Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2011., 14:08   #151
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ogyb Pregled postova
Da ali kod njega je riječ o RAID1 polju (mirror, a ne stripe) a pošto mu boota i sa tog jednog diska na novoj ploči velika je vjerojatnost da će raditi i ako image jednog diska ubaci u polje!
Ne mora značiti. Neki kontroleri na diskovima zapisuju tzv. metadata zapise i takvi diskovi nisu baš uvijek vidljivi na "običnim" kontrolerima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 19:20   #152
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne mora značiti. Neki kontroleri na diskovima zapisuju tzv. metadata zapise i takvi diskovi nisu baš uvijek vidljivi na "običnim" kontrolerima.
Slazem se, ali njemu radi
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.
ogyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2011., 20:10   #153
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne mora značiti. Neki kontroleri na diskovima zapisuju tzv. metadata zapise i takvi diskovi nisu baš uvijek vidljivi na "običnim" kontrolerima.
Potpis.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 08:43   #154
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ogyb Pregled postova
Slazem se, ali njemu radi
Vrlo vjerojatno ima neki "jeftin" ili "fakeraid" kontroler.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 11:57   #155
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Windowsi se ne bootaju nakon kloniranja

Bok, ljudi!

Priča ide otprilike ovako: Prije sam imao sistemski disk na dva Intela X25-M od 160 Gb u RAID-u 0. Nedavno sam se uspio dočepati još dva ista takva diska (eBay je zakon ) i rekao sam si, ma idem isprobati kako to izgleda imati RAID 0 na 4 SSD-a.

Sa Acronis True Image 2010 CD-om sam napravio kompletan image sistemskog diska (particija, MBR i System reserved prostora - ukratko sve) koji sam stavio na vanjski disk. Zatim sam prebrisao sa Acronisovim alatom sva 4 diska (Fast metoda - upisivanje nula) i stavio sam na sva 4 diska zadnji Intelov firmware, što je proteklo bez problema.

Napravio sam novo RAID 0 polje od 4 diska koje je uredno prepoznato od sistema i Acronisa. Prebacio sam sa Restore disk opcijom image na RAID polje i tu također nije bilo problema.

Kada sam pokušao upaliti komp, umjesto ekrana "Starting Windows" me dočekalo da se sistem ne može pokrenuti i da stavim instalacijski DVD widowsa i probam sa opcijom "Repair instalation". To sam i učinio, prilikom čega je instaler pronašao problem sa startupom što je "popravio". Kaže, "popravio" jer sada me sekundu nakon što se pojavi "starting Windows" pojavi BSOD i resetira mi se komp.

Pokušao sam sa ponovnom reparacijom, ali mi sada kaže da se instalacija ne može automatski popraviti te vidim u logu da je greška u integritetu sistemskih datoteka.

Mislim, nije mi greda jer i ako imam instalaciju na trećem disku (istinabog klasičnom pa mi je sporo dozlaboga) i svi podaci su backupirani, ali me zanima što još mogu probati da se ne moram zafrkavati sa čistom instalacijom Windowsa.

Hvala na idejama!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 14:00   #156
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,957
A da probas klonirati sa gparted live cd-om?

Probaj pa javi kako je proslo.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 15:25   #157
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 731
Probaj Hiren pod windowsima, program Raw copy a osim ovog ima još opcionalnih programa.

Inaće Raid0 na 4 SSDa...brutalno.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 01:24   #158
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Polje ti jednostavno nema MBR,ako je particija prisutna sa svim podacima da se to lijepo riješiti.
Treba ti samo još nekakav disk hdd.
U priority disk (BIOS) označi da je to raid polje na prvom mjestu prioriteta.
Ubaci disk od windowsa i instaliraj nove windowse na taj drugi hdd.
Kada se instaliraju onda lijepo uzmeš Windows 7/Vista boot manager (http://en.kioskea.net/download/downl...vista-boot-pro) i dodaš taj sistem iz Raid polja.
Lijepo sve restartaš i trabao bi imati 2 sistema.
I uspješno riješiti situaciju kada REPAIR ne radi dobro.
Imao sam sličan problem i tako sam ga riješio.
Poslije samo makneš taj disk i opet sa boot managerom makneš ulaz na taj sistem.

Zadnje izmijenjeno od: daxdax. 17.03.2011. u 01:31.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 10:07   #159
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Hvala svima na odgovorima.

U međuvremenu sam jučer napravio istu stvar kao i prekjučer. Sada odjednom sve radi. Kod prvog podizanja mi se BSOD-alo, kod drugog sam napravio startup repair, rekao mi je da ne može napraviti repair, ponovo sam ga resetirao i odjednom mi je uredno ušao u Windowse. Dobio sam poruku da trebam resetirati Windowse da promjene budu prihvaćene. Miš mi nije radio pa sam ga ištekao i ponovo uštekao, resetirao komp i sada sve radi kao da ništa nije bilo. Svašta...

@cuks/Roy: hvala za preporuku, budem downloadao da imam rezervu za Acronis.

@daxdax: Dobra caka! Vidiš, to mi uopće nije palo na pamet, a znao sam za taj boot manager...

PS. Eh, da, i za one koji se pitaju što znače četiri SSD-a u RAID0. Iskreno, ne puno. Trebao bi mi neki pošteni hardverski RAID kontroler, a ne ICH10R. U AS benchmarku dobivam score 989, što u odnosu na konfiguracije sa jednim i dva SSD je jako malo. HD Tune mi pokazuje read rate oko 600 Mb/s.
U realnom radu, tipa transfer fajlova, loadanje Windowsa, igre...ne osjetim neke velike razlike u odnosu na samo jedan bolji SSD.
Da li se to isplati u odnosu na povećanu osjetljivost polja i gubitak TRIM-a, mislim da ne. Osobno, radije bi jedan veliki SSD nove generacije (tipa Vertex 3 ) na SATA 3 sučelju nego RAID0 sa 4 SSD-a.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 13:31   #160
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Eh, da, i za one koji se pitaju što znače četiri SSD-a u RAID0. Iskreno, ne puno. Trebao bi mi neki pošteni hardverski RAID kontroler, a ne ICH10R. U AS benchmarku dobivam score 989, što u odnosu na konfiguracije sa jednim i dva SSD je jako malo. HD Tune mi pokazuje read rate oko 600 Mb/s.
U realnom radu, tipa transfer fajlova, loadanje Windowsa, igre...ne osjetim neke velike razlike u odnosu na samo jedan bolji SSD.
Da li se to isplati u odnosu na povećanu osjetljivost polja i gubitak TRIM-a, mislim da ne. Osobno, radije bi jedan veliki SSD nove generacije (tipa Vertex 3 ) na SATA 3 sučelju nego RAID0 sa 4 SSD-a.
Da nekako su slabe performanse obzirom da ja imam sa 2 F60 Corsair u raidu 0 avg oko 540mb/s read.
Probaj instalirati Intel Rapid Storage drivere,najnoviji driveri pokazuju dosta ubrzani i optimizirani rad polja.
Što se tiće load malih fajlova to je svugdje isto,ne ovisi o transferu nego o access timeu,tako da se gotovo jednako brzo windowsi učitaju na 1 ssd ili 4 ssd u raidu0.-
daxdax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2011., 14:23   #161
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
Što se tiće load malih fajlova to je svugdje isto,ne ovisi o transferu nego o access timeu,tako da se gotovo jednako brzo windowsi učitaju na 1 ssd ili 4 ssd u raidu0.
Upravo obrnuto, baš tu bi trebao dobiti ubrzanje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 14:24   #162
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Mislim da imam zadnje drivere, ali ću provjeriti kada dođem doma. Ako bude promjene, postam ih.

Inače, koliko sam skužio na netu, negdje oko 800 Mb/s je limit ICH10R-a. Malo idem u off topic, ali da li slučajno netko zna gdje bi se mogao nabaviti dobar PCI-E (ne PCI-X) hardverski četverokanalni kontroler?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 15:30   #163
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Upravo obrnuto, baš tu bi trebao dobiti ubrzanje.
Kod malih fajlova ukupan transfer malo utjeće koliko acess time,a acess time se ne mijenja sa brojem diskova u polju. On je uvijek jednak brzini jednog diska (uz uvijet da su svi diskovi isti naravno).
Ubrzanje postoji ali ne proporcionalno broju diskova. Dobivaš jedino ubrzanje transferom.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Mislim da imam zadnje drivere, ali ću provjeriti kada dođem doma. Ako bude promjene, postam ih.

Inače, koliko sam skužio na netu, negdje oko 800 Mb/s je limit ICH10R-a. Malo idem u off topic, ali da li slučajno netko zna gdje bi se mogao nabaviti dobar PCI-E (ne PCI-X) hardverski četverokanalni kontroler?
Moj ti je savjet da ne uzimaš nikakve pcie x4-x16 jer sa 4 diska su opet usko grlo (osim x16) a skupo ćeš platiti. (http://www.protis.hr/products/detail...ii300-ra/17854)
Bolje kupi novu ploču na što si osuđen.
Svaka bolja p67 ploča ima 6G sata od 4-6 komada na ploči i to će ti biti dovoljno.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 16.04.2011. u 21:03. Razlog: spajanje postova
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 16:10   #164
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Uf, nisam imao pojma da toliko košta... Ali nema veze, do daljnjega sam zadovoljan sa svime, i trenutnom pločom i brzinom RAID-a. Molim se samo da se ne razleti polje.

Garro je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 22:00   #165
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Taman kad sam mislio da su mi muke gotove, skužio sam novi problem. Kod prvog bootanja mi se nakon starting Windows ekrana komp BSODa, resetira i onda se normalno digne nakon sto odaberem Start Windows normally... Inace je komp stabilan, prolazi sve testove (memtest, Occt, Hdtune, 3dmark...)...Ovo postaje zabavno
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 11:38   #166
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Taman kad sam mislio da su mi muke gotove, skužio sam novi problem. Kod prvog bootanja mi se nakon starting Windows ekrana komp BSODa, resetira i onda se normalno digne nakon sto odaberem Start Windows normally... Inace je komp stabilan, prolazi sve testove (memtest, Occt, Hdtune, 3dmark...)...Ovo postaje zabavno
Ja bi probao novim sistemom.
Uzrok može biti svašta.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 14:34   #167
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Znam, ali to bi mi bilo prejednostavno...

Zezam se, malo mi je misterij što se mijenja kada se drugi put sistem diže. Zanimljivo je i da restart uredno radi, jedino kada prvi put "na hladno" dižem sustav se BSODa...i onda sve proradi.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 16:20   #168
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Znam, ali to bi mi bilo prejednostavno...

Zezam se, malo mi je misterij što se mijenja kada se drugi put sistem diže. Zanimljivo je i da restart uredno radi, jedino kada prvi put "na hladno" dižem sustav se BSODa...i onda sve proradi.
Očito da postoji neki driver problem ili jednog od diskova.
Ja bi testirao na novi sistem čisto da utvrdim dali i u tom slučaju postoji problem.
Ionako imaš backup image.Koštat će te vremena ali ćeš sa nekim stvarima biti na čisto.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 17:44   #169
Data77
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Zamjena neispravne matične ploče s aktivnim RAID-om 0 i 5

Pozdrav,

Eto imam problem da mi je otišla matična ploča na koju su bila spojena 2 HDDa u raid 0. Nabavio sam identičnu ploču ali na njoj je bio konfiguriran raid 5. Da li če mi nova ploča sama prepoznati hardove i postaviti raid polje na raid 0 i ako ne što moram/mogu napraviti da ih prepozna kako ne bih izgubio oko 2tb podataka.
Hvala unaprijed na pomoći.
Data77 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 18:40   #170
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Ako je ista ploča s istim čipom/kontrolerom u principu samo trebaš spojit diskove na ploču i prebacit kontroler u RAID mod. Kontroler bi trebao prepoznati tvoje polje.

Ja sam recimo uspješno podigao RAID0 polje i sistem na tom polju (kreiran na ICH9R) na novoj ploči sa SB850 čipom.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 14:38   #171
pero000
Premium
Moj komp
 
pero000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zlatar bistrica
Postovi: 156
Zamjena hard diskova u RAID-u 1

Pozdrav;
situacija je ovakva, na računalu tj, workstationu su dva indentična diska u raid1 polju. Te diskove bi trebalo zamijeniti sa dva nova diska, pa me zanima dali je to ikako izvedivo bez ponovne instalacije windowsa
__________________



Gygabyte p35ds3
Core2Duo e8400
Sapphire 5770 FLEX
Transcend 800MhZ 2x2 gb
Segate 320GB
Chieftec A80 CTG-500-80P
Thermaltake V3 Black
LG W1934S 19"


pero000 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 14:56   #172
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
pa najjednostavnije ako ploča podržava je da staviš ta dva nova diska u računalo, spojiš ih u raid polje i napraviš cloniranje diskova.
ili napraviš image izvadiš diskove, staviš nove, digneš raid polje i restore image-a
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 15:42   #173
qutip
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 164
ili ako imas raid controler spojis prvo jedan novi disk pa syncas podatke pa kad se synca stavis drugi... bez ikakvih problema to mora radit
qutip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 16:25   #174
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor qutip Pregled postova
ili ako imas raid controler spojis prvo jedan novi disk pa syncas podatke pa kad se synca stavis drugi... bez ikakvih problema to mora radit
Tu je samo pitanje kako će kontroler vidjeti logičko polje na fizičkom polju. Vjerojatno će ostati višak prostora, onda pak treba logičko polje proširiti pa to isto u windozama... Najjednostavnije je preko imagea.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 18:51   #175
pero000
Premium
Moj komp
 
pero000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zlatar bistrica
Postovi: 156
raid controler je na ploči.u radi polju je krepao jedan disk, drugi je dobar. Ta dva diska su veličine 320GB. Sada ću staviti unutra dva diska od 500GB. Kad stavim jedan od 320 i jedan od 500 prepozna mi samo 320 i na postojeći raid ne mogu staviti ovoga od 500
__________________



Gygabyte p35ds3
Core2Duo e8400
Sapphire 5770 FLEX
Transcend 800MhZ 2x2 gb
Segate 320GB
Chieftec A80 CTG-500-80P
Thermaltake V3 Black
LG W1934S 19"


pero000 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 19:04   #176
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
onda napravi image sustava, digni novi raid s novim diskovima i napravi restore s image-a
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 09:31   #177
pero000
Premium
Moj komp
 
pero000's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zlatar bistrica
Postovi: 156
napravio sam image sa acronis true image home i dobio 5 dvd-a podataka, e sad kad ubacim dvd 1 i pokrenem acronis onda mi veli da stavim zadnji dvd, stavim ga i onda pronađe backup i veli mi da stavim disk volume 1, stavim prvi dvd i tu se zablokira
__________________



Gygabyte p35ds3
Core2Duo e8400
Sapphire 5770 FLEX
Transcend 800MhZ 2x2 gb
Segate 320GB
Chieftec A80 CTG-500-80P
Thermaltake V3 Black
LG W1934S 19"


pero000 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 09:47   #178
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor pero000 Pregled postova
napravio sam image sa acronis true image home i dobio 5 dvd-a podataka, e sad kad ubacim dvd 1 i pokrenem acronis onda mi veli da stavim zadnji dvd, stavim ga i onda pronađe backup i veli mi da stavim disk volume 1, stavim prvi dvd i tu se zablokira
Tu je teško bilo što reći jer ima brdo sitnih detalja koji stvaraju probleme. Od toga da ne vidi disk do ovog blokiranja restauracije imagea.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 22:11   #179
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,418
To je bug u određenim verzijama True Imagea. Sve dijelove stavi na vanjski hard disk u jedan folder, nemoj mijenjati imena nijednom dijelu i ponovno pokreni restore.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 15:52   #180
Čiovo
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Čiovo
Postovi: 99
RAID1

Poštovani,

na jednom serveru imam disk koji mi se malo cudno ponaša u zadnje vrime, a pošto imam jako bitnih podataka želim ga zamjeniti da budem siguran. Pošto imam 2 ista diska nikad korištena, a imam i mogučnost stvaranja RAID1 polja zanima me sljedece. Sa starog diska pokupim podatke sa C i D i napravim njihove image (Acronis). Ubacim dva nova diska stvorim RAID1 polje podjelim ih i vratim image C na C, D na D. Pitanje: Hoće li ovako raditi i hoće li mi stavit image na oba diska, tj. oce li napravit zrcalnu sliku.

Hvala
Čiovo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na