Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2015., 19:27   #1021
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,174
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 15:00   #1022
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
dođoh vidjeh kupih
Jel ima još koja ili je to to?

Šta ima da valja do te cijene. Imam stolicu staru oko 7 godina iz Emmezette, raspada se, klima, odslužila svoje.
Sada bih si uzeo neku do te cijene (<1200kn) da izdrži sljedećih 7 godina.

Bilo bi dobro je neka na kojoj se može normalno i ljeti sjediti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2015., 15:49   #1023
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 914
Nema

preko shopa njihovog te izađe oko 1800 i dođe doma za 5 dana.

za 1200 sam gledo sve te neke điđi miđi i sve je to isti k....

ova je čvrsta, sve je metalno samo je preko plastika da uljepša.
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 20:57   #1024
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 564
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Samo ne Jysk! Više nikad ništa tamo ne kupujem. Sve što sam kupio se raspalo za kratko vrijeme.
Citiraj:
Autor domagoj00 Pregled postova
Što se tiče Mark iz yska srdačno preporučam NE kupiti;kupio sam dvije sastavio i prva je bila škripava odmah i pucala je glasno kad sam se naginjao ljevo desno,dok je druga bila znatno udobnija nije škripala ili proizvodila zvukove.Pravo razočaranje je usljedilo nakon 1-2 tjedna; obloga je počela pucat na obje stolice i evo sad nakon 2 godine gotovo da ništa od "kože" nije ostalo na njoj.
dobro ljudi, sta vi radite u tim stolicama??

jysk stolice su miljama daleko od optimalnih rjesenja, kako konstrukcijskih tako i anatomskih, no ja ovu svoju skod..nesto jeftinjaru od 100-njak eura habam vec pola godine, niti cvili, niti se trese, a nije se bogami ni izlizala (pod guzom je preventivno stavljen kusin od prvog dana), a prilicno sam udobno zavaljen dok gledam filmove...+ nije bas da sam neprimjetan (187/85).
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 07:13   #1025
tbmatuka
root
Moj komp
 
tbmatuka's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Ja planiram u utorak otic do Ikeje isprobat i vjerojatno kupit Markus stolac. Po svemu sto pise na netu bi trebao bit jako udoban i ima 10 godina garancije a kosta ispod 1k kuna kod nas
tbmatuka je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 09:53   #1026
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,892
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
dobro ljudi, sta vi radite u tim stolicama??

jysk stolice su miljama daleko od optimalnih rjesenja, kako konstrukcijskih tako i anatomskih, no ja ovu svoju skod..nesto jeftinjaru od 100-njak eura habam vec pola godine, niti cvili, niti se trese, a nije se bogami ni izlizala (pod guzom je preventivno stavljen kusin od prvog dana), a prilicno sam udobno zavaljen dok gledam filmove...+ nije bas da sam neprimjetan (187/85).
Ako misliš na ovo zlo, ja imam totalno suprotna iskustva. Nakon pola godine propada mehanizam podizanja, klima se, škripi, spužva je flat totalno.
Jedva čekam da je se riješim i uzmem nešto udobnije i kvalitetnije. Po mogućnosti da ne probudi susjede dok se naslonim.
Btw. ja sam 180/80
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 10:10   #1027
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Meni je trebalo i previše vremena da shvatim da se na takve stolice ne isplati gubiti vrijeme, zdravlje a i novac.
Dok ne uštedim za aerona, ergohumana ili neš normalno, ne kupujem više ništa.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 10:17   #1028
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,174
Jysk, jednom riječju, SMEĆE.. Ako gledaš stolac k'o investiciju za 6-12 mjeseci, onda je savršen izbor (što po meni je glupo).

Ja koji stolac gledam ko investiciju koja me treba zadovoljavati duži period od navedenog, Jysk je firma koju ću zaobilaziti u širokom luku. Čak sam počeo i sumnjati u dućane koji su pored Jyska, čisto jer su kraj njega
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 10:21   #1029
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Ma nije problem u jysku, problem su sve stolice tog cjenovnog ranga.. Znam da na prvu izgleda jeftinije i isplativo, ali na kraju se svede na veći trošak i nepostojeću ergonomiju.

I sam bacam lovu na takve stolice već godinama, tako da ja prvi ispaštam
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 10:30   #1030
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,892
Meni je ova prva i zadnja. Ista stvar, dok ne skupim za nešto kvalitetnije (ergohuman mi se sviđa), ne pada mi na pamet više kupovati ove jeftine kojima je ergonomija na zadnjem mjestu.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2015., 13:06   #1031
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 564
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ako misliš na ovo zlo, ja imam totalno suprotna iskustva. Nakon pola godine propada mehanizam podizanja, klima se, škripi, spužva je flat totalno.
Jedva čekam da je se riješim i uzmem nešto udobnije i kvalitetnije. Po mogućnosti da ne probudi susjede dok se naslonim.
Btw. ja sam 180/80
bas ta! (949 kn?? O_o)

nezz, vec na prvi pogled je jasno da koncept stolice nema blage veze s ergonomijom, ni u tragovima i to je odmah jasno jos u prodavaonici. no sta se konstrukcijskog dijela tice, eto, kod mene je zasad sve uglavnom ok.

p.s. da ne bi bilo zabune, ne bi je ni sam vise kupia, no way. al tad je bila relativno povoljna kupnja tako da...
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 13:33   #1032
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,892
Ma ja sam je platio 360kn. Nema teorjie da vrijedi više.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 23:19   #1033
tbmatuka
root
Moj komp
 
tbmatuka's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Ja sam na kraju danas otisao u Ikeu i kupio Markus stolac (link je na americku Ikeu jer na sajtu od nase nema ovog modela koji sam ja uzeo, a imaju u ducanu). Pozitivno me iznenadila kvaliteta izrade stolca, vise-manje sve sto je moglo bit metalno su tako i napravili, nema brdo jadne plastike na bitnim mjestima. Vidjet cu kroz par dana dal ce mi nastavit bit udobno, al zasad sam jako zadovoljan.

Jedini minus je to da pakiranje ogromno i ima brdo kila pa je bilo zajebano za nosit
tbmatuka je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 13:13   #1034
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
Ja sam taj stolac isprobao u Ikei i kad sjednem kraj stolca mi dođe onak do pola bedra..totalno premalo..inače sam visok 192, pa je možda i to dio problema, ali 192 nije neka ekstremna visina
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 16:53   #1035
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
pola godine, niti cvili, niti se trese, a nije se bogami ni izlizala (pod guzom je preventivno stavljen kusin od prvog dana), a prilicno sam udobno zavaljen dok gledam filmove...+ nije bas da sam neprimjetan (187/85).
Umjetna koza izdrzi dulje od 3 godine bez da se izlize i pocme cvjetat samo u izlogu. Kako ti je na jastuku + tom stolcu sjedit po ljeti? Fino? Ta spuzva od stolca izdrzi parstotinjak sati sjedenja i đenja - palačinka.

Stolac je kramp, i dobar je samo ako si odgledas 2-3 filma tjedno u njemu. Bilokakav rad od 8-10 sati - zaboravi ako ti je drago bilošta od navedenog: kičma, udobnost, prozračnost, ergonomija, izdržljivost
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 17:15   #1036
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Ja sam taj stolac isprobao u Ikei i kad sjednem kraj stolca mi dođe onak do pola bedra..totalno premalo..inače sam visok 192, pa je možda i to dio problema, ali 192 nije neka ekstremna visina
Nije ekstremna, al ja sam 3-4 cm kraći od tebe i super mi je. A uzeo sam je od frenda koji je sebi kupio, ima 170-i-nešto i njemu je stolica bila preduboka (tj sjedeća površina prevelika, kako se pravilno izraziti?), nije mogao segnuti kako treba do naslona. Svi smo različiti
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 21:44   #1037
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Uzeo i ja markus u ikei, crnu tkaninu, super izgleda i kvalitetna konstrukcija. Vidjet ćemo kako će se ponašati s vremenom.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 09:08   #1038
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Neki dan i ja gledao četveronožno podguzalo Marcus u Ikei i moram priznat da sam ugodno iznenađen!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 15:24   #1039
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
Cisto jedan dobronamjeran savjet od covika koji je potrosio malo manje od 4000kn na stolice do 1500 kn, stedite i kupite stolicu od 4000 kn ��
il ce puknit nesto, il ce menhanizam crknit ili cese izlizat koza il sta vec ugl, vise ce vas satrat nego te pare. Sve su one super na prvu ruku, prvih par miseci...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 16:15   #1040
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
ili jednostavno nije ni E od ergonomije, što i jest najvažnije od svega kada je u pitanju stolac
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 17:26   #1041
Dekriptor
Sa K
Moj komp
 
Dekriptor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Split
Postovi: 67
Odeš u lesnine ili gdje već. Sjediš dva sata u čudnoj pozi na svakoj stolici koja ti se svidi. To je jedini način da budeš siguran da je stolica stvarno udobna.
Dekriptor je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 18:09   #1042
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
to napravis ako ti nije bitna ergonomija.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 00:20   #1043
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
kad smo već kod ergonomije i tih 4-cifrenih brojki (), jel itko zna stolicu udobniju od neloša sica (sjedišta) za auto?

ja ne, pa po tom pitanju
http://s183.photobucket.com/user/i40...?sort=3&page=1

uz par napomena: prvo sam sic s postoljem (iz hyundai h100..ali nemojte s parkinga uzimat, odite na otpad!) donio i stavio na pod, uz komad drveta da se izravna jer je jedan nosač viši od ostalih tj. ljuljalo bi se...
nakon što se tako isproba (i vidi da je ok) onda se dodaju kotačići (koji su isto tako DIY), malo se to sve nivelira, i dobro!

tu je i jedna slika stolice s platnom kao nosivom površinom ("režiserska" ja ju nazivam http://www.target.com/p/directors-chair/-/A-14499895 ), i da nije naletio sic od auta vjerovatno bih se igro s tom idejom...jer taj sistem dobro rasporedi težinu i nema tvrdih djelova...

i imate 2 slike stolica (heh, zapravo naslonjača) koji su napravljeni prije ovog moga, tu je uzet sic od auta (opel senator mislim) i onda je učvršćen na postolje od uredske stolice, pa ima i tilt i spuštanje itd.
moja to nema, jer sam ionako znao koja mi visina treba (zbog prethodne stolice) a tilt-ao sam malo tako što prednji kotačići više dižu od stražnjih.

ovo je posvećeno zupy-ju, jer mi je on reko da to ne ide!
(kad smo kod iđenja, ja svoj model zovem "vlak", jer ima i tračnice(jer su ostale šine/nosači po kojima se voza u autu) )

ima li iko ergonomičnije i jeftinije rješenje?

sjetit ćete se ovog posta pri idućoj (dužoj) vožnjom autom, ne? <wink></wink>
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 01:40   #1044
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Osobno mi je neudobnost sica u bilo kojem autu razlog da moram svakih sat i po izlaziti protegnuti leđa.

S druge strane, imaš dobru stolicu za simulator
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 11:01   #1045
Dekriptor
Sa K
Moj komp
 
Dekriptor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Split
Postovi: 67
Probaj s ovim sicem ako ga se možeš dočepati. Renault 25 je auto. Najudobniji sic u kojem sam sjedio.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	RENAULT-25-v6-turbo-baccara-4088 (1).jpg‎
Views:	473
Size:	60.2 kB
ID:	14943  
Dekriptor je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 11:05   #1046
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
točnije renault 25 baccara i to je jako rijetka zvjerka.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 11:14   #1047
Dekriptor
Sa K
Moj komp
 
Dekriptor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Split
Postovi: 67
Da da . Ma može i iz obične 25ice. Inače su stari renaulti na glasu kao jako udobni. Iz iskustva mogu potvrditi to.
Uvijek mi je zanimljiva bila ta ideja iskorištavanja lijepo modanog autosica u svrhu stolice za desktop.
Još da je nabavit neki memorijski sa hlađenjem mmmmmm
Treba ovdje otvoriti temu seat mod (ako je već nema)
Dekriptor je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 19:53   #1048
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Puno je toga rečeno o DxRacer stolicama od kad sam zadnji put posjetio temu, a zadnje što sam ja napisao je bilo prije cca 2 mjeseca kada sam slučajno naletio na njih u lesnini. doslovce 3 dana nakon toga sam kupio jednu:

https://lh3.googleusercontent.com/-l...0/IMG_3454.JPG

Uglavnom, moji dojmovi nakon točno 2 mjeseca korištenja su 90% pozitivni. Znam da stolica nije HM, ali nikako se ne može uspoređivati s nekim stolicama reda veličine 1000kn. Znači to ne može u istu rečenicu s DxRacerom.
Prije svega da razbijem neke mitove o cijeni. Platio sam je na popustu cca 2500kn, bilo je za izabrati 3 različita modela i svi su se značajno razlikovali jedan od drugoga. Pogledom na njihovoj stranici vidi se raspon modela od 250€ - 380€ i ja sam uspio prepoznati sva 3 modela koje lesnina nudi. Svi su bili na popustu i cijene su ipak malo manje raznolike u lesnini, tako je ona od 250€ bila cca 2500 (bez popusta, iako na slici na predhodnoj strani piše 2800) a ova moja je bila cca 3000kn, a to je ovaj najskuplji model od 380€. No još jednom napominjem, ja sam ju dobio (a bila je dosta dugo na tom popustu) za 2500kn, što je pun kurac jeftinije nego 380€ + troškovi dostave. Da ne spominjem NAJBITNIJU činjenicu a to je isprobavanje stolice koju bi kupili.
Da sam naručivao online bez probe, kupio bi ovu najjeftiniju i zajebo se svjetski. Dvije od tri ponuđene stolice iz lesnine mi nisu odgovarale. Jedna od njih (ova sa slike sa predhodne stranice) je zaista premala. Ja sam 185/85 i ja stanem u nju, ali na knap, ali najveći problem je sjedeči dio koji je urnebesno kratak - kao da sam na klupici u parkiću. To bi stvarno spušio da sam naručio online jer osim kračeg sjedenja nije za ništa drugo. Ja provodim 10h dnevno na kompu i stolica mora biti ugodna, a ova koju sam ja kupio (po novom, to je "King" serija), je stvarno strašno dobra.
Stolica je ugodna - najkraće rečeno. Ima totalno drugačiju konstrukciju sjedečeg djela od svih ovih "običnih" stolica (može se na internetu naći prepiljena maxnomic stolica koja je ista kao i dxracer) i stvarno nakon 10h sjedenja nisam ukočen. Dobio sam 2 jastučića koji su stvarno super. Jedan kao potpora za glavu kojeg povremeno koristim (kad odmaram surfajući na internetu) i drugi potpora za donji leđni dio i to je stvarno jako korisno.
Jako me iznenadilo kako stolica lagano klizi i kako je stabilna. Ima jako široko ono dole gdje su kotači i nema šanse da se prevrnem, a nevjerojatno je kako dobre lagereima jer se možeš odgurnut i stolica leti.
Jedina zamjerka na cijeloj stolici po meni ide na ručke koje su malo klimave. Skužio sam to još u dućanu i takve su sve, pa ono, ili je neki dizajn fičur ili je jednostavno loša konstrukcija. No nije tako loše kao što su ostale stvari dobre, tako da stvarno preporučam stolicu, i ne, ne radim za lesninu da bi ih reklamirao ali su stvarno ispali bolja trgovina od online naručivanja - znam čudno. Ak ništa drugo barem možete isprobati i onda doma naručit stolac, s napomenom kako u lesnini ipak nemaju najnovije stolice kao na stranici.
__________________

CPU: Intel i7 3770 (be quiet! Dark Rock 3)
MBO: ASRock z68 extreme3 gen3
RAM: 16GB (4x4) DDR3 1600mhz HyperX
GPU: GTX 960 (Gigabyte Windforce OC, 2GB)
SSD: Kingston K3 120GB
SSD: Samsung 850 EVO 512GB
PSU: be quiet! Straight Power 480W
Case: Corsair 330R (2x140 + 120 be quiet! Silent Wings 2)
Monitor: 27" Dell U2715H
Periferija: few custom keyboards and few different mouse
OS: Windows 10


Macbook Pro 13" (mid 2014)
CPU: Intel i5
RAM: 8GB
SSD: 512GB
OS: OSX Catalina
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 15:48   #1049
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 914
^^

Kao vlasnik jedne mogu sve potvrdit nakon eto mjesec dana je sve točno

S tim da sam ja uzeo onu najjeftiniju jer je bila izložbeni primjerak za ravno 1300kn i nisam imo kaj razmišljat.

Podguzni dio udoban, stolica je čvrsta, nema škripanja, zibanja, ili drugih neartikuliranih micanja koja te mogu scimat.

Konstrukcija je cijev obučena u tkaninu a ne kao kod drugih šperploča.

Ima u lesnini žitnjak još 2 komada ove ali je cifra 2000kn.

Ja sam 180/115kg i ne znam kako je tebi bila mala stolica pogotvoo dio za sjedenje jer meni je recimo skoro do koljena, tj cijelom butinom sam na stolici.
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 01:06   #1050
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Naletio sam danas na još jedan brand koji ima stolice u stilu DXRacera: AKRacing. Ako netko razmatra kupnju DXRacera, ali mu je cijena ipak malo previsoka, možda ovdje nađe nešto.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na