Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2008., 20:53   #91
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Ova žejnska iz službe za korisnike kaže da monteri u istom danu montiraju adsl i odjavljuju liniju kod Tcom-a, tako da bez interneta ne bi trebao biti dulje od 1-2h. Meni je gore što treba čekat i do 2mj. da dođu monteri. I pitam ja: jel ću čekat dulje od 1mj., ako hoću, recite mi kolko tak da znam. Ne, ne, dolazi u roku od mjesec dana... Baš ćemo vidjet

Sad me najviše zanima ovo pucanje veze, jer me najviše živcira kad mi pukne veza dok igram na serveru. Bolje Tscum u ruci nego Metronet na grani
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 21:15   #92
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Hmm...Hvala na informaciji, to mi je najbitnije u cijeloj priči...Iako imam mučnih iskustava sa podloćom t-coma
Ruku na srce, ne igram se baš previše online tako da mi kratkotrajno pucanje veze (ne i učestalo) ne predstavlja neki problem. Jer ako ću za duplo manju cijenu imat duplo veću brzinu...calculation is quite clear...Ne znam, pričekat ću još malo s odlukom (ipak je jutro pametnije od večeri )
Fatal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2008., 22:06   #93
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Nije u igri samo pucanje veze već i povremeno opadanje brzine na vrlo niske vrijednosti. Ne igram se ni ja prečesto, ali npr. ostaviš da skida torrente prije škole ili preko noći, a ako ti veza stalno puca...Sve u svemu Metronet je navodno u velikim problemima i ne znam jel su ti slučajevi više iznimka ili pravilo, a i sumnjam da ću ovdje dobiti odgovor jer očito nema previše metronetovaca.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 23:41   #94
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Zar je stvarno toliko tesko procitati ovaj topic i onaj drugi koji isto govori o Metronetu?

Ponovit cu jos jednom. Imam vec nekih 5mjeseci Metronet i nema pucanja veze, nema smanjena brzine, nema velikih pingova!

Bilo je problema da se nisam mogao spojiti na net po 10-12h, ali to je bilo 2x od kad ga koristim i jednom sam na 2h imao brzinu od oko 200kbps.
Zadnja 2 mjeseca imam konstanto 40kb/s upload na torrentima, a download je uvjek full brzina (jer ima dosta seedera i privatni tracker).

Jos jednom evo topic gdje su odgovorena manje vise sva pitanja o metronetu:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=67794
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 11:59   #95
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Mogu ponoviti madbojeve riječi. U sad mjesec dana korištenja sve radi bezprijekorno, čak mi je i ping večinom vremena manji. Imao sam samo predplošlu subotu nedostupan net neko vrijeme, zbog servera na faksu.Ako se bude ponavljalo nači ću riješenje za to. Na T-comu sam u zadnje vrijeme imao dosta ispadanja iz mreže, a čitam i na drugim poslužiocima nisu imuni od tog, tako da mi je MetroCarnet mila majka.
A cijena...kod T-coma na duplo manjoj brzini nisam nikad bio ispod 315kn (flat+telefon).
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2008., 12:19   #96
Rusta
Registered User
Moj komp
 
Rusta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Wu
Postovi: 35
Eto zvala mene Sanja opet, hehe, pristao sam i evo stigoše papiri na potpis!
Vidim nikome nije palo na pamet ranije da okači tu na forum konkretan ugovor i sve to; eto meni jeste palo na pamet pa ću vam priložiti sve što vam stigne od Metroneta, a vi ako nadjete neku "rupu" u ugovoru ili "zamku" vicite svima!



(Osobne podatke sam naravno izbrisao)
Rusta je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 12:24   #97
Rusta
Registered User
Moj komp
 
Rusta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Wu
Postovi: 35
Vidim tishinchina nakon mog posta, pa dobro....
Jel ima somebody u Vukovaru da mu je vec spojen MetroNet?
__________________
Rusta je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 14:23   #98
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Mene izgleda neće moć spojit... nakon 2 mjeseca čekanja zovem po ne znam koji put i kažu da ih t-com ne želi pustit u centralu da priključe korisnike. (Zagreb, kvart: Maksimir)

I nemaju blage kad bi se to moglo dogodit... i da ako želim mogu povuć zahtjev i tražit drugog operatera...
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 02:44   #99
Rusta
Registered User
Moj komp
 
Rusta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Wu
Postovi: 35
Eh kakav shit, nadam se da se nesto tako nece desiti i meni!
Na netu kada proveravam dostupnost, kaze mi da su mi nedostupni na mojoj lokaciji, medjutim telefonski u razogvoru sa njima, kao sve ok-moze! Vidicu bas koliko me cekanje sledi! I i dalje ne znam nikoga iz Vu ko je vec korisnik Metroneta, ili ga bar zeli koristiti kao i ja!?!?
__________________
Rusta je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 08:36   #100
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Blu11 Pregled postova
Mene izgleda neće moć spojit... nakon 2 mjeseca čekanja zovem po ne znam koji put i kažu da ih t-com ne želi pustit u centralu da priključe korisnike. (Zagreb, kvart: Maksimir)

I nemaju blage kad bi se to moglo dogodit... i da ako želim mogu povuć zahtjev i tražit drugog operatera...
Cek, jesi trazio novi broj, ili preko postojeceg? (meni se ista stvar dogodila kad sam htio preci na Iskon uz novi tel br. ali je t-com odbio paricu)
Fatal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2008., 09:02   #101
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Cek, jesi trazio novi broj, ili preko postojeceg? (meni se ista stvar dogodila kad sam htio preci na Iskon uz novi tel br. ali je t-com odbio paricu)
Preko postojećeg. Tebi ni na Iskon nisu dali preć? Zar nije Iskon u vlasništvu t-coma...
Sad čekaš Metronet ili?
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 09:08   #102
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Blu11 Pregled postova
Preko postojećeg. Tebi ni na Iskon nisu dali preć? Zar nije Iskon u vlasništvu t-coma...
Sad čekaš Metronet ili?
Nisu, navodno zato jer sam trazio novi broj, a t-com se mora osigurati i ostaviti dovoljan broj parica za sebe (bar su mi takvo objasnjenje dali). U medjuvremenu su se neke stvari promjenile (promjena gajbe ) pa sam odustao od Iskona preko tadasnje postojece linije. Sad sam na t-comu do 12 mj. ove godine (2 god. ugovora: citaj:wireless koji se ne koristi ) pa mislim da cu onda preci na nekog povoljnijeg providera...Htio bi vec, ali raskidi ugovora, placanje zaostataka, cekanja i pravne zavrzlame su stvari koje bi htio izbjec...
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 09:23   #103
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Katastrofa
Što je najbolje, meni Carnet acc ističe 31.08. ove godine. Neću ga se naguštat baš, ako me ikad i spoje...
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 10:50   #104
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 537
Sve isto kao i Fatal Error... T-com me odbio pustiti mcarnetu nakon tromjesecnog cekanja. A cak nisam ni zatrazio novi broj (iako su glu**ni u sluzbi shvatili tako). Sad cekam novi ugovor u kojem samo prebacujem broj ma metrocarnet. Od 11. mjeseca cekam. Mozda do lipnja dobijem net. Do tada mjesecno "gubim" dvjestotinjak kuna....
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 11:49   #105
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Sve isto kao i Fatal Error... T-com me odbio pustiti mcarnetu nakon tromjesecnog cekanja. A cak nisam ni zatrazio novi broj (iako su glu**ni u sluzbi shvatili tako). Sad cekam novi ugovor u kojem samo prebacujem broj ma metrocarnet. Od 11. mjeseca cekam. Mozda do lipnja dobijem net. Do tada mjesecno "gubim" dvjestotinjak kuna....
Čekaj, pa ni ja ne tražim novi broj! Idem nazvat szk da provjerim da se nisu zeznuli.
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 12:06   #106
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
ja več 3 dana zovem SZK i nikako da mi se jave, stalno agenti zauzeti......ovo mi se čini idelno za nas učenike.......
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 12:54   #107
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Stavi na speakerphone i čekaj, kad tad će se netko javit.
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 12:48   #108
DavidCroBBB
Neka vide da nas ima...
Moj komp
 
DavidCroBBB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: LijepaNaša
Postovi: 42
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
@Xan - Jesi inače zadovoljan uslugom, u smislu stabilnosti i slično? Ima li problema s ovim VPN forama?
evo da se ubacim ... kosristim uslugu 5 dana i za 100kn ODLICNA stvar

stabilnost je super (samo) jednom na dan mi pukne veza i to je kad se mjenja ip ocito (jer 24 h sam na netu)

tu sam vec nesto obrazlozio link

ma ja prezadovoljan
__________________
Bez reklama u sigu :-)

[/U]
DavidCroBBB je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 12:50   #109
DavidCroBBB
Neka vide da nas ima...
Moj komp
 
DavidCroBBB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: LijepaNaša
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Vasili Pregled postova
Kolko dugo se čeka da prekinu ugovor s T-comom i uvedu adsl, te jel je moguće da u tom periodu neću imati pristup internetu?
to se sve sredi u roku 5 sati u jednom danu

kad se dogovris sa njima kada ce ti moc doc oni ti kazu od kad do kad si bez neta taj dan i tad oni dolaze prebaciti sve svoje a prije toga su iskocali sve sa t-com-om (uglavnom sve u jednom danu)
__________________
Bez reklama u sigu :-)

[/U]
DavidCroBBB je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 12:55   #110
DavidCroBBB
Neka vide da nas ima...
Moj komp
 
DavidCroBBB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: LijepaNaša
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Vasili Pregled postova
Sad je i mene isto neka zvala (zaboravio ime) i uzeo flat 4Mbps -> 150kn, sitnica u odnosu na Tcom. Sad, navodno će doć u roku mjesec dana. Ja pitam jel je moguće da ću čekat dulje pošto je ˝gužva˝, a ona veli da će me u slučaju problema obavijestiti. Živi bili pa vidjeli. Samo se nadam da veza neće pucati
meni dosli u roku... veza stabilna
__________________
Bez reklama u sigu :-)

[/U]
DavidCroBBB je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 13:29   #111
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
DavidCroBBB reci mi kakav je ping u odnosu na T-com ?
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 21:49   #112
DavidCroBBB
Neka vide da nas ima...
Moj komp
 
DavidCroBBB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: LijepaNaša
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
DavidCroBBB reci mi kakav je ping u odnosu na T-com ?
pa cak malo stabilniji i manji nesto ... nije losiji
__________________
Bez reklama u sigu :-)

[/U]
DavidCroBBB je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 00:46   #113
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
to mi je samo bitno, ostalo je sve manje važno......
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 11:49   #114
Tera
Premium
Moj komp
 
Tera's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Vinkuljaa
Postovi: 25
zanima me...ovako...prije dva mj sam produžila sa hebenim t-comom ugovor na još 24mj. dobila za to kompletnu novu periferiju(bežič miš+tipk+kam)..heh..uglavnoom,čitam ovo o MetroCARNetu i gledam malo,ja sam još učenik,a imam ih dosta takvih u kući,stara je učiteljica,tak da nije problem se spojiti..0.o al zanima me ovako,prvih postova piše da je ovo zapravo CARNetova veza (znači trebal bi biti stabilna),a sad druge nek e pirče pričate?takd a to ne kkužim,i moje pravo pitanje je zapravo,šta ako oću se skinuti s t-coma?raskinuti ugovor?kako to ide,da li se nešto plaća..itd...=)

MOLIM VAS odgovor..hvala!
Tera je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 12:59   #115
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 550
Naravno da plaćaš... broj preostalih rata pomnožiš sa pretplatom (ne znam za t-com ali oko 100 kn valjda) uzmeš tu lovu i odeš u t-com i kažeš ja bih raskinuo ugovor!!!

Hmm za Carnet nisam siguran al vidim da dio njihove usluge je baziran na Carnetu (ako imaš Carnet račun...) onda imaš povoljniji internet dok god imaš račun u Carnet-u..., a što se tiče Metroneta mislim da su oni zakupili linije od t-com-a...

Vidim da ima dosta rasprave oko pucanja linije..hmm, ja nemam tih problema pa makar dl po 40h....

Zadnje izmijenjeno od: Enter Sandman. 05.04.2008. u 13:02. Razlog: pucanje linije
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 20:52   #116
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
a što se tiče Metroneta mislim da su oni zakupili linije od t-com-a...
Nisu. Metronet ima sve svoje kablove do centrale i nema apsolutno nikakve veze sa T-Comom!!! Kad ce ljudi to vise zapamtit.

@Tera - znaci, ostalo ti je jos 22mjeseca kod T-Coma, pa ti racunica izgleda nekako ovako
79kn x 12mj = 948kn - to platis T-Comu i onda mozes preci na MetroCarnet.

MetroCarnet inace radi na principu - Metronetova infrastruktura - Carnetov bandwidth, dakle promet ide preko Carneta.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 17:45   #117
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
nešto sam čuo da nema više metrocarneta, tj tko je uzeo do sada ima ali da nema više za nove pretplatnike, jel još tko to čuo?
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2008., 22:29   #118
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Nisam čuo ništa slično, ali pretpostavljam da bi onda maknuli uslugu s web stranice...

http://www.metronet.hr/?comp=metroCarnet

http://www.carnet.hr/metrocarnet
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 21:10   #119
Tera
Premium
Moj komp
 
Tera's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Vinkuljaa
Postovi: 25
nažalost propalo mi preseljenje na MetroCARNet...nisu dostupni,kaže da ni neće biti nadogradnje nigdje u idućih 6.mj ako ne i više...
__________________
Divide et impera!





Tera je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 14:40   #120
Rusta
Registered User
Moj komp
 
Rusta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Wu
Postovi: 35
Kažeš propalo ti, pa mi nije jasno?!?
Propalo ti, kao, ti bi želeo preci ali eto nisu ti dostupni, ili su ti rekli da ce biti, pa si i potpisao ugovor, pa da je na kraju ipak propalo na taj nacin?
__________________
Rusta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na