Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2013., 09:15   #1171
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,713
Pa zavisi kakav servis...šta je otislo...tko je dobavljač te komponente koja je otišla...kao i kod ostalih,to ne ovisi o samoj trgovini di si kupio vec o ovlaštenom servisu iliti njihovim dobavljačima

Inače poznavajuci ADM, koji spada u jednu od dobrih i poštenih trgovina. Oni ce sve napraviti da to bude riješeno u najkracem roku i sigurno ako bude potrebno izaci ce ti u susret ;=)

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 05.01.2013. u 09:35.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2013., 10:43   #1172
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Mi naručujemo preko firme, to su uvijek cifre preko 2000kn tak da je besplatna dostava, i to dođe uredno u roku od par dana.
Do sad smo možda imali 1,2 reklamacije i sve su odrađene u nekom normalnom roku, makar ti to ne ovisi o njima nego o servisu kojem šalju.
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2013., 19:05   #1173
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,405
Evo da se i ja javim, danas sam kupio ploču i krivo sam kupio uglavnom, htio sam zamjenit za grafičku i ne kaže frajer preko telefona ne može jer je već bila ugrađivana u kompjuter, a isti dan kupili, mislim kakve to veze ima sve sam vratio ko šta je bilo matična je ispravna slobodno se može i provjerit ako mi ne vjeruju sve naljepnice i zaštita vraćeno i ne, tako da ono užas što se tiče toga.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 19:08   #1174
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo da se i ja javim, danas sam kupio ploču i krivo sam kupio uglavnom, htio sam zamjenit za grafičku i ne kaže frajer preko telefona ne može jer je već bila ugrađivana u kompjuter, a isti dan kupili, mislim kakve to veze ima sve sam vratio ko šta je bilo matična je ispravna slobodno se može i provjerit ako mi ne vjeruju sve naljepnice i zaštita vraćeno i ne, tako da ono užas što se tiče toga.
nitko ti nije kriv osim tebe samog za krivu kupnju i ne može on odgovarat za robu koja je otvarana jer bi morao platit iz svog džepa..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 19:10   #1175
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,713
Kako si krivo kupio? 775 ona za frenda?

Inace,ako kupis na viđeno,znaci sam podignes...ne mozes vratiti...mozes ali 20% ti uzmu love sebi jer se tretira kao rabljeno, i dobavljači to ne uzimaju nazad a oni moraju prodavati kao korišteno ;=)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 19:10   #1176
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Oni su u pravu.

Na šta bi to ličilo kad bi ljudi uzimali novi hardver, ugrađivali i onda vraćali?
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 19:57   #1177
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,497
.. zato narucis, dodje ti doma... i nakon 6 dana ti ne pase, i vratis.

PS: @Radeon: vani tako stvari funkcioniraju.. ali ipak mi banana drzava.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 20:15   #1178
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,405
Na svim ostalim mjestima kad sam imo takve stvari su mi uvijek izišli u susret i zamjenili, jedino evo u adm-u nisu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 20:19   #1179
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,713
A daj objasni o cemu se radi...kako si kupio krivo mi ne ide u glavu??

jesi kupio onu 775 ploču,jesu je imali uopce?

Koju ploču si krivo kupio?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 20:23   #1180
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
.. zato narucis, dodje ti doma... i nakon 6 dana ti ne pase, i vratis.
Ali isto ne smije biti raspakovano i korišteno, bar koliko ja znam.

Citiraj:
PS: @Radeon: vani tako stvari funkcioniraju.. ali ipak mi banana drzava.
Ne znam kako vani funkcionira ali ja kao kupac sigurno ne želim dobiti proizvod koji si ti prije mene ugradio u svoj komp i onda ga vratio u trgovinu, to više nije novo!
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2013., 20:51   #1181
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,405
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
A daj objasni o cemu se radi...kako si kupio krivo mi ne ide u glavu??

jesi kupio onu 775 ploču,jesu je imali uopce?

Koju ploču si krivo kupio?
e sry preskočio sam tvoje pitanje nisam ni vidio, ovaj kupio sam dobru ploču no ispalo je da nije do ploče već grafičke koja je izgledala skroz normalno i ploča nikakve beep-ove nije davala, probao memoriju izvadit isto ništa nikakvih beepova nije bilo, pa sam predpostavio da je ploča riknula onda i kad sam nazvao ove u adm isto to sam im reko ono da sam vratio sam sve u kutiju ko šta je bilo i zapakirano pito ih dal bi mogo zamjenit ploču za grafičku cijena je skoro ista ko i od matične i kao ne može i rekli mi ono gore šta sam napiso.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 21:01   #1182
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,713
a niš..sada na njuškalo metni...bude otišla ;=) Il vidi s njima da ti vrate 20% manje love i uzmes nesto drugo...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 21:01   #1183
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,405
a to ću i napravit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 21:48   #1184
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,497
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ali isto ne smije biti raspakovano i korišteno, bar koliko ja znam.
Krivo znas
Naravno, moras sve vratiti, neosteceno i tako to.. ali nema da 'nesmijes koristiti'.

Iz zakona:
Pravo na raskid ugovora

Članak 45.

(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana.
(2) U slučaju sklapanja ugovora o prodaji proizvoda, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana kada je potrošač primio proizvod, uz pretpostavku da je prije toga potrošaču bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti iz članka 44. ovoga Zakona.
(3) U slučaju sklapanja ugovora o pružanju usluge, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana sklapanja ugovora, odnosno, ako do trenutka sklapanja ugovora potrošaču nije bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti, od dana primitka potvrde prethodne obavijesti.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ne znam kako vani funkcionira ali ja kao kupac sigurno ne želim dobiti proizvod koji si ti prije mene ugradio u svoj komp i onda ga vratio u trgovinu, to više nije novo!
Ne znam kako funkcionira.. ali vani puno jednostavnije vratis nesto.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:08   #1185
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Krivo znas
Naravno, moras sve vratiti, neosteceno i tako to.. ali nema da 'nesmijes koristiti'.

Iz zakona:
Pravo na raskid ugovora

Članak 45.

(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana.
(2) U slučaju sklapanja ugovora o prodaji proizvoda, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana kada je potrošač primio proizvod, uz pretpostavku da je prije toga potrošaču bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti iz članka 44. ovoga Zakona.
(3) U slučaju sklapanja ugovora o pružanju usluge, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana sklapanja ugovora, odnosno, ako do trenutka sklapanja ugovora potrošaču nije bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti, od dana primitka potvrde prethodne obavijesti.
Ovdje zapravo ništa ne piše.
Gdje se spominje u kakvom stanju mora biti roba koju vraćaš?

Ajmo malo razmišljat logički, što ako vraćaš HDD, a on je bio zapakiran u neotvaranu statičku vrećicu koju si ti pokidao?
Kako da ga trgovina ponovno proda kao nov proizvod?

Kako vratiti printer na kojem si poskidao sve one zaštitne trake??

Ima o tome malo detaljnije ovdje: http://www.links.hr/index.php?option...key=54&key1=64
Citiraj:
03. Od prava povratka isključujemo sve artikle koji se nalaze u ovim skupinama :
a) monitori
b) printeri
c) računalni programi (software)
d) računalne konfiguracije
e) prijenosna računala
f) artikli koje je nemoguće vratiti u prvobitno stanje
g) knjige
e) artikli koji su od dana kupovine znatno promijenili cijenu
Citiraj:
Ne znam kako funkcionira.. ali vani puno jednostavnije vratis nesto.
Dajem ruku u vatru da je vani shema da kad vratiš proizvod moraš platiti neku naknadu i trgovina više taj artikl ne smije prodavati kao NOVI nego ga stavlja na sniženje.

Ne znam zašto gledaš sve iz perspektive onoga koji vraća, šta je s onime koji to treba ponovno kupiti?

Evo još malo pa vidi ko je u pravu:
http://www.emmezeta.hr/kontakt-i-usl...ivanje-ugovora
Citiraj:
Otkazivanje ugovora
Kupac može otkazati ugovor ne navodeći za to razlog u roku od sedam (7) radnih dana. Rok otkazivanja ugovora počinje teći od dana kada je kupac primio proizvod. Kupac mora obavijestiti trgovca o otkazivanju ugovora pismenim putem na webshop@emmezeta.hr. Ugovor se smatra otkazanim kada trgovac primi pismenu obavijest. U slučaju otkazivanja ugovora kupac je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu u roku od 7 dana od otkazivanja ugovora. Proizvod(i) koje vraćate moraju biti kompletni, u originalnoj i neoštećenoj ambalaži sa svim pripadajućim neoštećenim dijelovima, priborom i dokumentacijom. Korišteni proizvodi ne mogu se vratiti.
To podrazumijeva vraćanje, znači kupiš i vratiš isto takvo, bez raspakiranja.

Zadnje izmijenjeno od: Rade0n. 08.01.2013. u 22:14.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:26   #1186
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ovdje zapravo ništa ne piše.
Gdje se spominje u kakvom stanju mora biti roba koju vraćaš?
Ajmo malo razmišljat logički, što ako vraćaš HDD, a on je bio zapakiran u neotvaranu statičku vrećicu koju si ti pokidao?
Kako da ga trgovina ponovno proda kao nov proizvod?
Kako vratiti printer na kojem si poskidao sve one zaštitne trake??

Ima o tome malo detaljnije ovdje: http://www.links.hr/index.php?option...key=54&key1=64
Dajem ruku u vatru da je vani shema da kad vratiš proizvod moraš platiti neku naknadu i trgovina više taj artikl ne smije prodavati kao NOVI nego ga stavlja na sniženje.
Roba mora biti vraćena u stanju u kojem može biti. Ne može biti u "savršenom", kao što niti trgovac ne može uvjetovati striktinije od onog što je definirano zakonom, bez obzira što napisao.

Što će nakon toga biti s robom kupca nije briga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:29   #1187
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Roba mora biti vraćena u stanju u kojem može biti. Ne može biti u "savršenom", kao što niti trgovac ne može uvjetovati striktinije od onog što je definirano zakonom, bez pobzira što napisao.

Što će nakon toga biti s robom kupca nije briga.
Neki artikli dokaze u pakiranju gdje ti možeš izvaditi proizvod iz folije/najlona voteva i poslije ga vratit opet da se ništa ne vidi, ali ako je pakiranje takvo da nešto pokidaš ili da više ne možeš vratiti u prvobitno stanje onda nema šanse da će ti trgovina dopustiti da vratiš.

To je uostalom i logično.

Kao što sam rekao, znamo svi kako se pakiraju HDD-ovi, trgovina ga više ne može tako zapakirati, eventualno ga može prodavati kao polovnog jer ti nitko ne garantira koliko je on odradio.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:37   #1188
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Neki artikli dokaze u pakiranju gdje ti možeš izvaditi proizvod iz folije/najlona voteva i poslije ga vratit opet da se ništa ne vidi, ali ako je pakiranje takvo da nešto pokidaš ili da više ne možeš vratiti u prvobitno stanje onda nema šanse da će ti trgovina dopustiti da vratiš.

To je uostalom i logično.

Kao što sam rekao, znamo svi kako se pakiraju HDD-ovi, trgovina ga više ne može tako zapakirati, eventualno ga može prodavati kao polovnog jer ti nitko ne garantira koliko je on odradio.
Nije uopće bitno što trgovina misli, već što zakon kaže.
Niti jedno pakiranje ne može biti vraćeno pod potpuno "novo", kao što se ne mogu ni sjetiti proizvoda u IT-u kod kojeg se ne vidi da ga je netko već dirao.
No, to nije problem kupca.

Da, nitko više to ne može prodati pod novo. No kupca to nije briga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:42   #1189
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ma super, još samo da mi je znati zašto webshopovi stavljaju na svoju stranicu napomene koje sam kvotao da proizvod ne smije biti korišten.

I daj mi kvotaj gdje zakon opisuje u kakvom stanju mora biti proizvod koji se vraća, jer to je najbitnije u cijeloj priči, pusti ti to što zakon kaže da imaš pravo da vratiš, to nitko ne spori, ja ti kažem da imaš pravo vratiti ono što nisi raspakirao.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:52   #1190
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,497
Uff.. neki stvarno ne kuze.
Gdje u ZAKONU pise da proizvod mora biti 'nedodirnut', 'neotvaran' ili 'nekoristen'?
Je'l pise?

A to sto trgovci pisu, mogu pisati sto hoce dok se ne kosi sa zakonom, jer zakon je iznad toga sto neki trgovac nacvrcka na papir.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:56   #1191
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Znači kupim toner ili printer, isprintam 50 stranica i vratim ga trgovini i kažem da hoću nazad svoje pare??
Pa o čemu mi ovdje pričamo?

Zakoni su normalno aljkavi, ali ni jedan državni inspektorat neće stati na tvoju stranu, to zaboravi.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 22:57   #1192
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ma super, još samo da mi je znati zašto webshopovi stavljaju na svoju stranicu napomene koje sam kvotao da proizvod ne smije biti korišten.

I daj mi kvotaj gdje zakon opisuje u kakvom stanju mora biti proizvod koji se vraća, jer to je najbitnije u cijeloj priči, pusti ti to što zakon kaže da imaš pravo da vratiš, to nitko ne spori, ja ti kažem da imaš pravo vratiti ono što nisi raspakirao.
Zakon ne definira. U čl. 49 definira što se i kako ne može (postoji klauzula o "neotpakiranim" proizvodima točno određene vrste, ako i ugovorno definiranim mogućnostima).

Isto tako, kupca ne zanima potencijalna šteta trgovca.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:04   #1193
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zakon ne definira. U čl. 49 definira što se i kako ne može (postoji klauzula o "neotpakiranim" proizvodima točno određene vrste, ako i ugovorno definiranim mogućnostima).
Tu je i problem, po toj logici ja mogu išarat monitor markerom i takvog ga vratiti.

Možemo ovako do sutra, ja sam uvjeren da ni jedna trgovina neće primiti nazad korišten proizvod i da će DI stati na njihovu stranu.

Ako ste vi stvarno uvjereni da nije tako onda slobodno možete isprobati to napraviti pa javite dojmove.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:10   #1194
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Tu je i problem, po toj logici ja mogu išarat monitor markerom i takvog ga vratiti.
Sad je ovo već valjanje gluposti. Ne možeš jer si ga oštetio.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Možemo ovako do sutra, ja sam uvjeren da ni jedna trgovina neće primiti nazad korišten proizvod i da će DI stati na njihovu stranu.

Ako ste vi stvarno uvjereni da nije tako onda slobodno možete isprobati to napraviti pa javite dojmove.
To se na dnevnoj razini radi desetinama puta. Nećeš vjerovati, to ti je postalo standard, kako je već godinama u zakonu.

I da, DI je imao dosta posla dok nije "objasnio" raznim web trgovinama kako to ide, iz prve ruke.

Isto tako, imaš web formu na njihovom siteu, slobodno pošalji upit.

Sve ti je to stvar poslovnog rizika - "obična" trgovina nema takve roškove, ali ima troškove izložene robe, web trgovina ne daju tu mogućnost kupcu i zato je ta stvar omogućena.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:31   #1195
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
A možeš li mi reći što je s proizvodima koji se baš troše, kao što je printer odnosne boje u njima?

I sad sam pročitao cijeli zakon, ubačena je jedna sitnica na koju se slobodno mogu pozvati svi trgovci:

Citiraj:
Isključenje prava na raskid ugovora
Članak 49.
Osim ako stranke nisu drukčije ugovorile, potrošač nema pravo na raskid na temelju članka 45. i 46. ovoga Zakona ako je riječ o ugovoru:
– o pružanju usluge, ako je pružanje usluge, uz izričit pristanak potrošača, započelo prije isteka roka u kojem je potrošač imao pravo tražiti raskid ugovora,
o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu,
– o prodaji proizvoda izrađenog na temelju potrošačeve specifikacije, proizvoda izrađenog isključivo za potrošača ili proizvoda koji zbog svoje naravi ne može biti vraćen ili je podložan brzom propadanju,
– o prodaji audio ili videozapisa te računalnih programa koje je potrošač otpakirao,
– o prodaji novina, periodičnih publikacija i magazina
– o igrama na sreću.
Nije li cijena svakog proizvoda ovisna o financijskom tržištu?

Super ako ti možeš svaki put vratiti naručenu stvar, ali u praksi mislim da to neće uvijek ići glatko
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:36   #1196
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A možeš li mi reći što je s proizvodima koji se baš troše, kao što je printer odnosne boje u njima?
Vratiš. Ne možeš ni vidjeti kakav je proizvod ako ga ne probaš.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
I sad sam pročitao cijeli zakon, ubačena je jedna sitnica na koju se slobodno mogu pozvati svi trgovci:

Nije li cijena svakog proizvoda ovisna o financijskom tržištu?
Ne, naravno da nije. Ne znam ni za jedan fizički proizvod kod kojeg jest.
Shvaćaš li uopće što je financijsko tržište?

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Super ako ti možeš svaki put vratiti naručenu stvar, ali u praksi mislim da to neće uvijek ići glatko
Ako ne ide glatko, uključiš DI i onda ide.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:41   #1197
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne, naravno da nije. Ne znam ni za jedan fizički proizvod kod kojeg jest.
Shvaćaš li uopće što je financijsko tržište?
Ne, što je to i na šta se odnosi ta odredba?
Ne spada li tečaj valute u financijsko tržište, a o tečaju ovisi cijena na webshopu?
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:55   #1198
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ne, što je to i na šta se odnosi ta odredba?
Ne spada li tečaj valute u financijsko tržište, a o tečaju ovisi cijena na webshopu?
Tako razmišljajući možeš odmah zakon baciti u smeće.

Ne, ne odnosi se. Cijena tog proizvoda je konačna kad je objavljen na tržištu. Cijena isto takvih proizvoda se može mijenjati, no kuprodajnim ugovorom je zaključena cijena koja se više ne mijenja (kao što se i vraća iznos koji je plaćen u slučaju prekida, ne onaj koji je u tom trenutku aktualan za isti takav proizvod).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 00:02   #1199
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tako razmišljajući možeš odmah zakon baciti u smeće.
Pa ovaj zakon bi u svakom slučaju i trebalo baciti u smeće jer je teška glupost, gdje je logika da je nešto koristim 5 dana i onda vraćam webshopu?
To je besmislica samo takva koja ide direkt na štetu trgovcima.

Mislim da kupci imaju i prevelika prava i to treba mijenjat, kupovina na webshopu se ne bi trebala razlikovat od kupovine u trgovini, al' nebitno.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 00:14   #1200
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Pa ovaj zakon bi u svakom slučaju i trebalo baciti u smeće jer je teška glupost, gdje je logika da je nešto koristim 5 dana i onda vraćam webshopu?
To je besmislica samo takva koja ide direkt na štetu trgovcima.
Logika je u tome što kupac ne može vidjeti proizvod uživo pri kupnji, te ne može ostvariti prava na redovan pregled robe prema ZOO.

Svaki trgovac kojem se to ne sviđa ne mora prodavati na daljinu.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Mislim da kupci imaju i prevelika prava i to treba mijenjat, kupovina na webshopu se ne bi trebala razlikovat od kupovine u trgovini, al' nebitno.
Ti misliš da imaju prevelika, ostali premala, tko bi svima ugodio.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na