Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2013., 12:51   #2011
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Žao mi je zbog mace... RIP.

Ja sam jučer ulovio svog starog kako zračnicom gađa mačke. Nije mi jasna svijest tih ljudi?! Srećom, ima 70 i nekaj godina pa mu gađanje nije jača strana, no čemu sakatiti mačke...
Drugi susjed pak namjerno autom gazi sve živine koje vidi, osim krupnih pesa. Treći truje sve što hoda. Krivolovci u šumi također pucaju na sve što hoda po noći. Baš divno susjedstvo.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2013., 13:24   #2012
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Guls, i kod mene takva stoka od stoke (ljudi)..

Nego, napokon mi se mačak polako vraća kući valjda završila *ebada..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2013., 13:26   #2013
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Evo mog ljubimca

Pohrani.com

Mali berni ima 11 tjedana i 12kg
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2013., 14:39   #2014
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Jučer mi je netko otrovao cicija. Danas smo ga našli u dvoru. Cijeli zapovraćan i usran. Sreća moja što ne znam tko je.

RIP
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2013., 14:43   #2015
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Jučer mi je netko otrovao cicija. Danas smo ga našli u dvoru. Cijeli zapovraćan i usran. Sreća moja što ne znam tko je.
Gamad jedna. Nemam riječi. Svašta ljudi rade.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 17:00   #2016
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Gamad jedna. Nemam riječi. Svašta ljudi rade.
Ljudi su općenito gamad. Kada treba postavljati otrove, raditi govnarije i širiti zlo, e onda sve funkcionira kao podmazano. Ali nema nikoga kada treba širiti neku svijest i solidarnost. Čini se da su 'rvati usko grlo u kojem zapinje svaka poštena, pametna i normalna stvar.

A nas je danas đubar zetovski izbacio iz busa. Zbog psa. A pas dobar i umiljat, nikome nije smetao niti je ikakav nered stvarao. Samo je sjedio na podu kao pravi, kulturan pas. Nije čak niti velik.

I eto, u taj čas stigne primitivčina od vozača čije crte lica odaju da se još donedavno bavio izradom toljaga i tjeranjem ovaca po nekakvom kamenjaru, pa je, eto, putem guzoljublja i rođokracije odjedom dobio posao u zetu. I fino nas taj đubar tjera van. Mislim ono, pa nismo ušli u bus iz vica, nego je pas bolestan i išli smo na terapiju kod veterinara. Ali ništa, morali smo izaći van zbog te kretenčuge.

Sramotno! Čega se god dotakneš, sve je poremećeno. Ustvari nam je cijela banana-republika ustrojena tako da u njoj jedino dominira čisto zlo i da se 'zakoni' provode samo nad sirotinjom, ali zetovci su mi oduvijek posebno antipatični zbog svojeg afiniteta da se liječe nad onima koji se ne mogu obraniti.

I onako usput, ovo nije neki izolirani slučaj jer sam se uvjerila kako gamad ne preže niti pred slijepim osobama, nego i njih vole izbacivati jer zetovski zakržljali mozak očito ne može shvatiti čemu služi pas vodič. Stvarno mi se to gadi! Koliko retardiran, imbecilan i pokvaren može netko biti da se iživljava na slijepcu? Ako se ne smije voziti niti slijepac sa psom, onda u redu, neka svuda to jasno označe (na svakim vratima od svakog vozila), pa neka ta pravila vrijede za svakoga. Iako je, naravno, javni prijevoz ustvari javno dobro u vlasništvu svih građana, pa bi kao takav morao svakome biti na usluzi, no velika je to utopija.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 17:50   #2017
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 759
Čuo sam nedavno da se neka žuta labradorica vozila sama u 14-ici, i svima je bila fora, vozač je čak zval na radio da objave da vlasnici dođu po nju, evo, namjerio si se na krivog...

A kak je pesekica?
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 17:56   #2018
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,035
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Krivolovci u šumi također pucaju na sve što hoda po noći. Baš divno susjedstvo.
U čemu je problem ako izuzmeš ovo krivolovci? I da su lovci to napravili, opet je sve po zakonu. Moj, tvoj il bilo čiji pas nema što radit/lutat po šumi bez pratnje i neznam koliko metara od dvorišta il naselja nisam siguran, a da negovorim još kad nema ogrlice pas.

Takvi psi se karakteriziraju kao lutalice i zna se što može bit posljedica.


Da se razumijemo, imamo i mi 2 psa u dvorištu i kad su bolesni il nešto posvećuje im se veća pažnja nego ukućanima skoro, al znaju se koja su njihova prava u, a pogotovo izvan dvorišta.

Da sad neulazim u to kad malo kumče iskopa pasje govno iz pjeska na dječjem igralištu i slične situacije.


RIP Cici
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 18:08   #2019
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ma kažem uvijek da ne treba generalizirati, ali ono... Još danas ne mogu vjerovati... Kad se sjetim kako sam ga našao... baš jadan... takav krasan mačak je bio, 8 mjeseci tek, igrao se sa pesekima, išao za njima u šetnju sam... i onda tako otići u svom dreku i povraćotini jer je netko kreten... to mi je bio prvi i zadnji ljubimac, a konj sam u 27. godini... nemam srca za to.

Hvala svima
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 18:14   #2020
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Čuo sam nedavno da se neka žuta labradorica vozila sama u 14-ici, i svima je bila fora, vozač je čak zval na radio da objave da vlasnici dođu po nju, evo, namjerio si se na krivog...
Namjerila.

Citiraj:
A kak je pesekica?
Ma ne znam. To dugotrajno liječenje nam kida živce sa tim neizvjesnim ciklusima poboljšanja i pogoršanja. Jučer je bila relativno dobro, nešto je i pojela, pa je toliko živnula da smo jedan dio puta išli pješice, uzela je neki štap pa bjesomučno mahala sa njime... A danas je opet nekako mirna i umorna. Svi nam doduše kažu da treba vremena da se gušterača smiri, ali već imam noćne more od svega i nadam se da tim doktorima nije promakao neki skriveni gremlin koji muči pasonju.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2013., 18:26   #2021
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,513
Moja psina stara malo više od dvije i pol godine isto zadnjih 10 dana već užasno brljavi s hranom, prije bi ju slistio odmah sve, a u zadnje vrijeme eto, čak 5 dana nije išta jeo nego samo pio vodu, sad opet jede ali nije to onako učinkovito, nego mu se povlači hrana po pola dana u posudi pa on to malo po malo. Uglavnom, dosta brige zadaje i budi razne sumnje u moguće i nemogue ishode i uzroke, pa se sve maltene svelo na to da je on dobro,i da jednostavno tako oće.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 18:39   #2022
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
... to mi je bio prvi i zadnji ljubimac, a konj sam u 27. godini... nemam srca za to.

Hvala svima
Nemoj tako, pusti malo da vrijeme prođe. Pa onda nabaviš neko malo mače i opet veselje.
RIP Cici
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 18:39   #2023
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ljudi su općenito gamad. Kada treba postavljati otrove, raditi govnarije i širiti zlo, e onda sve funkcionira kao podmazano. Ali nema nikoga kada treba širiti neku svijest i solidarnost. Čini se da su 'rvati usko grlo u kojem zapinje svaka poštena, pametna i normalna stvar.

A nas je danas đubar zetovski izbacio iz busa. Zbog psa. A pas dobar i umiljat, nikome nije smetao niti je ikakav nered stvarao. Samo je sjedio na podu kao pravi, kulturan pas. Nije čak niti velik.

I eto, u taj čas stigne primitivčina od vozača čije crte lica odaju da se još donedavno bavio izradom toljaga i tjeranjem ovaca po nekakvom kamenjaru, pa je, eto, putem guzoljublja i rođokracije odjedom dobio posao u zetu. I fino nas taj đubar tjera van. Mislim ono, pa nismo ušli u bus iz vica, nego je pas bolestan i išli smo na terapiju kod veterinara. Ali ništa, morali smo izaći van zbog te kretenčuge.

Sramotno! Čega se god dotakneš, sve je poremećeno. Ustvari nam je cijela banana-republika ustrojena tako da u njoj jedino dominira čisto zlo i da se 'zakoni' provode samo nad sirotinjom, ali zetovci su mi oduvijek posebno antipatični zbog svojeg afiniteta da se liječe nad onima koji se ne mogu obraniti.

I onako usput, ovo nije neki izolirani slučaj jer sam se uvjerila kako gamad ne preže niti pred slijepim osobama, nego i njih vole izbacivati jer zetovski zakržljali mozak očito ne može shvatiti čemu služi pas vodič. Stvarno mi se to gadi! Koliko retardiran, imbecilan i pokvaren može netko biti da se iživljava na slijepcu? Ako se ne smije voziti niti slijepac sa psom, onda u redu, neka svuda to jasno označe (na svakim vratima od svakog vozila), pa neka ta pravila vrijede za svakoga. Iako je, naravno, javni prijevoz ustvari javno dobro u vlasništvu svih građana, pa bi kao takav morao svakome biti na usluzi, no velika je to utopija.


prvo da napomenem da sam imao psa, da trenutno imam mačora itd. i volim svakakve živine, da ne ispadne da sam padobranac koji je uletio raditi frku. razumijem ljubav prema živini... ali....

Ljudi su općenito gamad. Kada treba ostavljati gova iza svojih "ljubimaca" posvuda, ne brinuti se oko njih i širiti zarazu (ne kažnjeno) onda sve ide kao i podmazano. Ljudima je normalno da se tuđi pas na lajni popiša po kotačima dječijih kolica i još ga se potapša radi toga, da se ne pokupi govno prepuno parazita i da se u pet shopu radi tog problema izgubi kuna i pol...
Oprosti, ali nije normalna stvar da se u javnom gradskom prijevozu prevoze životinje. koliko god one bile mirne, dobre, lijepe itd. Zna se koji se psi (životinje) smiju voziti opravdano (psi vodiči i radni psi (tragači i sl.)) i da sami vlasnici u tom slučaju odgovaraju za svoju živinu i dok su u vozilu odgovaraju za posljedice. Uostalom, vozač smije i bilo koju osobu izbaciti iz busa (bilo kojeg drugog vozila u kojem je on jedini predstavnik svoje firme). Ako si pijan, prljav, ako ima osnovanu sumnju da ćeš raditi probleme.... smije te izbaciti iz vozila. ali, eto... i oni imaju malo obzira prema gamadi.
Meni ne ulijeva povjerenje kada mi vlasnik kaže "on je dobar, želi se igrati", ili da mi nečiji pas puše za vratom dok sam u krcatom vozilu.
treba imati nekog poštovanja prema drugim ljudima, kolika god oni gamad bili !

"javni prijevoz" je tvrtka/ firma koja je zakupila licencu za obavljanje prijevoza na određenim linijama i obavlja je svojim službenim vozilima. Licenca ("javni prijevoz") je vlasništvo tvrtke iza koje stoji ime i prezime vlasnika. Zet i svaka podružnica holdinga imaju svojeg direktora koji na neki način predstavljaju gazdu/ vlasnika. Bolje i lakše bi bilo obajsniti na primjeru nekog drugog prijevoznika od holdinga/ zeta, ali i nije toliko bitno.

suma sumarum, nisi u pravu.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 18:53   #2024
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 759
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nemoj tako, pusti malo da vrijeme prođe. Pa onda nabaviš neko malo mače i opet veselje.
RIP Cici
Tako je! Kad je meni poginuo mačak bili smo neutješni, a onda smo našli na cesti u kutiji od čaša 5 malih maca, tjedan dana nakon toga, i onda nismo tolko razmišljali o tome i bilo je lakše...
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:05   #2025
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
U čemu je problem ako izuzmeš ovo krivolovci? I da su lovci to napravili, opet je sve po zakonu. Moj, tvoj il bilo čiji pas nema što radit/lutat po šumi bez pratnje i neznam koliko metara od dvorišta il naselja nisam siguran, a da negovorim još kad nema ogrlice pas.

Takvi psi se karakteriziraju kao lutalice i zna se što može bit posljedica.


Da se razumijemo, imamo i mi 2 psa u dvorištu i kad su bolesni il nešto posvećuje im se veća pažnja nego ukućanima skoro, al znaju se koja su njihova prava u, a pogotovo izvan dvorišta.

Da sad neulazim u to kad malo kumče iskopa pasje govno iz pjeska na dječjem igralištu i slične situacije.


RIP Cici
po kojem to zakonu imas pravo pucat okolo?
molim te citiraj mi clanak tog zakona.
trabunjas gluposti
mozda u pozegi neki lokalni serif provodi neki svoj zakon.

sto se tice govana u pijesku na djecjem igralistu za to su iskljucivo krivi neodgovorni vlasnici i takve treba kaznjavati po kratkom postupku.
kad uocim takvog obavezno ga podjsetim da djecji park nije mjesto za vrsenje nuzde ljubimaca.
ja se sa svojim psima ni ne priblizavam parkovima bez uzice i kontrole, a kamoli da ga pustim da se olaksa gdje su djeca.
to su teksi primitivci bez uvrede.
kao i ovi koji pucaju okolo bez pardona.

daleko smo mi od amerike i njihovih patrola.
primitiva do kocena.

P.S. nadma se da ce se ulaskom u EU barem malo osjetiti duh zapada sto se tice prava zivotinja...a i ljudi naravno

a što se tiče ZET-a ovo je iz pravilnika:
Članak 36.
Slijepim osobama i osobama koje obučavaju pse vodiče slijepih osoba dopušteno je uvođenje u vozila ZET-a specijalno dresiranog psa vodiča.
Osobe koje obučavaju pse za vodiče slijepih osoba za prijevoz pasa trebaju imati posebnu dozvolu za besplatan prijevoz psa vodiča na školovanju.
Dozvolu u obliku posebne iskaznice izdaje ZET temeljem zahtjeva i ovjerenog popisa Hrvatske udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet.
Subotom, nedjeljom, na dan uoči državnog blagdana i na dan državnog blagdana, dopušteno je od 0 do 6 sati i od 20 do 24 sata uvođenje u vozilo jednog psa uz iskaznicu kinološke organizacije, uz uvjet da pas ima brnjicu i da ga se vodi na kratkoj uzici.
Izvod iz Odluke o izmjenama i dopunama Odredaba za primjenu Cjenika za prijevoz putnika i prtljage u javnom prometu na području gradova Velike Gorice i Zaprešića, općina Stupnik, Klinča Sela, Bistra i Luka i na području 1. tarifne zone Grada Zagreba (Službeni glasnik Grada Zagreba, godina 2007, broj 12)




Znači vozač je postupio protuzakonito i treba ga prijaviti.

Zadnje izmijenjeno od: gsxr750k9. 17.04.2013. u 21:17.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:07   #2026
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Dobro on govori o lovcima na lovistu. Nije svaka suma loviste i ne moze u svakoj lovac ubijat ko na lovistu u vrijeme kad se smije lovit.

Meni su cucku stavljali pistolj na glavu, kretali prema nama autom i jos par sitnica. Ima idiota koji se ne daju krstit po tom pitanju i uvijek ce ih bit. Jos vise ima vlasnika zbog kojih su psi cesto na losem glasu kao zagadivaci, ubojice itd..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 17.04.2013. u 21:16.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:14   #2027
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Dobro on govori o lovcima na lovistu. Nije svaka suma loviste i ne moze u svakoj lovac ubijat ko na lovistu u vrijeme kad se smije lovit.

Meni su cucku stavljali pistolj na glavu, kretali prema nama autom i jos par sitnica. Ima idiota koji se ne daju krstit po tom pitanju i uvijek ce ih bit.
Volio bi naletit na takvog.
to su upravo ti lokalni šerifi kojima bi sivima redom trebalo oduzeti oruzni list i izbaciti iz lovackog drustva jednom za svagda.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:16   #2028
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Oprosti, ali nije normalna stvar da se u javnom gradskom prijevozu prevoze životinje. koliko god one bile mirne, dobre, lijepe itd.
Zasto? Zar smo jos uvijek u 1950-ima? U cemu je kvaka, objasni mi, molim te.

Usput, nije niti normalna stvar da se krade, da se radnike izbacuje na cestu, da se vrsi gospodarsko bezakonje svih vrsta, da ljudi rade bez place, da mladi ljudi nakon zavrsenog faksa kupe flaše po kontejnerima... Nista od toga nije normalno. U nas imas nenormalnih stvari da ti pamet stane. Ali naravno, najveci problem je pas u tramvaju. Tipicno 'rvacko rezoniranje po šabloni "gutaj devu, cijedi komarca". Nas narod je valjda genetski predodređen da zatvara oci pred pravim problemima i da do smrti kljuca one najslabije među sobom.

Citiraj:
Uostalom, vozač smije i bilo koju osobu izbaciti iz busa (bilo kojeg drugog vozila u kojem je on jedini predstavnik svoje firme). Ako si pijan, prljav, ako ima osnovanu sumnju da ćeš raditi probleme.... smije te izbaciti iz vozila. ali, eto... i oni imaju malo obzira prema gamadi.
Nemaju oni obzira prema gamadi, nego znaju na koga se mogu postaviti, a koga se treba kloniti da ne poberu batine. Sto ne izbacuju delikvente, razularene navijace, pijandure i slicno? Naravno, tada znaju da ce dobiti po pizdi pa su manji od makovog zrna, a izdrkavaju se samo na zenama, starijim ljudima i slicnim jadnicima koji ne mogu uzvratiti udarac. Kao sto rekoh, uvijek treba drapati po najslabijemu.

Citiraj:
"javni prijevoz" je tvrtka/ firma koja je zakupila licencu za obavljanje prijevoza na određenim linijama i obavlja je svojim službenim vozilima. Licenca ("javni prijevoz") je vlasništvo tvrtke iza koje stoji ime i prezime vlasnika. Zet i svaka podružnica holdinga imaju svojeg direktora koji na neki način predstavljaju gazdu/ vlasnika. Bolje i lakše bi bilo obajsniti na primjeru nekog drugog prijevoznika od holdinga/ zeta, ali i nije toliko bitno.
I kakve to veze ima? Zar ti mislis da oni voze sa svojim novcem? Ne, nego voze sa nasim novcima. Sve smo to mi platili i preplatili kroz hrpu raznih poreza, davanja, nameta i, dakako, kroz nerealno skupe karte. Javni prijevoz nije nicija privatna prčija, to je vlasnistvo drzave. A drzava nije niti jadranka kosor, niti josipovic, niti milanovic - drzavu cini svaki pojedinac, svi mi koji imamo moc diktirati pravila pod uvjetom da smo složni. Ali nismo, nego kopamo oči jedni drugima zbog pizdarija dok se ovi na vrhu fino smiju nasem imbecilizmu. A za to koji direktor ili holding stoji iza necega mi se, uz dopustenje, zivo jebe. To su ionako rođokracijski uhljebi koji primaju placu zato da sjede u nekoj fotelji, češkaju jaja i usput pokradu drzavni novac ako se ukaze prilika.

Citiraj:
suma sumarum, nisi u pravu.
Iskreno, zivo mi se jebe za tvoje "tko-je-u-pravu" prodike, isto kao sto se tebi zivo jebe za to sa cime cu ja sutra platiti taksi. Posudit cemo pare, produbiti dugove, iskemijati nekaj. Samo da se pasonji pomogne. A ti odi soliti pamet nekom drugom.

P.S. isprike svima na osornom tonu, ali sam u stresnom i teskom stanju, pa nemam previse takta za razne pametnjakovice i moralizatore koji su ovdje dosli sipati svu pamet svijeta.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:21   #2029
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
slazem se.
a gore sam naveo i njihov pravilnik.
prema tome..sve jasno.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:36   #2030
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Volio bi naletit na takvog.
to su upravo ti lokalni šerifi kojima bi sivima redom trebalo oduzeti oruzni list i izbaciti iz lovackog drustva jednom za svagda.
Nebi, vjeruj mi. Ja sam imal pesa u poslijeratnim godinama koji je privlacio jako puno pazenje zbog svoje pojave i to ugl. budala iz wanna be mafia, povratnickog miljea ili nekih apuslutno blesavih ex ratnika iz susjednih drzava. Jedan takav me pita za moga pesa, "jer imaju oni zenke?", to me i dan danas nasmijava. Pa su bili svakakvi rezervni murjaci itd.. Iako ja mislim da su najpodliji i najgori penzioneri i da najvise trovaca i podlaca dolazi iz tih krugova.

Pese treba pazit, treba ih naucit da ne zderu okolo da budu na lajni i jos stosta toga. Puno vlasnika misli da su to slatke igracke i da ih svi vole jer su tak slatki i dobri ali to je daleko od istine.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 17.04.2013. u 21:54.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:44   #2031
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,035
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
po kojem to zakonu imas pravo pucat okolo?
molim te citiraj mi clanak tog zakona.
trabunjas gluposti
mozda u pozegi neki lokalni serif provodi neki svoj zakon.

sto se tice govana u pijesku na djecjem igralistu za to su iskljucivo krivi neodgovorni vlasnici i takve treba kaznjavati po kratkom postupku.
kad uocim takvog obavezno ga podjsetim da djecji park nije mjesto za vrsenje nuzde ljubimaca.
ja se sa svojim psima ni ne priblizavam parkovima bez uzice i kontrole, a kamoli da ga pustim da se olaksa gdje su djeca.
to su teksi primitivci bez uvrede.
kao i ovi koji pucaju okolo bez pardona.

daleko smo mi od amerike i njihovih patrola.
primitiva do kocena.

P.S. nadma se da ce se ulaskom u EU barem malo osjetiti duh zapada sto se tice prava zivotinja...a i ljudi naravno

a što se tiče ZET-a ovo je iz pravilnika:
Članak 36.
Slijepim osobama i osobama koje obučavaju pse vodiče slijepih osoba dopušteno je uvođenje u vozila ZET-a specijalno dresiranog psa vodiča.
Osobe koje obučavaju pse za vodiče slijepih osoba za prijevoz pasa trebaju imati posebnu dozvolu za besplatan prijevoz psa vodiča na školovanju.
Dozvolu u obliku posebne iskaznice izdaje ZET temeljem zahtjeva i ovjerenog popisa Hrvatske udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet.
Subotom, nedjeljom, na dan uoči državnog blagdana i na dan državnog blagdana, dopušteno je od 0 do 6 sati i od 20 do 24 sata uvođenje u vozilo jednog psa uz iskaznicu kinološke organizacije, uz uvjet da pas ima brnjicu i da ga se vodi na kratkoj uzici.
Izvod iz Odluke o izmjenama i dopunama Odredaba za primjenu Cjenika za prijevoz putnika i prtljage u javnom prometu na području gradova Velike Gorice i Zaprešića, općina Stupnik, Klinča Sela, Bistra i Luka i na području 1. tarifne zone Grada Zagreba (Službeni glasnik Grada Zagreba, godina 2007, broj 12)




Znači vozač je postupio protuzakonito i treba ga prijaviti.

Pročitaj si Zakon o lovstvu, članak 51.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 22:05   #2032
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 759
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pročitaj si Zakon o lovstvu, članak 51.
Meni su macu ubili lovci dok je bila na polju blizu kuće, lovila miševe,, ali to prije 20 godina. Nisu normalni, taman da se to po zakonu i smije.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 22:12   #2033
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pročitaj si Zakon o lovstvu, članak 51.
procitaj ga ti, vise puta.
pobrkal si loncice.
ja sam taj ispit davno polozio.

@ magarac
ako je to pas sa slike, ja sam devedesetih imao bulla, sina jednog od najtrofejnijih pasa sa ovih prostora.
danas furam njemacke kratkodlake pticare.

@elzel, naravno da se ne smije.
zakonom je tocno definirano. ljudi su lijeni procitat, a kamoli naucit
i vjeruj mi koliko toliko normalnom lovcu nece pasti na pamet ubijati pse i macke iz zajebancije.
velim ti kakvi likovi to rade, lokalni serifi i poremeceni idioti.

p.s. htio bi isto tako napomenuti da se obavezno takvi incidenti prijave policiji.

Zadnje izmijenjeno od: gsxr750k9. 17.04.2013. u 22:26.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 22:47   #2034
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,035
Ok, neka si, tim bolje. Samo ti meni reci kako se klasificira pas koji luta šumom bez ogrlice i bez pratnje?

99,9% lovaca neće ništa napraviti, ali samo kažem da to ipak mogu napraviti i neće ništa biti, samo još vlasnik može odgovarat zobog tog psa. Realno, što pas ima raditi sam u šumi, parku, polju. Isto tako, što pas ima radit bez uzice na šetalištima, dječjim igralištima, špici i slično.

Ošli smo malo u off, no samo kažem.


EDIT:

Naravno da svaka šuma nije lovište, i u toj šumi neće uopće biti lovaca. Iako, isti mogu doći po potrebi ako su uočene lutalice koji su pretnja ljudima/životinjama.

PS Još uvijek mi nisi odgovorio na moje pitanje.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 17.04.2013. u 23:08.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 22:57   #2035
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ok, neka si, tim bolje. Samo ti meni reci kako se klasificira pas koji luta šumom bez ogrlice i bez pratnje?

99,9% lovaca neće ništa napraviti, ali samo kažem da to ipak mogu napraviti i neće ništa biti, samo još vlasnik može odgovarat zobog tog psa. Realno, što pas ima raditi sam u šumi, parku, polju. Isto tako, što pas ima radit bez uzice na šetalištima, dječjim igralištima, špici i slično.

Ošli smo malo u off, no samo kažem.
ne da ne mogu to napraviti, nego NE SMIJU.
nije svaka suma loviste.
jos manje mogu ako su u blizini kuca i naseljenog mjesta.
za to postoji isto definirana udaljenost ako se dobro sjecam.
prouci zakon.

to sto neki od njih slobodno interpretiraju neke tocke iz zakona to je njihova osobna stvar.
ako ubiju zivotinju, bez prije obavljenih potrebnih radnji- oni krse zakon.
procedura se mora postivati.
druga je stvar sto je ti isti ne postuju.
isto tako ti ljudi koji zive u tim mjestima ne poznaju zakon i smatraju da je to normalna stvar.

a kako i bi kad riba smrdi od glave.
no to je vec politicka tema pa je najbolje ovdje stati.
anarhija u svim sferama, kamoli ne i ovdje

p.s. evo ovdje cak i clanak jos uvijek stoji od prije par godina u svezi toga.
on isto tkao potkrepljuje moja (sa)znanja
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...je/480684.aspx

KAZNENE PRIJAVE

s time da bi i ovaj gospodin nacelnik policije trebao obnoviti neka znanja, ako ne obnoviti barem biti u tijeku sa raznim izmjenama i dopunama istih

Zadnje izmijenjeno od: gsxr750k9. 17.04.2013. u 23:04.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 23:08   #2036
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Subotom, nedjeljom, na dan uoči državnog blagdana i na dan državnog blagdana, dopušteno je od 0 do 6 sati i od 20 do 24 sata uvođenje u vozilo jednog psa uz iskaznicu kinološke organizacije, uz uvjet da pas ima brnjicu i da ga se vodi na kratkoj uzici.
Znači vozač je postupio protuzakonito i treba ga prijaviti.
danas nikako nije niti subota, nedjelja a niti ikakav praznik a sumnjam da ijedan veterinar radi u ovom terminu gore...

vozač je itekako u pravu


kršenje pravilnika, i kada se pravilnik izvrši nad Vašom kožom ne bude ugodno... a ista se ta pravda traži za druge... jadno !


Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Zasto? Zar smo jos uvijek u 1950-ima? U cemu je kvaka, objasni mi, molim te.
stvar je u tome da im tamo nije mjesto. osim za dobro definirano vrijeme kada nema gužve i ljudi po vozilima, ili za dobro definirane iznimke.
stvar je da se ljudi boje tvog psa, da osjećaju nelagodu, da su alergični (nastavi i ubaci)... ti riskiraš da ti netko isprocovira psa i da si time natovariš sranje za vrat, riskiraš masu stvari koja se tiču i prometne tehnike i sigurnosti.... (opet nastavi)
tako da... razmisli o posljedicama.
povlačim se iz rasprava, rekao sam što sam trebao, bilo je uzaludno i sve ostalo će biti još i više. ali kažem, teže licemjerje

želim ti sreću i skori oporavak culeta !
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 23:11   #2037
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
danas nikako nije niti subota, nedjelja a niti ikakav praznik a sumnjam da ijedan veterinar radi u ovom terminu gore...

vozač je itekako u pravu
nisam mislio iskljucivo na tja boldani dio vec na vozaca koji je izbacio slijepu ili slabovidnu osobu sa psom vodicem.
ovaj boldani dio je za ove koji tvrde da psi uopce ne mogu u tramvaje ili autobuse..
ne kuzim kak se ekipa hvata za svako slovo..to vlajda u nedostatku argumenata.


p.s. postoje dezurne veterinarske klinike koje rade od 0-24.


i meni je dosta rapsrave, ustvari uopce se ne raspravljam nego sam citirao i interpretirao zakon.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 23:15   #2038
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova

a što se tiče ZET-a ovo je iz pravilnika:
Članak 36.
Slijepim osobama i osobama koje obučavaju pse vodiče slijepih osoba dopušteno je uvođenje u vozila ZET-a specijalno dresiranog psa vodiča.
Osobe koje obučavaju pse za vodiče slijepih osoba za prijevoz pasa trebaju imati posebnu dozvolu za besplatan prijevoz psa vodiča na školovanju.
Dozvolu u obliku posebne iskaznice izdaje ZET temeljem zahtjeva i ovjerenog popisa Hrvatske udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet.
Subotom, nedjeljom, na dan uoči državnog blagdana i na dan državnog blagdana, dopušteno je od 0 do 6 sati i od 20 do 24 sata uvođenje u vozilo jednog psa uz iskaznicu kinološke organizacije, uz uvjet da pas ima brnjicu i da ga se vodi na kratkoj uzici.
Izvod iz Odluke o izmjenama i dopunama Odredaba za primjenu Cjenika za prijevoz putnika i prtljage u javnom prometu na području gradova Velike Gorice i Zaprešića, općina Stupnik, Klinča Sela, Bistra i Luka i na području 1. tarifne zone Grada Zagreba (Službeni glasnik Grada Zagreba, godina 2007, broj 12)
Znači vozač je postupio protuzakonito i treba ga prijaviti.
Ne kužim, nit je bio vikend, nit državni blagdan nit dan uoči blagdana. Zbog čega je vozač postupio protuzakonito?
Meni osobno životinja u vozilu javnog prijevoza ne smeta ni najmanje, al glupo je i napadat nekog ko se drži propisa. U današnje vrijeme ljudima je drago njihovo radno mjesto i ne žele ga izgubit zbog kršenja pravila a taj vozač nije izmislio taj pravilnik nego ga samo poštuje.

EDIT; preteko me Željac.
Ako je neko izbacio slijepu osobu s psom, naravno da krši pravilnik i da to treba prijaviti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 23:16   #2039
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim, nit je bio vikend, nit državni blagdan nit dan uoči blagdana. Zbog čega je vozač postupio protuzakonito?
objasnil sam gore na koji sam dio mislio.
trebao sma bolje kvotati.

@Željac, znas kaj je pravo licemjerje...
to sto ljudima, pod navodnicima ne smeta pas vodic, a smeta im pas koji to nije.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 00:16   #2040
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Meni danas (bivši) frend kaže: "Meni su psi životinje istog ranga ko komarci. Bijem ih otrovima i papučama."
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na