Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2011., 22:19   #1411
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,965
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Je, ali M oprema, je samo nekoliko kozmetičkih detalja kod BMW-a,
Pa ne bas, ///M paket ukljucuje drugacije branike, spojlere, pragove, djelove volana, siceva (tkanine), plastike na pragovima sa ///M oznakama...logotipe na mjenjacu, zadnjoj haubi ali i ///M paket ovjesa tj. drugaciji ovjes (spusteniji i sa jacom/debljom balans stangom i slicno) tako da nije bas samo "kozmeticki", ali zato i "papreno" kosta doplata .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 23:47   #1412
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Jesam li ja lud ili je ovo isti auto s malim kozmetičkim razlikama na karoseriji?

Subaru BRZ: http://www.netcarshow.com/subaru/2013-brz/

Toyota GT 86: http://www.netcarshow.com/toyota/2013-gt_86/
-->
Jesam li ja lud ili je ovo isti auto s malim kozmetičkim razlikama na karoseriji?

Subaru BRZ: http://www.netcarshow.com/subaru/2013-brz/

Toyota GT 86: http://www.netcarshow.com/toyota/2013-gt_86/
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2011., 02:59   #1413
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa ne bas, ///M paket ukljucuje drugacije branike, spojlere, pragove, djelove volana, siceva (tkanine), plastike na pragovima sa ///M oznakama...logotipe na mjenjacu, zadnjoj haubi ali i ///M paket ovjesa tj. drugaciji ovjes (spusteniji i sa jacom/debljom balans stangom i slicno) tako da nije bas samo "kozmeticki", ali zato i "papreno" kosta doplata .
Sve što si nabrojao je kozmetika (spojleri,tkanine,điđe miđe, 3cm niži ovjes,itd), što sam već napisao - opet nema pravi M ovjes, nema prave M kočnice, itd. Dakle opet to nije pravi M ni po čemu, i dalje je to wannabe M. Kad kupiš M-a pa platiš 1 faking amortizer 3-4000kn onda znaš da voziš M-a Fala Bogu nisam osjetio na vlastitoj koži, ali sam se nakupovao frendu dijelova za M3 i za M5 kasnije....
Ja sam se uvijek držao ovih wannabe-a M dok sam bio pri parama i u svom svijetu (bmw-a), M paket je dovoljan za nas obične smrtnike.

@Pupo - pa daj čitaj malo, već sam napisao....
Btw frend ima Golf 6 GTD, sramota me i reć koliko je para dao za jednog Golfa.....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 08:17   #1414
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,965
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Sve što si nabrojao je kozmetika (spojleri,tkanine,điđe miđe, 3cm niži ovjes,itd), što sam već napisao - opet nema pravi M ovjes, nema prave M kočnice, itd. Dakle opet to nije pravi M ni po čemu, i dalje je to wannabe M. .
A Golf GTI TDI nije wannabe ? Ne kuzim poantu ? Pa oba su "wannabe" ako nemaju PRAVI motor naravno .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 08:26   #1415
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Jesam li ja lud ili je ovo isti auto s malim kozmetičkim razlikama na karoseriji?

Subaru BRZ: http://www.netcarshow.com/subaru/2013-brz/

Toyota GT 86: http://www.netcarshow.com/toyota/2013-gt_86/
Auto je razvijan zajednički od strane Subarua i Toyote. Toyota je u većoj mjeri zadužena za karoseriju, dok je Subaru za motore.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 08:42   #1416
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Auto je razvijan zajednički od strane Subarua i Toyote. Toyota je u većoj mjeri zadužena za karoseriju, dok je Subaru za motore.
Od Subarua je i mjenjac,diferencijal
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:04   #1417
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Je, ali M oprema, je samo nekoliko kozmetičkih detalja kod BMW-a, dok je kod golfa gti gti (dakle kompletan gti, ne samo sicevi, felge i spojleri, nego i ovjes, kočnice; sve), a samo je razlika u motoru, nije baš adekvatna usporedba, tj bila bi da bmw napravi smrtni grijeh (imho, da ne bi bilo prozivanja, jer mrzim čađare tj dizele) u vidu nekog m3 sa 350ks....
Imaš 3 M paketa + pravi M
M interijer
M exterijer
M podvozje
S time da M podvozje podrazumijeva 2 cm niži auto i tvrđe amortizere i nešto ditektniji volan od istog takvog auta bez M podvozja. Znači nećeš na nekom malom benzincu dobit nenam diskove pol metra većeg promjera i 6-teroklipna kliješta već sve ostaje i dalje prilagođeno motoru odnosno kao da nema M opremu....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:06   #1418
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A Golf GTI TDI nije wannabe ? Ne kuzim poantu ? Pa oba su "wannabe" ako nemaju PRAVI motor naravno .
Vidim
GTI TDI ima SVE što ima i GTI benzinac. Dakle ISTE kočnice, ISTI GTI ovjes, ISTI DSG ili 6 brzina ručni mjenjač, itd itd. Dakle osim motora, ISTI auto.
Dok jedna kocka 318 iS M nema veze sa M3 E30, jedan E36 318 iS M nema veze sa M3 E36, jedan E46 320D M-Optic nema veze sa E46 M3, itd itd. Nije stvar u dva branika, mehanika je u igri, a u mehaničkim elementima niti jedan M Optic (na kraju krajeva zato se i zove M-OPTIC) nema dodirnih točaka sa pravim M3 i M5 izvedbama. Nadam se da ti je sad jasno o čemu pričam, osjećam se ko papiga Ak nije reci, detaljnije ću

@Ferrys - znam ja dobro šta ima sad kod M-a i šta je bilo prije 10-15 godina Btw, FYI - frend je imao 316i coupe E36, ali M3 - dakle ne 316i M, nego M3 sa 316i mašinom - ima restoran u Minhenu jako blizu bmw tvornice, i stari mu je za 18-i rođendan htio kupiti M3 ali da mu limitiraju snagu, a pošto su kod njih često u restoran dolazili menadžeri iz bmw-a, direktori i tako ta ekipica, složili su M3 ali sa 1.6 motorčićem sa 102ks. Nikad mu stari nije htio reći koliko je to masno platio. 97e na 98u je to bilo.
I mala opaska za ove 'pakete' - npr, veći su diskovi na M paketu nego na istom takvom običnom, itd, ima tu još more detalja, ali post bi onda bio povelik....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 30.11.2011. u 09:13.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:13   #1419
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
koliko je gti i gtd sa istim mjenjačem razlika u cifri?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:18   #1420
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Vidim
GTI TDI ima SVE što ima i GTI benzinac. Dakle ISTE kočnice, ISTI GTI ovjes, ISTI DSG ili 6 brzina ručni mjenjač, itd itd. Dakle osim motora, ISTI auto.
Dok jedna kocka 318 iS M nema veze sa M3 E30, jedan E36 318 iS M nema veze sa M3 E36, jedan E46 320D M-Optic nema veze sa E46 M3, itd itd. Nije stvar u dva branika, mehanika je u igri, a u mehaničkim elementima niti jedan M Optic (na kraju krajeva zato se i zove M-OPTIC) nema dodirnih točaka sa pravim M3 i M5 izvedbama. Nadam se da ti je sad jasno o čemu pričam, osjećam se ko papiga Ak nije reci, detaljnije ću

@Ferrys - znam ja dobro šta ima sad kod M-a i šta je bilo prije 10-15 godina Btw, FYI - frend je imao 316i coupe E36, ali M3 - dakle ne 316i M, nego M3 sa 316i mašinom - ima restoran u Minhenu jako blizu bmw tvornice, i stari mu je za 18-i rođendan htio kupiti M3 ali da mu limitiraju snagu, a pošto su kod njih često u restoran dolazili menadžeri iz bmw-a, direktori i tako ta ekipica, složili su M3 ali sa 1.6 motorčićem sa 102ks. Nikad mu stari nije htio reći koliko je to masno platio. 97e na 98u je to bilo.
I mala opaska za ove 'pakete' - npr, veći su diskovi na M paketu nego na istom takvom običnom, itd, ima tu još more detalja, ali post bi onda bio povelik....
Pa naravno da nije isti. M3 je top model 3 serije, i naravno da neće sve isto osim motora strpat u obični 3 model. Meni osobno nema ništa loše u branicima i sl s M3 modela, a dodatno spuštani i tvrđi ovjes ima neke razlike ne samo komzmetičke. Je li dobar ka M3 naravno da nije, ali mu je i cijena debelo ispod M3
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2011., 09:35   #1421
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,965
jopis - poanta je da ni VW GTI TDi nije isti tj. bez obzira na iste djelove cim je drugi motor unutra sam omjer tezine nije isti niti se moze ponasati isto bez obzira na ovjes/kocnice i slicno. Sta god mu stavio on je i dalje wannabe za mene dok se ne ubaci isti motor . S tim da nekad ni motor nije garancija da je isti za vozit jer sasija zna biti drugacija tj. pojacana na strateskim mjestima (tipa mulde i spojevi zadnjeg mosta i slicno) za jaci motor pa se zna dogodit da "popuca" po savovima kad u "obicni" wannabe ubacis "pravi" motor (neovisno jel golf ili BMW ili nesto trece).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:47   #1422
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
koliko je gti i gtd sa istim mjenjačem razlika u cifri?
Nema je.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
jopis - poanta je da ni VW GTI TDi nije isti tj. bez obzira na iste djelove cim je drugi motor unutra sam omjer tezine nije isti niti se moze ponasati isto bez obzira na ovjes/kocnice i slicno. Sta god mu stavio on je i dalje wannabe za mene dok se ne ubaci isti motor . S tim da nekad ni motor nije garancija da je isti za vozit jer sasija zna biti drugacija tj. pojacana na strateskim mjestima (tipa mulde i spojevi zadnjeg mosta i slicno) za jaci motor pa se zna dogodit da "popuca" po savovima kad u "obicni" wannabe ubacis "pravi" motor (neovisno jel golf ili BMW ili nesto trece).
Pričamo konkretno o golfu. Motori su ako me sjećanje dobro služi gotovo jednako teški, a ako gledaš logički - oba su 4 cyl, turbo, ic, itd.
O muldama zadnjeg mosta na e46 M3 bolje nemoj. Znam momka kojem je 3x pucao zadnji most na tom autu, a isto znam da nije jedini nego je to bio globalni problem kod prve 2-3 godine proizvodnje dotičnog.
Ne kužim ove daljnje rečenice, ni poantu istih, jer rekao si da tebi nije jasno da su GTI i GTI TDI (ili sad po novom GTI i GTD) JEDAN TE ISTI AUTO SA DRUGIM MOTOROM ISPOD HAUBE), a onda ti mene ideš učit o pojačanjima šasije. Kul

@Baja - znam ja to
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 30.11.2011. u 10:08.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 10:16   #1423
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,965
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
a onda ti mene ideš učit o pojačanjima šasije. Kul

@Baja - znam ja to
Bez brige ti budi sto se tice pojacanja navario sam se ja slicnih projekata i auta (ipak mi je to profesija prije kompjutera ).. Sto se tice konkrentog BMW problem s zadnjim mostom znam sve o tome i da mogu te uciti jer to mi je struka. Srecom moj BMW je izasao taman nakon tog problema (10mj 2000 je bio prvi upgrade koji to rjesava s tim da je 330 imao to rjeseno u startu kad su skuzili na 328 sto se dogadja ). Ja konkretno pricam o nekim modelima, recimo kocka 316 i 320 sestak nisu imale iste mulde tj. 320 je imala jace mulde bez obzira sto su na izgled oblikom iste tako da ubacivanjem jaceg motora u 316 nisi dobio bas isti auto - o tome ja pricam . Buraz mi ima DRIFT kocku sa 328i (iz e36) pa znam koliko je samo tu bilo kemijanja/pojacavanja/prepravki da se to poslozi ako treba i povari di treba da se ne raspadne u prvom zavoju .

Ako se nismo razumjeli OK ali bit ce ti bolje ako ne budes toliko "nabrijan" na forumske razgovore misleci da bas ti sve znas najbolje i da nitko nema pravo u nicemu osim tebe jer nikad neznas tko je s druge strane . NHF ali previse si zabrijao.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 10:27   #1424
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Bez brige ti budi sto se tice pojacanja navario sam se ja slicnih projekata i auta (ipak mi je to profesija prije kompjutera ).. Sto se tice konkrentog BMW problem s zadnjim mostom znam sve o tome i d amogu t euciti jer to mi je struka. Srecom moj je izasao nakon tog problema/redizajna. Ja konkretno pricam o modelima, recimo kocka 316 i 320 sestak nisu imale iste mulde tj. 320 je imala jace mulde bez obzira sto su na izgled oblikom iste tako da ubacivanjem jaceg motora u 316 nisi dobio bas isti auto - o tome ja pricam . Buraz mi ima DRIFT kocku sa 328i (iz e36) pa znam koliko je samo tu bilo kemijanja/pojacavanja/prepravki da se to poslozi ako treba i povari di treba da se ne raspadne u prvom zavoju .

Ako se nismo razumjeli OK ali bit ce ti bolje ako ne budes toliko "nabrijan" na forumske razgovore misleci da bas ti sve znas najbolje i danitko nema pravo u nicmeu osim tebe jer nikad neznas tko je s druge strane . NHF ali previse si zabrijao.
NHF, opet ponavljam, pričali smo o TVORNIČKIM automobilima a ne kućnoj radinosti, i o razlici između M paketa i pravog M3, a ti dođeš na 316 i 320, lol. Btw, osim dizela i M3, kocke sam sve ostale izvedbe posjedovao (od prvog 316 sa 75ks, pa 318, 318i, 318is M, 320i, 323i, pa do 325i 170ks).
Ista stvar je polemika o GTI i GTI TDI -auti su isti, a ja tu nigdje nisam spomenuo Golf V 1.4 ili SDI, nego top model.
Ako ti je to profesija, onda provjeri koliko košta npr 1 amortizer za m5 e39, a koliko za 530i M Banalnost, ali eto, primjera radi.

Nisam nabrijan, nego ja tako pričam/pišem, jbga, nemoj uzimat za zlo moj način pisanja.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 10:35   #1425
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,030
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ja pokušao s poliranjem i 0 bodova, bacilo mi nekakve točkice s unutarnje strane plastike i nema pomoći, jedino da kupim nove farove (a radi se o tvorničkim xenon farovima koji koštaju 3300kn po komadu ).
Uspio sam na kraju sa Xerapol pastom (~80kn).

Dakle farovi su izgledali ovako

Slika1
Slika2
Slika3
Slika 4

Kupio sam vodobrusni papir (1000) i krenuo na šmirglanje prvo jedna manje površine 5x5 cm. Prvo mi je pao mrak na oči jer se od brušenja naravno farovi ful zamute ali kad se na kraju primjeni navedena pasta rezultati su vrlo vrlo dobri i estetski i funkcionalno po noći.

Ako nekoga zanima slikati ću i dobiveni rezultat pa postati.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 10:37   #1426
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,035
Pa de slikaj i dobiveni rezultat jer ovo nam neznači puno
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 10:42   #1427
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,965
Nema frke jopis - kuzimo se mi (napokon) .

Sto se tice cijene amortizer i djelova sve mi je to jasno ali ima tu jos jedna druga stavka, cim vide da je ///M zele te oderad . Amortizer i jedan i drugi ne pravi BMW nego netko za njih to radi (bio to Sachs, Monroe ili netko deseti). Slicna stvar bi bila paralela s grafickim karticama, Nvidia Quadro i Nvidia GeForce (gamerska) sa istim chipom i vecinom djelova a Quadro skuplji 5x puta . BTW ne zelim reci da su amortizer za M i 2.0D isti jer naravno nisu ali ima slucajeva gdje jesu pa opet razlicita cijena.

Znao sam u par navrata narucivat djelove sasije (razne plastikice, sarafe, kopce, poklopce... i slicno) i kad kazes da je za BMW 3.0 motor zna biti skuplje nego za 2.0 a u biti je isti dio sa drugim kataloskim brojem. U takvim situacijama odem na realoem i provjerim od kojeg jos modela pashe i samo dodjes sa kataloskim brojem i prodjes 30-40% jeftinije za isti dio . Znas vjerojatno i sam da VAG grupa djeli hrpu djelova a opet za Audi su obicno skuplji nego za Skodu i slicno. jendnstavno nas "deru" di stignu i kako hoce jer racunaju ako imas skuplji auto platit ce si skuplje djelove (kod VWa u servisu sam cak vidio da ni radni sat mehanicara nije iste cijene zavisno od modela/cijene samog auta ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 11:13   #1428
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nema frke jopis - kuzimo se mi (napokon) .

Sto se tice cijene amortizer i djelova sve mi je to jasno ali ima tu jos jedna druga stavka, cim vide da je ///M zele te oderad . Amortizer i jedan i drugi ne pravi BMW nego netko za njih to radi (bio to Sachs, Monroe ili netko deseti). Slicna stvar bi bila paralela s grafickim karticama, Nvidia Quadro i Nvidia GeForce (gamerska) sa istim chipom i vecinom djelova a Quadro skuplji 5x puta . BTW ne zelim reci da su amortizer za M i 2.0D isti jer naravno nisu ali ima slucajeva gdje jesu pa opet razlicita cijena.

Znao sam u par navrata narucivat djelove sasije (razne plastikice, sarafe, kopce, poklopce... i slicno) i kad kazes da je za BMW 3.0 motor zna biti skuplje nego za 2.0 a u biti je isti dio sa drugim kataloskim brojem. U takvim situacijama odem na realoem i provjerim od kojeg jos modela pashe i samo dodjes sa kataloskim brojem i prodjes 30-40% jeftinije za isti dio . Znas vjerojatno i sam da VAG grupa djeli hrpu djelova a opet za Audi su obicno skuplji nego za Skodu i slicno. jendnstavno nas "deru" di stignu i kako hoce jer racunaju ako imas skuplji auto platit ce si skuplje djelove (kod VWa u servisu sam cak vidio da ni radni sat mehanicara nije iste cijene zavisno od modela/cijene samog auta ).
Naravno, treba netko platiti i marketing...
Btw, navedeni amortizer je svojedobno koštao 4400kn (1 komad naravno). A ja sam tulio ko kreten i proklinjao M-a kad sam razbio svog iS-a i kad smo platili 2 amortizera 3400kn, dok su tada za običnog 318i 2 kom koštala 1300kn Samo što je iS dolazio tvornički sa Koni amortizerima, žuti su bili, sjećam se ko da je danas, pa su zato toliko i koštali.
Evo ti banalan primjer, samo nije VAG u pitanju nego 1.6 PSA dizel, koji ide osim u pežo i citrać, i u volvo s40, c30, ford focus, mazde, itd. Cijena vodene pumpe za taj motor varira 100% od volva (najskuplja je kod njih) do forda (kod njih je najjeftinija), a potpuno isti je oem part number. Slična su i kretanja cijene rada, volvo ima najskuplji a ford najjeftiniji sat rada.

Amen je TecDoc, i sam pogledaš točan oem part number, pogledaš sve zamjenske koji postoje i telefon u ruke. Jedino tako se može izbjeći deranje kože s leđa. Mi smo za radionu dolazili do 50% manjih cijena otkad smo 'proširili vidike' sa lokalnih trgovina autodijelovima i samo 2-3 najveća u Zg. Ima i malih trgovaca koji mogu ponuditi odlične cijene, samo treba ili imat sreće pa naletit na njih ili da ih netko preporuči.

Ako trebaš dobrog i pouzdanog trgovca samo za BMW, javi, je da je iz Zg, ali šalje poštom kud treba
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 17:43   #1429
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Auto je razvijan zajednički od strane Subarua i Toyote. Toyota je u većoj mjeri zadužena za karoseriju, dok je Subaru za motore.
U obitelji imamo Subaru i Toyotu tak da mi je ovo odličan auto

Na Corollu stavio Michelin Alpin A4 195/65 R15 za 2000kn s montažom na felge i ventilima. Jel to dobra cijena?
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 18:40   #1430
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
http://1.bp.blogspot.com/-Qz5y2_kaQP...op%2BVegas.jpg
gledao sam jučer emisiju chop shop, uglavnom Johny Vegas je dao ekipi golf 2 da mu je urede minimalistički ništa razvikano izvana samo da bude dobra mašina, ovjes i ostala mehanika tip-top .... sad si ja mislim napravit će nešto brutalno ovo ono ... radili su auto 3 tjedna i na kraju je ovak ispao jedino je dobro kaj ide ko zvijer zato kaj su mu stavili nutra od Impreze motor. Imate i TU sve slike prerade makine i da na golfu je krov od PUG 206-ice, guzica od impreze isto

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 30.11.2011. u 20:12.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 18:49   #1431
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Chop Shop su poznati da rade takve stvari. Tako da to nije nista cudno
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 20:49   #1432
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
U obitelji imamo Subaru i Toyotu tak da mi je ovo odličan auto

Na Corollu stavio Michelin Alpin A4 195/65 R15 za 2000kn s montažom na felge i ventilima. Jel to dobra cijena?

pa di si tako jeftino našao..? slo?
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 22:30   #1433
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Ne, u Požegi. Cca 300m zračne linije od kuće.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 11:47   #1434
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ja sam prije koji tjedan na Focusa isto stavio Michelin-ke Alpine 185/65 R15
1500 kn sa montažom i balansiranjem.

Lik uvozi iz Njemačke pa se nađe dobra cijena.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 18:36   #1435
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
1500 za 4 michelinke ili,nije mi jasno,pa nije to cijena za 2?!
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 19:12   #1436
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova

evo full video di prica lik koji ga je sastavljao, mjenjac je od 525tds
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 19:15   #1437
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ja sam prije koji tjedan na Focusa isto stavio Michelin-ke Alpine 185/65 R15
1500 kn sa montažom i balansiranjem.

Lik uvozi iz Njemačke pa se nađe dobra cijena.

Koja verzija Alpinki i koji DOT?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 22:13   #1438
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Koja verzija Alpinki i koji DOT?

Pogledat ću kad dođem kući, sad sam na poslu.

2 Murof, da, 1500 kn, taj vulkanizer je već 20 godina najjeftiniji u SB-u, uvozi gume iz drugih zemalja.


EDIT:

DOT je 2507, malo je starija ali je nova sa 7mm mesa. Uvozi skladištene ne-prodane gume.
A koji je model Alpinki - to ne piše. ( )
Već sam skoro 3k km napravio u par tjedana (put SB-Bologna-Bergamo-Milano i nazad + gradska vožnja ovdje) i zadovoljan sam
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 02.12.2011. u 14:25.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 12:57   #1439
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
ROFL
http://www.24sata.hr/svijet/najskupl...i-cl600-244994


Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Pogledat ću kad dođem kući, sad sam na poslu.

2 Murof, da, 1500 kn, taj vulkanizer je već 20 godina najjeftiniji u SB-u, uvozi gume iz drugih zemalja.


EDIT:

DOT je 2507, malo je starija ali je nova sa 7mm mesa. Uvozi skladištene ne-prodane gume.
A koji je model Alpinki - to ne piše. ( )
Već sam skoro 3k km napravio u par tjedana (put SB-Bologna-Bergamo-Milano i nazad + gradska vožnja ovdje) i zadovoljan sam

Zato i jesu tak jeftine kad su stare
To kupuju za siću sa lagera pa prodaju nama muda pod bubrege.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 12:59   #1440
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
DOT je 2507, malo je starija ali je nova sa 7mm mesa. Uvozi skladištene ne-prodane gume.
Nebitno koliko mesa kad ce postat plasticna uskoro...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na