Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.12.2010., 12:55   #1951
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
treba mi neki SSD 160GB ili vise, sto preporucate, intela ili? links mi je glavni dobavljac a tamo vidim ima g.skill i mushkin, jeli to valja sta?
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline  
Staro 02.12.2010., 22:03   #1952
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ja sam vas ljudi citao kao lurker i sad sam se odlucio malo ubaciti i reci par rijeci.Imao sam Intel SSD X25M-G2 80 GB u AHCI modu.Slazem se sa svima da se sustav brze digne,ali posto je meni PC konstantno u stand by modu.(naravno,kad ne radim na njemu, onda mi brzina dizanja OS-a ne igra nikakvu ulogu.)

Nekad mi se zna dogoditi da se sve toliko uspori,da jednostavno moram resetirati PC.Ono sto je bitno da sam na njemu drzao OS i par osnovnih programa koji nisu zahtjevni niti veliki,ali to konstantno usporavanje mi je toliko pocelo ici na jetra da sam ga prodao i uvalio u PC WD FAEX 1TB i moram reci da sam se preporodio.Da budem konkretan pa cu vam reci par stvari zasto vam ne treba SSD.

1.Prvi i najbitniji razlog je ako PC drzite u Stand by modu i ne gasite skroz,onda vam definitivno ne treba SSD.
2.Jednom ucitani programi sa superfetch-om vam se instantno pokrecu na obicnim HDD-ovima jer su naravno ucitani u memoriju i u kombinaciji sa stand by modom uvijek su vam instant ready.
3.Nema ciscenja smeca i nakupljenih pizdarija koji vam toliko uspore sistem da popizdite.Kao da gledate slide show.Nekad zna biti dobrano usporeno,kao teski LAG.
4.Bezobrazno prevelika cijena koja nema veze sa pamecu.
5.Stavite si dva HDD-a u raid mod i imat cete 200+ MB burst mod koji malo,malo padne kod SSD-a nakon igranja par igara ili transfera fajlova.
Romano.Cule je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2010., 22:38   #1953
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Imao sam dva raptora u raidu0, pa nakon njih dva velociraptora u raidu0, razne hdd-ove na ovaj i onaj način instalirane, sa xp-om, vistom i 7-icom i mislim da tvoje izjave nemaju smisla ili ih iz nekog razloga preuveličavaš. Kad sam kupio SSD, preporodio sam se i nijedna od tvojih izjava mi se ne poklapa.
1. standby uopće nije toliko bitan, ne znam zašto bi razlog kupnje ssd-a bio dizanje sustava
2. možda, ali to ovisi o dosta faktora, kao npr. količini rama, a i to ne funkcionira tako savršeno u praksi
3. kakvo čišćenje kojeg smeća? većina ssd-ova ima svoj garbagecollection i trim sustav. misliš na 1-click maintenance, čišćenje junka i registryja? To nema veze sa hard diskom...
4. slažem se, no i to pada
5. nebitno, koliko access time, a to je ono što "obični" hdd-ovi nikada neće imati.
Neo-ST je offline  
Staro 02.12.2010., 22:44   #1954
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ne znam,ne preuvelicavam,mozda samo meni nije bitno jel ce mi se neka igra ucitati za 8 ili 3 sekunde.Meni nije jasno o kojem komforu vi pricate?!Ajd da nisam probao pa ne bih nista rekao,ali ovako meni se cini da ti pretjerujes.Normalno da nece imati access time jer su podaci u flash memoriji,a HDD ih cita fizicki sa ploce.I jos povrh svega MTBF me je najvise uplasio posto imam par programa registriranih na mac adresu diska.
Ovo za MTBF nisam siguran pa ako netko moze potvrditi jel to drzi vodu?
Romano.Cule je offline  
Staro 02.12.2010., 23:00   #1955
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Hm, tko je sad od vas dvoje u pravu? Izgleda da svatko ima svoje pro et contra!
Mene zanima kako SSD reagira na na multitasking?
Kako reagira kad npr. u isto vrijeme imam otvorene Autocad, Word, Excel, Firefox i još par aplikacija u trayu...
erda je offline  
Staro 02.12.2010., 23:15   #1956
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Pa ne znam sta da ti kazem.
1.On kaze "zašto bi razlog kupnje ssd-a bio dizanje sustava?"
Ja bih na to rekao "zasto onda svi navode kao glavni argument da im se OS digne za par sekundi"
2.) On kaze "možda, ali to ovisi o dosta faktora, kao npr. količini rama, a i to ne funkcionira tako savršeno u praksi"
Ja kazem da to savrseno funkcionira sa 4 GB rama i nikad,ali ama bas nikad ne gasim PC,nego ga bacim u stand by.
3.Tu me nije najbolje skuzio,govorio sam o TRIM opciji na Win7,a ja koristim Vistu.
4.Pod ovim brojem je kontradiktoran jer navodi kako dizanje windowsa nije bitno ,ali access time je bitan,ali superfetch ne radi kako treba (a radi savrseno) sto je jednako.Podaci su spremljeni u RAM memoriji ucitani superfetchom,a SSD ima podatke u svojoj flash memoriji.

Sto se tice tvog pitanja sa SSD-om,sve reagira savrseno.Jednom kad se ucita u RAM to ti dodje sve na isto.Vise ces profitirati od veceg RAM-a.
Ma u stvari ne znam ni ja vise ni sam.Ne kazem ja da SSD ne valja.Ako imas para uzimaj bez pitanja.Ako nemas nemoj.
Romano.Cule je offline  
Staro 02.12.2010., 23:15   #1957
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ne znam,ne preuvelicavam,mozda samo meni nije bitno jel ce mi se neka igra ucitati za 8 ili 3 sekunde.Meni nije jasno o kojem komforu vi pricate?!Ajd da nisam probao pa ne bih nista rekao,ali ovako meni se cini da ti pretjerujes.Normalno da nece imati access time jer su podaci u flash memoriji,a HDD ih cita fizicki sa ploce.I jos povrh svega MTBF me je najvise uplasio posto imam par programa registriranih na mac adresu diska.
Ovo za MTBF nisam siguran pa ako netko moze potvrditi jel to drzi vodu?
Jel možeš malo pojasniti ovo podcrtano?
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 02.12.2010., 23:27   #1958
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor erda Pregled postova
Hm, tko je sad od vas dvoje u pravu? Izgleda da svatko ima svoje pro et contra!
Mene zanima kako SSD reagira na na multitasking?
Kako reagira kad npr. u isto vrijeme imam otvorene Autocad, Word, Excel, Firefox i još par aplikacija u trayu...
Možda je najbolje da sam doneseš zaključak na temelju viđenog

Doduše radi se o malo boljem komadu hardvera, ali princip je sličan.
dh41400 je offline  
Staro 03.12.2010., 01:51   #1959
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Pa ne znam sta da ti kazem.
1.On kaze "zašto bi razlog kupnje ssd-a bio dizanje sustava?"
Ja bih na to rekao "zasto onda svi navode kao glavni argument da im se OS digne za par sekundi"
2.) On kaze "možda, ali to ovisi o dosta faktora, kao npr. količini rama, a i to ne funkcionira tako savršeno u praksi"
Ja kazem da to savrseno funkcionira sa 4 GB rama i nikad,ali ama bas nikad ne gasim PC,nego ga bacim u stand by.
3.Tu me nije najbolje skuzio,govorio sam o TRIM opciji na Win7,a ja koristim Vistu.
4.Pod ovim brojem je kontradiktoran jer navodi kako dizanje windowsa nije bitno ,ali access time je bitan,ali superfetch ne radi kako treba (a radi savrseno) sto je jednako.Podaci su spremljeni u RAM memoriji ucitani superfetchom,a SSD ima podatke u svojoj flash memoriji.

Sto se tice tvog pitanja sa SSD-om,sve reagira savrseno.Jednom kad se ucita u RAM to ti dodje sve na isto.Vise ces profitirati od veceg RAM-a.
Ma u stvari ne znam ni ja vise ni sam.Ne kazem ja da SSD ne valja.Ako imas para uzimaj bez pitanja.Ako nemas nemoj.
1. dizanje os-a je samo jedna stavka, nekima možda najvidljivija pa je posebno ističu. Gledaj na to kao na jednu vrst benchmarka, ali to ne bi smio biti glavni razlog kupnje (zar i ne zvuči debilno?)

2. super za tebe, ali isto ga ugasi i upali koji put, vječni standby nije baš zdrav

3. i dalje ne kužim, zašto ne pojasniš ?

4. superfetch radi svoj posao - ubacuje najčešće korištene programe u ram i to je to. SSD je jedan veliki RAM i nema potrebe za superfetchom, samo što ti je kod ssd-a sve u "ramu", i programi i svi ostali fajlovi koji se ne koriste često. Superfetch ubacuje u RAM programe, ali ne i druge fajlove, pa tako recimo kada otvaraš neki program koji ima svoju bazu podataka (recimo za primjer winamp) onda superfetch brzo izvuće iz rama winamp, ali ne i bazu pa opet čekaš dok hard disk to obavi uz svoje roštanje. Na ssd-u je to puno brže, da ne spominjem neke kompleksnije programe koji imaju svoje pluginove i tome slično. Situacija se dodatno pogoršava fragmentacijom, čega na ssd-u nema.
Ne znam, možda ti imaš loše iskustvo, ali ja nakon ssd-a se više ne vraćam mehanici
Neo-ST je offline  
Staro 03.12.2010., 10:13   #1960
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 902
Pitanjce jedno.

Dal ima ko neku stranicu za preporučit ili webshop gdje ima za naručit/kupit SSD, naravno izvana jer koliko sam vidio su dosta jeftiniji.
mrva_zg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2010., 11:19   #1961
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Tomy B. Pregled postova
Jel možeš malo pojasniti ovo podcrtano?
Pa kao sto su recimo windows OEM vezani za mac adresu maticne ploce,tako ja koristim neke programe koji su vezani za mac adresu hard diska tj.boot disk sistema na osnovu kojeg mi je izgeneriran registracijski kljuc.Nisam htio vezati te programe za SSD jer mi se ne cini pouzdanim.

Da nadodam jos par stvari.Naime,takodjer sam vidio neke testove gdje likovi istovremeno otvaraju 10 programa sa batch fajlom i tako testiraju brzinu SSD-a uvjeravajuci valjda sami sebe kako je to super isplativo.Mene bas zanima koji to korisnik pokrece 10 aplikacija u jednom kliku.Disk u 95% stoji u idlu,a onih 5% je pokretanje.A i u tih 5% kad se jednom ucitaju u RAM,nema vise veze sa brziinom samog diska.Naravno druga je stvar ako vi konstantno nesto kopirate,prebacujete,pokrecete.Valjda sam vec toliko dugo s tim jebenim racunalima da sam oguglao od tih revolucionarnih komada hardwera da mi se svako ushicenje i izjave "sa SSD-a,nikad vise ne bih na HDD",cini smijesnim.Pogotovo ako planirate drzati igre na njemu.Skupo ce vas kostati ta zajebancija.Previse to bugova i problema ima da bi bilo savrseno.

@Neo-ST.Pa jel sam napisao da se uspori rad da sve postane trzavo,steka kod transfera,kopiranja,pokretanja itd. Moje je misljenje da svaki korisnik i kupac SSD-a treba razjasniti sam sa sobom zasto mu treba i sta je s tim dobio,a sta izgubio.Znaci neka si slozi listu "za i protiv" i onda usporedi.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 03.12.2010. u 13:07.
Romano.Cule je offline  
Staro 03.12.2010., 13:45   #1962
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
...Previse to bugova i problema ima da bi bilo savrseno.

@Neo-ST.Pa jel sam napisao da se uspori rad da sve postane trzavo,steka kod transfera,kopiranja,pokretanja itd. Moje je misljenje da svaki korisnik i kupac SSD-a treba razjasniti sam sa sobom zasto mu treba i sta je s tim dobio,a sta izgubio.Znaci neka si slozi listu "za i protiv" i onda usporedi.
a hard diskovi ne krepavaju? neznam, meni se cini da s tvojim diskom/os-om nes nije bilo u redu. nebi smjelo trzat stekat i sl, pogotovo nebi smio ssd bit sporiji od obicnog diska, ma niti u zamisljenim uvjetima... tebi ocito ssd ne treba, kad znas koje programe koristis, i drzis ih u ramu cijelo vrijeme i to je to. a sto se tice liste "za i protiv", wtf, pa svatko si treba za apsolutno sve u zivotu razmislit "za ili protiv". ja mislim da se ovakve rasprave javljaju samo zbog cijene ssd-a. da kostaju otprilike koliko i hdd nebi uopce bilo problema. ovako se ljudi zale, kao moze radit samo 10g, sta cu onda s njim, a ako crkne,...
ja sam ssd kupio samo zato jer ga "nitko u mom selu nije imao" i slazem se da nije isplativ, ali nikako zbog toga sto si ti naveo...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 03.12.2010., 14:07   #1963
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
I meni se cini da sa tim diskom nesto nije u redu. Imal sam SSDove pod XPom bez TRIM po par mj. i usporavanja su bila minorna, neprimjetna, osim u benchevima.
MAGARAC je offline  
Staro 03.12.2010., 14:19   #1964
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
@Neo-ST.Pa jel sam napisao da se uspori rad da sve postane trzavo,steka kod transfera,kopiranja,pokretanja itd. Moje je misljenje da svaki korisnik i kupac SSD-a treba razjasniti sam sa sobom zasto mu treba i sta je s tim dobio,a sta izgubio.Znaci neka si slozi listu "za i protiv" i onda usporedi.
Ja nikada, ali baš nikada nisam imao takvo iskustvo, a još imam 3 ssd-a u raidu0 bez trima i garbagecollectiona jer to još ne radi u raid sustavima, tako da mi stvarno nije jasno tvoje loše iskustvo...
Neo-ST je offline  
Staro 03.12.2010., 20:59   #1965
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ma nije to tako lose iskustvo,necu sad pretjerivati .Uglavnom,kad izadje G3,to kupujem.Vjerovatno ce popraviti sve mane i bugove,tako da ce taj disk sigurno biti idila.
Romano.Cule je offline  
Staro 03.12.2010., 23:32   #1966
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
A zašto samo Intel-a?
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 04.12.2010., 01:26   #1967
OpCentar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Pa kao sto su recimo windows OEM vezani za mac adresu maticne ploce,tako ja koristim neke programe koji su vezani za mac adresu hard diska tj.boot disk sistema na osnovu kojeg mi je izgeneriran registracijski kljuc.

Nisam htio vezati te programe za SSD jer mi se ne cini pouzdanim.

/CUT
Windowsi OEM nisu vezani za MAC adresu matične ploče, već NIC koji može biti integriran na matičnoj. Matična ploča (a pogotovo HDD ) nemaju MAC adresu.

Tvoj softver je vjerojatno vezan za nekakav drugi jedinstveni identifikator (VSN i/ili S/N diska).

Što se tiče pouzdanosti već 2 godine radim svakodnevno na laptopu sa SSDom, i to polovnom, starom Samsung 16GB ATA modelu. Laptop se neštedi - služi za posao (uredski i po terenu), više puta dnevno transport, uvijek pali/gasi bez hibernacije/standby. Do danas - 0 data lost .

Na desktopu nemam SSD i realno mi netreba, ali na laptopu više nikad natrag na HDD
OpCentar je offline  
Staro 04.12.2010., 12:42   #1968
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Tomy B. Pregled postova
A zašto samo Intel-a?
Stekao sam dojam da je najpouzdaniji iako nije najbrzi.Ionako ti prikazi transfera nisu primjenjivi u realnom radu sa racunalom.
@OpCentar Pa da,to sam mislio S/N diska i maticne.Malo sam zurio u pisanju nerazmisljajuci.
Romano.Cule je offline  
Staro 04.12.2010., 14:25   #1969
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
A po čemu si stekao dojam da je Intel najpouzdaniji?
Mislio sam da svi znaju kako je G2 bio povučen iz prodaje i za probleme s FW-om kada je išao update s TRIM-om.

@OpCentar: znači još uvijek radi onaj SSD?
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 04.12.2010., 14:54   #1970
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Koliko sam ja upoznat s time,izisao je update koji je popravio situaciju,a G2 je povucen iz prodaje zbog nadogradjivanja firmwirea.Nakon toga nije bilo nikakvih problema. Mislio sam na fizicki kvar kad 100% rikne i da onda mozes pjevati.
Romano.Cule je offline  
Staro 04.12.2010., 15:00   #1971
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Znači kad nakon update FW-a nešto ne radi i poslije se to riješi s novim update-om FW-a to nije problem pouzdanosti?

Kako misliš fizički kvar?

Bilo je nešto sično, probaj google-ati "intel ssd 8mb".
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 04.12.2010., 15:06   #1972
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ma navikao sam na to.Pogledaj samo telefone i ostale pizdarije.iPhone updejtaju 5 puta godisnje pa ipak nitko ne kaze da ne valja.Pogledaj samo na NewEggu komentare pod ostale SSD diskove.Pola komentara je da su im umrli nakon par mjeseci,par dana ili su mrtvi out of the box.Pod intel SSD G2 nijedan nije umro.Zato ni ne volim kupovati najnovije SSD,jer je to ipak osjetljiva stvar,podaci su u igri.Ne zelim biti beta tester.
Romano.Cule je offline  
Staro 04.12.2010., 15:19   #1973
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Sorry, ali na što si navikao? Da SSD ne radi nako update-a FW-a?
Takve stvari se NESMIJU dešavati!

Pretpostavljam da si gledao komentare za SSD-ove s Indilinx i SandForce kontrolerom (one koji se najviše reklamiraju, osobito OCZ-ovi), a jesi gledao za Samsung-a?

BTW: SSD koji OpCentar spominje sam kupio krajem lipnja 2008., to je bila mislim druga generacija Samsungovih SSD-a, sada je u prodaji peta generacija (serija 470).
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 04.12.2010., 16:03   #1974
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Zato ni ne volim kupovati najnovije SSD,jer je to ipak osjetljiva stvar,podaci su u igri.Ne zelim biti beta tester.
je, ako su podaci u igri, nije ni hard disk neka sveta krava, samo backup. inace, razumljivo je da ima puno komentara po netu da nes crkava, pa nema bas puno ljudi koji se probude ujutro, komp im radi normalno, pa onda kazu, eh, idem na forum napisat kako mi sve radi, i kako nemam problema. sto se tice iPhona, nije istina da nitko ne kaze da nevalja. u biti mislim da ga velika vecina pljuje, kao i sve ostalo vezano uz jabuku. meni se cini da si ti za onaj klub "kupit cu ssd kad pojeftini i kad budu bolji, a rekli su da novi ____ (upisi na crtu sta hoces, u tvom slucaju najvjerojatnije G3) bude rjesio sve probleme, i da bude idila....".
samo mi nije jasno, ko te i kako natjerao da prvi put kupis onog intela?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 04.12.2010., 16:13   #1975
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Tomy ima li kakvih vijesti vezano uz seriju 470, da li ih ima igdje u Europi kupiti, a bolje da i ne pitam kod nas?
Neo-ST je offline  
Staro 04.12.2010., 16:24   #1976
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Ima u Europi, a na Balkanu još ništa.


Nisam provjeravao da li ima koja trgovina koja šalju HR, manjak para pa me baš i ne zanima previše, jednimo znam da Memoryc nema, a oni šalju u HR za 10 €.



Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ma navikao sam na to.Pogledaj samo telefone i ostale pizdarije.iPhone updejtaju 5 puta godisnje pa ipak nitko ne kaze da ne valja.Pogledaj samo na NewEggu komentare pod ostale SSD diskove.Pola komentara je da su im umrli nakon par mjeseci,par dana ili su mrtvi out of the box.Pod intel SSD G2 nijedan nije umro.Zato ni ne volim kupovati najnovije SSD,jer je to ipak osjetljiva stvar,podaci su u igri.Ne zelim biti beta tester.
Sad sam tek skužio podcrtani dio, pa samo da kažem da su "nestajali" podaci s Intel-ovih SSD-a kod problema s FW-om, isto kao i kod problema kada pokaže particiju od 8 MB.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 05.12.2010., 16:11   #1977
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Možda je najbolje da sam doneseš zaključak na temelju viđenog
Doduše radi se o malo boljem komadu hardvera, ali princip je sličan.
Ovaj video je sve rekao!
erda je offline  
Staro 08.12.2010., 11:23   #1978
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ponukan problemima,uzeo sam natrag svoj intel SSD i sve ponovo reinstalirao da vidim zasto mi se dogadjaju sranja.Naime,kod mene trim uopce ne radi.Tj,nece Intel SSD Toolbox da proslijedi naredbu za ciscenje koju rucno pokrecem.Klikom na ovu sliku mozete vidjeti.Koristim AMD najnovije 10.11 ahci drivere.AMD SB700 chipset.Citao sam da AMD ahci driveri ne rade TRIM komandom.Znaci da koristim defaultne MS ahci drivere?SSD mi je spojen na Sata 0,a HDD na sata 2 i u biosu je ukljucen AHCI,a ne raid,ako to uopce ima veze.E,da i test crystal mark sa AMD driverima.

UPDATE
Da sam sebi odgovorim.Cim sam uninstalirao AMD AHCI drivere 10.11 i instalirani MS AHCI default 1.0 driveri,TRIM je proradio,ali performanse su pale i to drasticno.U citanju je 50 mb manje,dok je pisanje ostalo manje vise isto iako je i tu primjetan pad performansi oko 5-6 MB.Sta covjek tu da radi,ne mozes biti pametan.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 08.12.2010. u 18:21.
Romano.Cule je offline  
Staro 17.12.2010., 12:23   #1979
Čevap
Premium
Moj komp
 
Čevap's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Split
Postovi: 47
Ispričavam se šta ovako upadam ali jel se isplati ovaj ssd:
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8218

mogu ga dobit jeftinije za nekih 550ak kuna a neznam
ništa o ssd-ovima osim ovih brzina deklariranih
Čevap je offline  
Staro 17.12.2010., 13:19   #1980
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 902
Za sistem do jajcof.
Ako ga ti nečeš očem ja za 550 kn
mrva_zg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na