17:40   #2159
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Sada radi. Kad sam postao link, bio je down.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 17:58   #2160
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 550
je, proradio u međuvremenu... TXH!
viking.software je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na