Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2024., 06:05   #991
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,032
Ekipa, jel probao netko kave iz Santos pržione?
Pitam jer im je cijena, ako gledamo po sorti, cca 50% niža od recimo quahwe i ekipe.
Thnx.
https://www.santos.hr/proizvod-kateg...oke-kvalitete/
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 08:34   #992
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488


Eto kazu oni sami

Ja nakon vejstanih cca 5 kg kava eksperimentiranjs sa raznim zrnima, od craft do lidl kaufland, sam se vrwtio na segafredo espresso casa i to je to ne eksperimentiram vise. Najbolja mi je i ima taj profil ukusa koji ja volim i necu vise bacat pare na ekslerimente.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2024., 19:26   #993
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
Sage the Bambino Black Truffle
249,00 €
Sage The Smart Grinder Pro
219,00 €

+ mailbox dostava. nije loša cijena kaj ne? idem na prvi manualac nakon aeropresa na kojem sam već dvije godine.
Mičkec je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2024., 18:43   #994
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,719
Pozdrav ekipa. Nabavili bi doma "automatski aparat za kavu".
Od napitaka pili bi espresso, kavu i cappuccino.
Gledali smo Philips i ovaj DeLonghi ECAM 290.61.B Magnifica Evo
Molim vas bilo kakvu pametnu oko ovog izbora.
Da li je ovaj Delonghi ok za te novce (416€) ili je neki od Philipsa bolji za tu negdje cijenu.
Philips ima previše modela da bi uopće skužio koji je koji.
Recimo EP2224/10 ili EP3221/40...

Zahvaljujem
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2024., 13:13   #995
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Edo,
ja sam imao Philipsa seriju 54xx. Na stranu što sam imao hrpu problema s njime od samog početka, zamijenio sam ga sa tim Delonghi-jem koji eto sad već radi par mjeseci bez greške.

Sve je na strani Delonghi-ja, osim načina upravljanja postavkama gdje Philips ima ekran, a Delonghi moraš manual + tipke. No to radiš samo kad ga trebaš čistiti. Za kave je isti vrag. Klikneš što želiš i izađe. Philips je imao kao profile za 4 osobe, gdje si svako pod svoju boju odabere temperature, količine etc.

Na stranu što sam ludio na Philipsa, kad se glave ohlade - Delonghi radi bolju kavu (mliječnija je) i puno bolju pjenicu (iako je tu mlinac na najgrublje, a kod Philipsa je bilo skoro bliže najsitnijiem mljevenju). Jedino taj dio za mlijeko kod Delonghija u firmi radi stalno super, a ja ga moram doma redovito čistiti u perilici (mislim da je žena previše to čistila), jer nekad zna pljuckati van toplo mlijeko, a ne pjenicu kakvu treba. Najčešće je to znak da treba u perilicu.

Svaki Delonghi Magnifica ima My Latte opciju - koliko staviš mlijeka u ovaj dodatak, toliko on pjenice napravi. Komotno sam mogao uzeti i ovu .61 verziju (ja sam uzeo .81 jer kao ima caffe latte tipku!). A ovaj dio za mlijeko ima mjericu iza i tehnički ti imaš tipku Capuccino, ali ako staviš u mjerici do 1xCA oznake (mjera za kapućino), odabrao ti Mylatte ili posebnu tipku za Capuccino, jednako će napraviti. Ja to nisam znao/kužio i onda sam još dodao extra za Caffe Latte tipku...

Ja sam svoju naručio iz Italije preko sajta
https://www.delonghi.com/hr-hr/ecam2.../ECAM290.61.SB

Znaju imati dobre popuste, ja sam svoju .81 dobio za 450€.

Delonghija tog .61 imamo i u firmi gdje je 5-10 ljudi stalno i rade svaki 2-3 kave dnevno. Filter za vodu je 11€, za kamenac je pola litre (5 čišćenja) isto tako, do 15€ (mall.hr). Tamo je 5mjeseci, dela super isto.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2024., 15:09   #996
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,140
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Pozdrav ekipa. Nabavili bi doma "automatski aparat za kavu".
Od napitaka pili bi espresso, kavu i cappuccino.
Gledali smo Philips i ovaj DeLonghi ECAM 290.61.B Magnifica Evo
Molim vas bilo kakvu pametnu oko ovog izbora.
Da li je ovaj Delonghi ok za te novce (416€) ili je neki od Philipsa bolji za tu negdje cijenu.
Philips ima previše modela da bi uopće skužio koji je koji.
Recimo EP2224/10 ili EP3221/40...

Zahvaljujem
Ja imam zadnjih 2 i pol godine EP3221/40. I nikad nikakvih problema s njim. Kava mi je vrh, tako da stvarno preporuka. Koji god da uzmes ce ti biti dobar, ovi sa lcd ekranima su skuplji, a po meni ful nepotrebni. Ja sam svojeg platio 300njak eura, mislim da nema boljeg za tu lovu.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2024., 15:20   #997
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,379
Nikada problema sa philipsom. Ima sad vec 3 god.
Uredno ga cistim, podmazujem i odradujem cikluse koje trazi, koristim vodu iz brite.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2024., 21:09   #998
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,719
Uzeli na kraju EP3341, bio na akciji u Svijet Mediji za cca 480€. Za sada sve 5, testira se. Nego, koje mlijeko koristite za pjenu? Uzeo sam Dukat 3.8% trajno. Ima neke razlike ako se uzme baš kao mlijeko za kavu od 3.8%?
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 08:07   #999
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,379
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Uzeli na kraju EP3341, bio na akciji u Svijet Mediji za cca 480€. Za sada sve 5, testira se. Nego, koje mlijeko koristite za pjenu? Uzeo sam Dukat 3.8% trajno. Ima neke razlike ako se uzme baš kao mlijeko za kavu od 3.8%?
To sve ovisi od osobe do osobe, kupis pa probas.
Ja se vratio na klasicno mlijeko i ne bunim se.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2024., 08:59   #1000
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Jutro ekipa,
Draga i ja bi si uzeli neki automatski aparat za Espresso, a kako pijemo samo crnu, mislili smo onda neki basic model, bez onih dodataka za mlijeko, budget je od 300 do 500€.
Gledali smo modele poput PHILIPS EP2224/10 ili DeLonghi ECAM 350.15.B, pa sad, što predlazete?
I naravno plus ide onom po pitanju održavanja i lakoće servisiranja
Kao klinac su moji imali tak neki automatski aparat za kavu, te kad je riknuo nakon 3 godine, servis i popravak je bio skuplji od samog aparata, mislim, razumijem ako odu glavni dijelovi ili što sve ne, ali kako je par kolega na forumu pisalo kako svoje aparate rastavljaju i sami servisiraju, volio bi da i taj ima tu mogućnost.
Hvala unaprijed
gaggo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2024., 08:40   #1001
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 200
Za ekipu koja koristi aparat i mlinac odvojeno, kako čistite mlinac? Jel koristite kakve kemikalije?
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2024., 10:06   #1002
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 369
Pozdrav,

zanima me servis espresso aparata (Rancilio Silvia), kod koga ste bili, a da nisu preskupi?
Kakvi su:
Tehnovital i Prometaroma?
Kod Tehnovital plus što dođu po aparat na adresi for free...

EDIT:
A ipak samo Prometaroma, ovi drugi ne popravljaju Rancilio....

Zadnje izmijenjeno od: CROXXX69. 18.07.2024. u 10:49.
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2024., 14:48   #1003
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 470
ima koji aparat sa mlincem?(naravno da ima.. ) ali samo da radim crnu kavu,nisu mi potrebne neke opcije kapucina i slicnih stvari....ni ono za mlijeko,posto ga ne pijem...

https://www.nabava.net/aparati-za-ka...jena-112182761

u ovoj ili nizoj cijeni

uzeo bi i taj gore ali cemu ako necu koristit gore navedene stvari

Zadnje izmijenjeno od: AndroiOs. 18.07.2024. u 15:08.
AndroiOs je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2024., 16:28   #1004
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,433
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
uzeo bi i taj gore ali cemu ako necu koristit gore navedene stvari
Svi Philipsovi aparati imaju skoro isti hardver (osim pannarella/automatskog frothera), razlikuju se samo po broju tipaka i različitih programa "napitaka". Kod 2200 serije stvarno ne kupuješ previše stvari koje ti ne trebaju. Teško da ćeš naći jeftiniji automatik koji ima manje stvari ili za manje novaca.

Inače taj model je bio oko 230 eura na amazon.de za vrijeme Prime Daysa. Sad je tamo ispod 300, ako ti se ne žuri čekaj da ga opet spuste.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2024., 20:43   #1005
Silvio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 89
Razmisljam uzet neki automat a ne znam kaj, ime previse opcija... Najradije bi neki koji se lagano "servisira" tj. cisti, po citanjima to bi bio onda delonghi.. tak sam naisao na ECAM 380.85.SB Dinamica Plus za 658€ u svijetu medija.. ili pak Eletta Cappuccino Evo za 612€ ovaj prvi je neki moderniji sa BTom i full ekranom
Silvio je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2024., 11:34   #1006
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor Silvio Pregled postova
Razmisljam uzet neki automat a ne znam kaj, ime previse opcija... Najradije bi neki koji se lagano "servisira" tj. cisti, po citanjima to bi bio onda delonghi.. tak sam naisao na ECAM 380.85.SB Dinamica Plus za 658€ u svijetu medija.. ili pak Eletta Cappuccino Evo za 612€ ovaj prvi je neki moderniji sa BTom i full ekranom

Delongi nisam imao, ali sam imao 2 Krupsa (oba još rade) i sada Juru E6.
Krupsovi se stvarno lako održavaju, kad signaliziraju ubaciš tabletu i ciaos.
Juru imam tek par mjeseci, i veća je puno filozofija oko održavanja.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2024., 11:59   #1007
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Svi Philipsovi aparati imaju skoro isti hardver (osim pannarella/automatskog frothera), razlikuju se samo po broju tipaka i različitih programa "napitaka". Kod 2200 serije stvarno ne kupuješ previše stvari koje ti ne trebaju. Teško da ćeš naći jeftiniji automatik koji ima manje stvari ili za manje novaca.

Inače taj model je bio oko 230 eura na amazon.de za vrijeme Prime Daysa. Sad je tamo ispod 300, ako ti se ne žuri čekaj da ga opet spuste.

Da se i ja ubacim, na kraju sam kupio ovog:
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/....net.hr_cjenik

Bas sam gledao misljenja kolega u zadnjim postovima, kak je Philips jedan od best buy opcija, a i na netu su ti ep222x modeli imali jako dobre recenzije, a kak mi se niej dalo cekat shipping preko amazona, uzeo ga u elipsu za 315e, u nedjelju narucio, u utorak mi dostavili. Slozio, stavio prvu kavu, namjestio neku svoju preferencu i sve je easy peasy, kava je jako fina
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2024., 12:51   #1008
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Da se i ja ubacim, na kraju sam kupio ovog:
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/....net.hr_cjenik

Bas sam gledao misljenja kolega u zadnjim postovima, kak je Philips jedan od best buy opcija, a i na netu su ti ep222x modeli imali jako dobre recenzije, a kak mi se niej dalo cekat shipping preko amazona, uzeo ga u elipsu za 315e, u nedjelju narucio, u utorak mi dostavili. Slozio, stavio prvu kavu, namjestio neku svoju preferencu i sve je easy peasy, kava je jako fina

Šteta, bio ti je pred dva dana 220 eura online.
Sretno sa novim aparatom
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2024., 13:16   #1009
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 804
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2024., 14:02   #1010
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 159
jel netko uzimao non pressurized baskete negdje? konkretno trebam za EC685 - "rucka" + basket
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2024., 19:52   #1011
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,433
Citiraj:
Autor definho Pregled postova
jel netko uzimao non pressurized baskete negdje? konkretno trebam za EC685 - "rucka" + basket
Vidio sam masu toga na Aliexpressu u svim kombinacijama, a ovo što kinezi prodaju na Amazonu je uglavnom ista roba.

Nego, ekipa koja koristi cialde/ESE pads, gdje ih nabavljate? Po mogućnosti s jeftinom ili besplatnom dostavom.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2024., 07:43   #1012
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 200
Kavoljubci, jeste probali Spar premium Flores del Cafe kavu? Vrijedna testiranja?
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 12:37   #1013
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 332
Ako netko želi novog dedicu, kupljen krajem 8.mj. na ekupi javite se. Nije to za mene.

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 14:10   #1014
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 470
sta ti se nije svidilo kod njega?
AndroiOs je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 14:33   #1015
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,433
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Ako netko želi novog dedicu, kupljen krajem 8.mj. na ekupi javite se. Nije to za mene.
Jesi probao raditi s cialdama? Puno jednostavnije za manju potrošnju s predvidivijim rezultatima kad ubodeš kavu koja ti štima. Ja prezadovoljan za rezervnu lokaciju s par kava tjedno gdje mi se ne isplati imati full automatik.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 14:50   #1016
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 332
Probam i te vrećice.
Ne znam što krivo radim. Uzmem jednu kavu, stisnem, procure dvije kapi. Uzmem drugu kavu, sve isto napravim i napravi se normalni espresso. Obje mljevene u pakiranju. Da li previše stisnem, da li je ova prva kava pre "krupna"...? Sve očistim prije toga, izvučem i jezik. Ne mislim da nešto nije ispravno, aparat je nov, al opet...
Ugl. dok si napravim kavu izgubim volju.

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 14:58   #1017
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,433
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Probam i te vrećice.
Ne znam što krivo radim.
Svakako probaj jer em ti je tu kava em samljevena kako treba em već pritisnuta. Ne može ne ispasti jednako svaki puta.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 07:28   #1018
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,634
Ma jednostavno ti je kava prefino samljevena pa voda ne moze proci. Nije svaka mljevena kava za espresso. Ja svoju meljem sam sa 1zpresso J-MAX kojem mozes mijenjati finocu mljevenja za 8 mikrona po kliku na brojacu. Nekad mi od toga da kava ne izlazi van, do toga da iscuri u 6-7 sekundi treba samo 6-7 klikova, sto bi bilo oko 50 mikrona. Ocuto su te kave koje imas skroz drugacije samljevene. Ja bih ti preporucio da ulozis u mlin za kavu ako si vec krenuo u espresso svijet, jer na kraju ces skuzit da je mlin bitniji od aparata za kavu
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 09:12   #1019
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 830
I svježe mljevena kava čini veću razliku od najskupljeg aparata.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2024., 10:26   #1020
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Najbitnije je
1. Koja je kava
2. Kad je mljevena

Imam mlin od 30 eura, imam aparat od 100 eura, koji je i za kapsule i padove i mljevenu kavu. Kad svjeze samlijem segafredo espresso cassa, to je bolja kava od iti jedne kave koju mogu popit u bilo kojem kaficu i vise niti ne pijem kave u kaficima, jedino da je specijalizirani neki bi uzeo

Imam i vec mljevenu pakiranu gore navedenu kavu, kada se tek otvori bude skroz dobra ali kroz par dana izgubi nesto malo okusa, ali i dalje bolja nego iz ijednog kafica sto sam ja probao.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na