Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2010., 16:35   #91
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Auto osiguranje

http://www.crosig.hr/osiguranja/moto...zracun-premije

Jel može neko ovo objasnit
isti auto ista konjaža
registriran u VŽ 4616kn
registriran u KŽ 3828kn
registriran u ZG 6142kn

Jel to ide po teoriji da tamo gdje ima više regovanih auta i gdje je veča šansa za nesreču da se i više plača?
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 16:39   #92
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma ide da je u zagrebu najskuplje, eto kak ide

pogledaj područja od posebne državne skrbi koliko te rega izađe
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2010., 16:45   #93
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
što je veći rizik, skuplje je osiguranje.
veća mogućnost štete je u velikim gradovima nego u šumama gorskog kotara, npr.

e sad, to što se automobili registriraju u zagrebu zbog sjedišta firme (ili lizinga, kredita i sl.) i voze po cijeloj hr zbog prirode posla i štete na njima se događaju van zg, da li to netko uzima u obzir?

ne znam da li se netko ozbiljno bavi statistikom, ali mislim da ima tu dosta mjesta raspravi, vjerovatno osiguranja samo svoju korist gledaju. tipa u zg ima najviše vozila (odnosno zg registracija), ajmo naplatiti najskuplje osiguranje...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 16:55   #94
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Jel to ide po teoriji da tamo gdje ima više regovanih auta i gdje je veča šansa za nesreču da se i više plača?
Da, veČa šansa za nesreČu, više se plaČa.

Inače, mislim da si kao stariji član trebao biti upoznat s time da nisu dozvoljeni automobilski topici.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 17:28   #95
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
http://www.crosig.hr/osiguranja/moto...zracun-premije

Jel može neko ovo objasnit
isti auto ista konjaža
registriran u VŽ 4616kn
registriran u KŽ 3828kn
registriran u ZG 6142kn

Jel to ide po teoriji da tamo gdje ima više regovanih auta i gdje je veča šansa za nesreču da se i više plača?
Zone rizika.
Imaš ih 7 u Hr otkad je naše samostalne države.
To mi je inače posao zadnjih 9 godina
Najjeftinija zona je recimo DA rega- Daruvar, a najskuplji su Zg i Kr.
Srednje iliti 4. zone imaš najviše u hr, ne znam sad napamet, nisam na poslu ali čini mi se 8 ili 9 registarskih područja je u toj ajmoreć optimalnoj zoni rizika, recimo KT, OS, RI...
Inače oko te raspodjele se već godinama vodi grda polemika i rat, jer mnogi su za to da se to ukine (jak lobi firmi u zg sa velikim voznim parkovima kojima ne odgovara biti u najskupljoj zoni) i da bude jedinstvena cijena osiguranja za sve reg. zone u hr.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 20:07   #96
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
neka isele sjedista tvrtki u druge opcine, sebi ce ustedit na troskovima poslovanja, a tim opcinama pomoci u razvoju.

logicno je za zg i kr.
ZG zbog ogromnog broja automobila i uzasnog prometa svaki dan.
KR jer su to statisticki najlosiji vozaci (citao negdje, mislim da DU slijedi).
  Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 20:22   #97
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 440
Mislim da firmama koje imaju leasinge je svejedno gdje su locirani,jer oni ako srede leasing u Daruvaru ionako moraju tamo uzet tablice i registrirat auto.Vidio sam da i City Express ima dostavna vozila sa Daruvarskim tablicama.

edit: evo sebi sam racunao do 66kw auto u Krapina 1940,Zagrebu 1900,Split 1600,Dubrovnik 1300,Daruvar 1100.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 22:38   #98
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
neka isele sjedista tvrtki u druge opcine, sebi ce ustedit na troskovima poslovanja, a tim opcinama pomoci u razvoju...
slažem se. tako bi sav porez koji zarade ostao van zagreba, tj. u mjestima u kojem su registrirani. bez obzira što zarađuju na cijelom području hr, odnosno izvan mjesta gdje je firma registrirana...

fer, zar ne?

puno stvari ne štima, ali topic neizbježno vodi lokotu, imho...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:51   #99
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,757
vidim da je thread vec dugo mrtav, ali zanima me bas registracija automobila i nisam našao prikladniju temu (ispravite me ako griješim).

Ono što me zanima je gdje je najjeftinije obvezno osiguranje automobila? Platio bih odjednom, cash. Trenutni posput mi je 25%, automobil je 88KW. Zanima me najjeftinija polica, kome da se obratim. Nažalost nemam vremena obilaziti sve poslovnice, pa ako netko ima savjet kome otići? Zahvaljujem!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:54   #100
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Croatia osiguranje....prošle god 3300 u Kvarneru,ove 2100 u Croatiji
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2014., 15:54   #101
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
brijem da su ti generali najjeftiniji i dalje.

edit: ili croatia

provjeri te dvije lokacije... šibni mejl ili poziv.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:56   #102
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
vidim da je thread vec dugo mrtav, ali zanima me bas registracija automobila i nisam našao prikladniju temu (ispravite me ako griješim).

Ono što me zanima je gdje je najjeftinije obvezno osiguranje automobila? Platio bih odjednom, cash. Trenutni posput mi je 25%, automobil je 88KW. Zanima me najjeftinija polica, kome da se obratim. Nažalost nemam vremena obilaziti sve poslovnice, pa ako netko ima savjet kome otići? Zahvaljujem!
Pitanje je želiš li najjeftinije osiguranje, ili želiš solidan support ako se nedajbože nešto desi? Jer to su ključne stvari, budući da pojedine firme trenutno imaju toliko dampirane cijene da su im direktori na zadnjem sastančenju u huou doslovno rekli da ih boli briga što ih to vodi u propast, da je bitno pokupit lovu sad -.- Dok ipak imaš eminentnijih osiguranja koja stabilno posluju i mogu ti ponuditi prilično jeftinije cijene nego su do sada bile.
Moja preporuka ti je da si ipak daš pol sata truda i obiđeš poslovnice barem 4-5 većih os.kuća u hr, u svom gradu, i pitaš direktno bez okolišanja koja je najniža moguća cijena.
Nisam na poslu više jbg, pa ti ne mogu dat orijentir, tj nemam pristup od kuće aplikaciji za izračun. Ak ti nije kasno, mogu sutra, samo napiši koje rege imaš na autu, to je ključna stavka uz bonus dosadašnji i snagu vozila.

Edit za ovu dvojicu gore - nije croatia najjeftinija niti generali, jedno kvaziosiguranje je u pitanju, sa manjom god. premijom nego je pokriće 1 (da, JEDNE) police AO. Zato rekoh da to ne bude dugo tak išlo....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:04   #103
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ono što me zanima je gdje je najjeftinije obvezno osiguranje automobila? Platio bih odjednom, cash. Trenutni posput mi je 25%, automobil je 88KW. Zanima me najjeftinija polica, kome da se obratim. Nažalost nemam vremena obilaziti sve poslovnice, pa ako netko ima savjet kome otići? Zahvaljujem!
Kako su ti rekli, generali, croatia i allianz, kod ta 3 provjeri ali mislim da su tu negdje.
Samo izbjegavaj mafiju iz jadranskog i euroherza, čisto da poštediš onu drugu osobu koju nedajbože udariš u prometu, pričam iz iskustva.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:08   #104
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Kako su ti rekli, generali, croatia i allianz, kod ta 3 provjeri ali mislim da su tu negdje.
Ne, nisu ta tri najjeftiniji, niti dva spomenuta dolje....

Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Samo izbjegavaj mafiju iz jadranskog i euroherza, čisto da poštediš onu drugu osobu koju nedajbože udariš u prometu, pričam iz iskustva.
Aj please, poštedi nas ovakvih kretenizama. Takve neutemeljene i neprimjerene izjave, pogotovo nekog novog na forumu, su ono, mrak
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:13   #105
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma pa nećeš otić u mercator i tražit osiguranje, naravno da ćeš uzet neku normalniju kuću, a za sam ao ti je tak svejedno di ćeš ići pošto si osiguran od odgovornosti tako da će eventualne probleme imat druga strana
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:24   #106
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma pa nećeš otić u mercator i tražit osiguranje, naravno da ćeš uzet neku normalniju kuću, a za sam ao ti je tak svejedno di ćeš ići pošto si osiguran od odgovornosti tako da će eventualne probleme imat druga strana
Nećeš otić u merkator, al rekoh, postoje kuće sa smiješnim proračunima i još smiješnijim fondovima za isplatu šteta.
Druga stvar, vjeruj mi, nije ti svejedno gdje ćeš bit osiguran sa ao
Obrazlagao sam to već ako se ne varam u temi automobili, neću opet o tome, ali problema je malo more, upravo sa takvim osiguravateljskim kućama iz low budget kategorije. Od nemogućnosti izlaska na uslužnu procjenu vlastitom klijentu, ili još gori scenarij naplate uslužne procjene (paradox, jelda, naplate besplatne usluge) vlastitom klijentu, i to unaprijed, pa tek onda izlazak, do neisplate osiguranja putnicima u vlastitom automobilu, itd. itd., neću u dalje polemike, budući da sam u tom poslu svaki dan.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:26   #107
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
i to sve nemaš ako odeš u normalniju kuću, a ako se ideš lihvarit za 100kn benzina u neko kvaziosiguranje tak jasno je da to dolazi sa određenim levelom usluge.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:28   #108
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Ja sam jucer platio oko 2100 za SX4 u Croatiji. Prije je bilo oko 2700.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:34   #109
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ja sam jucer platio oko 2100 za SX4 u Croatiji. Prije je bilo oko 2700.
Da,tak nekak su cijene po novom cjeniku, 20-25% dolje.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:18   #110
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
Najeftinije ti je velebit osiguranje. I jos jedno al se nemrem sjetit imena. Inace su svima pale cijene jer vise drzava ne odreduje cijene
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 21:44   #111
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Najeftinije ti je velebit osiguranje. I jos jedno al se nemrem sjetit imena. Inace su svima pale cijene jer vise drzava ne odreduje cijene
Kvarner-wiener je najjeftinije
Slobodno formiranje cijena je na snazi već godinu i kusur, samo što nitko nije htio spuštati cijene
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 23:20   #112
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kvarner-wiener je najjeftinije
Slobodno formiranje cijena je na snazi već godinu i kusur, samo što nitko nije htio spuštati cijene
Netočno. Dosad sam imao u Kvarneru osigurane i firmine i privatne automobile kao i strrojeve iz firme. Skuplji su 450kn u mom slučaju.

A sa ovim drugim je počelo od 1.1.2014. i regulirano zakonom i tampon vremenskom zonom koju smo dobili od EU za prilagodbu.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 00:45   #113
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Netočno. Dosad sam imao u Kvarneru osigurane i firmine i privatne automobile kao i strrojeve iz firme. Skuplji su 450kn u mom slučaju.
Onda vi imate neki specijalan kvarner ...
Ovdje u krugu 70km je kvarner ispod svih cijena. Di je croatia/allianz/generali 500kn jeftinija, kvarner je još 200kn jeftiniji za svaku policu.
Polica za 100kW auto, sa 50% je inače 1980kn, u croatii/allianzu/generaliu je 1500kn, a u kvarneru 1300kn, provjereno 100x, rekoh, u tom poslu sam svaki dan....

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
A sa ovim drugim je počelo od 1.1.2014. i regulirano zakonom i tampon vremenskom zonom koju smo dobili od EU za prilagodbu.
Slobodno formiranje cijena na tržištu ao polica je počelo puno prije od 1.1.2014. , točnije 2008, morao sam rovarit po arhivi....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 00:50   #114
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Moglo je i 98' kad je sve te godine hanfa bila u igri i određene persone iz "hercegovačkih" osiguravajućih kuća koji su ujedno i tvorili tu upitnu agenciju.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 00:55   #115
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
MIslim gle,mi smo po toj logici još u jugi mogli živjeti ko u EU,sve je bila stvar dogovora,mogli smo imati euro a ne dinar,mogli smo imati Hrvatsku al nismo. NAs dok netko ne prisli nema isusa da to napravimo

Očigledno sam ja imao spiganog agenta za policu u Kvarneru. Da se razumijemo...i da ne pričam puno(CO)...jedna je cijena na papiru a drugo je kaj sam mu ja dao na stol. To se kuži ne?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 00:55   #116
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Moglo je i 98' kad je sve te godine hanfa bila u igri i određene persone iz "hercegovačkih" osiguravajućih kuća koji su ujedno i tvorili tu upitnu agenciju.
Misliš na HUO? Hanfa ima drugu funckiju i nema takvih persona u NO
Btw, nije moglo 98e, ako je ozakonjeno 2008e, da ne idem dalje u offtopic i bespotrebni spam teme.

@trouble - samo kažem kad je ozakonjeno , to što su gospoda iz ako se dobro sjećam 12 osiguravajućih kuća 'rvackih sjela za stol te 2008e i dogovorila se da neće nitko spuštati cijene jer to nije u ničijem interesu, to je drugi par čarapa
Što se cijene tiče, sve mi je jasno, to je žalosna situacija današnjice, kada se police ugovaraju i plaćaju ko kod cige na placu...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 01:04   #117
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Misliš na HUO? Hanfa ima drugu funckiju i nema takvih persona u NO
Btw, nije moglo 98e, ako je ozakonjeno 2008e, da ne idem dalje u offtopic i bespotrebni spam teme.

@trouble - samo kažem kad je ozakonjeno
Što se cijene tiče, sve mi je jasno, to je žalosna situacija današnjice, kada se police ugovaraju i plaćaju ko kod cige na placu...
Ma sve jasno, samo velim da nam niš to ne znači kaj su ozakonili, dok nisu spustili cijene.
A i nije generali prvi dobio po prstima zbog krivog PR-a...

Da ne idemo u off više, što se tiče mladih vozača, od kad su u opticaju novi cjenici osiguranja uglavnom gledaju i godište vozača pa formiraju cijenu po kriznoj skupini.
Tako je meni CO bio jedini konkurentan, generali i allianz me trpaju u kriznu skupinu i polica mi ide i preko 5k kn bez bonusa. CO mi daje uz neke popuste za 2k kn manje.
Morao bi još pitat u kvarneru, oni mi nisu pali na pamet.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 04:35   #118
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Wiener sam ove godine platio 2190kn, a isti dan poslijepodne su me zvali iz CO i rekli 1900kn Iz još nekog, sad se ne mogu sjetiti, su me zvali 2 dana kasnije sa istom cijenom od 1900kn.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 07:40   #119
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
tko ima tekući u zabi, nek pogleda allianz - imaju neki fini dodatni popust, zaboravih izračun no...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 08:19   #120
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Mene samo zanima kako ide isplata iz tih jeftinih osiguravajućih? Sve je to super dok se ništa ne desi, no kad se dogodi glupost, kakva je onda situacija. I dugoročno gledano na stabilnost tih malih ili jeftinih osiguranja? Dal ih uopće tko nadzire/obvezuje na isplatu ako loše posluju? itd
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na