Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2012., 13:22   #1261
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Bilo je i vrijeme
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 13:42   #1262
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2012., 13:46   #1263
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
Mislim dati prvu nagradu za konfiguraciju sa zelenim diskom kao sistemskim je stvarno smiješno.
Smijurija, kao i oni sami .
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 14:55   #1264
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Da, samo što nigdje ne piše što će biti sa HG Spot Informatikom, tvrtkom kćeri...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 09:59   #1265
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Kod njih sam kupio svoj prvi PC 96. godine dok su bili u 4 kvadrata prizemlja jedne višekatnice. Koga nema bez njega se može i mora.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 10:04   #1266
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Ni prvi ni zadnji koji je propao. Da su imali povoljnije cijene, mogli su još poslovati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 10:11   #1267
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nije bio problem u cijenama kod njih. Problem je bio u neotrebnom širenju, rasipanju resursa na menagere i šeme koje u Hrvatskoj ne prolaze.

Po meni, HGspot je bio jedna od najboljih trgovina. Cijene su bile konkurentne, placanje svim karticama nije dizalo cijenu, ponuda je bila dobra, prije su i uvozili svašta. Reklamacije su bile san snova, zaposleni u Kutini također.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 07:35   #1268
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Da li oni jos rade? Zvao i slao mailove i nitko ništa...Corxair HX1000 je kupljen kod njih a zagubio sam račun pa bi trebao sada da mi izdaju kopiju...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 07:49   #1269
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nije bio problem u cijenama kod njih. Problem je bio u neotrebnom širenju, rasipanju resursa na menagere i šeme koje u Hrvatskoj ne prolaze.

Po meni, HGspot je bio jedna od najboljih trgovina. Cijene su bile konkurentne, placanje svim karticama nije dizalo cijenu, ponuda je bila dobra, prije su i uvozili svašta. Reklamacije su bile san snova, zaposleni u Kutini također.
Zato su i propali
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 07:54   #1270
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Da li oni jos rade? Zvao i slao mailove i nitko ništa...Corxair HX1000 je kupljen kod njih a zagubio sam račun pa bi trebao sada da mi izdaju kopiju...
Bio prije 2 tjedna, rade. Još stoji onaj fićek i na njemu natpis tipa "Otvoreni smo".
Atmosfera je bila malo tmurna, tak da se ne čudim...

Btw, ako je taj Cors kupljen prije 2010.god, sumnjam da će ti moći pomoći.
Kolko se sjećem, prešli su na neki novi sustav i popušili sve stare račune.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2012., 08:01   #1271
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
2009 :S Znaci necu moci nista preko njih...ma corsair radi uredno sve, ali sam ga prodao i taj dan zaboravio metnuti račun, otisao na put i kada sam se vratio soba čista i nema računa

jamstveni je u asbisu....sada,jel ce asbis u buducnosti biti usluzan i ako nedajboze rikne, preko serijskog odobriti popravak,zamjenu?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 08:11   #1272
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Teško. Jednom sam kontaktirao asbis u vezi napajanje silverstone, HG ga je prodao sa 1 godinom garancije, a prava garancija je bila 2ili 3 godine. Ali Asbis nije želio imati posla s mojom rekalamacijom, vec me je lijepo uputio na trgovinu u kojoj sam kupio ili direkt silverstone.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 09:37   #1273
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
2009 :S Znaci necu moci nista preko njih...ma corsair radi uredno sve, ali sam ga prodao i taj dan zaboravio metnuti račun, otisao na put i kada sam se vratio soba čista i nema računa

jamstveni je u asbisu....sada,jel ce asbis u buducnosti biti usluzan i ako nedajboze rikne, preko serijskog odobriti popravak,zamjenu?
Pa svejedno probaj. Možda su vratili bazu ili sam ja nešto zabrijao.
U svakom slučaju, bilo bi ti lakše da je jamstvo preko Esysa. oni sve mogu preko barkoda na napajanju.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 10:47   #1274
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Ja sam bio zagubio račun aza VX450W. Slikao sam onu etiketu s podacima (model, s/n,...) na napajanju i mailao u Ezy s pitanjem ima li još garu. Odgovorili su da ima. Meni dovoljno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 12:45   #1275
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
ma lako sa esysom...gro reklamacija sam imao i sve je proslo najbolje...asbis mi je malo problem :/
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 12:48   #1276
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
ma lako sa esysom...gro reklamacija sam imao i sve je proslo najbolje...asbis mi je malo problem :/
Samo reklamiraj direktno kod Corsaira
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 14:20   #1277
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Teško. Jednom sam kontaktirao asbis u vezi napajanje silverstone, HG ga je prodao sa 1 godinom garancije, a prava garancija je bila 2ili 3 godine. Ali Asbis nije želio imati posla s mojom rekalamacijom, vec me je lijepo uputio na trgovinu u kojoj sam kupio ili direkt silverstone.
Ček, izgubio si bio račun ili?
Pretpostavljam da nije bilo ceduljice gdje je pisalo 2 ili 3 g.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 16:11   #1278
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nope. Racun je bio, ali garancija je trajala godina dana preko HGspota. A na stranici od asbisa je pisalo 24 ili 36 mjeseci... Ne sjecam se kaj je pisalo na jamstvenom listu od asbisa i da li ga je uopće bilo.

Vidi sam par puta da je bila slična sema sa diskontom 24 i gainwardom, 24mj diskont daje, a asbis 36 mj koje se ostvare ne znam kako, ako uvoznik ne prihvaca reklamacije od krajenjg korisnika. Bar je tako prije bilo, tako sam imao situaciju sa GTX 260_216...
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 16:32   #1279
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ako su ti dani jamstveni od njih 36 mj onda toliko i imas kod njih (uvoznika).
Uvoznik ne može ne prihvatiti reklamaciju za koje su izdali jamstveni list, za zakon oni su proizvođač pa prema tome i jamstvo moraju prihvatiti.
Ako nemaš jamstvene, onda to spada pod nepotpunu dokumentaciju i dužni su ti iste izdati na zahtjev ili ide paprena kaznica (sad smo o tome bili pisali tu na forumu).


Prvo su nam dućani prodavali foru da moramo u servis, sada ovi da moramo u dućan.. gdje ide ovaj svijet...


Inače da napišem i članak zakona - Obvezni odnosi.

Citiraj:
3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.
(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.
(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.
(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 22:07   #1280
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Ja sam im prije nekog vremena poslao jedan manji Fujitsu disk na reklamaciju, i nije mi prošao reklamaciju zato jer je uvoznik HG Spot d.d.
Trebao sam im poslati i jedan veći Seagate na servis, pa su mi prvo rekli da im pošaljem s/n diska.Tad su mi odgovorili da im ni on ne prolazi na Asbisu, te da pokušam direktno na linku Seagatea provjeriti jamstvo po s/n i p/n brojevima, te ako prolazi da pošaljem direktno disk njima u tvornicu.
Zanima me da li je to gotova stvar i da se pomirim da sam izgubio garanciju na oba dva diska ili imam pravo tražiti još neka prava.
Ovom Fujitsu je istekla garancija za vrijeme dok je bio kod njih na reklamaciji, tako da mi ga nisu ni poslali nazad.
Kad se sjetim koliko sam para ostavio u njihovoj firmi, i baš sad kad mi je potrebno da iskoristim garanciju za ova dva diska, ja je popušim za oba dva.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 11:40   #1281
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
HG Shop - apple akcija - Prevara

Vjerojatno su neki od vas čuli da je nasljednik hgspota danas imao akciju koju su reklamirali za određene apple proizvode sa jasno istaknutim popustima. Tako je pisalo da je za Ipad 3 16GB Wifi popust 51%. Kad je krenula akcija u samom dućanu (kad su ljudi ušli unutra) bilo je sasvim jasno da su samo dva primjerka s tim popustom...svi ostali su bili na popustu od 10% i to većinom 64GB modeli od kojih je par bilo i s popustom od 17%.... Sve skupa je bilo oko 30-ak ipada velikom većinom 64GB modeli. Dakle samo su dvije osobe dobile ipad po cijeni s popustom od 51%. U dućanu su se prodavači svađali s kupcima jer su prodavači inzistirali da je bilo više uređaja s popustom od 50% što je naravno bila bezobrazna laž. Istina je da je na stranici s popustima pisalo da će popusti biti od 10-70% ali je jasno istaknut popust od 51% za točno konkretni ipad od 16GB. Kojeg nije bilo u dućanu, osim ta dva primjerka. Ovo nije samo navlakuša već prava prevara. Sramota.

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 13.12.2012. u 11:46.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 11:53   #1282
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Heh isto ko i linksova akcija subotom, za printere, ja sjeo u auto Virovitica-Zagreb, dobro jutro molim dva komada. Nemamo više rasprodano. Molim!?!
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 11:57   #1283
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Citiraj:
Autor Tihomir111 Pregled postova
Heh isto ko i linksova akcija subotom, za printere, ja sjeo u auto Virovitica-Zagreb, dobro jutro molim dva komada. Nemamo više rasprodano. Molim!?!
Zato postoji telefon i rezervacija.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 12:05   #1284
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zato postoji telefon i rezervacija.
Ovo u hg-u se nije moglo rezervirati i nisu mi htjeli reći koliko komada imaju...jasno ko dan zašto..
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 12:12   #1285
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Na Facebook-u su ih maksimalno razapeli zbog toga... A admin jadan ne zna ni šta će konkretno odgovoriti ljudima
Marko_mk je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 12:29   #1286
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Marko_mk Pregled postova
Na Facebook-u su ih maksimalno razapeli zbog toga... A admin jadan ne zna ni šta će konkretno odgovoriti ljudima
Pa i treba. Koji debili da si ovako zaboju nož u leđa...nevjerojatno...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 12:31   #1287
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Ma znam, samo nekako si mislim da je admin nemoćan, on se mora opravdavati ljudima za nešto što nije kriv... Al opet s druge strane, tko ce njima znati, puni su svakakvih kombinacija
Marko_mk je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 12:35   #1288
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
a kak ste znali da su ipad3 uopce? Meni je to smrdilo jako na ipad1 obzirom na sve ostale modele iz ponude, hehe

Stvarno je supenderski prodavat predpotopne modele po cijenama kao da su zadnji pa kao evo bit cemo dobri pa dat popust.

To je kao da netko izvuce iz naftalina 10 8800gtx kartica i stavi ih na popust 85%, a cijenu navede 5000kn kolko su bile kao nove pa s popustom za bagatelnih 750kn
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 12:41   #1289
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Kaj se čudite? svi muljaju i petljaju. U Karlovcu se otvorio super Konzum pred koji dan. Ekipa se "tukla" na odjelu elektronike, otimali su LCD/LED televizore jedni drugima iz ruku, a kasnije je ekipa nakon radnog vremena, vraćala te iste kutije oko kojih su se "tukli".

Živim od tog konzuma 71 metar, pa sam vidio taj prizor u ponoć. Toliko o tome.

Sličan primjer je bio pred godinu i kad se otvarao jedan "tehno" shop u Karlovcu. 16GB USB Flash drive 39,99 i 25-pack DVD+R Verbatim za 19,99. Bio sam 3. koji sam ušao u dućan. Toliko smo ispljuvali lika da je kroz suze počeo pričati kako je to trebalo doći, ali nije, da će zvati gazdu pa u ZG... na kraju, 3 mjeseca kasnije ZATVORENO ZBOG PREUREĐENJA

Više ne nasjedam na te fore i finte.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 12:47   #1290
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Žalosno je što je sve manje istinskih trgovaca sa smislom za posao.

Umjesto poštenog popusta od 40% gdje će imati gubitak na tu robu ali u zamjenu dobiju promociju i punu kuću, sve češće su takve močvarne akcije gdje samo izazovu ogorčenje i negativni word of mouth.
pixxeel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na