Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2016., 11:11   #1141
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Kak popiješ chat ban? Previše reportova?


Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Konig mi je možda i najdraži brod u cijeloj igri. Nema kaj ne može, AP, HE, torpeda....okretan, domet, sonar... samo treba pazit s izlaganjem jer nije neki oklop.
Da, ne smiješ se izlagati BB-ima nikako, ali ostalo čist uredno tenkira i tu i tamo prođe koji rush na BB-a jer te teško pogoditi kad si "na nož". Meni odličan brod, uživam skoro u svakoj partiji s njime. Najviše kad sam najviši tier = seal clubbing.

Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Oh da! Brod je poseban. Roka APom ko od šale ali ako te uhvate sa salvom explodaš samo tako....uglavnom, meni ugodno iznenađenje a uz neke tvoje savjete i preživljavam lakše....uglavnom poseban stil igre zahtijeva hehe Još učim s njom.....
Drago mi je čuti. Jest "staklena" ali AP udara ko mazga, pogotovo sa zadnjim upgradeom topova. Isto kao Koni, ako si nagnut dosta toga i odbije bez primljene štete. BB-e ne gađat bliže od 15-13 km, jer na tim udaljenostima im lako izbjegneš salvu. Ako pak završiš pre blizu BBima, na udaljenostima ispod i oko 5-6 km onda je pak bolje pokazat bok radi overpena. Tako kažu. To sam samo jednom isprobao protiv Nagata dok je još bio 0.5.1 patch sa Citadel bugom. Na 5 km smo se mimoišli na mapi Fault line. Sprašio mi je salvu u bok za fini overpen i skinuo 1/3 HP-a i ubio motor. Ali sam ga ja zapalio taman nakon što je potrošio repair tako da je minutu kasnije izgorio. Nisam isprobao odnosno našao se u takvoj situaciji u trenutnoj verziji igre.

Mani osobno najdraži brod, nadam se otključat taj zadnji skil da mu spustim concelament na normalnu razinu jer je to glavni razlog što ga ekipa ne voli (prvog te vide i prvi si na nišanu). Čekaj samo kad citadeliraš BB po prvi puta...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 11:45   #1142
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Kak popiješ chat ban? Previše reportova?




Da, ne smiješ se izlagati BB-ima nikako, ali ostalo čist uredno tenkira i tu i tamo prođe koji rush na BB-a jer te teško pogoditi kad si "na nož". Meni odličan brod, uživam skoro u svakoj partiji s njime. Najviše kad sam najviši tier = seal clubbing.



Drago mi je čuti. Jest "staklena" ali AP udara ko mazga, pogotovo sa zadnjim upgradeom topova. Isto kao Koni, ako si nagnut dosta toga i odbije bez primljene štete. BB-e ne gađat bliže od 15-13 km, jer na tim udaljenostima im lako izbjegneš salvu. Ako pak završiš pre blizu BBima, na udaljenostima ispod i oko 5-6 km onda je pak bolje pokazat bok radi overpena. Tako kažu. To sam samo jednom isprobao protiv Nagata dok je još bio 0.5.1 patch sa Citadel bugom. Na 5 km smo se mimoišli na mapi Fault line. Sprašio mi je salvu u bok za fini overpen i skinuo 1/3 HP-a i ubio motor. Ali sam ga ja zapalio taman nakon što je potrošio repair tako da je minutu kasnije izgorio. Nisam isprobao odnosno našao se u takvoj situaciji u trenutnoj verziji igre.

Mani osobno najdraži brod, nadam se otključat taj zadnji skil da mu spustim concelament na normalnu razinu jer je to glavni razlog što ga ekipa ne voli (prvog te vide i prvi si na nišanu). Čekaj samo kad citadeliraš BB po prvi puta...
Taj concealment skill na Pljeski i Pepsiju nikako dočekati hehe Ovo sa jednom salvom u pepsija sam više mislio na situaciju kad te baci sa t9 BBima....to je onda pucaj i bježi kolko možeš i ako možeš...
Inače prva partija s Nagatom i roknem 2 komada (jedan Colorado, jebiga nisi bio ti u njemu haha) i treći mi ukradu. Brod je odličan i više mi se sviđa od Fusoa. Za Colorada ću još vidjet. Ako uzmem opet premium onda ga možda izgrindam. Ali NM ne prodajem.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2016., 14:14   #1143
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Da, to sa T9 ekipom kad te MM stavi je borba za preživljavanje. Ali začudo, sve partije koje sam tamo igrao su dobro prošle bilo dobivene ili izgubljene jer sam tu ekstra oprezan i držim razmak od SVEGA. Nažalost, sa T8 Nope Orlanom je to svakodnevica.

Fali mi još sića do 14. boda na kapetanu s Pepsi. Razmišljao sam dal presložit ga za Concealment Expert kad dođem do 15. boda ali s njime su Expert Marksman i Incoming Fire Alert skillovi koji život znače. Tako da najranije sa 17 bodova mogu ubost taj skill što ću najvjerojatnije i napraviti. A onda Expert Loader ili Situational Awareness ovisno o dojmovima sa CE-om.

Za sada još uvijek mislim da mi je Expert Loader korisniji. Primjer situacije iz partije koju smo igrali neki dan Smoki, Mitra i ja (7-8 killova IIRC sve skupa): Fault Line mapa, radimo prodor po istočnoj strani kroz onaj uski tjesnac. Dominacija je, pa su samo 2 baze i manje su šanse za DD u tom prolazu. Jedan po jedan nam izviruju i istom brzinom padaju ko muhe - Fururaka, Nurnberg, Furutaka dok prolazimo bez izgubljenog HP-a kroz prolaz i dolazimo protivniku na bok. Taman prije nego što smo izašli, vidim nasukanu Pljeskavicu a imam AP napunjen (spota ju Mitra u Kievu). Odmah prebacujem na HE i za 10 sekundi sam spreman za udijelit mu punu salvu čim izvirim iza otoka, da me nije Mitra zamolio da mu prepustim kill.

^^
Kakava je to samo partija bila. Mitra i ja rješili Furutake s time da sam obje udjelio sve skupa 5 citadela a Smoki one-shotao Nurnberga čim je izvirio (strpljivo je čuvao salvu sa Coloradom).
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 04.01.2016. u 14:22.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 18:06   #1144
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Da, to s tim premium brodovima je često smijeh jer ih (po)često voze neiskusni igrači. Kak je lik dopustio da ga spota DD sa puno gorim concealmentom i onda se još nasuka..komedija...Pljeska je inače odličan DD.
Nego, mislim da sam za sada kompletirao svoju "raznovrsnu flotu". Išao sam za tim da imam brodove svih tipova i namjena te stilova. Tako da sada u luci imam redom. Minekaze, Blyskawica, Farragut, Murmansk, Konigsberg, Cleveland, Myoko, Pensacola, New Mexico i Nagato. Ako skupim pare i volje dat ću Mutskiju drugu šansu (bar imam sve researchano). Kapetan mu je u rezervi.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 04.01.2016. u 20:11.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 19:23   #1145
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Raspisali ste se o toj Pensacoli, imam je researchanu, morat ću je kupiti.

U luci imam trenutno Arkansas Betu, Boguea, North Carolinu, Mogamija, Amagija, Kieva, Murmanska, Ishizuchia i Emdena. Na Kievu imam još odradit 10k expa da resercheam Tashkenta pa ću ga prodat.

Researchani su Fubuki i Pensacola.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 19:31   #1146
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Raspisali ste se o toj Pensacoli, imam je researchanu, morat ću je kupiti.

U luci imam trenutno Arkansas Betu, Boguea, North Carolinu, Mogamija, Amagija, Kieva, Murmanska, Ishizuchia i Emdena. Na Kievu imam još odradit 10k expa da resercheam Tashkenta pa ću ga prodat.

Researchani su Fubuki i Pensacola.
Tashkent je u svom tieru puno gori brod od Kieva (mislim i još gori concealment), pogotovo jer je i on nerfan..jedino ako ti je cilj popet se do Khabarovska...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 19:37   #1147
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Tashkent je u svom tieru puno gori brod od Kieva (mislim i još gori concealment), pogotovo jer je i on nerfan..jedino ako ti je cilj popet se do Khabarovska...
Eventualno ću nastavit sa ruskim DDovima, ali zasad ću samo researchat Tashkenta. Idem prema Izumu, a on je 15 mil kredita + HuLL/Gun/Speed upgradeovi, a slab sam s lovom, tj. na visokim tierovima jako je teško financirat više brodova, tako da moram odredit jedan cilj.

A to je: Yamato

Edit: imam i Farraguta researchanog. Mislio sam ga za ranked koristit eventualno (sezona počinje za 3 dana). Ima tko iskustva sa Farragutom?
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 19:49   #1148
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Eventualno ću nastavit sa ruskim DDovima, ali zasad ću samo researchat Tashkenta. Idem prema Izumu, a on je 15 mil kredita + HuLL/Gun/Speed upgradeovi, a slab sam s lovom, tj. na visokim tierovima jako je teško financirat više brodova, tako da moram odredit jedan cilj.

A to je: Yamato
Naravno. Samo u tom t10 će biti i još koji Yamato i iskreno, koliko čujem od ekipe, t10 fajtovi su često živa dosada. Uz to svi su usrani ko grlice jer često nema prilike za "drugu pogrešku" i popravci su skupi. U biti ekipa najviše hvali t5-t7 mečeve.

Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Edit: imam i Farraguta researchanog. Mislio sam ga za ranked koristit eventualno (sezona počinje za 3 dana). Ima tko iskustva sa Farragutom
Imam ga ja. Ha čuj, dobar je to DD, uvjetno rečeno, neki balansirani mix Pljeske/Kieva i Minekazea. Ja ga baš nešto puno i ne stignem igrat pokraj svih drugih brodova. Kolko sam čuo to je sweet spot kod US DDova.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 19:57   #1149
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Naravno. Samo u tom t10 će biti i još koji Yamato i iskreno, koliko čujem od ekipe, t10 fajtovi su često živa dosada. Uz to svi su usrani ko grlice jer često nema prilike za "drugu pogrešku" i popravci su skupi. U biti ekipa najviše hvali t5-t7 mečeve.

Ma znam, imam 3 T8 broda, non stop sam u T9/10 matchevima, i meni su dosadni. Ali Yamato je Yamato
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 20:16   #1150
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Ma znam, imam 3 T8 broda, non stop sam u T9/10 matchevima, i meni su dosadni. Ali Yamato je Yamato
Kužim te. Nego vidi ovog manijaka, uopće ne koristi zoom. Ili je to kao replay pa nema zooma?

Yamato gameplay
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2016., 20:40   #1151
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,986
Kad koristis replay, doslovno je replay svega sta si radio ingame. Znaci svaka rotacija misa, chat, zumiranje, ama bas sve.

Ovaj lik sta puca bez ikakva zumiranja il ima sjeban replay sistem, jer shelovi idu na drugu stranu od nisana il ima neki overlay za varanje.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:10   #1152
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Kužim te. Nego vidi ovog manijaka, uopće ne koristi zoom. Ili je to kao replay pa nema zooma?

Yamato gameplay
Lol kako melje ekipu

Neznam šta točno snimaju replayi, a kursor zna bit sjeban. Evo jedan replay Yamata gdje se vidi kako tip zumira i isto tako rastura sve u dometu.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:20   #1153
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Yamato FTW. To je po dizajnu OP brod koji jede druge BB-e. Tako kaže sam WG. Zato i pojede Montanu u 9-10 slučaja.

Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Ako skupim pare i volje dat ću Mutskiju drugu šansu (bar imam sve researchano). Kapetan mu je u rezervi.
Mutsuki ti je kompletno drugačiji način igranja od RU ili USN DD-a. Dalje su svi IJN takvi. Minekaze je zadnji u liniji koji je torpedo spammer, valjda do Shimakazea koji je po meni čisti OP jer nema puno CV-a u višim tierima.

Uglavnom, meni je Mutsuki brutalan DD. Jači od Minekaze u duelu iako ima dva topa vs. njegova 4, ali mu se ta dva jako brzo okreću što je unikat u IJN DD liniji. Torpeda nisu uopće spora, već princip stealth lansiranja traži strpljenje i pažljivo biranje meta: CA ako ide prema tebi ili će izronit iza otoka, i svaki BB pod uvjetom da niti jedna od navedenih meta ne bježi od tebe. Uredno potapam i DD-e sa Mutsukijem. Najveći plus savladavanja Mutsukija je predviđanje gdje i kako se flota kreće i što će se događati. Prije svakog lansiranja pratiš jednim okom metu prije na mini mapi u pokušaju predviđanja gdje će bit kad torpeda stignu do nje.

Postotak pogodaka torpeda mi je 12% s njime, što se smatra jako visoko. Jao što ću tek radit kad skupim bodova za Concealment Expert skill...


Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Raspisali ste se o toj Pensacoli, imam je researchanu, morat ću je kupiti.
Po meni, ne vidim odakle ljutnja prema tom brodu. Svaki CA je ploveća citadela, neki više neki manje u zanemarivim razlikama. Najveća mana joj je brutalno loš concelment i zato kad te svi vide prvo deru po debi. Ako se igra prema prednostima broda, ima dosta ljudi (uključno samnom, Smokijem itd) koji su oduševljeni brodom, čak i iznenađeni koliko je dobar performer nakon prognoza koje slijede poslije Clevelanda i po forumima od ekipe koja se razmazila s njime. Toliko da sam prodao Clevea jer me to HE spamanje ne interesira više - kapetan je sad na Nope Orlanu.


Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Kad koristis replay, doslovno je replay svega sta si radio ingame. Znaci svaka rotacija misa, chat, zumiranje, ama bas sve.

Ovaj lik sta puca bez ikakva zumiranja il ima sjeban replay sistem, jer shelovi idu na drugu stranu od nisana il ima neki overlay za varanje.
Replayi znaju biti 'zbugani. Ovisno o verziji igre, ne radi torpedo indikator ciljanja, itd. Ne bi me čudilo da ni zoom ne radi kako treba u određenim verzijama igre jer još nisu službeno podržani.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 05.01.2016. u 09:57.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:57   #1154
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,986
Ma znam da ima problema, al nisam jos vidio replay gdje ne radi zoom nikako. Ako je starija verzija onda se obicno replay ni ne pokrene, al lik je stavio svoj gameplay i uploadao ga + disableani komentari na YT.

Dunno, vise me nista ne cudi.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:22   #1155
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Nisam gledao puno replay-a niti upalio jedan osobno na svojem kompu, ali da je nekaj čudno s tim replayem je - lik cilja u jednom smjeru a puca u drugom. WTF. Ipak mislim da je problem do samog replaya nego do varanja.

Ovo je recimo replay / dokaz koliko viši tier može biti ne balansiran ako je na jednoj strani Shimakaze kao jedini DD bez CA i CV-a:



Masakr kreće od 19:30
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 00:05   #1156
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova

Ovo je recimo replay / dokaz koliko viši tier može biti ne balansiran ako je na jednoj strani Shimakaze kao jedini DD bez CA i CV-a:


Masakr kreće od 19:30

Da mi je samo vidit lica ekipe koja je upravo kupila Tirpitza i onda ih shimakaze ovako samelje u jednom šutu
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 09:35   #1157
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 5,033
kakav masakr

a mec je brutalno slozen
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 11:31   #1158
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hej ekipa, kako nisam igao ni WOT, a ni WOW (ne Warcraft, OFC); zanima me koliko realno izgleda WOW (po "realno" mislim na detalje brodova, naoruzanja, modele i sl.)?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 12:52   #1159
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
WOWS, pa nema zabune.

Brodovi su dosta realni što se izgleda tiče. U međusobno točnom su mjerilu, ali su udaljenosti ako se ne varam 1/2 ili manje od stvarnosti radi gameplaya jer bi inače borbe trajale satima. Možda i 1/3 stvarnih udaljenosti, govorim o kilometrima.

Svaki brod ima nekoliko trupova koji su iz nekog razdoblja. Npr. Tier 5-7 bojni brodovi počinju u svojim WW1 konfiguracijama ili iz perioda odmah nakon WW1 dok je finalni trup često načičkan sa AA i donosi poboljšanja u vidu WW2 municije i povećanje oklopa. Ima naravno i "papirnatih brodova" odnosno onih koji nikad nisu otišli dalje od crtaće ploče. Ali i ti su napravljeni prema stvarnim planovima / nacrtima. Neke od mornarica jednostavno nisu imale brodove u toj klasi da se popuni svih 10 mjesta u liniji.

Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
kakav masakr

a mec je brutalno slozen
Još mi je jače kako prca ekipu na kraju borbe. "I welcome lowe for the water..." - 5 x Tirpitz i 1 x Iowa svi redom one shot killovi.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 15:53   #1160
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
i sad zamisli da grindaš do Bismarcka i onda te baca u fajt s tim OP đubretom...nije fora...i baš me zanima koji će to fiktivni njemački BB biti u t9 i t10...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 19:42   #1161
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Pretjerali su sa overpenom....derem yorcka u NM sa 12 km (AP) ko kreten po boku i to konstantno dok mi nije došao blizu i skinem mu samo 50% HP, na kraju me rokne ekipa.....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 15:18   #1162
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
RNGesus. CA imaju najkonzistentnije pogotke odnosno šansu istih. Kao što sam naveo primjer ranije, jedan dan nemrem otok pogodit, drugi dan cijelim Citadele šakom i kapom. One shot Furutake na manje od 7km, po Citadela Clevelandu i Omahi ispod 10 km sve u istoj partiji. Recimo s Coloradom u zadnje vrijeme nisam gotovo ništa Citadelirao. Samo konstana šteta na temelju 403mm kalibra, najviše nafarmano na Tirpitzima.

Jučer skupio sa Mutsukijem 14. bod na kapetanu. Sad ganjam 15. koji otključava Concealment Expert. Sa 179000 potrebnog XP-a sa 14. na 15. tek sam na 70% lol. Svaki slijedeći bod je brutala dohvatit naprema prethodnom:

http://wiki.wargaming.net/en/Crew_(WoWS)

---

Igrao Ranked jučer od kako je počela 3. sezona. Malo previše riskiram, ali mi je još uvijek Mutsuki go-to brod za Ranked. Stavio sam sve premium Consumables i zastavicu za +5% (IIRC) brzine i sa boostom ovo čudo vozi skoro 43 čvora.

Najimpresivnija borba od jučer gdje sam preokrenuo izgubljenu partiju. Oba tima idu na A bazu. Ja skupa s njima. Kako je unutra Farragut & Minekaze, Minekaze i ja iz našeg tima nismo puno mogli jer se naš tim fokusirao na sve samo ne DD-e. Bježim iz B capa jer vidim da je to samoubistvo ostat tu, i krećem na A bazu. Capam A uspješno i vidim da mi je pol tima na dnu mora protiv Farraguta, Clevelanda, Warspitea, New Yorka i Nurnberga. Ostala nas trojica.

Kad sam bježao sa A baze, vidio sam da je Farragut na oko 1600 HP-a. Reko idem okušat sreću još jednom na A bazu pa gdje puklo puklo. Jurim natrag i vidim kako mi se približava Cleveland između dva otoka. Lansiram obje salve na njega i nastavim dalje pritom nestajući iz njegovog vidokruga iza otoka. Bam! Prvi kill. Neprijateljski tim je počistio što se počistiti dalo kod A baze, i sad je u lovu na ostatak našeg tima. Reko idem barem još probat Farraguta rješiti jer znam da mu nije puno ostalo, možda mi se i torpeda reloadaju do tada. Izletavam iza otoka ispred Farraguta, Warspitea i Nurnberga. S 3 pogotka pada Farragut, bacam dim i okrećem za 180° uz lansiranje torpeda na Warspitea. Bam! Warspite ili je imao tunnelvision ili nije misliio da sam stigao lansirati torpeda - one shot kill. Već pišem timu kako sad imamo šansi jer smo podjednaki s bodovima ili blizu. Vraćam se prema centru mape i primjetim kako u istom smjeru plovi New York na full HP. Brži sam i biti ću iza otoka prije nego on stigne. Netko drugi ga spota pa ga cijelo vrijeme vidim. Sačekam ga par sekundi i na 3 km izletavam van - Bam! pada i on, još jedan one shot kill.

Tu sam postao malo presiguran u sebe, krećem prema A bazi da i to osvojim no tamo me sačekao Nurnberg. Kako sam bio na malo HP-a rješio me u dve salve. No, minutu poslije pada i on a mi dobivamo pred par minuta izgubljenu partiju.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 16:08   #1163
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ja opet prodao Mutsukija. Nisam čak ni loš u njemu ali me nervira puno veći response time za izbjegavanje njegovih torpeda. Tu i tamo potopim nekog ali najčešće tu i tamo neki pogodak. Ja to neznam igrat i bok. S druge strane u Minekazeu sam zver. Ako nemam baš loš dan. Sad ganjam concealment skil kojim mu detection pada na nešto više od 5km..ovisno tko ga spota. Tad će bit još veći gušt. Kupio sam i Gnjevnog jer je sad sweet spot ru DDova...premium acc mi ističe za par dana..ne mislim opet uzimat do švapskih BBa...
Nego, jel zna netko...jel se kapetanov skill brže grinda s premium accom? Pitam jel mi treba concealment skill za Minekazeovog kapetana...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 17:02   #1164
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Koliko si ti premium brodova kupio? Za ukupnu cijenu mogao je pasti ili Atago ili čak Tirpitz...

Vrlo vjerojatno sve ide brže s premiumom. Ja sam na Mutsukija stavio one +50% captain XP zastavice da ubrzam tu zadnju etapu od 179000 sa 14 na 15 bodova. Njih dobiješ za Confederate achievement.

EDIT: Mene recimo zanima koliko brže ide školovanje kapetana na premium brodovima. Prema tome ti je onda možda Fujin bio bolji izbor.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 07.01.2016. u 17:15.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 20:02   #1165
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Koliko si ti premium brodova kupio? Za ukupnu cijenu mogao je pasti ili Atago ili čak Tirpitz...

Vrlo vjerojatno sve ide brže s premiumom. Ja sam na Mutsukija stavio one +50% captain XP zastavice da ubrzam tu zadnju etapu od 179000 sa 14 na 15 bodova. Njih dobiješ za Confederate achievement.

EDIT: Mene recimo zanima koliko brže ide školovanje kapetana na premium brodovima. Prema tome ti je onda možda Fujin bio bolji izbor.
Kupio sam Murmanska za dublone u igri pa me ispalo manje nego u dućanu (oko 70kn). On je money maker i uz Koniga najbolja t5 CA. Pljeskawicu sam uzeo dok nije bila u bundleu (oko 140 kn) i super je DD. Allrounder s tim da je bolji kao gunboat nego torpedo boat iako ni torpeda mu nisu loša. Uz to concealment u t7 odličan obzirom da je gunboat. Meni takav tip broda jako paše. Kad mu stavim demolition skill (uskoro) onda će bit još veći gušt. Tirpitz je bio samo u bundleu nekih 360 kn ili čak više...previše...Osim toga ne želim biti hrana za Yamatoe.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 10:14   #1166
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Od svih Premium brodova mene jedino Tirpitz privlači - odličan oklop, topovi i torpeda na BB-u ako uletiš u kakav duel. Često su u T7-8 borbama top tier. Za razliku od CA, s Yamatom barem mogu dulje ostat živi. Ali mi se ne plaća paprena cijena kad ću najvjerojatnije moć potegnuti do Bismarcka u skorije vrijeme. Murmansk je sigurno super, ali kredita imam više nego dovoljno tako da mi za farmanje ne treba brod. A i ne znam što bi trenirao s njime i Pljeskom jer RU i PL linije ne vozim.

Glavni interes mi je brže školovanje kapetana. Dal netko zna da li se zbrajaju bonusi +50% XP i +50% Captain XP zastavice?

Na forumu vele kako sav zarađen XP ide i kapetanu, po tome se Premium acc. sam po sebi isto isplati.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 11:05   #1167
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Tako je. Premium acc donosi više love, XPa za brod, free XPa i XP za kapetana. Na to ide zulu hotel zastavica s 50% XP za kepatana. Ja te zastavice isključivo zarađujem u ranked i sl., ne pada mi na pamet davat lovu za to. Fora s premium brodovima (posebno Murmansk) je što zarađuju veliku lovu i kad nemaš prem acc. E sad...ako ga misliš plaćat forever onda ok ali ako misliš da bi uskoro igrao bez premium accounta (posebno ako misliš igrat i t9 i t10) onda ti dobro dođe prem ship za farmanje love. Tirpitz je super brod ali 400kn je malo previše za jedan brod (istina u bundleu ali..)...Isto tako kolko sam skužio, pošto je to t8 brod, često ga mm baca u fajt s Yamatom....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 11:38   #1168
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ili ih osvojiš sa Confederate / High Caliber achievementima.

Da uzimam Premium brod, to bi bilo nešto od IJN ili USN linije. Recimo kad bi se pojavio CV-6 USS Enterprise ili od CA Northampton ili Portland klasa to bih vrlo vjerojatno uzeo - ubrzani trening dva već visoka kapetana sa NO i Pepsi, te USN CV koji bi zamjenio smeće od Rangera. Ubo bih sad Fujina da mi skrati ovh zadnjih 179000 XPa potrebnih za 15. bod na Mutsukijevom kapetanu, ali nažalost nije u ponudi trenutno.

Još malo pa sam do Hiryu-a sa 2-2-2 palubom. Jedva se čekam rješiti ovog Ryuja i njegovih dvokrilaca (zadnji IJN CV sa dvokrilcima, TB točnije). Hryu je prvi IJN CV koji ima ozbiljne lovce i dobre TB-e. A Ranger na drugoj strani niti sa AS palubom mu ne može puno. Do sada se IJN CV svodi na bježanje od USN CV-a jer te ovi samelju svojim lovcima. Tim više jer ekipa farma killove aviona radi onih stupidnih Anime misija.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 08.01.2016. u 12:50.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 15:52   #1169
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
neznam..nisam primjetio drastičnu razliku u farmanju xp kapetana na premium brodovima...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 19:08   #1170
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 451
Malo izivljavanja u rankedu sa Mexicom,i sad je T7-T8 vec na 15.. Tu vec dugo traju partije,ali Carolina gazi
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na