Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2008., 20:51   #121
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Začudili bi se da čujete te mališane. Za te pare nema boljih zvučnika.
To cak i ja mislim, po onom sto sam cuo.

Strasni zvucnici.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2008., 01:49   #122
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja bi isao na Cambridge audio S30http://www.otest.co.uk/test-results/...30-107612.html

Ja ih osobno nisam (jos) cuo, ali po pricama i svim testovima zvucnici su predobri.. A cijena je nekih 1200 kn, ako se ne varam..za cash

A upario bi ih sa Cambridge Audio Azur 340A koji kosta 1800 za cash.
http://www.cambridgeaudio.com/specif...Specifications

S tim da to mozes sve fino poslusat u Audiocinema art. Trebaju ti jos stalci, zvucnicki kabel, zvucna kartica i to te kosta jos nekih 1300 kn

to kad sve zbrojis ispadne 4300 kn..s tim da se mozda neka komponenta da mozda naci u SH i onda se tu fino uspara..

Naravno ovo nije sitem za ozvucenja na stadionima i nisu predvidjeni za neko zesce rok tulumarenje. Ali daleko od toga da se ne mogu glasno slusat..


Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
To cak i ja mislim, po onom sto sam cuo.

Strasni zvucnici.



Doslovno "rekla-kazala"!
Juan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2008., 15:20   #123
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Pa dobro, akoje veliki broj ljudi koji su culi te zvucnike rekli da su az te novce predobri, ako na svakom testu i u svakom casopisu su redovito dobivali 5 zvjezdica, onda valjda nesto vrijede i ne mogu svi bit u krivu..Ali naravno kad se izvlaci iz konteksta onda ispada rekla-kazala..ali da si Juan gledao to objektivnije ond bi boldao i ovo

Citiraj:
S tim da to mozes sve fino poslusat u Audiocinema art.
pa onda da sam donese zakljucak..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 13:41   #124
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Doslovno "rekla-kazala"!
Preporučam ti da ih poslušaš kad smogneš vremena.

Kod mene ne samo da su izbrisali prvotnu skepsu, nego su me i oduševili
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 14:00   #125
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Ali meni jedna stvar nije jasna kod vas hi-fi freakova.
Ja volim slušati kvalitetan zvuk. Također, mrzim pretjeranu decibelažu, i iz tog razloga ne idem na koncerte.
Bole me uši, i ne možeš razlikovati vokal od bubnjeva.

Svi "hi-fi" proizvodi su 2800w, tornjevi veličine sobe, subwoofer veličine airbusa a380...
Čemu to? Pa di vi živite? Nitko nema susjede?

Bio sam kod horde "fancy" ekipe sa previše para, kojima su arhići i dizajneri i audiofili uređivali kuće, i naslušao sam se tih zvučnika...
Jesu, dobri su. Jako dobri štoviše.

No 90% cijene otpada na onih ostalih 90% volumea koje u životu neću koristiti.
Kad se netko sjeti napraviti kvalitetne zvučnike, koji su dovoljni za sobu od 25 kvadrata na 80% snage, a da imaju jednako dobar zvuk ko ovi mamuti po par stotina vata, kupujem odmah.

/offtopic

čopi neki najjeftiniji x-fi, čisto radi hardverskog mixinga.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 14:09   #126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Kako bi Fleks rekao, ne znam od kud si ti ispao..

Citiraj:
a da imaju jednako dobar zvuk ko ovi mamuti po par stotina vata, kupujem odmah.
To su ti ovi Cambridgi..

A gle, proizvođači proizvode svasta..i svasta ljudi kupuju..

Zadnje izmijenjeno od: srale7. 27.07.2008. u 15:09.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 14:33   #127
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
No 90% cijene otpada na onih ostalih 90% volumea koje u životu neću koristiti.
Kad se netko sjeti napraviti kvalitetne zvučnike, koji su dovoljni za sobu od 25 kvadrata na 80% snage, a da imaju jednako dobar zvuk ko ovi mamuti po par stotina vata, kupujem odmah.

Tu se slažemo.

Skoči do audiocinema art-a pa poslušaj Cambridge Audio S30 u kombinaciji s NAD C315BEE. Kombinacija je vrlo pristupačna, a gotovo sam siguran da će ti se svidjeti.

Možda sam već malo dosadan kad ih stalno preporučujem, al eto bolje da vam kažem kad koštaju 1200kn, a vrijede svake lipe.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 14:45   #128
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Tu se slažemo.

Skoči do audiocinema art-a pa poslušaj Cambridge Audio S30 u kombinaciji s NAD C315BEE. Kombinacija je vrlo pristupačna, a gotovo sam siguran da će ti se svidjeti.

Možda sam već malo dosadan kad ih stalno preporučujem, al eto bolje da vam kažem kad koštaju 1200kn, a vrijede svake lipe.
Nisi dosadan, zasto bi bio.

Ja sam uvjeren da su zvucnici wow i skocit cu ovaj tjedan ih poslusat cisto da ih cujem.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 14:46   #129
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
ajd idemo zajedno..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 16:12   #130
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
mogu i ja s vama,i tako trebam neke zvucnike kupit
MAHER je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2008., 16:14   #131
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Pa, dečko ima pravo-čemu izdrkavanje na sistem od neznam-koliko-tisuća krznaša ako:

Živiš u zgradi.
Imaš hrpu familije u tom istom stanu, susjede i slično...
Soba u koju si to sve našodro em je mala em je akuistički bulšit.
A na opremi puštaš mp3ice skinute sa neta..na PC-u

Netko od vas bisera bi si trebao rezervirati malo vremena pa poslušat kako ta mp3-ca ili flac zvuči kad si tek lupio friški OS a kako nakon par mjeseci kad si instalirao sve ono kaj ti treba za slušanje i gledanje svih audio/video điđa ...

Ja jesam
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 16:20   #132
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
...flac zvuči kad si tek lupio friški OS a kako nakon par mjeseci kad si instalirao sve ono kaj ti treba za slušanje i gledanje svih audio/video điđa ...

Ja jesam
Kako? Zar ima razlike? I zbog cega nastaje ako je ima?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 16:24   #133
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Jelc, slazem se, ali ako malo pogledamo oko sebe, vidimo bezbroj primjera razno raznog izdrkavanja.Netko to radi sa stanom, netko s autom, netko s kompom, netko na kraju i sa HIFI jem. To je danas normalna stvar. BTW nisi mi odgovorio na pitanje

Ja oduvijek govorim da i bogati moraju negdje potrosit svoje pare.
Citiraj:
Živiš u zgradi.
Imaš hrpu familije u tom istom stanu, susjede i slično.
Soba u koju si to sve našodro em je mala em je akuistički bulšit.
A na opremi puštaš mp3ice skinute sa neta..na PC-u
Ova situacija koju si naveo je jako jako rijetka.Ali nije nemoguca.
Zaboravio si jos navest da je svu svoju gomilu kupio na kredit.Ponavljam gorenavedena sitacijao je jako rijetka.


Obicno tu govorimo o ekipi koja ima para, zivi u nekoj ogromnoj kuci ima akusticki tretiranu slusaonu od 120m3..Pa sto nebi onda ulupali par stotina tisucina u svoj hifi..i ja bi da mogu..


E da, jel se stvarno razlika tak jako vidi?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 16:42   #134
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Kako? Zar ima razlike? I zbog cega nastaje ako je ima?
A kaj misliš?

To je PC za-boga-miloga...skini krivu verziju FFDShow-a ili AC3 Filter-a pa će ti tak zasrat komp da samo formatiranjem možeš riješiti problem...a gdje su svi pusti a/v codeci za matrosku, flash, real...možeš ti u nekom playeru striktno definirati da taj-i-taj format koristi samo taj-i-taj codec ali u praksi to ne hoda...


Citiraj:
Obicno tu govorimo o ekipi koja ima para, zivi u nekoj ogromnoj kuci ima akusticki tretiranu slusaonu od 120m3..Pa sto nebi onda ulupali par stotina tisucina u svoj hifi..i ja bi da mogu..
Normalnog usera živo i zdravo boli za takvu ekipu, on hoće najbolje za svoje novce i iskustva iz prve ruke hvala na pitanju...a ne impresije nekog tko je slušao neki sistem u prostoriji sa par sto kila tkanine i pofutranoj spužvom
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 16:47   #135
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
A kaj misliš?

To je PC za-boga-miloga...skini krivu verziju FFDShow-a ili AC3 Filter-a pa će ti tak zasrat komp da samo formatiranjem možeš riješiti problem...a gdje su svi pusti a/v codeci za matrosku, flash, real...možeš ti u nekom playeru striktno definirati da taj-i-taj format koristi samo taj-i-taj codec ali u praksi to ne hoda...
A cemu sluzi ASIO?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 16:50   #136
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
A cemu sluzi ASIO?
Pa, reci ti meni
Ja sam iznio svoja iskustva iz prve ruke-možda su tvoja drukčija?
Slobodno napiši
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 16:57   #137
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, reci ti meni
Ja sam iznio svoja iskustva iz prve ruke-možda su tvoja drukčija?
Slobodno napiši
Pa ideja kod ASIO drivera je ova:

Citiraj:
Its main strength lies in its method of bypassing the inherently high latency of operating system audio mixing kernels (KMixer), allowing direct, high speed communication with audio hardware. Unlike KMixer, an unmixed ASIO output is "bit identical", that is, the bits sent to the sound card are identical to those of the original WAV file, thus having higher audio fidelity.
Znaci ako sam dobro shvatio zaobilaze se svi windows & co. filteri, codeci i driveri i reprodukcija se "baca" direktno na hardware.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 17:00   #138
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Pa ideja...
Ne pričamo o ideji nego o svakodnevnom korištenju i iskustvima iz prve ruke
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 17:19   #139
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ne pričamo o ideji nego o svakodnevnom korištenju i iskustvima iz prve ruke
Da, u ovom slucaju o tvojim iskustvima, kod kojih ti na reprodukciju utjecu raznorazni driveri, a za sto ti dajem potencijalno rjesenje.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 17:56   #140
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Tu se slažemo.

Skoči do audiocinema art-a pa poslušaj Cambridge Audio S30 u kombinaciji s NAD C315BEE. Kombinacija je vrlo pristupačna, a gotovo sam siguran da će ti se svidjeti.

Možda sam već malo dosadan kad ih stalno preporučujem, al eto bolje da vam kažem kad koštaju 1200kn, a vrijede svake lipe.
Eh da... Ta divna pojačala.
Svaki put na njih zaboravim.
2000 kn dođe taj C315BEE

I onda imate nekoga kojemu je PC glavni i jedini media centar u kući, kao npr ja, koji bi trebao iskeširati skoro duplo više za pojačalo nego za zvučnike, u koje nikad u životu neće spojit ništa više nego optikanera iz zvučne... Ah...

A što se tiče glazbe, velika većina moje je na FLAC-u, ili 320 vbr mp3, stereo @ASIO

Pardon na offtopičarenju. Da zamolimo nekog moda na split topica?

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 27.07.2008. u 18:21.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 18:59   #141
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
živim u kući, u slijepoj ulici i svaki hifi mi je redovito bio jako glasan.

tolko od mene
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 19:06   #142
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Pa ideja kod ASIO drivera je ova:
Problem je što je to samo idea....
Na žalost ne dela baš tako, npr instaliraj ffdshow i njegovu podržku (codece) za zvuk i shebat će ti sve....
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 20:50   #143
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Eh da... Ta divna pojačala.
Svaki put na njih zaboravim.
2000 kn dođe taj C315BEE
1800 kn dođe.

Imaš i pristupačnijih pojačala, naravno.

Al isto tako ne možeš očekivati nekakvi Hi-Fi sustav (zvučnici+pojačalo) ispod minimalno 2 soma kuna.

A dok se već toliko nisko spustiš, onda već ulaziš u područje skupih PC zvučnika, pa je isplativost kupnje takvog "Hi-Fi" sustava upitna.

Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
u koje nikad u životu neće spojit ništa više nego optikanera iz zvučne
Optikanera u pojačalo ne možeš spojiti.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 21:04   #144
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, dečko ima pravo-čemu izdrkavanje na sistem od neznam-koliko-tisuća krznaša ako:

Živiš u zgradi.
Imaš hrpu familije u tom istom stanu, susjede i slično...
Soba u koju si to sve našodro em je mala em je akuistički bulšit.
A na opremi puštaš mp3ice skinute sa neta..na PC-u

Netko od vas bisera bi si trebao rezervirati malo vremena pa poslušat kako ta mp3-ca ili flac zvuči kad si tek lupio friški OS a kako nakon par mjeseci kad si instalirao sve ono kaj ti treba za slušanje i gledanje svih audio/video điđa ...

Ja jesam
Imho misljenja sam da je posteni bookshelf na stereo pojacalu sa dobrom zvucnom to sto je svakom vrh vrhova. Vecina nas ima neku sobu/dnevni boravak od 20ak kvadrata, a kupovat nekakve floorstandere od 5k kn za tu kvadraturu je da prostite - idiotizam. To je ko kad gejmer kupuje qx9796ultra quad proc. Bacanje love i cisti pokusaj qurčenja.

Nekako mi se cini u toj klasi je najbolje kupiti zvucnik do 2k kn i pojacalo u istom rangu. Sad dal ce biti sony za 1400kn, nad za 2000kn - osobni odabir. Sve svira tu negdje, pa dal ces dat vise za zvucnike ili pojacalo - kako ti pase.

I jos jedna stvar. Upravo ta klasa do nekih 300€ je NAJPRODAVANIJA i svi proizvodjaci se trude da naprave sto bolji zvucnik. tak da se uredno moze desit da zvucnik od 1200kn (kao navedeni ca) svira bolje od kefa koj kosta 3200. Tak da....

A sto se tice susjeda. Postoji kucni red. Recimo od 8 ujutro do 22 ti nemoze niko, ali bas niko srat ak si pustis na pol sata muziku. Pa ne frljis cijeli dan ko Bego woofer test. Dakle po toj teoriji ja mogu zvat susjedu murju jer i srat mu jer mora golfa dizel grijat 2 sata dok moze krenut ili jos bolje zato sto beba place. Kom smeta nek se gubi iz grada i odseli na lesnu zaravan ili u brdo. Sto bi trebali ljudi koji zivu u centru pa im od jutra po zimi skripe tramvaji.... Ma daj... To je cisti seoski mentalizam dosao u zagreb. Sve mi smeta i ja sam sam na svijetu. Al dobro to je opet druga prica. Nije uredu ni maltretirat nekoga, al opet nije u redu ni ocekivati da si u ZAGREBU sam na svijetu.

A sto se tice zvuka nakon instalacije windblowsa i neko vrijeme kasnije. Da, slazem se sa Jelcom, isto sam radio test jer sam bio ruku u vatru ziher da je doslo do promjene u zvuku. naravno sa audigy4 i sa audigy2 sam to primjecivao. Ono sto je nekada znalo pomoc je bila ona opcija reset do defaults. Nije uvjek pomagalo. Nisam nikad otkrio koje je razlog. sa ovom kartusom to nisam primjetio, a bas sam obracao pozornost na to. Tak da....

Razgovor o zvuku i audio sve ovo sto smo napricali odma pada u vodu ako ne pricamo o lossless audio codecima. Uopče necu razgovarat o nekim mp3icama. To je za auto i mp3 player, a ne za slusat na iole ozbiljnijem sistemu.

Sad ce uletit Juan sav zgrcen DA KAJ JA PRICAM o reprodukciji sa kompa. Da pricam o reprodukciji sa kompa. Nema teoretske sanse da i pomisljam na CDe. Pa mehanizam bi dnevno otvarao 300puta. Lud, lud, a tak i tak neke velke razlike bas i nema. To je ko da ocekujes razliku ak stavis pojacalo na siljke. To cuju samo zakoreni audiofili, a ja ipak bezobzira na sve slusam muziku, a ne brojim redove orkestra. Ta preseravanja pustimo za audiofilov forum.

Citiraj:
živim u kući, u slijepoj ulici i svaki hifi mi je redovito bio jako glasan.
Da syss. Kolko je to glasno da je ugodno. I ja volim malo odfrljit, al brate ak ovo moje moze MENI smetat kolko moze bit glasno onda fakat neznam, a bio sam na koncertima i koncertima i po disko klubovima sjedio na wooferima, pa kad doma odvinem da ne cujem sugovornika, nemre ti bit da ga sljivis ugodno.

makar dobro ti ipak gledas samo velicinu woofera i slusas tehno, pa sve pada u vodu

Tendencija 'rvata je da pretjeruju u svemu. Ljudi kupuju krstarice tipa pug 607 za PO GRADU, kupuje q6600 zbog 3dmarka i pr0na, pa zasto onda nebi i zgurali 130cm visoke floorstandere sa 2 bas jedinice od 30cm u 15 kvadrata.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 21:06   #145
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Problem je što je to samo idea....
Na žalost ne dela baš tako, npr instaliraj ffdshow i njegovu podržku (codece) za zvuk i shebat će ti sve....
To ja i pričam.
S tim da kod ffdshow-a audio dio ne diram ni štapom, samo video.
Ali svejedno-nakon koji mjesec ode sve u krasni...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 22:23   #146
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
fleks nisam rekao da slušam woofer glasno, nego generalno slušam glasno muziku i prijašnjim hifama i sa sadašnjim sistemom jer eto... mogu i bmk faktor je izrazito visok.

filmovi 50-70% glasnoće, mp3ce na feštama ponekad i u boost području... kaj sad i s tim imaš problema ffs?

nemam quada ni prebrz auto, ali imam uvjete da se ubijem od glasne muzike i iskorištavam ih... kako sa dianom krall tako i sa čildren of bodom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 22:40   #147
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
fleks nisam rekao da slušam woofer glasno, nego generalno slušam glasno muziku i prijašnjim hifama i sa sadašnjim sistemom jer eto... mogu i bmk faktor je izrazito visok.

filmovi 50-70% glasnoće, mp3ce na feštama ponekad i u boost području... kaj sad i s tim imaš problema ffs?

nemam quada ni prebrz auto, ali imam uvjete da se ubijem od glasne muzike i iskorištavam ih... kako sa dianom krall tako i sa čildren of bodom.
E to sam htio cut. Znaci kolicina buke na prvom mjestu.

Sorry stari, al ono sto sam znao i sad potvrdio je upravo to da nisi kompetentan se raspravljat samnom. Em zato sto slusas tehno em zato sto si oglusio od buke
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 23:06   #148
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,482
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Vecina nas ima neku sobu/dnevni boravak od 20ak kvadrata
Bulšit
Večina ljudi komp ima u puno manjoj sobi, kakvih crnih 20 kvadrata...pričamo o puštanju mjuze sa kompa...

Pogledaj si malo one slike "kako izgleda vaše radno mjesto".
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 00:00   #149
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Moja spavaća / radna soba (da, još sam studoš i živim sa starcima) je 3x5 metara, dakle 15 kvadrata.
Manji stol, na kojem je komp (jer nemam mjesta za knjige dok se uči na istom) je ovaj tu:


Mogao bih eventualno kupiti veći stol za širinu kućišta, pa da kućište ide pod stol... Al to bi bilo to što se tiče prostora. Barem za idućih ~4 godine. Bar.

A mene sad zanima još jedna stvar... Zar ne bi bar vi hi-fi-džije trebali patiti na optiku?
Kako to da pojačala nemaju optical in? Mislio sam da za te pare bar to imaju.
Zar nije lagano "grijeh" spajati 3.5 jack sa stereo signalom u pojačalo?
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 00:29   #150
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Problem je što je to samo idea....
Na žalost ne dela baš tako, npr instaliraj ffdshow i njegovu podržku (codece) za zvuk i shebat će ti sve....
Bas sam ga nedavno instalirao i nikakve promjene nisam zamijetio. A koji si player koristio?
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na