Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2016., 10:04   #1921
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ja rabljeno ne kupujem s podrucja balkana, jedino uk ili de.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 10:06   #1922
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
kupil sam i ja iz njemacke pa je nakon 4 dana otisla blenda, puff 900kn, to mi je bila skola i nikad vise, radije stedim i kupim novo...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2016., 10:35   #1923
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 725
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Po meni je to previse novaca, Nikon 5300 +18-105 imas za vec 5400 ( 1000 kn skuplje sa 18-140 - upitno jel vrijedno 1000 kn razlike), ostatak ti ostane za neki lijepi prime objektiv ili telefoto objektiv. Ili ako je uvjet touch screen onda D5500 i opet te ispadne jeftinije od Canona, a ipak s Nikonom dobijes doradjeniji senzor sa manje šuma pri vecem ISO-u i bolji dinamički raspon
Da se osvrnem na ovo, recimo da idem na nikon 5400 i 18-105... ostane mi još cca. 3000 kn za neki prime za landscape... na što da ciljam?
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 11:05   #1924
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Slikas i sa tim zoom landscape. Nikoni su dobri za to ak te to interesira..Ne treba ti prime za landscape uz taj zoom. Treba ti za low light, portrete, street itd... Novi 50 f/1.8 D je oko 1400kn, stotka vise manje.. Za prvi prime super i uz zoom si solidno pokriven ..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.02.2016. u 11:20.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 12:47   #1925
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
Nemoj odmah kupiti i drugi objektiv. Slikaj s tim zoomom i vidjet ćeš koja ti duljina/širina najviše odgovara i onda ako ti bude trebao prime traži ga u tom spektru. Nekad se poželiš manje dubine polja i boljih slika u tamnom okruženju pa se nađe fini prime

A imaš još troškova poput torbe, filtera, sjenila, stativa, okidača, nekih rugged kućišta i ostalih potrebština
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 12:52   #1926
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Tak je, ako si novi, prvo uzmes nekakav all around objektiv pa ces vidjeti kaj ti pase
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 13:19   #1927
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Prime objektivi za tog Nikona su 350-400$ i ak ima love moze gledat kaj mu pase i birat a ak nema onda ostaje samo 50tica koje je bolje od vecine tih 3x skupljih.. Sa Canonom se moze jeftine proc i to poprilicno, ima 3 primea ispod 200$, wide 10-18 IS 250$ i jos par takvih starijih. Nikon previse dere za objektive za trice i petice, ima par iznimki. Imaju i oni jeftine i odlicne ali ne za ta tijela. Puno ih je njuskalo za malu lovu, d3x00 i 5x00 najvise zbog toga..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.02.2016. u 13:32.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 14:45   #1928
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Nikon voli oderat na objektivima, a nisu nikaj posebno.
Nego, jel itko probao magic lantern na svom canonu?
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 14:47   #1929
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,272
To je istina, zoom objektivi su im manje više isti sa cijenom kao i kod Canona ali prime košta više kod Nikona, ponajviše zbog AF-S objektiva koji imaju autofokus motor jerbo 3 i 5 serije nemaju motor u tijelu. Ja sam ubrao D5100 za 1500 kn prije mjesec dana. Fali mi Canon zbog jednostavnijih komandi na samom tijelu, no ko što već rekoh, dinamički raspon i ISO je jednostavno neusporedivo bolji na Nikonu. ISO 1600 na Canonu ima otprilike šuma ko D5100 na 3500. No ako neće tući low light ili noćne, go for Canon. Ja sam samo zato prešao na Nikona.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 14:49   #1930
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Si probao Magic Lantern stavit na Canona?

Uglavnom, evo ga - http://www.zdziarski.com/blog/?p=2792
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2016., 14:57   #1931
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
koji mirrorless ima jeftinije prime objektive?
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 15:16   #1932
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,272
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Si probao Magic Lantern stavit na Canona?

Uglavnom, evo ga - http://www.zdziarski.com/blog/?p=2792
Nisam, mrsko mi bilo petljati s time
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 15:23   #1933
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Canon nije za nocne? Damn, da sam bar znal prije . . .

ISO 10000

IMG_0595 by Marko Hreščan, on Flickr


IMG_0645 by Marko Hreščan, on Flickr


ISO 16000

IMG_9437 by Marko Hreščan, on Flickr

Mada meni noise ne predstavlja problem, you learn to live with it . .
__________________
flickr
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 15:32   #1934
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Možeš na 6D stavit ML, dual iso na 100/800 i uživaš


Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Nisam, mrsko mi bilo petljati s time
Nemaš kaj zajebat, a za dobit puno.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 15:56   #1935
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Mrcina Pregled postova
koji mirrorless ima jeftinije prime objektive?
ne znam sto mislis pod jeftinije, jer nema jeftinog dobrog primea za mirrorles.

olympus ima vrhunske 25mm 1.8, i 45mm 1.8

ja osobno imam 25mm objektiv, i sad kad sam uzeo sony a6000 i njegov kit objektiv mi je totalno los, previse wide, distorzira sliku okolo, neprirodno skroz.

malo mi je jedino muka u zatvorenom prostoru slikati sa 25mm pa se moram jako odmicati, ali za sve ostalo je prva liga.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 16:06   #1936
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,272
Citiraj:
Autor Boobo-oobo Pregled postova
Canon nije za nocne? Damn, da sam bar znal prije . . .


Mada meni noise ne predstavlja problem, you learn to live with it . .
Gle, dobio sam i ja ovakve stvari sa 1100D i kitom i 50mm f1.8 ali sam se gadno morao potruditi u postobradi da maknem šum. Meni smeta, hebga




blackened je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 17:07   #1937
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Boobo-oobo Pregled postova
Canon nije za nocne? Damn, da sam bar znal prije . . .

Mada meni noise ne predstavlja problem, you learn to live with it . .
sorry, ali ovo je katastrofa, zgleda ko novinski tisak...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 17:37   #1938
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Možeš na 6D stavit ML, dual iso na 100/800 i uživaš
Nisam znal za to. Will check it out. Fala.
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
sorry, ali ovo je katastrofa, zgleda ko novinski tisak...
Katastrofa. Well, thats a first None taken, radim kaj moram da dobim shot. Ne picajzlim oko takvih sitnica.
__________________
flickr
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 18:07   #1939
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,693
Ne daj bože da se igdje ikakav šum vidi kad povećaš digitalnu fotku. Kao da fotografija prije 2016. nije ni postojala, a ono što je najbolje od svega, primjeri za odabrati određeni brand i objektiv određenog branda su snapshotovi na kojima se ništa relevantno ne vidi.

Potpunim početnicima i amaterima se ovdje preporučuju kompletni DSLR sustavi u vrijednosti od €1000+. Ljudi, saberite se. Većina kupaca danas misli su da postali profesionalci ako su zaobišli nekoliko razina fotografije i uzeli DSLR na 183 rate i sad lupaju bezveze uokolo i bacaju novce na objektive bez da su svladali 2% mogućnosti svog aparata. Obijest?

Tema je DSLR aparati i oprema, a na temelju onog što sam vidio u ovoj i drugoj temi s fotkama, mnogima ne treba DSLR. Ne znam jel vam se pumpa ego kad se sa skupom opremom pojavite vani ili u čemu je stvar, ali bacate novce na stvari koje vam ne trebaju.

Vaši novci, vaša stvar, ali mudrovanje nakon jednog kupljenog aparata, stotinjak ispucanih snapshotova i nikakvog iskustva, ne pomaže apsolutno nikome.

Mnogi će se sad uvrijediti, slobodno. Ni prvi ni zadnji. Svi misle da su nova Annie Liebovitz čim su uhvatili veliki aparat.

Imam iza sebe velike, respektabilne klijente, godine iskustva, konkretno akademsko školovanje i 3 različita sustava koja sam radom isplatio i četvrti trenutno isplaćujem.

Tkogod gleda šum i slične gluposti prije nego pogleda i ocjeni fotografiju kao cjelinu, nije ni zaslužio imati fotoaparat i nazivati se fotografom. Fotografija je odjednom postala elitni sport, jer ako nemaš opreme od 15 000€, imaš šum i flare i 20 piksela u gornjem desnom kutu ti nisu oštri...jednostavno si nitko i ništa i ne valjaš....

I nakon svega pročitanog, mogu samo reći da tkogod ovdje dođe tražiti preporuku što da kupi, nek bježi glavom bez obzira na neki od foruma gdje se mogu naći iskusniji korisnici koji su već cijepljeni od fanboy fora u stilu "moje je najbolje i to si svi moraju kupiti"

Umjesto da uživate u fotografijama koje radite i omogućite i drugima da u njima uživaju, opterećeni ste tehničkim dijelom opreme, umjesto tehničkim dijelom kadra. Nitko neće vidjeti da je rub fotke oštar, nit neutralnog promatrača to zanima. On zna sviđa li mu se fotka ili ne.

Ne postoji loš aparat i loš objektiv, postoji samo loš fotograf koji ne zna iskoristiti ono što ima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 25.02.2016. u 18:23.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 18:16   #1940
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
upravo to, isto kako ti ne treba Megane R26 da bi se dobro vozio po zavojima, trebas se ti nauciti osnovama voznje najprije i ispraksati na necemu slabijem a i dalje mozes uzivati. Drugi objektiv na aparatu je ko staviti bolje gume na auto ili amortizere.

ja osobno zato ni ne zelim ici na neke bolesnoce od DSLR-ova ici jer je to za obicnog korisnika teski overkill. A kao sto i kazes, ovdje dolaze cisti amateri koji idu kupovati FF aparate lol
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 18:28   #1941
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
ISO je kompliciran i svaka kamera ima svoja podesenja. Upsoredivat Canon i Nikon na 1600 nema nikakvog smilsla. Fotici mogu imat manje suma na visim vrijednostima nego na nizim i svaki fotic je drugaciji. Da je krivulja bila bi sve smo ne linearna, kolicina buke na ISO vrijednostima.

Neke od najboljih slika kaj sam vidio nemaju nikakav dinamicki raspon, nit su nes spec. ostre ni ciste. Nema to nikakve veze.. Jebes sliku na kojoj sve pokazes i nis ne ostavis gledatelju na mastu..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.02.2016. u 18:36.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 19:14   #1942
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Boobo-oobo Pregled postova

ISO 16000

IMG_9437 by Marko Hreščan, on Flickr
.
ajd mi ivane molim te lepo prokomentiraj ovu fotku...
meni se ne dopada, najvise od svega me smeta ovaj plot u prvom planu koji odvlaci pozornost, a prikazuje kaj?
bolje da je bilo vise crnog neba i koja zvezda nego taj plot plus ovo zrnato...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 19:20   #1943
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,450
Ta slika je čisti grijeh, zapravo grijeh je tako loše uslikat s 6d I uopče nevidim smisla forsirat više od iso6400..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 19:25   #1944
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,693
Šum me ovdje uopće ne smeta.

Mogao je manje izvlačiti sjene, istina.
Je li mogao doći bliže toj ogradi i fotkati da se ne vidi? Jel li dolje provalija, može li se doći do ograde uopće? Ne znamo, samo on zna.

Tehnički gledano, fotka je ispravna. Pravilo trećina se poštovalo. Sve je ispravno eksponirano da prikaže kako se u tom trenutku taj prizor mogao vidjeti. Da je išao cropati ogradu, izgubio bi cestu desno ili završetak svjetala na obali lijevo, izgubio bi ovaj omjer neba i obale koji ima. Bolje da je ostavio tako. Meni ograda ne smeta uopće, ima pravilnu raspodjelu elemenata na fotki i to je korektno odrađena fotka. Šum je ono na što ne može utjecati, a možda bi fotka bolje funkcionirala kao crno bijela.

Nije čudo od fotke, ali bome nije ni loša s obzirom na uvjete.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 19:35   #1945
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Meni ni to izgleda vise kao previse sharpeninga prije nego previse buke... Takvo nebo se u postu da puno bolje sredit sa grad. filterom sa par sitnica i sa maskom sharpeninga.. Ima dosta detalja sa obzirom na sve i nije tak lose samo kaj nebo kvari dojam..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.02.2016. u 19:41.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 19:39   #1946
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,693
Pa ovdje je jedini grijeh zapravo neadekvatna obrada. Imaš osvjetljeno selo i noćno nebo.
Radio je obradu fotke kao cjeline umjesto da je odvojio selo od neba i samo obradio selo da istakne ono što želi.

Adjustment brush u Lr riješi ovakve situacije.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 19:44   #1947
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Tak i ja misim. Ajd da se u necemu slazemo. Mada bi ja rade isao sa filterom na to nebo da se to ravnopravno zatamni poste je manje vise u kompletu problematicno.. I treba radit masking na svakoj slici jer nema potrebe da se nebo ostri. Druge dve fotke su puno bolje sredne, cak i jako dobro kaj se redukcije i sharpeninga tice.. Tak da na kraju mislim da je to nebo cista lijenost autora, desi se i meni iz tog razloga ili brzopletosti..

Prednost losijeg fotica u pocetnika je kaj se bolje nauci post, hehehe..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.02.2016. u 20:02.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 20:45   #1948
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne daj bože da se igdje ikakav šum vidi kad povećaš digitalnu fotku. Kao da fotografija prije 2016. nije ni postojala, a ono što je najbolje od svega, primjeri za odabrati određeni brand i objektiv određenog branda su snapshotovi na kojima se ništa relevantno ne vidi.

Potpunim početnicima i amaterima se ovdje preporučuju kompletni DSLR sustavi u vrijednosti od €1000+. Ljudi, saberite se. Većina kupaca danas misli su da postali profesionalci ako su zaobišli nekoliko razina fotografije i uzeli DSLR na 183 rate i sad lupaju bezveze uokolo i bacaju novce na objektive bez da su svladali 2% mogućnosti svog aparata. Obijest?

Tema je DSLR aparati i oprema, a na temelju onog što sam vidio u ovoj i drugoj temi s fotkama, mnogima ne treba DSLR. Ne znam jel vam se pumpa ego kad se sa skupom opremom pojavite vani ili u čemu je stvar, ali bacate novce na stvari koje vam ne trebaju.

Vaši novci, vaša stvar, ali mudrovanje nakon jednog kupljenog aparata, stotinjak ispucanih snapshotova i nikakvog iskustva, ne pomaže apsolutno nikome.

Mnogi će se sad uvrijediti, slobodno. Ni prvi ni zadnji. Svi misle da su nova Annie Liebovitz čim su uhvatili veliki aparat.

Imam iza sebe velike, respektabilne klijente, godine iskustva, konkretno akademsko školovanje i 3 različita sustava koja sam radom isplatio i četvrti trenutno isplaćujem.

Tkogod gleda šum i slične gluposti prije nego pogleda i ocjeni fotografiju kao cjelinu, nije ni zaslužio imati fotoaparat i nazivati se fotografom. Fotografija je odjednom postala elitni sport, jer ako nemaš opreme od 15 000€, imaš šum i flare i 20 piksela u gornjem desnom kutu ti nisu oštri...jednostavno si nitko i ništa i ne valjaš....

I nakon svega pročitanog, mogu samo reći da tkogod ovdje dođe tražiti preporuku što da kupi, nek bježi glavom bez obzira na neki od foruma gdje se mogu naći iskusniji korisnici koji su već cijepljeni od fanboy fora u stilu "moje je najbolje i to si svi moraju kupiti"

Umjesto da uživate u fotografijama koje radite i omogućite i drugima da u njima uživaju, opterećeni ste tehničkim dijelom opreme, umjesto tehničkim dijelom kadra. Nitko neće vidjeti da je rub fotke oštar, nit neutralnog promatrača to zanima. On zna sviđa li mu se fotka ili ne.

Ne postoji loš aparat i loš objektiv, postoji samo loš fotograf koji ne zna iskoristiti ono što ima.


Citiraj:
Autor Mrcina Pregled postova
koji mirrorless ima jeftinije prime objektive?
Neznam šta misliš pod jeftino i koje fokale ti trebaju..
m43

14mm 2.5 pancake - 1300-1500kn neka cijena za koje ih možeš naći polovne, ima jedan na njuški za 1000kn trenutno. Jako se isplati kupiti.

Panasonic 25mm 1.7 - 170ak eura novi. Meni super objektiv. Nije skup, super je oštar i brzo fokusira.

Također Olympus 45mm 1.8 - oko 1500kn polovan, nađe se i za manje.. oko 250 eura se može naći novi ako si strpljiv..

Svi ovi objektivi su optički dobri i bio bi zadovoljan s njima pretpostavljam..

Sony E mount

16mm 2.8, 20mm 2.8, 35mm 1.8 i 50mm 1.8 su dosta jeftini, pogtoovo prva 2. Nisam pretjerano upoznat s cijenama, al znam da se na njuški 50mm može naći za 1500kn, možda ispod nekad, 16mm i 20mm budu jeftini isto, oko 1000kn za 16mm.

Također sigma ima jeftine primeove za oba sustava:
19mm, 30mm i 60mm koji su odlični objektivi, samo su 2.8 otvora blende, ali su zato novi oko 1200kn ako se ne varam u Hr, na njuški ih možeš naći za oko 800kn, manje više. Izlazi i nova Sigma 30mm 1.4 za oba sustava, 330 dolara cijena, u neko vrijeme će još malo pasti tako da se može očekivati da će biti jeftinija, a solidna kupnja..
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 22:02   #1949
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Po meni je bolje odmah kupit bolju kameru nego kasnije stalno razmisljat o upgradeu zbog limitacija kaj jefine kamere znaju imat a netko malo entuzijasticniji ce vrlo brzo naletit na njih.. Osim toga skuplje kamere imaju opcije tipa wireless za flash koje na kraju stede novac ili vece baterije, vise ulaza itd... To se odnosi najvise na novo, druga, pametnija opcija je Nikon 5100 za 1500kn sa njuske ili sl.. pa kasnije kad sve zna uzet nes kaj odgovara vecini potreba.. Pod bolju ne mislim na full frame, nego neke srednje ili iznad entry modela tipa 750d mada i te nisu bas idealne za malo naprednije. Za nas standard preskupo na zalost u normalnim zemljama sasvim normalno..

Ako nekome fotkanje dosadi ili nesto taj si je sam kriv kaj je potrosio lovu na skuplji dslr umjesto na nes jednostavnije i jeftinije. Za takve me bas briga.

Ja drukam za Canon samo zbog love. Znam i da mnogi nemaju kes nego kartice i da im polovne opcije nisu realne pa moraju kupovat novo. Mislim da je za njih Canon najbolja opcija,. Super je sto za Canon postoji brdo trecih opcija tipa yonguno, mozda najvise od svih.. Jasno da netko nece slozit profi stroj od toga ali za vecinu je to vise nego dovoljno, iako yonguno ima par dobrih stvari kaj koriste i profici...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 22:29   #1950
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovaj 35mm 1.8 je nesto kao prime 50 na FF? koji je uopce crop faktor na sony a6000, x1.5?
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na