Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2012., 20:21   #991
MatijaBBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Pa baš to da..
Ja sam čak dao curi na korištenje slabiji od tog tvog, i ona je naravno zadovoljna.. Btw, pa moram priznati da sam i ja bio relativno zadovoljan (s obtirom na cijenu), ali ništa više od toga..


Ne znam što da ti kažem. Nemaš neki budžet a dosta si zahtjevan već si dobio par preporuka/savjeta pa razmisli.
Do te cifre, gledaj da ima baaaarem 1.2GHz i 1GB RAM-a.
Za filmove, PP, igre, surfanje će biti ok.. Ali ne očekuj čuda, naravno..
Treba mi bas za to gledanje filmova,muziku,skidanje svega i svacega ogranje igrica i radnja u officu za te novce je dobar ???ja neeznam ni sta ce mi jaci sta bi snjim radio
MatijaBBB je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 22:18   #992
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Pozdrav,

može mišljenje o ovom uređaju :
http://www.svijet-medija.hr/p/MultiP...580CDUO/43377/

mislim, dvije jezgre na 1.5Mhz, giga memorije, 16gb interne, android 4.0.

Korišten bi bio za net, filmove, igre možda, nekaj malo. Cura bi htjela laptop koji joj netreba nikako, a cjeli dan je na htc wilfireu na kojem se muči ali njoj je ok, tako da bi joj skok s onog govna na ovo bilo dobro, vjerovatno.

Evo vaša mišljenja, cjena je ok, makar nemam niti toliko love, ali ono, bi se nekaj možda sredilo. Garancija 2 godine je isto jako pozitivno.

Zahvaljujem unaprijed.
LP

P.S.
Matija, imanjače, pogldaj si taj uređaj
matija84 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2012., 22:22   #993
Dodo19
Registered User
Moj komp
 
Dodo19's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 41
Trebam preporuku za tablet do kojih 2000 kuna. Koristio bih ga za ubijanje dosade u vlaku, gledanje filmova, igranje igrica i surfanje dok sam kod kuće.
Hvala.
Dodo19 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 22:40   #994
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,249
Dodo19 - uzmi onda Acer Iconia A501 od našega provjerenog člana..

EDIT: Dodo19 mi javlja da ne može pristupiti tržnici, pa coconut ako se slažeš mogu ovdje paste-at text oglasa ili mu se ti javi na PM Možda obavite transakciju
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 13.11.2012. u 23:33.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 06:40   #995
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
OT: Zahvaljujem na preporuci. Poslao sam mu PM.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 08:36   #996
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
https://www.hrvatskitelekom.hr/promotivna-ponuda-tablet

Šta kažete na ovaj tablet Huawei MediaPad 7 Lite (3G) šta se dijeli ,tj. kupuje u tcomu?pozz
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 10:08   #997
MatijaBBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Jel bi mi neko mogo preporucit tablet do 1200 kn i da ima 10" ekran.Hvala unaprijed
MatijaBBB je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 10:26   #998
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,249
Evo ajde kad si zapeo
Ovako nešto bi ti pristajalo, 10.2", proc je ok, 1GB RAM itd
Ili ovo od 8"..
Gle sve ti je to više manje isto, za tu paru odlično..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 15:18   #999
MatijaBBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
A jel bi mi još samo mogo reč kojih sve dućana ima u zagrebu koji prodaju tablete da si onda pogledam i da mi kažeš nazive.
MatijaBBB je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 18:43   #1000
Dodo19
Registered User
Moj komp
 
Dodo19's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 41
Može neka druga preporuka za tablet do 2000 kn? ali isključivo novo. Stvarno se ne razumijem u njih. Po mogućnosti da bude 10.1". Bitno mi je da mogu surfat, igrat igrice i gledat filmove na njemu.
Sada je neka akcija u linksu LC POWER Tyon Mira-2 pa šta kažete na njega? da li bi zadovoljio moje potrebe? samo da ne laga dok gledam film ili nešto...
Dodo19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2012., 20:18   #1001
MatijaBBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Dodo19 Pregled postova
Može neka druga preporuka za tablet do 2000 kn? ali isključivo novo. Stvarno se ne razumijem u njih. Po mogućnosti da bude 10.1". Bitno mi je da mogu surfat, igrat igrice i gledat filmove na njemu.
Sada je neka akcija u linksu LC POWER Tyon Mira-2 pa šta kažete na njega? da li bi zadovoljio moje potrebe? samo da ne laga dok gledam film ili nešto...
Ja si isto namjervam uzeti tablet i malo sam gledao i ima dost jaki processor i dobra mu je graficka tako da filmovi su za gledanj super,ima i dvije kamerice sto je dobro ,i imam samo jedno pitanje dali na njega mogu staviti onaj office pa da mogu pisat u wordu i radit prezentacije u powerpointu i mogu li na njeg stavit win 7
MatijaBBB je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 20:21   #1002
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor MatijaBBB Pregled postova
Ja si isto namjervam uzeti tablet i malo sam gledao i ima dost jaki processor i dobra mu je graficka tako da filmovi su za gledanj super,ima i dvije kamerice sto je dobro ,i imam samo jedno pitanje dali na njega mogu staviti onaj office pa da mogu pisat u wordu i radit prezentacije u powerpointu i mogu li na njeg stavit win 7
Možeš stavit neki office na njega, ali mi tableti nikad nisu bili nešto zanimljivi za stvaranje sadržaja. Daj zamisli na tablet natipkati 30 stranica teksta

Ne, ne možeš stavit Windowse 7 na njega.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 06:50   #1003
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
@matijabbb
Znaš li ti uopće šta želiš? Zadnje 2 stranice pune tvojih postova, jedan gori od drugog. Čisto trolanje. Qrca ne kužiš (sjeti se samo opisa onog tableta za kojeg si tražio mišljenje, da bi se ispostavilo da to baš i nije taj za kojeg ti treba mišljenje) i pitaš pi***rije. Ne, na Android tablet ne možeš staviti MS Office ni W7. A pisanje referata i diplomskih radnji na tabletu baš i nije ugodno iskustvo. Za takve stvari nabavi laptop.
Dobio si dosta pametnih savjeta. Poslušaj ih!
EOD
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 11:22   #1004
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 550
@coconut, ne hrani trola! ;-) ja sam odustao na drugom forumu odgovarati mu kada sam vidio što radi ovdje. i sve bi bilo ok, ali kad je napisao da bi instalirao W7, e onda je otiš'o u povjest.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 14:07   #1005
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Evo jeftinih tableta na Kolektivi. Najbolja je fora što za istu cijenu možeš birati 7" ili 9". To su ovi. A koji su to točno, to ni sam Bog ne zna. Vjerojatno bi se na ebayu našlo brdo takvih sličnih i po povoljnijim cijenama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 17:12   #1006
MatijaBBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Gledo sam i prosirio sam si buđet pa sam naso ovaj PRESTIGIO PMP5097CPRO za 1600 kn dali ga se isplati uzet trebi vase misljenje ako je dobar odma idem dns po njega Hvala unaprijed
MatijaBBB je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 17:24   #1007
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 06:51   #1008
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 11:04   #1009
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 550
eh, da dođe sa tom cijenom kod nas. i još otključan...
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 11:54   #1010
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Stara računica i dalje vrijedi - koliko je $ u USA, toliko će EUR biti u EU. Uvjeren sam da će biti otključan za sve mreže.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 16:07   #1011
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Na drugom forumu su me pitali par pitanja kako koristim svog Nexusa pa evo par primjera:

Citiraj:
CIFS Manager
Treba root. Na kompu jednostavno šeraš foldere ili diskove, a u aplikaciji podesiš adresu do tih foldera i virtualni folder na tabletu gdje će se taj sadržaj prikazivati kao da je zapravo na tabletu. Odlična stvar je u tome što 3rd party appovi (file manageri, video/audio playeri...) zbilja vide taj sadržaj kao da je na tabletu. Također možeš baratati tim sadržajem sve dokle si ispravno podesio permissione šeranog foldera u Windowsima. Neću ići u detalje što i kako podešavati, mislim da je CIFS manager jednostavan za skužiti... Ako treba pitajte.

Alternativa bez roota:
Korištenje file managera i video playera sa Samba podrškom kao što je ES File Explorer ili Dice Player. Podesiš adrese prema PC-u i šaltaš sadržajem. Mana je što sve moraš ručno (tražiti fajl koji želiš gledati np. jer ti nije izlistan u playerovom libraryju) i player ne vidi takav folder kao virtualni pa nemaš osjećaj da je sve na tabletu. Također ne znam koji audio player podržava Sambu da može na isti način pristupiti kompu... Koristim PowerAmp Pro i preko CIFS-a radi odlično.


Od neki ostalih stvari koje koristim tu su:

DataSync+
Treba root. Sinkronizacija aplikacija i fajlova između 2 Android uređaja. Koristim samo za sinkronizaciju aplikacija između moba i tableta. Korisno ako na dva uređaja igrate igre i želite na oba imati iste sejvove. Imam par logičkih igara koje igram "u čekaonicama" i "u redovima u Fini" pa...

ChromeToPhone + Fox To Phone Firefox addon
Ne koristim Chrome na kompu pa me ovaj addon spašava. Šalje trenutni otvoreni sajt s kompa (Firefox) na tablet (na tabletu trebaš imati Chrome browser). Ako koristiš Chrome na kompu onda ti treba samo ChromeToPhone na tabletu.

DropSync Pro
Automatska sinkronizacija sadržaja tableta s Dropboxom - 2way Odličan način za backup ili sinkronizaciju između više uređaja s Dropboxom kao posrednikom. Na ovaj način sinkroniziram slike s moba i folder s ikonama/wallpaperima na tablet (ne 2way načinom, download only).

Pocket (bivši Read it later)
"When you find something on the web that you want to view later, put it in Pocket". Podržava sve browsere i Android, između ostalih. Korisno kada nešto želiš pročitati na kompu, a ChromeToPhone ne radi u tom smjeru

Samba Filesharing
Treba root. Pretvara mob u network uređaj unutar lokalne mreže vidljiv kroz network places... Puno lakši način baratanja sadržajem na tabletu od raznih FTP rješenja. Alternativa su naravno SwiFTP (mislim da ne treba root) ili AirDroid, ali svaki je vrlo limitiran po pitanju file managementa. Ovaj prvi zbog samog FTP protokola, a drugi jer se bazira na web sučelju kroz browser.

VNC Viewer
VNC pristup s tableta na komp. Na kompu jasno vrtim VNC server... Služi me bolje nego Teamviewer koji je ujedno besplatna alternativa.
+
VMLite VNC Server
Obrnuta stvar - pristup tabletu s kompa (na kompu jasno trebaš imati VNC viewer). Ali rijetko ga koristim, treba server prvo upaliti što na duže staze malo utječe na bateriju i tako... Ali je zgodno ako vam se ne da ustati i pogledati što se događa na tabletu/mobu.

Pored svega navedenog imam u planu testirati/provesti u praksu sljedeće:

- tablet kao torrent mašina preko uTorrent Beta appa. Ovisi o appu, nekako mi djeluje loše izvedeno i fali joj funkcija...

- upogoniti VPN kada nisam doma na lokalnoj mreži. Traži root.
To imam trenutno sređeno na mobu i radi odlično - koristim OpenVPN na kompu i OpenVPNSettings na mobu. Na kompu je podešen i dyndns (može se koristiti i no-IP servis, ali router mi ima podršku za dyndns pa...). Imam pristup svemu na kompu gdje god bio, mogu koristiti VNC viewer itd. Jedini uvjet je da nisam spojen na nečiji WLAN (dakle, lokalnu mrežu). Tu mi VPN ne šljaka... Tablet dok sam vani najčešće spajam na net preko wireless tetheringa s mobom što tehnički nije lokalna mreža. Budem ovih dana napravio ključeve i za njega pa probao.

- probati upogoniti CIFS Manager preko VPN-a :fingercrossed:
I valjda ste svi već čuli za DVD case stalak za tablet... Odlična stvar za 7+" uređaje. Mislim da je 10" ipak too much za ovako nešto jer je i sama kutija previše savitljiva.



Više na http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1796987
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 20:07   #1012
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 550
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Stara računica i dalje vrijedi - koliko je $ u USA, toliko će EUR biti u EU. Uvjeren sam da će biti otključan za sve mreže.
zato sam i napisao kako bi bilo dobro da je kod nas ta cijena u dolarima. al' neće.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 21:09   #1013
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Evo danas kupio tab prestigio multipad 8.0 pro duo I jako sam ugodno iznenadjen za sada, nisam mislio da tako glatko radi. Odlicna stvar je 8" ekran, rezolucija je dobra, osjeca se dvojezgreni proc I giga rama, jako ljepo dise. Kada bum imal vremena budem napravio rewiev.
matija84 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 22:59   #1014
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor matija84 Pregled postova
Evo danas kupio tab prestigio multipad 8.0 pro duo I jako sam ugodno iznenadjen za sada, nisam mislio da tako glatko radi. Odlicna stvar je 8" ekran, rezolucija je dobra, osjeca se dvojezgreni proc I giga rama, jako ljepo dise. Kada bum imal vremena budem napravio rewiev.
1300kn je jako dobra cifra za takav tablet-1 giga rama, 16 giga pohrane.
Jel to sigurno ima dvojezgreni proc od 1.5?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 23:06   #1015
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
1300kn je jako dobra cifra za takav tablet-1 giga rama, 16 giga pohrane.
Jel to sigurno ima dvojezgreni proc od 1.5?

Ima,ali nema 16 gb nego 8 samo, ali dovoljno. Nisam niti ocekivao da ima 16 jer di god sam gledao ima 8. Za sada zadovoljan
matija84 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 23:14   #1016
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,130
Odlično. Garancija od dvije godine je isto super tak da nemaš brige
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2012., 09:52   #1017
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
Pa to stvarno jako dobro izgleda. Razmišljam o tabletu otkako je frend s posla prije 2 tjedna nabavio Nexus 7 za nekih 230 USD.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2012., 11:32   #1018
rajngla
Registered User
 
rajngla's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
Dobri dan!

Odlučio sam ući u svijet tableta uskoro pa da konačno osjetim čaroliju igranja angry birdsa u krevetu
Šala.. ustvari da ne navlačim sa sobom laptop, uzeo bih neki 10" tablet a služio bi za prezentacije, nekakvo surfanje i već spomenuto igranje angry birdsa u krevetu.
Buđet je 2500 - 3000 kn i jedini uvjet je da se može spojit wireless.
rajngla je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2012., 11:43   #1019
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Evo ovo ti ispunjava sve tvoje uvjete

10.1", 1280x800 IPS
Dual core, dobra grafika, giga RAMa.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2012., 11:51   #1020
rajngla
Registered User
 
rajngla's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
Mrak!

Koliko vidim ima i HDMI, nije da mi treba al bolje da je tu nego da ga nema.
Nego, koristiš ga? Volio bih baš mišljenje konkretnog korisnika. Na slici i na ekranu sve izgleda bajno a uživo često zna bit razočaravajuće.
Point of view, nikad čuo..
rajngla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na