Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2011., 00:01   #9811
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Mašala!
Čekamo izvještaj iz prve ruke
Evo ga!
Prvo od svega hvala onyxu na strpljenju i pomoći!

Za prvi put mi se ovo čini super i mislim da cu obavezno barem jednom tjedno na sljeme.
Leustek me ubio skroz. Sreca pa mi onyx sve detaljno govorio di da zapnem di da odmaram. U početku nas je ulovila lagana kišica koja nije smetala. Kasnije je oko adolfovca prestala i čak se sunce pokazalo. Od adolfovca na dalje samo mi je na pameti bio izvor. Kad smo dosli do tamo to je bilo veliko olakšanje. Dosta puta sam propješačio što je na kraju na puno djelova ispalo teže od pedaliranja. Lijepo smo se zgrijali u lugarnici i papali predobre štrukle od jabuke ( još jedan razlog za penjanje, pored izvora). Nakon toga slijedilo je još laganog penjanja do 12-ice i onda je zabava počela! (a i kiša koja je hvala bogu stala brzo). Pripreme su protekle brzo. Onyx me malo podučio što i kako i krenuli smo! tj on je krenuo! Ja sam se usro od onog nagiba! Nakon skupljanja malo hrabrosti i ja sam krenuo. Poslje te prve strmine dalje se sve činilo lako. Do prvog pada, a pao sam ono.. bzvz! Bila je vododerina i samo sam se trebao popest na put. Nisam se se uspio popest skroz i prednji kotač se samo odsklizao dolje. Malo sam zarovao ili ti ga zalegao i nastavili smo dalje. Srećom samo lagane ogrebotine. Kasnije sam se vozio dosta rezervirano. Malo me muči korjenje jer nisam baš vješt s tim, al doć će s vremenom. Mogu reć da sad što prije moram promjenit pedale, prednju gumu, kupit poliestersku majicu i naočale. Ostalo kasnije s vremenom.
Sve u svemu ja mislim da sam pronašao svoj sport!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 01:24   #9812
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,130
Čestitke na poduhvatu i volji
Mislim da nema nitko ovdje tko nije pao baš zbog i na tim hebenim vododerinama kad tad!
Ja se psihički spremam na slijedeći pothvat, iako znam da nemogu ispedalirati sve, ondosno ni pola i to me najviše koči, nekidan sam otišao spaliti pakne na zelenu magistralu i popeo sam se neki 1km i stao i nisam mogao vjerovati da nemrem dalje bez odmora, užas, noge me ubijaju, jednostavno me toliko počne boljeti da nemogu a da ne stanem!
Uglavnom, meni treba nekih 1:45h od tunela do gore, jer većinu hodam, ali mogu do gore, pa kad se pomirim sa paknama krećem u napad!
A da nebi sve bilo samo na priči, evo šta mislim pod PAKNE!
Ove prve su stražnje i kao što vidite zbog problema sa adapterom ne hvata mi cijela pakna rotor, fali nekih 25% ja bi rekao!
Ostale fotke su od prednjih pakni i to je rezultat nakon samo tog 1km spusta sa Zelene M. na kojoj sam postigao brzinu od 56km/h i onda počeo kočiti, a da ne spominjem da uopće nisu kočile!!!!!
Sada su mi naprijed one stare Shimano Sintered koje još imaju gro mesa ali sam ja htio sa novim rotorima staviti i nove pakne, kad ono BANANA!

Pohrani.com
Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2011., 02:10   #9813
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
cek jesam te dobro skuzio, skurio si vise od pol pakne u jednom spustu od kilometar ?

edit:

moze preporuka za pedale

KONA Jackshit 143kn

Haro MX pedale 135kn
Pedale V-8 199kn
truvativ holzfeller 230kn nakon povrata poreza
(ovima naginjem jer su na akciji, a i tu je povrat poreza pa imam feeling da je dobar ulov )
cannondale grind 199kn
author f61 150kn

Zadnje izmijenjeno od: hash. 28.04.2011. u 02:31.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 02:56   #9814
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
@2die4

Znači ipak adapter od avida/hayesa ne pase na Shimano?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 05:43   #9815
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Jucer smo kolega i ja odradili jednu brdsko-nizinsku turu. Brdski dio je na pocetku dosta jeben i jedan dio mi nije moguce odraditi bez cipelcuga. Vrlo strmo pentranje sa 80nv na 260nv. Kasnije su me i leđa pocela otkidati, jako je puhalo pa je vjetar probio suskavac, a ja ispod bio mokar.



Jel ima Brođana zainteresiranih za pedaliraje ? Pa da se skupimo ?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 09:16   #9816
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Čestitke na poduhvatu i volji
Mislim da nema nitko ovdje tko nije pao baš zbog i na tim hebenim vododerinama kad tad!
Ja se psihički spremam na slijedeći pothvat, iako znam da nemogu ispedalirati sve, ondosno ni pola i to me najviše koči, nekidan sam otišao spaliti pakne na zelenu magistralu i popeo sam se neki 1km i stao i nisam mogao vjerovati da nemrem dalje bez odmora, užas, noge me ubijaju, jednostavno me toliko počne boljeti da nemogu a da ne stanem!
Uglavnom, meni treba nekih 1:45h od tunela do gore, jer većinu hodam, ali mogu do gore, pa kad se pomirim sa paknama krećem u napad!
A da nebi sve bilo samo na priči, evo šta mislim pod PAKNE!
Ove prve su stražnje i kao što vidite zbog problema sa adapterom ne hvata mi cijela pakna rotor, fali nekih 25% ja bi rekao!
Ostale fotke su od prednjih pakni i to je rezultat nakon samo tog 1km spusta sa Zelene M. na kojoj sam postigao brzinu od 56km/h i onda počeo kočiti, a da ne spominjem da uopće nisu kočile!!!!!
Sada su mi naprijed one stare Shimano Sintered koje još imaju gro mesa ali sam ja htio sa novim rotorima staviti i nove pakne, kad ono BANANA!
Auuu isti problem kao i meni na deorama 535. Pakna se savine skroz. Problem je što su pakne ogromne a klip relativno malen, pokriva samo pola površine pakne. A kad kočiš ko luđak onda se savine.

Na codeu sa 4 klipa nemam taj problem.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@2die4

Znači ipak adapter od avida/hayesa ne pase na Shimano?
Adapteri su 100% jednaki. Imam oba pa znadem.

No njegov problem se i meni pojavljuje na stražnjoj kočnici, moram provjeriti kako pakne izgledaju, ali jedno vrijeme sam vozio sa skinutom jednom podloškom, pa sam ju vratio. Ni u jednom slučaju pakna ne grize 100% tamo gdje bi trebala. U čem je problem nemam blage veze
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 10:03   #9817
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor hash Pregled postova

moze preporuka za pedale

KONA Jackshit 143kn

Haro MX pedale 135kn
Pedale V-8 199kn
truvativ holzfeller 230kn nakon povrata poreza
(ovima naginjem jer su na akciji, a i tu je povrat poreza pa imam feeling da je dobar ulov )
cannondale grind 199kn
author f61 150kn
Ja imam da bomb napalm bomb i odlicne su mi.

Je da ak ti noga sklizne i pedala te pogodi u nju ode pol noge al zato imaju gripa koliko oces, a nisu i nesto pretjerano skupe.

ili wellgo MG1 ak ti se da cekat da stignu.
zgmmax je online   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 10:11   #9818
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,981
Ja sam imao HARO MX pedale na bike-u (koji mi je ukraden) i bio sam cist zadovoljan sa njima. Malo izgledaju debeljuskasto, ali je dosta dobar grip sa njima.

Najbolje mi izgledaju tanje pedale, ali su i preskupe (iznad 500kn).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 11:02   #9819
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,130
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
cek jesam te dobro skuzio, skurio si vise od pol pakne u jednom spustu od kilometar ?
Tako je, skinuo sam ih odmah doma nakon kaj sam došao sa vožnje.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@2die4
Znači ipak adapter od avida/hayesa ne pase na Shimano?
Sve ti je Destro odgovorio!

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Auuu isti problem kao i meni na deorama 535. Pakna se savine skroz. Problem je što su pakne ogromne a klip relativno malen, pokriva samo pola površine pakne. A kad kočiš ko luđak onda se savine.

Na codeu sa 4 klipa nemam taj problem.



Adapteri su 100% jednaki. Imam oba pa znadem.

No njegov problem se i meni pojavljuje na stražnjoj kočnici, moram provjeriti kako pakne izgledaju, ali jedno vrijeme sam vozio sa skinutom jednom podloškom, pa sam ju vratio. Ni u jednom slučaju pakna ne grize 100% tamo gdje bi trebala. U čem je problem nemam blage veze
Destro, nema to veze sa klipovima, jer gore su sada oriđiđi Shimano pakne i one nisu mrdnule ni mm, problem je u bakrenoj pločici!
Poslao sam im fotke na discobrakes pa će da vidimo kako će da reagiraju!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 11:50   #9820
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Čestitke na poduhvatu i volji
Mislim da nema nitko ovdje tko nije pao baš zbog i na tim hebenim vododerinama kad tad!
Ja se psihički spremam na slijedeći pothvat, iako znam da nemogu ispedalirati sve, ondosno ni pola i to me najviše koči, nekidan sam otišao spaliti pakne na zelenu magistralu i popeo sam se neki 1km i stao i nisam mogao vjerovati da nemrem dalje bez odmora, užas, noge me ubijaju, jednostavno me toliko počne boljeti da nemogu a da ne stanem!
Uglavnom, meni treba nekih 1:45h od tunela do gore, jer većinu hodam, ali mogu do gore, pa kad se pomirim sa paknama krećem u napad!
A da nebi sve bilo samo na priči, evo šta mislim pod PAKNE!
Ove prve su stražnje i kao što vidite zbog problema sa adapterom ne hvata mi cijela pakna rotor, fali nekih 25% ja bi rekao!
Ostale fotke su od prednjih pakni i to je rezultat nakon samo tog 1km spusta sa Zelene M. na kojoj sam postigao brzinu od 56km/h i onda počeo kočiti, a da ne spominjem da uopće nisu kočile!!!!!
Sada su mi naprijed one stare Shimano Sintered koje još imaju gro mesa ali sam ja htio sa novim rotorima staviti i nove pakne, kad ono BANANA!
Po meni, krivo si pripremio/spalio nove pakne. Umjesto da preneseš početni sloj sa pakni na disk pri nekoj normalnoj temperaturi za spaliti pakne, ti si ih doslovno spalio, zbog toga ti je i pakna otišla u 1km. IMHO, to je neko moje mišljenje što se tu dogodilo (iz onoga što sam pročitao/naučio o pripremi novih pakni/rotora).
Ne kažu bez veze da se ide 25-30kmh, te da se zakoči bez blokiranja kotača sa te brzine na neku koja nije 0 (odnosno da se ne stane, već skoro prije nego se kotač zaustavi se opet ubrza), a ne 50+kmh. S time što si išao skoro duplo brže od preporučenog, kinetička energija ti se povećala skoro za 3,5 puta od preporučenog.

Važno je da se sa pakne prenese sloj pakni na rotor, a ne da se spali sve živo. Kad se ima sloj čestica pakni na rotoru, onda se može kočiti normalno i do zaustavljanja.

Rijetko koje pakne, nove, će kočiti prvih 5-6 kočenja kako spada. Da ne velim da će se sklizati po rotoru kao da voziš najlošije kočnice ikada. Dobro da se nisi udesio.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2011., 13:30   #9821
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
Loše snimljeno, loše editirano i, naravno, ne letimo 3 metra u zrak Fali par klipova jer sam nakon dva smrzavanja kompa, nabrzinu složio, kropao i zaebao

1. skok sa MiniDH utrke (prelaz preko ceste, gdje su bili šator, GSS, grah...)
2. neki drop pri dnu staze
3. Drop smrti
4. Skokići desno od Dropa smrti

Tehnički problemi i pri snimanju i pri editiranju (čudnovata događanja nisu nikakvi efekti, nego Micov HTC radi neke gluposti kad je statična slika ) pa kome se da gledat... http://www.youtube.com/watch?v=LfEmCyZ6HSo


EDIT: ako je ko za Grmu (možda Dotrščinu), za nekih sat vremena (oko 15h), neka se javi. Idemo Mic i ja.

Još jedan klipić, u originalnom formatu, sa artefektima http://www.youtube.com/watch?v=0W-iR4bNd6E

Zadnje izmijenjeno od: murina. 28.04.2011. u 14:14.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 16:38   #9822
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 982
pozdrav svima

Trebam savjet oko upgrade-a bicikla. Trenutno vozim kelly's scarpe koji sam kupio ove zime sa dosta popusta. Sada nakon pređenih 500 i vise kilometara sam se odlucio na prvu vecu investciju. Prva stvar koju bi kupio su disk kocnice ( i prednje i zadnje ) po mogucnosti rabljene.. Malo sam citao po netu i ljudi dosta hvale Avid 3, ili shimanove za neki entry level. Najvise se vozim po cesti ali se tu i tamo zaletim u sumu, makadam i sl.. Imam 94 kg...Uzeo bi polovne do nekih 500 - 600 kn. Pa mi treba prijedlog koje uzeti kad naletim na njih?
Isto tako promijenio bi gume, a posto sada imam v brake jel bi morao mijenjati i kotace? Ako bi morao promjeniti i kotace moze isto tako preoporuka za neke polovne a da nisu skuplji od 500 kn po komadu...
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 17:14   #9823
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
pozdrav svima

Trebam savjet oko upgrade-a bicikla. Trenutno vozim kelly's scarpe koji sam kupio ove zime sa dosta popusta. Sada nakon pređenih 500 i vise kilometara sam se odlucio na prvu vecu investciju. Prva stvar koju bi kupio su disk kocnice ( i prednje i zadnje ) po mogucnosti rabljene.. Malo sam citao po netu i ljudi dosta hvale Avid 3, ili shimanove za neki entry level. Najvise se vozim po cesti ali se tu i tamo zaletim u sumu, makadam i sl.. Imam 94 kg...Uzeo bi polovne do nekih 500 - 600 kn. Pa mi treba prijedlog koje uzeti kad naletim na njih?
Isto tako promijenio bi gume, a posto sada imam v brake jel bi morao mijenjati i kotace? Ako bi morao promjeniti i kotace moze isto tako preoporuka za neke polovne a da nisu skuplji od 500 kn po komadu...
Moras mjenjati i kotace jer nabe nemaju prihvat za disk. Te sve stvari mozes nac na dropbike forumu, nadjese ok kotaca za ok cijenu.

Za avid kocnice neki govore da odlicno rade, a neki da im opce ne rade

Ja sam uzo juicy 5 polovne i sada su mi odlicne, u pocetku nisu bas kocile kak bi ja htio (mozda nisu bile dovoljno spaljene pakne), ali nakon 4-5 sljemena sada koce odlicno.

Juicy 3 je entry level kocnice, a za 600kn bi se moglo nac juicy 5.

Vuco zna bolje sto se tice kocnica

EDIT:

ak imas spojene siftere sa kocnicama moras i njih kupiti

EDIT2:

ak se tu i tamo zaletis u sumu ne znam dal ti se isplati investicija od jedno 1800kn za to.

EDIT3:

moram staviti ovaj filmic jer mi je predobar


Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 28.04.2011. u 18:07. Razlog: Maknuo autoplay sa filmića
zgmmax je online   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 17:46   #9824
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,130
Slažem se, ovaj filmek je odličan, ustvari filmek je prosječan ali je poruka ODLIČNA!
@ Vuco, ma da sam neznam kako kočio da ih uhodam one bi se kad tad meni savinule, jerbo je ovaj bakar kojeg su oni koristili za pločicu toliko mekan da je to smješno, još kad uzmeš u obzir koje se temperature tu generiraju, mislim gdje im je bila pamet!
Ja sam spušio 122kn, nije neka lova, ali eto nadam se da će mi barem nekaj uvažiti u reklamaciju!
Pozz!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 17:50   #9825
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja imam da bomb napalm bomb i odlicne su mi.

Je da ak ti noga sklizne i pedala te pogodi u nju ode pol noge al zato imaju gripa koliko oces, a nisu i nesto pretjerano skupe.

ili wellgo MG1 ak ti se da cekat da stignu.
mislim da cu ove uzet na kraju

edit:

prodaje se:

dart2 100mm skinut s giant talon2, vozen pol godine, sitne ogrebotinice od naslanjanja, meni je opruga bila malo pretvrda imam oko 80kg, ali uspio sam ju jednom i bottomirat, steerer 23cm, od podesavanja rebount i preload, lockout, samo diskovi, prihvat post mount ovakav, 300kn, slika bikea

disk 160mm, s istog bicikla, na njemu potrosen jedan par pakni (vozen recimo 8 mjeseci), ravan 50kn

Zadnje izmijenjeno od: hash. 28.04.2011. u 18:26.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 17:53   #9826
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
jel ima neka jeftina vilica za konu dew sa amortizerima?
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 18:06   #9827
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
@ Vuco, ma da sam neznam kako kočio da ih uhodam one bi se kad tad meni savinule, jerbo je ovaj bakar kojeg su oni koristili za pločicu toliko mekan da je to smješno, još kad uzmeš u obzir koje se temperature tu generiraju, mislim gdje im je bila pamet!
Ja sam spušio 122kn, nije neka lova, ali eto nadam se da će mi barem nekaj uvažiti u reklamaciju!
Pozz!
Meni su na SLX-u bile ok te pakne, nisu se savijale niti prebrzo trošile.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 18:23   #9828
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
Constantine, ovaj Dart iz posta iznad ako imaš diskove.



Kad je ta utrka na Grmi, rasturam stazu totalno!!
murina je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 18:27   #9829
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,130
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Meni su na SLX-u bile ok te pakne, nisu se savijale niti prebrzo trošile.
Jesu li to te iste, žute!
Jer i ove stražnje su se lagano savinule, anjih sam maksimalno štedio!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 23:13   #9830
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Jesu li to te iste, žute!
Jer i ove stražnje su se lagano savinule, anjih sam maksimalno štedio!!
Imao sam na SLXu Discobrakes sintered i Superstar organic. Sve uredno.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 23:15   #9831
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Bitno da sam si padom neznam kak shebo prednju ručicu kočnice. Sad vise ne mogu drzat prste na njoj nego ju moram drzat napetu. To je prva stvar koju moram na servisu rijesit.
Konacno sam prodao mobitel tako da ce pedale uskoro uletit!
Koje neznam, bitno da su s izmjenjivim pinovima. Možda V8... vidim da se prodaju na db.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 00:00   #9832
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
bla
Vuco, nije to do postupka spaljivanja, pakna se savije kako god ju koristio i tu ne pomaže ne znam ni ja kakvi postupci paljenja pakni. Nije baš da sam palio trenutne sintered na codeu po tvom postupku, neg više kao 2d4. Nema traga savijanju. Premekan je metal na paknama.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 29.04.2011. u 00:06.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:12   #9833
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,981
Stigao konj, napokon (Kona Blast Deluxe '09)

Eto, potraga je privedena kraju.

Jedno pitanjce: Hocu li sa dartom 2 moc skakutat po šumi (otici napokon na koju voznju sa vama)? Ne bas pretjerivat, al ono, bez straha da cu se razbit

Slike
Pohrani.com Pohrani.com

EDIT: slikano je sa mobitelom pa su malo losije fotke
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:13   #9834
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
Stigao konj, napokon

Eto, potraga je privedena kraju.

Jedno pitanjce: Hocu li sa dartom 2 moc skakutat po šumi (otici napokon na koju voznju sa vama)? Ne bas pretjerivat, al ono, bez straha da cu se razbit
Slike ti ne štimaju.

Moći ćeš i to dobro. Ak se Žac vozi na suntouru koji nema više od 5cm efektivnog hoda i vilja je prastara, ti ćeš na ispravnom dartu moći naučiti štošta
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:16   #9835
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,981
Evo sredio sam fotke

Jos jedno pitanjce. Buduci da prvi put imam bike sa diskovima, sudeci po onim uputama gore pakne bi trebao "spaliti" tako sto cu par puta malo jace zakocit pri brzini od 25-30kmh? Ako sam dobro shvatio.

EDIT: Cim budem pri nekoj lovi moram nabavit kacigu tako da sam kolko-tolko siguran

Btw, sto se tice bajka jedino nisam zadovoljan pedalama. Bas su jadne Promijenit cu ih prvom prilikom. Ostalo mi je ok, jedino sto mi zadnji mjenjac zna udarat u ramu kod malo vecih "skokova" (rizola, itd.) Zna netko jel se moze to sredit?

Imam na umu zastiti ramu na onom dijelu gdje je lanac pa cu stavit malo duzi sloj gume koji ce za prvu ruku posluzit da mjenjac ne lupka toliko po rami.

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 29.04.2011. u 12:23.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:26   #9836
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ak se Žac vozi na suntouru koji nema više od 5cm efektivnog hoda i vilja je prastara, ti ćeš na ispravnom dartu moći naučiti štošta
kod mene subota stoji kao dan za preuzimanje
onda ću se i ja malo intenzivnije baciti u vožnjice
na sljemenu nisam bio... pih ! dugo !
još nije ni ozelenilo bilo

ova konica je dobar bajk, ne brini. poslužit će !
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:43   #9837
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Dobar si si bajk uzeo, i naravno da s njime mozes bez problema na Sljeme.
Ako poludis i pocnes divljati nizbrdo, okvir bu ti izdrzao bez problema, ali vilja nebu
...ona je najslabija karika na bajku, ali cist dovoljna za neki normalan XC, dobar dio nas je tu krenulo na Sljeme sa Suntour entry level viljama.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:47   #9838
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,981
Ionako imam u planu promijenit vilicu cim mi ulete neke pare, a do tada je bitno da sluzi za kolko tolku normalnu voznju
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:49   #9839
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Ak je mene dart 2 izdržavao sa 116kg bude i njega (naravno ako ima manje kila ). Nisam se baš jako agresivno vozio ali bilo je dionica gdje nisam baš štedio bajk.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 12:53   #9840
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,981
Hehe. Dosta sam ja laksi od tebe. 76-77 kg žive vage
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na