Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2015., 12:42   #1291
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
kolektivni upgrejd na lolipop


tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 12:44   #1292
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,381
To za PCE ekipu?
Neki giveaway njušim
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2015., 12:47   #1293
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
ae
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 13:49   #1294
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Jučer mi došao OTA 5.1 na N6. Sitne GUI promjene od vidljivih stvari, treba vidjet hoće li duže baterija trajati, nadam se da će mi izdržati 48h ovaj put.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 13:57   #1295
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,381
Kakav ti je N6 ovak općenito?
Kolko SOT-a dobiješ?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 14:07   #1296
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Sviđa mi se. Fizički najbolji uređaj od svih dostupnih na tržištu. Nema staklene površine na stražnoj strani, plastificirani aluminij. Stane mi u džep bez problema.

Pošto sam prešao sa Desire Z na njega, ne mogu reć da nešto ne valja. Kameru na N6 doduše Nokia 808 Pureview pojede za doručak

SOT? Ak je neki benchmark, zaboravi, libo me ta-ki
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 14:08   #1297
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,381
SOT=screem on time ili ti baterija, kolko uporabe se dobije (upaljenog ekrana)
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 14:21   #1298
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
javim ti sutra/preksutra kad se isprazni
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 18:12   #1299
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Pa sta je svima stigao lolipop osim mojoj zeni? :/
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 11:28   #1300
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Pa sta je svima stigao lolipop osim mojoj zeni? :/
jesi probao ručno provjeriti ?
triki555 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2015., 11:40   #1301
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,449
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ae
A di sam ja bio kad si dijelio...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 11:48   #1302
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
S druge strane
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 12:42   #1303
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
I na kraju, Motorola Droid Turbo tj. Moto Maxx. Jel ga netko nabavio i jel netko vidio gdje se u EU može nabaviti? Još nisam presto slinit za tim mobitelom

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 21.03.2015. u 12:53.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 14:52   #1304
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,449
Pogledam ja nakon rostiljanja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 15:51   #1305
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
jesi probao ručno provjeriti ?
Nisam, moze pomoc kako da to pogledam? :/
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 15:53   #1306
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Nisam, moze pomoc kako da to pogledam? :/
Upali Wi-Fi, odi na settings, about phone i system updates.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 17:19   #1307
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
javim ti sutra/preksutra kad se isprazni
Aj bubni neki rivju od tog čudovišta...
E da, i baterija me najviše zanima..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 17:39   #1308
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Upali Wi-Fi, odi na settings, about phone i system updates.
Jesam to vec par puta Mislio sam da postoji jos neka metoda preko kompa.
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2015., 00:07   #1309
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Nexus 6 osvrt nakon mjesec dana korištenja

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Aj bubni neki rivju od tog čudovišta...
E da, i baterija me najviše zanima..
Mogu u detalje, ali većina stvari je rečena po reviewima na netu.
Iz prve ruke ću par dojmova dati. Imajte na umu da sam prije imao "loš" smartphone i da je sve moj subjektivni doživljaj.

--

Nakon duge 3.5 godine druženja s HTC Desire Z morao sam prijeći na nešto drugo jer je Z bio spor ko puž unatoč "optimiranom" rootanom Androidu gore. Najviše ga je usporavala mala količina memorije ali i relativno spora flash memorija.

Skok je samim time jako velik, s uređaja performansama lošijeg od prvog samsung galaxya na nešto što po mom mišljenju jede S5 za doručak.

Odmah ću naglasiti da se ne palim na benchmark brojeve i ma koliko primjerice nadolazeći S6 bio jači, jedino što mu priznajem kao (upitnu) prednost jest dulje trajanje baterije.

Planirao sam kupiti novi mobitel još od vremena akcija oko Božića, međutim nikako se nisam mogao pomiriti dati toliko puno novaca za mobitel. Tako se moje premišljanje otegnulo do samog kraja veljače kad sam nakon pipkanja, promatranja i testiranja svih flagship mobitela prelomio i kupio N6.

Palio sam se dosta dugo na Note Edge zbog onog zakrivljenog ekrana i stylusa, a nakon detaljnijeg pipkanja i korištenja lako sam ga zaboravio: zaobljeni rub je idejno odlično rješenje, krajnja implementacija mu je malo loša. Uz to, taj rub je u većini slučajeva pri danjem svjetlu uzrok raznih refleksija koje samo ometaju korištenje cijelog ekrana, ne samo ruba.
Stylusom na koncu ne bih radio niti 5% vremena, tako da se prednost Edgea s te strane otopila.Izrada svakog samsunga je vrlo plastična na dodir s dodatkom ružnog oboda na S5-ici.

N6 je veći, većeg ekrana, u rukama se doima znatno masivniji i kvalitetnije izrade, a iako je phablet niti jednom se nisam našao u situaciji da sam poželio da je malo manji. U odnosu na Note 4 veličina nije značajno veća i tu niti jedan uređaj ne bih distancirao jedan od drugoga.

Fizički tj. izradom je N6 superironiji od bilo kojeg drugog uređaja, uključujući iPhone. Informacija da će S6 imati staklenu pozadinu mi je samo bio dodatan razlog da ne čekam početak travnja kad bih mogao detaljnije istražiti S6 i pričekam moguće minorno sniženje cijene N6. Razlog tome je što sam dosad vidio hrpu iPhonea ili Xperia koje imaju razbijene staklene površine

Nadalje, pulsmetar/mjerač koncentracije kisika (i slične 3.14zdarije) na samsungima mi niti najmanje ne trebaju. Za takve stvari će znatno bolje poslužiti neki pametni sat ili namjenski pulsmetar/sat. Dakle, sve dodatne funkcionalnosti samsunga su po mom mišljenju tu da se samo može reći da je samsung bolji jer ima to i to što ovaj nema.

S hardverske strane bih kao definitivni plus još dodao quick charge, zvučnike i ekran. Ovo troje nisam prije kupnje mogao isprobati kako treba ili nisam obraćao posebnu pozornost na to.

Brzina punjenja je zapanjujuća, potrebno je oko sat vremena da se baterija s 10-ak % napuni do kraja, a onih marketinških 15min za 8h korištenja se pokazalo prilično korektnim, dopunjavanje od 15min s 10-ak % mi je uvijek omogućilo bezbrižan radni dan i ponovno punjenje tek kad dođem kući.

Zvučnici: naprosto odlični. Izuzetno glasni, stereo je stvarno stereo. Toliko su glasni da bez problema zasjenjuju zvučnike u mom monitoru. Na maksimalnoj glasnoći krčenja nema. Nije to studijska kvaliteta, ali za jedan prijenosni uređaj - prekoodlično.

Ekran: majkemi, prikaz crne boje je ko u crnoj rupi. Kad u krevetu u kmici držim ekran u zraku prilikom boota kad one šarene loptice lete po ekranu imam dojam kao da su loptice žive i da lebde u zraku, a ne da su na ekranu.
Oštrina, auf, nemoram spominjati. Prikaz boja mi je super, fotke ne izgledaju nadrealno ko na samsungima, pa čim pogledam kak je neka fotka ispala mogu očekivati realno stanje i na računalu.

---

Sa strane korištenja uređaja zasad nemam apsolutno nikakvih prigovora. 3GB rama napuniti na mobitelu ne mogu nikad. Gašenjem aplikacija preko app switchera se ne zamaram uopće, nema potrebe jer lollipop konačno barata tim cacheiranim applikacijama kako treba nakon što svakoj aplikaciji odrediš želiš li da ti baca obavijesti ili ne.

Procesor je očito dovoljno brz, niti u jednoj app ili igri mi nije nešto štucao i sve radi ko po loju.

Dakle, brzina izvođenja regularnih stvari - bez zamjerki.

Od početka koristim uređaj sa stalno upaljenim 4G, GPS i WLAN i ovo je prvi put da nemam potrebe gasiti ijedno od toga kako bih ostvario dulju autonomiju na nekom smartphone uređaju. Čak nisam niti onu Fit aplikaciju gasio koja mjeri korake i proizvodi čudne zvukove kad sam se kretao Xh u danu.

U pozadini mi konstantno stoji Accuweather s refreshom od 15min, dvaput dnevno koristim OruxMaps za bilježenje GPS track loga na putu do/s posla, ukupno 1:20h, u prosjeku imam preko 3h SOT (pusa Juice), većina je browsanje preko chromea tj. korištenje 4G interneta + messengeri, a baterija mi traje barem 36h u tim okolnostima. Valja napomenuti da rijetko kad stvarno razgovaram.
Ova brojka se popela nešto više nakon 5.1 updatea, no nisam dovoljno koristio da mogu sa sigurnošću reći koliko.

Primjerice, trenutno je stanje ovakvo:

Bez upaljenog saving modea ostalo mi je 10% baterije, 1d 18h i kusur, SOT 3:30h.

Korištenje je u tih 1d 18h bilo nešto intenzivnije nego inače jer sam danas dosta fotkao i pratio topokartu preko GPS-a prilikom vožnje, dakle na suncu pri čemu je i osvjetljenje ekrana osjetno intenzivnije.

--

Ne znam što bih još spomenuo, ali stvar funkcionira ko violina i drago mi je što sam potrošio (previše) love na N6.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2015., 00:24   #1310
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Samo jedno pitanje, gdje si ga nabavio ?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2015., 11:39   #1311
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Mediamarkt, Milaneo shopping Centar, Stuttgart... Ima ih dostupnih i preko computeruniverse, dostavljaju u HR.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2015., 13:08   #1312
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Ipak baterija i nije tak preloša kak sam mislil.. Ruku na srce, al mogli su piknut veću da bude dostojna konkurenciji koje imaju kudikamo bolju autonomiju..
Samo kaj za jedan Nexus, cijena je ohoo skočila, spramm odličnog N5...

Al dobro, za tu cijenu bi si još razmislil pošto je konkurencija oštra i razmetljiva po pitanju dodatnih opcija i sl..

Opet jedna prednost pred drugima je ona očita, AOSP, prvi na planeti s novim androidom, a tu je i još nekaj, lagg tj štekanje je praktički nepoznanica..

Jedino eto velim, bode me u oči cijena i eventualno gabariti uređaja, ipak je u pitanju 6"...


Tnx na osvrtu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2015., 15:39   #1313
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Ako pri usporedbi cijene u obzir uzmeš kvalitetu izrade, jasno je da N7 vs N9 i N5 vs N6 imaju niži cjenovni rang. Promijenili su način razmišljanja za nove Nexuse, jasno je da je cijena skočila. Bilo bi zgodno vidjeti da se nexus uređaji svake godine izmjenjuju po kategorijama: jedne godine povoljni mid range, druge godine upper high end.

To je uvijek tak bilo, samo "premium" uređaji su bili na dodir kako treba.

Veličina uređaja i cijena te treba brinuti samo ako imaš plitke džepove.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2015., 18:21   #1314
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova

Veličina uređaja i cijena te treba brinuti samo ako imaš plitke džepove.
I male ruke


I dalje tvrdim, N5 je najbrži na planeti uz N6..

Al me odbija na N6 baterija i veličina..
Imal sam neko vrijeme N4, za 5.7" zapravo i ne djeluje u ruci tak veliko, al to mi je već van granica, a da ne govorim za 6"..

Al kaj je da je, N6 je lijep mob...
Al ko ga šljivi, bitno da si ti zadovoljan..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 15:31   #1315
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,215
Na Moto G mi je puka ekran. Touch i display radi.
Ima netko iskustva koliko bi me kosta popravak?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 21:24   #1316
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Imal sam neko vrijeme N4, za 5.7" zapravo i ne djeluje u ruci tak veliko, al to mi je već van granica, a da ne govorim za 6"..
Pošto se ne kužim u mobitele tolko puno, gledam, napisao si 5.7" pa mi nije jasno o kakvoj razlici pričaš, onda pogledam gsmarenu i skontam da si napravio tipfeler

Ak si malo manjih gabarita ljudi bi te mogli čudno gledati kad razgovaraš, to je istina, a i nije za male šake baš spretno baratati po njemu. Meni jedino smeta kad trebam otić "back", onda redovito radim grimase i krivim posturu da mi mobitel ne bi ispao

Da ima jedan dodatni fizički back gumb ili da se klackalica može iskoristiti ko back bez rootanja, mogao bih reći da se bez problema koristi jednom rukom za sve osim pisanja/tipkanja/tapkanja.

Još jedan update za trajanje baterije: danas mi je baterija trajala od 05:00 do ca 20:30 uz intenzivno korištenje wlan/4g i 4h+ SOT (Juice :*) uz redovitu izmjenu spajanja wlan-3g-2g-4g, što zbog slabe pokrivenosti wlana na sajmu, što zbog putovanja S-Bahnom koji ide i pod i nad zemljom i stalno mijenja bazne stanice. Surfanje, malo igranja na povratku kući, netflix. Zanimljivo je da su google play services čak 16% baterije pocuclale, dok je primjerice ekran "samo" 23%. Najvjerojatnije mi je automatski uploadao fotke koje sam radio čim se spojio na wlan. Upravo sam ugasio tu funkciju, tj. postavio da to radi samo na punjaču

EDITon: Zaboravio spomenuti da sam danas čak i razgovarao nekih 10-ak minuta, što je apsolutni rekord za mene :EDIToff

Primjetio sam i na starom mobitelu da prebacivanje baznih stanica drastično košta bateriju.

Dakle, mob mi izdrži 16h bez da moram brinuti što na njemu radim, hoće li mi nestati soka, i to bez paljenja power savera. To je super.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 24.03.2015. u 21:41.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 21:35   #1317
jurica_m
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Stubičke Toplice
Postovi: 207
De5tr0yer, hvala na opsirnoj recenziji.
jurica_m je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 13:45   #1318
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,406
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 14:40   #1319
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Dobila mi Moto G 2 hot pixele na senzoru.
Moram reći da mi ovaj telefon postaje razočaranje i totalna suprotnost jedinici.
Dok je jedinica bila super fluidna i stabilna na 4.4, ovaj je štucao i svako malo redrawao home screen... Od kada je došao L update sami problemi od kojih je najveći battery drain koji se javlja kako mu dođe, a dođe mu skoro svako pujnenje gdje mi Android OS u jednom danu uzme bez problema i 2x više od 2h razgovora - uvijek bude 1. na listi, a niti System nije daleko. Ista stvar bilo da se radi od ručnom opdateu ili OTA-i, nema opmoći. Čak sam se vratio i na 4.4, ali nisam mogao izdržati Googleovo silovanje da odem updateati mob na super/uber/fancy Lolipop koje se nikako ne može ugasiti.
I sada eto ovo. Iskreno nije da me dira, ali dirat će kupca kada ga skoro budem prodavao, a time i mene.


Izgleda da se bolje držati Kineza.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 14:21   #1320
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,565
Pretpostavka je da nemaš garanciju, rootaj ga i pukni neki custom rom (preporuka titan prime unified). Verziju 1.0.2 sam koristio do neki dan, očišćena od svih dodatnih sr*anja i bloata i baterija solidno drži, a kad ga prvi put digneš sistem koristi ~150mb rama. Milina
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na