Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2017., 21:29   #2041
redhill
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 64
Pozz svima

Imam Doogee X5 kojemu uskoro istjece garancija, pa si planiram kupiti novi mob. Buđet mi je realno do 1000kn, jedino ako bas nema nikakvih dobrih mobova do 1000kn, moze i preci malo. Kupujem iskljucivo u nasim trgovinama!

Neki minimalni zahtjevi koji mobitel mora zadovoljiti:

2GB
16GB
6.0
3500 mAh

Sve ostalo kao što je metalno kučište, LED notifikacijsko svijetlo, fingerprint unlocking itd... je samo veliki plus.

Nisam zahtjevan korisnik, jer mobitel ne koristim za igranje igri, svake prijestupne nesta skinem i odigram malo. Vise surfam, pregledam Facebook, gledam videe na YT i tako, ali svejedno želim imati mobitel koji će moći izgurati, a da ne punim mobitel svaki dan. Doogee X5 ima 2400 bateriju i zbog toga moram puniti svaki dan. S tim da drzim mob uvijek negdje između 20% i 80%.

Prvo mi je favorit bio Doogee X5 Max Pro, ali za sada je tu ulogu preuzeo Oukitel K4000 Plus.
redhill je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 22:27   #2042
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,336
locks je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2017., 22:59   #2043
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
nisu ti neki argumenti, koliko je loša prednja, jedno 50 puta je bolja stražnja, pogotovo u full manual, a ruku na srce, ne koristim prednju nikad pa ni onda, niti na jednom telefonu pa mi osobno nije dealbreaker.. selfije, ako ti je do njih ionako možeš rokat sa stražnjom i još su efektniji..

kaj znači lagano zastarjeli hw, telefon leti.. mislim bilo bi lepo da je zadnji soc, da se možeš po birtiji hvalit, ali niti ovako ne primjećujem da nedostaje 835.. to što je ostao na 821 nije nimalo loša stvar, LG je i prije pokazao da ne pati na zadnji krik mode po tom pitanju.. po njihovim je riječima bolje koristiti već provjeren i pouzdan čip, kojeg mogu temeljito testirati, a i neke ekstra razlike su nepostojeće, obzirom da su došla vremena kada se te razlike jedva mogu izmjeriti, plastično rečeno.. doduše, glavni razlog je taj što je u ovom slučaju Samsung imao primat radi suradnje s Qualcommom, pa 835 nije bio "dostupan" prije nego je izašao S8..

negdje moraš pregrist, svaki aparat bez obzira u kojoj je klasi, ima svoje pro i contra, ja imam svoje razloge zašto sam na LG-u već godinama, a zašto recimo samsung ne želim ni za službeni, plus stvar potrebe i osobne preferencije.. ovakvim "stavom" ni 2023. neće biti aparata koji će te zadovoljit.. ��
Ja sam više tražio neke mane odn. eventualno što bi me odbilo od nekog flagshipa. Svakako su svi ti mobiteli odlični ali eto negdje se malo štedjelo negdje fulalo itd ali nije drama. Ja sam inače veliki fan LG općenito. Imam njihov smart tv doma koji je vrh. Ja i dalje mislim da je P10 plus bolji izbor jel mu je kamera alpari s LG a prednja bolja, ne štuca mu sučelje, baterija drži puno duže, ima stereo zvučnik itd itd...LG je nekad, kao glavni selling point imao kameru i ekran...ta prednost (bar ne značajnija) više ne postoji. I još mi štede na procu. LG ako mogu nešto pohvaliti je širokokutna kamera, iskoristivost zaslona i ta famozna vodonepropusnost..

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 23.07.2017. u 23:08.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 06:46   #2044
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 959
Prednosti G6 su širokokutna kamera, vodonepropusnost, cijena i po meni bolje i zrelije sučelje.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 08:56   #2045
redhill
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 64
Preslaba baterija, da je 3300 cak bih i prihvatio
redhill je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 09:57   #2046
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,890
3000 mAh bi trebalo biti cist fajn za taj 720p ekran(cic), mene to ne bi brinulo. Pitanje je samo koliko je taj SoC stedljiv...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 10:18   #2047
redhill
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 64
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
3000 mAh bi trebalo biti cist fajn za taj 720p ekran(cic), mene to ne bi brinulo. Pitanje je samo koliko je taj SoC stedljiv...
Puno stvari utječe na bateriju i čitao sam da par mobitela s dobrim baterijama odnosno s dobrim kapacitetom se jako brzo trosi. Vec kad kupujem, zelim da kupim mobitel sa sto boljom baterijom.

Ne gledam brand, gledam ulozeno i dobiveno. Ovaj Doogee X5 me izasao 500kn s popustima i kuponom i mislim da sam dobio 100% od njega posebno kad se gleda ulozeno/dobiveno.

Sada zelim preci na visu razinu, kao i sto sam napisao: 2GB, 16GB, 60 Marshmallow, 3500 baterija (toleriram i manje do 3300). Mogu ja uzeti i mobitel sa "slabijom" baterijom, ali smo ako ima dobar hardver odnosno ako je mobitel jako dobro optimiziran.

Također ja svoj mobitel ne puštam ispod 20% osim ako nisam negdje dalje od kuce, a pokusavam ga ne puniti preko 80%, maksimalno do 90% i s vremena na vrijeme ga praznim do 0% i punim do 100%

Nisam neki freak za mobitelima, zato i trazim savjete i pomoc po forumima.

Mozda baterija od gore predloženog Meizua ce dulje trajati odnosno nece se toliko prazniti, nego kod nekog moba s 3500 ili vise.

Jednostavno trazim best buy odnosno mobitel s najboljim omjerom ulozenog/dobivenog.

Kupujem iskljucivo u domacim trgovinama! Ako vec neznate sto mi preporuciti da kupim, mozete i preporuciti neku dobru ili najbolje domacu trgovinu, gdje se moze kupiti mobitel.

Neutrino mi se cini kao dobra trgovina, sa sirokim izborom mobitela, jamstvom do 2 godine za neke mobitele, a i cijene se cine dobre.
redhill je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 10:30   #2048
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Neutrino svakako ali ako imaš keš isplati se njuškalo.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 10:34   #2049
redhill
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Neutrino svakako ali ako imaš keš isplati se njuškalo.
Jedino ako je novo, rabljeno ne dolazi u obzir
redhill je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 10:45   #2050
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,421
Pa traži one koji imaju garanciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2017., 10:48   #2051
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,890
Citiraj:
Autor redhill Pregled postova
Puno stvari utječe na bateriju i čitao sam da par mobitela s dobrim baterijama odnosno s dobrim kapacitetom se jako brzo trosi. Vec kad kupujem, zelim da kupim mobitel sa sto boljom baterijom.
To je istina, uvjerio se iz prve ruke. Primjera radi razvikani nexus 6p (1440p rezolucija amoled) sa baterijom od 3450 mAh mi je trajala prosjecno, uvijek sam se borio s njom. Dan-dan i pol max. Vrlo lako moram puniti na poslu.
Samsung s7 (ista rezolucija, amoled) i 3000 mAh mi vikendima traje 2 dana. U pravilu dan i pol. Preprezadovoljan. A samsung je, bloatware touchwiz i govno od softvera. Tko bi rek'o.

Puno stvari ovisi o potrosnji baterije tako da ja vise vjerujem sto ljudi kazu i izmjere nego brojci 3000 ili 4000 mAh. Ako je chip govno, ili softver nije dobro optimiziran, dzabe taj kapacitet baterije. Meni zato tih 3000 mAh nis ne znaci
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 11:32   #2052
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor redhill Pregled postova
Puno stvari utječe na bateriju i čitao sam da par mobitela s dobrim baterijama odnosno s dobrim kapacitetom se jako brzo trosi. Vec kad kupujem, zelim da kupim mobitel sa sto boljom baterijom.

Ne gledam brand, gledam ulozeno i dobiveno. Ovaj Doogee X5 me izasao 500kn s popustima i kuponom i mislim da sam dobio 100% od njega posebno kad se gleda ulozeno/dobiveno.

Sada zelim preci na visu razinu, kao i sto sam napisao: 2GB, 16GB, 60 Marshmallow, 3500 baterija (toleriram i manje do 3300). Mogu ja uzeti i mobitel sa "slabijom" baterijom, ali smo ako ima dobar hardver odnosno ako je mobitel jako dobro optimiziran.

Također ja svoj mobitel ne puštam ispod 20% osim ako nisam negdje dalje od kuce, a pokusavam ga ne puniti preko 80%, maksimalno do 90% i s vremena na vrijeme ga praznim do 0% i punim do 100%

Nisam neki freak za mobitelima, zato i trazim savjete i pomoc po forumima.

Mozda baterija od gore predloženog Meizua ce dulje trajati odnosno nece se toliko prazniti, nego kod nekog moba s 3500 ili vise.

Jednostavno trazim best buy odnosno mobitel s najboljim omjerom ulozenog/dobivenog.

Kupujem iskljucivo u domacim trgovinama! Ako vec neznate sto mi preporuciti da kupim, mozete i preporuciti neku dobru ili najbolje domacu trgovinu, gdje se moze kupiti mobitel.

Neutrino mi se cini kao dobra trgovina, sa sirokim izborom mobitela, jamstvom do 2 godine za neke mobitele, a i cijene se cine dobre.
Pa gledaj onda nešto kao Redmi 4 s 4100 mAh baterijom koja izvuče 8-10 h SoT-a, a ima i sve ostalo sto si naveo. Cijena kod nas je oko 1.100 kn, a izvana i ispod 1.000 kn...

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 12:11   #2053
redhill
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 64
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Pa gledaj onda nešto kao Redmi 4 s 4100 mAh baterijom koja izvuče 8-10 h SoT-a, a ima i sve ostalo sto si naveo. Cijena kod nas je oko 1.100 kn, a izvana i ispod 1.000 kn...

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-red...obal-8350.html ?
redhill je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 12:29   #2054
thebeastcro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 22
Best buy do 1500kn, preferiram kineze. Minimalno 2GB, 16GB, 6.0 Android, ali najbitnije od svega baterija! Sto veci SoT to bolje, predpostavljam baterija oko 3500 ili vise bi bila dovoljna?

EDIT: samo domace trgovine!

Zadnje izmijenjeno od: thebeastcro. 24.07.2017. u 12:37.
thebeastcro je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 12:33   #2055
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor thebeastcro Pregled postova
Best buy do 1500kn, preferiram kineze. Minimalno 2GB, 16GB, 6.0 Android, ali najbitnije od svega baterija! Sto veci SoT to bolje, predpostavljam baterija oko 3500 ili vise bi bila dovoljna?
Oukitel K10000 Pro, K6000 Plus
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 12:37   #2056
thebeastcro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 22
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Oukitel K10000 Pro, K6000 Plus
Sumnjam da ih u Hrvatskoj ima do 1500kn, zaboravio sam napomenuti da kupujem samo u nasim trgovinama
thebeastcro je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 13:10   #2057
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor redhill Pregled postova
Jedino ako je novo, rabljeno ne dolazi u obzir
Pa o novom mobu i pišemo.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 13:46   #2058
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,336
Redmi Note 4 Pro za 1479kn je možda i najbolje kupit jer ima SD625 i sot 10-11h.

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-red...ld-global.html
locks je online   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 13:57   #2059
thebeastcro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 22
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Redmi Note 4 Pro za 1479kn je možda i najbolje kupit jer ima SD625 i sot 10-11h.

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-red...ld-global.html
Mislim da ce kupnja pasti na neki Xiaomijev model, jer vidim da njihove baterije drze dulje u tom rangu i sa slicnim kapacitetom nego kod drugih proizvođača.

Npr. Oukitel K4000 Plus ima 4000 bateriju, a SoT je oko 7 sati ako se ne varam dok kod Remi Note 4X ili gore navedenog je SoT oko 10-11. Stvarno razlika velika, a kapacitet baterija je tu negdje.

Xiaomi mi se cini kao najbolji u rangu do 1500-2000kn s obzirom na modele koje izbacuju i koji su trenutno moguci za kupiti.

Mislim da cu nesta od Xiaomija kupiti
thebeastcro je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 14:31   #2060
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Da, to je jači model Redmi 4X, naravno ako ti ide u budget. Imaš i Redmi 4A (OK, ali baterija od 3100, kupio sam ga necakinji za 700 kn), Redmi 4 obični s 2/16 GB (taj mi žena ima) ili Pro s 3/32 te Redmi 4X u raznim varijantama pa nešto iz te game.

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 06:56   #2061
zuti14
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Hvar
Postovi: 88
Pozdrav ekipa potrebna mi je velika pomoc od vas.Naime pokvario mi se sadasnji z3 I u potrazi sam za nekim mobitelom.
Mobitel planiram uzet preko njemackog amazona
Od mobitela ocekujem dobru kameru,fluidnost odnosno da nema nekakvih stekanja nakon mjesec dana i po mogucnosti da baterija izdrzi od jutra do veceri......I po mogucnosti da ima brzo punjenje
Zapelo mi je oko za par modela pa bi volio vidit komw vise dajete prednost,odnosno koji je bolji od kojeg

1.Huawei p9
2.Lg g5
3.OP3t
4.Moto zplay

Nekako me izgledom i kamerom najvise privlace LG I Huawei dok za autonomiju ne znam volio bi da mogu bez problema izdrzar os jutra do veceri
Zplay dosta ljudi hvale pogotovo zbog autonomije a i cjdnovno je najjeftiniji od ostalih
Op3 mi se cini da ima sve osim podrske za popravke.Kamera ne znma kakva je al mi se baterija cini dobra

Molim vas ako mi mozete pomoci vi koji vec posjedujete ili imate misljenje da mi pomognete oko izbora
zuti14 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 07:47   #2062
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,362
Citiraj:
Autor zuti14 Pregled postova
Pozdrav ekipa potrebna mi je velika pomoc od vas.Naime pokvario mi se sadasnji z3 I u potrazi sam za nekim mobitelom.
Mobitel planiram uzet preko njemackog amazona
Od mobitela ocekujem dobru kameru,fluidnost odnosno da nema nekakvih stekanja nakon mjesec dana i po mogucnosti da baterija izdrzi od jutra do veceri......I po mogucnosti da ima brzo punjenje
Zapelo mi je oko za par modela pa bi volio vidit komw vise dajete prednost,odnosno koji je bolji od kojeg

1.Huawei p9
2.Lg g5
3.OP3t
4.Moto zplay

Nekako me izgledom i kamerom najvise privlace LG I Huawei dok za autonomiju ne znam volio bi da mogu bez problema izdrzar os jutra do veceri
Zplay dosta ljudi hvale pogotovo zbog autonomije a i cjdnovno je najjeftiniji od ostalih
Op3 mi se cini da ima sve osim podrske za popravke.Kamera ne znma kakva je al mi se baterija cini dobra

Molim vas ako mi mozete pomoci vi koji vec posjedujete ili imate misljenje da mi pomognete oko izbora
Moja preporuka ti je P9.
Koristim ga sada već oko 4 mjeseca i niti jedne zamjerke nemam. Mogu reći da mi je to najbolji mobitel koji sam imao, a stvarno sam ih dosta probao.

Bateriju punim svaka dva dana uz prosječno korištenje.
Uz to, prilično je povoljan za ono što nudi, možeš ga čak kod nas dosta povoljno naći, pogotovo sada kada je P10 vani (koji prema mojem mišljenju ne nudi ništa puno više da bi opravdao veću cijenu)
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 07:50   #2063
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 604
Bilo koji Redmi model. 3 ili 4. Sa slovom pored ili bez (Jedino možda ne bi 4A).
Uređaji su vrhunski i baterija je killer.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 17:45   #2064
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Odusto sam od 2017 flegova.. premalo bolji za previše para. Bit će opet p9 ali dual sim, ili oneplus3t.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 18:16   #2065
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
We are devastated...

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 19:02   #2066
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
We are devastated...

@mob
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 23:50   #2067
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Mirko, vidim u zadnje vrijeme si mi šaljiv. Bolje i tako nego bossy hehe.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 12:17   #2068
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Jos kad bi nasao 3t onu black mat verziju, predobro izgleda
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 12:20   #2069
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Mirko, vidim u zadnje vrijeme si mi šaljiv. Bolje i tako nego bossy hehe.
Moramo se malo šaliti. Naložio si nas sve na novi fagship i onda nas zaliješ ladnom vodom i kažeš "opet P9 ali dual SIM", nije to u redu

A ko je Mirko ?

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 13:00   #2070
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Jos kad bi nasao 3t onu black mat verziju, predobro izgleda
Oneplus3t mi se čini kao vrlo solidan uređaj. Odlične specke i kamera koja za razliku od oneplus5 ima OIS...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na