Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2015., 16:11   #16981
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Imaš pravo, niti prijašnji nastavci mi nisu nikad onako dobro legli.. Nekako mi sva ta postapokalipsa u Maxu nije baš na mjestu. One kožne jaknice, ogrlice i narukvice, općenito to oblačenje mi je totalno jadno.. Pored toga, kao neka nestašica nafte ovo ono, a svi voze aute koji troše 89 litara na 100 km, mislim ono wtf
Dobro ok, nisam fan serijala i gotovo, jbg
Slažem se sa tobom. Svatko ima pravo ne voliti neki serijal koliko god da je kultni. Ja recimo ne podnosim Star Drek i za mene je to utter bullshit i odron, od serija do filmova i kompletne pompe oko toga.
Tako da ti Mad Max može bit bezveze. Meni osobno je MM2 remekdjelo
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 16:56   #16982
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
u MM5 luđaci u priusima i leaf-ima se bore za jedini šteker u pustinji
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2015., 18:26   #16983
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Kad sam odlučio pogledati The Gunmana, na RT-u je imao solidnih 70 i kusur (!) posto. Rekoh, takva ocjena, Sean Penn, akcija - ne može biti loše.
Na kraju sam prekinuo i bacio film na 40 minuta do kraja. Radnja filma je otprilike kao da gledate gladnog koji 'oće srati. Mučno, bolno, glupo i, razumije se, krajnje predvidljivo.

Radnja, scenarij i kamera primjereniji su B-produkciji i Michaelu Dudikoffu. Standardni klišej: netko mu je smjestio i želi ga ubiti, a on pravednik, krenuo da mu hebe mayku. Tad bi film bio WYSIWYG. Zato ni danas još nisam siguran jesu li mi podvalili Sean Penna u filmu ili su Seanu Pennu podvalili film.

Edit: Sad sam bacio ponovo oko na RT. Agregator je na 14 posto. Sve je na mjestu. Zemlja se opet vrti...
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 18:28   #16984
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,022
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Kad sam odlučio pogledati The Gunmana, na RT-u je imao solidnih 70 i kusur (!) posto. Rekoh, takva ocjena, Sean Penn, akcija - ne može biti loše.
Na kraju sam prekinuo i bacio film na 40 minuta do kraja. Radnja filma je otprilike kao da gledate gladnog koji 'oće srati. Mučno, bolno, glupo i, razumije se, krajnje predvidljivo.
Radnja, scenarij i kamera primjereniji su B-produkciji i Michaelu Dudikoffu. Tad bi film bio WYSIWYG. Ni danas još nisam siguran jesu li mi podvalili Sean Penna u filmu ili su Seanu Pennu podvalili film.

Edit: Sad sam bacio ponovo oko na RT. Agregator je na 14 posto. Sve je na mjestu. Zemlja se opet vrti...
Potpis.
Samo što su meni definitivno podvalili Sean Penna.
Ne trudim se baš pratit ocjene...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 20:01   #16985
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,246
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja recimo ne podnosim Star Drek i za mene je to utter bullshit i odron, od serija do filmova i kompletne pompe oko toga.
E tu smo isti
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 20:09   #16986
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Slažem se sa tobom. Svatko ima pravo ne voliti neki serijal koliko god da je kultni. Ja recimo ne podnosim Star Drek i za mene je to utter bullshit i odron, od serija do filmova i kompletne pompe oko toga.
Tako da ti Mad Max može bit bezveze. Meni osobno je MM2 remekdjelo

Napokon neka pametna od tebe
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 00:42   #16987
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
eto napokon pogledah med meksa fjuri roud

sranje filma od sranjeta, dajem mu čistu NULU
film nema veze ni s maxom ni s nicim
potraceno vreme na gledanje hrpu vozila s debelim ljudima i nekim gitaristom
koji pice kroz pustinju ...
taj film ko da je za napušene napravljen, samo da sjednu i bleje bez razloga
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 05:52   #16988
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Izgleda da se snima Captain Phillips 2 Režiser: Clint Eastwood. Opšrinije ovdje.

@HumWeed, koješta!
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 07:49   #16989
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
Meni je zadnji Max nabolji akcioni film još od prvog Matrixa i Black Hawak Down iako to nisu najbolji primjeri jer nisu čisto akcioni filmovi, ali nije možda ni Max Fury.

Savršeno snimljen film, izvrsna kamera, fenomenalna maštovitost, ludi likovi, bez praznog hoda...teško je opisati uopće sve viđeno. Po meni Max 2 bi izgledao ovako da je Miller tada imao ovoliko novaca na raspolaganju.

Čista desetka.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 09:42   #16990
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,410
Clint je nekad znao snimit odličan film, ali u zadnje vrijeme fejla s ratnodomoljubnim preseravanjima (kad se samo sjetim američkog snajpera).
listerstorm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2015., 09:51   #16991
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Slažem se sa tobom. Svatko ima pravo ne voliti neki serijal koliko god da je kultni. Ja recimo ne podnosim Star Drek i za mene je to utter bullshit i odron, od serija do filmova i kompletne pompe oko toga.
Tako da ti Mad Max može bit bezveze. Meni osobno je MM2 remekdjelo

MM 2 je institucija
MM3 je film 2015 godine, samo ako Terminator 5 ne bude bolji.
  Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 10:00   #16992
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
MM3 je film 2015 godine, samo ako Terminator 5 ne bude bolji.
ja kao fan pobjesnjelog Maxa se moram uplest, MM3 nije 2015-a nego 1985-a . koji je IMO najlosiji, MM2 uz T2 su ono........ repeat i mogu sjediti mjesecima uz ova dva filma.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 10:38   #16993
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
The Hunt - 9,5/10
- da sam na mjestu glavnog protagonista, mislim da bi na datum 24.12 kupio AK-74 i jedno 10 okvira metaka i ko djed mraz išao od kuće do kuće dijeliti poklone iz njega.
Odličan film.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 11:17   #16994
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Pogledah jucer http://m.imdb.com/title/tt2278388/
Ne znam,dobra glumačka ekipa,ideja,ali mi fali nešto,ne znam
..
Dao bi mu 5/10
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 11:46   #16995
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Odma proliv dobijem kad vidim ovog francuza Almarica...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 12:11   #16996
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Izgleda da se snima Captain Phillips 2 Režiser: Clint Eastwood. Opšrinije ovdje.

Bas me zanima kako ce to izgledati jer to je vrlo kratka prica gdje se sve na brzinu odvilo. Avion je uzletio, pogodio jato i sletio na Hudson. Kako to on misli razvuc na film od 2 sata .
Recimo captain phillips je ipak druga stvar, ta otmica je trajala danima.
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 12:19   #16997
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Može se vrlo lako napraviti dugačak film i na događaj koji je trajao 5 minuta. Odabereš 10-ak zanimljivih likova koji su se tu našli i ispričaš njihovu priču, tko su, što su, odakle su itd...
  Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 16:45   #16998
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,144
A Hijacking ...Danska verzija filma Captain Phillips

Kajaki ... Engleska satnija u Afganistanu, surov i realan prikaz rata, slicno Americkom snajperu
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 21.06.2015. u 19:08.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 18:59   #16999
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Clint je nekad znao snimit odličan film, ali u zadnje vrijeme fejla s ratnodomoljubnim preseravanjima (kad se samo sjetim američkog snajpera).
Američki snajper uopće nije ratnodomoljubno preseravanje. Zato je i dobar film. Između redova je baš suprotno. Prskanje po cijelom sistemu, politici i ideji.

Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
Bas me zanima kako ce to izgledati jer to je vrlo kratka prica gdje se sve na brzinu odvilo. Avion je uzletio, pogodio jato i sletio na Hudson. Kako to on misli razvuc na film od 2 sata .
Recimo captain phillips je ipak druga stvar, ta otmica je trajala danima.
To je i meni isto palo napamet. Baš me zanima vidjeti.
Nagađam da će se vrtjeti oko duševnih stanja putnika, kapetana, njegove žene, djece mu i posade, egzistencijalnih promišljanja...
Priča ima kostur, između će ubaciti malo masti, malo mesa i eto filma.

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 21.06.2015. u 19:05.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 19:53   #17000
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,410
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Američki snajper uopće nije ratnodomoljubno preseravanje. Zato je i dobar film. Između redova je baš suprotno. Prskanje po cijelom sistemu, politici i ideji.
Ne bih baš rekao.

Uostalom, cijeli film mi je meh u najboljem slučaju. Kao da je riječ o svemu pomalo i površno jer Clint je kao režiser svugdje samo zagrebao po površini.

Karakterizacija je eventualno za prolaznu ocjenu, Clint je stavio malo moralnih i motivacijskih dvojbi u pogledu nekih akcija i solidno prikazao međuljudske odnose (i u trenucima akcije i u trenucima obiteljskih odnosa u US), ali to je sve obrađeno površno, pa su prikazani samo ključni dijelovi kao poruka, bez nekih slojevitijih prikaza koji bi rezultirali tim ključnim dijelovima.

Donekle bih to i shvatio, jer kao riječ je o filmu koji prikazuje snajperista s najvećim brojem smaknuća u US povijesti. Ali koliko je tih smaknuća prikazano u filmu pa da clintu zbog trajanja nije dopustilo detaljniju razradu ovog što sam prije spomenuo? Pa za kao film o najvećem snajperistu, to su rijetki trenuci i toliko su light prikazani da je to smiješno.

Ima u filmu još teško probavljivih gluposti, npr. situacija u kojoj vrhunski snajper preuzima kontrolu taktičkoga kretanja pješadije, to ako je i prošao u temeljnoj obuci, glupavo je i preriskantno s obzirom na vrijednost.

Osim toga, cijeli film prikazuje samo dio priče. Chris Kyle je bio opterećen vlastitom veličinom pa je s vremenom počeo izmišljati događaje da održi vlastiti mit (Catrina slučaj i lažiranje nekih događaja nakon čega su ga tužili, pa sad njegova ucviljena udovica plaća milijune odštete).

Kao općenito antiratni film, vidi se chrisova konfuznost kada se vrati u US i obiteljski odnosi koji pate zbog njegovog odlaska u Irak. Ali taj dio nema nikakve specifične veze sa kritikom američkog sustava i politike ratovanja.

A baš kao kritika američke politike, nema IMO ništa pretjerano suvislo i oučljivo, osim par kosturskih glava na US uniformama i kadra koji traje koju sekundu u kojem razgovara s bratom koji je isto u Iraku i dosta mu je svega.

Ako i ima još koji detalj, to je toliko vidljivo kao i dug iz thompsonove porezne prijave, a clint je to u svojim prezrelim godinama mogao jasnije pokazati, a ne kao cura koja bi se p...al da joj ne uđe.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 20:44   #17001
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
MM 4 je ko glupi avengersi
samo hrpa akcije bez backbone-a

ak je to vam vrh vrhova onda se zakopajte
totalno ste fulali poantu mad max-a

da nespominjem one vizije kceri koju nikad nije imao lolcina
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 21:54   #17002
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
Reboot Maxa sa novim glumcem i novom pričom. To nisu u potpunosti isti likovi, niti je polikristalinični svijet jednak. Na ovaj Max Fury treba gledati kao na novi početak a ne kao nastavak originalne trilologije.
To je film za nove genaracije uz posvetu starim fanovima u vidu easter eggova. Zato je namjerno stavljeno da ima pokojnu kćer a ne sina i sl.

Inače danas ga pogledao po drugi puta u kinu. To nisam napravio valjda tridesetak godina, još od pubertetskih dana, mislim na repriziranja istog filma u kinu u kratkom roku .

Film je čisti rock and rooll....Witnness me!

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 21.06.2015. u 21:59.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 22:04   #17003
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
nemoze biti reboot kad nema nikakav uvod
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 22:09   #17004
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
Kako misliš nema uvod? Prvih desetak rečenica objašnjavaju stvari makar nisi nikada čuo za Maxa. Kroz flashbackove svatko može skužiti njegovu osobnu tragediju.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2015., 22:33   #17005
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Kad sam odlučio pogledati The Gunmana, na RT-u je imao solidnih 70 i kusur (!) posto. Rekoh, takva ocjena, Sean Penn, akcija - ne može biti loše.
Na kraju sam prekinuo i bacio film na 40 minuta do kraja. Radnja filma je otprilike kao da gledate gladnog koji 'oće srati. Mučno, bolno, glupo i, razumije se, krajnje predvidljivo.

Radnja, scenarij i kamera primjereniji su B-produkciji i Michaelu Dudikoffu. Standardni klišej: netko mu je smjestio i želi ga ubiti, a on pravednik, krenuo da mu hebe mayku. Tad bi film bio WYSIWYG. Zato ni danas još nisam siguran jesu li mi podvalili Sean Penna u filmu ili su Seanu Pennu podvalili film.

Edit: Sad sam bacio ponovo oko na RT. Agregator je na 14 posto. Sve je na mjestu. Zemlja se opet vrti...
Jako loš miks "Profesionalca" sa Belmondom i još koječega, stvarno
sam se iznenadio da S. Peann glumi u ovakvom filmu, koji stvarno je primjeren M. Dudikoffu
  Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 03:48   #17006
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
nemoze biti reboot kad nema nikakav uvod
Nije reboot, više je reinstall. Standalone uradak kojeg je nepošteno zvati 'četvrtim nastavkom'.
Naravno, nije, kako veliš, vrh-vrhova, ali je vrlo dobar.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 05:28   #17007
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 14:58   #17008
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Get Hard komedija sa rasističkim, sekusalnim forama za nasmijati se do suza. Radnja naravno za ovakav tip filma nije ni važna, ali tko se želi nasmijati...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 20:08   #17009
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kako misliš nema uvod? Prvih desetak rečenica objašnjavaju stvari makar nisi nikada čuo za Maxa. Kroz flashbackove svatko može skužiti njegovu osobnu tragediju.
ma daaaj nemoj me zaj
kakav uvod kakvi flashbackovi

neka budala izmrmlja nabrzaka da je bio rat i ovaj mulac udje u svoj ford falcon
i odmah ga sjeba

flashbackovi ? tata pomozi mi ?

nema sta, ne da bi mu dao nulu nego -5
drkaljit cisternu malo napred, pa ajmo nazad i u svemu max nema nikaku ulogu

ko da su polovicno spojili mm2 i 3 i nist pametno od toga

pff popišam se na to
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 22:09   #17010
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Gone girl.

katastrofa,prvo mi bilo glupo,pa postalo ok,pa otišlo sve u k.....
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na