Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2006., 23:57   #91
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
majki, ajde iskreno, jel bolji zvuk sad sa xfi u odnosu na kaj si imao prije(kaj si imao)?
  Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 15:37   #92
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Stigla moja X-Fi Music, i imam odmah primjedbe!!!

Konektori sa stražnje strane su prokleto blizu! Mislim na tako skupoj kartici oni da nemogu razdvojit te činčeve malo, jedva sam nagurao konektore od z-5500 unutra (5.1). I za čega služi onaj game port? Serial? Jel to još ko uopće koristi?


Izgubio sam front panel headset i mic konektore zato što su iz creativa tolki idioti da nemogu to inplementirati na karticu... ima na netu home made uradaka, al jel bi ja trebao na kartici od 700kn sam nešt lemit?


Evo slušam Hladno pivo Šamar album i nije mi jasno zašto kartica mijenja glasnoću svako malo, mislim ne mijenja komplet glasnoću nego kad on pjeva sve instrumenti ok u pozadini, kad on prestane najednom se gitara pojača i ona je dominantna, kad počme ponovo pjevati gitara se stiša i sve isponova.

Inače koji su savjeti da se intalira od drivera i popratnog software-a, a šta ne? mislim tu ima tolko gluposti, ja sam za prvi put pustio sve (skoro sve) da se instalira, al sam dobio onaj iritirajući panel na desktopu i to mora ići!

+ slova u windows toolbaru su mi se iz nekog nepoznatog razloga zacrnila otkad sam instalirao drivere/software za x-fi

..moj ti je savjet da instaliras samo drivere,znaci nikakve aplikacije od creativea ti netrebaju,tako je ja koristim i nemam nkakvih gore spomenutih problema....
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2006., 15:43   #93
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,321
Slažem se sa joolkom, ja sam prije instalirao al pošto sad znam da je to hrpa nepotrebnog softwarea.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 18:41   #94
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
majki, ajde iskreno, jel bolji zvuk sad sa xfi u odnosu na kaj si imao prije(kaj si imao)?
Imao sam samo onboard zvuk. Moram priznati da je bolje, NAPOKON nemam više šumove u zvučnicima. Prije kad nisam ništa slušao, a zvučnici su bili i na malo više od minimuma čuo se odvratni šum cijelo vrijeme, sada i kad zvučnike do kraja odvrnem ništa se ne čuje. Zvuk je bolji sigurno iako nebi reko da sam pao na guzicu kad prvi put upalio zvučnike. Vidi se da je to bolje od onboarda, čistije, al da bih ga baš dizao u nebese, nebi.

Možda nisam dovoljno audiofilski osvješten ili sam samo gluh.
A možda su me i previše nanervirali sa propustima navedenim u prvom postu. Još ne mogu vjerovati da firma koja proizvodi zvučne kartice barem nekih 10 godina može takve gluposti raditi.

Probat ću instalirati samo drivere pa da vidim kako će to biti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 19:04   #95
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,321
I skini najnovije sa službene stranice to sam ja uvijek napravio (Audigy2, 4 i sad X-Fi)
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 19:32   #96
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Tako sam i ja trebao napraviti, jer od ovih njihovih dodatnih djidja-midja nisam jos nista koristio (jedino taj mode changer dobro dodje)

@Mikeyy - kakve je kvalitete bila muzika koju si slusao?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 19:32   #97
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
ajde covjece pusti ga nezna sto prica... ako te pita za Bowers and Wilkins kakvi su to zvucnici onda se vidi da nije cuo za dalje od logitecha...
I koliko god pricali da se ne isplati da ti xxxxkn za receiver , kablove itd. ,pusti ih... neki trose pare na aute,neki na zene,neki na kockanje i alkohol a neki na muziku i ja neznam zasto ti ovaj lik soli pamet al bolje i da neznam...

Inace po meni proizvođači zvučnika,bar prva 3 idu ovako :
Focal Jmlab
B&W
Wharfidale(nemojte me ubit ako sam ovo krivo napisao.)

i btw sorry na OT-u ali morao sam reagirati
Prije nego li kreneš quotati nekoga, pobrini se da si pročitao ono što je taj netko napisao...


Ponavljam još jednom: Kakve veze ima audiofilska oprema i zvučna u računalu... točnije koji je smisao spajanja kompa na takvu liniju.... Mislim što?! Treba ti uber DAC da bi .mp3ce "savršenije" reproducirao u pojačalu od 6K+ kuna (BTW. 6K kuna je beba od pojačala, ako već pričamo o audiofiliji) ...Ili pak misliš trpati CD (ili propalu zamisao DVD Audia) u računalni CDrom pa ih opet reproducirati na uber pojačalu....?! Objasnite mi jer ja to očito ne kužim...

Mislim dajte ljudi, ne budite smiješni... ovo je topic o X-Fi zvučnoj kartici, KAKVE ONA IMA VEZE S BILO ČIME AUDIOFILSKIM?!
Rijecanin je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 19:26   #98
Vey
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Rijecanin Pregled postova
Prije nego li kreneš quotati nekoga, pobrini se da si pročitao ono što je taj netko napisao...


Ponavljam još jednom: Kakve veze ima audiofilska oprema i zvučna u računalu... točnije koji je smisao spajanja kompa na takvu liniju.... Mislim što?! Treba ti uber DAC da bi .mp3ce "savršenije" reproducirao u pojačalu od 6K+ kuna (BTW. 6K kuna je beba od pojačala, ako već pričamo o audiofiliji) ...Ili pak misliš trpati CD (ili propalu zamisao DVD Audia) u računalni CDrom pa ih opet reproducirati na uber pojačalu....?! Objasnite mi jer ja to očito ne kužim...

Mislim dajte ljudi, ne budite smiješni... ovo je topic o X-Fi zvučnoj kartici, KAKVE ONA IMA VEZE S BILO ČIME AUDIOFILSKIM?!
Slazem se sa cikom gore u svemu recenom : goood : + malo je OT al ima li vas jos koji u kolekciji imaju Audio DVDe i nikad nisu prezalili sto ideja nije zazivila? : baad :
Vey je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 13:57   #99
amd freak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 543
Ovo bi mogao bit i sticky pošto je svaka druga tema za tu zvučnu ili Audigy4...na ovome podforumu...cheers : cheers2 : CoolRamb
amd freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na