Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2012., 22:15   #2101
androidfan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 45
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
neznam kako ih obrisat, a sad mi ih multi card reader s kojim povezujem komp i sd carticu uopce ih neotvara ni ne pokaziva a mini partition program pokaziva da su ustekane... al kad rade normalno kako pobrisat particiju
privatnost -> vraćanje na tvorničko stanje i stavi kvačicu da izbriše SD... i nakon ponovnog pokretanja, ako bude problema, obriši SD preko moba...
to naravno vraća i mob u početno stanje, tako da je to rješenje ako misliš novi rom stavljat...
androidfan je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 22:40   #2102
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,764
Evo na stocku sam uspio izgurati telefon da mi radi 5 dana, 4 sata i nesto minuta. Dnevno 3-4 razgovora po 5-6 minuta, 15 min surfanja po netu, 15 min angry birdsa i nekoliko fotografija okinem. Odlicna mu je baterija na stocku. Na cyageno (benru89) mi je izdrzao 2 dana, kao i na onim ostalim custom romovima na htcmanii. pa zar zaista tko zbrljaju bateriju da duplo brze ode?
Tako mi je bilo i na ST15i, sa cyageno 7.2 mi je bat trajala 2 dana dok je na stocku izdrzala 4 dana, kao da su zabrljali postavke energy savinga.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2012., 23:01   #2103
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor androidfan Pregled postova
privatnost -> vraćanje na tvorničko stanje i stavi kvačicu da izbriše SD... i nakon ponovnog pokretanja, ako bude problema, obriši SD preko moba...
to naravno vraća i mob u početno stanje, tako da je to rješenje ako misliš novi rom stavljat...
evo skuzio sam sam nekako preko mini part toola, sad sve sljaka
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 00:01   #2104
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
neznam kako ih obrisat, a sad mi ih multi card reader s kojim povezujem komp i sd carticu uopce ih neotvara ni ne pokaziva a mini partition program pokaziva da su ustekane... al kad rade normalno kako pobrisat particiju
Skini si neki program za particioniranje koji će vidjeti sve datotečne sustave. Imaš free MiniTool Partition Wizard. To ja koristim za napraviti FAT32 particije (za Link2SD npr) ili ext3/4 što god.

Spojiš mob preko usba, klikneš kad ti se pojavi notifikacija da dopustiš storage na karticu i onda pokreneš program i particioniraš, brišeš, što god.

BTW, skinuo sam original 2.3.5 sa Huawei stranice, pa bih ga htio probati. Koji vrag je onaj vendor folder ? dload je ok i unutra je ROM. Pretpostavljam da se instalacija može bez tog vendor foldera odraditi ?

Zeznuo sam si awarovog Kineza sa superchargerom (onaj no lag nešto), pa mi sad lag-a launcher

EDIT:
Skužio tek sad da si riješio. Ne kužim kak nisam vidio taj zadnji post prije 1h
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 02:31   #2105
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Ha i meni supercharger radi probleme. Onaj weather widget samo odjedanput prestane radit. Zamrzne se u jednom periodu dana i ne mice. Tu i tamo mi izbaci iz browsera na launcher. Ali moze se deinstalirati pa ga probaj maknut. Cini mi se da imam i battery drain ali nisam siguran 100 posto da je zbog skripte...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 02:59   #2106
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Skini si neki program za particioniranje koji će vidjeti sve datotečne sustave. Imaš free MiniTool Partition Wizard. To ja koristim za napraviti FAT32 particije (za Link2SD npr) ili ext3/4 što god.

Spojiš mob preko usba, klikneš kad ti se pojavi notifikacija da dopustiš storage na karticu i onda pokreneš program i particioniraš, brišeš, što god.

BTW, skinuo sam original 2.3.5 sa Huawei stranice, pa bih ga htio probati. Koji vrag je onaj vendor folder ? dload je ok i unutra je ROM. Pretpostavljam da se instalacija može bez tog vendor foldera odraditi ?

Zeznuo sam si awarovog Kineza sa superchargerom (onaj no lag nešto), pa mi sad lag-a launcher

EDIT:
Skužio tek sad da si riješio. Ne kužim kak nisam vidio taj zadnji post prije 1h
preko minija i sve sam sredio, skuzio sam .. a taj vendor nemoj instalirivat meni je malo usro mobitel i smanjio mi je kameru na 3mp i sad kad god stavim taj rom bez vendora on bude koda je s vendorom, koda se ugravira u androidov surce code nemos ga nicim maknut fleshao sto romova preko tog originalnog al kad god mu se vratim i samo njega stavim on opet izgleda da je s vendorom, dobijes neke indijske aplikacije, nemoj ga stavljat
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 07:28   #2107
Hidetada
Registered User
Moj komp
 
Hidetada's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: C-Hill
Postovi: 12
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
Fundowsky- primjetio sam da je klurosu izdao fix za ono sto baterija u status baru se spušta svakih 5 crtica znači nepokaziva 100-99-98-97-96-95-94 nego ide po 5 znači 100-95-90-85-70 itd, ima fix od klurosa al nisam stavljo to mi nije potrebno a bojim se da mi nece nesto upropastit heeh
Evo, maloprije sam skinuo navedeni fix za klurosu (a koristim Fundowsky 1.2) sa sljedeće adrese:

http://ubuntuone.com/1Pjm2ApFZE4iluWL3a5QjB

Stavite ga na SD karticu.
Ugasite mob
Izvadite bakteriju na 5 sec
VOL+ & Power tipka
U ClockworkMOD-u "Install ZIP from SDCARD"
Odaberete "iconos.bateriaOK.zip"
I to je to

Za sad sve radi ok a razine bakterije su sad u levelima po 1% a ne po 5%

EDIT:
@Fundowsky
btw, svaka čast čovječe na danom trudu
Iako neki komentiraju da bakterija traje dulje na stock ROM-ovima, od svih ROM-ova koje sam isprobao, tvoj 1.2 mi je osobno najbolji (za sad)
Pogotovo jer ima 360Launcher sa ICS temom
Ništa ne cvika, sve radi
Zvuk je super
A predinstalirane su i aplikacije koje sam naknadno i instaliravao na "gole" ROM-ove
Tako da sam po tom pitanju imao puno manje posla sa instalacijama nakon stavljanja tog ROM-a
Čak i činjenica da već 3 dana nisam mijenjao ROM puno govori
I nemam apsolutno nikakvih zamjerki (osim prikaza razine bakterije - što je riješeno s ovim fixom od klurosu-a)

Zadnje izmijenjeno od: Hidetada. 16.03.2012. u 07:40. Razlog: dodan EDIT
Hidetada je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 09:12   #2108
ozziris
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pozdrav,
Kupio sam ovaj uredjaj juce i imam pitanje u vezi baterije. Naime, experimentisao sam po telefonu oko 3h dok se baterija nije spustila na 10-15% stavio sam telefon da se puni i do ponoci je bio pun 100% i skinuo sam ga sa punjaca. Malopre kad sam ustao (9h) video sam da mi je baterija na 60%. Ovde sam citao da uredjaj uz osrednje koriscenje moze izdrzati do 2 dana pa mi je ona cifra od 60% u standby modu jako sumnjiva. Nista nije bilo ukljuceno preko noci a brightness ekrana je skoro bio na minimumu. S obzirom na to da znamo koja je baterija u pitanju pretpostavljam da govora o formiranju nema. Da li sam uradio nesto pogresno ili panicim bez potrebe?
Hvala na bilo kakvoj pomoci i sve pohvale o pokrivenosti teme o ovom uredjaju na proslih 70 stranica.
ozziris je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 10:28   #2109
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor ozziris Pregled postova
I jos jedno zapazanje..ortak je skinuo isti uredjaj u 6 jutros i do sad mu je 100%, al sa jednom bitnom izgleda razlikom..ja sam moj punio na usb a on na punjac. Jel moguce da je do toga?
baterija ti se slabije i dulje puni preko kompa bar ja tako mislim jer i meni se brze potrosi ako ga prikljucim na komp
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 10:33   #2110
ozziris
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
E hvala puno na savetu..nadam se da nisam "obogaljio" bateriju. Vec sam poceo da panicim al nasao sam na netu da je preko usba slabije. Ide na struju cim se potrosi
Hvala jos jednom
ozziris je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2012., 10:43   #2111
spider3
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Ri
Postovi: 10
Citiraj:
Fundowsky
samo nemoj da te obeshrabre neki komentari,tvoj rom je i dalje (meni osobno) daleko najbolji a pogotovo od službenog,frende i dalje ocekujem da ces to nadograđivati da od odličnog bude i bolje ako je moguće.....sva moja podrška
spider3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 11:38   #2112
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor spider3 Pregled postova
samo nemoj da te obeshrabre neki komentari,tvoj rom je i dalje (meni osobno) daleko najbolji a pogotovo od službenog,frende i dalje ocekujem da ces to nadograđivati da od odličnog bude i bolje ako je moguće.....sva moja podrška
potpisujem.. Fundowsky, samo naprijed
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 13:06   #2113
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Kao što sam i obećao, sve što ste htjeli je u novoj 2.0 verziji, koja naravno normalno prikazuje pozivatelja, kako god upisali (+385 ili 09x).

U8650 v2.0 by Fundowsky


Sadrži sve što i v1.2, a dodao sam:
-Notepad
-SocialExt (streamovi)
-Quickboot
-Battery Calibration
-NetAssistant


Što se tiče prikaza stanja baterije, osobno mi je zanimljivije da se spušta svakih 5%, pa sam ostavio svakome na volju, tko želi prikaz po 1% instalirajte update.
Prikaz baterije

Za one koji se vole igrati overclockingom, možete staviti OC kernel koji će vam biti stabilan na 780MHz.
Kernel original
Kernel 780MHz


Naravno, sve updateove instalirate iz recovery bez wipe.

Pozdrav!
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 13:29   #2114
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
svaka čast na trudu majstore.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 14:05   #2115
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Fundowsky, kamo si rijesio taj problem sa brojevima? Moze source?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 14:30   #2116
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
Kao što sam i obećao, sve što ste htjeli je u novoj 2.0 verziji, koja naravno normalno prikazuje pozivatelja, kako god upisali (+385 ili 09x).

U8650 v2.0 by Fundowsky


Sadrži sve što i v1.2, a dodao sam:
-Notepad
-SocialExt (streamovi)
-Quickboot
-Battery Calibration
-NetAssistant


Što se tiče prikaza stanja baterije, osobno mi je zanimljivije da se spušta svakih 5%, pa sam ostavio svakome na volju, tko želi prikaz po 1% instalirajte update.
Prikaz baterije

Za one koji se vole igrati overclockingom, možete staviti OC kernel koji će vam biti stabilan na 780MHz.
Kernel original
Kernel 780MHz


Naravno, sve updateove instalirate iz recovery bez wipe.

Pozdrav!

ok ja sad moram ovo pitat jebga nisam pohvatao kako se radi ali zamolio bih nekog za brze instrukcije ili neki link di da vidim kako se to radi .
ako cu vec stalno se sad drndat s romovima posto sam eto jedan uspio i sad mi djavo ne da mira pa moram stalno drndat,kako da napravim backup svega sto sam instalirao u mobitel i podesio i kako da taj backup stavim na novi rom sto ga ubacim ? jel ima neko jednostavno rjesenje ili ?
tj jel mogu sa ovim sluzbenim softwareom od huaweia? HI SUITE?

Zadnje izmijenjeno od: maxtormaster. 16.03.2012. u 14:37.
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 14:41   #2117
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
hmm.. imam problem.. instaliram ovaj 2.0 zadnji, i prvi put sam instalirao i onaj fix za OC 780 i kad podigne sve se ruši, baca mi za svaku aplikaciju da se gasi..

pa sam instalirao samo ROM i fix za bateriju, ista stvar.. jel nekome još ovo?



EDIT: sad instalirao samo ROM prvo i sve ok.. znači, ne smije se odjednom instalirat ovi fixevi s ROMom..



EDIT 2: fundowsky, zašto mi na nijednom tvojem romu mob ne zvoni do kraja, tj. stavim si Digital Phone kao zvono, odzvoni samo jednom i dalje tišina..

Zadnje izmijenjeno od: T0mB1ll. 16.03.2012. u 16:02.
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 15:34   #2118
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
FUNDOWSKY majstore hvala ti, sad cu sve izbrisat i ponovo stavit taj 2.0 i mirna bosna, svaka ti čast... hvala ...
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 16:17   #2119
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
hmm.. imam problem.. instaliram ovaj 2.0 zadnji, i prvi put sam instalirao i onaj fix za OC 780 i kad podigne sve se ruši, baca mi za svaku aplikaciju da se gasi..

pa sam instalirao samo ROM i fix za bateriju, ista stvar.. jel nekome još ovo?



EDIT: sad instalirao samo ROM prvo i sve ok.. znači, ne smije se odjednom instalirat ovi fixevi s ROMom..



EDIT 2: fundowsky, zašto mi na nijednom tvojem romu mob ne zvoni do kraja, tj. stavim si Digital Phone kao zvono, odzvoni samo jednom i dalje tišina..

meni zvoni normalno na 1.2
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 16:47   #2120
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
hmm.. imam problem.. instaliram ovaj 2.0 zadnji, i prvi put sam instalirao i onaj fix za OC 780 i kad podigne sve se ruši, baca mi za svaku aplikaciju da se gasi..

pa sam instalirao samo ROM i fix za bateriju, ista stvar.. jel nekome još ovo?

EDIT: sad instalirao samo ROM prvo i sve ok.. znači, ne smije se odjednom instalirat ovi fixevi s ROMom..



EDIT 2: fundowsky, zašto mi na nijednom tvojem romu mob ne zvoni do kraja, tj. stavim si Digital Phone kao zvono, odzvoni samo jednom i dalje tišina..
I updateovi za npr windowse se instaliraju nakon što windowsi već rade, dakle prvo rom instalirati i upaliti, a onda updateove.

Prijašnje verzije su imale problema s kratkom zvonjavom, to je od 1.1 riješeno.

@maxtormaster
ja za backup koristim huaweijev "sigurnosni disk" (allbackup.apk)
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 18:54   #2121
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
I updateovi za npr windowse se instaliraju nakon što windowsi već rade, dakle prvo rom instalirati i upaliti, a onda updateove.

Prijašnje verzije su imale problema s kratkom zvonjavom, to je od 1.1 riješeno.

@maxtormaster
ja za backup koristim huaweijev "sigurnosni disk" (allbackup.apk)

znaci s njim mi sve vrati kako je bilo na bilo kojem romu koji instaliram ?
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:29   #2122
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
stavio sam 2.0 od fundowskog... pa me nesto zanima.. taj 360 launcher.. jel ima hrvatski? jer me ovaj kineski zivcira!!
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:32   #2123
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
stavio sam 2.0 od fundowskog... pa me nesto zanima.. taj 360 launcher.. jel ima hrvatski? jer me ovaj kineski zivcira!!
360 launcher je na eng
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 20:25   #2124
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
jos nesto me zanima... stavio sam ga prije desetak minuta.. i baterija mi je vec na 95% a nista, ama bas nista dirano! cijelo vrijeme izgasen screen! jer nisam imao vremena za mob.. trebao sam nest rjesit!
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 21:17   #2125
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
jos nesto me zanima... stavio sam ga prije desetak minuta.. i baterija mi je vec na 95% a nista, ama bas nista dirano! cijelo vrijeme izgasen screen! jer nisam imao vremena za mob.. trebao sam nest rjesit!
nakon svakog stavljanja roma treba kalibrirati bateriju
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 21:54   #2126
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
Pa jesam... uvjek to uradim
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 23:02   #2127
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
nakon svakog stavljanja roma treba kalibrirati bateriju
rom radi odlično, baterija meni radi normalno, brz je i fluidan kao i onaj prije , samo mi benchmark pokaziva 1180 a prije je 1400 hehe ko ce znat, ionako nisu bas pouzdani, poslo sam ti u pm ono sto si trazio
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 23:15   #2128
dannyboy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Slavonija
Postovi: 8
Ja također imam problema sa kratkom zvonjavom, i na 1.2 i na 2.0 verziji. Ili ne znam podesit dugu zvonjavu ili nije omogućena (bar kod "Mildly Alarming" melodije koju koristim). A vidim da nisam jedini... Može pomoć u vezi toga, dosta je bitna stvar...
dannyboy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 00:02   #2129
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor dannyboy Pregled postova
Ja također imam problema sa kratkom zvonjavom, i na 1.2 i na 2.0 verziji. Ili ne znam podesit dugu zvonjavu ili nije omogućena (bar kod "Mildly Alarming" melodije koju koristim). A vidim da nisam jedini... Može pomoć u vezi toga, dosta je bitna stvar...
Nije kriv rom nego melodija koju odaberete. mildly alarming i digital phone npr nemaju metadata entry ANDROID LOOP i samo će jednom zazvoniti.

EDIT: Ajd, dodat ću im taj entry.
EDIT2: Pošto će to biti v2.1, ima li još netko kakve želje ili probleme, jer ne mogu svako malo mijenjati nešto što nije do samog roma, nego u konkretnom slučaju glazbene datoteke.

Zadnje izmijenjeno od: Fundowsky. 17.03.2012. u 00:09.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 00:38   #2130
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor goranszd Pregled postova
rom radi odlično, baterija meni radi normalno, brz je i fluidan kao i onaj prije , samo mi benchmark pokaziva 1180 a prije je 1400 hehe ko ce znat, ionako nisu bas pouzdani, poslo sam ti u pm ono sto si trazio
ajd pokreni opet. vidi ovo

P.S., hvala na linku, ali ne radi
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na