Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2016., 13:41   #1351
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kaj si uzeo platnenu ili kožnu?

Čim ju složiš bit će ti drago
Koznu zbog popusta :-) Ostalo ih je jos oko 15 u skladistu. Jedva cekam da je slozim i izvalim se kao gospodin informaticar.


Ako netko planira uzeti koznog Markusa, ne zaboravite Ikea family karticu jer nema popusta bez nje. Ili uzicajte karticu od nekoga u redu.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 13.11.2016. u 13:48.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 14:21   #1352
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Ili ju izvadis tj.napravis za par minuta

Dajte vi novi vlasnici markusa nakon slaganja koju o njoj.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2016., 15:22   #1353
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Upravo cekam u kilometarskoj koloni s markusom u kolicima. Kutija je j**eno teska, 23kg :-) Kad se sjetim da nemam lift u zgradi muka mi dode :-)
Ja je upravo sastavio, isplatilo se čekanje u koloni, nije normalno kolika gužva je u toj Ikei.

Dobro da sam naišao na ovu temu i uhvatio akciju, stolac je genijalan. Još uvijek se čudim kad sjednem na njega, a stolac ko kip čvrst, niti makac, nikakvog praznog hoda u mehanizmu/cilindru. Čak kad se probam njihati lijevo desno, ništa

I da, najebo sam se do doma makar sam prvi kat u zgradi, tenk


Još moram podesiti malo bolje ovaj otpor za naslon, ne mogu procjeniti što mi najbolje odgovara. Jel ima kakva univerzalna preporuka?

I moram prosurfati o njezi kože, vidim prava je, ne imitacija.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 16:46   #1354
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Meni je taj mehanizam polu tvrd jer je najcesce naslon u nekom fiksnom polozaju.
Vi novi vlasnici koznog markusa nemojte se cudit ak za par dana dobijete sjedalo malo zguzvano po duzini, to je normalno i nakon neke tocke se nece prosirivat. Jbg ipak je cijelo sjedalo u jednom komadu bez dodatnog stepa.
Moj markus nakon godinu dana je i dalje kao prvi dan.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 18:22   #1355
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,005
Jučer u konzuma naletio na piše na kutiji "uredska stolica"... Izašla me punih 60kn.... Sklopio je kući i boga mi ovo čudo vridi minimalno 100€

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 19:50   #1356
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Nisam baš shvatio, o kakvom mehanizmu pričate?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 20:22   #1357
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 358
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Jučer u konzuma naletio na piše na kutiji "uredska stolica"... Izašla me punih 60kn.... Sklopio je kući i boga mi ovo čudo vridi minimalno 100€

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Možeš staviti koju sliku te "uredske stolice"?
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 20:22   #1358
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Onaj što ojača ili olabavi nagib naslona.

Nego, kako održavate kožu? Sa čime i koliko često?
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 20:39   #1359
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Gu***om ju pritišćem svaki dan po nekoliko sati. Ako preskočiš, idući dan moraš nadoknadit
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 20:51   #1360
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor trebampomoc Pregled postova
Možeš staviti koju sliku te "uredske stolice"?
Evo ga...





Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2016., 20:54   #1361
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Evo ga...

/cut

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Super konzum?
Koliko para tocno? neka akcija ili?
Trebaju mi 2-3 pa eto xD
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 20:55   #1362
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,005
Ma najvjerojatnije ostala zadnja na skladištu, super konzum... Pitao da provjere za još koju, nisu ih imali..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 22:10   #1363
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ili ju izvadis tj.napravis za par minuta

Dajte vi novi vlasnici markusa nakon slaganja koju o njoj.

Evo da se i ja pohvalim - u startu me iznenadila veličina kutije iako mi je to logično jer je naslon vrlo visok što mi savršeno odgovara (ranije sam spomenuo da imam 2 metra). Ipak, nisam očekivao kutiju koju je čak i meni bilo teško obuhvatiti rukama i strpati na kolica. težine stolice se više ne želim prisjećati Kada sam je doma raspakirao ostao sam oduševljem - svaki, ali baš svaki komad te stolice je odavao dojam vrhunske kvalitete. Šarafi su debljine kažiprsta, hidraulični mehanizam ima nekoliko kilograma i izgleda kao tenkovska granata, metalni mehanizam ispod sjedala u ruci izgledom i masom odaje dojam kao da držim getribu, postolje od lijevanog željeza (ili koji god da je metal/legura) izgleda kao brodski propeler....oduševljen sam.....


...a kada sam je napokon sastavio i sjeo na nju jedino što mi je prošlo kroz glavu bilo je........."like a boss"

Preporuka svima, odite dok traje akcija do kraja mjeseca, 800 kn nije puno za stolicu koja je vjerojatno bolja od one koju ima vaš direktor jer je bogovski napravljena za taj cjenovni rang u usporedbi sa svim drugim stolicama na kojima sam u životu sjedio a koštale su do 1000 kn.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 23:23   #1364
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Hijao, kupio bih, ali vec je zena pozurila i kupila neku neudobnu za 500kn jer je bila snizena sa 700 K tome imam dvije od 600 kn koje sam potrgao, fakat se ne isplati kupovati lose stolce, na kraju ispadne kao jedna postena. Note to myself.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 00:52   #1365
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
S obzirom kakve su kvalitete danas dode mi da neku iz auta udobnu iscupam i diy na kotacice od uredskog

Sent from my Xperia Z3
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 05:13   #1366
Nidjo89
Ovisnik o nikotinu
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Međimurje<->Švabija
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Evo da se i ja pohvalim - u startu me iznenadila veličina kutije iako mi je to logično jer je naslon vrlo visok što mi savršeno odgovara (ranije sam spomenuo da imam 2 metra).
Jel može info o gabaritima kutije? Idem do ZGa ovaj vikend pa reko da ubodem jednog ili dva Markusa. Nisam siguran dal će mi stat u Škodilaka pa da izmjerim, vjerojatno ću morat uposlit 21 godinu starog tenka (Passat karavan).

EDIT:
E da, jel mi se isplati radim tu family karticu prek neta ili je jednostavnije tamo negdje na pultu je odma vadit? Ne znam kolko vremenski to traje.
__________________
Više lurkam nego pišem...
Nidjo89 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 06:02   #1367
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Napravi si online, dobiti ces privremenu karticu koju spremis na mob kao pdf i gore ti je barkod kojega skeniraju na blagajni, bezbolno.

Jucer su imali recimo problema, sustav kod njih uopce nije pronalazio korisnike (upises mail i datum rodjenja i sam si radis karticu), tak da sva sreca pa sam imao taj pdf sa sobom.
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 08:47   #1368
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Nidjo89 Pregled postova
Jel može info o gabaritima kutije? Idem do ZGa ovaj vikend pa reko da ubodem jednog ili dva Markusa. Nisam siguran dal će mi stat u Škodilaka pa da izmjerim, vjerojatno ću morat uposlit 21 godinu starog tenka (Passat karavan).

EDIT:
E da, jel mi se isplati radim tu family karticu prek neta ili je jednostavnije tamo negdje na pultu je odma vadit? Ne znam kolko vremenski to traje.
Dimenzije pakovanja i težina
Broj artikla: 401.031.00
Pakovanja: 1
Širina: 59 cm
Visina: 23 cm
Duljina: 98 cm
Težina: 22.00 kg


Evo ja je imam sad jedno vrijeme, uzeo sam platnenu. Na početku mi se malo bilo čudno naviknuti ,ali mi se jako dopada sad. Čvrsta i otključan mi je nagibni mehanizam cijelo vrijeme pa kad se umorim se nagnem samo. Nikako mi ne odgovara kad ga zaključam.
Jedina zamjerka koju imam su nasloni za ruke koji su nepodesivi i nabijaju mi se u onu ladicu za tipkovnicu na stolu.
the_bulk je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 09:05   #1369
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,632
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Super konzum?
Koliko para tocno? neka akcija ili?
Trebaju mi 2-3 pa eto xD
Vidio sam i ja tu stolicu po nekim manjim konzumima, ne onim skroz malim, ali onim srednjim, ne znam kako ih tocno zovu

Inače ja sam skoro identičnu uzeo u Emmezeti, zove se tamo Connor, al kolko vidim sad je više nema na skladištu. Isti nasloni za ruke i malo bolje noge, ja super zadovoljan za sad
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 09:34   #1370
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor Nidjo89 Pregled postova
Jel može info o gabaritima kutije? Idem do ZGa ovaj vikend pa reko da ubodem jednog ili dva Markusa. Nisam siguran dal će mi stat u Škodilaka pa da izmjerim, vjerojatno ću morat uposlit 21 godinu starog tenka (Passat karavan).

EDIT:
E da, jel mi se isplati radim tu family karticu prek neta ili je jednostavnije tamo negdje na pultu je odma vadit? Ne znam kolko vremenski to traje.

Ja sam je zgurao na stražnja sjedala. Stane bez problema po dužini od vrata do vrata, pa računaj ako ti sjedala nisu nabijena do kraja do stražnje klupe da čak teoretski stanu i dva paketa po dužini.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 09:46   #1371
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 765
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Naručen danas Steelcase Reply sa naslonima za rukei nekom ultra dugom super garancijom po cijeni koju nisam mogo odbit. Taman stigne za pod bor
Javim dojmove, makar sjedim na takvoj na poslu, ali novo je novo.
Ja ju imam, odlican odabir. Sve moguce se da podesit, udobna jako.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 12:02   #1372
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Ima ko malo teži markusa? Vidim da je testiran do 110kg ali isto tako i da naslon nije spojen sa ručkama. Ako se naslonim više od 2 puta hoće to izdržat?
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 12:09   #1373
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor oxer Pregled postova
Ima ko malo teži markusa? Vidim da je testiran do 110kg ali isto tako i da naslon nije spojen sa ručkama. Ako se naslonim više od 2 puta hoće to izdržat?
Metalni dijelovi i šarafi su toliko masivni da moraš biti Žak Houdek da bi to slomio....a vjerojatno bi i on morao okrenuti 5-6 menija u nekom restoranu da polomi ovaj stolac naslanjanjem.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 15:57   #1374
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
A što drugo reći nego... Challenge accepted!

Svi hvale toliko tog markusa da cu g ai ja probati onda sada ubosti kad je vec na popustu.
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 17:49   #1375
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,265
Jel zna ko gdje bih mogao kupiti cilindar - hidrauliku za stolicu? Jel to ko uopće prodaje?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 20:13   #1376
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Tak si je moj ujak slozio stolac, ofc automehanicar je pa mu nije bio problem naci sjedalo viska najzalosnije je kaj je fakat udoban taj "stolac", obozavam se zavalit u njega
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 20:35   #1377
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
o tome sam i ja pricao, sjedalo od auta i nabavio donji dio od starije stolice, ovaj je aluminijski sa oprugom, podesiva po visini i naslon, nasloni za ruku su fiksni kako meni pase no da sam htio i to sam mogao napraviti da se moze dizati-spustati

ista je kao i prvog dana kad sam je napravio

stoga tko ne gleda izgled moze si sloziti jako kvalitetanu stolicu za malo novaca i sluzit ce ga godinama





arrow je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 21:27   #1378
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Jel itko mjenjao Mark stolicu iz Yska sa ovim Markusom pa da može reć jel to ima smisla . Mislim Mark iz yska je isto dobio određeni hype tu na forumu pa ono .... mislim pišem iz nje ali nije to to. Sad je samo pitanje da li se ovo isplati iz Ikeje pa mjenjat ovog Marka ili je jedina bolja zamjena red veličine 4-5 i više tisuća Kn ?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 21:47   #1379
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
o tome sam i ja pricao, sjedalo od auta i nabavio donji dio od starije stolice, ovaj je aluminijski sa oprugom, podesiva po visini i naslon, nasloni za ruku su fiksni kako meni pase no da sam htio i to sam mogao napraviti da se moze dizati-spustati

ista je kao i prvog dana kad sam je napravio

stoga tko ne gleda izgled moze si sloziti jako kvalitetanu stolicu za malo novaca i sluzit ce ga godinama





To je moj covjek

Svaka cast , ja sam si gledo to napravit al nisam iskopo nis fino , treba njuskalo pratit

Sent from my Xperia Z3
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 01:18   #1380
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,680
Pošto nemam Ikeu u gradu uzeo ja stolicu u Jyska
http://jysk.hr/radna-soba/uredske-st...trup-siva-crna
600kn me izasla, ima 18kg
Od svih mogucih stolica isprobanih u ducanu, i onih od 1200kn, ova se cini najcvrsca i najudobnija za sidit

Sutra je sastavim pa javim dojmove
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na