Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2014., 14:47   #91
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Mali pregled dostupnih testiranja performansi MANTLE API-ja sa Catalyst 14.1 beta (da ne morate guglat i kopat po rezultatima pretrazivanja ) :

HARDOCP

Guru3D

AnandTech

EXTREME TECH

Hot Hardware

Legit Reviews

PC Perspective

WCCF Tech

golem(.de)

ComputerBase(.de)

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 11.02.2014. u 08:42.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 08:42   #92
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
A evo i malo mojih testiranja, "na brzaka" (stara instalacija Win7, samo grafa zamijenjena u konfi)

Mantle Athlon II X4 640, 16GB DDR3, MSI HD7770 & XFX R9 270

BTW, sve rezolucija 1680x1050, detalji na Ultra... to sam zaboravio napisati

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 11.02.2014. u 11:25.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2014., 11:07   #93
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Znaci mantle najvise pomaze ak imate slabiji CPU, ak imate naklokani noviji intel CPU od mantlea bas nema neke velika koristi.. a posto je mantle iskljucivo software-sko rijesenje i jos je otvoreno, vjerujem da ce i nvidia uskoro imat podrsku za mantle
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 11:23   #94
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Znaci mantle najvise pomaze ak imate slabiji CPU, ak imate naklokani noviji intel CPU od mantlea bas nema neke velika koristi.. a posto je mantle iskljucivo software-sko rijesenje i jos je otvoreno, vjerujem da ce i nvidia uskoro imat podrsku za mantle
Ima logike, s obzirom na AMD-ovu poziciju, da izvlače CPU-e na račun GPU-a
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 11:35   #95
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ima logike, s obzirom na AMD-ovu poziciju, da izvlače CPU-e na račun GPU-a
u svakom slučaju barem se popuni 3gigs video memorije kod aemdejca
nvidia toliko ni nema
esc je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 10:21   #96
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Bit ce to dobro i za korisnike sadasnjih intelovih top end procesora jer kad izadu sljedece generacije intel procesora koje budu sve brze i brze, u igricama ce i sadasnji bit konkurentni. Kako god se okrene smanjt ce se potreba o cestom mjenjanju procesora, tako da su svi na dobitku naravno ako sve igre dobe podrsku za mantle.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 10:26   #97
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ima logike, s obzirom na AMD-ovu poziciju, da izvlače CPU-e na račun GPU-a
To im je davno postavljeno kao cilj, odnosno ajde, na malo suptilniji način.

Kad su odlučili buldožer module "osakatiti" (ovisno u slučaju) za FPU, to su napravili jer su gledali u šalicu kave i predviđali budućnost u kojoj će se, možda malo laički rečeno - za taj dio posla pobrinuti GPU.
Naravno, preduvjet: uz izuzetnu integraciju jednog i drugog na jednom čipu; što se i dogodilo.

Eto, polako se sve to i ostvaruje, sad još samo da se upregnu developeri
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 18:23   #98
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,165

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 18.03.2014. u 22:02.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:21   #99
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,112
DirectX & OpenGL to open up low-level access
http://www.guru3d.com/news_story/dir...el_access.html

Fino.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 13:22   #100
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2014., 17:51   #101
JohnnyBoy
Guest
 
Postovi: n/a
Iskreno meni to ide na zivce ti novi APIiji, sad ce odmah i nove "ultra" dobre mantle graficke kartice i te gluposti umjesto da od onog sto imaju naprave nesto savrseno.

Ja kad sam sastavljao novu konfiguraciju htio DX11 podrsku a sad gledam 11.2 kartice mislim cemu sve to jucer sastavio sad vec stara roba, glupost.
  Reply With Quote
Staro 23.03.2014., 22:48   #102
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor JohnnyBoy Pregled postova
Iskreno meni to ide na zivce ti novi APIiji, sad ce odmah i nove "ultra" dobre mantle graficke kartice i te gluposti umjesto da od onog sto imaju naprave nesto savrseno.

Ja kad sam sastavljao novu konfiguraciju htio DX11 podrsku a sad gledam 11.2 kartice mislim cemu sve to jucer sastavio sad vec stara roba, glupost.
NHF, ali nije ti nešto baš pametan post, a i 5850 je kartica iz 2009-te, ako si "jučer" sastavio, mogao si i nešto novije kupiti
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 09:28   #103
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
AMD napušta MANTLE?

LINK
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 10:15   #104
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Već je netko postao bio i dao objašnjenje, nije da ga napušta kompletno već isti bude dio novog DX-a.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 15:40   #105
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Već je netko postao bio i dao objašnjenje, nije da ga napušta kompletno već isti bude dio novog DX-a.
Netočno djelomično, pročitaj službenu objavu ovdje.

Mantle će i dalje podržavati sa određenim developerima, ali ako netko traži određenu funkcionalnost iz SDK-a govore da se slobodno presele na Direct-X 12 ili GLnext. Ključna riječ ovdje je podrška, a ne razvijanje - valjda će ga iskoristiti još par igri na Frostbiteu i onda će ga otkantati kao i njihove stare drivere
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 15:45   #106
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Sad ne shvaćam,DX12 ce biti slično kao Mantle,stavljati ce manji stress na CPU i ako imaš dovoljan jak GPU moci ce riješiti taj cpu bottleneck...

Meni je eto Mantle sjeo odlično,u DX11 on Age 3,sve ultra msaa 2x minimum FPS 19 FPS,a sa uključenim Mantleom minimum je 30 FPS sto je ogromna razlika.

Hoće li dx12 ponuditi nešto slično,čitajući sam dobio dojam da hoće ?
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 14:59   #107
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
meni je mantle dao samo frame dropove lol
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 22:10   #108
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,751
Mantle - the end

http://www.bug.hr/vijesti/amd-odusta...ea/144671.aspx

Kraj Mantlea. Nije da je nešto dugo trajao. Što god rekli, bojim se da je to kraj jer nitko pametan neće prilagođavati igre nečemu što je napušteno od samog proizvođača.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 23:28   #109
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Mantle je odradio dobar posao. Baza je većine novih API-a ako ne i svih. Sada postaje internalna stvar, vjerojatno će imati ulogu i u semi-custom biznisu.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 23:36   #110
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mantle je možda najvažnija stvar zadnjih nekoliko godina

Baza je dx12, vulcana i metala

AMD je rekao da developerima da se prebace na dx12. Dobro je što se sad to sve unificira, a ne kao mantle samo u amd sponzoriranim igrama, što amd-u ide na ruku jer im hardver puno bolje funkcionira (i cpu i gpu), a i ne moraju plaćat developerima

Vuk sit i ovce na broju

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 09.07.2015. u 23:43.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 23:53   #111
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,751
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mantle je možda najvažnija stvar zadnjih nekoliko godina

Baza je dx12, vulcana i metala

AMD je rekao da developerima da se prebace na dx12. Dobro je što se sad to sve unificira, a ne kao mantle samo u amd sponzoriranim igrama, što amd-u ide na ruku jer im hardver puno bolje funkcionira (i cpu i gpu), a i ne moraju plaćat developerima

Vuk sit i ovce na broju
Mislim da si nešto pobrkao. DX12 je isključivo Microsoftova stvar. ATI je jedino sudjelovao u testiranju i nekim optimizacijama. Mantle je trebao biti čisto druga priča jer je zaobilazio neka ograničenja iskorištavanja hardverskih mogućnosti grafičkih kartica.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 00:09   #112
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da si ti nešto pobrkao
DX12 sadrži sve glavne feature mantlea, upute programerima su iste od riječi do riječi, samo je mantle zamjenjeno sa dx12, a po ovim nedavnim sajmovima AMD i Microsoft samo što se nisu držali za ruke

Imaš i puno boljih tekstova o dx12, vulcanu i metalu od tog šturog bugovog članka
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 00:16   #113
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Imas i masu videa na youbitu gdje pricaju kako na dx12 je sudjelovo amd u razvoju i bla bla. Ovo sto ti prica Manuel je u pravu i mozes pogledat na netu na vise mjesta.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 00:34   #114
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,751
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mislim da si ti nešto pobrkao
DX12 sadrži sve glavne feature mantlea, upute programerima su iste od riječi do riječi, samo je mantle zamjenjeno sa dx12, a po ovim nedavnim sajmovima AMD i Microsoft samo što se nisu držali za ruke

Imaš i puno boljih tekstova o dx12, vulcanu i metalu od tog šturog bugovog članka
http://www.extremetech.com/gaming/17...oy-amds-mantle

Microsoft je i sam došao do zaključka da je neisplativo raditi nešto što ne iskorištava puni hardverski potencijal koji ima na raspolaganju. To što su neke stvari riješili na sličan način ne znači da je Microsoft doslovno "iskopirao" Mantle jer je Mantle sigurno zaštićen autorskim pravima. Ali OK, ako hoćeš izjavu da su isti, prihvaćam i takvu tvrdnju. Ali znaš i sam da 4=2+2 ali 4=1+3, krajnji rezultat je isti ali put do toga nije:

"We’ve spoken to several sources with additional information on the topic who have told us that Microsoft’s interest in developing a new API is a recent phenomenon, and that the new DirectX (likely DirectX 12) will substantially duplicate the capabilities of AMD’s Mantle. The two APIs won’t be identical — Microsoft is doing its own implementation — but the end result, for consumers, should be the same: lower CPU overhead and better scaling in modern titles."
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 00:35   #115
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da stavim i ovdje

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1355

Najbolji je u situacijama bottlenecka (primjer gore fx 4170 sa i bez mantlea). Mantle su uglavnom recenzirali kad je samo BF4 bio, a fala bogu frajeri uvijek i7-ice imaju za testove pa normalno da neki gain nije bio. U thiefu se vidi bump i sa i7 čak

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
To što su neke stvari riješili na sličan način ne znači da je Microsoft doslovno "iskopirao" Mantle jer je Mantle sigurno zaštićen autorskim pravima.
Nije. U tome i jest stvar. Ti to sve zamišljaš kao neko natjecanje kompanija, radi se o tome da je amd napokon izbacio nešta pametno, dobar alterantivan API, ali ga sam amd ne može isfurati kao standard. Mora plaćati developere, nvida ne želi preći i sl. Microsoft ima zastarjeli API, ima para, amd-u paše i go figure. Ne kažem da dx12 neće imati poboljšanja, pa bio bi red. Mada je u prvim testovima (anandteck) mantle često bio i bolji od dx12.

Pazi amd izbacuje vulcan (poboljšani mantle) i govori developerima koji su eventualno mislili u mantleu raditi igre da pređu na dx12. EEEJ logiko! Nebi to tako izgledalo da je sitacija takva kakvom ju zamišljaš

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.07.2015. u 00:44.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 00:38   #116
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,751
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Imas i masu videa na youbitu gdje pricaju kako na dx12 je sudjelovo amd u razvoju i bla bla. Ovo sto ti prica Manuel je u pravu i mozes pogledat na netu na vise mjesta.
Ta priča stoji, ATI je na DX12 radio još davno prije nego se o Mantleu i razmišljalo. Dajte mi samo objasnite kako to da je ATI onda uložio 9 milijuna dolara u nešto za što je znao da nema budućnosti?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 00:47   #117
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kako nema budućnost kada će dx12 biti usvojen kao standard + ako još bude performao bolje na njihovim gpu od mantlea?

Pazi sam si linkao da su samo diceu 8 milijuna morali dati.

BTW editirao sam post gore
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 01:05   #118
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,751
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kako nema budućnost kada će dx12 biti usvojen kao standard + ako još bude performao bolje na njihovim gpu od mantlea?

Pazi sam si linkao da su samo diceu 8 milijuna morali dati.

BTW editirao sam post gore
Daj pročitaj ponovo što sam napisao. Čak sam ti dao link i boldao ono gdje je izjavljeno što sam napisao.
Nekako mi ne stoji logika da ATI s Microsoftom sudjeluje u razvoju DX12 pa da bi izbacili na tržište svoj API i da ga onda Microsoft kupi ili iskopira.
Znači, ATI i Microsoft troše novac na razvoj DX12, ATI opet s druge strane razvija Mantle kao zaseban API, Microsoft i ATI bacaju u koš sve dotad napravljeno po pitanju DX12 i implementiraju Mantle u DX12??? I ATI i Microsoft popuše hrpu vremena i novca na nešto što se malo zove Mantle a malo DX12??? Opet ponavljam, ATI i Microsoft jesu zajedno radili na DX12, nitko ne zna koliki je udio ATI-a u softverskom dijelu DX12 jer je ATI prvenstveno osiguravao hardver i podršku kroz drajvere. Nitko nema službenu informaciju u kom trenutku je Microsoft odlučio napraviti svoj API po uzoru na Mantle. I najvažnija stvar, DX12 još nije na tržištu pa će se svi rezultati vidjeti tek kad bude objavljena službena verzija. Sve ove benchmarke bih uzeo s rezervom jer je pitanje koja je to alfa/beta verzija DX12, znate i sami priču da DX12 neće doći odmah s Windowsima 10.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 01:58   #119
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Uglavnom zamaraš se nebitnim stvarima (tko je koliko kome što platio - who cares), a radi se o kiki rikiju čak i za amd, a propuštaš veliku sliku. Korist i za microsoft (zašto će gaymeri prelaziti na win10) i za amd (dx12 postaje standard, njihov hardver - i cpu i gpu drastično bolje performaju, ne moraju mititi developere za mantle)

Mantle im se višestruko isplatilo jer amd-ov hardver underperforma na dx11 i zato su prvi izbacili alternativni api i pokrenuli trend low cpu overheada. Ako im je microsoft morao što platiti, siguro im je platio, ali kažem amd-u bi se isplatilo čak i da oni plate microsoftu samo se alterantivni API proširi. Mantle je bandwagon:

http://i169.photobucket.com/albums/u...gm%20guide.jpg

Citiraj:
It’s more than a little interesting that Apple just standardized on AMD GPUs across both its laptops and its desktops before announcing Metal would be coming to OS X. I wouldn’t read too much into it — for example, it’s premature to conclude that previous Intel and Nvidia GPUs won’t be fully supported under the new API — but it’s possible Apple chose to standardize on a single GPU vendor across its product lines to make future support easier.
http://www.extremetech.com/gaming/20...ling-microsoft

http://www.extremetech.com/extreme/2...api-vr-efforts

http://www.kitguru.net/components/gr...rts-of-mantle/

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.07.2015. u 02:25.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 11:23   #120
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,751
Microsoft kad je možda bila situacija Microsoft-->ATI-->Microsoft? Kažem ti lijepo da nemamo dovoljno informacija i da su sve tvrdnje samo pretpostavke.
-->
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Uglavnom zamaraš se nebitnim stvarima (tko je koliko kome što platio - who cares), a radi se o kiki rikiju čak i za amd, a propuštaš veliku sliku. Korist i za microsoft (zašto će gaymeri prelaziti na win10) i za amd (dx12 postaje standard, njihov hardver - i cpu i gpu drastično bolje performaju, ne moraju mititi developere za mantle)

Mantle im se višestruko isplatilo jer amd-ov hardver underperforma na dx11 i zato su prvi izbacili alternativni api i pokrenuli trend low cpu overheada. Ako im je microsoft morao što platiti, siguro im je platio, ali kažem amd-u bi se isplatilo čak i da oni plate microsoftu samo se alterantivni API proširi. Mantle je bandwagon:

http://i169.photobucket.com/albums/u...gm%20guide.jpg

http://www.extremetech.com/gaming/20...ling-microsoft

http://www.extremetech.com/extreme/2...api-vr-efforts

http://www.kitguru.net/components/gr...rts-of-mantle/
Dobro, sad si fino sve izložio i molio bih te da se izjasniš o teoriji da je ATI zapravo iskopirao DX12 u svom Mantleu i da ga je ipak morao prepustiti Microsoftu? Zašto mora biti ATI-->Microsoft kad je možda bila situacija Microsoft-->ATI-->Microsoft? Kažem ti lijepo da nemamo dovoljno informacija i da su sve tvrdnje samo pretpostavke.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na