Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2009., 08:40   #1141
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
pitanje:

radi se o napajanju seasonic s12II ss-430gb koje je počelo zujati, ne samo u igrama nego i prilikom surfanja po nekim stranicama. sve radi ok, osim što jače-češće zuji u 3d. komp iz siga je stabilan i to.
point je da zuji sve glasnije i sve više. kako ne želim da rikne do kraja i eventualno povuče druge komponente (ne bi ipak trebalo, napajanje ima sve zaštite), odnio sam reklamirati isto u links gdje su mi ( priznajem očekivano ) odbili reklamaciju jer (quote links) "zujanje spada u subjektivan dojam i ne ulazi u okvire opravdane reklamacije".

mene muči par stvari: znamo da se ovakva napajanja kupuju zbog kvalitete i tihog rada. na boxu i piše "the new standard for silent power efficency". kako onda zujanje nije opravdana reklamacija?



drugo; da li inače seasonici odapnu nakon što počnu zujati? ima li tko iskustva oko toga?
da li je ikome priznata reklamacija zbog zujanja?

planiram maksimalno opteretiti napajanje (360W 12V rail + 70-tak W na 5 i 3,3V) 24 sata kroz 7-15 dana pa da vidim da li će to izdržati. možda ga tako ostavim do isteka garancije (još nekih 12 mjeseci), odnosno dok ne odapne pa da imam opravdanu reklamaciju.

već znam gdje ću to ostaviti da ne platim račun za struju.

imate kakve savjete, iskustva ili ideje?
odgovor na moj (jučerašnji) mail:

Citiraj:
Autor seasonic support

Dear Boris,

I am sorry to hear of your current situation and I hope we can get it resolved but please do note that the policy of the local Croatian dealers is not necessarily the policy of Sea Sonic nor that of our importer so if you wish to “spread word” to the market about our RMA policy in “every way you can”, even if it is not Sea Sonic policy, then this is your choice and I cannot stop you but I would ask you to rethink if your action would be “fair” to Sea Sonic.

All our products are imported by our EU importer in Germany and they select the customers in each geographic area and we cannot control how they provide service to the market. Of course we would hope they provide the best service possible but we cannot force them to do so.

If you have the noise issue with our unit and no one in Croatia is willing to assist you, the only thing I can suggest is to send the unit to our EU Importer in Germany to have the unit tested. If you wish to do this, then I will gladly help you with the RMA process.

In the meantime, I will ask our EU Importer to see if there is another dealer in Croatia who can help but to my understanding, normally each dealer will only provide service to the customers who has bought directly from them but nevertheless, we can try.

Thank you and regards,
Walter
vidjeti ćemo kako će se ovo nastaviti...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 20:27   #1142
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
Što se mene tiče trebali su ti u Linksu zamijenit napajanje, ali ove prijetnje mailom na Seasonicov račun su krajnje neukusne i bezobrazne IMO.
JuVe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2009., 20:45   #1143
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
bezobrazno je to što mi kupci nemamo podršku u hr, tj. što links ne slijedi želje-upute samog proizvođača.

ne prijetim nego sam rekao da ću kupce u hr upozoriti da im buka-zujanje ne ulazi u garanciju. što je tu bezobrazno?

ako mi europe seasonic riješi reklamaciju, ovdje ću to napisati, tako da ih pohvalim...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 00:02   #1144
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nije to nist bezobrazno. To je jedini nacin da njihov distributer stisne lokane distributere da se ne zajebavaju s brandovima koji drze do sebe. Vjerovatno ne kada se jedan covjek zali ali ako se pocmu zaliti svi koje su odjebali zato sto eto, napajanje zuji a ne bi smjelo vjerovatno je da ce se nesto pokreniti. Jesmo malo trziste ali danas je svijet globalno selo zahvaljujuci internetu i nitko ne zeli da se o njemu i njegovim proizvodima pljuje okolo.

btw, mala anegdota....krepa reklama na firmi danas i ostane svijetliti samo RMA. Kaze elektricar ne da mu se sad penjati gore i to sredjivati. Objasnim mu sta znaci RMA i da nam to nije bas dobra reklama jer bi netko ocekivao da proizvodimo samo robu s greskom koju ce onda morati vracati
Nist, ovaj brze-bolje penji se na krov i mjenjaj osigurace
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 01:46   #1145
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ja bi trazio da mi dokaze i da otvori novo napajanje...

"zujanje spada u subjektivan dojam i ne ulazi u okvire opravdane reklamacije"

Nemere jedno zujat a drugo ne..

A sto se tice sam te izjave.. trebalo bi im parkirati auto pred ulaz bez kolektora - stavit ciglu na gas upast unutra i pitati ga za definiciju subjektivne buke... ajme koji moroni.. ma vidjet ce oni svoga boga ako mi ode ijedna komponenta...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 02:25   #1146
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ja bi trazio da mi dokaze i da otvori novo napajanje...

"zujanje spada u subjektivan dojam i ne ulazi u okvire opravdane reklamacije"

Nemere jedno zujat a drugo ne..
jedno offtopic pitanje, ali sto je bilo sa 8600 nvidia serijom? koliko se ljudi zalilo? jel itko uspio izganjati garanciju? na kraju je ispalo da je to feature koji dolazi sa novom novcijatom karticom, da zuji dok je pod opterecenjem.....

mislim sorry, ali zujanje jako tesko prolazi (da ne kazem nemoguce) i nece prolazit ce kao reklamacija kod nasih servisera. negdje je ocito diktirano sto sve prolazi, sto sve ne prolazi pod reklamaciju. i to je postambiljano pecatom zakona. ne vjerujem da bi sve trgovine isle srat pa ne priznavat nesto sto ocito ne radi kako treba. ovo sto se tice subjektivnog dojma mi vise slici na jednostavno izgovor, tipa: "neda nam se i necemo se zafrkavati sa necim sto radi, jer radi. nazalost - zuji zuji, ali radi.".

cut ce trgovina koja ne prizna garanciju........
trebaju cuti sve trgovine, samo sto ne znam bas nacin kako ce cuti. vec bi se netko sjetio pa iscupao iz zakona nesto na sto se mozes pozvati u DI, ili barem realno priprijetiti. dakle, zakon je ocito taj koji nas (mene, tebe, bilo kojeg kupca) jebe jer je tako napisan. da je sve crno-bijelo bilo bi puno lakse i bolje jer bi se znalo sto moze, a sto ne moze proci, u ovom slucaju, kao reklamacija. ali sve je sivo, i cisto normalno da ce sve firme pokusati izmuljati samo da se obavi sto manje posla, uz sto vecu zaradu. jer i sama primka, slanje, cekanje, dobivanje nazad i isporuka samoj musteriji nazad reklamirani proizvod je; posao -> vrijeme -> novac.

ruku na srce, ali nista ne ocekivano. lijepo to zvuci od strane seasonica i ako se doticna reklamacija rijesi uspjesno - vjerujem da ce 99% posla biti zaduzen sam seasonic, ali uz veliko zalaganje i teranje od strane samog mymoona. osobno nebi si dao toliko truda i vremena jer je to borba protiv vjetrenjaca.

btw, kad smo kod mjenjanja samih naputaka proizvodaca, sve trgovine to rade. gainward se neko vrijeme mogao naci od godine do tri godine garancije. corsair isto tako, i napajanja i memorija. da ne nabrajam dalje, ali ima toga, get the point .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 13:20   #1147
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Imas pravo. Tesko se tu moze sta napraviti dok zuji.. ali lako prestane zujat..

Cist obaz imho.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 12:53   #1148
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Recite mi što da se dogodi ova situacija

imam 8800gts koja ima garanciju, ali nema budle niti kutiju, samo kartica. Kupljena u Ve-Milu, račun postoji.

Bi li priznali garanciju, i kako se postaviti?

Hvala puno!
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 13:00   #1149
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Recite mi što da se dogodi ova situacija

imam 8800gts koja ima garanciju, ali nema budle niti kutiju, samo kartica. Kupljena u Ve-Milu, račun postoji.

Bi li priznali garanciju, i kako se postaviti?

Hvala puno!
Imaš rupu u zakonu koji govori da imaš pravo ostaviti ambalažu kod trgovca. Tako reci da si ostavio ambalažu kod njih kada si kupio karticu.

Ili ako je kupljeno u gotovoj konfiguraciji, onda ne moraš lagati već samo reci da nisi dobio kutiju.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 13:06   #1150
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,281
Na poleđini kartice se nalazi serijski broj,koj se treba poklapat sa serijskim brojem na racunu i to je to.
Majo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2009., 13:24   #1151
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Imaš rupu u zakonu koji govori da imaš pravo ostaviti ambalažu kod trgovca.
IMO to nije rupa u zakonu. Ja sve kutije držim na tavanu ali nekom tko ima stan ambalaža je pravi problem.

Jel probao neko ostaviti ambalažu u dučanu.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 13:32   #1152
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
IMO to nije rupa u zakonu. Ja sve kutije držim na tavanu ali nekom tko ima stan ambalaža je pravi problem.

Jel probao neko ostaviti ambalažu u dučanu.
Nemas sta probat, nego ces i uspjet..

A sto se tice ambalaze, ona nije potrebna i to su samo njihovi odjebi da neki ljudi (kojih je srecom sve manje i manje) misle da nemaju garancije. Broj takvih je poveci, a sukladno tome i njima racun.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 14:05   #1153
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
A sto kad nemozes nac racun, jeli se isto moze ostvarit garancija, npr. kod Linksa ?
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 14:33   #1154
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
IMO to nije rupa u zakonu. Ja sve kutije držim na tavanu ali nekom tko ima stan ambalaža je pravi problem.

Jel probao neko ostaviti ambalažu u dučanu.
Ja sam pitao radnika u vemulju, veli da prvi put cuje za to.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nemas sta probat, nego ces i uspjet..

A sto se tice ambalaze, ona nije potrebna i to su samo njihovi odjebi da neki ljudi (kojih je srecom sve manje i manje) misle da nemaju garancije. Broj takvih je poveci, a sukladno tome i njima racun.
Ok, vidi se da si neiskusan u ovim stvarima. Pročitaj si garantne listove, pa reci u kojemu ništa ne piše za ambalažu? I ja držim sve kutije, čisto da se osiguran od navlačenja i svađanja ako nešto rikne. Tak i tak i običnu reklamaciju je teško izganjati, a kamoli da fali kutija. Oprema poput kabala i cd-a je manje bitna.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 16:00   #1155
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ambalaza ne igra nikakvu ulogu. Havarisani komad hardvera moraju zaprimiti i bez originalne ambalaze i bundle. Ja sam tako reklamirao svoju crknutu 6800GT, samo odnio karticu, a igre i ostale stvari sto sam dobio uz nju sam pogubio davno prije toga.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 12:53   #1156
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Da sad ne listam kompletnu temu preko 7" lcd-a budem samo nabrzaka napisao post...


Crko mi disk st3250410AS * FIRMWARE 3.AAC, tj... problemi s njim, zadnjih mj dana siba bsodove na bilo kojoj veryiji win, sve se bloka, fajlovi nestaju misteriozno, smrzavanja...itd itd.

Disk sam kupio u HGspotu 12.12.2007/e znaci ima gare jos malo manje od 2god cca * smanjili s 5 na 3 pe*deri u sigejtu... Onda me izasao 477kn.

Eh sad ono kaj me zanima> da li mogu trayit da mi odmah daju drugi jer je ocito da je krepao, nema se sad tu sta testirat ( nit hiren nemoye formatirat, niiti QtParted nit sami win ... ) odnosno da li mogu traziti od prodavaca da nadoplatim za neki drugi model ili da se zamjeni za neki drugi model diska u cijeni koliko sam platio za njega * odnosno koliko sada vrijedi?

Znaci vasa iskustva me zanimaju.
Hvala na odgovrima
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 13:46   #1157
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,410
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 15:44   #1158
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
@Juggernaut u HG možeš tražiti povrat love, doplatiti za neki drugi disk, ma što god hočeš Ali sumnjam da će ti odmah dati prije "testiranja", eventualno probaj donijeti neke grafove pa ih probaj uvjeriti odmah
Lud76 je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 15:55   #1159
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Hah, evo pišem upravo s stolnog pc-a, hvala na pomoci coconut i ludi

Onak... disk malo radi malo ne, ne mogu nit ocicat vise podatke pomocu sea toolsa, sad.. mogu me radi toga prtzat i rec da je disk ispravan? ( A znam da nije, jer me hebava vec 3 tjedna intenzivno a simptomi se vuku 2mj, al ne tak jako, sad se pojacalo to no disk, press any key i takve piz*arije
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 16:34   #1160
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Hah, evo pišem upravo s stolnog pc-a, hvala na pomoci coconut i ludi

Onak... disk malo radi malo ne, ne mogu nit ocicat vise podatke pomocu sea toolsa, sad.. mogu me radi toga prtzat i rec da je disk ispravan? ( A znam da nije, jer me hebava vec 3 tjedna intenzivno a simptomi se vuku 2mj, al ne tak jako, sad se pojacalo to no disk, press any key i takve piz*arije
Hah, vidis ovaj disk u mojoj drugoj mašinici? E, isti problem mi je pravio. Znaš do čega je bilo? Do jebenog molex konektora...

Iz nekog razloga je pravio pizdariju n tom konektoru, u jednom polozaju radi, i onda iz cista miora prestane raditi (disk se iskljuci jer vise nema napajanje), samo pipnes taj molex konektor (ne mrdas ga nikuda) i n opet radi. To je tako trajalo oko 4 mjeseca dok nisam nekidan popizdio i uzeo jedan molex sa jednim muskim krajem i njegov drugi kraj ZELEMIO za disk. Sada vise nema problema, radi ko beba vec dvije sedmice bez i jednog "no disk, press any key" errora.

To sam radio jer disk vec godinama nije pod garancijom, ti probaj na neki drugi nacin provjeriti da li je i kod tebe isti problem, cisto da vidis do cega je, i onda ga nosi na reklamaciju ako je pod garancijom jos uvijek.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 17:17   #1161
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Imam ja jedno pitanje, frend je kupio HDD u hgspotu, neznam kolko GB, mislim da je seagate, i kad je bio novi radio je tiho i bez problema, a sad vibrira ko lud, i kad ga prišrafi na kučište vibracije su strašne, i ponekad škljoca, onak zaredom par puta...al inače nema problema s njim i ima garanciju 3g. e sad jel se to može reklamirat ili ne??
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 17:42   #1162
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
cekaj drugi tjedan dok ih ja rešim xD pa da im nebu nelagodno s dva diska
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 17:50   #1163
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Pa ne, njemu disk radi i nema problema s čitanjem/pisanjem, nego samo vibrira i škljoca, ko neka mala slkopka tik,tik,tik ! I sad ak im ja odnesem jel mi budu priznali ili ne...to me zanima, jel je to razlog da nosim na servis! Jer se on boji da mu ne krepa a ima gore dosta njemuvrijednih podataka...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 00:51   #1164
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,322
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Pa ne, njemu disk radi i nema problema s čitanjem/pisanjem, nego samo vibrira i škljoca, ko neka mala slkopka tik,tik,tik ! I sad ak im ja odnesem jel mi budu priznali ili ne...to me zanima, jel je to razlog da nosim na servis! Jer se on boji da mu ne krepa a ima gore dosta njemuvrijednih podataka...
ako se čuje škljocanje onda je gotov ili je na tom putu,tako da ga nosi na servis
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 06:37   #1165
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,410
Neka spašava podatke s njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 12:12   #1166
Aldebaran
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Imam ja jedno pitanje, frend je kupio HDD u hgspotu, neznam kolko GB, mislim da je seagate, i kad je bio novi radio je tiho i bez problema, a sad vibrira ko lud, i kad ga prišrafi na kučište vibracije su strašne, i ponekad škljoca, onak zaredom par puta...al inače nema problema s njim i ima garanciju 3g. e sad jel se to može reklamirat ili ne??
Desilo se i meni to sa jednim seagateom prije godinu i pol. Vibracije su bile tolike da sam ga držao izvan kućišta na tkanini, da se mali ne ozljedi.
Nek ga nosi na servis, meni su dali novi.
Aldebaran je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 13:05   #1167
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,824
Jedno direktno pitanje pa molim i jasan odgovor, tako da budem 100% siguran:

1. Da li prodavač MORA priznati puni iznos reklamirane robe ili je u mogućnosti odbiti dio kao nekakvu amortizaciju ?

Reklamirao sam ASrock plocu u Optimuma, nemaju istu takvu a ne zele vratiti pare. Mogu uzeti nesto drugo za te novce ili jos nadoplatiti. Odobreni novci su umanjeni za odredjeni iznos zbog toga sto je ploca kupljena prije 2 mjeseca ! Da li imam pravo na puni iznos ili ne ?

Hvala !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 13:08   #1168
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Jedno direktno pitanje pa molim i jasan odgovor, tako da budem 100% siguran:

1. Da li prodavač MORA priznati puni iznos reklamirane robe ili je u mogućnosti odbiti dio kao nekakvu amortizaciju ?

Reklamirao sam ASrock plocu u Optimuma, nemaju istu takvu a ne zele vratiti pare. Mogu uzeti nesto drugo za te novce ili jos nadoplatiti. Odobreni novci su umanjeni za odredjeni iznos zbog toga sto je ploca kupljena prije 2 mjeseca ! Da li imam pravo na puni iznos ili ne ?

Hvala !
Imas. Kakva vrazja amortizacija ih spopala?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 13:09   #1169
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Jedno direktno pitanje pa molim i jasan odgovor, tako da budem 100% siguran:

1. Da li prodavač MORA priznati puni iznos reklamirane robe ili je u mogućnosti odbiti dio kao nekakvu amortizaciju ?

Reklamirao sam ASrock plocu u Optimuma, nemaju istu takvu a ne zele vratiti pare. Mogu uzeti nesto drugo za te novce ili jos nadoplatiti. Odobreni novci su umanjeni za odredjeni iznos zbog toga sto je ploca kupljena prije 2 mjeseca ! Da li imam pravo na puni iznos ili ne ?

Hvala !
Moraš dobiti puni iznos natrag. Nema nikakve amortizacije.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imas. Kakva vrazja amortizacija ih spopala?
Baci pogled na adm, i oni ciljaju na amortizaciju. Samo gledaju kako da nam ga metnu

Citiraj:
ACQUISITUM MAGNUM d.o.o. se obvezuje da će isti zamijeniti drugim ili će kupcu biti vraćen iznos u visini trenutne tržišne vrijednosti takovog ili sličnog/boljeg proizvoda.
Malo su promjenili sadržaj, prije je drugačije pisalo.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 13:12   #1170
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Baci pogled na adm, i oni ciljaju na amortizaciju. Samo gledaju kako da nam ga metnu
Ne kuze da je bolje metnut vise puta nego jednom na brzinu. Mladi su jos.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na