Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2015., 16:40   #14521
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
ista stvar i focus 1.6 tdci. Jos ak se upali dpf krepa puno.lakse nego benzinac. U drugoj mos krenut samo u idealnim uvjetima

Dosta tesko pogodit gas, premalo krepa, previse, zagusi se i opet krepa. Ali uz malo prakse, naviknes se i skuzis kak. Samo je cudna takva situacija nakon benzinca.

Kratak hod kuplunga, a bome i kratka prva brzina. I onda u drugoj okretaji padnu gadno ako ga u prvoj nisi na 3k razvuko. Ali kad trecu ulovi, dalje je car
Tocno ista stvar Laguni... Žal mi je tak vrtit dizele, ali kad jednostavno ne ide. Ispod 3000 nema šaltanja. Inače mi je gušt mijenjat brzine da padnu okretaji taman pred početak rada turbine pa prolazim kroz svaku brzinu da isponova poteže.


Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Onda ja neznam voziti svoj krumpirovagen šesticu. Nikada mi nije gasio i snage ima ko u priči. U Prvoj naglo krene zbog okretnog momenta. Ono wooosh efekt
Vozio sam i to i kompletno je drugi osjećaj. Kad sjednem u Passata sa 105HP i 250Nm, imam osjećaj da je jači od Laguninih 150HP i 340Nm. Pomaže mu i kaj je 160 kila lakši. Ko da je netko od inženjera krivo zapisao jačinu motora. Mislim da su Lagunu fulali i sa motorom i sa omjerima mjenjača... Nikak se ne slažu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 16:54   #14522
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Imam pitanje u vezi tehničkog i registracije.
Tehnički pregled mi je 07.04.2015 ali auto je na popravku i neče biti gotov do tog datuma ali če biti gotov do 10.04.
Tražio sam na netu i neki kažu da se može voziti još 15 dana poslje tehničkog bez da te kazni policija a neki da moraš odjaviti auto čim istekne registracija i voziti ga na tehnički šlep službom?

Ako produžim osiguranje 7.4.2015 i registriram auto 10.04 onda ču svake godine morati osigurati auto 3 dana prije tehničkog ili se mogu nekako uskladiti datumi?

Našao sam puno različitih informacija na netu tako da više ne znam što je točno a ovdje ima ljudi iz osiguranja i policije pa se nadam točnom odgovoru.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2015., 16:55   #14523
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Onda ja neznam voziti svoj krumpirovagen šesticu. Nikada mi nije gasio i snage ima ko u priči. U Prvoj naglo krene zbog okretnog momenta. Ono wooosh efekt
Drugačiji omjeri u getrivbi, drugačije složćeno kvačilo, itd...

Ni meni se službeni hyundai dizel trocilindraš nikad nije ugasil, mogu krenut iz treće s njim, ali fućkaš ti to kad mi je foki deset puta bolji auto

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Tocno ista stvar Laguni... Žal mi je tak vrtit dizele, ali kad jednostavno ne ide. Ispod 3000 nema šaltanja. Inače mi je gušt mijenjat brzine da padnu okretaji taman pred početak rada turbine pa prolazim kroz svaku brzinu da isponova poteže.

Pa da, tu negdje oko 3k treba šaltat da u slijedećoj brzini dobiš okretaje na negdje 1600 jer se nkod focus tu negdje turbina razigrava. Problem je za one koji poput mene benzince šaltaju po zvuku, ovaj moj dizelaš na 3000 okretaja bruji puno glasniej od benzinca pa ga uviejk imaš želju prije promijeniti.

Tak otprilike i ja šaltam, i kad ga naučiš tak šaltat, nema tog benzinca iste snage koji me ima na cesti

A ako si ga preslabo razvio u prvoj i ideš uzbrdo ili imaš pun auto, neće izgurat u drugoj i morat ćeš ga šaltat natrag i rastegnut. Samo kaj je ta prva užasno kratka i s jačim gasom je za dvije sekunde blizu 4k okretaja

Ti omjeri prve i druge su mi jedine zamjerke tom autu, ali navikneš se na to. Već malo jači fordov 1.8 tdci ima bolje posložene omjere i ma manje izraženu turbo rupu.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 03.04.2015. u 17:10.
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 17:05   #14524
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Imam pitanje u vezi tehničkog i registracije.
Tehnički pregled mi je 07.04.2015 ali auto je na popravku i neče biti gotov do tog datuma ali če biti gotov do 10.04.
Tražio sam na netu i neki kažu da se može voziti još 15 dana poslje tehničkog bez da te kazni policija a neki da moraš odjaviti auto čim istekne registracija i voziti ga na tehnički šlep službom?

Ako produžim osiguranje 7.4.2015 i registriram auto 10.04 onda ču svake godine morati osigurati auto 3 dana prije tehničkog ili se mogu nekako uskladiti datumi?

Našao sam puno različitih informacija na netu tako da više ne znam što je točno a ovdje ima ljudi iz osiguranja i policije pa se nadam točnom odgovoru.
Plati osiguranje i ako te zaustave ili nedajboze imas sudar bar imas osiguranje pa se mozes provuc, a datum registracije ce ti stavit kad zavrsava proslo, neces imat par dana viska.

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova

Tak otprilike i ja šaltam, i kad ga naučiš tak šaltat, nema tog benzinca iste snage koji me ima na cesti
To ti mislis da te nema
Prije kad sam bas taj podatak gledao, gotovo svi benzinci iste snage kao i turbodizeli (iako su to kruske i jabuke al otom potom) imaju manje vrijeme 0-100
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 17:13   #14525
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Plati osiguranje i ako te zaustave ili nedajboze imas sudar bar imas osiguranje pa se mozes provuc, a datum registracije ce ti stavit kad zavrsava proslo, neces imat par dana viska.
Obavezno platit osiguranje ali to niej garancija. Voziš tehnički neispravan auto i policajac će te kaznit ako će se strogo držat zakona.

Citiraj:
To ti mislis da te nema
Prije kad sam bas taj podatak gledao, gotovo svi benzinci iste snage kao i turbodizeli (iako su to kruske i jabuke al otom potom) imaju manje vrijeme 0-100
sve stoji, samo si zaboravio napisati da vozač treba znat vozit

U gradu nema baš puno mjesta da nabijaš 100 km/h, a na kraće relacije dizel itekako može imati prednost. Može i pri većim brzinama naravno, no za to fakat treba znati voziti i iskoristiti ono što auto ima.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 17:26   #14526
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova

sve stoji, samo si zaboravio napisati da vozač treba znat vozit

U gradu nema baš puno mjesta da nabijaš 100 km/h, a na kraće relacije dizel itekako može imati prednost. Može i pri većim brzinama naravno, no za to fakat treba znati voziti i iskoristiti ono što auto ima.
Pa ako idemo od 0-100 onda cemo vozit kak spada
Dizel ima bolje medjuubrzanja zbog momenta.
Al kao sto sam napisao usporedjivat atm benzinac i turbo dizel nema smisla jer su to kruske i jabuke.
Steta kaj vise nema atm dizela, taj zvuk traktora bez snage i volje za zivotom mi je urezan u pamcenje
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 17:42   #14527
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Hoce ak vozi nes od sest cilindra i dve turbine pa onda tdi, vozac dizela skuzit turbo rupu. Mali dieseli trebaju malo vise gasa da krenu al kad krenu onda idu dobro. Zato se hoce mnogima zgasit prvi put. Kasnije se vozi bez gasa beu problema. Kaj bi tek rekli da ste vozili 1.6td, kolko njemu treba da krene, vise nego bez turbine.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 03.04.2015. u 17:49.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 17:45   #14528
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,547
Pa da, nema smisla, zato sam ono i napisal.

Moj stari ima dizelasa bez turbine, clio 1.9D.
e to je traktor
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 18:06   #14529
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Ja sam 10 godina vozio takve aute, 1.9d PSA i VW cijelu Hr preso x puta ko trg. putnik. I to jos Berlingaci, Caddy i Transproter 1.6td. Kad sam imal luksuz onda je to bilo malo vece Trafic 90ks i voazao sam i vece al manje.

Iznad 110 kaos u kabini. Ne cujem sam sebe i sve trese. Oko 9 litara sam ja trosio sa takvim autima al autoput isto dobar dio, manje grad, 1.9d magarci. Berlingo mi je puno bolji od Caddyija btw. bar oni malo stariji. Caddy je kamen prema njemu, cigla.

Vozio sam i Klinju dostavnog. Najslabiji 1.5 dci sa turbom. To mi je bio fora auto al sam ga imal samo dva, tri mjeseca. Malo mjesta za robu al je fora za vozit.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 03.04.2015. u 18:24.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 18:06   #14530
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,338
Ooo Roberto.... Samo da znaš kako zvuči VW 1.9 Samo Da Ide. Bruji jače, preteško da se gasi u semaforu i nemaš potrebe dodavati gas. Apoteeekaa
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2015., 18:15   #14531
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Ozren me poderao na Ksaveru. Lijep je i čisti auto, zvuk i bez gasa dobar

Mislim si, oću mu potrubit al reko, još će mislit ko je ovaj peder sa Meganom i bajkom na krovu .

Što se tiče dizela vs benzinac, daj mi onoga koji manje troši i bok.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:22   #14532
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 866
Pozdrav.

Pri zadnjem mjenjanju guma ljetne -> zimske skužil sam da imam distancere na kotačima. Tip mi ih je skinul jer je reko da distanceri nejdu na čelične felge (mjenjal sam ljetne na aluminijskim felgama s zimskim na čeličnima).
Bila su dva para. Deblji odostraga i tanji naprijed, al nisam siguran.

Sad mene zanima jel su stvarno ti distanceri tolko loši za podvozje kolko sam čital?

Auto je Audi A3 hatchback iz 2008 (2009 model).
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:27   #14533
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Imam pitanje u vezi tehničkog i registracije.
Tehnički pregled mi je 07.04.2015 ali auto je na popravku i neče biti gotov do tog datuma ali če biti gotov do 10.04.
Tražio sam na netu i neki kažu da se može voziti još 15 dana poslje tehničkog bez da te kazni policija a neki da moraš odjaviti auto čim istekne registracija i voziti ga na tehnički šlep službom?

Ako produžim osiguranje 7.4.2015 i registriram auto 10.04 onda ču svake godine morati osigurati auto 3 dana prije tehničkog ili se mogu nekako uskladiti datumi?

Našao sam puno različitih informacija na netu tako da više ne znam što je točno a ovdje ima ljudi iz osiguranja i policije pa se nadam točnom odgovoru.
Policajac obično gleda datum u prometnoj, dakle ako ti ističe tehnički a i prometna 7.4 onda si tog dana morao obaviti sve.
Savjet, napravi bar policu da te i za to ne mogu kazniti i da ne budeš u žešćem prekršaju. Nemoj se puno vozit i obavi što prije.
Nakon isteka tehničkog imaš 15 dana da odjaviš auto, s odjavljenim autom možeš na tehnički jedino na šlepi ili na probama.

Osiguranje nema veze, možeš ga napravit i 20.3 sljedeće godine, datum se ne mjenja to jest ne utječe na to, glavno da imaš policu gotovu kad dođeš na tehnički.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:31   #14534
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ozren me poderao na Ksaveru. Lijep je i čisti auto, zvuk i bez gasa dobar

Mislim si, oću mu potrubit al reko, još će mislit ko je ovaj peder sa Meganom i bajkom na krovu .

Što se tiče dizela vs benzinac, daj mi onoga koji manje troši i bok.
Da, baš sam se vozil nježno; lijen i umrtven nakon klopice! Ma trubi, pa znal bih da me pozdravljaš a ne da mi sve po spisku!
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:45   #14535
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Ok,hvala na odgovorima.
Osigurati ču ga svakako na vrijeme a za odjavu moram razmisliti,puno komplikacija+moram ga šlepat što je 300-400kn.
Postoji mogučnost da možda stignem na tehnički 7.4. ali mi prednji branik ne bi bio iste boje kao auto,da li se može tako proči tehnički?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:52   #14536
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Ok,hvala na odgovorima.
Osigurati ču ga svakako na vrijeme a za odjavu moram razmisliti,puno komplikacija+moram ga šlepat što je 300-400kn.
Postoji mogučnost da možda stignem na tehnički 7.4. ali mi prednji branik ne bi bio iste boje kao auto,da li se može tako proči tehnički?
Ma kakva odjava, mene su prosle godine rusili pa sam se vozio jos 5 dana s isteklom regom.

Nemoj s branikom krive boje, rusit ce te.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 20:38   #14537
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Imam pitanje u vezi tehničkog i registracije.
Tehnički pregled mi je 07.04.2015 ali auto je na popravku i neče biti gotov do tog datuma ali če biti gotov do 10.04.
Tražio sam na netu i neki kažu da se može voziti još 15 dana poslje tehničkog bez da te kazni policija a neki da moraš odjaviti auto čim istekne registracija i voziti ga na tehnički šlep službom?

Ako produžim osiguranje 7.4.2015 i registriram auto 10.04 onda ču svake godine morati osigurati auto 3 dana prije tehničkog ili se mogu nekako uskladiti datumi?

Našao sam puno različitih informacija na netu tako da više ne znam što je točno a ovdje ima ljudi iz osiguranja i policije pa se nadam točnom odgovoru.
Ne da mi se ostatkom ekipe raspravljat jer ima puno i gluposti napisanih a ima i točnih stvari.
Uglavnom, ovako ti stvari stoje -

Registracija vozila, dakle i tehnički i osiguranje, traju GODINU DANA, do točnog datuma isteka navedenog na prometnoj dozvoli, do 24h tog dana, dakle cijeli taj dan ti vrijedi rega.
Auto NE SMIJEŠ voziti ni minute nakon isteka rege, dakle ako ti je 7.4. istek, 8.4. u 00:01 si u prekršaju, a bolje da ti ne kažem kolika je ukupna kazna
Rok od 15 dana koji spominješ je rok u kojem si obvezan odjaviti automobil ako ga ne misliš registrirati dalje, ponavljam voziti ga u tih 15 dana NE SMIJEŠ.
Produži osiguranje bilo kad do 7.og, tak ti svejedno, veže se datumski na istek, a na tehnički odi kad stigneš, ali najpametnije ti je da netko sa uredno reganim autom ide ispred tebe od majstora do tehničkog, svaki razuman policajac ti neće pravit probleme kad vidi otkud ideš i kamo ideš i da imaš novu policu ao u autu. Ako se ti misliš vozati nakon isteka rege bilo kuda osim na relaciji majstor-stp, bolje da ne komentiram....
Vidim da te pate i datumi, ovako - ako ti odeš na tehnički 10.4. a istek rege ti je 7.4., tebi će datum dolaska u prometnoj biti uveden 10.4. a istek će ti opet biti 7.4. godinu dana kasnije. (to se može izbjeći ali neću te dodatno zbunjivati vidim da ti iovak ništa u vezi rege nije bistro).

Neće te rušit za branik krive boje ako je branik kompletan i neoštećen, ali morao bi u toj varijanti raditi dopunu tj napomenu u prometnoj da se mijenja boja vozila u višebojan te isto to mora biti i na polici osiguranja. Dakle, bolje ne ići tako.

Btw, ako padneš na tehničkom, npr dan prije isteka rege, plaćaš pad i imaš 10 dana fore da dovedeš automobil u ispravno stanje i u tih 10 dana (dok god si unutar 15 dana od isteka rege, zbog propisa o odjavi) smiješ se koristiti automobilom u prometu. Paradoksalno, al takav je zakon, mada se to direktno kosi sa zospc i člankom o upravljanju tehnički neispravnim automobilom, nikad mi taj dio priče neće biti jasan, a radim svaki dan s autima i stpima....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 21:33   #14538
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
i meni je tehnički 7.4. jučer sam riješio osiguranje,nešto je jeftinije nego lani,s obzirom da auto glasi na starog,rekli su da moram s njegovom osobnom i to je to,ne treba on biti prisutan. Zimske ostavio još gore da ne zezaju jer nemam lance.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:41   #14539
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Frend prekjučer uzeo Superba u TRCZ-u. 2009. godina, 125k km, tdi 170 ks, DSG itd, 1 godina garancije za 95k kn. Auto bio u vlasništvu države, frend iz škode mu provjerio sve, uredno održavan. Jest ružan zadnji kraj al auto je udoban, prostran i ide ko metak. Ova dva dana što ga je vozio (samo grad), potrošnja po BC 7,9 l. Malo mi to nekako za auto te veličine i snage.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:49   #14540
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,547
Za samo gradsku voznju, nemoguce, pa tolko trosi fabia 1.4 u gradu, cak i vise.

Trebo bi puknut plin u nju. Uz sadasnju cijenu plina skoro da se badava vozis.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:53   #14541
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Di ce puknut plin u TDI ja To je ok potrosnja ako je noga na gasu mirna, 8 l je sasvim ok za takav auto .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:55   #14542
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,547
Ups, zanemarite, ja zabrijao da je benzinac, nisam skuzio da pise tdi

Dobar autek, cak je to i moguca potrosnja...

Jedino nek pazi DSG, popravak je prilicno skup ako ode.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 14:00   #14543
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
da, treba redovito taj dsg održavat i ne se zajebavat s njim.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 14:06   #14544
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Ide plin i u dizele, ušteda je 30%, auto bolje ide jer bolje sagorijeva gorivo pošto na usis dolazi smjesa zraka i plina, osjetno manje dimi kod gasa u pod.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 16:19   #14545
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Mislio sam da se zajebavaš al sam proguglao i fakat, može plin i u dizelaše. Nisam pojma imao.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 16:34   #14546
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,547
Moze moze i u dizel, znam to od prije, ali samo ako nije direktno ubrizgavanje.

A gle, dugorocno se i to moze isplatit, pogotovo kod takvih vecih auta.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 17:18   #14547
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Mislio sam da se zajebavaš al sam proguglao i fakat, može plin i u dizelaše. Nisam pojma imao.
Može al osobno ne znam ni jedan primjer toga, čak ni iz priča rekla kazala
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 18:11   #14548
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Preskupo, ako je samo radi snage ajde.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 19:03   #14549
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Zamisli uštedu od samo 10-20% na kamionima koji rade stotine tisuća km.

OSOBNO sam vidio ugrađen plin u kamper na bazi Fiat Ducato jtd (znači dizel s direktnim ubrizgavanjem). čovjek je rekao to što sam napisao, a ono što je napomenuo da mu je auto puno elastičniji i bolje vuče
Samo sam ČUO da su dosta plina ugrađivali u kamione

Isto se ugrađuje ko i na benzinca, sustav sa diznama za ubrizgavanje plina na usisnu granu za svaki pojedini cilindar, centrali plina treba signal od svakog injektora+temperaturu na svom isparivaču plina i to mu je dovoljno za rad

Nadalje OSOBNO sam vidio motor ( motocikl) čoper sa ugrađenim plinom, ne sjećam se koja marka.

Eto, zadnjih 2500km prosječna potrošnja na mom turbo benzincu od 120ks je 8 litara plina tj. nekih 33 kuna na 100km grad, kratke relacije, međugradske relacije-BEAT THAT diesel lovers he he
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 19:29   #14550
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,396
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Eto, zadnjih 2500km prosječna potrošnja na mom turbo benzincu od 120ks je 8 litara plina tj. nekih 33 kuna na 100km grad, kratke relacije, međugradske relacije-BEAT THAT diesel lovers he he
Ali ne dimiš crno i nisi fora!
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na