Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2008., 14:42   #151
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 272
...mislim da dosta ljudi koji dodu u banku i sad su oni zavrsili taj svoj faks,previse ocekuju i traze....tu ti nastupa na snagu jedino veza....imam toliko primjera za reci iz iskustva sa posla da ljudi sa vss milsle da su popili svu pamet svijeta i da su najbolji i sve znaju i da ce lako napredovati....tesko bez veze...bar u banci aj radis kao bankin sluzbenik cca 1-2gpa tek onda mozda ides za osobnog bankara...sto je katastrofa ako te neko ne progura...a razlike u placi su malene...
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:47   #152
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
...mislim da dosta ljudi koji dodu u banku i sad su oni zavrsili taj svoj faks,previse ocekuju i traze....tu ti nastupa na snagu jedino veza....imam toliko primjera za reci iz iskustva sa posla da ljudi sa vss milsle da su popili svu pamet svijeta i da su najbolji i sve znaju i da ce lako napredovati....tesko bez veze...bar u banci aj radis kao bankin sluzbenik cca 1-2gpa tek onda mozda ides za osobnog bankara...sto je katastrofa ako te neko ne progura...a razlike u placi su malene...
Znam ja kako to ide,bez brige.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2008., 14:53   #153
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 272
...hmmmm onda radis u banci pa znas kak to ide....svega se nagledas....

...morat cu ja stisnuti frenda kaj radi u it sektoru da me pokusa progurati + moja veza...
jednostavno bi radio ono kaj volim i za to se idem skolovati...a barem moram zavrsiti všs ak nista
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:57   #154
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ziher sam,jer sam bio na razgovoru u tri banke,dva osiguranja i prolazili su ljudi koji su imali vezu,i time bolje reference od mene sa fakultetom,što u tvojim očima stavlja mene u nezgodniji položaj,no to nije catch da SSS dobije moje radno mjesto.
bio sam i ja na nekoliko razgovora te sam manje više svugdje imao priliku zaposliti se ali sam odustajao zbog razno raznih stvari.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Na poziciji na kojoj se sad nalazim,jasno zamjenjiv sam,svatko je,ali je stvar jesi zamjenjivi i u kojoj mjeri,ja sam na svom radnom mjestu 8mj,a u to vrijeme su se tri blagajnice dolje sa SSS promjenile. I to nešto govori zar ne?
Ja sam na svojem radnom mjestu tri godine i četiri mjeseca te je do sada dobilo otkaz nekoliko direktora/voditelja/blagajnica/čistačica itd...

Što to govori? Da su

a) zahebali
b) prekršili su ugovor o radu
c) bili su aposlutno nesposobni neovisno o obrazovanju
d) bili višak..

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ja samo pišem iz svoje perspektive. Nisam ja to u nikakvom Forbesu ili Banki pročitao. To tako je u praksi. SSS leti prije od VSS,i ja iza toga stojim.
ovisno o poziciji

možeš ti/ja/on/ona biti SSS u backoffiecu i necu letiti dok ce netko sa VSS na šalteru letiti...


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne ulazim u iznimke niti pišem isključivo tako da me nemoj na taj način ni shvaćati,sad je dream tako prosrao i to tako je. Generalno,jeste. Ja sam se javio za VSS radno mjesto,i to mjesto sam dobio putem natječaja.
Poanta je da ne gledam dali je job za sss ili vss..meni jedno te isto (nema VSS niti VŠS ja sam SSS).

Kaio što sam rekao..na sve sam bio pozvan i manje više sam svugdje dobivao priliku.


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nije se moglo dogoditi da ga zauzme SSS jer se tražila diploma ekonomskog fakulteta. I to je kraj priče. Zar ne? Osim ako se ne kupe na placu..
Meni osobno kao poslodavcu ne bi bilo važno što tko ima dok je taj isti predan/sposoban/stručan.


@Kruno...probaj ne tražiti neku ekstra veliku karijeru s SSS..na žalost tako je..može se ali je put trnovit

ja se nakon tri godine mičem iz financija odo u čisti IT
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:58   #155
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,990
Da sam znao da će se ova tema pretvoriti u ovaj džumbus, ne bih je ni postavljao...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:31   #156
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Da sam znao da će se ova tema pretvoriti u ovaj džumbus, ne bih je ni postavljao...
Da tema je po samom naslovu/prirodi morala malo šire povući... no ne i preširoko, treba vratiti fokus na poslove u informatici sa dobrim plaćama.

I Hamm i dream imaju dobre stavke... No velim bitno je što sve to naravno ovisi od vrste posla, od firme do firme, njene politike, hijerarhije i još puno, puno faktora... te kao što i sam rekao, sigurno je da se na neka mjesta/pozicije nemože bez diplome, te da isti imaju "možda" veće privilegije, no svakako bi dao malo veće značenje sposobnostima, talentu, zalaganju i sl. i kod SSS i kod VSS, ne samo papiru. Opet velim puno toga zavisi od toga gdje se radi i što se radi. Ja osobno silom prilika uskoro moram u poduzetničke vode, te startam izgrađivati mali tim ljudi... te me nimalo nezanima papir, nego sposobnosti i volja budućeg radnika... eto primjer da to ovisi o vrsti/mjestu/firmi zaposlenja.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:35   #157
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,990
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
te me nimalo nezanima papir, nego sposobnosti i volja budućeg radnika... eto primjer da to ovisi o vrsti/mjestu/firmi zaposlenja.
Dobro, ali nemoj ni zanemariti papir, katkada je i on pokazatelj nečeg, a ne samo obični papir...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:43   #158
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
zasto džumbus?

procitala sam cijeli thread (malo je zatisje na poslu danas ) i ne vidim džumbus vec samo dobru raspravu.

enivej, radim kao sales manager u IT firmi vec vise od dvije godine i u te dvije godine mi je placa rasla 4 puta i jednom sam promaknuta. Jedno vrijeme mi je bilo uzasno tesko i vec sam trazila drugi posao ali sad sam se uspjela izboriti da puno bolje uvjete (ne samo za vecu placu) i trenutno nemam potrebu traziti drugi posao

zasto to govorim? zato sto sam po struci profesorica geografije koja je radila u skoli dugo godina i onda iz vise razloga, odlucila promijeniti karijeru

dakle, nisam niti IT strucnjak, niti ekonomist, nisam imala iskustva u prodaji niti bilo sto slicno ali sam svejedno dobila posao za koji tada nisam bila kvalificirana (napominjem da nisam imala nikakvu, ali NIKAKVU, vezu) i taj posao radim jako dobro (ako smijem biti malo bahata )

takodjer, u mojoj firmi su radili i rade ljudi koji su imali samo zavrsenu srednju skolu ali su imali iskustva i skliz

diploma ovdje nije igrala nikakvu ulogu, ako znas posao, ako si voljan uciti ili ako vec imas iskustva nije bitno da li imas papir ili ne

i ja bih rekla da je to dobar nacin razmisljanja...ako netko ima znanje i vjestine moze biti 10 x bolji radnik od onog koji je tupav i traljav ali ima diplomu
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:52   #159
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Dobro, ali nemoj ni zanemariti papir, katkada je i on pokazatelj nečeg, a ne samo obični papir...
Možda sam se krivo izrazio, naravno da to nebi zanemario niti ću zanemariti, ali mi nebi bilo prvo na popisu kod procjene sposobnosti i sl. tj. kod odluke dali mi se isplati zaposliti tu osobu.

Velim, onaj prije spomenuti frend sa FOIa jedva da je znao one osnove objektno orijentiranog programiranja, baza podataka i sl. No to nije ni bitno, što je znao, meni je presudno bilo to što vidim da je dobar "učenik" i voljan se puno truditi, te da mu to leži, tako da ćemo vjerovatno i raditi zajedno. Nebi mi bilo bitno i da nema osnovnu, jer po razini znanja s kojom je došao do mene, to se uz malo truda stekne kroz mjesec dana na Googlu, govorim o programiranju. No da me se neshvati krivo, ima puno drugih odlika/znanja koje meni netrebaju, a stekao ih je na faksu, ponajviše u ekonomiji.

Tako da velim, sve to ovisi o puno faktora. A isto ako imam i par frendova koji što su bili bliže diplomi to su im nosovi bili bliže suncu... neznaju zanat, neznaju raditi, a velim odma nakon preuzimanja diplome, čekali su da ih neko potapša po ramenu i veli ajd radit kod nas, 10+ plaća, auto, mob... i ostale bajke... čekaju i dalje
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:57   #160
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
i ja bih rekla da je to dobar nacin razmisljanja...ako netko ima znanje i vjestine moze biti 10 x bolji radnik od onog koji je tupav i traljav ali ima diplomu
upravo sam to htio reci na prethdnoj stranici, ali sam izgleda malo odlutal
manki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2008., 16:04   #161
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
....kada bi sljedece godine isao upisati TVZ koji bi smjer preporucili,informatika ili

računalstvo? mislim da na računalstvu imaju smjer mreže pa se za to odlucio...jel ima

netko tko je zavrsio TVz i dali se uspio zaposliti bez beda negdje? Jos jedno pitanjce

ali nakon 3 godine TVZ.a postoji mogucnost plus 2 godine na FER.u da budes VSS?
Računartsvo -programiranje
Informatika - web dizajn -bezveze

Mozes dodatne 2 godine upisat samo na TVZu i onda si nekakvi specijalist i nemozes nakon 3 godine otici na fer po jos 2 da budes magistar jer su skroz drugaciji programi.

Na zadnje 2 za magistra mogu ferovci s prosjekom >3.5 izravno dok ostali ferovci trebaju poloziti primjeni ( ko za prvu godinu ) + mogucnost studiranja te 2 dodatne godine dobivaju i oni koju su zavrsili ETF (Osijek i Split ako se ne varam) ali moraju na prijamni. Znaci TVZ otpada u svakom slucaju.

Inace ovo je OT ali je dobar topic XD
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 16:10   #162
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Da sam znao da će se ova tema pretvoriti u ovaj džumbus, ne bih je ni postavljao...
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
....Inace ovo je OT ali je dobar topic XD
Slazem se.

Ovdje bi zapravo dobro dosao kakav poll... prije nego Mali empirijski savjetnik za profesionalnu orijentaciju u nastanku...

BTW, iz vecine se moze zakljuciti da je 90% forumasha ili mladje od 8 godina ili nepismeno, gdje smo onda na tragu mog profesionalnog savjeta...

Kao jedan od mogucih odgovora na tvoje pitanje (sto sam se (uzalud) nadao vidjeti u temi) moze biti ovo: znam da project manager na implementaciji ERPova (rekao bih da je ovo IT management domain) moze u startu mjesecno zaraditi i oko 35000 kn netto.

Ali kolicina odgovornosti na poslu je nezavidna... arm and a leg... i to osobna (dakle)...

A opet, iskustvo i znanje koje se zahtjeva nije za baciti.
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 16:13   #163
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,990
Citiraj:
Autor naram-sin Pregled postova
znam da project manager na implementaciji ERPova (rekao bih da je ovo IT management domain) moze u startu mjesecno zaraditi i oko 35000 kn netto.

Ali kolicina odgovornosti na poslu je nezavidna... arm and a leg... i to osobna (dakle)...

A opet, iskustvo i znanje koje se zahtjeva nije za baciti.
Može malo više detalja, o kakvom se točno poslu radi, što je ERP, itd.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 16:17   #164
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Može malo više detalja, o kakvom se točno poslu radi, što je ERP, itd.
http://www.sap.com/croatia/solutions.../erp/index.epx
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 16:47   #165
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 272
Hamm.....niti sam mislio traziti puno sa SSS...po meni je to koda ni nemam nista....sad me privlaci napokon faks i nadam se boljemu ako se uspije zavrsiti kak spada

sto se tice TVZ.a mislio sam smjer računalstvo>mreze...??!!!
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 17:10   #166
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@Kruno..sve dok ne pocnes cijeniti samo sebe i svoje znanje nece ni drugi to isto cijeniti
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 17:45   #167
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Malo sumlje u svoje sposobnosti mu nece nuzno odmoci. Pogotovo kod napredovanja i dolaska na odgovornija mjesta. Previse samouvjereni i jebga, moram reci umisljeni su obicno oni koji grijese. A ako nisi dovoljno visoko da si to mozes priustiti to je nabrzi nacin da se pridruzis opet onima "dole"
Tko barem malo sumlja pazit ce vise, nece se bojati druge i iskusnije pitati za savjet ili pomoc i u nacelu biti ce bolji u onome sto rade na duge staze.

Naravno, govoriti sam sebi i drugima da ne vrijedi nista samo sa SSS je glupost, to ne moze pomoci nikako

Iako i s prvim treba biti oprezan. Imam i dobru pricu s kojom bi to mogao argumentirati ali znam da decki citaju ovaj forum pa ih ne bi spominjao bez da odobre, imaju zagorske krvi...bum tuzili jos
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 17:50   #168
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Greg..nemoj mjesati samouvjerenost i umišljenost..totalno dvije razlicite stvari

samouvjerenost..ja to MOGU
umišljenost..ja to ZNAM
**naravno ako se radi o stvari koju do tada nisi radio i nemaš neka saznanja o istoj

on topic.

ne znam zašto je dosta ljudi "napaljena" na programiranje..tj. radno mjesto programera?
meni se to čini kao šljakerski posao...ne stvarno..poslu nikad kraja..
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 17:54   #169
Killed1
Premium
Moj komp
 
Killed1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
ne znam zašto je dosta ljudi "napaljena" na programiranje..tj. radno mjesto programera?
meni se to čini kao šljakerski posao...ne stvarno..poslu nikad kraja..
Susjeda od prijetelja radi ko programer u jednoj firmi i ubija se od posla i prakticki ga "nosi" doma(radi 8 sati + jos 4-5 sati doma nekad i vise). Njezin savjet meni je bio da ne se ne bavim tim nego necim drugim.
Killed1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 17:59   #170
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Radim u firmi koja je na mjesto komercijalnog djelatnika redom zapošljavala tri dipl. ekonomista, jednog zrakoplovnog tehničara i dva dipl. ing. strojarstva. Svi su dobili otkaz u određenom roku jer su, ma koliko ružno zazvučalo, bili apsolutno nesposobne spodobe (bilo je tu onih sa faksa na posao, i onih sa popriličnim stažem), te danas njihov posao vrlo uspješno i efikasno obavlja - stolar. Ovo pišem samo da istaknem da danas u državi ima mnogo više manjih firmi, gdje se više nitko ne može sakriti iza papira, te da je radna učinkovitost danas izuzetno transparentna. Danas osim samog papira valja imati i popriličnu dozu volje, nešto inteligencije i kronični manjak zatucanosti, što nažalost mnogi na tržištu rada jednostavno - nemaju. I hvala dragom Bogu na tome, jer u starom sistemu ljudi sa SSS-om, nisu gotovo uopće mogli napredovati. Valjda je svima jasno da većina ljudi može izgurati faks i doći do famoznog papira, no mora biti jasno i da neki jednostavno nemaju financijske mogućnosti za učiniti isto te zbog toga nisu manje vrijedni ni manje sposobni. Ionako se većina poslova u mnogo čemu razlikuje u praksi od onog što se nauči u teoriji.
Varati na ispitima, kupovati iste i ine stvari koje danas mnogi snalažljivo čine kako bi si osigurali famozni papir, relativno su lake. Ono što je u toj priči teško, jest da danas čak ni najfinija diploma većinom - ne sakriva budalu.
Ono što je svima zajedničko i jednako teško, jest snaći se bez veza i poznanstava, te i magistar i vodointalater jednako nailaze na nepromostive zidove ako su rođeni pod manje sjajnom zvijezdom.
Temelji korupcije na kojima je nažalost naša država sazdana, još uvijek uvelike uvjetuju tko će dobiti najelitnije poslove i time zasad stavljaju finalni pečat na ovu priču.

Poanta cijelog proljeva napisanog povrh ove rečenice, jest da se valja boriti i ustrajati. Treba izabrati ono što Vas donekle zanima, jer ćete u istom morati ustrajati i kad bude teško, a biti će sigurno. Poanta je da valja tjerati obrazovanje dokle ide, jer su šanse velike da će Vas zaobići neke od ružnih stvari sa kojima se pri napredovanju susreću niže obrazovani na niže rangiranim poslovima. No da Vam papir garantira uspjeh, to nikako. Da je sa papirom u velikoj većini slučajeva lakše - to svakako. Ako pak nemate uvjete da si osigurate akademsku titulu - zagrizite i gurajte. Trud se većinom isplati, no morate biti sposobni.

Inače, još jedna malena digresija. Inače sam SSS. Nisam imao financijske mogućnosti pohađati fakultet i izabrao sam zaposlenje kao izlaz, vrlo rano. Radim od 17-e godine i trenutno još nemam potrebu ganjat neko bolje obrazovanje, no kada si posložim sve što sam si zacrtao, vjerovatno budem - ako još bude volje. Jednom prilikom u razgovoru sa dipl. oec. osobom, ista me nakon saznanja o razini moje naobrazbe upitala gdje sam točno fulao u životu. U tom momentu sam bio 22 godine mlađi od te iste osobe, a zarađivao gotovo dvostruko više. Odgovorio sam joj sa - baš nigdje.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 18:41   #171
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Killed1 Pregled postova
Susjeda od prijetelja radi ko programer u jednoj firmi i ubija se od posla i prakticki ga "nosi" doma(radi 8 sati + jos 4-5 sati doma nekad i vise). Njezin savjet meni je bio da ne se ne bavim tim nego necim drugim.
Ok..to vjerujem da se zna dogoditi ali prije bi rekao da je to zbog hm..ili ne sposobosti osobe da odradi posao na vrijeme ili ne organiziranost od strane poslodavca...manjak ljudi možda (vječiti problem firmi)?

Ja više ciljam na dosadu u tom poslu...jelte nikad kraja

@kristijan..dobar post ali samo bi htio napomenuti da je i dalje problem u podosta poslodavaca koji traže ITjevce, a jedini i osnovni uvjet im je "faKULTET" (s naglaskom..get it?)
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 19:11   #172
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ok..to vjerujem da se zna dogoditi ali prije bi rekao da je to zbog hm..ili ne sposobosti osobe da odradi posao na vrijeme ili ne organiziranost od strane poslodavca...manjak ljudi možda (vječiti problem firmi)?

Ja više ciljam na dosadu u tom poslu...jelte nikad kraja

@kristijan..dobar post ali samo bi htio napomenuti da je i dalje problem u podosta poslodavaca koji traže ITjevce, a jedini i osnovni uvjet im je "faKULTET" (s naglaskom..get it?)
I get it. ()
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 19:18   #173
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Killed1 Pregled postova
Susjeda od prijetelja radi ko programer u jednoj firmi i ubija se od posla i prakticki ga "nosi" doma(radi 8 sati + jos 4-5 sati doma nekad i vise). Njezin savjet meni je bio da ne se ne bavim tim nego necim drugim.
Tu su se kockice malo drugačije posložile.

@Kristijan - super post.

@Hamm - pa ako pregledaš MojPosao i Posao.hr, teško da ćeš na IT oglasima gdje se traži VSS to naći kao jedini i osnovni uvjet. Uvjek će biti firmi koje samo gledaju samo papir, neke će tražiti i papir i znanje, neke samo znanje... da ne nabrajam.

EDIT: Da završim misao...Većina njih iza VSS uvjeta nadrobi još kobasicu ostalih uvjeta, poznavanje ovoga, onoga, iskustvo u ovome, onome, radno iskustvo cca uvjek skoro 2 god., hodanje na trepavicama ... šala naravno, ono što hoću reći da sam siguran da bi jedan određeni dio firmi primio i osobu koja npr. popunjava sve te uvjete, samo nema VSS... i to expresno. No naravno ako staviš fišku "zelenu" VSS diplomu pokraj SSS diplome, naravno, i logično je da će većina uzeti VSS osobu, premda eto, to ne garantira da je to bolji odabir.

Ono što bi bilo dobro u ovoj temi je dati poruku da ako netko ima priliku da svakako ide na faks, apsolutno. Bit će mu napredak u karijeri lakši, no isto tako bitno je naglasiti da to nije generalno recept za siguran uspjeh, može se i bez faksa, možda teže, možda ne, opet to je teško reći, no svakako da se može. No mislim tko pročita trenutno svih 6 str. da će dobiti taj dojam..

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 05.12.2008. u 19:48.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 19:30   #174
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Ono što bi bilo dobro u ovoj temi je dati poruku da ako netko ima priliku da svakako ide na faks, apsolutno. Bit će mu napredak u karijeri lakši, no isto tako bitno je naglasiti da to nije generalno recept za siguran uspjeh, može se i bez faksa, možda teže, možda ne, opet to je teško reći, no svakako da se može. No mislim tko pročita trenutno svih 6 str. da će dobiti taj dojam..
potpisujem i mislim da je ovo najbolji zakljucak ove teme
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 19:35   #175
Killed1
Premium
Moj komp
 
Killed1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ok..to vjerujem da se zna dogoditi ali prije bi rekao da je to zbog hm..ili ne sposobosti osobe da odradi posao na vrijeme ili ne organiziranost od strane poslodavca...manjak ljudi možda (vječiti problem firmi)?

Ja više ciljam na dosadu u tom poslu...jelte nikad kraja

@kristijan..dobar post ali samo bi htio napomenuti da je i dalje problem u podosta poslodavaca koji traže ITjevce, a jedini i osnovni uvjet im je "faKULTET" (s naglaskom..get it?)
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Tu su se kockice malo drugačije posložile.
Ja inace zivim u Dbk a u nas je veliki problem nedostatak strucnog kadra u IT sektoru(dobro sam upucen u to). Ne znam zasto je to kod nje tako ali vjerojatno zbog nedostatka radne snage, zbog toga sto je malo firmi koje se bave programiranjem sto dovodi do velike potraznje te samim tim do velikog broja zadatak koje mora obavit.
Killed1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 19:46   #176
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Nije dovoljno samo ić na fakultet. Treba ga i završit pa makar i s dvojkom. Trenutno mi se sad čini ko' nemoguća misija. Deamn.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 20:02   #177
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 906
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
....kada bi sljedece godine isao upisati TVZ koji bi smjer preporucili,informatika ili

računalstvo? mislim da na računalstvu imaju smjer mreže pa se za to odlucio...jel ima

netko tko je zavrsio TVz i dali se uspio zaposliti bez beda negdje? Jos jedno pitanjce

ali nakon 3 godine TVZ.a postoji mogucnost plus 2 godine na FER.u da budes VSS?
Ako se ne varam TVZ je veleučilište a FER Sveučilište a bar zasad je kod nas na FER-u tak da magisterij mogu upisat drugi ljudi sa sveučilišta...možda se promijeni do kad buš ti htio na faks.

E sad da razbijem iluzije o "allmighty feru(tm)", naime ja sam na magisteriju fera, telekomunikacije i informatika(dakle mreže i slično) . I ako mislite bum ja to upisao i onda dolazi plaća n miljardi kuna, prilično se varate. također ako mislite da ćete puno naučit na faksu, opet fail.

U mojih 7 semestara imao sam možda 5-6 korisnih predmeta, ostatak će ti biti beskorisno teoretiziranje i fušanje radi bolonje. Ja sam prva generacija bolonjaca i faks ti je više manje konstantno zahebavanje sa obavezama. Ne stigneš puno toga naučit kak spada kad moraš izvježbat 20 zadataka Furierovih integrala i izvode iz fizike napamet.

Imaš samo jedan rok za svaki ispit, a ako 2 puta rokneš predmet moraš pisat molbu da te ne izbace s faksa...

od cca 1200 ljudi moje generacije, oko 350 nas je doguralo do magisterija, s time da velik broj ljudi ne radi ništa u praksi već sama teorija iz knjiga. Imaš neke mogućnosti na feru zbog samog ugleda faksa, i neki ti profesori i poznanstva mogu pomoći pri ubacivanju u neke firme(ala erricson) no računaj na to da te faks neće puno toga naučit, može te naučit kako učiti i kako se organizirati.

I dok diploma fera i dalje drži neku težinu prilikom razgovora, bitan je trud koji si ti spreman uložiti u sebe i volja za učenjem. znam puno ljudi koji su pali na feru a znaju pun k više nego 90% nas.

Stoga ono što je najbitnije je potruditi se i zgrabiti priliku kad ju vidiš, bio to faks, tečaj, posao ili nešto deseto.
peace
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 21:39   #178
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
mene samo zanima zašto uopće postoje fakulteti i koje budale uopće idu na njih kada po vama:
-daju samo papir, neš ti papira
-daju samo teoretsko znanje, u praksi ne znaš ništa, teba ti još najmanje 20 god iskustva
-učiš i lomiš se 5 god da bi na kraju radnica u dm-a imala veću plaću nego ti
a jednostavno si moga onda završiti neki tečaj i uz malo sreće i puno truda imat bezbroj prilika,šansi itd.. i veliku plaću
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 21:54   #179
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor blondie Pregled postova
mene samo zanima zašto uopće postoje fakulteti i koje budale uopće idu na njih kada po vama:
-daju samo papir, neš ti papira
-daju samo teoretsko znanje, u praksi ne znaš ništa, teba ti još najmanje 20 god iskustva
-učiš i lomiš se 5 god da bi na kraju radnica u dm-a imala veću plaću nego ti
a jednostavno si moga onda završiti neki tečaj i uz malo sreće i puno truda imat bezbroj prilika,šansi itd.. i veliku plaću
Ako već izvačiš iz konteksta onda si daj truda cijeli thread pročitati... detaljno.

1. Da daju ti papir, no ne za pedu brisati nego diplomu. Prednosti faksa su spomenute u više postova i da se nezavaravno, faks je uvjek prednost, no ne nužno i garantirani uspjeh.
2. U večini slučajeva(govorim o informatičnim faksovima) da, nije to nešto novo ni se tu imaš što čuditi, isto tako velim, spomenuti su pojmovi kao što je predznanje i ostale "vještine" koje obrazovanje pruža i koje ti se usade tijekom godina studiranja. No kao i sa faksom ili bez faksa treba ti radno iskustvo i praksa. Neki malo više, neki manje, popratno uz faks se obrazuju, pa im je pronalazak posla i samo obavljanje istog poslije faksa, lakše. Možda nekome i treba 20g. no taj onda definitivno treba uzeti komerov "savjet" i baviti se govedarstvom.
3. Za ovo nemam ni komentar...
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 22:14   #180
Zunzara
WiFiHr member
Moj komp
 
Zunzara's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 144
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Da se razumijemo,ima divnih radnika sa SSS,konkretno u mojoj firmi,ali upravo zbog nedostatka te diplome,oni rade za 3500kn u vrh glave,da imaju diplomu i poziciju VSS-a,imali bi 4500,5500 itd.
Recimo kod mene SSS sa dvadeset godina staza(konkretno moje kolege i ja) imaju 7000-7500 kuna mjesecno,dok VSS sa toliko staza ima mozda 500 max 1000 kuna vise a oni do 5 godina imaju ko ja.Da imam diplomu moj posao ne bi bio puno laksi niti bih imao bolje uvjete,makar moj je savjet da svatko tko moze na fax neka ide i zavrsi.
U cijeloj raspravi se provlaci misao da sa SSS ne mozes napredovati i da si osuden na nesto sto ti drugi odrede.
Ako zelis i znas nema granica bio ti SSS ili VSS.
__________________

Albatron PXP35 v 2.0,E2160 M0 @2,7 GHz,2x1GB+2x512MB Kingmax DDR2 800,Seagate 320 GB Sata II,Optiarc DVD-RW,Peak HD3850 256MB,Fortron 400W PNF in Coolermaster Praetorian,Samsung 205BW"

Gigabyte MA69G-S3H,X2 4000+,2x1GB Kingmax DDR2 800,Seagate sata II 250 GB + WD 200 GB,LG DVD-RW,Powercolor X1950 PRO Xtreme 256MB colled by Accelero X2,Fortron 350W PNF in Chieftec Dragon mediumtower,front 1x80mm,back 1x120mm,Vivax 20" LCD TV

COMPAQ EVO N800v
Zunzara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na