Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2008., 22:10   #121
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
smatram da vecina koji te zovu zbog takvih stvari zasigurno ne zna razliku, a i zivo ih zaboli, tak da se ne opterecujes tim
Mislim da je pošteno i ogovorno napomenut. Naravno treba pripazit kojim riječima jer 90% takve ekipe kad čuje ilegalno, odma pomisli na MUP i FBI
Nego sreo sam se i s jednom odvjetnicom koja je za (privatnu) firmu baš trebala legalnu instalaciju, pa je dobro da smo popričali malo o tome da ne dovedemp u probleme jedno drugo


Inače ne vidin čemu svađa? Ako će Striček ili ko drugi radit za sitne pare, nek radi. Njemu je i bolje da većina ekipe ima visoke tarife, jer to njemu automatski donosi više posla
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 23:07   #122
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Inace pricao mi je jedan kolega koji u firmi koja se bavi odrzavanjem kompova za finu, pbz itd. Imaju 060 helpdesk telefon, pa kad neko treba pomoc: "Dobar dan, kako ste mi danas, ah fino pa drago mi je to cuti"... pa tek onda "u cemu je problem". a ono dere nekih 5 kuna po minuti pa ti onda pricaj na telefon. Tako bi sve firme trebale uvesti. Na taj nacin stranke bi prvo probale same rijesiti banalne probleme, a ne svaki put odmah zagrabiti za slusalicu i gnjaviti.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2008., 23:11   #123
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dečki, nije tako lako voditi firmu kako se čini. Osim obavaljanja samog posla, treba posao i naći jer ne možeš zaraditi plaću i sve troškove samo jednim poslom. Na papiru sve izgleda lijepo, ali u relanosti nije tako i zato dobro dobro razmislite prije nego idete otvarati firmu ili obrt. Savjetujte se s ljudima koji već imaju firmu istog ili sličnog profila onoj čime ćete se baviti iako bi vam i bilo koji drugi poduzetnik imao šta reći o vođenju firme.
Potpisujem

Lako je radit i vodit bilo koju tvrtku kad ima viška posla i mušterija koji uredno plačaju šta kada nema mušterija,konkurencija kolje,nema repromaterijal bez para,
porezi,mirovinsko,regos,socijalno,porez na tvrtku,čistoča,komunalno,reklama,voda,telefon,struja,grijanje,hlađenje,vodni doprinos,komorski doprinos,porez na dobit,plače,osnovna srestva,osiguranje,cestarina,benzin,kredit vozila,doprinos ministarstvo turizma,bankarske provizije,plače radnicima,knjigovodstvo

danas ko želi otvorit tvrtku sa samo jednim zaposlenim nek ne sanja ako nema min,20000 eura u đepu i svoj početni prostor
Trgovina PC opreme ja mislim da bi minimalno trebalo 100000 eura da bi se bilo na nekom jadnom standardu
a ko ima 100 000 eura veću bi zaradu imao da uloži u fondove rizik je i tako podjednak
panaso je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 00:06   #124
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
...slozite ljudima konfu(trazite do 3 - 4h ujutro kaj uzeti) drugi dan to kupite i slozite, pojave se neki sitni problemi, to rijesite, instalirate win, sve drajvere, sve nastelate i iz***ete se s tim da natjerate 5 god. stare mis i tipk da radi i jos stavite stari hdd i gle cuda i to radi. Nakon toga kaj cemo sa starom konfom, pa bacit cemo je...Ja: pa prodat cu vam ju ja, nekih 500kn(preracunah se nekih 100kn) cete max dobiti. I ono, ok, probaj, ak ne uspijes baci. Maloprije sam si pregrizo jezik! Ugl., nisam nista racunao, dobio sam nesto, al je to daleko od cifre od 100 eura i onda vam se dogodi ovak nekaj kad ste sve skoro prodali, a to sve iz usluge:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=94338

Nikad vise! Osto sam posran pred dvoje ljudi jer sam radio uslugu...mislim, tko tebe hebe Mladen...mah, ne isplati se zivce gubiti...

Ma hebes ti sve, plati kak spada, poslije i ak places mene ce boljet kita jer si platio posteno! Inace su ok ljudi, al su totalno ne upuceni u cijene bilo kojeg hardveraja. I ***es usluge! Nikad vise nikome, samo ostanes posran!
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 00:46   #125
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Mislim da je pošteno i ogovorno napomenut.
naravno, ja uvik to napomenem, ali napomenem i koliko doticni Cedeovi kostaju u maloprodaji pa se tu dogodi "mala prevaga"

ali dosta o ovome da ne bilo juznog voca
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 08:05   #126
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Nemoj me vuc za jezik, vidim da znas ljude koji kompajliraju, pa si nam dosao solit pamet o cijenama instalacija.
Da ne duljim, ako mozemo uzeti novce za to sto je tebi next next, zasto bi trebali znati vise o "drugim stvarima"?
Ili ako je to stvarno next next, zasto si onda ljudi sami ne instaliraju?

Cijene su cist pristojne, a sto se tice horizonta - tu se slazem treba bit pazljiv kome spustit cijenu gledajuci unapred na suradnju.
Joj daj ne zeri, kakvo soljenje pameti.
Govorim o nerealnim cijenama u našim uvijetima, shvačaš?
400kn treba zaraditi!
Da, hebeno instaliranje Windowsa se svodi na klikanje što i je bio cilj MSa...user friendly enviroment. Znači da ga može i baba sa šestina instalirati kao OS za svoju kasu u cvječarnici i sada vi to naplačujete kao zlato.
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 08:16   #127
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Striček, a zašto se ti pjeniš toliko? Mora da si bijesan što mi M$ useri možemo naplatiti instalaciju windowsa 500 kn, a ti ne
Šala, no za ozbiljno - posao je posao i potpuno se slažem da ga treba naplatiti. To što ja ili netko kao ja fino naplati svoje znanje i trud ne treba tebe sprječavati da to isto radiš za 50% manje cijene
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 08:19   #128
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
@Striček: očito nisi još nikad u životu od 7 ujutro do 6 navečer rintao za 2700 kuna na mjesec (ja jesam da nebi bilo zabune) i onda dođeš doma krepan i neko te pili na mobitel "nešto mi ne radi". Bez 100 kuna se ne dižem iz kreveta za takve slučajeve. Uostalom vidi kad sam počneš račune plaćat, kad slobodnog vremena ponestane, a svaki ****c koji ti crkne na autu košta bar 500 kuna. Onda ćeš valjda i dalje besplatno klikat na next.
Samo malo, sada tražiš suosječanje, a kada treba naplatiti onda izigravaš kapitalističkog manijaka (bez uvrede)?
Zašto onda misliš da je nekoga briga što si u Kerumu rezao salamu 12 sati??? To je apsurd, kao što je i 2700kn iživljavanje nad radnikom. E pa onda takvi uvjeti kreiraju cijene...odavde možemo u filozofiju i socijologiju...ne da mi se, a i nije forum za takve stvari.
Rekao sam, 100kn je razumna cijena...iako kada instalacija ide glatko, što je u 90% slučaj i to onda postaje brzo zarađeni novac, a ove cifre od 100eura, 400kn...
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█

Zadnje izmijenjeno od: Striček. 11.01.2008. u 12:32.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 08:20   #129
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 854
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Joj daj ne zeri, kakvo soljenje pameti.
Govorim o nerealnim cijenama u našim uvijetima, shvačaš?
400kn treba zaraditi!
Da, hebeno instaliranje Windowsa se svodi na klikanje što i je bio cilj MSa...user friendly enviroment. Znači da ga može i baba sa šestina instalirati kao OS za svoju kasu u cvječarnici i sada vi to naplačujete kao zlato.



Jesu cijene goriva realne za naše uvjete?
cijene servisa auta možda?
Cijene struje, vode, plina, kruha, kave u kafiću, cigara......?

Nisu jelda....




Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Joj daj ne zeri, kakvo soljenje pameti.
Da ti ne zaboravim napomenuti, aj ti budi malo realan pa se ponašaj kulturnije
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 08:32   #130
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Striček, a zašto se ti pjeniš toliko? Mora da si bijesan što mi M$ useri možemo naplatiti instalaciju windowsa 500 kn, a ti ne
Šala, no za ozbiljno - posao je posao i potpuno se slažem da ga treba naplatiti. To što ja ili netko kao ja fino naplati svoje znanje i trud ne treba tebe sprječavati da to isto radiš za 50% manje cijene
Da, vidiš...ja dođem u domove sa nekom od Linux distribucija pa me izbace!
JA: "Evo dofurao sam vam Debian"
STR: "Može li to pod Windowse?"
JA: "NE, ali gledajte, ovo je 100% besplatno i bolje...."
STR: "Pljas!!!"

Nisam freak...imam doma 3 godine staru instalaciju XP-a, a Bill Gates mi je najveća faca u povijesti IT ind.

Citiraj:
To što ja ili netko kao ja fino naplati svoje znanje i trud ne treba tebe sprječavati da to isto radiš za 50% manje cijene
Zapravo nikad nisam ni naplačivao...vjerojatno zato što mi ekipa dofura kanticu od nekoga i dobijem Mikado za gotov posao....
Ne znam...nakon instalacije ne osječam neku muku i znoj.
Što se tiče instalacije, Windowsi su zakon!
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2008., 08:39   #131
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
Jesu cijene goriva realne za naše uvjete?
cijene servisa auta možda?
Cijene struje, vode, plina, kruha, kave u kafiću, cigara......?

Nisu jelda....






Da ti ne zaboravim napomenuti, aj ti budi malo realan pa se ponašaj kulturnije
U pravu si...majku im...a taman kupio dizelaša!
No opet, na to ne mogu utjecati.

Citiraj:
Da ti ne zaboravim napomenuti, aj ti budi malo realan pa se ponašaj kulturnije
Inače, vrlo sam kulturan.
Sigran sam da ćeš naći 1000x gorih primjera ovdje na forumu, stoga nema porebe pozivati me na odgovornost.
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:04   #132
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Šta ne znaš, plati! Čovik ti dođe doma skine stare pločice stavi nove i kaže 2 kvadrata 300kn. On gotov za uru vrimena, ja platin. E sad ako mi je skupo šta ne napravim sam ? Ako ti za rastavit, očistit i sastavit Epson-lq570+ triba 20min, skupo je 300kn onome ko plaća, al mislim, napravi to sam onda za 20min i nemoj platit.
Svaki rad ima cijenu i triba to platit.
Moš ti sam postavljat pločice al pitanje je kako će to ispast na zidu.Isto tako moš sam popravljat printere,kompjutere,OS pa nećeš platit ništa.
Ne znam zašto ljudi idu kirurgu na operaciju kad moš iz knjige pročitat i napravit sam.Pa se niko ne operira :-)
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:34   #133
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 304
Citiraj:
Autor AdmiralST Pregled postova
Šta ne znaš, plati! Čovik ti dođe doma skine stare pločice stavi nove i kaže 2 kvadrata 300kn. On gotov za uru vrimena, ja platin. E sad ako mi je skupo šta ne napravim sam ? Ako ti za rastavit, očistit i sastavit Epson-lq570+ triba 20min, skupo je 300kn onome ko plaća, al mislim, napravi to sam onda za 20min i nemoj platit.
Svaki rad ima cijenu i triba to platit.
Moš ti sam postavljat pločice al pitanje je kako će to ispast na zidu.Isto tako moš sam popravljat printere,kompjutere,OS pa nećeš platit ništa.
Ne znam zašto ljudi idu kirurgu na operaciju kad moš iz knjige pročitat i napravit sam.Pa se niko ne operira :-)

e pa tocno to.......
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:36   #134
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Zapravo nikad nisam ni naplačivao...vjerojatno zato što mi ekipa dofura kanticu od nekoga i dobijem Mikado za gotov posao....
Samo ti naplacuj s Mikadom, to ostalima pojednostavljuje stvar.

Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Ne znam...nakon instalacije ne osječam neku muku i znoj.
Što se tiče instalacije, Windowsi su zakon!
Je, ako je sve OK. Ako nije, nema goreg operacijskog sustava.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:38   #135
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
to ti je isto...odem kod zubara da mi izbrusi zubi i stavi plombu..op 200kn eeee care moj..200kn za 15min? ko tu koga

bi ja to sam napravio da znam
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:47   #136
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Da se razumijemo, sastavio sam ja priličan broj konfi gdje posao nisam naplatio, dođavola sastavio sam i bar 10-ak kompova gdje ni dijelove nisam naplatio. Ima klinaca čiji starci ne mogu platiti 200 kn za ništa, a kamoli kupiti cijeli komp i slične trice. No, to je priča za sebe, to nije posao - to je dobra volja i želja da se nekome i pomogne. Opet, postoji razlika i kod naplate, privatni korisnik je ipak neka druga priča od tvrtke tak da...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:58   #137
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053


heh
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 11:30   #138
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@svebee..to kaj cu ja nekom otici sloziti sve za 500kn nije niti ne može biti regulirano zakonom

to kaj su građani neuki i tim područjima to je njihov problem...ja se ne žalim kaj puno toga plaćam previše..zašto..zato kaj to ne znam i platit ću..ali naravno postoji razumna granica cijena
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:04   #139
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova


heh
Ma upravo to!
A ovakva opravdanja tipa "mene pljačkaju pa ću u ja njih" su krajnje neozbiljna. Pa što će tek biti kada jednoga dana odete u sabor???
Evo vidiš, vladi bi naplatio 100eura za instaliranje Winsa za one njihove sjednice gdje imaju TAČ ekrane.
Posebno bi naplatio od Kalmete komp!
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:13   #140
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Iz tog razloga predlažem da se napravi standardizirani cjenik za "home IT services".
To kasnije objaviti u NN!
Jednom kada se uspostavi cijena rada onda više neće biti ovakvih varijacija od 50-1000+ kn. Potrebni su nam zakoni!
Znači, ne može limač uletiti u nečiju kuću deklarirati se kao IT stručnjak i to masno naplatiti.
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:15   #141
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Znači, ne može limač uletiti u nečiju kuću deklarirati se kao IT stručnjak i to masno naplatiti.
može zašto ne?
ja nudim i ako netko želi why not
ako je osoba X spremna platiti 1000,00kn di je tu problem?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:25   #142
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
može zašto ne?
ja nudim i ako netko želi why not
ako je osoba X spremna platiti 1000,00kn di je tu problem?

Klasificiraj to kao moralni problem. Za mene to je pljačka i iskorištavanje tuđeg neznanja. To nije tvoj novac i amen. Naplati onoliko kolko misliš da taj trud zaista i vrijedi.
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:32   #143
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
oćeš top topova iskorištavanje tuđeg neznanja? održavanje klime 400-500kn godišnje. e stari moj to je pljačka, da ne spominjem ostale majstorije po kući koje nekima izlazi van granica mogućnosti/znanja.

ko se ne slaže sa mojom cifrom ja ga mirne duše uputim u servis bez a i b, gdje će morat nabaviti orginalni software, a samu instalaciju bez programa sa eventualno backupom platiti isto oko 4 glave.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:34   #144
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
može zašto ne?
ja nudim i ako netko želi why not
ako je osoba X spremna platiti 1000,00kn di je tu problem?
Zato što nema nikakav certifikat ni formalni trening, i to onda spada pod 'nadriinformatiku' da se tak izrazim, što bi u pravnom sustavu moralo bit regulirano. Posebno su smiješne usporedbe sa doktorima i zubarima, ljudi se sad prave da su na faks morali ić da bi naučili instalirat windowse.
Vani inače, instrukcije, ono čime se studenti prehranjuju, smiju držat samo oni koji su certificirani instruktori. Isto kao što liječit smiju samo certificirani doktori.
Ono na što se vi tu izvlačite, i jedino možete izvlačit, je to što je država kod nas kakva je pa siva i crna ekonomija cvate, stoga možete naplaćivat stvari koje ne bi smjeli naplaćivat.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:43   #145
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Ali care tko mi može zabraniti da ja odem nekom instalirati windoze i to naplatiti? To s ne može kontrolirati zakonom. Ne osporavam ja doktorsko znanje i znam da je fax težak ali opet za bilokakvo znanje se mora uložiti trud, vrijeme i novac. A ti oces reci da moram imati ECDL ili možda MCSA/MCSE ako nekom ocu dignuti xpejke?..a ako ocu umrežiti dva pcija CCNA?

@Striček..onda care..gle raspada mi se win32service generic host proces..ti se da do mene sve fino dignuti, ja ti dam listu programa koju ocu..imas 300gb backupa na napraviti..može za 0kn?
Slažem se da treba biti razumna cijena.

@sisa..da slažem se..ja sam naveo bojler kao primjer...klimu nisam čistio tri godine morao bi ove godine
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:43   #146
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 304
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Klasificiraj to kao moralni problem. Za mene to je pljačka i iskorištavanje tuđeg neznanja. To nije tvoj novac i amen. Naplati onoliko kolko misliš da taj trud zaista i vrijedi.
danas ljudi imaju sve manje morala a oni s viskom morala (savjesti) daleko losije prođu........

pa da uzmem za posao
Citiraj:
instalacija windoza + programi po želji + podešavanje + image diska (sistem pali vozi) 100 €
i da tu imam otprilike posla 5 klikova boli te đon jel sam ja to napravio sa unattended instalacijom sa slipstramanim svim potrebnim programima normalnom useru e tu se buraz plaća znanje a ne moje vrijeme jer na taj nacin sam sam sebi omogucio svojim zanjem vise slobodnog vremena........

hodas po cesti nigdje nikog na podu soma kuna, ziher bi dao novčanicu u csi lab da nađu pravog vlasnika (bez uvrede)

di imam priliku iskoristim je, nisam lopov...... posao sam posteno odradio.....
i novac je moj...... koliko političari zarađuju obmanjivanjem... puno i previse...... krivi smo si mi jel pušimo spiku..... pa tako neke mušterije puše a neke ne....
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:43   #147
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
osobno sam radio u prilično dobrom servisu, a i sad radim na održavanju kompova/sistema + imam koji certifikat viška plaćen iz svog džepa. jel sam dovoljno klasificiran za pošteno naplaćen fuš?

vjerovatno je vodoinstalater završio cjevovodni fax, pa mi naplatio 100€ sat vremena posla nedavno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:54   #148
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
vjerovatno je vodoinstalater završio cjevovodni fax, pa mi naplatio 100€ sat vremena posla nedavno.

naravno da je

Teksas 129
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 12:57   #149
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,596
Citiraj:
Klasificiraj to kao moralni problem. Za mene to je pljačka i iskorištavanje tuđeg neznanja.
ne slazem se da je pljacka, ali iskoristavanje tudjeg neznanja svakako, al u tome i je bit ne? care, danas vise ne vridi pravilo napravim ja tebi pa ces i ti meni, ako ne znas, plati, ako nemas, tvoj problem, moj nije jer viska vremena nemam, e tako ja na to gledam, osim u iznimnim slucajevima al to je druga prica;
kad mi dodje lik i rece da mu treba 3-4-5-10 kompva u firmi dovest u red, ja znam da ce on novce koje mu uzmem zaradit u 2 dana, ili cak 2 sata, i uopce me ne boli rec mu 350Kn za win i 250 za Office, kao i 100Kn ili vise po satu za mrezu

Citiraj:
Naplati onoliko kolko misliš da taj trud zaista i vrijedi
ne radi se samo o trudu, vec i o ZNANJU! nema vise onog, "tata ja necu u skolu bit cu majstor", ne naplacuje se samo "next-next, naplacuju se i sva strucna znanja koja sam naucio iz malu milju knjiga koje sam procitao, svi ispiti koje jesam ili nisam polozio u skoli, svi sati provedeni tu na forumu i IT portalima citajuc tudja iskustva, svaka maticna i grafulja koju sam spalio, svi zivci koje sam izgubio sa time, sve se to mora naplatit

eto, zato ja smatram svoj rad toliko vrijednim, da ne bude zabune, ima par ljudi kojima ni mikado nebi uzeo, ali da idem po kucama i firmama za mikado, to je omalovazavanje mene samog, i svega sto sam postigao i naucio u zivotu
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 13:01   #150
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ali care tko mi može zabraniti da ja odem nekom instalirati windoze i to naplatiti? To s ne može kontrolirati zakonom. Ne osporavam ja doktorsko znanje i znam da je fax težak ali opet za bilokakvo znanje se mora uložiti trud, vrijeme i novac. A ti oces reci da moram imati ECDL ili možda MCSA/MCSE ako nekom ocu dignuti xpejke?..a ako ocu umrežiti dva pcija CCNA?
Jel se može il ne može regulrati nisam siguran, vjerujem da se može al kod nas jednostavno nije. Mogli bi postojat zakoni, institucije, slično kako postoje odredbe za nadriliječništvo. U ovakvoj situaciji kakva je naravno da se može naplaćivati pa to ipak ne znači da je u redu. Spomenuo sam instrukcije. Ja isto preko njih zarađujem. I svjestan sam da u dobro uređenoj državi i ekonomiji ja to jednostavno ne bih smio. Čak ni kad ću uskoro diplomirat, opet ne bih smio u suštini. Hoću reći ja ću isto zaradit mukte al sam bome svjestan da sam onda zaradio mukte, a ljudi se tu prave uvrijeđeni, iznenađeni, traže neka prava koja jednostavno nemaju i što ja znam.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
osobno sam radio u prilično dobrom servisu, a i sad radim na održavanju kompova/sistema + imam koji certifikat viška plaćen iz svog džepa. jel sam dovoljno klasificiran za pošteno naplaćen fuš?
Mislim da je riječ fuš ovdje ključna. Primijeti kako 99% ljudi na forumu, gdje su osnovna pravila nedopuštanje piratstva i ilegalnog software-a, žustro zagovara servisiranje računala ispod pulta. A oni koji će to najžustrije zagovarat će bit oni čije kvalifikacije nisu ni približno dovoljne nego su primijetili foru za brzu zaradu.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na