Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2007., 21:44   #91
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
a ti ih sve pohvalis i kazes koliko su kvalitetni, a informacije nalazis na netu i vise ih ne financiras... zapravo si rekao isto sto i ja.
Ne, ja sam rekao da taj časopis cijenim, i ima posebno mj u mojem novčaniku ( 35kn troškova ) i na stalaži dok ih pročitam, ali jednostavno ga više ne stignem kupovati, i lakše mi je progooglat, i malo prosurfat po pce, bugovom sajtu, i sličnim sajtevima. Financiram ih ali to rjeđe jer ne kupujem više svaki mj. kao nekad.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 21:49   #92
Zunzara
WiFiHr member
Moj komp
 
Zunzara's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 144
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
raf roka protiv vjetrenjača

daj čovječe šta ti hoćeš od njih? uzmi tom's hardware vga charts i uspoređuj do božića, bug nemoj kupovat i rahatluk.

raf je danas malo antiprotivan a mozda ima doma zohare pa je puko
__________________

Albatron PXP35 v 2.0,E2160 M0 @2,7 GHz,2x1GB+2x512MB Kingmax DDR2 800,Seagate 320 GB Sata II,Optiarc DVD-RW,Peak HD3850 256MB,Fortron 400W PNF in Coolermaster Praetorian,Samsung 205BW"

Gigabyte MA69G-S3H,X2 4000+,2x1GB Kingmax DDR2 800,Seagate sata II 250 GB + WD 200 GB,LG DVD-RW,Powercolor X1950 PRO Xtreme 256MB colled by Accelero X2,Fortron 350W PNF in Chieftec Dragon mediumtower,front 1x80mm,back 1x120mm,Vivax 20" LCD TV

COMPAQ EVO N800v
Zunzara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2007., 01:12   #93
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Evo danas sam iz inata kupio novi Bug i nisam našao baš ništa interesantno...e sad da ne bi isplao da pljujem po ičijem trudu, mislim da su sve teme odlično obrađene no niti jedna ne pokriva ništa edukativno.
Hrpetina opisanih i testiranih proizvoda i to je to...(važno je naglasiti da je to moj OSOBNI doživljaj!!!)
Što bi tu ikoga privuklo da ga stalno kupuje ili uzme preplatu???
Kažem, super je to ako te zaista zanima test 120 graf. kartica no ostali HOT testovi kao test printera, notebookova, miševa, monitora...jednostavno te ne zanimaju pa nećeš niti kupovati ostalih 11 izdanja u godini.
Jednostavno mi je muka od svih tih testova, a pogotovo ovih sa grafičkim karticama...
Uglavnom uvijek se desi to da preskočim 95% stranica koje sačinjavaju reklame, testovi, igrice...

Recimo, zašto se ne bi uzela tema kao DNS...pa onda opište što je to, koji DNS paketi su najpopularniji i pod kojim okružjem, instalacija DNS-a, administracija...pa drugi mjesec obrade izrada shell sripti, kako radi LCD-koje tehnologije se koriste za riješavanje uređenih nedostataka te tehnologije, djelovi OSa...pa se na DVD stave čak nekakve kratke flash animacije koje bi vizualno objasnile problem...
Da takve teme vidim na naslovnici svaki mjesec...odmah bi uzeo preplatu!
Jer čitajuči doista nešto i naučiš, a puno bi pomoglo i u poslu.
Ovako ispada da samo testirate proizvode i oglašavete iste. Mene osobno to ne interesira, a očito ako imate tako dobru nakladu neke ljude fascinira što pak mene ne stavlja u područje vašega interesa i to poštujem. Na kraju, roba je da se proda, a ne da se udovolji morbidnim kriterijima posebne skupine individualaca kao što sam ja

Šalu na stranu...Bugovci rade odlično svoj dio posla i vjerujem da je testitranje zaista muka, a pogotovo sve to sročiti u N broj stranica.
No sav taj trud i dalje ne plijeni moju pažnju pa i time pažnju ostale morbidne manjine gladne nečeg novoga i edukativnog, a da nije vječita prezentacija nekog proizvoda.
"Dajte nam pive i parizera..."

Zadnje izmijenjeno od: Striček. 09.11.2007. u 01:28.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 01:25   #94
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
raf roka protiv vjetrenjača

daj čovječe šta ti hoćeš od njih? uzmi tom's hardware vga charts i uspoređuj do božića, bug nemoj kupovat i rahatluk.
Ajde ti nauči da je kritika zapravo vrlo poželjna stvar i da unaprijeđuje proizvod.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 04:17   #95
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Recimo sjecam se da sam prijatelju rekao da uzme 7900gs s vf700 koji dolazi po defaultu s grafom i to u vemilu. Ako ajmo reci vemil ne reklamira kod vas vec samo hgspot, a jedino u vemila ima ta 7900gs s vf700, vi cete napisati da je 7900gs s standardnim kulerom u hgspotu best buy. sto ocito nije istina, jer se za iste novce dobi bolji kuler u drugoj firmi.
ovo je zamisljena situacija, ali kuzis sto sam htio reci.
Naravno da ce to napisati, je doticna kartica vjerojatno i je best buy u usporedbi s testiranim karticama.
Ajde reci tko bi normalan napravio test 10 komada hw i onda za best buy rekao da je jedanaesta??
E a da su kojim slucajem testirali i navedenu kartusu iz HG-a i za nju ustvrdili da je best buy, nasao bi se neki lik iz bajke i rekao "gle zahebali me ovi iz XX casopisa" zato jer je ta ista u npr: adm-u ili linksu jeftinija za 15 kuna.
Ovo je takodje zamisljena situacija.


Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Ajde ti nauči da je kritika zapravo vrlo poželjna stvar i da unaprijeđuje proizvod.
Naravno da se velika vecina slaze s tim.
Ali postoje dvije vrste kritika - dobronamjerna i zlonamjerna.

U svakom slucaju po tim casopisima ima u najmanju ruku smijesnih recenzija, ali to ne znaci da se ti ljudi ne trude zaraditi za kruh.
Ipak smo svi mi ljudi, pa imamo i bolje i losije dane, neki posao nam ispadne bolje, neki losije i nismo zadovoljni, barem ne u onoj mjeri u kojoj smo to zeljeli.
Ali tko radi taj i grijesi.

Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Evo danas sam iz inata kupio novi Bug i nisam našao baš ništa interesantno...
Naravno da nisi, jer kad te nekaj interesira, vjerojatno koristis zajednickog prijatelja - google, pa u relativno kratkom roku saznas sto te interesira
A ostatak tvojeg posta izgleda kao dobronamjerna i konstruktivna kritika.

Uff opalila me inspiracija nakon 1-2 vrca domaceg ......

Odo ja kenjati po diplomskom....
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa

Zadnje izmijenjeno od: rib@. 09.11.2007. u 04:41.
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 08:40   #96
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Ajde ti nauči da je kritika zapravo vrlo poželjna stvar i da unaprijeđuje proizvod.
naravno da je, ali kad trubiš jedno te isto i 3-4 člana ti objašnjava da si u krivu, onda nisi kritičar nego si plain naporan
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 10:27   #97
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
naravno da je, ali kad trubiš jedno te isto i 3-4 člana ti objašnjava da si u krivu, onda nisi kritičar nego si plain naporan
I manjina je ponekad u pravu Dont go with the flow my man
Ma gle, ima nas koji bi htjeli vidjeti nešto više od pukih, beskonačnih testiranja hardveraja. No eto...neki to očito obožavaju...
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 10:32   #98
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Da, slažem se s tobom Striček, no za to postoje uže specijalizirani siteovi na Internetu ili eventualno neki specijalni časopisi (ne domaći). Mislim da Bubba vjerojatno zna konkretno, ali mislim da u Americi postoji čak časopis koji se bavi samo i isključivo kondezatorima.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 11:54   #99
Zunzara
WiFiHr member
Moj komp
 
Zunzara's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 144
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Ma gle, ima nas koji bi htjeli vidjeti nešto više od pukih, beskonačnih testiranja hardveraja.
Apsolutno se slazem kao i vecina ostalih da neke stvari mogu biti bolje ali smeta me kad neko tvrdi da test nije dobar zbog toga sto nije ocjenjeno nesto sto ima na trzistu a nije poslano na test.Ocjene se odnose na hardware koji je poslan u lab i to je to.Bilo bi glupo testirati 120 stvari a onda navesti da je 121 stvar najbolja ali nema je na testu.A mozes misliti kako bi reagirali oni koji su poslali hardware u takvoj situaciji.
__________________

Albatron PXP35 v 2.0,E2160 M0 @2,7 GHz,2x1GB+2x512MB Kingmax DDR2 800,Seagate 320 GB Sata II,Optiarc DVD-RW,Peak HD3850 256MB,Fortron 400W PNF in Coolermaster Praetorian,Samsung 205BW"

Gigabyte MA69G-S3H,X2 4000+,2x1GB Kingmax DDR2 800,Seagate sata II 250 GB + WD 200 GB,LG DVD-RW,Powercolor X1950 PRO Xtreme 256MB colled by Accelero X2,Fortron 350W PNF in Chieftec Dragon mediumtower,front 1x80mm,back 1x120mm,Vivax 20" LCD TV

COMPAQ EVO N800v
Zunzara je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 12:03   #100
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
od sadrzaja u Bugu,najvise sam profitirao od kracih i konciznih "X vs. Y u 10 tocki" clanaka i ranije-od tips and tricks/pitanja&odgovori sekcije i nekih guideova...
Nakon sto sam 2puta imao "horror-icno" iskustvo sa, po njima bestbuy, proizvodima,ne smirglam ih za preporuke ni pod razno...
Mislim da dovoljno o konkurenciji govori podatak da je buraz pune 3g. prije prestao kupovat Vidi nego ja Bug.Zbog trenutne situacije kad se trazi sve instant-odmah i sad,mislim da casopisi u papirnatom izdanju kao i kojekakvi tjednici,imaju samo jedan ishod kao realan u buducnosti,ili wc-stivo ili pozdrav.o knjizi da ne govoim.
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2007., 12:11   #101
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ovca, ti kažeš da će knjige izumrijeti?! Ma daj, ajde mi reci molim te neku stranicu ili stranice gdje si našao nešto tako detaljno i kvalitetno obrađeno kao u knjizi od 300 i više stranica?
Počevši od udžbenika, a kamo li specijaliziranih knjiga. Takve stvari se ne nalaze na netu, a ako se i nađu onda se sigurno plaćaju. Znanje se naplaćuje...
E-knjige će biti suplementi, ali smatram da neće nestati dobra stara papirnata izdanja.

Časopise kupujem ako po meni ima nešto zanimljivo (na naslovnoj stranici). Imam i pretplatu na jednog...
Pročitam intervjue, kolumne, novosti itd. Pa i razne recenzije. Časopis ima prednost u tome što je sve u njemu sabrano i sažetak je nekakvih mjesečnih događaja...Često nemam vremena a niti volje guglati...Pa mi tu časopis puno bolje uskoči. Smatram da je praktičniji od online newsa. Časopis će mi ostati, neke stvari na netu će možda nestati, a i časopis mogu čitati kad hoću, bez da buljim u monitor.
Je, na netu se može naći sve ali eto...meni časopisi još imaju neku svoju draž.
Osim toga, često znam prelistavati starije brojeve i naći nešto što me sada zanima, a prije me nije zanimalo.
Isto mislim, da su časopisi i nekakva odskočna daska. Recimo sada često kupujem Mrežu, o mrežama nisam imao pojma a časopis mi je nekakva odskočna daska za znanje a i da znam guglati na netu (jer, nisam prije imao pojma o nekakvim proizvodima, softwareu itd.).
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 12:27   #102
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
raf, meni se čini da tebi baš i nije jasno tko je ovdje tko i kakvo je uopće stanje u hrvatskom i svjetskom IT novinarstvu, a kamoli o tome što se dešava unutar pojedinih redakcija. da malo pojasnim, pa ćeš možda shvatiti zašto znamo da je ovo što si neutemeljeno pisao obična izmišljotina...

naime, beren je Denis Arunović. isti onaj koji je napisao hrpetinu hardcore testova u PCE-u, zadnjih par godina vodio PCE, zadnjih par godina pisao za BUG i PCE, te prije par mjeseci prešao za stalno u BUG.

parazyd je bugov autor Davor Šuštić, koji s denisom trenutno radi u bugu i koliko sam imao prilike čuti od drugih, lik sasvim dobro testira i piše.

Oton Ribić (koji nije sudjelovao u ovoj besmislenoj raspravi), sada već stalni suradnik PCE-a je do prije nekoliko mjeseci pisao beskonačno veliku količinu članaka za BUG.

Jasmin Redžepagić također nije sudjelovao u ovoj raspravi, a inače je najnoviji član PCE teama i već beskonačno dugo piše za PC Chip, a od novog broja Moby-a je i glavni urednik tog časopisa.

ja sam Davor Grubiša, godinama radim za PCE i otkad je Denis prešao u bug, vodim PCE. prošle sezone sam pisao i za Mrežu, koja je BUG-ovo izdanje namijenjeno ljudima od struke.

tak da baš i ne kužim kako si to misliš "nisam ništa rekao za PCE, nego časopise koji se plaćaju", kada pljuješ po kredibilitetu autora, a dobar dio nas piše posvuda i svi se manje-više znamo, imamo manje-više slične principe rada i koliko sam upućen ne prodajemo svoje tekstove ustupiteljima.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 13:17   #103
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
tema skoro otisla pod lock?
Citiraj:
swarm dude: Ovca, ti kažeš da će knjige izumrijeti?!
otkud takve ideje o sudbini papira? http://www.imdb.com/title/tt0054387/
nece to biti danas sutra,ali 2047 ili xy godine...sjetio sam se ovog filma po knjizi H.G.Wellsa,
zapravo 1 scena je upecatljiva-kad gl.lik u bunkeru ispali na zivce kad skuzi da se sve knjige i znanje pretvorilo u prah i prasinu,i ostali su samo "talking rings" ...
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 13:36   #104
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Ovca Pregled postova
tema skoro otisla pod lock?

otkud takve ideje o sudbini papira? http://www.imdb.com/title/tt0054387/
nece to biti danas sutra,ali 2047 ili xy godine...sjetio sam se ovog filma po knjizi H.G.Wellsa,
zapravo 1 scena je upecatljiva-kad gl.lik u bunkeru ispali na zivce kad skuzi da se sve knjige i znanje pretvorilo u prah i prasinu,i ostali su samo "talking rings" ...
da,da...zamisli da čitaš Anu Karenjinu na kompu...iscurilo bi ti oko!
Papir je zakon!
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 14:52   #105
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Bug je dobar, pročitam 70% teksta, ali ga ne kupujem ja nego frend, pa mu ga maznem kad se namiri. Drago mi je što je u takav "ozbiljan" časopis ubačeno dosta šala, što čini štivo pitkijim. Za puno stvari nemam vremena i volje prekopavati pola interneta da saznam što ima novo, a tu uskače Bug. Npr, frend me tražio da mu preporučim laptop do 7000kn, ja sam kao iz topa ispalio hp6715b (Turion X2, 1GB rama, ATI x1250), ali sam čitajuću bug skužio da je lenovo N100 (C2D, 2GB rama, GF 7300) dobrano pojeftinio, pa preporučio njega. Da, kolumne su jako dobre, posebno Olegova.
Iz vidija pročitam par članaka koji me zanimaju, preko online vidija na Carnetu.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 15:41   #106
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
vidi bug ili gameplay će mi uvjek biti zanimljivije štivo od večernjeg jutarnjeg ili story-ja. Dok sam bio klinac najviše sam volio čitat o autima a sada pod stare dan me više zanimaju računala (a jel bi to ono trebalo biti obrnuto!?)
Uglavnom pijuckanje kave u kafiću i listanje buga ili vidija mi je puno veći gušt nego čitanje bilo kakvih tekstova sa net-a. Tim časopisima mogu ponekad zamjerit rijetke stvari kao npr vidi-ju ona best buy lista sa cijenama koje nemaju veze sa stvarnošću tj koje su bile aktuelne prije više mjeseci
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 23:13   #107
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citam only VIDI and BUG.

Kupio jucer PCCHIP (totalno mi se ne svidja, ne mogu se snac, a nisu ni teme...).
Nije mi PCChip citljiv.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 03:57   #108
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
jedna molba

jel mi može netko skenirat 43.str(ima nešto o ASUSU PW201) iz PC-Chipa u broju 141




marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 09:02   #109
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Evo danas sam iz inata kupio novi Bug i nisam našao baš ništa interesantno...e sad da ne bi isplao da pljujem po ičijem trudu, mislim da su sve teme odlično obrađene no niti jedna ne pokriva ništa edukativno.
Hrpetina opisanih i testiranih proizvoda i to je to...(važno je naglasiti da je to moj OSOBNI doživljaj!!!)
Što bi tu ikoga privuklo da ga stalno kupuje ili uzme preplatu???
Kažem, super je to ako te zaista zanima test 120 graf. kartica no ostali HOT testovi kao test printera, notebookova, miševa, monitora...jednostavno te ne zanimaju pa nećeš niti kupovati ostalih 11 izdanja u godini.
Jednostavno mi je muka od svih tih testova, a pogotovo ovih sa grafičkim karticama...
Uglavnom uvijek se desi to da preskočim 95% stranica koje sačinjavaju reklame, testovi, igrice...

Recimo, zašto se ne bi uzela tema kao DNS...pa onda opište što je to, koji DNS paketi su najpopularniji i pod kojim okružjem, instalacija DNS-a, administracija...pa drugi mjesec obrade izrada shell sripti, kako radi LCD-koje tehnologije se koriste za riješavanje uređenih nedostataka te tehnologije, djelovi OSa...pa se na DVD stave čak nekakve kratke flash animacije koje bi vizualno objasnile problem...
Da takve teme vidim na naslovnici svaki mjesec...odmah bi uzeo preplatu!
Jer čitajuči doista nešto i naučiš, a puno bi pomoglo i u poslu.
Ovako ispada da samo testirate proizvode i oglašavete iste. Mene osobno to ne interesira, a očito ako imate tako dobru nakladu neke ljude fascinira što pak mene ne stavlja u područje vašega interesa i to poštujem. Na kraju, roba je da se proda, a ne da se udovolji morbidnim kriterijima posebne skupine individualaca kao što sam ja

Šalu na stranu...Bugovci rade odlično svoj dio posla i vjerujem da je testitranje zaista muka, a pogotovo sve to sročiti u N broj stranica.
No sav taj trud i dalje ne plijeni moju pažnju pa i time pažnju ostale morbidne manjine gladne nečeg novoga i edukativnog, a da nije vječita prezentacija nekog proizvoda.
"Dajte nam pive i parizera..."
eh sad sve sto ti hoces vidjet u BUGu bi kao trebalo biti u mrezi,,,,,,, gdje i bude odlicnih stvari ali,,,,, mreza je malo "tanka"

ako bi se na nekom casopisu trebalo poraditi onda je to bas MREZA znaci da ima vise sadrzaja vise opisanih tema (u detalje opisano) znaci nesto kao ovo sto je Striček naveo,,,,,, vise edukativnog sadrzaja pa ako treba napraviti to i u par djelova kroz nekoliko brojeva oke samo da je detaljno,
BUG se radi za mase i naravno da se ondje nece bas naci takvih stvari nego samo nekakav eye candy sto ce vecina klinaca progutati ili svahiti ili ce ih to gurnuti na pravi put,,,,,

i svakako malo vise o linuxu bi bilo fino za vidjeti i u BUGu i Mrezi (iako se mreza dosta duze bavi linux stvarima od buga sve je to dosta na kapaljku kad se 95% sadrzaja fokusira na win stvari )

anyway s obzirom da vas ima koji radite za BUG/Mrezu i vidite ove komentare,,, mozda da koji pametniji/smisleniji prenesete i glavnim urednicima ili kome vec treba da se stvari malo promjenje na bolje
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 15:16   #110
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
Bug je dobar, pročitam 70% teksta, ali ga ne kupujem ja nego frend, pa mu ga maznem kad se namiri. Drago mi je što je u takav "ozbiljan" časopis ubačeno dosta šala, što čini štivo pitkijim.
Slazem se.
Samo kaj im je reklama svaka druga stranica.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 18:02   #111
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
to nije nista...uzmite u ruke bilo koji iole "ozbiljniji" zenski casopis tipa cosmo, elle, vouge ili nesto slicno (ne racunam gloriu, story i takvo "zutilo" pa ce te tek onda vidjeti sto je hrpa reklama...

na zalost bez reklama nema casopisa jer je to ono sto pokriva sve troskove....ako mislite da se troskovi izdavanja casopisa pokrivaju kroz cijenu casopisa jako se varate

mene osobno reklame ne smetaju...ne smetaju me niti na tveu (kojeg uglavnom ne gledam btw) niti na netu, niti u tiskanim medijima...

procitam ono sto me zanima i to je to

__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 18:50   #112
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Mogu reć i da mene isto. I to na bilo kojem elektroničkom mediju ili tiskanom. Valda mi se od tolkih reklama stvorila imunost. Znam nekad pogledat reklamu 5x na telki i onda kasnije kad se trebam sjetit o čemu se radi, ne mogu, ko da mi se mozak isljuči kad se počnu prikazivat. I to je dobro, no dobro.

Back on topic. Meni je npr. BUG jedina tiskovina koju kupujem. Ne kupujem ni 24h svaki dan, ni MenzHelth, ni Globus. Mjesečno 35 Kn iskeširam i nije mi žao. Nekad sam mjesečno znao još kupit i Vidi ili PcChip al jednostavno BUG mi najviše leži. Pročitam ga skoro cijelog pa čak i one teme koje me ne zanimaju. Personal Favourite broj mi je iz Lipnja ove godine (inače kupujem ga od 2003.) o Bestbuy procesorima, jeftinom PC-u za igranje, SLI protiv GTSice. Stvar je u tome, kažete kao sve se može pročitat na netu ali to je masa članaka na engleskom s kojim se služim, ali više volim po domaći to pročitat i to ukratko. Prezirem reviewove npr. o jednoj grafičkoj kartici na 30 stranica sa žargoniziranim engleskim i 30 grafova. Što se tiče BUG-TV-a, to je lagano osvježenje. Prilozi nisu uopće loši, a prikažu kako stvar radi zapravo uživo.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 20:53   #113
NNJ
Degustator
Moj komp
 
NNJ's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Izdavaci nasih casopisa od mene se nebuju obogatili.
Teme obradjene u njima ne zanimaju me i ne pokrivaju moje interesne sfere.Software koji testirate uglavnom ne koristim, a hardware, ono malo kaj kupujem, kupujem na preporuku kolege.

Stranice koje koristim vama tesko da mogu biti zanimljive ali eto par
http://www.solariscentral.com/
http://www.ugu.com/sui/ugu/show?ugu
http://www.redhatmagazine.com/

Malo se pise o linux i unix zajednici, a i to kaj se pise namijenjeno je korisnicima koji su novi.Mrezu ponekad kupim ako mi netko skrene pozornost na clanak koji bi trebao procitati, a onda se iznenadim kad procitam cjeli casopis.

Volja postoji ali materijala nema.
__________________
Software is like a sex, it's better when it's free!
NNJ je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 21:39   #114
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor flare Pregled postova

mene osobno reklame ne smetaju...ne smetaju me niti na tveu (kojeg uglavnom ne gledam btw) niti na netu, niti u tiskanim medijima...
pa hmn negledam tv i na netu me nesmetaju reklame jer ih blokiram al sam lud na reklame u novinama.... al to sma samo ja
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 21:07   #115
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 239
Bug časopis - kuponi za popust 12/2010

zanima me za koje ducane su dali kupone za popust, pa bi bio zahvalan da mi netko zapise ili proslijedi link di se to moze pogledati


zanima me da li postoji jos jedan razlog da kupim ovaj broj ili da preskocim...


hvala
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 22:07   #116
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor P_KAMENi Pregled postova
zanima me da li postoji jos jedan razlog da kupim ovaj broj ili da preskocim...
Ako vec imas perverznu potrebu gledati u Bug, likovi ga svaki mjesec dilaju u raznim varijantama torrenta i/ili RS/HF/stogod linkova na hr.mag.bug, pa se veseli...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 22:14   #117
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 239
a glupog li komentara....
i nimalo ot, jel


procitao sam vec to izdanje (RS) al me zanima koji su KUPONI ZA POPUST JER IMAM ODREĐENE RAZLOGE ZA TO
ne kuzim sta se moderatori sjatili na mene? prvo mi jelc zakljuca thread jer na bug stranicama pise o VIP kuponima (za koje me boli briga), i onda ti sa OT...
mislim, ne gledamo svi na BUG kao ti :P
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na