Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2015., 22:33   #1801
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Gladan si, nudi ti se gov***, pojesti ćeš ga?
Pa ti možeš, ko ti brani, mi ovdje pričamo o nećemu drugome, a to svoje trolanje premjesti na bug.hr.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 23:46   #1802
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Ja sam čini se baš postao baksuz s tim grafama.

Ova R9 290 Vapor-X s kojom sam bio prezadovoljan i koju sam dobio u zamjenu na reklamaciji se isto pokvarila, točnije ventovi na njoj. Odjednom sam samo primjetio opasno veće temperature (u laganom 3d-u 88 *C) i gurnem glavu dolje, opala, samo jedan vent od tri radi, onaj u sredini.

Vratio sam ju nazad, i sad ćemo vidjet što će mi ponuditi nazad, to je očito lutrija...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2015., 23:55   #1803
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Šteti si jer neće još poprilično vremena vidjeti ni novu grafu ni novce ako ih poželi, a on kaže da mu je hitno.
Ako ti je nešto hitno onda uzimaš što ti se nudi, makar bilo i slabije.
Bio si se primirio neko vrijeme sad opet svasta pises, valjda te sad ovi placaju.
De mi objasni molimte koliko je to "poprilicno vremena"
Da se vratimo u stvarnost.
Nemogu oni produzivat tu svoju "cekamo grafu" koliko hoce, zato sam ga i pitao koliko je od tad vremena proslo. Da je tako, sve bi se reklamacije tako otegle, tako da oni svojim otezanjem samo sebi mogu nastetit kad spuse jednu finu kaznicu. Ono sto kupci ne znaju pa ih trgovci muljaju je da i drzavica voli novce, a te iste dobija od trgovaca na sve moguce nacine koje moze smislit, tako da ne preza da opali kaznice i kad treba i netreba. Trgovac je toga svjestan i nece bas tek tako riskirat s tim. Dosta se par puta opec. A on je trebao promptno reagirat i to je vec trebalo bit na trznoj, jer se nakon sto su mu ponudili te, trebao raspitat kolika im je cijena i vidjet dal ga muljaju ili ne (a cim mu nude neku refurbished kojoj porijeklo ne znaju su odma sumnjivi). Ne pratim trenutno stanje pa nemam pojma kakve su ove u odnosu na njegovu niti koliko je svoju platio.
Citiraj:
I da, uopće nije bitno jel ima ambalažu, i to da li je nova nije garancija ničega, mogu tebi i 4 nove grafičke crknuti, dok će meni neka refurbished raditi 5 godina.
Normalno da je bitno, i to je jako bitno. Da nije bitno prodavale bi se nove i popravljene stvari po istim cijenama i jedna do druge u trgovini, ali vidi vraga, to nije tako. Tebi mozda nije jer volis zagovarat ovu drugu stranu, ali je novo garancija neceg sto "popravljeno" nikad nece imat. Ako ti nije jasno, ja ti objasnit ne mogu. Normalno da 4 nove mogu crknut a jedna popravljena radit 10 godina, ali su sanse za to manje nego obratno, iz cistog statistickog gledista da je ova "popravljena" vec jednom otisla.

Zadnje izmijenjeno od: sandokan111. 25.02.2015. u 00:01.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:02   #1804
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
A sta on moze odbiti rma grafu ako jeidenticna po modelu njegovoj? Ovdje vidim nije i nece ni imati identicnu njegovoj pa je odmah mogao traziti povrat novca
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:05   #1805
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
@sandokan, čitaj šta se piše, trgovina mu je ponudila dvije kartice, jednu novu i jednu refurbished ali jaču, i to je sasvim ok od njih.
Nitko ga na ništa ne prisiljava, to mu je ponuda na stolu, a naravno da on ne mora prihvatiti ništa od navedenoga.
A ti mu sad još na PM objasni detaljnu proceduru tužbe na vrhovnom sudu, jer se svaki tvoj post i svodi na to.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:19   #1806
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
HD7950 serije teško da više igdje ima, a nude mu koliko vidim novu msi R9 280 (=7950) koja bi trebala imati 3 god. garancije, te vjerojatno refubrished ali jaču 280X (=7970). On opcija izgleda ima, samo što neće msi, a refubrished mu je sumnjiva... Više mi je u ovom slučaju intrigantno koliko to sve traje

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ja sam čini se baš postao baksuz s tim grafama.
Ti baksuz?
Sad kad dobiješ još neku bolesniju...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:24   #1807
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Najbolje je uzet onu sa sto vise jamstva jer ako krepa dobijes ponovo novu
Msi ima 3 a sapphire 2 god.
S tim da bi ja prije msi, bar sto se tice vlastitog iskustva (a i garancije).
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:31   #1808
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ili si jednostavno kupi drugu, a od ovih traži povrat novaca pa kad stignu stignu ... ako nema boljih opcija i to je rješenje.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:51   #1809
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ponudili su mu novu grafu istih perfomansi, i to jedan od najboljih modela sa 3 godine gare. Mislim na ovu MSI 280 Gaming. I ne samo to nego ima i alternativu, još jaču grafičku: 280X Vapor-icu, refurbished ali s garancijom.

Imo, to je i više nego korektno od njih. Ja bi osobno uzeo Vaporicu i bio bi sretan ko bubreg u loju.
  Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 01:00   #1810
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Otkud si izvukao info o gari? U onoj prepisci koju je zalijepo nigdje ne spominju garu niti jednog modela, što bi bilo korektno od njih da su napravili, jer već ako nudiš zsmjenu napiši i kolika gara ide, na stranu šta po zakonu mora dobit.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2015., 01:10   #1811
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,035
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ja sam čini se baš postao baksuz s tim grafama.

Ova R9 290 Vapor-X s kojom sam bio prezadovoljan i koju sam dobio u zamjenu na reklamaciji se isto pokvarila, točnije ventovi na njoj. Odjednom sam samo primjetio opasno veće temperature (u laganom 3d-u 88 *C) i gurnem glavu dolje, opala, samo jedan vent od tri radi, onaj u sredini.

Vratio sam ju nazad, i sad ćemo vidjet što će mi ponuditi nazad, to je očito lutrija...
Jesi li ikad iskopa malo o ventovima po netu za tu svoju grafu - ja nažalost ne mogu nać ništa.

Zaqurac 5 pajpova (1x10mm, 2x8mm i 2x6mm), vapor komora, golemi heatsink, kad nakeljiš najjeftinije sleeve odrone od ventova - nek stavljaju kvalitetnije i dugotrajnije dual ball bearing "japance" (Nidec, Sanyo Denki, NMB-Panaflo, Sony..) - kad nije problem ovakve ventove stavit na stock CPU heatsinkove ne znam šta onda ova "GPU" stoka čeka?!

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ti baksuz?
Sad kad dobiješ još neku bolesniju...
Kresne je za 1300kn i onda kmeči, a lipo mu je syss govorija o AMD-u/ATI-ju
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 01:13   #1812
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,035
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Otkud si izvukao info o gari? U onoj prepisci koju je zalijepo nigdje ne spominju garu niti jednog modela, što bi bilo korektno od njih da su napravili, jer već ako nudiš zsmjenu napiši i kolika gara ide, na stranu šta po zakonu mora dobit.
Bilo je texta i ispod te prepiske (ja sam ga inače priupita)
Citiraj:
Autor lokisimo Pregled postova
Sapphire 7950 HD 3gb Vapor sam reklamirao i rekli su mi nova kartica novo jamstvo. Uzeo bi tu sapphire samo me pika to bez ambalaže i ne znaju je li nova ili zamjenska, ne želim opet za par dana slati na reklamaciju i čekati danima.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 08:22   #1813
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Jesi li ikad iskopa malo o ventovima po netu za tu svoju grafu - ja nažalost ne mogu nać ništa.

Zaqurac 5 pajpova (1x10mm, 2x8mm i 2x6mm), vapor komora, golemi heatsink, kad nakeljiš najjeftinije sleeve odrone od ventova - nek stavljaju kvalitetnije i dugotrajnije dual ball bearing "japance" (Nidec, Sanyo Denki, NMB-Panaflo, Sony..) - kad nije problem ovakve ventove stavit na stock CPU heatsinkove ne znam šta onda ova "GPU" stoka čeka?!

Kresne je za 1300kn i onda kmeči, a lipo mu je syss govorija o AMD-u/ATI-ju
Ona ima (moš' mislit funkcije) inteligent fan control.
I.e., switch, koji ako ga uključiš - u idleu radi samo jedan fan i to onaj srednji dok je GPU ispod 50 *C kao da bude super-duper tiha.

Čim GPU pređe tih 50 *C pale se i ostala dva venta.

Ja nikad nisam imao uključeno to sranje, ali sve mi se čini da je na kartici riknuo sklop koji kontrolira te ventove, zato je odjednom radio samo onaj u sredini, ali ostala dva se nisu palila nikako, a osim toga, kada sam zabio uho na nju, primjetio sam i nekakav novi, čudan coil-whine, što može biti naznaka da je baš neki elektronički sklop odapeo.

Pa ne znam, izvrsna je bila grafa, fakat mi je žao. Realno, to je najjača R9 290, i zato sad ne znam što bi mi mogli ponuditi nazad barem na toj razini.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 08:58   #1814
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,090
Frisko recenziranu mai r290x lajtning :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 09:03   #1815
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
@sandokan, čitaj šta se piše, trgovina mu je ponudila dvije kartice, jednu novu i jednu refurbished ali jaču, i to je sasvim ok od njih.
Nitko ga na ništa ne prisiljava, to mu je ponuda na stolu, a naravno da on ne mora prihvatiti ništa od navedenoga.
A ti mu sad još na PM objasni detaljnu proceduru tužbe na vrhovnom sudu, jer se svaki tvoj post i svodi na to.
ja neke ljude stvarno ne razumijem. znaci crkla je 7950, ovi daju 7970 sa 2 godine garancije, i to nije dobro?
  Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 09:22   #1816
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ili si jednostavno kupi drugu, a od ovih traži povrat novaca pa kad stignu stignu ... ako nema boljih opcija i to je rješenje.
Po kojem pravilu ili zakonu ima pravo na to ako dobiva istu ili jaču sa novom garancijom?

Pa da ima neki zakon i pravo na to zašto bi se patio? uzme 2000+kn i kupi si dvije 280

Nema pravo za povrat love, nije to više kao prije, sada se daju grafičke, uzmi ili ostavi. A i zašto bi mu vračali lovu koliko je on platio grafičku kada se sada takva kao njegova kupi za puno manje love, pa čak i jače verzije za sigurno manje love nego što je on svoju platio.

@lokisimo - uzmi Sapphire 280x bez ambalaže, javi mi se na poruke i ja ti dam drugu grafu za nju (novu)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 09:35   #1817
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
@FRipper pa tako je do sad bilo, da mu daju istu onda ne bi mogao traziti povrat, a posto mu nedaju istu, moze pristati na zamjenu ili traziti povrat novca. Kad se to promijenilo posto je tako bilo pred mjesec dana kad se raspravljalo?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 09:36   #1818
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Nema pravo za povrat love, nije to više kao prije, sada se daju grafičke, uzmi ili ostavi. A i zašto bi mu vračali lovu koliko je on platio grafičku kada se sada takva kao njegova kupi za puno manje love, pa čak i jače verzije za sigurno manje love nego što je on svoju platio.
Samo opaska na ovo (usput, malo pravopisa ne bi bilo na odmet, vraĆali...) - a zašto su onda gospoda trgovci u doba poplava one faking tvornice u maleziji ili gdje već, kad je bila nestašica hdd-a i cijene drastično otišle gore, svim silama forsirali vraćanje love za hdd-e na reklamaciji i još gore, tražili doplate za diskove od 1tb koji su plaćeni 500injak kn, a u to doba su skočili na 700-800kn?

Sve stoji što si napisao inače ovdje vezano za grafu, servis pošteno nudi istu/jaču grafu sa garancijom i nema tu mudrolije, to je fer zamjena i tako treba biti, ciganjenje s povratom je i dalje ciganjenje. Ali ne treba ni grčevito braniti trgovce/servisere jer su i oni koristili gužvu u propisima kad god su mogli u svoju korist.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 09:42   #1819
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
@FRipper pa tako je do sad bilo, da mu daju istu onda ne bi mogao traziti povrat, a posto mu nedaju istu, moze pristati na zamjenu ili traziti povrat novca. Kad se to promijenilo posto je tako bilo pred mjesec dana kad se raspravljalo?
Bilo je...ali više nije... Ali oni daju istu, ne identičnu već isih perf. Di je bilo prije mj dana? nema para već skoro 1god, uvoznici daju grafe i prije će ti dati duplo jaču nego vratiti pare... U linksu npr ako nemaju grafe iste i slične, daju ti odobrenje u tom iznosu pa ti MORAŠ kupiti nešto iz njihove trgovine u toj cifri...Pare na ruke za nešto kupljeno prije god i više pa pokvareno sigurno ne budes vidio. Druga je politika ako ti krepa u par dana pa želiš lovu, ovako...nema šanse

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Samo opaska na ovo (usput, malo pravopisa ne bi bilo na odmet, vraĆali...)
da, hebe me Hrvatski! pao sam srednju zbog toga I s razlogom se bavim kompovima a ne novinarstvom
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 09:44   #1820
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Samo opaska na ovo (usput, malo pravopisa ne bi bilo na odmet, vraĆali...) - a zašto su onda gospoda trgovci u doba poplava one faking tvornice u maleziji ili gdje već, kad je bila nestašica hdd-a i cijene drastično otišle gore, svim silama forsirali vraćanje love za hdd-e na reklamaciji i još gore, tražili doplate za diskove od 1tb koji su plaćeni 500injak kn, a u to doba su skočili na 700-800kn?

Sve stoji što si napisao inače ovdje vezano za grafu, servis pošteno nudi istu/jaču grafu sa garancijom i nema tu mudrolije, to je fer zamjena i tako treba biti, ciganjenje s povratom je i dalje ciganjenje. Ali ne treba ni grčevito braniti trgovce/servisere jer su i oni koristili gužvu u propisima kad god su mogli u svoju korist.
a gle ovi koji ti nisu dali u to doba novi disk, prekrizis i gotovo. cisto sumnjam da su se bas svi identicno ponasali.
  Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 10:30   #1821
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Bilo je...ali više nije... Ali oni daju istu, ne identičnu već isih perf. Di je bilo prije mj dana? nema para već skoro 1god, uvoznici daju grafe i prije će ti dati duplo jaču nego vratiti pare... U linksu npr ako nemaju grafe iste i slične, daju ti odobrenje u tom iznosu pa ti MORAŠ kupiti nešto iz njihove trgovine u toj cifri...
Nek oni to daju napismeno pa da vidimo dal ce isto bit za tjedan dana.
Kaj se adma tice tu su pristojne zamjene tak da osim ako se ne zeli inatit ima lijep izbor za drugu grafu.
Btw. Ak protis moze sve po zakonu mogu i ostali.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 19:12   #1822
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
A sta on moze odbiti rma grafu ako jeidenticna po modelu njegovoj? Ovdje vidim nije i nece ni imati identicnu njegovoj pa je odmah mogao traziti povrat novca
Nemoze odbit istu rma. Ali koliko sam skuzio iz prepiske oni je "cekaju". Sad je pitanje koliko oni cekaju tu rma karticu.
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
@sandokan, čitaj šta se piše, trgovina mu je ponudila dvije kartice, jednu novu i jednu refurbished ali jaču, i to je sasvim ok od njih.
Tebi mozda ok, meni mozda ok, njemu ocito nije ok. Tko si ti ili ja da sudimo o tome? On je kupio to sto je kupio iz razloga samo njemu znanih. Ocito nije zadovoljan s ponudjenim, a ti si mu na to odgovorio "samo sebi mozes naskodit" pa je jasno da pricas gluposti jer nema on sto sebi skodit. Ja sam se osvrnuo na taj detalj i njega komentirao.
A o vrhovnom sudu cemo neki drugi put, bilo bi dobro da si barem pogodio na koji sud ide al ajde.
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ili si jednostavno kupi drugu, a od ovih traži povrat novaca pa kad stignu stignu ... ako nema boljih opcija i to je rješenje.
Inace, da to vise ljudi radi trgovine bi puno bolje rjesavale reklamacije. Ja osobno kog god savjetujem dajem im ovaj savjet i nitko nije "45 dana bez grafe" iz jednostavnog razloga sto se reklamacija ili rjesi ili ne rjesi i jasno je iz prvih par dopiski s trgovcem na kakav ce te nacin tretirat. Ako se prave mutavi i zavlace fino se trazi povrat novca i kupi se druga grafa. Tu i tamo imas rizik da ces dobit istu takvu RMA umjesto novaca, al to je to.
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Imo, to je i više nego korektno od njih. Ja bi osobno uzeo Vaporicu i bio bi sretan ko bubreg u loju.
Ti bi, on nije, naveo ti je vec razloge zasto nije. Ti ces s svojim novcima radit sto te volja, dozvoli i ostalima isto to pravo.
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ja neke ljude stvarno ne razumijem. znaci crkla je 7950, ovi daju 7970 sa 2 godine garancije, i to nije dobro?
Normalno da nije dobro. Tebi nije jasan pojam "garancije" koji sam vec negdje objasnjavao.
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Pa da ima neki zakon i pravo na to zašto bi se patio? uzme 2000+kn i kupi si dvije 280
Pa tocno to adm pokusava izbjec jer su oni svjesni da on to moze, ali idu APP metodom i zato i daje ovu "jacu". Ali po meni se lihvare pa daju refubrished grafu kojoj porijeklo neznaju.
Citiraj:
Nema pravo za povrat love, nije to više kao prije, sada se daju grafičke, uzmi ili ostavi.
Hahaha Nije to vise ko prije a? Sad se eto daju graficke pa ti uzmi il ostavi. Sutra ce ti dat kapulice i krumpira a na tebi je da uzmes il ostavis. To kako je po zakonu nikog nije briga no? Uzmi il ostavi!
Vratimo se u realnost, zakon je jasan, ako nemaju takvu, vracaju mu novce, sto i sami znaju sto se moze iscitat iz njihovog odgovora
"odobrena je zamjena u ovlaštenom servisu, čeka se da se zamjenske vga pojave na lageru." "vga je proslijeđena u ovlašteni servis,
dok ovlašteni servis ne napravi zamjenu vga moramo čekati.

Kako vidis, svjesni su oni toga te je vjerojatno servis poslao zahtjev za istom takvom u tvornicu. Sad je lutrija da li te ima ili nema. Ako je ima, dobit ce rma svoju grafu. Ako je nema, dobija pare nazad. Posto se to oteglo, oni mu nude ovo sto nude. Sad je pitanje, dali nude jer znaju da ovu dobit nece pa on moze dobit pare nazad, ili da ubrzaju proces da "kupac bude zadovoljan". Ovaj ocito nije zadovoljan ponudjenim.

Samo osvrt i na troskove posiljke. Ovisno o nacinu na koji je kartica kupljena, troskovi se snose 50/50.
Ako si karticu kupio tako da si platio dostavu, i vratio je sad postom nazad, oni ti je postom moraju vratit, to ne placas ti. Ako si karticu donio/preuzeo u trgovini, onda ti je ne moraju slat postom.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 20:01   #1823
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Hajde popij čašu mlijeka i vrati se na njegov prvi post.
Čovjek jasno pita:
Citiraj:
Autor lokisimo Pregled postova
Što bi vi napravili, koju bi vi uzeli? Jer stvarno više mi je dosta čekanja i treba mi grafička.
I većina nas mu je odgovorila da su obe ponuđene kartice dobra zamjena za njegovu 7950, i da ne treba imati nikakvog straha ni od MSI grafičke ni od Sapphireovog RMA.

Jedini problem stvarate vas dvojica sa teme o istjerivanju pravde, odnosno novca od uvoznika.
  Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 20:36   #1824
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To bi bilo fer kod reklamacija da za lovu koju si platio grafu biraš neku drugu iz tog shopa. Eventualno neke veće razlike u cijeni ako se želi jača/skuplja - nadoplata. Nema veze što grafe tog ranga kasnije razvojom tehnologije idu za osjetno manje novce, ti si XY grafu platio toliko i toliko, za tu lovu hoćeš nešto nazad.

Ove šeme s istom teško idu kod tehnologije, jer recimo ako gpu ima 3 god. garancije - za to vrijeme se čak i 2 generacije grafi promjene i nema faking šanse da dobije istu.

Uostalom što uopće znači ista? Bilo koju drugu HD7950 ili baš taj model sapphire HD7950? Kasnije je ati HD7950 doslovce samo preimenovao u sljedećoj generaciji u R9 280. Znači radi se o istom čipu, pobogu idu i u crossfire skupa. Dali je HD7950 ista R9 280?

To je po meni sve neka siva zona, te nije skroz precizno regulirano

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 25.02.2015. u 20:48.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 20:48   #1825
lokisimo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: hrvatska
Postovi: 18
sandokan111

U 9 sati, šaljem mail "Pozdrav, prije nekih 20 dana je prijatelj ostavio grafičku kod vas na reklamaciji Sapphire 7950. Zanima me ima li kakvih informacija, kada će to biti popravljena?

Wed, Feb 11, 2015 at 9:18 AM dobivam
Poštovani,

na stranici servisa piše da je odobrena zamjena,
poslao sam upit i čekam odgovor.
Javiti ću Vam čim dobijem povratnu informaciju.

2 dana kasnije pitam da li su dobili kakvu informaciju, te dobiva odgovor isti kao gore.

17.02 opet postavljam pitanje, i opet skoro isti odgovor.

Jučer kada sam pisao o tome na forumu, znači 24.02 prvi mail dobivam da se još čeka i ništa ne zna, malo kasnije dolazi mail da mi nude one dvije grafičke kartice te da biram.

Jučer sam napisao da neću MSI, i da ću javiti za ovu drugu. Nisam ništa javljao jer ni sam još ništa ne znam. Mislio sam im se danas javiti kada dođem kući ali su me preduhitrili.

"Poštovani,

ovlašteni servis je napravio zamjenu za Sapphire R9 280X VaporX TRI-X 3GB.
Vga možete preuzeti kod nas u servisu."

Pitam ih da li dobivam onu bez ambalaže te na to dobivam odgovor "Poštovani, dobio sam vga sa ambalažom."

Ovih dana bude prijatelj otišao po grafičku i nadam se bude sve ok.
lokisimo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 20:58   #1826
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
znači po ovome kako oni kažu - nije do njih ako su čekali servis. Jel znaš možda koji? IMO dosta dugo je to trajalo...

Ove 2 su ti onda ponudili jer si ih stiskao jer do tada još nisu dobili odgovor. Sad imaš novu, sapphire i klasu jaču, IMO dobro si prošao sa grafom, samo mi nije jasno toliko dugačko trajanje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 00:50   #1827
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Hajde popij čašu mlijeka i vrati se na njegov prvi post.
Čovjek jasno pita
Hvala, pijem ga svaku vecer, preporucam i tebi, dobro je.
Sto se tice njegovog posta, jasno je i napisao da mu se obe ne svidjaju.
Citiraj:
Autor lokisimo Pregled postova
Mislio sam im se danas javiti kada dođem kući ali su me preduhitrili.

"Poštovani,

ovlašteni servis je napravio zamjenu za Sapphire R9 280X VaporX TRI-X 3GB.
Vga možete preuzeti kod nas u servisu."

Pitam ih da li dobivam onu bez ambalaže te na to dobivam odgovor "Poštovani, dobio sam vga sa ambalažom."

Ovih dana bude prijatelj otišao po grafičku i nadam se bude sve ok.
Dosta to traje. 15 dana oni "cekaju". To se brze trebalo rijesit. Cekaju da dodje ta rma. Ovo "ovlasteni servis je napravio zamjenu" mi je smjesno. Nemaju oni nikakve zamjene radit na svoju ruku. Kako mene ove stvari izbace iz takta strava jedna. Osobno ni najmanje nisam zadovoljan nacinom na koji je adm rjesio ovu reklamaciju.

Anyway, ako si ti zadovoljan s tom karticom onda uzmi ako ti se ne da natezat i produzavat dalje. Na tu karticu imas garanciju kao da si je tek sad kupio tako da ako i ode sto opet imas garanciju. Samo eto, ako nije bilo tocno te kartice mogo si dobit novce nazad i kupit nesto drugo (a mogla je i ta doc rma iz tvornice pa dobijes ono sto si imao, al to vec cekas 15 dana)
Sretno u izboru.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 07:51   #1828
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Dosta to traje. 15 dana oni "cekaju". To se brze trebalo rijesit. Cekaju da dodje ta rma. Ovo "ovlasteni servis je napravio zamjenu" mi je smjesno. Nemaju oni nikakve zamjene radit na svoju ruku. Kako mene ove stvari izbace iz takta strava jedna. Osobno ni najmanje nisam zadovoljan nacinom na koji je adm rjesio ovu reklamaciju.
Zašto si tako bijesan?

I ja sam čekao mjesec dana na zamjenu za referentnu Sapphire R9 290 i dobio R9 290 VaporX TriX jer drugo nisu imali. Da ne govorim da je tona R9-tki koje čekaju RMA i da nitko nije prvi na redu čim donese grafu.

Ne pale više ni žalbe i prijave udruzi za zaštitu potrošača jer u toj udruzi ljudi uopće ne znaju zakon ili ih ne zanima...kreteni!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 08:19   #1829
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nikad nisu ni palile žalbe udruzi potrošač nego prijave na inspektorat, odnosno ministarstvo. Udruga je tu samo da ubire novac.

Uglavnom, svi vi koji imate problema, po 100 put - želite li službeni odgovor onda šaljite dopis i u roku od 15 dana morate dobiti odgovor.
Službeni odgovor u velikoj većini slučajeva je puno pozitivnih od mailova, razgovora... Kvaka je treba čekati i platiti nes za preporučeno s povratnicom.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 16:13   #1830
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Zašto si tako bijesan?
Haha, nisam bijesan, ali eto susreo sam se s toliko bezobraznih trgovaca da sam naucio da treba odmah na noz s njima i stvari puno bolje krenu nego ako misle da si naivac. Jednostavno kod nas ako se u prvoj godini dana ne kupi jahta panika je.

Udruga potrosac pozna zakone, zavisi koga si dobio valjda, ali ne rjesavaju oni problem za tebe, za to su "institucije"
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na