Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2017., 13:25   #1921
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,584
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Pozdrav ekipa,
imam problem sa klimom pa bi molio znalce da mi pomognu.
Klima je Panasonic CU/CS RE12NKX inverter.
Za mjesec dana joj je 5 godina.
Prosle godine tokom ljeta nakon paljenja vanjska jedinica nije radila.
Unutarnja je radila te puhala topal zrak. Pokusao sam palit-gasit, mijenjat modove preko daljinskog ali nista nije upalilo. Na kraju sam je iskopcao iz struje (strujni kabel) te je tako ostavio 1-2 sata. Strujni kabel ustekao u uticnicu i sve je bilo u redu. Radila je uredno cijelo ljeto i 2 mjeseca zimi za grijanje. Veceras se desio isti problem. Unutarnja jedinica radi, ali vanjska ne. Iskljucio sam je iz struje sat vremena, ponovo upalio, vanjska jedincia je radila mozda 10 sekundi i opet stala. Ventilator ne vrti, nema zvukova iz nje. Ostavit cu je do jutra iskopcanu iz struje, mozda pomogne
Meni kao laiku pada na pamet mozda potrosen/neispravan kondezator ili kompreosor....
Sad me ova situacija vec zabrinjava pa ako ima netko savjet sta bi moglo biti, slusam.

Hvala.
Iskljucivanje iz struje preko noci je pomoglo te klima sad danima radi uredno.
Svejedno, ako netko zna zasto se ovo desava (uzrok), bio bih zahvalan
virty je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 15:44   #1922
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Amd_Shill

Citiraj:
Evo 20 godina sam sa tim stvarcicama i jos ne nalazim logiku u tome.
Zali boze potrosenih 20g u tome kad nisi naucio da citas manuale i sto je jos gore pozivas se na njih .. Ne bi mi tesko pa sam ti nasao gde lepo pise da je najmanja dozvoljena duzina cevi 3m ..



A izvadjeno odavde tj sa linka koji si ti dao :

http://www.daikinac.com/content/asse...EDUS041501.pdf

I da , lepo ti ispod pise da se predlaze najmanje 3m zbog zvukova koji se mogu proizvoditi i vibracija ..

.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 13.07.2017. u 16:02.
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2017., 16:33   #1923
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Amd_Shill



Zali boze potrosenih 20g u tome kad nisi naucio da citas manuale i sto je jos gore pozivas se na njih .. Ne bi mi tesko pa sam ti nasao gde lepo pise da je najmanja dozvoljena duzina cevi 3m ..



A izvadjeno odavde tj sa linka koji si ti dao :

http://www.daikinac.com/content/asse...EDUS041501.pdf

I da , lepo ti ispod pise da se predlaze najmanje 3m zbog zvukova koji se mogu proizvoditi i vibracija ..

.
Zato sam ti i stavio,taj manual nisu pisali nikakvi inženjeri jer to nema veze sa pamecu.
Eto,nadji nekog inženjera strojarstva pa sam provjeri.

Edit: vidio sam više desetaka raznih tipova klima uređaja i te nebuloze o najmanje dva metra su u praksi umrle davno koncem devedesetih.
Da poznaješ princip hlađenja shvatio bi kolika je to glupost

Evo ti jedan jednostavni primjer,čuo si za dizalice topline. (npr zrakom hladjene)
Tu postoje dva medija (plin i voda) di plin hladi odnosno grije vodu pomoću plocastog izmjenjivaca, a pumpa dalje distribuira obrađenu vodu.
Sve se to događa u pola metra udaljenosti (kućni sistemi) bez buke i bez da je neki pametnjakovic razvukao kolo od par metara cijevi.

Kod split sistema (direktna ekspanzija)je takodjer nebitno jel sistem na pola metra.
Puno su važniji presjeci cijevi i potencijalni pad tlaka radi toga što ekipa koristi 3/8 cijev a uređaj zahtjeva npr 1/2 a to dovodi do pada tlaka i gubitaka.
To rade radi uštede i jednostavnijeg rukovanja.

Edit: Čak ni kod VRV sistema di dužina cijevi nerijetko prelazi jedan kilometar se ne zahtijeva određena udaljenost do prvog jointa. (može bit na metar ako hoćeš),a riječ je o 50kw sistemima.

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 13.07.2017. u 16:52.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 16:59   #1924
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Niko nije rekao da instlacijaledja o ledja nece raditi posao , no kad uradis takvu instalaciju i ako budes imao vibracije , ili neke cudne zvuke , nemoj da se zalis , cuti i .. Oni su se lepo ogradili jer znaju sta je moguce i sta se desava , a te podatke u manualima su pisali ko , prodavci uredjaja , nemoj me zekiti . Doduse , nase nije da pametujemo vec da ispostujemo uslove koje su oni naveli a oni kazu lepo koja je minimalna duzina , a svako nek proceni jel pametniji od njih ili nije .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 17:00   #1925
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Niko nije rekao da instlacijaledja o ledja nece raditi posao , no kad uradis takvu instalaciju i ako budes imao vibracije , ili neke cudne zvuke , nemoj da se zalis , cuti i .. Oni su se lepo ogradili jer znaju sta je moguce i sta se desava , a te podatke u manualima su pisali ko , prodavci uredjaja , nemoj me zekiti . Doduse , nase nije da pametujemo vec da ispostujemo uslove koje su oni naveli a oni kazu lepo koja je minimalna duzina , a svako nek proceni jel pametniji od njih ili nije .
Ok,slažemo se da se ne slažemo.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 17:07   #1926
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Bas tako , ti se vodis svojim misljenjem a ja onoga sto je proizvodjac propisao ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 23:13   #1927
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja imam staru samsung 12icu "preko zida" i nema ništa extra namotaja, makar sam vidio to, ali nema vibracija i sranja nikada u ovih valjda 15g što je imam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 23:36   #1928
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kod obicnih klima nema preporuka za duzinu instalacije , tako nesto se pojavilo sa inverterima . Cak sta vise klimu sa R22 gasom nije obavezno ni vakumirati jer se ta vrsta freona teze vezuje za vlagu , dok je sa r410a vec druga prica i vakumiranje je obaveza . Ovo oko duzine instalacije ne izmisljam ja vec to pise u manualima koji dolaze uz klimu i u kojima s navodi taj podatak . Pretpostavljam da svi vi ovde zelite da vam dajem podatke koji su validni i navedeni od strane proizvodjaca a ne da vam dajem neke svoje procene pa posle da ude , e jbg izvini , nisam hteo .

Ovakve kao i mnogo potpunije podatke mozete naci samo kod japanskih brendova ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 00:00   #1929
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma gle ja imam govno od klime
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 06:47   #1930
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Kod obicnih klima nema preporuka za duzinu instalacije , tako nesto se pojavilo sa inverterima . Cak sta vise klimu sa R22 gasom nije obavezno ni vakumirati jer se ta vrsta freona teze vezuje za vlagu , dok je sa r410a vec druga prica i vakumiranje je obaveza . Ovo oko duzine instalacije ne izmisljam ja vec to pise u manualima koji dolaze uz klimu i u kojima s navodi taj podatak . Pretpostavljam da svi vi ovde zelite da vam dajem podatke koji su validni i navedeni od strane proizvodjaca a ne da vam dajem neke svoje procene pa posle da ude , e jbg izvini , nisam hteo .

Ovakve kao i mnogo potpunije podatke mozete naci samo kod japanskih brendova ..
Klimu na R22 nije obavezno vakumirati :facepalm:
Daj ne valjaj takve gluposti pliz.

Pretpostavljam da imaš neki link i na tu glupost koja nema veze s mozgom.

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 14.07.2017. u 07:48.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2017., 08:11   #1931
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa vidi , bilo bi pozeljno ali nije toliko obavezno kao kod r410a a rekao sam i zasto , na kraju krajeva moj Housel evo 10g radi a da nije vakumiran , i ne samo on vec ogromna vecina fix klima ugradjenih sa R22 . I vidi , ovo sve sto ja vama pricam , sve to sam procitao od malo vecih frikova nego sto cemo ja i ti biti ikada . Pretpostavljam da razmes koja je razlika izmedju NETREBA i nije obavezno .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 08:35   #1932
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Pa vidi , bilo bi pozeljno ali nije toliko obavezno kao kod r410a a rekao sam i zasto , na kraju krajeva moj Housel evo 10g radi a da nije vakumiran , i ne samo on vec ogromna vecina fix klima ugradjenih sa R22 . I vidi , ovo sve sto ja vama pricam , sve to sam procitao od malo vecih frikova nego sto cemo ja i ti biti ikada . Pretpostavljam da razmes koja je razlika izmedju NETREBA i nije obavezno .
Svaku TREBA vakumirati.

Vidio sam dovoljno klima koje je unistilo par kapljica vode.
Princip rada klime na R22 i R410a je isti sa razlikom da 410a treba veći tlak za obavit isti posao kao superiorniji R22
Zatim je razlika u ulju (mineralno ili sinteticko). Postoje razlike i u debljini cijevi i sl. ali princip je isti.
Naravno i kemijska formula je drukčija
difluoromonochloromethane dok je r410a dvokomponentni plin (diflouromethane R32 i pentafluoromethane R125)

Svima je zajedničko da instalacija MORA biti vakumirana.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 08:47   #1933
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
E pa bas zbog tog razlicitog sastava r410a se mora vakumirati jer se mnogo bolje i lakse vezuje za vlagu u sistemu , za razliku od R22 .. Stvarno ne razumem sta pokusavas dokazati u ovoj raspravi sa mnom , ubolo te u oko sto sam ti dokazao da i Daikin kaze da mora 3m instalacije tj da daju preporuku iako si mislio da i to izmisljam . Ako mozes budi tu da potpomognes ljudima , mani se ti mene , niti ti , niti ja nemamo dokaze da je to vakumiranje toliko obavezno , vec samo navodimo ono sto proizvodjac kaze da bi trebalo . Vodimo glupe rasprave a pogotovo oko vakimiranja , okreni sve moje postove unazad i kazi mi gde sam ja napisao da se ne mora vakumirati , svima bas na to bacim akcenat tj da obrate paznju .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 09:09   #1934
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ajde kad voliš linkove nabaci link na manual di kaže da se r22
sistem ne treba vakumirati.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 09:26   #1935
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ahh dobar si , pa jel mislis da sam ja ovde na forumu da bi tebi ista dokazivao i nabavljao manuale , kad vec to zelis , nadji ti manual gde kaze da mora .. Nemam ja vremena za ove decije igre sa tobom ,ako imas nesto pametno da pitas a ti slobodno pitaj , ove podjbncije ostavi za kuci ili gde vec, ovde ljudi dolaze da im se da neki savet e ne da slusaju tvoja prepucavanja . Kad vec imas volje iskoristi to svoje slobodno vreme i daj im svoje misljenje kad dodju , od tebe a i od mene se vise od toga i ne ocekuje , svakako ce on morati da odluci sta je za njega i njegov novcanik najbolja opcija . A isto tako ces ti svojim i ja svojim obrazlaganjem , pisanim dokumentima , linkovima , ljudima pokazati ono sto ih interesuje .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 09:28   #1936
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Ahh dobar si , pa jel mislis da sam ja ovde na forumu da bi tebi ista dokazivao i nabavljao manuale , kad vec to zelis , nadji ti manual gde kaze da mora .. Nemam ja vremena za ove decije igre sa tobom ,ako imas nesto pametno da pitas a ti slobodno pitaj , ove podjbncije ostavi za kuci ili gde vec, ovde ljudi dolaze da im se da neki savet e ne da slusaju tvoja prepucavanja . Kad vec imas volje iskoristi to svoje slobodno vreme i daj im svoje misljenje kad dodju , od tebe a i od mene se vise od toga i ne ocekuje , svakako ce on morati da odluci sta je za njega i njegov novcanik najbolja opcija . A isto tako ces ti svojim i ja svojim obrazlaganjem , pisanim dokumentima , linkovima , ljudima pokazati ono sto ih interesuje .
Teret dokazivanja je na onome ko iznosi tvrdnju.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 09:51   #1937
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,787
Nije ni čudo kaj je Hawker ekspert za klimu, treba znati kako ohladiti prostor sa AMD-om u sebi
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:21   #1938
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Nisam nikad gledao manuale, niti se raspitivao, al moj Mitsubishi Super DC inverter je montiran preko.zida, vanjska i unutarnja su jedna nasuprot druge.Cijevi su pola metra, nisu stavljali spirale/namotaje. Nisam primjetio buku ili vi racije da se prenose zasad.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 16:15   #1939
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Jasno da nisi jer su to budalastine.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 17:28   #1940
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Ko inženjer mogu reć da što manje cijevi to bolje. Jednostavno, em su manji gubici, i manje trenje i kompresor mora manje radit. Sukladno navedenom troši se manje energije i više traje.


Vibracije s vanjske do unutarnje jedinice....Mislim da je duljina cijevi zanemariva, i ako nešto nije pokvareno, nema vibracija.


Piše i P**** na zidu pa nitko ne **** zid. Toliko o tome što mislim o 3m.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 21:35   #1941
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Amd_Shill
markecSMB

Koji vid grejanja koristite ?

lowrider

Jel se grejes na tu klimu kao primarno grejanje ili je koristis samo za dogrevanje ?

Dobro je da svako ima svoje misljenje i svako ima pravo na njega , vi vase potkrepljuje sa onim , ja mislim , a ja sa zvanicnim podacima jer drugacije ne smatram podobnim . Sta mislite kad bi svako kome se digne dao neko svoje misljenje , od ove teme , strucnosti , podataka koje su bitne za odabir klime , nista ne bi bilo . Znaci mene mozete ubediti u nesto samo ako mi prilozite neki dokument ili bilo sta slicno , a to rekla kazala , to moze kad se klime budu delile za dzabe i kad ja ne budem stavljao svoj obraz dok budem nekome rekao kako treba da spici gomilu love u nesto , a to eto ne radi ..

markecSMB

Evo ovde mozes videti koliko klima gubi u odnosu na udaljenost i visinu spoljna i unutrasnja jedinica .. Ovo je za moju klimu , znaci u rezimu grejanja , kad je unutrasnja postavljena vislje od spoljne , do 5m duzine cevi nema nikakvih gubitaka , a na 7.5m takodje skoro nista , procentualno zanemraljivo . Tek da znas kad ljudima spominjes da sto manje cevi ima uticaj na klimu




Inace testiranja klime na Euroventu se vrse na 5m duzine , ali sta oni znaju

.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 22:17   #1942
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 756
samsung za vecinu svojih modela isto veli 5m minimalno
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 22:31   #1943
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
I oni lupetaju gluposti , e bas svasta od njih
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 22:40   #1944
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
5m? :facepalm:

Očito su polupismeni moroni pisali te manuale.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 01:59   #1945
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
5m? :facepalm:

Očito su polupismeni moroni pisali te manuale.
Koji bi im bio motiv da pišu takve manuale?

Ja sam kupio Toshibu Suzumi Plus (po Nexteenovom savjetu), još mi nije ugrađena. Čitam manual kojeg sam dobio od same Toshibe (poslao sam im mail pitajući za dužinu instalacije i vakumiranje) i izgleda mi zaista komplicirano, sumnjam da su radnici sposobni pridržavati se toga. Sugeriraju i da vanjska jedinica bude ispod unutarnje. To mi je čudno. http://i.imgur.com/dyysj33.png
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 08:34   #1946
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ma to taj papak koji je prevodio nije dobro preveo , nije mislio vislje vec da duzina cevi treba da bude minimum 2m .. Nadji manual na engleskom pa ces videti da nije dobro preveo .. Veruj mi da ako nadjes parvu ekipu , dobra instalacija je ono kako oni rade bez da ti njima trebas sedeti za vrat . Ja jednu takvu znam , naravno ne mogu je vama preporuciti jer sam iz Vojvodine , ali ekipa za svaku pohvalu i svi prezadovoljni . Sigurno postoje takvi i kod vas , samo sto je mnogo vise hostaplera koji bi samo da uzmu lovu i sto pre odu na sledecu instalaciju .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 08:44   #1947
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,114
momkovi, kolko bi dosla nadopuna klime od 1300g?
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 09:29   #1948
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
momkovi, kolko bi dosla nadopuna klime od 1300g?
300kn ti je neki prosjek.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 10:52   #1949
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,114
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
300kn ti je neki prosjek.
fala
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 11:53   #1950
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova

lowrider

Jel se grejes na tu klimu kao primarno grejanje ili je koristis samo za dogrevanje ?
Primarno hlađenje, a i grijanje u prijelaznom razdoblju.
Sad je premještena u stan od 61m2, koji ima odličnu izolaciju, i ohladi bez problema sve
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na