Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2014., 09:25   #91
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 499
Je li se itko sijeća koliko je koštao key zadnjeg CoDa tek kad je izašao. Sad je oko 22€. Naravno sve ovisi o ponudi i potražnji ali zanima me bi li mogao past na otprilike ovu cijenu key od Inquisitiona za nekih 15tak dana?
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 10:23   #92
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Teško za reći, nije potražnja jedini faktor no ako baciš oko na ostale igre s Origina čisto moguće, ne možda za dva tjedna no za mjesec dana već bi moglo, sad će praznici, ionako će sve živo još bit na popustu...
doky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2014., 16:39   #93
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 16:48   #94
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,028
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Mogu i misliti,realno igra nije neki eye candy usporedujeci npr.sa nadolazecim witcherom 3,a ope treba ima zvijer od kompa ako mislis prismrditi high postavkama na nekoj vecoj rezoluciji...

I ekipa reporta random fps dropove u odredenim regijama sa zvijerima od kompa tako da vjerujem da ce biti bolje sa patchevima i novim driverima...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 19:36   #95
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 499
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Poražavajući rezultati. Nego gtx 970 i neki prosječni hrvatski procesor ( npr. amd 8350 ili neki jeftiniji i5 ) koliki bi bio otprilike pad FPSa prema njihovih izmjerenih 50?
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 00:53   #96
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
pa 50 fps. Naravno tih "50" fps je relativno jer ne znaš kako i gdje su ih dobili (koji level, što se događa na ekranu) i kakvim benchmarkom (vjerojatno su neki svoj test pravili ako igra nema ingame benchmark).

Skrolaj si cpu performance do 1200p

http://www.techspot.com/review/921-d...rks/page6.html

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 27.11.2014. u 00:58.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 01:33   #97
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Nvidia brije nes sa driverima u zadnje vrijeme. Igre im ne idu bas kak bi trebalo. Ovo je dobar primjer mada treba jos driver ta to. Bas me zanima. Ostalo je ok, nemam problema btw..

50 ili 59 isti drek s obzirom da je na najbrzoj grafi kaj se prodaje. Malo je to.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 21:13   #98
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 688
Denuvo je razbijen. Zabiljezen je i porast performansi u igrama bez njega...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 22:46   #99
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
porast performansi u igrama bez njega...


Ovo je za pop**dit
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 22:56   #100
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,037
Ni prva ni zadnja igra di su zaštite znale radit više štete nego koristi (čak i performanse igre syebu )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2014., 22:56   #101
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,028
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Denuvo je razbijen. Zabiljezen je i porast performansi u igrama bez njega...
Koliko % bolje perfomanse jer sam zato prodao igru zbog losih perfomansi
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 00:06   #102
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Kolike su sanse da ja pokrenem ovu igru sa svojom konfom na ultri? Pod ultra mislim low detail i resolution ako ima 800x600
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 00:12   #103
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
imaš dual core - ne možeš pokrenut
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 09:55   #104
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,986
Heh, a na forumu stotine strana gdje se ljudi zale na to dual core limit smece. I sta je najbolje, neki su pokrenili na dual coreu i igraju. A nekima ne radi na i5-i7 iz pitaj boga kojeg razloga. Uglavnom je svima crni ekran na startu i tu stoje i cekaju. Ljudi masovno traze refund jer je bioware rekao da "ako ste mogli igrat DA2, na istoj mashini ce te igrat DAI"....al opet, rekli su da ME3 nece imat ABC kraj.

Slicno je bilo i sa ME2, koji je po biowareu zahtjevao dual core da pokaze, paz sad ovo, bink animaciju. A igranje i sve je islo glatko na single coreima, i nakon sta je ekipa bjesnila, izdali su patch i onda je ME2 radio normalno na single core. Bravo bioware (sarkazam).

A i nedavno izasli FC4 ima istu shemu, hoce quad core, ekipa opet ubaci mod file i sve radi kako treba, a igra je cista kopija FC3, al iz nekog razloga hoce quad.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 12:09   #105
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ma ja imam g3220 i mene to možda i najviše dira.

Evo baš šta mi gugl izbacio po tom pitanju, CoD AW ubaćen Fix i Pentium G3258 vrti igru s 60 fps-a, Far Cry 4 pokrenut sa i7 bez HT i 2 funkcionalne jezgre... Igra radi na 60 fps-a.

Kužim ja da se igra možda neće ni u teoriji izvoditi no to onda pripisujem samo lijenosti devova jer jedan BF4 koji bi po svemu trebao biti zahtjevnija igra radi oke na istoj konfi i fHD rezoluciji, postavke na low doduše. Razumijem da neki stari E7xxx ne može vrtiti novije igre ali moderni Haswell dual core ima u globalu bolje performanse od isto tako starih Q6xxx quad core procesora koji mogu vrtit igru.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 13:54   #106
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Tko je platio developerima, Intel, AMD? Možda ARM?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 18:45   #107
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,986
A tko zna.
Al sumnjivo je da forsiraju quad+ core kao minimum, a igra radi uredno na dualima. I koliko citam, svima krepaje igra na istom mjestu, nebitno o coreima (sad da ima internu blokadu, vjerovatno) al je igra puno losiji port nego je itko mislio. A Bio/EA se ogradjuju od svega sa glupostima.
Tip je negdje na forumu postao youtube link, igra na dual coreu, nije najbrze ni najljepse al igra. A ta fora da svima krepa kad se ide loadat menu, jer on zdere cpu ko blesav, a dok igraju procesori na 50-60% zauzeca.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2014., 20:43   #108
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tko je platio developerima, Intel, AMD? Možda ARM?
Budući da je frosbite 3 engine (isto kao BF4) - veoma multithreadana - više amd igra

Prouči amd i nvidia grafe iste klase, te i procesore na 1200p klik

Drugi izvor (samo grafe) klik

Skaliranje jezgri i ht-a intel (slika) klik
Skaliranje jezgri (amd) klik

Skrolajte do cpu usage grafa (i pasus ispod pročitat) klik

Evo yt gameplay primjer (upratite cpu load na amd 8 jezgri) klik- jednostavno ne vidim kako bi to glatko moglo raditi na dual core

Developeri su rekli da neće raditi na dual core, objavljeni su službeni zahtjevi i sl. - smjena je generacija u gamingu, po evoluciji je logično da dual core prvi otpadaju (realno dugo su se i održali)

Također zbog arhitekture konzola - nove igre su više multithreadane, kao i što troše mnogo vrama...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 16.12.2014. u 20:51.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 10:45   #109
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Sve to stoji ali igru može vrtit prastari Intelov quad core procesor (min 2.0Ghz) iz prve generacije quad core procesora, a ne može dual core Haswell iz zadnje generacije koji takve šije po svim mogućim pitanjima. Naravno, ne tražimo mi sad ne znam kakve peformanse ko FX-8 ili i7 nego samo da pokrenemo igru i da ona radi što bi u teoriji trebalo biti moguće... Da sa svojom konfom igram na 720p i low detaljima na 30fps-a, ako je igra dobra mene to neće zamarati...
doky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 11:40   #110
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Sve to stoji ali igru može vrtit prastari Intelov quad core procesor (min 2.0Ghz) iz prve generacije quad core procesora, a ne može dual core Haswell iz zadnje generacije koji takve šije po svim mogućim pitanjima.
Ovo.

Ne možeš mi reć da je odjednom igra napravljena tako da MORA moći 4 dretve zadati procesoru. To mi sve smrdi na jedno veliko
Code:
if (no_taskmanager_core <=2) vid_output = black_scr_func
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 12:48   #111
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 298
Ma koji jebeni procesor...ste vidili kameru...ono sa čim se oni droksaju...
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 13:18   #112
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
instalacija sa origina je duža od nekih igara..
  Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 14:19   #113
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Kod mene igra ide dobro, 1200p max, 60 vecinom i nisam vidio ispod 50 fps ali oni glupi fimici idu sa 30fps , trzavi su i kvare dojam. Memorija je 2.6gb vrama, 8gb je dosta..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 14:28   #114
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,028
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kod mene igra ide dobro, 1200p max, 60 vecinom i nisam vidio ispod 50 fps ali oni glupi fimici idu sa 30fps , trzavi su i kvare dojam. Memorija je 2.6gb vrama, 8gb je dosta..
Imas fix na netu,proguglaj
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 14:38   #115
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Sve to stoji ali igru može vrtit prastari Intelov quad core procesor (min 2.0Ghz) iz prve generacije quad core procesora, a ne može dual core Haswell iz zadnje generacije koji takve šije po svim mogućim pitanjima. Naravno, ne tražimo mi sad ne znam kakve peformanse ko FX-8 ili i7 nego samo da pokrenemo igru i da ona radi što bi u teoriji trebalo biti moguće... Da sa svojom konfom igram na 720p i low detaljima na 30fps-a, ako je igra dobra mene to neće zamarati...
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ovo.

Ne možeš mi reć da je odjednom igra napravljena tako da MORA moći 4 dretve zadati procesoru. To mi sve smrdi na jedno veliko
Code:
if (no_taskmanager_core <=2) vid_output = black_scr_func
Moš ga yebat ako je igra optimizirana da treba min. quad - prepozna dal ima 4 jezgre i vozi. Uostalom taj nedefinirani intelov quad je možda bolji u multithreadingu od pentiuma - recimo q6600 je (doduše mrvicu). E sad dal je to zavjera ne znam, dal se moglo za dual napravit - možda i je, al kažem nerealno je bilo za očekivati da će dualci vječno trajat, logično je bilo da će oni prvi otpasti jer je to prirodni slijed događaja - pitanje je bilo samo kada... To ja najavljujem ekipi već godinama (mislio sam da će ova situacija i prije doći), kada sam preporučivao uvijek quad fm2 athlone (740, 750K) ispred pentiuma za taj buđet - iako su tada pentiumi bili bolji u svakoj ili gotovo svakoj igri. Danas/sutra će razlika između njih biti u mogućnosti pokretanja/nepokretanja igre.

Ne možete očekivati da će dualci tjerati nadolazeće next-gen igre. Hvala bogu na 1155 i 1150 socketu imate brutalne upgrade mogućnosti

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 19.12.2014. u 14:44.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 14:54   #116
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
upravo tako, za 99% sadasnjih igara dovoljno je fino naklokati pentijumce i onda kad se dogodi da nis vise ne mozes pokrenut kupis na trznjaku polovnog 4core i gazis dalje.

Ustedis na struji u odnosu na amd taman da tu razliku platis :P
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 15:02   #117
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
U pravu si - ušteda od 2kn dobro dođe na godišnjoj razini



BTW -danas za sličnu lovu ima 860K
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 16:08   #118
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Moj bed, nisam uračunao da zapravo uštediš jer AMD tolko grije da možeš ugasit grijanje.

G3258 je proc koji će još dugo vremena, dvije godine barem, moći gurati sve uz normalni non-expert overclock, ako se ne dogodi taj switch na obaveznu višedretvenost u bliskoj budućnosti, teza koju toliko propagiraš, a u koju ja ne vjerujem, bit će uvjetovana čisto konzumerizmom i lijenošću developera koji portaju igre s konzola da zarade još koju ekstra lovu kad već mogu uz minimalna ulaganja.

Onaj tko kupuje dualcore proc ne očekuje igrat na HD ili veće reze monitoru nove igre s ultra detaljima. Ali će zato HD + medium ovisno o grafičkoj u toj konfi biti taman. Ponavljam, još dugo vremena.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 19.12.2014. u 16:37.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 16:37   #119
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,578
A čuj što se tiče temperature - znaš da ni haswell nije cvijeće po tom pitanju, zajebi recenzije u kojima ga drže pod Noctuom D15 koja košta više od procesora. Tu su oni negdje po tom pitanju. Bar danas ima jeftinih aftermaket coolera od 80-100kn tipa spire kepler ili lc-cc-95 koji bi bili preporučljivi za 860K i za pentiuma g3258.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
a bit će uvjetovana čisto konzumerizmom i lijenošću developera koji portaju igre s konzola da zarade još koju ekstra lovu kad već mogu uz minimalna ulaganja.
Pa što si mislio - normalno da će tako biti. Što misliš da će buduće igre optmizirati za dual corce radi vlasnika pentiuma? Pa portat će se preko neke stvari sa konzola kao i uvijek. A i igre će biti sve cpu zahtjevnije - što je isto logično. Naravno neće SVE igre tako biti, bit će masu igara koje će odlično raditi na dual coreu - pogotovo nezahtjevne i indie igre - ali će igara poput tomb raidera ili biti sve manje u AAA segmentu, nagrabusit će u tim zahtjevnim igrama (ponavljam ne u svakoj). Vidiš da svaka nova igra danas može napraviti solidan load na 8 jezgri/threadova, sigurno igre neće nazadovati.

Znači ako netko uzima buđet pc - i zna da će ga furati godinama bez upgradea na i5-ice (a budimo realni većina ljudi u hr ne nadograđuje pc nego ga fura godinama dokle ide) - zašto ne uzeti quad athlonca i mir. Čemu se ograničavati - zar toliko smrde? Danas je to dragon age 3, (mislim da je i sa fc4 bilo nekih problema dok se nije patchiralo), sutra druga igra, preksutra treća...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 16:51   #120
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Onaj tko tako kupi pc i fura godinama onda uopće ne razmišlja dal dragonage podržava dual core ili ne.

Većina onih koji razmišlja o tome onda ima znanja i kapaciteta zamijeniti pentača za 4core proc na istom socketu. Svakako da je kupovina amd x4 jednostavnija, ali na kraju će ta izvjesna osoba imati opet slabije performanse od nekog sa 4core intelcom.

Zasad još ne postoji naznaka da će AMD preuzeti tron performansi ma koliko god program koristio jezgri.

suma sumarum:
Da, AMD jest isplativiji. Slažem se.

Ali se nikako ne mogu poravnati sa ovom "smjenom" višedretvenosti kad znam da nije namjera iskoristiti potencijal koji se nudi sa 4core procovima, već je namjera raditi igre za konzole i kopipastat ih na PC da se stisne još malo love. puj.

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na