Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2014., 22:21   #1501
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
nisam pazio na sto?

znam sto sam kupio i mogu vratiti, ali je zaista prekomplicirano dobiti zvuk na slusalice preko wdtv-a... probat cu potraziti neki converter sa optical na analog pa da ima na sebi headphone amp i volume knob..

ili zamjenski kabel za slusalice, moze se iskopcati, ali je 2.5mm strana koja ulazi u slusalice, a kabel je dugacak 3 m, pa mi nema bas smisla uzeti dugi kratki kabel jer je "predaleko" da bi na njemu mogao regulirati glasnocu

ali nevjerojatno je da novi TV-i dolaze bez headphone out, katastrofa, bas citam po netu i masa novih SKUPIH tv-a dolaze bez izlaza za slusalice.
i recimo i da nabavis optical to analog converter sa izlazom za slusalice, opet ne mozes sa daljinskim od tv regulirati glasnocu

ispada da moras kupiti AV receiver i paziti da ima headphone izlaz i amp
pa ovo za slušalice nije neki gaf za WD...moj drzgi media player Iamm ima volume control ali ni on nema za slušalice...
veći je gaf to što tvoj TV nema out za slušalice...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 22:25   #1502
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
to je danas stvarnost kod svih novih tv-ova.. a nije da imam jeftinjak neki.

zele da imas av receiver, zvucnici su isto jad i bijeda. Jedino sto valja je kvaliteta slike, sve ostalo je smijeh.

morat cu si nabaviti neki headphone dac/amp koji ima na sebi dva optical in-a, ili jedan optical drugi RCA/Llinein, pa tako spojiti i TV i komp/wdtv... samo je smijenso sto takvi uredjaji kostaju vise nego prosjecan rpavi receiver.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2014., 21:40   #1503
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Kupio sam WD TV Live i spojio sam ga na TV u dnevnom boravku.

E sad imam problem što bih ga volio bežično spojiti na PC na kojem se nalazu filmovi i slike.

PC se nalazi u sobi na drugom dijelu kuće...S obzirom da ne želim provlačiti kabele kroz kuću može li mi netko preporučit najbolji način da bežično spojim WD TV sa PC u mojoj sobi.

Netko spominju powerline, netko spominje routere i iskreno izgubio sam se u svemu tome

Ne znam što točno treba kupiti. Svaki savjet/preporuka je dobrodošao
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 12:23   #1504
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Citiraj:
Autor pupa265 Pregled postova
Kupio sam WD TV Live i spojio sam ga na TV u dnevnom boravku.

E sad imam problem što bih ga volio bežično spojiti na PC na kojem se nalazu filmovi i slike.

PC se nalazi u sobi na drugom dijelu kuće...S obzirom da ne želim provlačiti kabele kroz kuću može li mi netko preporučit najbolji način da bežično spojim WD TV sa PC u mojoj sobi.

Netko spominju powerline, netko spominje routere i iskreno izgubio sam se u svemu tome

Ne znam što točno treba kupiti. Svaki savjet/preporuka je dobrodošao
Pa live ima built in WiFi...
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 16:04   #1505
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
rodit ce male dok slozi shareanje preko wifi-a. Meni se samo zato gadi wdtv.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 21:58   #1506
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Citiraj:
Autor KillerLoop2807 Pregled postova
Pa live ima built in WiFi...
ima ali mi je loš wifi signal od PC-a do dnevnog boravka gdje se nalazi WD TV
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 10:29   #1507
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
rodit ce male dok slozi shareanje preko wifi-a. Meni se samo zato gadi wdtv.
al je tip zato lijen provest 4mm debeo UTPjac....
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 15:49   #1508
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nije bas da svatko moze ic navlacit kablove po kuci ko neki cigan da to izgleda nikako.
Dan danas WDTV nije do koljena jesnom Lg-evom media playeru koji su davno prestali praviti. Tako jednostavno uparivanje u mrezu i shareanje nisam vidio na nijednom drugom media playeru.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 20:00   #1509
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
al je tip zato lijen provest 4mm debeo UTPjac....
ne postoji glupo pitanje nego glupi odgovori kao tvoji...

da imam mogućnost provođenja 20-25m kabela po kući to bih već odavno napravio...

pitam za wifi shemu te zato ako ne možeš dati konkretan odgovor onda ne piši gluposti...

ima nas dosta koji želimo spojiti umrežiti koristeći wifi-a te svi želimo dobiti kvalitetan odgovor...
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 07:05   #1510
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
ako su ti strujne utičnice na istoj fazi mozda bi ti ovo odgovaralno
Powerline adapter D-LINK DHP-309AV, starter kit, mreža putem strujnog kabela
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2014., 18:26   #1511
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
Citiraj:
Autor pupa265 Pregled postova
ne postoji glupo pitanje nego glupi odgovori kao tvoji...

da imam mogućnost provođenja 20-25m kabela po kući to bih već odavno napravio...

pitam za wifi shemu te zato ako ne možeš dati konkretan odgovor onda ne piši gluposti...

ima nas dosta koji želimo spojiti umrežiti koristeći wifi-a te svi želimo dobiti kvalitetan odgovor...
dobro, kad evo ima samo glupih odgovora,
evo još jedan:

1
2
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 08:35   #1512
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Imam wdtv live i wifi mi vidi samo jedan komp, zasto i kako da mi vidi i drugi, a ni to shareanje s kompa u cijelom ovolikom pdfu niko nije objasnio bas, moze li se sherati s nekog drugog diska osim sa sistemskog itd, ako neko ima volje molim vas, hvala puno
  Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 09:50   #1513
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
jel Win 7 ili XP?
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 09:50   #1514
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
win 7
  Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 09:51   #1515
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
u hebote al si brza....

čekaj sad da stavim Ss...

evo, ja sam shareao cijelu particiju, viudi jel si napravila ovako:


odaberi share (desni klik miša)


ograniči broj onih koji mogu pristupiti disku (il ne - kako ti volja)



stavi kao "full control"
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 10:01   #1516
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
e sad cu to malo sporije proucavat , znaci bilo koju particiju jel tako?ne ja sam sherala preko tempa..
  Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 10:15   #1517
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Ne shera mi samo sample videos iz c diska...
  Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 12:45   #1518
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
a gdje su interpunkcijski znakovi??
ovako tvoja rečenica ima drugačije značenje...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:49   #1519
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Uspjela sam postavit da mi preko tempa sharea samo iz sistemskog diska, znaci c, al kako imam puno filmova na drugom disku a i c mi je sistemski disk, htjela bih da mogu sherati i npr F disk ili samo njega,on medjutim nema temp i preko tempa nemogu a drugacije ne znam pa pitam ovde, jedostavno ,kako sherati bilo koju particiju, ovo gore ne ide, na win 7 preko wifi na wdtv?..znaci sad samo prepoznaje sample videos iz c.. i da ovaj program tversity , dal se s njim moze nesto napravit?
  Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 11:53   #1520
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 723
WD TV Live Streaming Media Player

Pozz,

imam gore navedeni player (ako se ne varam) to je zadnja generacija tog uređaja i imam problema s premotavanjem određenih video zapisa. Pretražio sam thread i nisam vidio da bi negdje navedeni problem bio spomenut. Uglavnom, video materijal streamam preko 100 Mbps lokalne mreže s desktop računala. Svi mogući formati video materijala savšreno rade za normalno gledanje, uključujući i 1080p materijal, međutim kod određenih filovea fast forward je nemoguć jer se video jednostavno prestane izvoditi kad na daljinskom stisnem FF. Isto tako, ne radi funkcija "jump to time", tako da to predstavlja dosta veliki problem ako recimo film od 2h želiš nastaviti gledati dan kasnije ili sl.

S druge strane, s određenim fileovima nema nikakvih problema, ali nisam još uspio otkriti koji predstavljaju problem...

ima neko rješenje? player sam nabavio gotovo isključivo za stremanje preko mreže tako da ukoliko ovo ne profunkcionira morat ću ga prodati i nabaviti nešto drugo...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 15:14   #1521
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Pozz,

imam gore navedeni player (ako se ne varam) to je zadnja generacija tog uređaja i imam problema s premotavanjem određenih video zapisa. Pretražio sam thread i nisam vidio da bi negdje navedeni problem bio spomenut. Uglavnom, video materijal streamam preko 100 Mbps lokalne mreže s desktop računala. Svi mogući formati video materijala savšreno rade za normalno gledanje, uključujući i 1080p materijal, međutim kod određenih filovea fast forward je nemoguć jer se video jednostavno prestane izvoditi kad na daljinskom stisnem FF. Isto tako, ne radi funkcija "jump to time", tako da to predstavlja dosta veliki problem ako recimo film od 2h želiš nastaviti gledati dan kasnije ili sl.

S druge strane, s određenim fileovima nema nikakvih problema, ali nisam još uspio otkriti koji predstavljaju problem...

ima neko rješenje? player sam nabavio gotovo isključivo za stremanje preko mreže tako da ukoliko ovo ne profunkcionira morat ću ga prodati i nabaviti nešto drugo...
Nemam live ali imam obični WDTV gen2 koji je u biti isti player samo bez nativne mrežne podrške. Imao sam isti problem kao i ti plus asinhron zvuk na nekim mp4 fajlovima. Navodno problemi su nastali jer HDTV ima problema sa plejanjem i premotavanjem nekih novijih mp4 i mkv hd ripova koji je povezan sa header kompresojim. Uglavnom sad sve te probleme rješavam provlačenjem videa kroz mkv toolnix v 4.0 (mkvmerge alat)...znači radim demux. I u biti taj proces traje lako i brzo i mkvmerge ti napravi još jedan video kojem doda 1 u nazivu tako da znaš da je to demuxana verzija. S time sam riješio mnoge probleme s mkv i mp4 filmovima.
Dakle skini si MKV toolnix v4.0 (ne noviju) i pokreni MKV merge. Dodaj video i samo demuxaj. Javi mi kak je prošlo.

evo ti dva mirrora za download:

mirror1

mirror2
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 13:04   #1522
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 723
tnx na odgovoru, budem probao. Iako iskreno, ovo mi nije baš super jer mi je i cilj s WD TV Liveom bio da maksimalno pojednostavim "konzumaciju" multimedia materijala s kompa. Ako ću za svaki film ovo raditi, isto tako sam ga mogao stavit na usb eksterni hard i skopčat ga direktno na tv... ionako mi wd tv live koristi isključivo za streamanje preko lokalne mreže i eventualno za youtube tv... :-/
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 15:50   #1523
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
meni se to nikad nije dogodilo....

ali reci zašto moraš FFWD ????
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 17:09   #1524
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,557
A ffwd putem mobitela, dolazi u obzir ili ne.. Meni tako radi jump di želim doduše na staroj generaciji
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 11:25   #1525
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 723
Ne radi ni s android appom. Uglavnom, nije stvar u tome da moram ffwd - u 99% slučajeva mi ta opcija nije uopće potrebna. Ali evo primjer kad bez nje ne možeš. Gledam neki film i dođem na pola. Odlučim da ću ga do kraja pogledati sljedeći dan i ugasim wd i tv. Sljedeći dan više ne mogu nastaviti od te pozicije jer što god napravim ne radi. Dakle ne radi ffwd, ne radi "jump to time", ne radi "resume video". Btw, na svim videima koji zezaju mi ukupno vrijeme trajanja uvijek piše 0:18:18. Po tome znam da ne radi ni jedna od ovih stvari. Ako piše ispravno vrijeme trajanja videa, tad je sve ok...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 11:36   #1526
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,716
pa kad trebaš nastaviti slijedeći dan, prvo pritisni za FFWD samo jedom (brzina x2) i onda možeš preskakati po 10 minuta sa tipkom ispod nje (NEXT)...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 11:43   #1527
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 723
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
pa kad trebaš nastaviti slijedeći dan, prvo pritisni za FFWD samo jedom (brzina x2) i onda možeš preskakati po 10 minuta sa tipkom ispod nje (NEXT)...
ffwd uopće ne radi, u tome je i poanta... znači čim stisnem ffwd na daljinskom odmah se video isključi i prikaže se wd-ov home screen.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 12:05   #1528
Demonio
Đizus
Moj komp
 
Demonio's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 67
Vjerovatno je problem je u firmware-u. Imao sam istih problema kao i ti na svom wdtv live-u i kada sam promijenio firmware svi problemi su nestali.
__________________
'ko nema u glavi ima među nogama
Demonio je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 13:34   #1529
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Demonio Pregled postova
Vjerovatno je problem je u firmware-u. Imao sam istih problema kao i ti na svom wdtv live-u i kada sam promijenio firmware svi problemi su nestali.
imam najnoviji službeni firmware gore, htio sam staviti wdlxtv ali koliko kužim, na moju verziju uređaja ne gore...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 19:47   #1530
Demonio
Đizus
Moj komp
 
Demonio's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 67
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
imam najnoviji službeni firmware gore, htio sam staviti wdlxtv ali koliko kužim, na moju verziju uređaja ne gore...
Ja sam imao problem kada sam stavio noviji firmware, nakon toga sam stavio stariji i od onda nema greške.
__________________
'ko nema u glavi ima među nogama
Demonio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na