Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2020., 13:17   #2011
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Ekipa gdje povoljno kupiti lexan ploče (polikarbonatne) sa UV zaštitom?
Idealno bi bilo kad bi mi mogli odrezati veličinu koja mi treba da ne moram manje spajat sa spojnicama (trebalo bi mi 1400x3600), 4mm debljine je dovoljno.
Hvala
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 13:49   #2012
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 750
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ekipa gdje povoljno kupiti lexan ploče (polikarbonatne) sa UV zaštitom?
Idealno bi bilo kad bi mi mogli odrezati veličinu koja mi treba da ne moram manje spajat sa spojnicama (trebalo bi mi 1400x3600), 4mm debljine je dovoljno.
Hvala
Ja sam za nadstrešnicu kupovao i rezali su mi po mjeri komade, negdje na Sveticama, odma je ta firma negdje pored ministarstva obrazovanja. Mislim da im je ime čak polikarbonati ili tako nešto.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2020., 13:58   #2013
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
Gdje da kupim ovakav alu prag za vrata, 1cm visine, u bauhausa sam nasao smao grube rubove ne ovako blage
https://i.imgur.com/CAn9VjF.jpg
https://i.imgur.com/zUO6dce.jpg
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 16:13   #2014
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Vjerojatno u nekoj firmi koja se bavi proizvodnjom plastične/alu stolarije.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 17:22   #2015
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ekipa gdje povoljno kupiti lexan ploče (polikarbonatne) sa UV zaštitom?
Idealno bi bilo kad bi mi mogli odrezati veličinu koja mi treba da ne moram manje spajat sa spojnicama (trebalo bi mi 1400x3600), 4mm debljine je dovoljno.
Hvala

Ne znam za šta ti treba ali 4mm je stvarno malo... pogotovo u toj dimenziji (računaj da će se progeti ako je postavljena horizontalno). U svakom slučaju uzmi i onu Al traku pa zatvori rez da ti ne ulaze kojekakva sranja... imaš i traku za ventilaciju da ti kondenz može izaći. Obavezno je ispuhati kompresorom ako je ostalo sranja poslije rezanja.
Btw. koliko znam svaki pleksi je UV filter pa pretpostavljam da je i polikarbonat.
miki je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 17:32   #2016
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
To je za mene prevara. Ne bi s tim pokrio kokošinjac

Jednu sam tendu čak i uradio s tim i posjetio ju nakon dvije godine.. Katastrofa.
Nagib mušteriju naručila, mimimalan, pa nakon progiba ploča ostaju lokvice na tendi. Voda koja se unutra uvuče nikad ne izađe. A prljavštinu da ne spominjem, pogotovo od lišća i ono kurčevo žuto sjeme s borova. A prozirno je pa se sve vidi... Pucketa na buri, pucketa na suncu.. Lim je luksuz za ta govna.

S druge strane... mušterije oduševljeni. Ima nas svakakvih.
  Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 18:19   #2017
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 956
Da se ubacim, koja je onda tvoja preporuka umjesto lexana da se zatvori recimo nadstrešnica? I ja sam razmišljal o lexanu a sad si me malo bacil u razmišljanje
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 18:42   #2018
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 901
Šindra ili lim? Imaš imitaciju crijepa, a šindru raznih boja i oblika.. oboje zabiješ/ušarafiš u osb ploče ispod.
Moja nadstrešnica doma je pokrivena šindrom, stara je oko 20 godina, još ju ne planiram skidat jer je u dobrom stanju. Kroz koju godinu ću zamijenit više radi estetike..

Imaš i krovne sendvič panele ak misliš zatvarat nadstrešnicu i radit neku bajtu sa pekom da se i zimi može proslavit.
Skuplje je, ali nemaš brige. Ovo plastično sranje bi i ja izbjegavo...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 18:59   #2019
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Da se ubacim, koja je onda tvoja preporuka umjesto lexana da se zatvori recimo nadstrešnica? I ja sam razmišljal o lexanu a sad si me malo bacil u razmišljanje
Može bilo što, ili mora propuštati svjetlo? To je jedini "pro" argument za ta čuda tehnike.

Ja bi napravio klasičnu drvenu konstrukciju od lameliranih greda i potavanio OSB pločama, ili brodski podom ako je bitna estetika.
Na to dalje po želji. Crijep, šindra, lim. Ima svakog materijala više klasa. Za svaki džep.
  Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 19:56   #2020
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
E imam ja jednu malu nadstresnicu sa tim lexanom, kad udre veca kap vode na to, doslovno me budi iz sna. Sad ću stavit sendvič panele u obliku crijepa. A na drugoj nadstresnici imam lim sa obs pločama to je skorz okej.

@fanatik mislio sam da ima u kojem običnom dućanu da mogu otic i kuoit ovako jednostavno, ali ako nema jbg, ic cu po pvc

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 25.07.2020. u 20:08.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2020., 22:26   #2021
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,879
ako nemora propustat svijetlo imate opciju alucobond,, Vanjske strane su od aluminija 0.3mm + ispuna tvrdi ABS (ukupna debljina 4mm). Radim od toga svijetlece reklame, ograde rezane s raznim motivima na cnc-u i slicno. Kvadrat je cca 100kn-120kn + PDV ovisi o dobavljacu, Imaju i varijacije debljina 3mm s vanjskim alumiije 0.2mm tu je cijena 80-90kn + PDV. Mozes ga rezat i skalperom malo se patis ali ide, isto tako mozes ga busiti bez ikakvih problema. Napravio sam do sada preko 300 vanjskih tabli ljudima prema moru s laminiranim naljepnicama jos se nitko nije zalio na to. Od standardnih opcija dolaze u bojama:
Prednja / Zadnja
- Sirovi / Sirovi
- Sirovi / Bijela
- Bijela / Bijela

Jos ih imate pod nazivima ACP, Alu kompozitne ploce. Alucobond, Dibond...
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2020., 02:21   #2022
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Može bilo što, ili mora propuštati svjetlo? To je jedini "pro" argument za ta čuda tehnike.

Ja bi napravio klasičnu drvenu konstrukciju od lameliranih greda i potavanio OSB pločama, ili brodski podom ako je bitna estetika.
Na to dalje po želji. Crijep, šindra, lim. Ima svakog materijala više klasa. Za svaki džep.

Obzirom na buku od kise ajmo rec da ne mora propustat svijetlo
Kod mene se radi o nadstresnici od balkona koja gleda na istok, obzirom da imam 4 grede na kojima je trenutno armirano staklo koje je sa godinama pocelo pucat.
Ugradnja dodatnih greda ispada iz opcije, eventualno neke horizontalne na njih ako treba, razmak izmedju svake je cca 80cm.
E sad sa cime zamjenit to armirano staklo?
Sve opcije osim crijepa su otvorene, racunao sam da bi sam crijep tezio oko 200 kg sto je malo previse.
Prednost budget varijanti
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2020., 08:20   #2023
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Bježi od lexana, to fakat gadno izgleda nakon par godina. Ak nećeš crijep, možeš obuć to u lim ili šindru.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2020., 08:40   #2024
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 956
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Šindra ili lim? Imaš imitaciju crijepa, a šindru raznih boja i oblika.. oboje zabiješ/ušarafiš u osb ploče ispod.
Moja nadstrešnica doma je pokrivena šindrom, stara je oko 20 godina, još ju ne planiram skidat jer je u dobrom stanju. Kroz koju godinu ću zamijenit više radi estetike..

Imaš i krovne sendvič panele ak misliš zatvarat nadstrešnicu i radit neku bajtu sa pekom da se i zimi može proslavit.
Skuplje je, ali nemaš brige. Ovo plastično sranje bi i ja izbjegavo...
Oprosti ak sam se krivo izrazil, nadstrešnica ima gore crijep i sve kaj treba, ja bi ju zatvoril skoro do kraja jer je na sjevernoj strani pa da mi ne pada kiša i snijeg na vrata. Nadstrešnica je spojena sa ulazom u kuću

Edit: Htel bi da propušta svijetlo
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2020., 11:56   #2025
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Obzirom na buku od kise ajmo rec da ne mora propustat svijetlo
Kod mene se radi o nadstresnici od balkona koja gleda na istok, obzirom da imam 4 grede na kojima je trenutno armirano staklo koje je sa godinama pocelo pucat.
Ugradnja dodatnih greda ispada iz opcije, eventualno neke horizontalne na njih ako treba, razmak izmedju svake je cca 80cm.
E sad sa cime zamjenit to armirano staklo?
Sve opcije osim crijepa su otvorene, racunao sam da bi sam crijep tezio oko 200 kg sto je malo previse.
Prednost budget varijanti
znači da imaš 4 kvadrata? Sendvič panel najlakše ide gore. Ovisno o tome kako su grede postavljene, možda ti ne trebaju dodatne za panele.
Koliki ti je nagib na tome?

Ja bi to u svakom slučaju potavanio brodskim podom. Najdebljim kojeg uspiješ naći zbog većeg raspona između tvojih greda, C kategorija, ne treba ti skuplji. Možeš ga bojati u istu boju kao trenutnu drvenu građu, okreni dekorativni dio prema dolje . Onda gore pokrij s čime god hoćeš, i neće se vidjeti odozdol.

Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Oprosti ak sam se krivo izrazil, nadstrešnica ima gore crijep i sve kaj treba, ja bi ju zatvoril skoro do kraja jer je na sjevernoj strani pa da mi ne pada kiša i snijeg na vrata. Nadstrešnica je spojena sa ulazom u kuću

Edit: Htel bi da propušta svijetlo
Aha. Tebi trebaju vertikalne ploče.
U tom slučaju nemam ništa protiv plexiglasa.
Imaš fotografiju toga? Treba ga pričvrstiti na način da lijepo izgleda.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 26.07.2020. u 12:33.
  Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 01:25   #2026
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
novi sam u ovome pa za pocetak imam jedno-dva pitanja:

koji su po vašem iskustvu najkvalitetniji brendovi za stvari koje idu uz adaptaciju stana:
npr za namještaj, vrata, kvake, tuš, kade, pipe, radijatore, bojlere, klime, utičnice, pločice, laminat, ...?
(i koje brendove izbjegavati)

kako ikea kotira u ulozeno / dobiveno?

__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 11:27   #2027
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
novi sam u ovome pa za pocetak imam jedno-dva pitanja:

koji su po vašem iskustvu najkvalitetniji brendovi za stvari koje idu uz adaptaciju stana:
npr za namještaj, vrata, kvake, tuš, kade, pipe, radijatore, bojlere, klime, utičnice, pločice, laminat, ...?
(i koje brendove izbjegavati)

kako ikea kotira u ulozeno / dobiveno?

Iz valstitog iskustva kod renoviranja komplet kupaonice :
Kada plastična : Kolpa san; pipe i tuš : Grohe ili Hans Grohe

Uz to, uzeo sam sanitarije ( bide, školjka, umivaonik ) od Inkera i to je ok,osim školjke.
Školjka je čista pušiona. Glazura je dobra i četka za WC nije potrebna, ali dio glazure koji je ispod razine vode je katastrofa, kamenac se stvori nakon 10 dana.
Pločice zidne i podne, kao i sve navedeno sam kupio preko majstora-izvođača uz dodatni popust koji on dobije kao redoviti/veliki kupac u Ferotermu u Buzinu.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 14:06   #2028
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
Za utičnice od električara savjet rekao je TEM mi nikad nije zakazao, najbolji uloženo dobiveno, a kaže radio je sa svim od indijske do njemačke opreme. Indijske i te kvazi rekao obavezno izbjegavati, on to ne montira osim na inzistiranje vlasnika/projektanta, par puta se istopile.

Za klime imaš masu rasprave u "Dobre Klime" temi ali u pravilu najbolje su Mitsubishi Electric Daikin i Toshiba, Fujitsu je tu negdje kao jeftiniji, Gree se neki kunu neki ne, ali po rejtingu aplikacije na PlayStoreu, imaju najbolju mobilnu aplikaciju i to nešto znači. Ja sa Daikinovom nisam pretjerano zadovoljan. I neodgovaraju na support što je jako bezobrazno od "premium" brenda.

Bojler strujni sam uzeo Ariston jer mi paše slim dizajn-

Pipe sam uzeo voxrot, vidim da nisu nešto, al nisu ni koštale nešto ali su mi jedine bile crne, mjenjat ću ih vjerojatno petu šestu godinu korištenja.

Mehanizme od vrata imam AGB talijanske, smeće. Nezz jel do njih ili je do loše izrade vrata ali vrata se više puta ne zatvore nego što se zatvore.

Laminat sam uzeo u Laser-a nezz koji je al uloženo dobiveno su ekstra.

Pločice sam birao po izgledu ali sve deblje porculanske. U pravilu što su deblje manje uvijanja imaju.

Školjku ne znam koju sam uzeo al mi je dobra rimless je i viseća edit našao: Concepto Feel u feroterma

Geberit basic(uzeo vodoinstalater ja se nisam bunio ne razumim se), njah, nista spesl precjenjen a tipkala ko suvo zlato koštaju(koje se meni svidjelo 3500kn...), valjalo bi i druge marke prigledat.


Namještaj mi je puno ovisio o prostoru i limitacijama, najzadovoljniji sam sa kaučom ali je i koštao toliko. Apsolutno svaka navlaka sa kauča je na čičak i skidiva je tako da se sve može skinit i oprat a jednom i zamjenit. Kauč od 230cm je bio 11500 kn marka je Samoa.

Na tuš kabinu pazi na dimenzije, ako se zove 90x90 to ne znači da je 90cm široka, moja je bila 85cm iako se zove 90, jer je namjenjena za tuš kadu a ne padajuci pod. Morao izmišljati 5 cm produžetka sa plastificiranim alu cijevima sa svake strane jer me prodavač nije upozorio da 90cm ne znači 90cm. Marka je Camargue, dobra mi je.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 17:20   #2029
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova

Na tuš kabinu pazi na dimenzije, ako se zove 90x90 to ne znači da je 90cm široka, moja je bila 85cm iako se zove 90, jer je namjenjena za tuš kadu a ne padajuci pod. Morao izmišljati 5 cm produžetka sa plastificiranim alu cijevima sa svake strane jer me prodavač nije upozorio da 90cm ne znači 90cm. Marka je Camargue, dobra mi je.

Svaka tuš kabina ima mogućnost nekakvih dodatnih lajsni pa se tako aproksimira ta nekakva "netočnost" mjere.
A kad sam već kod toga... doma imam od Kolpe 8 tuš kabina SQ (polukružna) line mislim i svako malo neko staklo rokne samo od sebe. Naime, mehanizam kotačića (nosač) na dijelu koji prolazi kroz staklo nije inox pa korodira... a znamo kako se kaljeno staklo ponaša kad ga nešto tlači "tatlane"... obratiti pažnju na taj detalj.
miki je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 17:59   #2030
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
Ova moja je imala od 82 do 88, opet falila 2 cm... ali uspio sam riješit praktički neprimjetno da je naknadno radjeno al me. koštalo jedno 500 kn
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 15:42   #2031
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Na tuš kabinu pazi na dimenzije, ako se zove 90x90 to ne znači da je 90cm široka, moja je bila 85cm iako se zove 90, jer je namjenjena za tuš kadu a ne padajuci pod. Morao izmišljati 5 cm produžetka sa plastificiranim alu cijevima sa svake strane jer me prodavač nije upozorio da 90cm ne znači 90cm. Marka je Camargue, dobra mi je.
hvala na upozorenju, ali mi se dopao ovaj novi trend "walk-in tuš"

i kad smo već kod kupaonice,
od kojih materijala, obzirom na izdržljivost, realizirati pregradu walk in tuša da je donja polovica čvrsta a gore prozorna/mlijecna?
knauf, siporex, ,.. staklo, pleksiglas,..?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 16:53   #2032
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,521
Nije baš novi trend, krenulo je to prije 10-15 godina, možda i više, samo ja nisam za nikakve pregrade nego za običan zastor, ne zato jer sam jednu razbio rukom dok sam se sapunao, nego i zbog lakšeg održavanja. Čak i na mliječnim se kamenac vidi nakon par tuširanja, a o prozirnim da ne pričam, to svaki dan treba brisati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 20:21   #2033
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Razbio si ga zato što ti je premalen. Moj je golem, moram prošetati po sapun, pa se vratiti pod tuš.

Po meni walk in nema smisla ako neće biti velik i ostakljen. Da, vidi se kamenac, ali staklo se lako čisti.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 02:23   #2034
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,521
Da, to može ako imaš veliko kupatilo. Sumnjam da kolega Velikus ima veliko kupatilo u stanu, većinom su mala s 1-2 m2 prostora za hodanje, nekad ni toliko.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 10:08   #2035
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 581
pa baš zato ne bi trebalo ići na pregradu od siporeksa koji će pojesti kolko, 10cm poda? stakla su obično 8-9mm tako da je to prednost. zastor ionako moraš prati svako tolko tak da nije neki problem očistiti ni taj kamenac sa stakla tu i tam
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 10:09   #2036
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
da, kupaonica je manja, ali je wc posebno pa toliko ima više mjesta.
treba mi umivaonik, tuš, radijator i ormarić(i)

dojam veličine otprilike kao na slici:




edit: koji je dobar alat za crtanje prostorija u 3D?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 31.07.2020. u 10:18.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 10:29   #2037
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
Ja sam sve rjesio sebi preko https://home.by.me/en/

Besplatan je, online je, mozes mu pristupit odakle oces. learning curve je na razini igranja simsa. Dok su mi "pravi" 3d programi malo previse hard core i kompleksi, no doduse nude vise mogucnosti. Ali malo toga ovdje ne mozes napraviti sa obicnom kockicom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 11:05   #2038
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
Ja sam koristio ovo
http://www.sweethome3d.com/

Iako u zadnje vrijeme koristim i Ikea konfigurator. Primarnonza kuhinje al uz malo mašte moguće je i sve ostalo složiti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 20:58   #2039
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,028
Pitanje,kupaonica bez prozora i mogućnosti ugradnje ventilatora sa ispuhom,koje su opcije,kako barem smanjiti vlagu i osigurati nekakvo provjetrivanje ?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 21:07   #2040
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,886
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Pitanje,kupaonica bez prozora i mogućnosti ugradnje ventilatora sa ispuhom,koje su opcije,kako barem smanjiti vlagu i osigurati nekakvo provjetrivanje ?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Odvlazivac ispred kupaone i otvorena vrata .

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na