Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.10.2009., 21:10   #91
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Darth Ranger Pregled postova
Jel tko zna o cemu ovisi podizanje brzina kod Amisa?
O tome koliko je netko udaljen od kolokacije i koliko mu je parica dobra.

Dosta ljudi nije shvatilo da se uz 3u1 pusta brzina DO 24mbita, sto ne znaci da cemo svi imat 24mbitnu vezu, nego da cemo imat onoliko koliko nam parica dopusta.

Ako recimo korisniku xy parica dopusta maksimalnu propusnost od 15mbita u sekundi, pusta mu se brzina od 14mbita. Tak da sve ovisi o tome koliko je udaljen od centrale i kakva je parica.


Inace ovak za testnu fazu mi se usluga cini ok, krace bootanje od maxtv-a, ugodnije sucelje itd.. treba sacekat jos koji mjesec da se sve ispegla.
syzygy je offline  
Staro 31.10.2009., 16:36   #92
mikoli
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Moja brzina

Citiraj:
Autor Kulja Pregled postova
Dakle dojmovi. Uredaj je stigao oko pola 1 i negdje oko 2 su me prebacili na adsl2 modulaciju i povecali brzinu. Uredaj se tada mogao koristiti ali meni nije radio i trebalo mi je duze da skuzim sto nije u redu. Uglavnom imao sam password kad se ulazilo u router i uredaj se nije mogao spojit na router i povuc sa njega podatke. Tako da ubuduce ako netko to ima neka makne da se ne muci kao ja i isprobava sve zivo. SZK je bila vrlo usluzna i sve pohvale sa te strane.

Nisam koristio maxtv tako da nemam sa cime usporedivat. Sam uredaj je jednostavan, kad ga upalite on se updejta i ja mislim od paljenja pa do gledanja treba jedno 5min (jasno to je samo kad se prvi put upali). I to je u biti to. Jedino sto sam promijenio da mi bude aspect ratio 16:9 jer je bio 4:3 default. Treba mu ja bi rekao nekih 2sec za prebaciti kanal, mozda i manje. Slika je dobra na mojoj plazmi, tko je imao dobar analogni signal nece primijetiti razliku, treba cekat HD kanale pa da vidimo. Nisam jos posteno presao sve kanale, samo okvirno i zapazio sam da neki kanali (mislim 4) mi nisu imali zvuk i jedno 3 kanal su bila "prazna" i onaj info od kanala mi titra kad prebacim na novi kanal, valjda ce rijesiti to. Ostalo sve u redu. Slika ne trza i sve je glatko.

E sad brzina. Dok sam pokusavao skuzit zasto ne radi uredaj usput sam testirao koliko mogu povuc. Islo je do 1.7MB/s max s tim da je vecinom skidao oko 1.6 i 1.5 MB/s. Skinuo sam 1.6GB za nekih 17 minuta, milina
Evo bas sam maloprije upalio telku i probao skidat i islo je 1.3MB/s s tim da je slika na telki najnormalnije radila bez zastajkivanja, mozda mu je trebalo duze da prebaci program.

To je to uglavnom, za sada sam zadovoljan, ali treba proc jos neko vrijeme da donesem neki konacni zakljucak.

Danas su mi povećali brzinu, a uređaj sam trebao dobiti jučer ali mi nije došo.

E sada što se tiče brzine!

Imao sam do sada brzinu od 4 Mbps i s tom brzinom sam mogao skinuti u satu 1,8 GB podataka.

Mjerenje brzine nakon povećanja na Carnetu javlja od 8 do 10,2 Mbps, ali to je sve bez veze.

Jedino pravo mjerenje brzine je da odem na Rapidshare i pripremim cca 100 datoteka i paralelno skidam između 15 i 30 datoteka, te nakon sat vremena izmjerim prosječnu brzinu i količinu skinutih podataka. Za to vam treba premium account i barem 10 GB na accountu.

Evo mojih rezultata nakon 60 minuta paralelnog skidanja između 15 i 30 datoteka istovremeno.

Total data transfered 7,0 GB
Maximum transfer rate 18,8 Mbps ili 2,2 MB/s
Average transfer rate 16,7 Mbps ili 2,0 MB/s

Moja udaljenost od centrale je cca 1,2 km (centrala je u Trnskom a ja sam na najdaljem mogućem dijelu Sigeta od te centrale).

Toliko za one koje to zanima.

Druga stvar je kabel kojim se spaja modem i prijemnik koji se dobije ima dužinu od 1.5 m što je meni nedovoljno i nepraktično.

Zamjenski UTP kabel sa dva RJ45 konektora od 15 metara naj jeftiniji je u H2O Shopu gdje košta cca 33 kn, dok se cijena kod drugih kreće u prosjeku od 49 kn pa sve do 100 i više kuna, naravno ako nekom treba!

Zadnje izmijenjeno od: mikoli. 31.10.2009. u 18:33.
mikoli je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 31.10.2009., 18:02   #93
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Citiraj:
Autor mikoli Pregled postova
Danas su mi povećali brzinu, a uređaj sam trebao dobiti jučer ali mi nije došo.

E sada što se tiče brzine!

Imao sam do sada brzinu od 4 MBps i s tom brzinom sam mogao skinuti u satu 1,8 TB podataka.

Mjerenje brzine nakon povećanja na Carnetu javlja od 8 do 10,2 Mbps, ali to je sve bez veze.

Jedino pravo mjerenje brzine je da odem na Rapidshare i pripremim cca 100 datoteka i paralelno skidam između 15 i 30 datoteka, te nakon sat vremena izmjerim prosječnu brzinu i količinu skinutih podataka. Za to vam treba premium account i barem 10 GB na accountu.

Evo mojih rezultata nakon 60 minuta paralelnog skidanja između 15 i 30 datoteka istovremeno.

Total data transfered 7,0 GB
Maximum transfer rate 18,8 Mbps ili 2,2 MB/s
Average transfer rate 16,7 Mbps ili 2,0 MB/s

Moja udaljenost od centrale je cca 1,2 km (centrala je u Trnskom a ja sam na najdaljem mogućem dijelu Sigeta od te centrale).

Toliko za one koje to zanima.

Druga stvar je kabel kojim se spaja modem i prijemnik koji se dobije ima dužinu od 1.5 m što je meni nedovoljno i nepraktično.

Zamjenski UTP kabel sa dva RJ45 konektora od 15 metara naj jeftiniji je u H2O Shopu gdje košta cca 33 kn, dok se cijena kod drugih kreće u prosjeku od 49 kn pa sve do 100 i više kuna, naravno ako nekom treba!
tu je nekaj cudno
__________________
sinke.ZG je offline  
Staro 31.10.2009., 18:33   #94
mikoli
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor sinke.ZG Pregled postova
tu je nekaj cudno
Slažem se nije 1,8 TB već 1,8 GB podataka kod brzine od 4,3 Mbps!

Moja greška.
Sada sam ispravio!
mikoli je offline  
Staro 31.10.2009., 18:47   #95
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Znaci u sat vremena skinuo si skoro pa 4x vise podataka (1,8 GB vs 7 GB) a i brzina skidanja sa cca 500kB/s povecana je 4x na cca 2 do 2,2 MB/s.
Ako sam dobro shvatio i izracunao.

Mislio sam da vi u Sigetu imate svoju centralu, a vi spojeni na nasu centralu, ja cca 300m od centrale.
Cilim je offline  
Staro 02.11.2009., 11:06   #96
bonovox
Premium
Moj komp
 
bonovox's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zapresic, Croatia, Earth
Postovi: 117
bok..
kolega s posla je dobio amis tv i kaže da je blago razočaran..

on ima bnet i kaže da mu je bnet za nekih 30% bolji nego amis..

amis nema ttx..slab epg (nema detaljnih informacija) slabi filmski programi..itd..

on se nada da će u promotivnom vremenu poboljšati svoje usluge..

btw..mogli su ponuditi timeshift i snimalicu u promotivnom razdoblju..(možda dobiju korisnika više)..

budemo vidjeli što bude..
bonovox je offline  
Staro 02.11.2009., 11:18   #97
izzo
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65














TELEVIZIJA








  • 70 televizijskih kanala
  • amisTV prijamnik koji podržava HD MPEG-4 funkcionalnost
  • mogućnost spajanja više TV uređaja
  • usluga snimalice
  • usluga vremenskog pomaka (Time-Shift)











izzo je offline  
Staro 02.11.2009., 12:14   #98
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
Bnet je kompletna usluga, amis tv je testna faza, bnet se placa, amis tv je besplatan....nejasnoca?

Snimalica i time shift su najavljeni za kraj 11tog mjeseca, a usluga ce se kompletno pustiti tek pocetkom iduce godine, sto je i najavljeno.

Testna faza je pustena bas zbog toga, da se dobiju komentari od korisnika i da se usluga poboljsa kako bi se na kraju mogla pustiti kompletna na tržište.
syzygy je offline  
Staro 02.11.2009., 12:28   #99
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bonovox Pregled postova
bok..
kolega s posla je dobio amis tv i kaže da je blago razočaran..

on ima bnet i kaže da mu je bnet za nekih 30% bolji nego amis..

amis nema ttx..slab epg (nema detaljnih informacija) slabi filmski programi..itd..

on se nada da će u promotivnom vremenu poboljšati svoje usluge..

btw..mogli su ponuditi timeshift i snimalicu u promotivnom razdoblju..(možda dobiju korisnika više)..

budemo vidjeli što bude..
pa nek ostane na bnetu..ne kuzim, ko ga tjera na amis..ja sam s amisom do sad zadovoljna a nadam se da cu s iptv..iako se jos ne javise meni..
 
Staro 02.11.2009., 12:58   #100
Barny
Banned
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Ovako:
Udaljen sam 1,5 km od centrale, parica ima propusnost 15, kada je upaljen tv na testu brzine speedtest mi kaže 9,5 down i 1,3 up.
Ako krivo ne shvaćam onda je zapravo parica puna jer je ovo skoro 11 a ostatak odpada na tv.
prijelaz s programa na program je oko sekundu i pol, zna izgubiti ton, zna imati vrlo loš ton no nakon promjene kanala i vraćanja na isti tonse ustabili.
Svi programi glatko prolaze, rijetko se dešava raspad.
Slika je ok ništa posebno.Software je nepotpun no vjerujem da će ga riješiti, npr: nema sortiranja programa po želji.
najveći problem je cijena. Po mom mišljenju adekvatan iznos bi bio 220 do 230 kn.
Madaje i to previše.
Ono što me najviše muči a to nema veze samo s amisom je činjenica da nemogu provuć signal kroz PC i gledat što ja hoću a ne što žena hoće eto.
Barny je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2009., 14:48   #101
bonovox
Premium
Moj komp
 
bonovox's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zapresic, Croatia, Earth
Postovi: 117
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Bnet je kompletna usluga, amis tv je testna faza, bnet se placa, amis tv je besplatan....nejasnoca?

Snimalica i time shift su najavljeni za kraj 11tog mjeseca, a usluga ce se kompletno pustiti tek pocetkom iduce godine, sto je i najavljeno.

Testna faza je pustena bas zbog toga, da se dobiju komentari od korisnika i da se usluga poboljsa kako bi se na kraju mogla pustiti kompletna na tržište.
Nema nejasnoća..osim da i ja imam opti.tv u testnoj fazi pa već sad ima i timeshift koji je genijalan i besplatan, snimalicu koja je u promotivnom razdoblju od 3 mjeseca besplatna, vrlo dobar EPG, ttx gdje god je to moguće..tako se kupuju korisnici..

Ja sam njemu takodjer rekao da je to testna faza i da će vjerojatno biti bolje..nek se strpi..ionako mu je besplatan.
bonovox je offline  
Staro 02.11.2009., 18:19   #102
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Slusam ovdije vas kako mi pricate o brzinama o 15mbia a udaljeni 1.2 km Ja sam udaljen 200metara od svoje centrale ali kreteni nisu dosli u moj kvart. Pricaju mi jos od kraja 2007 da ce doci ali jos nista neznaju... Jebiga.. moram se zadovoljiti bnetom na 12mbita za istu lovu.
antunhr je offline  
Staro 02.11.2009., 20:53   #103
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Imam pitanje za Amisovce:

Na ruteru jel se ikako može izbrisati pod Local Network Devices uređaje (računala, virtualke) koji se vise ne koriste.
Lista mi je sad postala duža (najvise zbg virtualki), pa bih ih izbrisao.

Dok sam bio na Metronetu (prije 3mj. isti Thomson) to sam mogao napraviti. Moja neka pretpostavka je da mi je Metronet dao veća prava na ruteru.
Karlo2304 je offline  
Staro 02.11.2009., 20:54   #104
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
master reset modema
syzygy je offline  
Staro 02.11.2009., 21:04   #105
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
master reset modema
To je pretpostavljam da moram stisnuti RESET sa kemijskom sa stražnje strane? Da li se izgube korisničke postavke u ruteru (za spajanje na net)?
Imam problem da mi vise ni jedna virtualka ne moze na internet, iako dobije uredno IP adresu i mogu doći do rutera. I to danas se desilo odjednom.
Mislim da bi reset rutera rijesi problem budući da mi se statičke adrese neda davati za virtualke.

PS: Resetirao Ruter i jedino trebao upaliti wireless i podesiti fovardiranje portova. Ty syzygy na helpu

Zadnje izmijenjeno od: Karlo2304. 02.11.2009. u 21:47.
Karlo2304 je offline  
Staro 02.11.2009., 21:06   #106
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 910
Ili cackalicom, svejedno, drzi 5-6sec dok ne cujes klik modema, nakon toga ces jedino morat upalit rucno wireless i eventualno ukucat u konfiguratoru ponovno password, ali to vjerojatno znas
syzygy je offline  
Staro 05.11.2009., 19:27   #107
Barny
Banned
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
dali netko zna kako doći do MAC adrese STB-a i ip adrese?
Barny je offline  
Staro 09.11.2009., 17:50   #108
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Jedna mala obavijest.... SVI ce imati 60 dana probnog perioda od dana kada im se aktivira usluga, dakle ona prica o 31.12 vise ne vrijedi....
Ciclajbek je offline  
Staro 09.11.2009., 20:37   #109
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Ciclajbek Pregled postova
Jedna mala obavijest.... SVI ce imati 60 dana probnog perioda od dana kada im se aktivira usluga, dakle ona prica o 31.12 vise ne vrijedi....
Malo mi to čudno. Čini mi se to u redu, ali svi smo mi ipak potpisali da ako do 31.12.09 ne odjavimo uslugu, da će ista biti produžena 24mj.

No ipak čisto sumnjam da bi se Amis usudio zaribati Valjda neće
Karlo2304 je offline  
Staro 09.11.2009., 21:42   #110
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Do sad su uvijek bili fer, tako da mislim da se nebi s tim blamirali, ipak oni dolaze iz EU-a
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline  
Staro 11.11.2009., 11:43   #111
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 94
danas me zvali da sutra stiže, znači počela druga runda
xpsp1a je offline  
Staro 11.11.2009., 18:04   #112
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Da, pocela je.
Ja sam danas podignuo u Buzinu svoj STB da ne cekam postom, sad jos samo da mi ekipa podigne i brzinu ADSL-a koa je jos uvijek na 4MBita(vjerojatno ce nocas).
Zivo me interesira kolika mi je max brzina DL-a.
Nik je offline  
Staro 12.11.2009., 11:01   #113
izzo
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
STB stigao brzinu nisu jos povecali. Stigao i anex ugovora.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Amis anex ugovora.JPG‎
Views:	307
Size:	64.2 kB
ID:	10089   Click image for larger version

Name:	amis anex.jpg‎
Views:	293
Size:	81.9 kB
ID:	10090  
izzo je offline  
Staro 12.11.2009., 12:00   #114
izzo
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Evo digli brzinu!
Staro brzina: Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:899 / 4.880
Novo brzina:

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:

1.533 / 19.397

izzo je offline  
Staro 12.11.2009., 12:06   #115
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Mene isto zvali jutros, sutra ce stic...
Ciclajbek je offline  
Staro 12.11.2009., 13:02   #116
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Heh, brzina mi je vec povecana Vaša trenutna brzina prijenosa podataka iznosi:

10.96 Mbps

što znači da možete prenositi podatke brzinom od 1.37 MB/sec. s naših servera.

Nisam mogao cekat pa sam si otisao po STB....radi ok, zivcira me samo sto blinka dolje kad promijenis 4:3 na 16:9, moras stisnut exit, pa je onda ok...Spojio preko HDMI-ja, neznam, slika je ok... Za sad nemam optickog kabla da spojim za zvuk, moram to kupit pa ce i to bit bolje, sad je preko tv-a zvuk

Zadnje izmijenjeno od: Ciclajbek. 12.11.2009. u 14:46.
Ciclajbek je offline  
Staro 12.11.2009., 14:51   #117
Darth Ranger
Registered User
 
Darth Ranger's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Opa 19 Mbps...hvala svima na vrijednim informacijama.

Zvuči sasvim ok tih 2 mjeseca probnog perioda. Vidim da i u aneksima tako piše...
Ja još nisam došao na red
Darth Ranger je offline  
Staro 12.11.2009., 16:05   #118
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Sad se samo nadam da ce nakon nove godine uvest paket od koji 12mb pa da njega uzmem, da ne placam ovih 12 koje ni nemam...
Ciclajbek je offline  
Staro 12.11.2009., 16:48   #119
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Meni se jos najvise svidja brzina UL koja je narasla na 1.25Mbps.
DL mi je od 12-14.5 Mbps, za HD dovoljno.
Sad samo da ponude neki srednji, a la best buy, paket i nema zime.
Nik je offline  
Staro 14.11.2009., 19:22   #120
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
U dva dana se na samoj kvaliteti ne primijeti da je testna faza, nijedno smrzavanje ili zastajkivanje.

Samo, ne može se surfati preko STB-a, ne radi usluga time shifta, kao ni biranje sadržaja po izboru iz EPG-a. Odnosno, nijedna funkcija osim stavljanja podsjetnika u EPG mi ne funkcionira.

Sve u svemu, bolje od očekivanja, s tim da je, naravno to još uvijek skupo, ako ostane na 299 kn.
Feyd je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na