Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.03.2014., 21:47   #1111
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,796
Citiraj:
Autor spajder Pregled postova
Ma kakvo bacanje,al kupanje da,naravno i u moru,stim da ga poslije isperem u vodi i nikad problema.Teba ponekad oćistiti oko onih flapova i nema zime!


Kladim se da ćeš ovo ljeto otvoriti temu na forumu "ne radi mi mob"
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 05.03.2014., 21:49   #1112
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Ne. Tražio sam po netu jutros i izgleda da je to poznata greška na Sony mobitela od androida 4.2, pa se prenjela i na 4.3, a njima se baš i neda rješavati.

Uglavnom, postoji forum tema na sonymobile stranici gdje im majku spominju na 9 stranica.
nisam istraživao iskreno jerbo exchange koristim na službenom mobu, ali sumnjam da bi samo tako ignorirali exchange problem ono globalno i kroz dvije verzije apdejta.
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2014., 22:00   #1113
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova


Kladim se da ćeš ovo ljeto otvoriti temu na forumu "ne radi mi mob"
Još uvijek radi
http://i61.tinypic.com/1zm1s8k.jpg
http://i62.tinypic.com/293twnc.jpg
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline  
Staro 05.03.2014., 22:17   #1114
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nisam istraživao iskreno jerbo exchange koristim na službenom mobu, ali sumnjam da bi samo tako ignorirali exchange problem ono globalno i kroz dvije verzije apdejta.
Čuj, koliko čitam u toj temi uveli su problem sa 4.2. Do tada je radilo bez problema (original android radi bez problema na svim verzijama). Ne radi se o originalnom exchange serveru nego Zimbra Zpush, iako se na istoj temi žale na slične probleme i sa originalnim.

Uglavnom, Zpush je sa svoje strane popravio u beta verziji sljedećeg zpusha, tako da sam uspio sa time popraviti situaciju dok ne izađe final.
Mikeyy je offline  
Staro 05.03.2014., 22:27   #1115
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
a čuj jedno je zimbra, jedno je exchange... da će si netko sada baš dopustiti zayebavanje s tim je druga priča.

mislim gle kad sam ja nabavio svoju xperiu je bilo problema sa bt sync na auto radio i to globalno, oke sony je tada kretao "samostalno" pa ajde i ono maltene sam downgrade-ao na ginger čisto da mi to radi normalno, dogovorio sve legala sa servisom da to obave i taj dan su valjda izdali update i sredili to.

mislim nije to kinez i takve globalne stvari se ipak jasno i glasno vide.
syss je offline  
Staro 06.03.2014., 08:38   #1116
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Takva ja iskustva imam sa HTC. Kada sam kupio prvi Desire nije primanje kontakta (VCARD preko SMSa) radilo kako treba kada ti šalju ljudi sa Nokiama.
Poslao ljudima šta nevalja i u sljedećoj nadogradnji je bilo ispravljeno.

ZPUSH backend nije više mali udio u exchange serverima pošto ga koriste jako puno rješenja (Zimbra, GroupOffice, Horde...). Koliko vidim, većina proizvođača activesync proizvoda testira svoje proizvode i na nekoj verziji ZPUSH servera uz original exchange.

Ali, rješeno je tako da se ne živciram više.
Mikeyy je offline  
Staro 06.03.2014., 23:20   #1117
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
zanimljiva stvar mi se počela događat no mojoj xz1 u zadnje vrijeme, cca tjedan dva...

nekad(random uzorak) kada se javim na poziv odmah mi je uključen speakerphone- da, pazim da ne dodirnem slučajno prstom ili rukom tipku za speakerphone i nije to sigurno..

ima nekog da mu se to događa isto?
thezero je offline  
Staro 06.03.2014., 23:28   #1118
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 860
Također se događa na mojoj i bratovoj Xperiji Z....neznam u čemu je kvaka ? Zadnji update ?
Snowrider je offline  
Staro 07.03.2014., 00:06   #1119
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
a nemam pojma, imam update vec dugo i samo odjednom se pocelo dogadat... :/
thezero je offline  
Staro 07.03.2014., 00:11   #1120
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
a nemam pojma, imam update vec dugo i samo odjednom se pocelo dogadat... :/
Provjerite postavke poziva. Ako ne pomogne, refleš tvornički čistog firmwarea. Ako ni to, onda RMA.
Ali flešanje 99,9% će to riješiti. Ako se bojite gubitka garancije, pičite rom od svojih operatera.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2014., 00:46   #1121
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Ma znam da ce flash vjerojatno rijesit al tako mi se ne da to... Imam mpbz aplikaciju i toliko tlaka mi je svako malo ici po kod za autorizaciju da je to strasno...
thezero je offline  
Staro 07.03.2014., 09:08   #1122
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,886
Mene će banat iz PBZ-a zbog toga.
Dok sam drkao po romovima na ex mobu, dvaput mjesečno sam bio u poslovnici samo zbog toga. Više me nisu ni pitali što trebam.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 07.03.2014., 10:04   #1123
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Uh, kamera na Z1

Držim da mobiteli i dalje ne mogu zamijeniti, čak niti bolje kompaktne fotiće (vjerojatno mogu one do par stotina kuna), ali malo sam išao testirati Xperiju Z1 i svoju Sony Nex 5R kameru. Jao Bože dragi... očekivao sam naravno čistu pobjedu fotića, ipak 1/2.3" protiv ASP-C senzora, uz kvalitetniju optiku nema što tražiti, ali razlika koju sam dobio me ipak šokirala. Fotke slikane Xperiom su zapravo loše, baš loše. Kakav je to noise? Tek na manual, na 8mp slika izgleda, ajde - nekako.

Sve u svemu, nezadovoljan sam. Zato i jesam u mjesec dana okinuo 6 slika, neupotrebljive su.
kyz0 je offline  
Staro 07.03.2014., 10:43   #1124
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
Ma znam da ce flash vjerojatno rijesit al tako mi se ne da to... Imam mpbz aplikaciju i toliko tlaka mi je svako malo ici po kod za autorizaciju da je to strasno...
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Mene će banat iz PBZ-a zbog toga.
Dok sam drkao po romovima na ex mobu, dvaput mjesečno sam bio u poslovnici samo zbog toga. Više me nisu ni pitali što trebam.
ne možete to preko internet bankarstva? Ja na ZABI uredno preko neta generiram nove aktivacijske kodove, ne moram do banke. Pa umro bi da sam toliko puta morao u poslovnicu
tor je offline  
Staro 07.03.2014., 11:25   #1125
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
zanimljiva stvar mi se počela događat no mojoj xz1 u zadnje vrijeme, cca tjedan dva...

nekad(random uzorak) kada se javim na poziv odmah mi je uključen speakerphone- da, pazim da ne dodirnem slučajno prstom ili rukom tipku za speakerphone i nije to sigurno..

ima nekog da mu se to događa isto?

ovo se pocelo dogadjati na mom htc one miniju isto...i isto od prije tjedan-dva
bigAdvance je offline  
Staro 07.03.2014., 11:46   #1126
pizdun
d(O.o)b
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: -
Postovi: 223
i meni se javlja to sa speakerom...

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia...lt/td-p/371517

na 4. stranici je link na

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia.../587785#M17510


gdje vele da chrome zapravo uzrokuje probleme ...
pizdun je offline  
Staro 07.03.2014., 21:56   #1127
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Mene će banat iz PBZ-a zbog toga.
Dok sam drkao po romovima na ex mobu, dvaput mjesečno sam bio u poslovnici samo zbog toga. Više me nisu ni pitali što trebam.
Ma dok sam imao galaxy s2 sam isao dvaput tjedni nekad

Citiraj:
Autor pizdun Pregled postova
i meni se javlja to sa speakerom...

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia...lt/td-p/371517

na 4. stranici je link na

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia.../587785#M17510


gdje vele da chrome zapravo uzrokuje probleme ...
Damn it... A bas mi je dobar chrome zbog synca sa kompom :/
thezero je offline  
Staro 07.03.2014., 23:52   #1128
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,796
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ne možete to preko internet bankarstva? Ja na ZABI uredno preko neta generiram nove aktivacijske kodove, ne moram do banke. Pa umro bi da sam toliko puta morao u poslovnicu
Mene uvijek šalju u najbližu poslovnicu jer mi je rečeno da ne mogu dobiti aktivacijski key nigdje osim kod njih osobno :\
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 08.03.2014., 00:21   #1129
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
E al pazi ti imaš samo mPBZ uzmi si i mToken uslugu time se možeš ulogirat na web i onda si reizdavat ključeve odnosno ove aktivacijske kodove.

Naravno ni to ti ne pomaže ako updejtaš os i onda shvatiš da si zaboravio uzet ključ iz starog OS.a tj. tražit reaktivaciju prije .

p.s. bar mi u PBZ.u možemo na web.u (Internet bankarstvu) reizdavat te aktvacijske ključeve.
Forace je offline  
Staro 08.03.2014., 13:04   #1130
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ne možete to preko internet bankarstva? Ja na ZABI uredno preko neta generiram nove aktivacijske kodove, ne moram do banke. Pa umro bi da sam toliko puta morao u poslovnicu
Eh, mogu (valjda), ali ja imam i mToken. Naravno, ako "ubijem" MPBZ i mToken je beskoristan.

Citiraj:
Autor kyz0 Pregled postova
Uh, kamera na Z1

Držim da mobiteli i dalje ne mogu zamijeniti, čak niti bolje kompaktne fotiće (vjerojatno mogu one do par stotina kuna), ali malo sam išao testirati Xperiju Z1 i svoju Sony Nex 5R kameru. Jao Bože dragi... očekivao sam naravno čistu pobjedu fotića, ipak 1/2.3" protiv ASP-C senzora, uz kvalitetniju optiku nema što tražiti, ali razlika koju sam dobio me ipak šokirala. Fotke slikane Xperiom su zapravo loše, baš loše. Kakav je to noise? Tek na manual, na 8mp slika izgleda, ajde - nekako.

Sve u svemu, nezadovoljan sam. Zato i jesam u mjesec dana okinuo 6 slika, neupotrebljive su.
Da, auto mode je očajan. Dobar je jedino vani, na dobrom osvjetljenju. U situacijama sa lošijim osvjetljenjem, preveliki ISO jednostavno ubije slike.
BTW. isprobaj Perfectly Clear app. Čini mi se da je noise znatno manji.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 08.03.2014. u 13:16.
sinisa1989 je offline  
Staro 09.03.2014., 08:20   #1131
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Takodjer mi se dogadja to sa speakerom, pocelo je prije 2-3 dana, uzas. Ovaj 4.3 je smece kakvog nema, toliko problema da to nije normalno. Em mi je zeznuo memorijsku pa malo-malo joj ne mogu pristupiti, pa sad ovo. Jos mi se dogadja nekad i kad se javim da nece ugasit ekran kad prislonim glavi, i slicne gluposti. Nadam se da ce KitKat to ispraviti.
__________________


mislav_os je offline  
Staro 09.03.2014., 08:56   #1132
dean123
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: pregrada
Postovi: 3
pozdrav
dali ima tko iskustva s kupnjom preko njuškala
dean123 je offline  
Staro 09.03.2014., 09:51   #1133
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Ja sam uzeo preko njuskala xperiu z, gledaj samo da je mob novi i zapakiran, i da je kupljen uz pretplatu, jer tako ćeš dobiti 2 godine garancije, a i jeftinije ćeš proći
jura_19 je offline  
Staro 09.03.2014., 10:18   #1134
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Takodjer mi se dogadja to sa speakerom, pocelo je prije 2-3 dana, uzas. Ovaj 4.3 je smece kakvog nema, toliko problema da to nije normalno. Em mi je zeznuo memorijsku pa malo-malo joj ne mogu pristupiti, pa sad ovo. Jos mi se dogadja nekad i kad se javim da nece ugasit ekran kad prislonim glavi, i slicne gluposti. Nadam se da ce KitKat to ispraviti.
Ti velim da na čisto reflešaš FW. Samo sve backupiraj, s neta skini Sony Update Service i odaberi reinstall. Naravno, prvo backup svega i vadi memorijsku.
SUS će ti ga reflešat sa tvojim firmwareom kojeg imaš, ako te već trta zejebavat se sa FlashToolom i FTFovima sa XDA foruma.
Probaj to i 99% sam ziher da će ti problemi nestati. 4.3 od zadnjeg updejta .101 je OK. Riješen je battery drain i još neke sitnice.
Brko je offline  
Staro 09.03.2014., 11:03   #1135
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 860
Ja neznam ali brijem da je do zadnjeg updatea kojeg sam dobio prije 2 tjedna...sad kad se javljam moram se javit pa prislonit mobitel na uho jer u protivnom se pali zvucnik -.-
Snowrider je offline  
Staro 09.03.2014., 11:49   #1136
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
A,ja znam da radi sve za 5!flešenzi kiriki,kao što kaže drug brko!
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline  
Staro 09.03.2014., 12:08   #1137
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,436
Šta se to događa s tim Xperiama? Prvi fw su donosili neke nove kul i fensi stvari, a ovi noviji degradiraju uređaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 09.03.2014., 15:36   #1138
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Šta se to događa s tim Xperiama? Prvi fw su donosili neke nove kul i fensi stvari, a ovi noviji degradiraju uređaj.
Nemoj širit dezinformacije. Uređaj se ne degradira novim verzijama fwa. Ponekad root i neke aplikacije i postavke poremete uređaj kad se updejta OTA načinom. Zato se događaju takve mušice. Kad se stavi čisti FTF ili refleš preko SUS-a, i napravi restore backupa, mob radi ko zmaj bez ikakvih problema ili lagova zbog bloatanog UI-ja kao recimo Samsung.
Brko je offline  
Staro 09.03.2014., 15:41   #1139
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,948
Sony Xperia mobiteli

Problem na svim mobovima je OTA. Od iOS-a do Androida. Jednostavno je tesko updejtati firmware dok su aplikacije i podaci zivi. Svaki OTA update je od 10-300 mb a cijeli fw je 1gb navise. Cist FW,najmanje gresaka
spawn je offline  
Staro 09.03.2014., 15:52   #1140
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Problem na svim mobovima je OTA. Od iOS-a do Androida. Jednostavno je tesko updejtati firmware dok su aplikacije i podaci zivi. Svaki OTA update je od 10-300 mb a cijeli fw je 1gb navise. Cist FW,najmanje gresaka
Kad izađe nova inačica softvera, napravim backup i pokrenem SUS. Spiči najnoviji FW tvornički čist. Nakon toga restore i mobitel kao nov. Nikad nikih problema.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na