Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.03.2014., 16:17   #1171
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Ima ponajviše po radi otključanog bootloadera i jednostavnosti rootanja,podrške custum romova,dok je kod xperija kompliciranije za večinu korisnika,tako da su navike hebene kad se navučeš na jedan brend,jonda se teško ide na isprobavanje drugog brenda.
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline  
Staro 13.03.2014., 16:19   #1172
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Pa ide jedno sa drugim... Iako, lagano je to u padu kod samsunga. Od SGS2, polako se smanjuje sve to skupa, koliko mogu vidjeti na XDA.
No, nevertheless, nikad nebi kupio mobitel zato kaj je netko na internetu rekao "e ovo je najbolji mobitel i ko ga nema je papak i jeće ga nijedna sponza u narodnjačkom klubu pogledat" no, to je moj osobni kriterij. Jasno da ima i suprotnih mišljenja. Da je bilo koji imao ovakav dizajn kao Xperia Z, kupio bi ga jer mi ie tqkav dizajn prekrasan, pa da je i Ei Niš. Da je kojim slučajem jajoglava kao SGS3 i 4, nebi je ni pogledao.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2014., 19:12   #1173
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Da li se može narediti da kada se spoji Sony mobitel u autu, da prikazuje nazive pjesama koje se puštaju i naziv kontakta koji zovu ili ih se zove?

Spojio sam Z1 Compact na auto i za nazive pjesama mi samo piše "BT: ---- ----" ili tako nešto, dok se nazivi kontakta ne pojavljuju kada netko zove nego samo broj telefona.
Upravljanje preko volana radi savršeno, napokon (na HOX nije uopće radilo).

EDIT: Piše na netu da tek Android 4.3 podržava AVRCP 1.3 koji ima mogućnost slanja meta podataka. Pošto imam 4.3 na mobitelu, ne vidim koji je problem...

Zadnje izmijenjeno od: Mikeyy. 13.03.2014. u 19:18.
Mikeyy je offline  
Staro 14.03.2014., 18:16   #1174
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Jednog dana u budućnosti i kupujem odmah:



Moj profi edit orginala u paintu
Vendetta je offline  
Staro 14.03.2014., 18:50   #1175
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Ne znam samo di bi to onda ugurao zvučnik, mikrofon...
Brko je offline  
Staro 14.03.2014., 18:54   #1176
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Ma gledam ovaj G2 i već je to na gornjoj strani tu negdje. Pa me zanimalo kako bi novi Sony izgledao malo triman...

Svake godine je to sve manje i manje.
Vendetta je offline  
Staro 14.03.2014., 19:03   #1177
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
A čuj, nemaju iste iznutrice.
Brko je offline  
Staro 18.03.2014., 19:21   #1178
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Da li kod xperie p menu button u početnom zaslonu radi išta?
Munjara je offline  
Staro 18.03.2014., 19:25   #1179
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Citiraj:
Autor daxxx88 Pregled postova
je li kamera na X SP doista toliko loša koliko pišu strani reviewi? :/
inače mi se čini zaista solidan uređaj (na mobicity je fina cijena)
Nazalost da, usporedujuci sa starim Galaxy S2 npr, sto se tice slikanja i snimanja videa definitivno da, najvise u detaljima, ne toliko boje i ostalo, cim pocnes zumat malo po slici raspad sistema ....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 18.03.2014., 20:29   #1180
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Da li kod xperie p menu button u početnom zaslonu radi išta?
A što bi ti da radi? Osim što pozivaš recent apps listu sa dugim pritiskom to je to, kao i na 99% androida...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2014., 20:40   #1181
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Istekla garancija od dve godine pa odlučio root Xperie P. Uklonio facebook, onda se malo okuražio i freezao sve aplikacije koje imaju ikonicu sa plavom ptičicom i onim f ... novi telefon. Uglavnom Xperia P koju koristim svo ovo vrijeme je postala odazovnija i ono najstrašnije ... punjenje baterije se promjenilo sa skoro svaki dan na skoro svaki ČETVRTI dan ??? Alo ... pa šta to twiter i facebook smeće i poluprogrami toliko ubiju baterija pa makar se i ne koriste na mobu ? Uopće nemam niti face i tweater account, dakle nemam ni kako koristiti to na mobu ... vidi 2 i 3 mjesec 2014 u odnosu na 11 2013 i prvi 2014. !2 2013 nije mjerodavan radi božića i nove
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 18.03.2014. u 20:57. Razlog: Dodana slika
Black Dragon je offline  
Staro 18.03.2014., 20:47   #1182
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A što bi ti da radi? Osim što pozivaš recent apps listu sa dugim pritiskom to je to, kao i na 99% androida...
Hvala ti na beskorisnom i po svemu sudeći netočnom odgovoru, jer kod mene na xperii p ne poziva ništa kako normalnim tako niti dužim pritiskom.
Recent apps je duži pritisak na home tipku.
Inače kod nekih androida normalan protisak na navedenu poziva meni za settings applications itd, a čini mi se da kada sam imao nebrandiranu xperiu p prije nekog vremena da je to i radila.
Postavio sam pitanje jer ova koju trenutno imam (tcom), ne radi ništa pa me zanima je li do normalno ponašanje, do brandinga, JB-a (zadnje sam koristio mislim na icsu ali nisam siguran.)...
Da ti odgovorim na pitanje rado bih da poziva gore spomenuti settings meni, još uvijek mi nije jasno zašto su to izbacili na većini uređaja i stavili taj recent apps, valjda sam u manjini.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 18.03.2014. u 21:22.
Munjara je offline  
Staro 18.03.2014., 21:08   #1183
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Da li kod xperie p menu button u početnom zaslonu radi išta?
Ne radi niš. Moja Xperia P je kupljena u SONYu, dakle free za sve mreže. samo duže držanje Homea poziva nedavno korištene aplikacije. Back i menu ne rade niš, krtako, dugo, ikako ... rade niš
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline  
Staro 18.03.2014., 21:33   #1184
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
e to me zanimalo, hvala.
Munjara je offline  
Staro 18.03.2014., 21:37   #1185
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Istekla garancija od dve godine pa odlučio root Xperie P. Uklonio facebook, onda se malo okuražio i freezao sve aplikacije koje imaju ikonicu sa plavom ptičicom i onim f ... novi telefon. Uglavnom Xperia P koju koristim svo ovo vrijeme je postala odazovnija i ono najstrašnije ... punjenje baterije se promjenilo sa skoro svaki dan na skoro svaki ČETVRTI dan ??? Alo ... pa šta to twiter i facebook smeće i poluprogrami toliko ubiju baterija pa makar se i ne koriste na mobu ? Uopće nemam niti face i tweater account, dakle nemam ni kako koristiti to na mobu ... vidi 2 i 3 mjesec 2014 u odnosu na 11 2013 i prvi 2014. !2 2013 nije mjerodavan radi božića i nove
de brate jel može neki link na idiot-proof root xperije p... usporila mi se za poludit.
syss je offline  
Staro 19.03.2014., 00:12   #1186
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Hvala ti na beskorisnom i po svemu sudeći netočnom odgovoru, jer kod mene na xperii p ne poziva ništa kako normalnim tako niti dužim pritiskom.
Recent apps je duži pritisak na home tipku.
Inače kod nekih androida normalan protisak na navedenu poziva meni za settings applications itd, a čini mi se da kada sam imao nebrandiranu xperiu p prije nekog vremena da je to i radila.
Postavio sam pitanje jer ova koju trenutno imam (tcom), ne radi ništa pa me zanima je li do normalno ponašanje, do brandinga, JB-a (zadnje sam koristio mislim na icsu ali nisam siguran.)...
Da ti odgovorim na pitanje rado bih da poziva gore spomenuti settings meni, još uvijek mi nije jasno zašto su to izbacili na većini uređaja i stavili taj recent apps, valjda sam u manjini.
Sorry žurio sam na trening pa sam napravio previd u vezi tražene tipke.
Da, home zove recent apps.
A meni tipka nema nikakvu funkciju na P-u, dok recimo kod huaweia kratki pritisak daje meni za add widgeta na sve screenove, dugi daje google search, a na lgog-u kratki daje podmeni za settingse i teme, a dugi isto google search, potpuno isto je i na samsungu. Ostale proizvođače nemam sad u posjedovanju da testiram
Na P-u imam čisti stock 4.1.2, sa xda, rootan, i to je očito sonyevo maslo da meni button nema funkcije
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 19.03.2014., 10:25   #1187
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,229
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Nazalost da, usporedujuci sa starim Galaxy S2 npr, sto se tice slikanja i snimanja videa definitivno da, najvise u detaljima, ne toliko boje i ostalo, cim pocnes zumat malo po slici raspad sistema ....
a dosad nema nikakvih naznaka da bi neki budući update mogao popraviti stvari?
šteta, baš mi se čini fino zaokružen uređaj, al izgleda da se nešto uvijek mora zeznuti
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline  
Staro 19.03.2014., 14:54   #1188
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
male vijesti.. poceo rollout 4.4 za ultra, z1 i z1 compact

više na linku

http://www.gsmarena.com/sony_announc...-news-8075.php


btw, jel netko već dobio update? ja nisam , makar je moj z1 unbranded, unlocked.. :/

Zadnje izmijenjeno od: thezero. 20.03.2014. u 08:51.
thezero je offline  
Staro 20.03.2014., 12:27   #1189
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Super, XZ tek u 5. ili 6. mj., znaci jos toliko moram bit na ovom 4.3. Bravo Sony
__________________


mislav_os je offline  
Staro 20.03.2014., 12:31   #1190
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Super, XZ tek u 5. ili 6. mj., znaci jos toliko moram bit na ovom 4.3. Bravo Sony
A hebiga... nemremo mi na Z dobit KK prije izlaska Z2. I to je sigurno zadnji android za XZ, tako da je dobro kaj ćemo ga uopće dobit...
Brko je offline  
Staro 20.03.2014., 12:54   #1191
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Biče to brzo pušteno,za ultra,z1 i compact je pušteno,što znači za z je na vratima.
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline  
Staro 20.03.2014., 12:55   #1192
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Na Sonyjevom official sajtu još ništa, ali na blogu piše Q2, dakle svibanj.
Brko je offline  
Staro 20.03.2014., 13:43   #1193
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
sad čitam za z1 da su neš mjenjali u vezi direktorija za sd card, i da ne čita baš s sd carda kak treba nakon update na 4.4 :/

sličan problem sam imao i na na galaxy-jima kad je došao 4.1,4.2...

damn it
thezero je offline  
Staro 20.03.2014., 13:48   #1194
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
sad čitam za z1 da su neš mjenjali u vezi direktorija za sd card, i da ne čita baš s sd carda kak treba nakon update na 4.4 :/

sličan problem sam imao i na na galaxy-jima kad je došao 4.1,4.2...

damn it
Samo nek se ne žure sa KKom za XZ
Brko je offline  
Staro 21.03.2014., 08:28   #1195
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A hebiga... nemremo mi na Z dobit KK prije izlaska Z2. I to je sigurno zadnji android za XZ, tako da je dobro kaj ćemo ga uopće dobit...
A jasno mi je, ali bile su price za 2. mj., pa je sad vec 6., to uvijek kod Sonya bude. Znam da nam je ovo zadnji official
__________________


mislav_os je offline  
Staro 24.03.2014., 01:07   #1196
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Evo da reportam...

Provjerio danas(tj jucer -nedjelja,jel) preko pc companiona jel dosao 4.4.2 za moj z1..
Kad ono, gle vraga, je..

Krenuo s backup-om i svim ostalim...

Cista instalacija naravno, da sve prode sto glade...
Novi fw izgleda zrelije, cisce, glatko radi, baterija jos ne znam kakva je jer je tek dan prosao, ni toliko...
No, nisam ostao na stock dugo..
Nakon 5 min sam poceo skupljati file-ove za root/downgrade/upgrade...

Razlog?
Razlog je taj da je sd kartica na 4.4.2 postala skoro pa neupotrebljiva.
Aplikacije ne mogu zapisivati na nju jer je u 4.4.2 uvedena zastita od pisanja radi sigurnosti (nema logike jer vazne stvari se drze i desavaju na mobu) i zbog toga moj voljeni Airdroid vise ne radi ..
Kao ni dosta ostalih prog kao npr preglednici slika i videa(ne mogu brisati ,kopirati podatke na karticu).
Ima nacina za zaobici djelomicno, ali jedini nacin za potpuno zaobici je root i sdfix sa play store instalirati...

U protivnom aplikacije koje pokusavaju pristupiti podacima a to ne mogu zbog novog sistema "sigurnosti" uzrokuju battery drain(tako kazu na xda)

Tako sam trenutno na 4.4.2 root-anom, prema uputstvima s xda developers.

Napomena svima koji ce se sa svojim z1 uputiti istim putem:
Upgrade na root-ani 4.4.2 jos nije 100% sigurna, neki korisnici javljaju razne probleme(nemaju pristup pisanju u system folderu makar imaju root, nakon update na 4.4.2 ne mogu uci u recovery...)
Jedan od njih imam i ja a to je da imam root ali ne mogu editirati system folder... No titanium backup, xposed framework, i slicno rade normalno.
Ja s tim mogu zivjeti, bar dok ne dode neko bolje rjesenje...

Osim toga, ftf fw koji je pre-root-an je za francusku ili ne znam koju regiju u opcijama mreze nema mogucnost odabira samo 2g mreze, vec su opcije lte/3g/2g, 3g only i 3g/2g

U svakom slucaju, i kod metode s root-om i stock , potrebno je sve brisati s uredaja da ne dode do problema(kamera i nedavno pokrenuti programi ne rade kako treba su najcesci od njih...)

Eto toliko od mene za sada, javim se s dojmovima (ako ih bude) za koji dan
thezero je offline  
Staro 24.03.2014., 09:03   #1197
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Kad čitam ovo, uopće mi nije krivo kaj nećemo skoro dobit update na 4.4.2.
Ispada da se google svim snagama želi riješiti sd kartica i utora za iste u mobitelima.
Brko je offline  
Staro 24.03.2014., 18:58   #1198
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
točno to.. evo drugi dan sam na 4.4.2, postavio sam sve kako želim.. ali .. nije to to, nije to kompletan fw, ne daje taj osjećaj... mislim da se prvi dan kad mi mob ne bude trebao za posao , vraćam na 4.3 i čekam da izađe neka bolja verzija 4.4 fw
thezero je offline  
Staro 25.03.2014., 20:56   #1199
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
a što točno te *ebe? Mene osobno za sad nakon par dana kolje jedino onaj smart wifi, odnosno location-based wifi mod, ne uhvati ono BAŠ svaki put mreže koje bi trebao. To mi je recimo na 4.3 radilo savršeno.
I ok, trebalo je dan-dva da mu "sjedne" LTE, isto sranje sam imao i nakon updatea na 4.3 - postavke i sve mu odradim ručno, sve je ok no vidim da se tu i tamo jednostavno odspoji. Sad nakon par dana, sve radi skroz normalno.
I to je to, što se tiče prelaska na KK. Ostalo je ili ne razini 4.3 ili bolje, tak da se ne mogu previše žaliti. Koji si ti točno flešao? Ja sam onaj Commercial&Journalist...Uz full reset i brisanje svega. I da, sd card mi čitanje i pisanje radi skroz normalno.
tor je offline  
Staro 25.03.2014., 21:38   #1200
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
ja sam flash-ao ovaj :

Citiraj:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2687443


jel koristis airdroid? jel ti radi? ja kad idem nes prabacivati(to je na stock romu, koji sam instalirao preko pcc) ne da mi, izbaci samo da ne moze prebaciti na external sd
thezero je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na