Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2011., 21:13   #10741
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ova prognoza više fule nego šta pogodi. Pa to nije za povjerovati. Ne mogu pogoditi nit jedan dan valjda zadnjih tjedan dana. 5 puta sam htio se malo provozati bajkom, odustao radi prognoze. 1 dan kad ću odlučit da idem, sjekire će padat s neba
http://www.wunderground.com/global/stations/14240.html
Ova stranica sakuplja podatke i sa "amaterskih" stanica, također piše koliki je postotak sigurnosti prognoze pa ako se voliš kockat sa prognozom
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 21:35   #10742
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728



http://usporedi.hr/testovi/test-kamere-gopro-hd-hero-surf

Upravo tako!
Ispričavam se na pogrešnom navodu.
-->
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jel to neki novi firmware u kameri? Kad sam ju imao na testiranju za recenziju 60fpsa je davala samo u 720p.




http://usporedi.hr/testovi/test-kamere-gopro-hd-hero-surf

Upravo tako!
Ispričavam se na pogrešnom navodu.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2011., 21:37   #10743
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Upravo tako!
Ispričavam se na pogrešnom navodu.
Nema frke.

Kao što kažeš, stvarno se 60fpsa osjeti jako u odnosu na 30
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 21:59   #10744
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
@ Nik
Treba ti IS (prihvat na rami) to PM adapter (mislim da je čeljust PM, Shimano nije imao nikad valjda IS čeljusti) za određeni rotor (160/180/183/185/200/203). Velim, nisam skužio koji rotor imaš.

Neki to zovu i PM to IS ako prvo govore za čeljust.

Ja nažalost doma imam samo prednji IS to PM za 160mm rotor. A to je isti adapter za stražnji 140mm rotor. Ako ima netko prednji IS-PM za 200mm, onda je to stražnji za 180mm ako se ne varam. Prednji 180 je stražnji 160mm.

@MIK
Fala, sejvo link

@DOT tekućina
Svejedno jel se mučka ili ne. Mučkanjem se samo ubrza, no sama tekućina je higroskopna i upit će vlagu iz zraka čim stoji.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 22:11   #10745
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Tx...nisam ni sumnjao da ti znas
...sad kad toga ne bude po ducanima.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 22:13   #10746
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Ja sam napokon prodao svoje elixire cr i sad uopce ne znam kaj bi kupil.
formula rx ili mozda the one, ili magura marta. ne znam jel se isplati tolko love davat za kocnice, a opet me ne muci da mi stane bajk na mjestu cim pogledam rucicu.


@nik - mislim da ces morat platit unutrasnje dijelove rucice, oni ti ne idu pod garanciju jer su potrosni dijelovi. to ti je oko 400kn. tak sam ja morao, lijepa čestitka mi je došla. od onda, avid više nikad
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 22:14   #10747
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Trebam pomoc.

De5tr0yerovi adapteri mi ne pasu na ramu tak da cu se sutra dati u trosak ili nista od voznje u subotu...samo kaj sam truba pa neznam koju vrstu adaptera trebam kupiti...ali znam da na forumu sigurno netko zna.

Evo slike prihvata na rami pa pucajte (moze i link da vidim kaj trebam kupiti):
http://www.pohrani.com/f/3R/F8/yLQMG...at-kocnice.jpg

Uzasno sam ljut na servisera...em je skinuo adapter koji nije trebao dirati, em mi je pokapao s DOT tekucinom Sigmu i sad je mutno staklu na tom mjestu.
Pretpostavio sam da bi moglo biti veselja s nagrizanjem DOT tekucine pa sam pomno pregledao ramu...ali ne i Sigmu, a nije bas uocljivo sve dok se ne zagleda u displej.

Montira se Shimano M535 na Avid G3 rotor 160mm...a ima se i De5tr0yerov 203mm rotor...pa ako netko ima za prodati ili posuditi adekvatan adapter slobodno se javi
Ček a 203 adapter koji sam ti dao, avid piše na njemu, ali paše i na shimana?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 22:31   #10748
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ček a 203 adapter koji sam ti dao, avid piše na njemu, ali paše i na shimana?
Ne bi trebalo imati veze koja je gore čeljust. Sve su isti čeljusti isti PM (74mm) prihvat. Ali ako je za 203 rotor, onda mora biti gore i 203mm rotor.

To što avid ima one podloške koje podižu čeljust na pravu visinu od adaptera, nema veze s drugim čeljustima koje su sve iste - razmak rupa je 74mm. IS ima razmak 51mm i naravno orijentacija rupa je drugačija.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 22:47   #10749
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
Ja sam napokon prodao svoje elixire cr i sad uopce ne znam kaj bi kupil.
formula rx ili mozda the one, ili magura marta. ne znam jel se isplati tolko love davat za kocnice, a opet me ne muci da mi stane bajk na mjestu cim pogledam rucicu.


@nik - mislim da ces morat platit unutrasnje dijelove rucice, oni ti ne idu pod garanciju jer su potrosni dijelovi. to ti je oko 400kn. tak sam ja morao, lijepa čestitka mi je došla. od onda, avid više nikad
Vidim problem isti kao i kod mene, cak nam se i izbor donekle podudara...meni se svidja The one, ali mi se cijena ne svidja.

Radije dam 900kn za komplet novu kocnicu, nego 400kn za popravak stare...hebem ti ja takve potrosne dijelove koji riknu nakon 3k km.

@De5tr0yer

Nasarafim taj 203 adapter i imam jos 2 prsta manjka do 203 mm diska - mali je cak i za 160mm disk...uz igranje s podloznim plocicama jos bi se i dalo nesto iskemijati
...nisam strucnjak jer se prvi puta igram s adapterima, ali kad sam to posarafio ostao sam paf jer da nesto ne stima uocljivo je iz susjednog dvorista
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 22:49   #10750
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Kako je to moguće...

Ja sam baš na svojoj rami isprobavao taj adapter (daj provjeri jel piše avid 203 na njemu) i radilo je sasvim normalno. Dao sam ti 3 adaptera, mali, veći, najveći Provjeri please...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2011., 22:58   #10751
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
kad je sljeme u subotu ???
u koliko je trg ???
vrapče ?!

imam dva nova kandidata pa da im znam najaviti
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:08   #10752
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kako je to moguće...

Ja sam baš na svojoj rami isprobavao taj adapter (daj provjeri jel piše avid 203 na njemu) i radilo je sasvim normalno. Dao sam ti 3 adaptera, mali, veći, najveći Provjeri please...
Pise na njemu Avid 203, ali i taj najveci je premali i za 160mm rotor a kamoli za 203mm...ocigledno je krivi tip adaptera...evo kako to izgleda:

Slicka
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:18   #10753
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
A da ga probaš rotirat 180° XD?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:30   #10754
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Pozdrav!

Jel vidio netko ovakav ili sličan trelock

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5987

ali, da je duži?

Ovaj ima 85cm.

Hvala
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:35   #10755
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Pise na njemu Avid 203, ali i taj najveci je premali i za 160mm rotor a kamoli za 203mm...ocigledno je krivi tip adaptera...evo kako to izgleda:
Slicka
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
A da ga probaš rotirat 180° XD?
Dobro ti veli Destrojer. Fakat ga probaj okrenuti

Samo kaj meni ovaj rotor ne izgleda kao 203mm ? Ili sam to samo ja ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:38   #10756
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Ma provjereno paše na 203 kod mene, tak da nema zime. Još se na adapteru vidi da je malo kao pogreban tam di je disk bio

Ovaj njegov rotor nije 203, dal sam mu jedan pilasti onaj svoj
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:39   #10757
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Dobro ti se cini. 160mm je, sad si zamisli kak bi izgledalo da je 203mm.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:43   #10758
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
A možda bi i stao, to je sam 2cm razlike.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:46   #10759
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Jesam ja lud ili koji pimpek?

Kad mi vratiš adapter montirat ću ga na bicikleto pa pofotkat.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:56   #10760
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Poslikaj ti bajk i ovako bez montaze pa da usporedimo prihvat...trebalo bi odmah biti jasno u cemu je trik.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:56   #10761
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,279
e nik, di si kupia one cvike(di kuda kako) da znam pilat frenda u zg da mi ode kupit jedne ako se toliko isplati, jer sam izgubia cvike a kad se vozim na bajku na lece mi se sve lijepi pa ako su toliko smijesno jeftine i ako su dobre da kupim
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:58   #10762
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,822
Nik, da riješimo neš
Jesi okrenuo adapter tako da ova slova i strelica gledaju ka rotoru, ne prema van? Ak jesi budem pofotkao sutra i stavio
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:00   #10763
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Daj Nik nemoj plodit i stavi 203mm rotor te ako ne paše rotor na jednu stranu, zarotiraj ga

Iza su na svim bajkovima prihvati valjda isti. Tek se prošle i ove godine počeli pojavljivati PM prihvati, a sumnjam da netko iza ima IS prihvat za 180mm disk !? To su Magure znale imati napred (direkt PM na 6 ili 7" rotor, ovisno o vilici).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:05   #10764
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Pise na njemu Avid 203, ali i taj najveci je premali i za 160mm rotor a kamoli za 203mm...ocigledno je krivi tip adaptera...evo kako to izgleda:

Slicka
Krivo si okrenuo adapter, inače strelica na Avid adpteru uvijek treb ici prema gore i slova i oznake s unutranje strane.

Inace u intertsportu imate mckinley dl triston dry plus majice po 119 kn. Odlične majice za bike po normalnoj cijeni.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:11   #10765
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
aj da i ja pametujem malo , gledam sad svoj straznji rotor i adapter i cini mi se da je moj kontra okrenut, tj ovo sto ti destro govori, ovaj tekst koji se vidi na slici nek gleda prema rotoru, a ne prema nama

vjerojatno vam se i ja pridruzim u subotu, sam recite kad ste na trgu

danas kroz kanal od glavice poljubio zemlju, blato za popizdit, nije ko ono kad smo isli destro i ja al nije ni puno bolje buduci da je teren koma, uzrok pada: nisam se stigao iskopcat, srecom pa sam bio spor tak da sam se sam zablatio

daljnji komentari na SPD: jel se to cudo treba tak tesko ukopcavat kad se zablati ili sam to ja? prvi problem koji mi se poceo dogadjat da zakacim pedalu bocno tak da se nemrem ukopcat nikak, kad sam skuzio da me to muci stigli problemi u blatu.. nisam bas odusevljen ovom investicijom nadam se da ce s vremenom bit bolje, tvrdoglav sam pa cu valjda prezivit ovo pocetno mucenje ..
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:18   #10766
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Pa dobro srale7 di si bio do sad...najzanimljivije kaj je i meni palo na pamet da bi trebao probati zarotirati adapter ali odmah nisam imao vremena pa sam odokativnom procjenom zakljucio da i ne treba probati...jos sam sam sebi rekao pa koja bi budala stavljala natpis s kontra strane...na koncu sam jedini bedak ja .

No dobro, bajk ce za vikend biti spreman...jos samo da kupim mem. karticu za kameru i idemo se voziti.

Uh...sve mi je neugodno kakav sam majstor
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:29   #10767
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
daljnji komentari na SPD: jel se to cudo treba tak tesko ukopcavat kad se zablati ili sam to ja? prvi problem koji mi se poceo dogadjat da zakacim pedalu bocno tak da se nemrem ukopcat nikak, kad sam skuzio da me to muci stigli problemi u blatu.. nisam bas odusevljen ovom investicijom nadam se da ce s vremenom bit bolje, tvrdoglav sam pa cu valjda prezivit ovo pocetno mucenje ..
Previše se nerviraš. Pusti da se malo navikneš na to sve. Sad bi ti odma iz 2 puta išao dolje kod DH-aš i na SPD-u.

Meni se SPD jako teško zakopčavao samo na snijegu i ledu ove zime i to kad sam fino napunio tenisicu da se cleat nije niti vidio + pedala je imala leda/snijega. Lupi malo nogom u kurblu da otpadne i zakopčaj. Po blatu (žešćem i manje žešćem) u 95% slučajeva nisam imao nikakvih problema osim kaj sam nekad iz prve zakopčao pedalu (pogodio rupu), a nekad mi je trebalo 2-3 sekunde.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 00:42   #10768
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Pa dobro srale7 di si bio do sad...najzanimljivije kaj je i meni palo na pamet da bi trebao probati zarotirati adapter ali odmah nisam imao vremena pa sam odokativnom procjenom zakljucio da i ne treba probati...jos sam sam sebi rekao pa koja bi budala stavljala natpis s kontra strane...na koncu sam jedini bedak ja .

No dobro, bajk ce za vikend biti spreman...jos samo da kupim mem. karticu za kameru i idemo se voziti.

Uh...sve mi je neugodno kakav sam majstor
Tak ti je to sa svim manje vaznim stvarima koje te bas ne zanimaju Naučiš ih kad te pocnu problemi s njima.
Bio sam primoran malo detaljnije proučit adaptere, naime jednom sam kupio "prednji" 203 adapter i kad sam ga pokusao instalirat, nikakako nisam mogao dobit da čeljust bude kako treba, tj pakna nije nikako nije kočila cijelom povrsinom. Na adapteru je pisalo "FWD" i strelica. I nakon pola sata googlanja sam skuzio da mi je dečko prodao krivi adapter, tj straznji 203. A ovo "fwd" nije značilo "prednji" vec se odnosilo da strelica treba biti okrenuta prema napred. Ali ni on to nije znao, nego ga je vozio napred i vjerovatno syebao pakne.

Nadam se da se svi zajedno vidimo u subotu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 01:01   #10769
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Previše se nerviraš. Pusti da se malo navikneš na to sve. Sad bi ti odma iz 2 puta išao dolje kod DH-aš i na SPD-u.

Meni se SPD jako teško zakopčavao samo na snijegu i ledu ove zime i to kad sam fino napunio tenisicu da se cleat nije niti vidio + pedala je imala leda/snijega. Lupi malo nogom u kurblu da otpadne i zakopčaj. Po blatu (žešćem i manje žešćem) u 95% slučajeva nisam imao nikakvih problema osim kaj sam nekad iz prve zakopčao pedalu (pogodio rupu), a nekad mi je trebalo 2-3 sekunde.
kad cu ako ne sad i odmah

znas kaj, pogledao sam sad teniice .. i onak, dobro da se ripne vide od blata, mislim da sam skuzio i di bi mogli oni viska djelovi ici , jel postoji zastita izmedju blokeja i tenisica u vidu bakrene plocice s dve rupe?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 07:50   #10770
Gam3r
Premium
Moj komp
 
Gam3r's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Krapina
Postovi: 30
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
jel postoji zastita izmedju blokeja i tenisica u vidu bakrene plocice s dve rupe?
To ti u biti nije zastita vec distancer, ak su ti slucajno ripne na tenisicama prevelike pa da se ne mozes ukopcat jer jer cleat preduboko u njima onda se stavi ta plocica da cleat malo dobijes prema van, ak mislimo na istu plocicu jer je u mojem slucaju plasticna.

Zadnje izmijenjeno od: Gam3r. 03.06.2011. u 07:57.
Gam3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na