Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.07.2012., 16:39   #1291
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Evo uputa kako naklokati One X (Krait verzija!) na 1.8GHz. Navodno bi moglo raditi i sa One S.
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1665470
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 10.07.2012., 21:18   #1292
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 637
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
skini mu ex dialer aplikaciju... tam se da font povečat
Hvala puno, instalirao, odgovara mu, jer sad neki dan kad je trebao nac neki broj, malo je falilo da Explorerpostane hrpa strganih dijelova
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2012., 22:29   #1293
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Imam 2 pitanja: zašto mi na HTC explorer-u ne da isključiti izvješće za poruke? (odem u postavke, maknem kvačicu, a mobitel opet po svom (sam vrati kvačicu) isto tako bilo je i na Desire-u

-drugo pitanje: izrezao sam sliku u odgovarajuču rezoluciju za HTC explorer (320x480piksela) i glupi mob mi ne da cijelu sliku stavit za pozadinu, nego samo 1/3, WTF?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline  
Staro 11.07.2012., 11:27   #1294
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
I mene to u vezi wallpapera zanima takoder.I na.icsu su ostavili tu debilnu foru da moras croppat wallpaper tako da svaki izgleda nakaradno :/ daj mi da stavim cjjelu sliku a ja cu si cropat kak meni pase
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 11.07.2012., 11:34   #1295
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova

-drugo pitanje: izrezao sam sliku u odgovarajuču rezoluciju za HTC explorer (320x480piksela) i glupi mob mi ne da cijelu sliku stavit za pozadinu, nego samo 1/3, WTF?
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
I mene to u vezi wallpapera zanima takoder.I na.icsu su ostavili tu debilnu foru da moras croppat wallpaper tako da svaki izgleda nakaradno :/ daj mi da stavim cjjelu sliku a ja cu si cropat kak meni pase

Skinite app Wallpaper Wizardrii i stavite bilo koju sliku na bilo koji način za wallpaper.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 11.07.2012. u 12:17.
hammer_of_thor je offline  
Staro 11.07.2012., 13:53   #1296
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Wallpaperi su inače u dimenzijama "visina x 2xširina", npr 800x960 za rezoluciju ekrana 800x480. Tako je barem bilo na mobitelima koji su mi prošli kroz ruke, ali nisam siguran ovisi li o launcheru/proizvođaču.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 12.07.2012., 14:34   #1297
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
neznam za ostale ali ja sam totalno razocaran ICS.om za eva3d , jedino sto sam dobio sa njime je 2x vise bugova...
od nestabilnijeg multitaskinga - primjer- rabim endomondo i pricam na mobitel, tokom razgovora cesto nemogu vise doci do endomonda , cak i nakon zavrsetka razgovora mobitel uopce ne reagira na pola naredbi jedno vrijeme... (naravno ovo je prije besprijekorno radilo, kao i sve ostalo sto cu nabrojati...)

do cudnog ponasanja programa- primjer - navigacija ode u nekakav "stand by" ili sta vec (ne ugasi se ekran vec se jednostavno pauzira , kada ponovno dodirnem ekran nastavi sa davanjem uputa) usred rute...

do browsera koji mi se totalno srozao sa vec spomenutim "bjelim ekranom" tokom zoomiranja

primjera ima jos hrpu, nekako mi se cini da nije bas ulozeno vremena/truda u ovaj update, i cim nadjem vremena da malo proucim mjenjanje romo.va/verzija vracam se na stari orginalni ili nekakav custom...
ZeljaOs je offline  
Staro 12.07.2012., 14:46   #1298
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Jel si probao napravit factory reset?
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.07.2012., 15:04   #1299
bambi56x
Premium
Moj komp
 
bambi56x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 316
Došo Explorer od tcoma, napunio bateriju, upalim ga i stoji na boot ekranu.

Kolko vidim po forumima nisam jedini kojem se to dogodilo, čak štoviše, hrpi ljudi isto. Napravio factory reset, isto se događa.

Koliko sam vidio moguća rješenja su otključavanje bootloadera, nekaki upgrejdovi preko sdkartica, al to nemam namjeru radit.

Ima neko bezbolno rješenje ili da vraćam tkomu za drugi?
bambi56x je offline  
Staro 12.07.2012., 15:09   #1300
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Vraćaj im ga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2012., 15:11   #1301
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
@ZeljaOs: definitivno probaj factory reset....meni se ne javlja niti jedan od navedenih problema
raliSHA je offline  
Staro 12.07.2012., 17:38   #1302
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
@ZeljaOs: definitivno probaj factory reset....meni se ne javlja niti jedan od navedenih problema
budem probao, drzite fige
ZeljaOs je offline  
Staro 13.07.2012., 08:55   #1303
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,525
Desire - Oxygen - cudan problem

Znaci onaj obican Desire, Oxygen 2.3.2 ROM gore, 4GB SD Kartica...

Trebao sam provjeriti radili li mi jedna druga SD kartica pa kako nisam imao citaca odlucio da ju ubacim u desire, samo da vidim hoce li ju prepoznati... Nakon toga, vratio staru karticu u mob i sranje... Pola programa mi fali u Draweru (Vidljivi su u Settings/Aplications, ali imaju neku genericku ikonu koja pokazuje da su instalirani na SD)... ne mogu ih pokrenuti uopce... Nemam ni Google Play ikone...

Imao sam GO Launcher, njega ko da ne postoji... pa ne mogu ni backup podignut...

Ne znam sta da radim, nisam imao ideju da bi radi toga morao Titanium pokretat...

prije par dana sam isto vadio ovu SD karticu ali nisam novu gurao u mob, vjerojatno se tu nesto spoje*alo...

Probao unmountat pa ponovno mountat karticu... jedino mi pada na pamet da nije do cachea google playa... da je probao traziti programe na novoj kartici, nije ih bilo pa nesto otislo u honduras... ocistio bi ja to samo sto ne znam kako da play pokrenem jer mu ne vidim ikonu u draweru...

Pomagajte, ne da mi se sve reinstalirat... taman sad preko vikenda sam mislio radit Backup i reinstal ROM-a... ali treba mi taj Backup prvo...
perich je offline  
Staro 14.07.2012., 13:50   #1304
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Ako si na svojoj kartici koristio ext particiju ta kartica je onda postala sastavni dio sustava i ne možeš je tek tako mijenjati.

Možeš probati napraviti nandroid i flešati Oxygen preko svega (bez wipea) što bi moglo popraviti linkove.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 17.07.2012., 09:44   #1305
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 17.07.2012., 12:49   #1306
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Citiraj:
Autor bambi56x Pregled postova
Došo Explorer od tcoma, napunio bateriju, upalim ga i stoji na boot ekranu.

Kolko vidim po forumima nisam jedini kojem se to dogodilo, čak štoviše, hrpi ljudi isto. Napravio factory reset, isto se događa.

Koliko sam vidio moguća rješenja su otključavanje bootloadera, nekaki upgrejdovi preko sdkartica, al to nemam namjeru radit.

Ima neko bezbolno rješenje ili da vraćam tkomu za drugi?
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=120
tek sad vidim ovo, smeće
timmy je offline  
Staro 18.07.2012., 23:23   #1307
panula
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 8
danas sam dobio to smeće, htc explorer
radi produženja ugovora poštom i ista stvar,
uopće ne reagira samo tužno pokazuje logo htc
i sad se ti nateži s njima par mjeseci
panula je offline  
Staro 19.07.2012., 00:26   #1308
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Pa kaj tak puno tih 99 kunskih explorera dolazi neispravno?
Router je offline  
Staro 19.07.2012., 06:11   #1309
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Očigledno su ih shebali Česi koji ih flashaju za naše tržište jer iz tvornice sigurno nisu izašli neispravni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 19.07.2012., 09:34   #1310
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
ako imaš volje bolje probaj sam staviti novi ROM ili šta već, kreteni u t-comu ne žele dati novi uređaj, a iz servisa će doći pitaj boga kada...
timmy je offline  
Staro 19.07.2012., 09:52   #1311
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Uh,nadam se zbilja da jedan koji je narucen jucer ce doci ispravan. Za njihovo dobro
Router je offline  
Staro 19.07.2012., 10:31   #1312
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
ako imaš volje bolje probaj sam staviti novi ROM ili šta već, kreteni u t-comu ne žele dati novi uređaj, a iz servisa će doći pitaj boga kada...
Pusti esperimente dok je mob pod garancijom. Vratiš ga gdje si kupio, a oni neka se bakću s uvoznikom. Na kutiji piše IMEI. Prepišeš ga i kad dobiješ novi pogledaš je li isti IMEI. Ako je, onda si dobio svoj mob popravljen. Ako nije isti, onda si dobio novi mob.
Ono što zabrinjava je relativno visok broj 'pokvarenih' mobitela jer svi forumi bruje o tome.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 19.07.2012., 11:33   #1313
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Meni radi,,šta bi vi odmah da vam na licu mjesta daju novi...nemože sve odmah
sapunko_HR je offline  
Staro 19.07.2012., 16:36   #1314
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Kao što znate, One X nema nativnu podršku za LTE (falinga u Tegra 3 čipsetu) pa su zato u Americi izdali verziju koja podržava LTE sa Snapdragon čipsetom i 1,5GHz dual-core procom. U Americi se zove One X dok će se drugdje zvati One XL. Dotični se može nabaviti i u Europi, u ponudi Vodafona, što znači da bi mogao i do nas u ponudi VIP-a.
http://shop.vodafone.de/Shop/handys/htc-one-xl/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.07.2012., 23:40   #1315
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Bome primamljive cijene su pocele kruziti tih oneX uokolo vidim, nasao par za 2700 rabljenih skoro nista, no drugih par rukaviĆa je to da sam pomalo razocaran u HTC, naspram Desire-a ovo su polubijedni pokusaji da postignu sjaj doticnoga (uz naravno koje su probleme imali sa tuzbama i zabrane prodaje u SAD-u)...

Nazalost iako mi ovaj Smasung kojeg nisam bas pretjerano volio jos manje onaj turbo limaČ TAČ-VIZ odradili su i sa S2 i sa S3 bolji posao...
Po meni bolje bi bilo izbjec ovaj One x iako ga sam gleduckam vec neko vrijeme...

Prosao mi ovaj Sensation kroz ruke nedavno i razocaran ostadoh, onakav hardver nutra (iako se radi o Scorpionu koji je generaciju stariji arm) kojeg su ugusili sa Sensom a baterija je doslovno curila uz ekran sa kojim si jedva nesto vidio na suncu uz to camera sof je nesto najlagovitije sto sam ikada vidio na ikojem mobu, visestruko sam bio razocaran iako sam mislio pribjec custom romovima koji bi mozda saprali gorak okus jednostavno nisam niti zelio nakon kratkoga druzenja...
Slao sam i mail na support HTC-a, razgovarao danas sa nekim agentom iz njihovoga kontant centra (predpostavljam india posto se javio neki Habib) jer mi je tlak skocio sam putem na posao pokusao odgovoriti na poruku (viber) dok sam slusao radio, svaki pritisak na tipkovnicu je zblokirao radio i jos lag na tipkovnici koji je kasnio negdje oko 7-8 pritisaka smjesno, ponudili su mi da odem u njihov centar i da mi downgrejdaju na Gb na sto sam se dobro nasmijao
Uglavnom radilo se o stocku 4.0.3 ics-u sa mozda 3-4 third party applikacije (viber, neki player nis posebno) a prije toga barem 3 puta sve pobrisao i vracao na factory...
Ono zelio sam bas vidjet kako izgleda ubiti koristiti mobitel onakav kakav je bez ikakvih modifikacija recimo tipa klasican user (cak niti tipkovnicu nisam promjenio nego onaj uzas od stocka koristio ), bome sto napravise sa ovim sensom mogu reci iz prve ruke zalosno je biti user sensationa (od samoga restarta moba od 768 rama, raspolozivo je bilo uvijek 570 valjda radi drivera i ostalog a od preostalih 570mb 300 je zauzeto sensom uvijek, nedaj boze chrome sa 4 taba upalit )

I vidim da se sa ovim One EKSOM slicno dogada, po videima i koliko sam vidio po centrima nakon par aplikacija ovaj sense opet gusi i ovaj monstrumski SoC, kuciste u potpunosti zatvorili a bateriju preslabu stavili nutra, sad bome ako to nefiksaju sa JB-om po meni bolje izbjec taj mob ukoliko ga se nemisli mesariti sa romovima a vjerujem da tu ima nas takvih

Uglavnom Samsung iako slabiji hardver (gledajuci proslu generaciju S2 i mali400gpu i Sensation sa Adreno220 koji bi trebao imat uper hand ali nema) ima znatno bolju softversku podrsku, ujedno iphone 5 dolazi i kad se ekipa vrati sa mora te ponestane para ovaj S3 ce ici za kikiriki a one x za jos manje ...

Kvaliteta izrade ipak na HTC-ovoj strani, eto meni doma stoji jos uvijek ziv Desire skoro 3 godine od toga barem pola u zeninim rukama i jos radi perfektno iako je bogec izudaran ko oklopno vozilo sto je proslo prvu liniju obrane
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 20.07.2012., 23:56   #1316
nbafan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Evo odlucio sam skupiti nesto vise para i upiknuti high end mobitel po mogucnosti da je HTC jer me odusevio 2 godine stari Desire!

Brat mi u petak ide podici u VIP Galaxy s3(pretplata)

Malo gledam po netu,One x i galaxy s3 su tu hardverski,ali softverski tu je galaxy s3 u prednosti

Ne želim uzeti s3 nekako jer mi ga buraz vec ima,a gledam one x pa ipak necu na nekako "spor mobitel" iako to nikako nije,jednostavno s3 je fluidniji i kad se surfa,stranica se ucita gotovo jednako brzo,samo na one x onako pred kraj stoji ono zeleno,sto da kazem,zelio bi HTC ali je galaxy s3 bolji izbor

Da li da uzmem onda s3 bar druge boje od buraza ili jedan kraljevski One X
nbafan je offline  
Staro 21.07.2012., 00:28   #1317
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
ponudili su mi da odem u njihov centar i da mi downgrejdaju na Gb na sto sam se dobro nasmijao

Jel moze ovo malo pojasnit, ja bi ovo htio napravit, tj htio bi spustit hboot 1.27 na 1.12 ili koji je dosao stock, kad je na mobu bio GB. Napravio sam upodate na ICS i sad ne mogu stavljati cutom rom-ove, bez da izgubim garanciju.

Dali se uopec eventualnim downgradeom na GB mjenja hboot?
__________________

srale7 je offline  
Staro 21.07.2012., 03:26   #1318
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
evo kod mene htc evo3d več 6 mjeseci,ma stroj radi ko singerica,provano bezbroj romova ,po izlasku službenog ics-a vračen na oriđiđi stanje,dodan go launcher,go locker,hd widget i pokoja temica i sve radi bez greške,jedina zamjerka baterija.
http://imageshack.us/photo/my-images...722020121.png/http://imageshack.us/photo/my-images...722020131.png/http://imageshack.us/photo/my-images...722020219.png/http://imageshack.us/photo/my-images...722020253.png/http://imageshack.us/photo/my-images...722020246.png/
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY

Zadnje izmijenjeno od: spajder. 22.07.2012. u 02:24. Razlog: Prevelike slike, staviti u thumb.
spajder je offline  
Staro 21.07.2012., 08:12   #1319
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Dobre vijesti za vlasnike One X, XL i S - dobiti ćete JB
http://www.slashgear.com/htc-confirm...ming-20239483/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.07.2012., 09:20   #1320
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel moze ovo malo pojasnit, ja bi ovo htio napravit, tj htio bi spustit hboot 1.27 na 1.12 ili koji je dosao stock, kad je na mobu bio GB. Napravio sam upodate na ICS i sad ne mogu stavljati cutom rom-ove, bez da izgubim garanciju.

Dali se uopec eventualnim downgradeom na GB mjenja hboot?
Nazalost nisam isao u detalje kako i gdje u razgovoru sa agentom, ali spomenuo je da je to moguce u njihovom centru, sad dali to tu postoji uopce u hrvatskoj ili je mislio na ovlasteni servis neznam...

Cek o kojem se mobu radi, sensationu? mozda OVO
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na