Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2013., 15:15   #1231
_Dan_
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Hm... Hvala na odgovorima!

Pokupio sam danas volan i dobio sve natrag, isprobao, i dalje je sve kako je bilo, kako sam i mislio...
Na primki od mikroline pise da je volan kalibriran bla bla bla i da radi dobro xD
Vidim da nema druge osim slat dopis i sto sve ide s tim, samo nikako ne zalim povlacit to po vjestacenjima i cekat mjesecima, sto ako cu moram budem, no...
Odlucio sam, pod zadnje, pred dopis otici direktno u mikroline i predociti im svoj problem i vidjet jel sta mogu rijesiti s njima da ne nastane trakavica...
Tako sam i napravio, i covjek tamo na info desku je pozvao decka koji je ispitivao volan...
On je tada rekao da je u windowsima sve ispitao i da su tako pedale normalno radile, na sto sam mu na rekao da u log profileru nije tako i da je problem lako vidljiv, kao i u igri koja dolazi s volanom (rfactor) na sto je on poceo da je profiler bzv i bla bla bla, pa je sam rekao da je ipak potreban zbog nekih opcija koje nudi i tako... Da ne prepricam sad sve, dogovorio sam se s njima da mogu doc s volanom i da cemo zajedno pogledati to i vidjeti kako radi...
Mene zanima sto mislite jel to ok, da napravim tako ili da saljem taj dopis pa sta bude??
Tj jel mi taj posjet servisu ikako moze kasnije kod potencijalnog dopisa i prijave DI nastetiti?

Zadnje izmijenjeno od: _Dan_. 22.02.2013. u 15:25.
_Dan_ je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 15:24   #1232
_Dan_
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Nekako razmisljam da je decko u servisu previdio pogresku i mada je imao neke cudne izjave za profiler i kako je vidio da je zica malo pretegnuta, ovo ono (zbilja smijesno), a nije, jer sam picajzla... Razmisljam da me valjda nece gledat u oci i pravit budalom kako unatoc tome sto cu mu pokazat postojece osilacije na pedalama, su te iste ipak ok...
Jesam li nadobudan sto tako razmisljam i vjerujem u neko postenje kod ljudi?
_Dan_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2013., 15:40   #1233
_Dan_
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
@_Dan_
Moj savjet.
Najprije pričekaj da ti vrate volan s reklamacije, kako bi imao odbijenicu koju ćeš poskenirati i poslati Logitechu.
Nakon toga odeš na logitechovu stranicu, kreiraš račun i kontaktiraš ih.
Detaljno opiši svoj problem (možeš zdravo seljački, ali ipak razumljivim engeskim, du ju get it ), priloži sken odbijenice i ostale stvari koje misliš da je potrebno.

Pošto si već pokušavao riješiti stvar kod nas i dobio odbijenicu (što je uvjet da bi ti oni direktno zamijenili artikl), vjerojatno će ti ponuditi da ti zamijene taj volan za novi.
Jedini nedostatak ako ti direktno Logitech zamijeni volan, više nemaš garanciju u ADMu/Microlineu, no dobiješ svejedno punu garanciju, samo buduće probleme moraš rješavati direktno s Logitechom (no dobro, ovo je plus ).
Također, koliko znam garancija od Logitecha je neprenosiva, znači vrijedi samo za originalnog kupca.

Možeš ići i Alfinim putem, ali čim kontaktiraš Logitech i ako oni potvrde da je volan u banani, sâmi će ti ponuditi zamjenu.
U tom slučaju, stvar će biti riješena jako brzo i imat ćeš novi volan za 10-15 dana.

P.S. Logitech zastupnik u Hrvatskoj ti neće ništa pomoći, njihova jedina svrha je da prikupljaju pokvarene stvari, kad RMA ide direktno preko Logitecha.
Sve 5 i ako je zbilja tako, to je super...
Ali mene zanima kako to u praksi funkcionira, jer ako ce mi log slati to iz uk ili bilo kuda izvan hr to ide na carinu i tek onda sam u klincu...
_Dan_ je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 16:39   #1234
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor _Dan_ Pregled postova
Sve 5 i ako je zbilja tako, to je super...
Ali mene zanima kako to u praksi funkcionira, jer ako ce mi log slati to iz uk ili bilo kuda izvan hr to ide na carinu i tek onda sam u klincu...
Pazi da napraviš uredan RMA, izvozne papire...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 18:08   #1235
_Dan_
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pazi da napraviš uredan RMA, izvozne papire...
Ovo mi je zadnja opcija zbog gore opisanog...
_Dan_ je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 19:09   #1236
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Kod Logitecha se pokvareni uređaj šalje u predstavništvo u Hrvatskoj, znači plaća se samo poštarina u unutarnjem prometu.
Zamjenski proizvod šalju iz Nizozemske UPS-om, kod nas to preuzima Overseas.
Overseas onda traži kopiju osobne iskaznice i ispunjenu punomoć za carinjenje, najbrže je skenirati i poslati e-mailom.
Sve carinske troškove i dostavu iz NL plaća Logitech.

Prošle godine sam reklamirao G500 (drugi put):
- 10.5. sam poslao miš u Logitech HR
- 15.5. je zamjenski otpremljen iz NL (stiže obavijest od UPS-a na e-mail)
- 16.5. stiže u HR i Overseas me zove, te isti dan šaljem sken gore spomenutih dokumenata
- 17.5. na kućni prag mi Overseas dovozi novi G500
Znači stvar riješena u tjedan dana, ajd dobro 10 ako dodamo tri dana dopisivanja s Logitech supportom.
Uglavnom reklamacije s Logitechom su brze i efikasne u usporedbi s većinom naših uvoznika i servisa.

Eh da, ako ćete slati stvari u Logitech HR, nemojte slati HP Ekspresom ili barem onom najjeftinijom opcijom "do 20h".
Ja sam poslao tako, pa mi se paket vratio, vjerojatno su pokušali dostaviti izvan radnog vremena Logitech ureda.
Jednostavno pošaljite kao paket, obavezno uz povratnicu i to je to.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 03:08   #1237
_Dan_
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Vedrane ovo zvuci super...
Cak i predobro da bi bilo istinito
Hvala za info...
_Dan_ je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 11:15   #1238
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
logitech ima definitvno najbollji suport, dobio sam novi kontrol centar za Z5500 a da nisam stari nigdje slao, i to mi je dosao u roku 7 dana
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 15:55   #1239
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Upravo mi je riknuo disk kupljen u admu prije 4 godine. Na seagateovoj stranici upisom serijskog broja ispada da disk ima garanciju od 5 godina, dakle još je pod garancijom. Imam račun, no ne i jamstveni list. Vidim da je na ovoj temi bilo pritužbi da nisu htjeli zamijeniti disk jer su naknadno promijenili garanciju na 3 godine -> http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1157

Hoću imati problema s reklamacijom? Molim savjete da se unaprijed pripremim ako bude problema.
Hvala
LynkS je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 16:15   #1240
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
zasto nebi bilo problema?

mislim, stvar je jednostavna - ako imas nekoga u AMD-u kojemu se da traziti po racunima prije 4 godine, onda ce sve ici lakse. ako nemas, samo mi objasni nesto - zasto bi netko gubio vrijeme i zivce za bilo koga i trazio po arhivi racun? ali ono, od ko' zna koliko racuna u ko' zna koliko vremena?


point is - po zakonu i inace pravilima kod reklamiranja si duzan imati racun. ti ga nemas. i pitas se da li da se pripremis za probleme?


NHF, meni je svejedno, cak dapace, drago mi je kada "obicni smrtnik" prode bolje od bilo kakvog oblika korporacije, pa cak i trgovine poput ADM-a. no iskreno, ako nemas tamo nekoga ili se bas pogodi da naletis na covjeka kojemu se da kopati po arhivi, tesko da ces ista izvuci preko ADM-a. kada bi se javio direkt Seagateu, e to je drugi par hlaca......... no onda placas slanje do njih, sto naravno nije malo do Nizozemske.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2013., 16:37   #1241
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Šta na računu ne piše trajanje garancije?

Edit:

Burko, čovjek je rekao da ima račun, a nema jamstvene....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 17:09   #1242
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Burko, imam račun, nemam jamstveni list ... ako sam ga uopce i dobio, ne znam, sve račune uredno čuvam i uz disk osim antistaticke vrecice i racuna mislimda nisam nista drugo dobio. Sumnjam da bi tako nešto bacio pošto od ostalih komponenata imam svu ambalazu i papire spremljeno.

Ne, na računu nažalost ne piše trajanje garancije.
LynkS je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 17:12   #1243
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Ja sam svojevremeno kod njih reklamirao grafu bez garantnog lista tj. samo s njihovim računom i nije bilo problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 17:18   #1244
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja sam svojevremeno kod njih reklamirao grafu bez garantnog lista tj. samo s njihovim računom i nije bilo problema.
ma lako za jamstveni list, bojim se ovako nečega: http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1157
LynkS je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 18:36   #1245
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
uj. moja greska, moj bed, isprika LynkSu .

e, sto se tice trajanja seagate hard diskovlja, u to se necu uplitati. ali ako se dobro sjecam, samo je wd black imao u trgovinama 60 mjeseci garancije. seagate jest davao 60 mjeseci, ali mislim da kod nas to nije niti jedna trgovina prihvatila, nego dala 36 mjeseci.

nadam se da grijesim, ali...... tja, jedino da se javi netko tko je kupio istu seriju kao ti iz ADM-a i ima jamstvo (ako je tako sto uopce bilo, kao sto kazes) i napise koju pametniju. jos jednom isprike za necitanje u potpunosti .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 18:43   #1246
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
bome niti ja ne znam za seagate da je imao 5godina ovdje kod nas...vani da jesu neki,ali ovdje nitko to nije pisao, vec svi ili 24 ili 36mj...tako da mislim da jedino preostaje slati direkt seagateu, al to je po meni ne isplativo...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 19:53   #1247
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Normalno da su se prodavali Seagate diskovi sa 5 godina garancije i kod nas, imao sam jedan iz HGspota i jedan iz diskont24, jamstvo 60 mjeseci, naznačeno na računu i jamstvu.

Tamo negdje 2009. je Seagate smanjio s 5 god. na 3.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 15:12   #1248
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Kupio sam LG IPS237L monitor iz ADM-a koji je bio DOA, i naravno samo sam ga vratio nazad,,,,problem je bio u punjaču i kada su mi zamjenili punjač, i momak iz overseasa dovezao natrag monitor, ono hop, 90kn otkupnine..

Zanima me da li je to praksa ADM-a da plačaš otkupninu kada ti vračaju novi popravljeni monitor sa servisa ili oni snose te troškove?

I pretpostavljam da je HDMI2/MHL ulaz samo za mobitel ili? Pitam zato što HDMI 1 radi, a HDMI2/MHL ne radi kada ga spojim na grafičku karticu.

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 14.03.2013. u 15:22.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 15:21   #1249
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
oni plačaju prema tebi ako je bilo neispravno, znaci ako je punjač zamjenjen..da oni bi trebali free to poslati

nazovi ili pošalji im email, pitaj zašto su ti to naplatili jer oni moraju snositi troskove prema tebi ako je roba neispravna
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 15:52   #1250
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
u zadnjih godinu i nešto dana napravio sam im prometa da se usereš, em što sam sam naručivao, em na moju preporuku kolegama da naručuju iz ADM-a,,,,na moju sreću još nije bilo reklamacija osim ove,,,,čini mi se da ću morati naći neku novu trgovinu za kupnju hardwarea

ne da mi se živcirati i zvati zbog 90kn, ako je njima u cilju da zajebu nekoga za 90kn, onda stvarno nemam riječi

Hvala ti na brzom odgovoru FRipper, živio!
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 16:08   #1251
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
a gle ako su ti do sada bili dobri, i samo to problem, mislim ili pregrizi ili se cuj s njima zasto je to tako i neka ti ljepo objasne...

zbog jedne ljudske greske je malo glupo mijenjati shop koji ti je xxx puta bio dobar
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 17:09   #1252
PlayerName
Premium
Moj komp
 
PlayerName's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Našice
Postovi: 125
Stigla nova konfa iz ADM-a.
Nisam tri godine ništa naručivo od njih, i sada sastavim nešto nećaku, uplatim i sve stigne za 24 sata od trenutka uplate.
Stvarno svaka čast, a i ovima iz Overseas-a!


Još samo da sve radi kad se sastavi...

EDIT: Upravo stavljeni Windowsi, sve prošlo bez ikakvog problema, još postavljati koji program/igru i nećak ima da skače od sreće

Zadnje izmijenjeno od: PlayerName. 14.03.2013. u 18:59.
PlayerName je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 09:51   #1253
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
u zadnjih godinu i nešto dana napravio sam im prometa da se usereš, em što sam sam naručivao, em na moju preporuku kolegama da naručuju iz ADM-a,,,,na moju sreću još nije bilo reklamacija osim ove,,,,čini mi se da ću morati naći neku novu trgovinu za kupnju hardwarea

ne da mi se živcirati i zvati zbog 90kn, ako je njima u cilju da zajebu nekoga za 90kn, onda stvarno nemam riječi

Hvala ti na brzom odgovoru FRipper, živio!
a da te nije zajebao dostavljac mozda? nemoj bezveze optuzivati dok ne provjeris. a da te 90kn ne zivcira, ne bi ni pisao post.
  Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 10:36   #1254
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Koja uopce trgovina placa postarinu za reklamaciju? Ja da imam ducan sigurno ne bi jer je to cisti gubitak novaca. Nisu oni krivi sto netko zivi na drugom kraju HR. Da svaki dan plate 5 takvih paketa i ode im 500kn prometa.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 10:44   #1255
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Koliko se sjecam, meni je links poslao reklamaciju na njihov racun, ali to je bilo davno, prije 2-3 godine. I to bez da sam što rekao, nisam ni znao da je to njihova obveza.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 10:48   #1256
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Ne znam, zato pitam. Cudno mi je da bi se samo tako davali novce pogotovo u ovakva vremena.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 10:48   #1257
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Prema njima ide na trošak kupca, a natrag na trošak prodavača/uvoznika, ovisno kome je reklamacija poslana.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 10:54   #1258
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Dobro, mislim da oni imaju puno nize cijene dostave, ali slazem se s tobom Magarac, nema puno informiranih kupaca, a vecina pređe preko toga i koji znaju.

Osim toga, ne piše u zakonu ništa točno, može se protumaciti na 2 nacina. Da imam trgovinu, isto bi probao smuljati, jbg.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 10:56   #1259
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Kod njih na stranici pise da troskove dostave snosi kupac a za otpravak se ne spominje nista. Znaci totalno siva zona.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 11:24   #1260
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Zakon kaže da povrat komponente treba platiti prodavač.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na