Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.05.2013., 22:17   #1471
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a dok sam ja pričao o "smooth" iphone-u, onda sam bio cjepidlaka
Jesam onda ja lud kad sam imao iPhone 4S i da sam osjetio lag i to fest ?
Brko je offline  
Staro 02.05.2013., 20:21   #1472
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Nije stvar toliko ni u lagu tj. pokojem trzaju, čisto kao primjer na što mislim uzmi (google) maps aplikaciju na androidu i iphoneu(bilo kojem)... na androidu radi u cca 20fps, na iP u 80, odokativno... to je taj smooth feeling kojeg android u masi aplikacija nema, pa i s4, vjerojatno ni s8 kad jednom izađe.
sh0kre je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2013., 01:10   #1473
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Mene samo zanima koliko bude S3 pojeftinio sad nakon dolsaka S4 na HR tržište. Čekam vidjeti...

Planiram ga kupiti, a Njušilo i tamošnji Caps Lock prodavatelji me ne privlače ni dva posto.
karabaja je offline  
Staro 03.05.2013., 07:00   #1474
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,579
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 03.05.2013., 07:52   #1475
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,229
Ima li još netko problem s Omniom 7 i spajanjem na mobilni net s inozemnim karticama?
I u Austriji i u Belgiji (na lokalnim SIMovima) mi nekad radi - češće ne radi; moram ga ili ugasiti/upaliti ili baciti u flight mode pa van.
APN postavke su kakve trebaju biti.
U Hrvatskoj mi sasvim normalno funkcionira.

Guglao sam i probao sam razne stvari (čak i u onom Diagnosisu postaviti preferirane frekvencijske pojase), no ništa nije riješilo problem.
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline  
Staro 03.05.2013., 09:51   #1476
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,036
Neo-ST je offline  
Staro 03.05.2013., 11:13   #1477
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Mene samo zanima koliko bude S3 pojeftinio sad nakon dolsaka S4 na HR tržište. Čekam vidjeti...

Planiram ga kupiti, a Njušilo i tamošnji Caps Lock prodavatelji me ne privlače ni dva posto.
Pa ako se dobro sjećam, kad je došao S3, S2 je tada poskupio 100-200kn i sa takvim cijenama bivao i na kraju izbačen sa cjenika.
Ne vjerujem da će S3 drastičlno pojeftiniti.
Brko je offline  
Staro 03.05.2013., 11:20   #1478
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,206
S3 lte je pojeftinio u tmobileu 500kn od 1.5., tak da ono, možda ima svjetla na kraju tunela
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 03.05.2013., 12:31   #1479
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,499
Malo su pretjerali sa zauzecem prostora:
https://www.bug.hr/vijesti/razocaran...je/123604.aspx
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline  
Staro 03.05.2013., 14:32   #1480
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Malo su pretjerali sa zauzecem prostora:
https://www.bug.hr/vijesti/razocaran...je/123604.aspx
Samsung kaže na to:'Kupite microSD karticu'

http://www.phonearena.com/news/Samsu...D-card_id42602
gin.tonic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2013., 14:37   #1481
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,036
Indirektan napad na HTC-a, pošto One nema tu mogućnost... kakve zmije
Neo-ST je offline  
Staro 03.05.2013., 14:41   #1482
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Indirektan napad na HTC-a, pošto One nema tu mogućnost... kakve zmije
Pa šta? Po meni je micanje utora sa SD karticu iz mobitela najveća glupost u povijesti mobitela.

OK, odma iza micanja shutter gumba za kameru (jelda syss ? )

Ali fakat, što je to postao tako veliki problem ili trošak ???
Brko je offline  
Staro 03.05.2013., 14:56   #1483
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,036
Pa ništa, briga me. Osobno mi SD nikad nije trebala pa se ne zamaram s tim, a valjda proizvođači imaju svoje razloge zašto ne stavljaju removable bateriju i sd-card slot.
Neo-ST je offline  
Staro 03.05.2013., 15:24   #1484
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pa ništa, briga me. Osobno mi SD nikad nije trebala pa se ne zamaram s tim, a valjda proizvođači imaju svoje razloge zašto ne stavljaju removable bateriju i sd-card slot.
Ne postoji realan razlog zašto ne staviti microSD utor ili napraviti relativno lagan način promjene baterije. It's just bad engineering.

Za 150 kuna dobiš 32 gige dodatne memorije. 64 gige bogme košta 450 kuna kod nas. Ekipa je jednostavno bahata postala (Apple, Samsung, HTC...), a prodaju uređaje po izrazito visokim cijenama. Šteta kaj prosječni kupac to ne kuži.
 
Staro 03.05.2013., 15:28   #1485
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,036
Mislim da je to više odluka nego bad engineering
Neo-ST je offline  
Staro 03.05.2013., 16:14   #1486
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ne postoji realan razlog zašto ne staviti microSD utor ili napraviti relativno lagan način promjene baterije. It's just bad engineering.

Za 150 kuna dobiš 32 gige dodatne memorije. 64 gige bogme košta 450 kuna kod nas. Ekipa je jednostavno bahata postala (Apple, Samsung, HTC...), a prodaju uređaje po izrazito visokim cijenama. Šteta kaj prosječni kupac to ne kuži.
Potpis, ja ne kuzim htc i zakaj nema utor, a 32gb model je dosta skuplji, i bas zato sam ga zamjenil sa s3, eto izgubili su iednu musteriju tu...jednu tam a zbog gluposti.

Podrzavam to, nek mob ima i 2gb, samo da ima sd utor. Jer puno je lakse baratat podacima kad imas sd utor/karticu.

Apple ni ne zelim komentirat...
danc00 je offline  
Staro 03.05.2013., 21:05   #1487
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ne postoji realan razlog zašto ne staviti microSD utor ili napraviti relativno lagan način promjene baterije. It's just bad engineering.
Koliko znam niti jedan mobitel sa 100% unibody kućištem nema utor za sd karticu, isto tako vjerojatno niti jedan mobitel unazad 10god kojem se skida poklopac baterije ne postoji a da nema sd slot. U ovom drugom slučaju sigurno da ga je daleko lakše implementirat, i to je odgovor.

Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Jer puno je lakse baratat podacima kad imas sd utor/karticu.
ali je i puno lakše doživjet probleme sa tom sd karticom, koliko puta su mi samo znale prdnut, raznorazni errori isl. neželjene pizdarije i da bi na kraju bio problem u sd-u.
sh0kre je offline  
Staro 03.05.2013., 21:31   #1488
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Koliko znam niti jedan mobitel sa 100% unibody kućištem nema utor za sd karticu, isto tako vjerojatno niti jedan mobitel unazad 10god kojem se skida poklopac baterije ne postoji a da nema sd slot. U ovom drugom slučaju sigurno da ga je daleko lakše implementirat, i to je odgovor

Ako ima utor za SIM, nema razloga zašto ne bi imao utor za SD. Također ima elegantnih načina za srediti pristup. Uostalom. Unibody je ništa više nego back maska od aluminija.
http://myandroidchief.com/wp-content...one-inside.png
Unibody bi popušio kada bi cijeli case (i prednje i stražnja maska) bili fizički spojeni i napravljeni od jednog komada aluminija.
 
Staro 03.05.2013., 21:43   #1489
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Koliko znam niti jedan mobitel sa 100% unibody kućištem nema utor za sd karticu, isto tako vjerojatno niti jedan mobitel unazad 10god kojem se skida poklopac baterije ne postoji a da nema sd slot. U ovom drugom slučaju sigurno da ga je daleko lakše implementirat, i to je odgovor.

ali je i puno lakše doživjet probleme sa tom sd karticom, koliko puta su mi samo znale prdnut, raznorazni errori isl. neželjene pizdarije i da bi na kraju bio problem u sd-u.
Kaj smo raboravili Xperiu T, ne skida se poklopac a jako fino ima riješen utor za SD karticu, i nju sam imal par mjeseci, no nije mi se dopala zbog alog ekrana i onih tipki što zauzimaju jedan red ekrana...eto nema uređaja koji ima sve u jednom, kod svakog nekaj ne štima

Hvala Bogu nikad do sad nisam imal problema sa rikavanjem SD kartica, uredo ih formatiram jednom godišnj, ako imam priliku i češće i zbilja nikad problema.
danc00 je offline  
Staro 03.05.2013., 21:55   #1490
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,237
Ma u danasnje vrijeme mobitel bez utora za memorijsku karticu je totalno bezveze...
Goranbm je offline  
Staro 03.05.2013., 21:59   #1491
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Kaj smo raboravili Xperiu T
da, my bad za xperiu T

Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
eto nema uređaja koji ima sve u jednom, kod svakog nekaj ne štima
a to je jednostavno tak, i ostat će.. Treba se pomirit da je kompromis sastavni dio kupnje svakog predmeta na kugli zemaljskoj, probaj me ovaj put ne demantirat he he
sh0kre je offline  
Staro 03.05.2013., 22:02   #1492
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,237
Ima li S3 mini sa stock 4.1.2 mogućnost ukljućena LED notifikacija ?? Vidim da ova opcija koja ima na S3 nije dostupna na S3 mini ?
Goranbm je offline  
Staro 03.05.2013., 22:19   #1493
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
a to je jednostavno tak, i ostat će.. Treba se pomirit da je kompromis sastavni dio kupnje svakog predmeta na kugli zemaljskoj, probaj me ovaj put ne demantirat he he
Naravno.

Onaj dio koji je meni neshvatljiv je "pravdanje" ljudi sa svih strana bilo da se radi o Samsungu, HTC-u, Appleu ili Sonyu.

Kaj se mene tiče. Noviji flagship mora imati SD, replacable bateriju, shutter za kameru je welcome etc. Sve manje od toga je komrpomis. :P
 
Staro 03.05.2013., 22:50   #1494
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Pa kaj misliš da je to neizvedivo... nije, ali to se ne bude dogodili, ja mislim da ni jedan uređaj ne bude imal sve od navedenog :9

No meni recimo više odgovaraju kučišta tipa HOX,Xperia,iPhone etc. Po tome vidiš da svak uređaj ima svog kupca bez obzira jel sadrži sve kaj zahtjevaš, puno manje bi se mobiteli prodavali i izbacivali na tržište da stave odmah sve u jedan model, barem si ja tak mislim. Možda sam u krivu... No sigurno da je nakaj od toga istina jer je sad pravilo da svaku godinu "mora" izać novi model, pa moraju ostavit prostora za upgrade, ko recimo shutter key , ili pak SD utor
danc00 je offline  
Staro 04.05.2013., 04:41   #1495
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,579
EDIT: stigao je JB za Galaxy S Advance. Po logici, S3 Mini bi uskoro trebao biti na redu obzirom da su S Advance i on hardverski potpuno isti tj. jedina razlika je u količini rama (S Advance 768Mb, S3 Mini 1GB).
http://www.ibtimes.co.uk/articles/46...-jellybean.htm


Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Ima li S3 mini sa stock 4.1.2 mogućnost ukljućena LED notifikacija ?? Vidim da ova opcija koja ima na S3 nije dostupna na S3 mini ?
RTFM! Naravno da nije kad S3 Mini uopće nema LEDice za notifikaciju
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 04.05.2013. u 10:33.
coconut je offline  
Staro 04.05.2013., 10:41   #1496
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Samo sam htio napisat dojam, koristio sam god dana s2 prodao ga neki dan.
Slučajno sam bio u prilici prčkati malo po galaxy nexusu također stock.
Pa ovaj nexus ostavlja dojam 5 puta boljeg uređaja. Ne da nisam s s2 bio zadovoljan
nego je nexus prvo puno kvalitetnije napravljen a vanila android premda stock radi 3 puta ljepše.
Mada moram priznati na s2 nisam primjećivao neki lag niti mi se činio posebno spor dapače.

Sljedeći mob definitivno nešto direkt od googla jer razlika je drastična pogotovo nakon updatea na sljedeći OS.
6Finger je offline  
Staro 04.05.2013., 11:00   #1497
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
isto tako vjerojatno niti jedan mobitel unazad 10god kojem se skida poklopac baterije ne postoji a da nema sd slot.
Nexusi su valjda najdebilniji primjer ovog trenda koji ti ruše tvrdnju
Konkretno, ima na netu članaka koji pišu zašto Nexus uređaji nemaju sd slot, ali meni je to sve neuvjerljivo. Mob bez sd slota je kao.. kao... ne znam, nema usporedbe
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 04.05.2013., 11:02   #1498
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Znam jedno iz tog razloga sam uzeo s2 a ne nexusa kad sam kupovao, nakraju nikad nisam prešao 1-2 gb zauzeća jer šve što mi je bitno ide odma backup na komp tako da tih 8gb ili više meni više nego dovoljno
6Finger je offline  
Staro 04.05.2013., 11:11   #1499
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Same here, više sam naginjao na Galaxy Nexus kojeg sam mogao nabaviti za male pare, ali slot je presudio. Internu memoriju uopće ne koristim za pohranu nego više kao temp folder, a sve bitno što je na kartici se sinkronizira s dropboxom. Win win


Edit:
@Bono: Samsungov Nexus, ne LG-ev.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 04.05.2013. u 11:33.
xlr je offline  
Staro 04.05.2013., 11:11   #1500
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,499
Nexus nema ni izmjenjivu bateriju, tom se logikom valjda HTC vodi, ako njima prolazi proci ce i nama. A u mom slucaju SD kartica je bila korisna kad mi je crkla maticna na S2 i da nije bilo SD kartice sve bi nestalo, jer ne radim bas tako cesto backup na komp.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na