Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima?
Da 98 74.24%
Ne 34 25.76%
Glasači: 132. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.09.2007., 15:44   #61
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ako ćemo tako ići sa zabranama ne znam di čemo doči
U ostalom ako nekom smeta dim cigarete nek se makne zašto netko nije razmislio o tome?
Jooooooj... pa ko koga truje? Razmisli malo čovječe...

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Zašto bi se pušači prilagođavali nepušačima?
A ma zato što on TRUJE mene koji ne pušim.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Znam ja da taj dim nije zdrav ali puno toga nije zdravo pa se još nije zabranilo. Ajmo lijepo sve zabraniti tako će biti najbolje.
Pušenje ima vrlo vrlo direktne posljedice, stoga je na listi prioriteta za zabranu.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
U ostalom od kud nekom pravo da pušače tretira kao neke životinje i trpa ih u posebne prostorije di bi oni zapalili cigaretu?
Pa i treba. Treba ih zgombat sve u jedan čoškić pa nek se nadime ko šunke. Il' nek izađu van.

Definitivno DA.
frANZi je offline  
Staro 27.09.2007., 15:45   #62
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
zabranitni duvanje...
b1tterman je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 15:53   #63
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
najviše mi smeta kada mi netko dođe u sobu, zapali cigaretu i kaže da mu dam pepeljaru a da me nije ni pitao dali smije zapaliti. bacio bi ga kroz prozor da mi nije soba u podrumu

pitanje za pušače: Dali pazite da ne ide dim na nepušača ili se toga nikada ne sjetite?

od svih pušača koje ja znam, samo jedna osoba uvijek makne cigaretu da dim ne ide na mene.
__________________

Tuna je offline  
Staro 27.09.2007., 16:04   #64
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Jooooooj... pa ko koga truje? Razmisli malo čovječe...


A ma zato što on TRUJE mene koji ne pušim.
a truje mene puno toga pa ne prigovaram i ne dižem buku to je postalo trendy prigovarati za sve i svašta. truju me auti kaj troše 20 litara pa kaj sada


Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Pušenje ima vrlo vrlo direktne posljedice, stoga je na listi prioriteta za zabranu.
ima ima..priznajem..ali to je moja odluka

Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Pa i treba. Treba ih zgombat sve u jedan čoškić pa nek se nadime ko šunke. Il' nek izađu van.

Definitivno DA.

da da sve u plinsku komoru i pobiti gamad
Hamm je offline  
Staro 27.09.2007., 16:08   #65
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
najviše mi smeta kada mi netko dođe u sobu, zapali cigaretu i kaže da mu dam pepeljaru a da me nije ni pitao dali smije zapaliti. bacio bi ga kroz prozor da mi nije soba u podrumu

pitanje za pušače: Dali pazite da ne ide dim na nepušača ili se toga nikada ne sjetite?

od svih pušača koje ja znam, samo jedna osoba uvijek makne cigaretu da dim ne ide na mene.


pa to ti je tak kada pustas ali nhf idiote u sobu.

ja nikada ne pušim kod nepušaća

a dali pazim da dim ne ide..pa naravno..niti ne pušem prema njima i ciljam da nejde na njih jer smatram da to nije fer
Hamm je offline  
Staro 27.09.2007., 16:12   #66
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Je, al je litra sljive i ovo ostalo (do hrane) moj izbor. Ako pijem rakiju trujem sebe (makar mi osobno ne smeta toliko trovanje kod cigareta koliko smrad), a ne tebe. Dok kod pusenja bas i nije tako. Svima podijeliti igle i sprice pa nek konzumiraju nikotin intravenozno
primjer sam naveo za pasivne pušače.

smeta mi dim dok jedem a netko čika pokraj mene, ali zabraniti pušenje u svim zatvorenim javnim prostorijama je malo onak... pretjerano.

imaš dio za pušače, dio za nepušače i fiju.
syss je offline  
Staro 27.09.2007., 16:12   #67
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
očekivane reakcije...

no, dajte još godinu dvije, i doći će zakon na snagu..

i svi će se prilagoditi, isto ko na paljenje svjetala i vezanje pojaseva... a ako neš, KAZNA. Tebi, i vlasniku lokala u kojem si zapalio.

a za vas koji mislite da lokali ne bi imali posla ako je u njima zabranjeno pušenje... malo pogledajte noćni život i klubove u zemljama gdje je zabranjeno.. i vidjet ćete da su oni i dalje puni...

ja sam imao prilike biti mjesec dana preko zime u Kanadi gdje je zakon aktualan.
nigdje se ne puši, odeš u pub, kafić, klub, i nigdje se ne puši.. ekipa kad hoće zapalit jaknu na sebe i van. popuši i vrati se unutra. i svi sretni.

a vi koji govorite da pušenje ne šteti nego samo onome koji puši i da se nepušači trebaju prilagođavati pušačima, LOL
Gabre je offline  
Staro 27.09.2007., 16:14   #68
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
primjer sam naveo za pasivne pušače.

smeta mi dim dok jedem a netko čika pokraj mene, ali zabraniti pušenje u svim zatvorenim javnim prostorijama je malo onak... pretjerano.

imaš dio za pušače, dio za nepušače i fiju.
e da syss, aj mi navedi samo JEDAn kafić koji ima FIZIčki odvojen prostor za pušače? znači da kad uđem u kafić ne osjetim zid smrada dima od cigareta...
Gabre je offline  
Staro 27.09.2007., 16:18   #69
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
a truje mene puno toga pa ne prigovaram i ne dižem buku to je postalo trendy prigovarati za sve i svašta. truju me auti kaj troše 20 litara pa kaj sada
E, ali mene dim DIREKTNO truje. Direktno, znači pušači me truju 5 godina i ja imam s***ana pluća. Cigareta je deklarirani otrov. Auti koji troše 20 litara nisu deklarirani otrov, tako da ti paralela nimalo ne stoji.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
da da sve u plinsku komoru i pobiti gamad
Lako otići u ekstreme. Zabrana pušenja u zatvorenim prostorima bi bila sasvim zadovoljavajuća.
frANZi je offline  
Staro 27.09.2007., 17:18   #70
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Cigareta je deklarirani otrov. Auti koji troše 20 litara nisu deklarirani otrov
Cigareta nije otrov. Otrovno je ono sto izade iz nje kada pusis.
Auti nisu otrov. Otrovno je ono sta izlazi iz auta.

Slazem se da netreba pusiti u zatvorenim prostorima. Ako misle zabranit i na otvorenom onda bolje da zabrane prodaju cigarta.
A isto tako bi onda trebalo zabraniti i aute. Ako druge smeta sto ja pusim, jer ih trujem protiv njihove volje, sta je onda sa autima koji truju mene, a nisam jedan od njih (nemam auto, vec koristim JP, bicikl)?
raf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 17:50   #71
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
DA, makar nebi škodilo da se samo uvede odredba da svaki javni prostor (tipa kafić restoran) mora imat FIZIČKI odvojen prostor za pušače/nepušače ili se deklarirat kao jedan od njih. I još kad bi ljudi imali kulture...

Nemože se vuć paralela s autima, tj može al na jedan drugi način. Oni imaju svoj prostor (čitaj cesta) na kojima smrde, i auto nebu ušal zamnom u kafić niti u spavaću sobu...
__________________
none
FERRYS je offline  
Staro 27.09.2007., 17:57   #72
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,025
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Je, al je litra sljive i ovo ostalo (do hrane) moj izbor. Ako pijem rakiju trujem sebe (makar mi osobno ne smeta toliko trovanje kod cigareta koliko smrad), a ne tebe. Dok kod pusenja bas i nije tako. Svima podijeliti igle i sprice pa nek konzumiraju nikotin intravenozno
Mislis da drugima ne smeta tvoj smrad iz usta nakon litre sljive?

Ovako se moze u nedogled, jednostavno nema pravog odgovora.

EDIT: u jbttt, nisam ni skontao da ima i 2. i 3. strana topica
SPLiFF je offline  
Staro 27.09.2007., 18:01   #73
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Puca mi - ja ću i dalje pušit na poslu (radim u Domu Zdravlja btw ) nek se truju svi oko mene, kad već idem u pakao onda bar u društvu, možda dobijemo grupni popust...

MA mogu oni zabranjivati kaj oće kad na kraju niko neće to sprovoditi...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 27.09.2007., 18:13   #74
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
svasta......a mozda bude i dobro mislim mozda nesto i ustedim onda.....jer ako necu moci pusiti u kaficu u koji hodam svaki dan ujutro na kavu onda vise necu vjerojatno ici tamo nego cu se naucit doma kuhat kavu pa ce bit nesto ustede ...... i moje misljenje je da je taj zakon bezveze....ali mi se neda ulazit 100% u tu raspravu
xPsycho je offline  
Staro 27.09.2007., 18:35   #75
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Mislis da drugima ne smeta tvoj smrad iz usta nakon litre sljive?
Vec odgovoreno
Citiraj:
Inace ne konzumiram rakiju, nego votku koja nema mirisa. Ali svejedno od rakije ne bazdis na vise od pola metra (u svakom slucaju nista vise od osobe koja se najela luka). Ja osjetim dim cigarete na otvorenom prostoru na 5+ metara.
morph je offline  
Staro 27.09.2007., 18:50   #76
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Da. Jer mrzim dim, cigare i sve vezano za njih.
bego2 je offline  
Staro 27.09.2007., 18:50   #77
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Mislim da je vrijeme da i ova tema ode pod ključ jer se skupilo par nekorektnih (blago i pristojno rečeno) komentara od strane nepušača...

Hamm i ti si malo pretjerao...
Lud76 je offline  
Staro 27.09.2007., 19:27   #78
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 958
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Auti nisu otrov. Otrovno je ono sta izlazi iz auta.
Šta ti pušiš automobile? OK. Otrov koji izlazi iz auta, a koji je direktno štetan, je ugljikov monoksid - od njega se možeš otrovati samo ako doslovno pušiš auspuh. Dobro, automobili proizvode i ostale štetne tvari koje zagađuju okoliš, no ne znam da je dokazano da direktno utječu na ljudsko zdravlje - primjerice, nakon 5 godina dobiješ rak ili ti pluća loše izgledaju.

Cigarete pak pušiš, direktno uvlačiš dim - otrov (koja li je već tvar otrovna u cig) se razgrađuje i kad nakon 5 godina pogledaš svoja pluća - imaš šta za vidjeti. Usto, to isto činiš i onome do sebe koji nema izbora.

Da, nemaš ni ti izbor što se tiče zagađenja automobila. Uz argument koji sam gore naveo, ne treba zaboraviti ni to da su nepušači ipak u većini (ili se varam?), kao i vozači.

Uostalom, tko kaže da je uredu što automobili zagađuju? Ja bih bio najsretniji kad bi svi išli na obnovljivu energiju. Od nekud se pak mora početi.

Citiraj:
Autor lud76
Mislim da je vrijeme da i ova tema ode pod ključ jer se skupilo par nekorektnih (blago i pristojno rečeno) komentara od strane nepušača...

Hamm i ti si malo pretjerao...
Najlakše je prekinuti raspravu čim se malo zahukta. Ja svoje misli nastojim potkrijepiti argumentima za koje mislim da stoje.
frANZi je offline  
Staro 27.09.2007., 19:44   #79
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Ne. Ali bi pušači mogli biti obzirniji prema nepušačima u zatvorenim prostorijama.

Bill Hicks o pušenju:

http://www.youtube.com/watch?v=w9ySCcnoo3c

http://www.youtube.com/watch?v=Z9O1C...elated&search=
Delta S4 je offline  
Staro 27.09.2007., 20:49   #80
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,025
Jako me zanima da li bi eventualna usteda u zdravstvu pokrila gubitke zbog smanjene prodaje cigareta. Ne bi - zasto? Jer bi cigarete bile duplo, ako ne i vise skuplje.
Rezultat - ne pusi se na javnim mjestima, a tko zeli pusiti kod kuce ne mora jesti.
Eto jos jedan potencijalni razlog zasto ne. Nekako sam 99% siguran da bi bilo upravo tako.
SPLiFF je offline  
Staro 27.09.2007., 21:04   #81
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Šta ti pušiš automobile? OK. Otrov koji izlazi iz auta, a koji je direktno štetan, je ugljikov monoksid - od njega se možeš otrovati samo ako doslovno pušiš auspuh. Dobro, automobili proizvode i ostale štetne tvari koje zagađuju okoliš, no ne znam da je dokazano da direktno utječu na ljudsko zdravlje - primjerice, nakon 5 godina dobiješ rak ili ti pluća loše izgledaju.

Cigarete pak pušiš, direktno uvlačiš dim - otrov (koja li je već tvar otrovna u cig) se razgrađuje i kad nakon 5 godina pogledaš svoja pluća - imaš šta za vidjeti. Usto, to isto činiš i onome do sebe koji nema izbora.

Da, nemaš ni ti izbor što se tiče zagađenja automobila. Uz argument koji sam gore naveo, ne treba zaboraviti ni to da su nepušači ipak u većini (ili se varam?), kao i vozači.

Uostalom, tko kaže da je uredu što automobili zagađuju? Ja bih bio najsretniji kad bi svi išli na obnovljivu energiju. Od nekud se pak mora početi.

Najlakše je prekinuti raspravu čim se malo zahukta. Ja svoje misli nastojim potkrijepiti argumentima za koje mislim da stoje.

U svjetlu ovog zadnjeg što si napisao dozvoli da te ispravim...

1. Ugljični monoksid je smortonosan i u daleko benignijim koncentracijama od pušenja auspuha, zapravo njegov toksični efekt se osniva na kompetitivnom vezanju na hemoglobin u crvenim grvnim zrncima umjesto kisika i ima ravno 300x veći afinitet za vezanje od kisika pri atmosferskim tlakovima... Ako se dobro sjećam... Netreba ti valjda puno da skužiš problem...

2. U cigaretama ima gomila "otrovnih" spojeva od kojih su najopasniji nezasićeni cikličku ugljikovodici na antracenskom i benzenskom prestenu jer su kancerogeni a sam nkotin je otrovan i prvo podražuje a onda blokira vegetativne ganglije centralnog živčanog sustava, između ostaloga to je jedan od uzroka kardio vaskularnog rizika u pušača...

3. Znači kad bi pušači bili u većini bilo bi u redu da se puši a ovako nije? Analogno ako ludi koji piju i voze budu u većini onda treba ukinuti zabranu konzumacije i ljudi koji loču i voze slobodno mogu igrati "live carmaggeddon" po gradu...

4. Ja sam se zarekao svojevremeno (pred svjedocima) da ću ja osobno prestati pušiti na dan kad naftna industrija UMRE zauvjek, ono sranje koje izlazi iz motora je 100x gore od svih cigareta koje sam popušio i budem popušio u životu, vjeruj mi... Recimo ja sam bio na Jordanovcu na nastavi i popriličan broj ljudi sa rakom pluča tamo (i to u zadnje vrijeme da nebi azbest mješali iako on je druga priča ali za svaki slučaj) NIKAD u životu nije zapalio... Odakle im rak?

5. Paradoksalno je da su pasivni pušači zapravo izloženi većem riziku od prosječnog pušača od dima jedne cigarete jer su pušači em razvili toleranciju na neke stvari em udišu dik kroz filter dok ga pasivni pušači udišu izravno, naravno udišu ga i pušači "čistog" iz zraka ali eto...

6. Ako se od nečeg mora početi zašto to nebi bili npr auti? Jer je jednostavnioje donjeti zakon o nepušenju na javnim mjestima nego se suočit sa činjenicom da je naftna industrija koja je temelj današnje državne kase u svakoj dražvi zapadnog svjeta, inače ne misliš li da je znakovizto da država zabranjuje smo pušenje na javnim mjestima a ne doma tj ne zabranjuje duhan kao takav? Kaj misliš zakaj je tako? Triput možeš pogađati ko dobiva razliku komercijalne cjene kutije cigareta (koja iznosi par kuna) i stvarne cjene (14-20kn) hint - isti oni koji dobivaju razliku litre benzina od oko 3-4kn do 8 kn kolko košta... Ista stvar vrijedi za cugu samo malo manje ekstremno...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 27.09.2007., 21:13   #82
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Nemože se vuć paralela s autima, tj može al na jedan drugi način. Oni imaju svoj prostor (čitaj cesta) na kojima smrde, i auto nebu ušal zamnom u kafić niti u spavaću sobu...
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Šta ti pušiš automobile? OK. Otrov koji izlazi iz auta, a koji je direktno štetan, je ugljikov monoksid - od njega se možeš otrovati samo ako doslovno pušiš auspuh. Dobro, automobili proizvode i ostale štetne tvari koje zagađuju okoliš, no ne znam da je dokazano da direktno utječu na ljudsko zdravlje - primjerice, nakon 5 godina dobiješ rak ili ti pluća loše izgledaju.
ferrys auto smrdi i u kaficu i u spavacoj sobi. Sta mislis da kada prozracavas i jedno i drugo da ne ulazi taj smrad unutra?
franzi - ne bi vjerovao kako auti utjecu na zdravlje. Recimo u americi je dosta cest rak koze, zbog ozonskih rupa, a sta mislis tko je odgovoran za te ozonske rupe? upravo taj plin koji kazes da nije direktno stetan.

i ovo za aute sam naveo kao faking ironiju. Svima isto smetaju auti i smog, globalno zatopljenje, ali sve jedno voze aute. Zasto? Jer im se neda hodati ili ovisiti o JP.
Ali kada se radi o pusacima onda su pusaci debili jer ne samo da truju sebe vec i druge??? Jer kao pusac moze nepusiti, ali normalan covjek nemoze bez auta?!

Nerealno je ocekivati zabranu auta, jer se tu vrte enormni profiti. I za proizvodace auta i za drzavu. Vec je netko rekao zasto ne zabraniti aute u centru grada? zato sto se veliki novci okrecu na parkinzima.
Isto tako je nerealno da zabrane kompletno pusenje, jer vjerovali vi ili ne drzava tu fino zaradi. cuo sam da je kutija cigareta oko 3kn (tako sam cuo) a onda drzava nabije poreza, tako da je na kiosku 14kn.

EDIT: yedwy me prestigo
raf je offline  
Staro 27.09.2007., 21:20   #83
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Pa i treba. Treba ih zgombat sve u jedan čoškić pa nek se nadime ko šunke. Il' nek izađu van.

Definitivno DA.

Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Najlakše je prekinuti raspravu čim se malo zahukta. Ja svoje misli nastojim potkrijepiti argumentima za koje mislim da stoje.

E baš si mi ti našao govoriti o argumentima. Ako je ovo gore rečenica iza koje stojiš onda nešto gadno ne štima sa tobom...
Lud76 je offline  
Staro 27.09.2007., 21:20   #84
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Svakako podržavam zabranu pušenja u zatvorenim prostorima, jer nije u redu da ljudi truju ostale oko sebe. To je jedan faktor, drugi faktor je da nikom nije sila doma dolazit pun smrada iz nekog lokala...

Opet bezveze je uspoređivat aute koji voze po otvorenom i pušenje u zatvorenom prostoru...(ajd možda još u nekim urbanim sredinama di je jako gust promet da...)...al inače
__________________

Ph03n1x je offline  
Staro 27.09.2007., 21:25   #85
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ako se od nečeg mora početi zašto to nebi bili npr auti?
Trenutno je nemoguče zabraniti aute ali jednog dana će sigurno zabraniti aute na unutrašnje sagorijevanje, samo je pitanje kada će nam tehnologija to dozvoliti.

kada dođe taj zakon o nepušenju kod nas svi će te se priviknuti.
to je kao kad je bilo 0,0 promila, svi su kukali kako će vinska industrija propasti kako će se zatvoriti mnogi kafići i šta ti ja znam. a na kraju nikom ništa, svi se privikli kao da je oduvijek taj zakon.
isti klinac sa paljenjem svjetla na autu.

svi samo kukaju a kad se taj zakon prisvoji odjednom će svi zaboraviti na to i krenuti kukati zbog neke nove stvari.
tako da mislim da je bez veze ovo što se mi tu prepucavamo sa nekim "jakim" argumentima jer će kad tad doći taj zakon i do nas.
__________________

Tuna je offline  
Staro 27.09.2007., 21:27   #86
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
jeste razmišljali kako je ljudima koji su alergični i dim od cigareta ih doslovno davi?

ekipa koja misli da takav zakon nikad neće zaživjeti i nitko ga neće provoditi, neka malo otovore oči...
Gabre je offline  
Staro 27.09.2007., 21:27   #87
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pretpostavljam da neznaš da je glavni uzrok kronične iritacije dišnih putova u velikim gradovima (posebno koji su u toplim zonama) tzv fotoelektrični smog koji nastaje cjepanjem ispušnih plinova pod utjecajem sunčevig zračenja a jedan od glavnih sastojaka toga je (paradoksalno) ozon...

Ali nema veze ni nemoraš znati...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 27.09.2007., 21:35   #88
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Imaš pravo, istina je da vozila s unutarnjim sagorijevanjem zagađuju okolinu i štete našem zdravlju.

Al puno elemenata je još tu koji dopunjuju sliku...industrija i slični zagađivači itd. tak da je život u urbanim sredinama naravno rizičniji...

Zabrana pušenja u zatvorenim prostorima jedan je od pozitivnih koraka za očuvanje zdravlja i pušaća i nepušaća i kao takvu uopće ne smatram spornom uvedbu tog zakona.
__________________

Ph03n1x je offline  
Staro 27.09.2007., 21:44   #89
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Osobno sam pušač već dugo godina, sa povremenim izletima u nepušače... U periodima kad ne pušim (dosta rijetko) cigareta mi se doslovno gadi, no u periodima kad pušim, nimalo. Dapače. Obzirom da nisam razvio neku pretjeranu ovisnost jer prestajem kad hoću, odlučio sam opet prestati kroz neko vrijeme. Tako da me taj zakon osobno i ne pogađa previše. Inače, pušim od dvanaeste godine, od četrnaeste derem kutiju dnevno. Da ima razlike u zdravlju, ima. U periodima kad ne pušim, ne kašljem, nemam šlajma u grlu, ne peckaju me pluča i grlo itd. Tog sam svjestan, no trenutno mi paše. Tj. upravo mi paše, i to obavezno uz veliku šalicu crne kave, sa puno šećera. Tako da slobodno ubrojite i dijabetis, gastritis, Chrona i što već ne u popis boleština koje mi prijete konzumacijom navedenog. Da su cigarete opasne, valjda jesu. Premda dosta kirurga sa instituta za tumore puši. I pije kavu. Provjereno i pouzdano. A postotak ljudi umrlih od raka pluća, a da su nepušaći, jest neznatno manji od broja iz istog razloga preminulih pušaća. O problemima sa srcem uzrokovanim začepljenjem arterija bolje da ni ne pričam. Broj pušača je ovdje zanemariv. Pogotovo naspram broja pretilih ljudi.
Da pušači nebi trebali trovati okolinu svojim ispušnim plinovima prednje strane - donekle se slažem. No mislim da je to donekle udar na ljudska prava. Osobno bih prije zabranio alkohol. Što god vi rekli o tome. Alkohol je odnio više života od valjda svih drugih poroka. A kao što većina Vas dobro zna, ni nemora odnjet život da bi ga uspio uništiti. Koliki je broj ljudi poginuo od strane alkoholiziranih ljudi? Nebrojeno. Vjerovatno više nego što je ljudi umrlo od samog raka pluća. Što je sa ostalim? Sa azbestom u Splitu? Vodom u Vrbanima? Sa zagađenjem vode, zraka, tla uzrokovanim industrijom, prometom, uvozom hrane iz Egipta, iz pustinje? Sa svinjskom, kravljom, ptičjom kugom ili gripom? Sa preko 50 instant zatvorenih pekara u jednom tjednu kontrole? Nepažnjom, nekontrolom i žmirenjem podmazanih nadležnih osoba? Stresom zbog načina života? Niskim plaćama?
Što je sa istraživanjima koja malo pokazuju da je kava živi otrov za organizam, a malo da bi je trebalo piti u litrama dnevno? Novac ili objavljivanje zaključenih stvari zadrtih mislilaca baziranih na pretpostavkama?

A vi se žalite na pušače... Smrde. E pa ljudi, cjeli način života nam trenutno smrdi.
Dođe mi da zapalim cigaretu.
A ak mi to zabrane, pušit ću drogu.
A na kraju - pušili ili ne, u svakom ste slučaju pušač.
Kristijan_7 je offline  
Staro 27.09.2007., 21:48   #90
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jeste razmišljali kako je ljudima koji su alergični i dim od cigareta ih doslovno davi?
ja sam alergican na pelud ambrozije. Kao klinjo sam znao ostajati do 3 h budan jer nisam mogao disati. Oci su mi bile iziritirane, te sam "plakao" i dok sam spavao, pa kada sam se ujutro probudio nisam mogao oči otvoriti jer su mi se trepavice zbog "plakanja" slijepile. Kada sam poceo pusiti ovo sr*nje s ocima mi se vise nije dogodilo, jos sam znao tesko disati kada je bila jako povecana koncentracija peludi u zraku.
Ove godine mi je to trajalo 3 dana. I to onda kada je konc. bila najveca.
Tako da vjerujem da su mi cigarete na neki nacin "pomogle".
raf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na