Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2015., 16:59   #1381
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Ima kad ne kupis u trgovini i uostalom sto se ja tebi imam pravdat gdje ima? Ima samo treba trazit. Gdje ima noiseblockera za 50 kn pa sam ja kupio 2 za 100 ? Pitaj timmya s foruma i pocni koristiti edit za postove
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 04.01.2015. u 17:28.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 17:11   #1382
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
155 kn bi dao za vent nikad, pa taman da mi svira fugu u d molu od bacha. Noiseblockeri blacksilent 2 su najtisi ventovi ikad i jedni od najbolji ventova koje sam imao ali platio sam ih 50 kn i to je max sto dam za vent.
To ti je cijena Noctue, isti shit.

Glupo mi je pričat o cijenama, ali dobio sam maltene 1+1 gratis, pa cijena i nije tako strašna, jeftinije od Corsairovih SP/AF ventova, a ipak bi trebao biti klasu bolji
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2015., 17:28   #1383
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Po toj racunici te izasao 80 kn komad sto je za novi vent jos i ok ako imas dobru garu i radi svoj posao. Vjerujem da nisi toliko lud da das 155 kn za jedan, kao sto ni ja noctuu nisam kupio samo ventove nego cijeli kuler koji me izasao 400 kn. I AFa nisam uzeo u trgovini i nebih ga ni ovako kupio da mi nije crko vent u napajanju pa sam bio primoran. Sto se tice buke nije nocuta necujna, na maxu se i oni cuju, tu su i dalje NB blacksilent 2 nenadmasivi, ono je svarno dead silence.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 18:48   #1384
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,797
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Mario92

Rađintek ventovi su smeće...
Mislim da imaš Scythe 120x15. Guglaj malo...
Dali baš mora biti 15 mm debljine ?
Koliko sam skužio, raster za pričvršćivanje venta na kuler je 120 odnosno 105 mm, a gumeni knebel ionako prolazi samo kroz prvu flanđu venta.
Dakle, spiči gore 120x25 vent, bitno je samo da ima open frame, tj, da da mu flanđe nisu spojene.
Ako pametno izabereš vent, nećeš biti penaliziran niti bukom niti temperaturom.
A po recenzijama ovaj vent na Erebossu nije tako loš tak da ga definitivno ne bih kategorizirao kao smeće. Ovak je dosta tih i dobro vuče zrak tak da sam zapravo zadovoljan s njim samo eto, taj whine lagano iritira.

Probat ću prvo neke softwarske fore (0kn fore ) pa ako ništa ne uspijem kupujem neki vent i mjenjam ga. Hvala!

EDIT: Može onda preporuka nekog venta za CPU cooler od 120mm?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 19:56   #1385
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Mario92
OK, ak ideš na 120 mm vent, mislim da bi morao računati cca 15-20% veći broj okretaja za otprilike jednaku snagu hlađenja.
Ako se Rađintek u full load opterećenju nije zavrtio punom brzinom, kupiš 120 vent sa jednakim brojem okretaja.
E sad, koji točno, izbor je prilično velik, ovisi o puno faktora, ja bih osobno gledao prvenstveno na kvalitetu i tišinu u okviru onoga kaj sam gore naveo.
Scythe Grand Flex serija je jedna od cjenovno podnošljivih opcija, a od skupih Noctua, BeQuiet BionicLoop (Uzi), ili Minebea NMB (Zola)...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 20:33   #1386
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Od ta tri ako imas viska novaca ja bi isao na grand flex ili cak gentle typhoon ako ga uspijes naci.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 21:34   #1387
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,797
Nije baš da imam želje potrošiti bogatstvo ali ne bih pak dao za neki najjeftiniji koji će prdnut za dva dana i/ili zvučat ko radovi na cesti
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 21:59   #1388
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Scythe Grand Flex PWM je cca 70-80 Kn...
Ima jako veliki raspon (600-2000), znači biti će sigurno tih ali po potrebi i dovoljno moćan.
Ili, ak hoćeš tjerati mak na konac, 2 kom. Minebea NMB u push-pull što je skopčano sa velikim izdatkom (260 Kn) ali i velikom sigurnošću (DBB, 100000 Hrs. MTBF).
Kakogod, slatka muka oko izbora je na tebi...

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 04.01.2015. u 22:13. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 22:52   #1389
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,797
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Scythe Grand Flex PWM je cca 70-80 Kn...
Ima jako veliki raspon (600-2000), znači biti će sigurno tih ali po potrebi i dovoljno moćan.
Ili, ak hoćeš tjerati mak na konac, 2 kom. Minebea NMB u push-pull što je skopčano sa velikim izdatkom (260 Kn) ali i velikom sigurnošću (DBB, 100000 Hrs. MTBF).
Kakogod, slatka muka oko izbora je na tebi...
Cijeli sam cooler platio 220 kuna, da kačim na njega ventove koji vrijede više od kile metala je isto ko da metnem fancy felge na stojadina

Mislim da će jedan Grand Flex pasti, bit će dovoljno, kasnije eventualno drugi ako ću razmišljati o push-pullu ali to kad ću imat volje i vremena i para
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:50   #1390
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Scythe grand flex je odličan (imam 2 od 2400 rpm) ali je bučan kao i ultra kaze.
Dobar rad vent je i Coolermaster jetflo.
Corsair SP verzija također.
Hawker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2015., 13:51   #1391
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Ereboss je vrlo moćan hladnjak; Grand Flex (a i drugi modeli sličnog broja okretaja) se vrlo vjerojatno preko PWM-a neće zavrtiti ni približno punom brzinom u normalnoj upotrebi, pa čak ni u gejmingu bez obzira na ocani proc. Jednako ja za pretpostaviti da u kućištu postoji barem nekakav erflov tj. da barem jedan vent izvlači vrući zrak van.
Druga je stvar sa ganjanjem Super Pi, GMP i drugim zlostavljačima proca, oni ionako služe za svrhe testiranja/benčanja te čisto sumnjam da ih netko vrti 24/7. A i oni koji to čine, hlade svoje proceve na neki drugi način a ne zrakom...

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 05.01.2015. u 13:59. Razlog: edit
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 12:12   #1392
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Kratki moj osvrt na ove NB eLoop-ove.

Uglavnom, ne pušite ta sranja sa premium ventovima, porez na budale

Temperature jesu pale za par stupnjeva što je u očekivano, imam dojam da dosta zraka tjeraju. Ali su ipak ispod očekivanja. Ležaj na jednom lagano svira na većem broju rpm.
Kada se vrte oba na h100i jedakom vrtnjom, stvaraju neke lude vibracije i time zvukove, doslovno se čuje kao oscilacije, onako bzzzzzz pa tišina, pa opet bzzzz pa tišina, i tako zauvijek(sekunda zuji, sekunda utihne, čisto da dobijete dojam) ali samo kad su zajedno jedan do drugog (imajte na umu da sam hebena cjepidlaka i da isto sve čujem).

Riješio sam to tako da sam jednog stavio da se vrti nešto sporije jer je na adapteru i sad je ok.

Uglavnom, ništa posebno, a ne znam ni zašto sam toliko očekivao od običnih ventilatora

A da ne pričam koliko se čuju na full speedu od 2400rpm (što je sasvim normalno, nije iritantan zvuk nego strujanje zraka).
I onda kad ekipa piše da su Noctue na 2000rpm nečujne Dammit

Nečujno je jako relativno
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 14:11   #1393
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Nebih bas rekao da su porez na budale , a i ako jednom svira lezaj neispravan je.

Trebao si uzet grand flex, gentle typhoon ili blacksilente. Cak i enermax kod nas ima dobrih ventova, da ne pricam CM excalibur vrhunski vent, kojeg uz to mozes i rastaviti.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 14:16   #1394
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Imao sam jednog GT-a, što je najgore i oni generiraju neko pucketanje kada im se spuste okretaji, kada su na regulaciji. Ah, zaista ne postoji savršeno na ovome svijetu

Grand Flex je kao neki duhovni nasljednik GT-a, ali se nisu pokazali tako dobrima...

Ma gle, dobri su ventovi, ja samo previše cjepidlačim vjerojatno
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 14:27   #1395
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Kazem ti, kupi noiseblocker blacksilentpro pl 2 120 mm
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 14:37   #1396
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Kratki moj osvrt na ove NB eLoop-ove.
Ali su ipak ispod očekivanja. Ležaj na jednom lagano svira na većem broju rpm.
Kada se vrte oba na h100i jedakom vrtnjom, stvaraju neke lude vibracije i time zvukove, doslovno se čuje kao oscilacije,
To je ono kaj sam ti napisao prije...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 15:05   #1397
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kazem ti, kupi noiseblocker blacksilentpro pl 2 120 mm
Ružni su

Šalim se, mah, dosta je tog kupovanja, fakat sam previše na to zabrijao.
Samo sam se zarazio sa tim upgreada-njem, dijagnoza ugraditis


Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
To je ono kaj sam ti napisao prije...
Da, tog sam se i bojao.
Gle, da se mi razumijemo, nije to ništa ekstremno, da to zuji kao oni stock od h100i (i dalje ne vjerujem da corsair prodaje takav "high end" proizvod, kada se upale, kao da melju kukuruze).

Ali ipak od fana takve klase, očekuješ flawless rad i samo strujanje zraka za čuti.

Nije strašno, komp je i dalje zadovoljavajuće tih (diskovi su najbučniji, živio dan kad će se imat statičan storage ), ali nije to "to".
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 17:24   #1398
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Sam, ti nikako na zelenu granu sa tim ventovima.
Ali,da ti bude lakše,imam i ja problem
Naime,molio bih preporuku nekog 140mm venta za stavit na ispuh gore na kućištu a da nije preskup.Usputno,koje mekane gumene držače uzeti umjesto šerafića?Imam neke ali su pretvrdi pa se prenose vibracije i čuje se neki hum.Kad stavim ruku na kućište,prestane...Taj vent bi spustio na nekih 800 okretaja.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 18:18   #1399
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Sam Fischer
Ak ti ventovi vise upsidedown sa rada, ni sa jednim FDB ventom nećeš izbjeći škrgutanje...

Flood
Nekad je bilo za kupiti silikonskih okvira za ventove kao i silikonskih podložnih pločica za vijke. Mislim da su bili od Sharkoon-a, Ljinks ih je imao ...
Postoje još i silikonski knebli koji idu kroz rupe od vijaka na ventu i kroz lim od kućišta, ali za njih moraš imati vent sa open frame flanđama, tj flanđe ne smiju biti spojene.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 19:02   #1400
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Sam, ti nikako na zelenu granu sa tim ventovima.
Ali,da ti bude lakše,imam i ja problem
Naime,molio bih preporuku nekog 140mm venta za stavit na ispuh gore na kućištu a da nije preskup.Usputno,koje mekane gumene držače uzeti umjesto šerafića?Imam neke ali su pretvrdi pa se prenose vibracije i čuje se neki hum.Kad stavim ruku na kućište,prestane...Taj vent bi spustio na nekih 800 okretaja.
To je to, znam točno čemu pričatš, izluđuje

Mah, moram svoje uši kalibrirat na manju osjetljivost, jebeš ventove

@Lobo

Sam ću mu ležaj zamenit bem ga
Za te pare treba svirat simfonije kako xulos kaže

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 07.01.2015. u 19:25.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 19:40   #1401
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Flood
Nekad je bilo za kupiti silikonskih okvira za ventove kao i silikonskih podložnih pločica za vijke. Mislim da su bili od Sharkoon-a, Ljinks ih je imao ...
Postoje još i silikonski knebli koji idu kroz rupe od vijaka na ventu i kroz lim od kućišta, ali za njih moraš imati vent sa open frame flanđama, tj flanđe ne smiju biti spojene.
Probao sam sa gumenim podloškama,dobio sam ih sa kućištem.Probao sam i te kneble,dodju sa Fractalovim ventom kojeg sam dokupio.Ako misliš na gume koje se provuku kroz lim na kućištu i kroz rupe od venta.U oba slučaja se javlja taj hum.Pretpostavljam da su i podloške i ti "gumeni šerafi" pretvrdi pa ne upijaju dobro.

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
To je to, znam točno čemu pričatš, izluđuje

Mah, moram svoje uši kalibrirat na manju osjetljivost, jebeš ventove
Nemoš kalibrirati kad smeta,nema pomoći
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2015., 18:28   #1402
Dyslexia
Premium
Moj komp
 
Dyslexia's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 62
Nasao sam na njuskalu Zalmanov CNPS10 10x Quiet seriju hladnjaka. Al pise za AM3 socket.
Moja matinca je ASUS M5A97 R 2.0 . Da li to ide gore?
Dyslexia je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2015., 18:38   #1403
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Ide da.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 20:11   #1404
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,982
Momci, trebao bih preporuku za 120mm vent. Uzeo bi ih vise komada.

Ono sto imam na umu je da se moze na sto manjoj brzini vrtiti, da je sto tisi, po mogucnosti da je pwm (nije uvjet jer mi treba samo jedan da je pwm), te da nije skup ko sv. petra kajgana

Ima li sto za oko 50-60 kn komad, a da valja?

Razmisljao sam o ovome, ima li sta bolje za te pare?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 21:21   #1405
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 10:48   #1406
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Question Ventilatori za kučište(Air Pressure ili Air Flow optimizirani)

Pozdrav.
Trebao bih malu pomoć vezano uz odabir ventilatora za kučište, u pitanju je CoolerMaster Centurion 5 prva verzija.
Naprijed na usis ide jedan 80mm vent skroz dolje, a iza ide jedan 120mm na ispuh.
Zanima me kakav tip ventilatora moram uzeti za kučište, onaj optimiziran za visok pritisak zraka ili za visok protok zraka?
Prolistao sam tonu foruma i nalazim na jednu osnovnu kontradikciju: AP ventilatore koristiti za vodene hladnjake i općenito mjesta gdje je ventilator direktno montiran na neku prepreku, a AF koristiti za kučišta i u "slobodnom" prostoru. To mi ima smisla, ali i ako montiram ventilator na kučište ima one saće guste koje su isto prepreka, ne bi li tu trebao ići HP ventilator?

Svakako planiram te saće izrezati i staviti samo onaj grill kakav ide na napajanja obično, tako da malo oslobodim prolaz zraka, ali svejedno naprijed gdje je 80mm vent ima panel sa filterom koji je isto svojevrsna prepreka te kroz nju treba usisati zrak izvana.

Problem je općenito u tom kučištu što mi je teško stvoriti pozitivan pritisak i ubaciti zrak unutra, ovaj mali 80mm nije baš dovoljan (neki obični od CM je koji je došao sa kučištem).
Montirao sam još jedan 120mm Xilence gore ispod DVD-ROM za usis, a na ispuhu je Spire 120mm koji u full load i na 100% brzini izbacuje jako malo zraka van iz kučišta, jedva da osjetim da puše.

Napajanje je CoolerMaster SilentPro M600 sa 140mm ventilatorom koji isto tako ne izbacuje baš puno zraka, provjerim sa rukom iza.
Grafička je Powercolor 280x otvorenog tipa koja razbacuje vrući zrak posvuda u kučište i čini mi se ga ga ne uspijevam dovoljno brzo i efikasno izbaciti van.

Tokom igranja nije hlađenje neki problem, grafa dođe do nekih 78C, procesor 60-65 (stock hladnjak), ali mislim da mi mora to ići niže, jer pokrenem li furmark i prime95, nakon 10min proc zagazi u 80+, grafa i do 90.

Ne znam da li bi pomogao i bočni jedan 80mm ventilator u ovom slučaju?

Za AF ventilator bih išao na JetFlo vjerojatno, a za AP novi Silencio vent od CoolerMastera što se tiće 120mm, za 80mm nešto od Arctic ili Fractal.

Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 00:16   #1407
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 466
Pozdrav ekipa, evo par brzinskih pitanjaca... Iman kutiju zalman ZM-T4 u njoj je matična asrock-h81m-hds na kojoj je ostao još samo jedan 4pin utor za vent. E sad, stavia bi još tri venta pa me zanima dali bi mi ovo koristilo http://www.links.hr/?naziv=kabel-arc...kl=050.912.152
Isto tako kako ih postaviti koje za ispuh, a koje za usis. Računao sam ove kupiti https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=6760
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 01:05   #1408
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
Problem je ako staviš na stranu bit će ti otežano to sve smontirat i skidat i stavljat stranicu kućišta..dovoljno je jedan 120mm naprijed i jedan 92mm iza..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 11:53   #1409
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 466
Ako stavim samo naprid to dolazi do graficke, jer 270x mi je kao pregrada u kucistu..
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 14:36   #1410
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,683
treba mi preporuka za 12 cm pwm vent , za cpu kuler coolermaster tpc800
posto san iz splita,da ne placam troskove dostave,onda moze samo iz linksa
cijena da je neka normalna,nebi vent placa bas 200kn xd
proc je i7 2600k, blagi oc do 4.2-4.4

bolje ic na dva venta pa slozit push-pull il jedan dovoljno?

thx

edit:
il da uzmem 3 pin pa spojim na 7V ? al svidja mi se kontrola brzine preko biosa,nemoram se zamarat sa temperaturama

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 23.04.2015. u 14:56.
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na